لیست کامل فیلم‌های ترسناک با حضور کاراکترهای اد و لورن (خانواده وارن)

اگر طرفدار ژانر وحشت هستید، پس حتماً اد و لورین وارن را می‌شناسید. این زوج در فیلم‌های دنیای “احضار” به شهرت رسیدند. برخلاف فیلم‌های پیشین که بر تسخیر و جنگیری شخصیت‌های تخیلی تمرکز می‌کردند، حضور وارن ها به دلیل سابقه‌شان در این زمینه باعث جذابیت داستان شد.

اگر نمی‌دانید باید بگوییم وارن ها محقق ماجراهای ماورایی و ارواح تسخیرکننده بودند که با مشهورترین پرونده‌های احضار سروکار داشتند. تجربیات آنها طی سال‌ها به ساخت چند فیلم ترسناک منجر شد که شناخته شده ترین آن پرونده آمیتی ویل است. اد و لورین به ترتیب در سال‌های 2006 و 2019 از دنیا رفتند، اما میراث آن‌ها با فیلم‌هایشان مانده و هنوز شهرتشان رو به افزایش است.

گرچه بسیاری از فیلم‌ها از داستان‌های واقعی الهام گرفته‌اند، وارن ها در برخی از این فیلم‌ها حضور یافته‌اند. در اینجا فیلم‌های این زوج را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


5. تسخیر شده – The Haunted – 1991

پیش از ساخت فیلم‌های “احضار” براساس تجربیات اد و لورین وارن و حضور آنها به عنوان یک زوج، آن‌ها در فیلم “تسخیرشده” حضور یافتند. داستان درباره خانواده اسمورل است که ارواح و شیاطین آنها را اذیت می‌کنند. داستان از یکی دیگر از تجربیات آنها ساخته شده و این زوج در آن حضور دارند. “استیون مارکل” (Stephen Markle) و “دایان بیکر” (Diane Baker) در نقش این زوج حضور یافتند که درباره ارواح و شیاطین داستان مطالعه کرده و آنها را فراری دادند. “سالی کرکلند” (Sally Kirkland) در نقش جانت اسمورل نامزد گلدن گلوب شد و این اولین حضور این شخصیت‌های واقعی در یک فیلم بود.

همچنین بخوانید: 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم احضار (The Conjuring)


4. احضار – The Conjuring – 2013

پس از فیلم‌های بسیاری که از پرونده این زوج الهام گرفتند، سرانجام آنها در فیلم “احضار” سال 2013 حضور یافتند. این فیلم به کارگردای “جیمز وان” (James Wan) فروش بالایی داشت و آغازگر ساخت این چندگانه بود. داستان درباره خانواده پرون در سال 1971 است که به مزرعه‌ای در رود آیلند نقل مکان می‌کنند. سپس با ورود موجودات عجیب زندگی‌شان بهم می‌ریزد. زمانی که حضور ارواح و شیاطین در خانه‌شان غیرقابل تحمل می‌شود از خانواده وارن می‌خواهند تا خانه را پاکسازی کنند.

“احضار” اولین فیلمی بود که به شخصیت این زوج بیشتر پرداخت و داستان تجربیات آنها را به نمایش گذاشت. “ورا فامیگا” (Vera Farmiga) و “پاتریک ویلسون” (Patrick Wilson) نقش این زوج را ایفا کردند. لورین وارن در فیلم مشاور است و داستان جذاب باعث شهرت فیلم و تبدیل شدنش به یک چندگانه بود.


3. احضار 2 – The Conjuring 2 – 2016

معرفی زوج وارن به فیلمسازان اجازه داد تا داستانشان را بسط دهند و آنها فیلم “احضار” را با “آنابل” (Annabelle) ادامه دادند. عروسک تسخیر شده در مجموعه لوازم تسخیرشده وارن هاست و گرچه در فیلم‌های اول به آن اشاره نشد، سرانجام در سری سوم حضور یافت. درحالی که داستان عروسک ساخته می‌شد، سری دوم “احضار” اد و لورین وارن را بازگرداند و این بار آنها را به لندن برد.

این فیلم که براساس یک تسخیر واقعی ساخته شده داستان خانواده هاجسون را نشان می‌دهد. یک روح شرور یکی از فرزندان را ربوده و آنها را تهدید می‌کند که از خانه خارج شوند، بنابراین آنها از کلیسا کمک می‌گیرند. وارن ها به داستان وارد می‌شوند تا ببینند این موضوع واقعاً تسخیر است یا نه. این فیلم علاوه بر این بررسی‌ها به تسخیر آمیتی ویل هم اشاره داشته و شخصیت شرور دیگری را معرفی می‌کند که آن هم اسپین آف خود را به دست آورد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم نفرین لیورونا (The Curse of La Llorona) که باید تماشا کنید


2. راهبه – The Nun – 2018

شخصیت آکا والک راهبه در “احضار 2” معرفی شد و در “آنابل: آفرینش” (Annabelle: Creation) حضور کوتاهی داشت. در این فیلم او یک شخصیت منفی است که وارن ها باید شکستش دهند. در این فیلم پیشینه این شخصیت و شیوه خلق او را می‌بینیم. در سال‌های 1950 در رومانی، یک کشیش کاتولیک و راهبه می‌خواهند با این روح شرور مبارزه کنند.

از آنجاییکه این دوره قبل از وارن هاست بنابراین آنها نقش کلیدی ندارند. اما در انتهای داستان که آن را با فیلم‌های “احضار” مرتبط می‌کند حضور می‌یابند. بنابراین با بازگشت به ابتدای داستان و حوادث پیش از دوره خانواده پرون یک داستان دایره وار را مرور می‌کنیم.


1. آنابل به خانه می‌آید – Annabelle Comes Home – 2019

اد و لورین با وجود اینکه عنصر اصلی دنیای “احضار” بودند اما برای مدتی در آن حضور نداشتند. پس از حضور در “احضار 2” داستان آنها عقب رفت و شخصیت‌ها مطرح شدند. داستان‌های آنابل و راهبه فیلم‌های مخصوص خود را به دست آوردند و در پایان فیلم “راهبه” این زوج دوباره دیده شدند. فیلم “نفرین لیورونا” (The Curse of La Llorona) هم رقیب جدیدی در این میدان بود.

در سال 2019 در این فیلم روح آنابل بازمی گردد. اد و لورین وارن حضور کوتاه دارند اما سپس غایب می‌شوند. به جای آنها فیلم بر دخترشان جودی و پرستارش مری آلن تمرکز می‌کند که دوست آلن ناخواسته روح عروسک را آزاد می‌کند و اتفاقاتی می افتد. زمانی که وارن ها بازمی گردند آنابل به جعبه‌اش بازگشته است. سرانجام طلسم مبارزه وارن ها با نیروهای شر در “احضار: شیطان مرا وادار کرد” (The Conjuring 3: The Devil Made Me Do It) شکسته می‌شود.

همچنین بخوانید: 12 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم آنابل (Annabelle)


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم