20 جاذبه‌ گردشگری قبرس که نباید از دست دهید!

در قبرس جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد، اگرچه بسیاری از گردشگران از سواحل این کشور دیدن می‌کنند اما قبرس جاذبه‌های بسیار زیادی دارد. در این مقاله 20 شهر برتر قبرس و جاذبه‌های گردشگری آن را به شما معرفی خواهیم نمود.

1. پافوس (Paphos)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: پافوس

این شهر ساحلی قبرس زادگاه الهه آفرودیت، خدای یونان است. به همین دلیل این شهر از دیرباز مقصد گردشگران یونانی و سپس جهانی بود. بری از جاذبه‌های آن عبارت‌اند از موزه باستان‌شناسی، مقبره پادشاهان و قصرها.

2. آیپاناپا (Ayia Napa)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: آیپاناپا

این شهر در جنوب شرقی قبرس به‌عنوان پایتخت تفریحی کشور شناخته شده و برای داشتن سواحل شنی، کلوپ‌ها و دیسکوها شهرت دارد. این شهر در سال‌های اخیر، به دلیل بازدید و اجرای هنرمندان و شاعران بریتانیایی در سواحل آن، بسیار معروف شده است. برخی از سواحل مهم آن عبارت‌اند از: ساحل لاندا، نیسی یا ماکرونیس، جاذبه‌های دیگر آن عبارت‌اند از پارک آبی WaterWorld و صومعه آیپاناپا.

3. لیماسول (Limassol)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: لیماسول

دومین شهر بزرگ قبرس با بیش از صد هزار ساکن که اگر دانشجویان دانشگاه فنی قبرس را هم در معرض بگیریم تعداد جمعیت به بیش از دویست و پنجاه‌هزار نفر افزایش می‌یابد. جاذبه‌های گردشگری این شهر عبارت‌اند از خرابه‌های باستانی کوریوم (Curium)، پارک آبی Fasouri Watermania، و قصرهای لیماسول و کلسی (Kolossi).

4. لارناکا (Larnaca)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: لارناکا

لارناکا در کرانه جنوبی قبرس در چند سال اخیر به یکی از مقصدهای مهم گردشگری تبدیل شده است. در این شهر می‌توانید از دریای زیبا لذت برده، از دریاچه نمک و زیارتگاه مسلمانان (Hala Sultan Tekke) یا کلیسای سنت لازاروس (Lazarus) دیدن کنید.

5. پروتاراس (Protaras)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: پروتوراس

این شهر ساحلی سالانه گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. اگرچه این شهر تاریخ غنی دارد اما بیشتر گردشگران به بار و کلوپ‌های آن سر می‌زنند. پارک آبی Anastasia Aquamania یا خلیج Fig Tree ازجمله جاذبه‌های مهم هستند. Cape Greco یک مسیر 10 دقیقه‌ای از شهر است که مناظر زیبایی برای دیدن دارد.

6. نیکوزیا (Nicosia)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: نیکوزیا

نیکوزیا بزرگ‌ترین شهر قبرس و پایتخت این کشور است. این شهر که در مرکز جغرافیایی جزیره قرار دارد به دلیل داشتن شرکت‌ها و تجارت‌های بزرگ و افراد مهم، یکی از شهرهای ثروتمند جهان به شمار می‌رود. می‌توانید از کاروان‌سرای بویوک هان (Buyuk Han) یا موزه قبرس دیدن کنید.

7. پولیس (Polis)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: پولیس

این روستای غربی یک جاذبه گردشگری مهم است که در نزدیکی خلیج Chrysochous بوده و از پارک ملی Akamas Peninsula نیز چندان دور نیست. پس از گردش در این روستا می‌توانید در حوضچه‌های آفرودیت استراحت کنید.

8. کایرنیا (Kyrenia)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: کایرنیا

این شهر به دلیل داشتن یک قلعه در مرکزش شهرت دارد. این شهر شمالی به دلیل داشتن تابستان‌های خوش آب‌وهوا و دیدنی‌های تاریخی شهرت دارد. بندر طبیعی آن برای غواصی و ورزش‌های آبی مناسب است. قلعه کایرنیا و صومعه بلاپایس (Bellapais) بهترین جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شوند.

9. پارالیمنی (Paralimni)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: پارالیمنی

این شهر کوچک در منطقه فاماگوستا و جنوب شرق قبرس است. این شهر که به‌نوبه خود یک جاذبه مهم گردشگری است، سکونت‌گاه بسیاری از افرادی است که در صنعت گردشگری آگیاناپا و پورتاراس فعالیت می‌کنند. در این شهر می‌توانید از کلیسای سنت باربارا یا کلیسای پروفیتیس الیاس دیدن کنید.

10. پلاترس (Platres)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: پلاترس

این شهر کوچک و آرام در دامنه کوه ترودوس (Troödos) تنها 300 جمعیت ثابت دارد که تمام آن‌ها در صنعت گردشگری مشغول کار هستند تا پاسخگوی ده‌ها هزار توریستی که سالانه به آنجا می‌آیند، باشند. این شهر هم یکی از شهرهای ساحلی است که می‌توانید از آبشارهای میلومریس (Millomeris) و کلدونیا (Caledonia) دیدن کنید.

11. فاماگوستا (Famagusta)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: فاماگوستا

شهر فاماگوستا در کرانه شرقی قبرس واقع شده و یکی از بهترین بندرهای کشور را دارا است. پس از سفر به این شهر حتماً از دیوارهای شهر فاماگوستا، مسجد لالا مصطفی پاشا یا خرابه‌های سالامیز (Salamis) دیدن کنید.

12. پیسوری (Pissouri)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: پیسوری

روستای کوچک پیسوری سالانه گردشگران بسیاری را به‌سوی خود جلب می‌کند و تعداد زیادی رستوران، کافه، بار و کلوپ در آنجا ساخته شده است. این روستا یکی از مقصدهای مهم غواصی است.

13. کوریون (Kourion)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: کوریون

این شهر یک شهر باستانی که در جنوب قبرس واقع شده و به دلیل جاذبه‌های باستانی گردشگران بسیاری را به‌سوی خود جذب می‌کند. در این شهر آثار باستانی بسیاری به‌جامانده مانند تئاتر Greco-Roman، معبد آپولو، خانه آشیل و بسیاری از آثار دیگر.

14. کاکوپتریا (Kakopetria)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: کاکوپتریا

این روستای قدیمی در دامنه کوه ترودوس که به‌عنوان مرتفع‌ترین روستای منطقه شناخته می‌شود حدود 55 کیلومتر از پایتخت کشور فاصله دارد. اگر در کوچه‌های قدیمی این روستا که به عصر میانه تعلق دارند راه بروید، تصور می‌کنید که در آن دوران به سر می‌برید.

15. بلاپایس (Bellapais)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: بلاپایس

روستای کوچک بلاپایس به دلیل آثار لارنس دورل (Lawrence Durrell) نویسنده معروف که در نوشته‌های خود درباره زندگی در روستا و آرامش در سایه‌سار درخت سعادت، در اثرش به نام “لیموهای تلخ” (Bitter Lemons) صحبت می‌کرد، شهرت یافته است. بسیاری از گردشگران به این روستا سفر می‌کنند تا از صومعه صلح (The Abbey of Peace) که در قرن 13 ام ساخته شد، دیدن کنند.

16. اومودوس (Omodos)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: اومودوس

باوجوداینکه در دامنه کوه ترودوس روستاهای مختلفی واقع شده اما روستای اومودوس با 40 کیلومتر فاصله از لیماسول، از سایر روستاها شهرت بیشتری دارد. این روستا به دلیل صنعت شراب سازی و فستیوال شراب شهرت دارد.

17. پدولاس (Pedoulas)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: پدولاس

روستای پدولاس به دلیل وجود کلیسای سنت مایک شهرت دارد. برای اقامت در این روستا مکان‌های مختلفی وجود دارد و سالانه گردشگران مختلفی به آنجا سفر می‌کنند. اگر می‌خواهید از بلندترین قله قبرس، یعنی کوه الیمپوس (1952 متر) بالا بروید، پس باید در این روستا اقامت کنید.

18. آگروس (Agros)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: آگروس

روستای آگروس و منطقه اطراف آن تاریخ غنی دارد و هنوز ساکنان آن بسیاری از رسوم گذشتگان را دنبال می‌کنند. در این روستا می‌توانید از کارخانه شیرینی سازی نیکیس (Nikis) یا کوه‌های اطراف دیدن کنید.

19. لفکارا (Lefkara)

جاذبه‌های گردشگری قبرس: لفکارا

لفکارا یک شهر زیبا در دامنه کوه‌های ترودوس است که هنوز هم معماری و فضای خاص خودش را حفظ کرده و این حقیقت از خیابان‌های سنگ‌فرش آن مشخص است. جاذبه اصلی روستا کلیسای صلیب مقدس است.

20. نظر شما؟

نظر شما چیست؟ شما می‌خواهید از کدام شهر یا روستای قبرس دیدن کنید؟ ما را ازنظر خود مطلع کنید.

 

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم