معرفی 35 فیلم غم‌انگیز عاشقانه و تأثیر گذار که با احساسات مخاطب بازی می‌کنند – بخش دوم

در این مقاله بخش دوم لیست فیلم‌های عاشقانه و تاثیرگذار را به شما معرفی می کنیم. بخش اول این فهرست را در لینک زیر بخوانید:

معرفی ۳۵ فیلم غم‌انگیز عاشقانه و تأثیر گذار که با احساسات مخاطب بازی می‌کنند – بخش اول


18. مورد عجیب بنجامین باتن – The Curious Case of Benjamin Button

پیر شدن بخشی طبیعی از زندگی است، اما اگر اینطور نبود چه می‌شد؟ اگر به جای پیر شدن جوان می‌شدیم چه تافاقی می‌فتاد؟ “بنجامین باتن” با یک اختلال عجیب به دنیا آمد، که هر چه بزرگ‌تر می‌شد سنش نیز کمتر می‌شد.

وقتی که او عاشق زنی معمولی می‌شود، غم داستان نیز شروع می‌شود. این فیلم داستانی دارد که موضوع آن مرگ می‌باشد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های برد پیت که استعداد بازیگری او را ثابت کردند


17. خوش شانس – The Lucky One

شما خرافاتی هستید؟ سرگروهبان آمریکایی تالیبوت ما خرافاتی است، و پس از اینکه از سومین سفرش به عراق، به خانه باز می‌گردد، به دنبال افسانه خود می‌گردد. آن افسانه، عکسی از یک زن ناشناس است که او تصمیم دارد پیدایش کند.

“خوش شانس” داستانی عاشقانه درباره رابطه و رفتار درست در آن و کمی چاشنی غم می‌باشد. بهتر است بگویم این داستان تلخ و شیرین است.


16. شکسپیر عاشق – Shakespeare In Love

برخلاف عنوان فیلم، فیلمنامه “شکسپیر عاشق” به دست خود شکسپیر نوشته نشده است. با این وجود، باز هم می‌توانست به این نمایشتامه نویس قدیمی کمکی کند.

این فیلم قطعاً، لحظه‌هایی ناراحت کننده در خود دارد، اما اصلاً غم انگیز نیست. کمدی، کمی عاشقانه، و صحنه‌هایی فوق العاده را در آن مشاهده خواهید کرد که باعث می‌شود در جای خود میخکوب شوید.


15. اگر خیابان بل می‌توانست حرف بزند – If Beale Street Could Talk

فیلم‌های عاشقانه و غم انگیز کمی هستند که در مورد مسائل سیاسی بحث کنند، اما این امر دقیقاً همان چیزی است که “اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند” را منحصر به فرد می‌کند. این داستان عاشقانه، آثار زشت نژادپرستی را به تصویر کشیده و نشان می‌دهد که این موضوع چگونه باعث می‌شود خانواده‌ها از هم بپاشند.

این داستان با سیستم قانونی که بر علیه افرادی است که باید از آنها حمایت کند، مبارزه می‌کند. باید این فیلم تفکر برانگیز و دراماتبک را تماشا کنید.


14. ستاره‌ای متولد شده‌است – A Star Is Born

یکی از داستان‌های دنیای سینما درباره‌ی خواننده‌ای مشهور که عشق خود را وارد کار می‌کند و او هم پیشرفت چشمگیری می‌کند. این امر بسیار رایج است، و در دنیای واقعی هم رخ داده است. فیلم “ستاره‌ای متولد شد” سه بار بازسازی شد، به این دلیل فیلمی بسیار دقیق و درست می‌باشد.

داستان درباره مردی است که یک خواننده زیبا و جوان را کشف می‌کند و آنها عاشق یکدیگر می‌شوند. متاسفانه، رشد او به عنوان یک خواننده باعث می‌شود آنها از هم دورتر و دورتر شوند، تا اینکه رابطه‌شان از هم می‌پاشد. واقعاً دلخراش است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جنیفر کانلی، ستاره زیبای هالیوود


13. مولن روژ – Moulin Rouge

این فیلم موزیکال، در میزان غمی که دارد یکی از رقیبان “شبح اپرا” ( The Phantom of the Opera) می‌باشد. این فیلم، افسانه‌ای از عشق بین یک مرد و زن می‌باشد که با غم به پایان می‌رسد.

جدای از فیلمنامه خوب، جلوه‌های بصری فیلم نیز فوق العاده است. فیلم‌هایی با پایان غم انگیز، هرگز تا این حد سخاوتمند نبوده‌اند.


12. برخورد کوتاه – Brief Encounter

ممکن است “برخورد کوتاه” یکی از قدیمی‌ترین فیلم‌های این لیست باشد، اما مگر چنین چیزی روی سلیقه‌تان تاثیری هم دارد! “برخورد کوتاه” که در سال 1940 ساخته شده درباره یک زن خانه دار و یک دکتر است که مدام یکدیگر را در قطار ملاقات می‌کنند. با اینکه ملاقات آنها بسیار کوتاه است، اما آن دو به یکدیگر علاقمند می‌شوند.

حالا مشکل کجاست؟ جامعه و نقش حال حاضر آنها این اجازه را نمی‌دهد که رابطه‌ای را با هم آغاز کنند. هر کسی که در گیر یک شغل یا یک فرد اشتباه افتاده باشد، با این فیلم ارتباط برقرار خواهد کرد.


11. مرا با نامت صدا کن – Call Me By Your Name

“مرا با نامت صدا کن” ژانرهای متفاوتی دارد، که همه آنها سرگرم کننده و تفکر برانگیز هستند. این داستان تجربی درباره مردی به نام “الیو” است. چئن الیو به “اولیور” جوان دل می‌بازد، این فیلم درباره جامعه رنگین کمانی‌ها می‌باشد. این فیلم همچنین درام، عاشقانه، و هنری نیز می‌باشد.

هر کسی که به فیلم‌های صادقانه دارای دیالوگ‌های واقعی از جامعه دگرباشها علاقه دارد، از تماشای این فیلم لذت خواهد برد.


10. ۵۰۰ روز سامر – ۵۰۰Days of Summer

تا به حال به رابطه افراد نگاه کرده و با خود فکر کرده‌اید که چه چیزی بد پیش رفت؟ رابطه‌ای که در ابتدا به خوبی شروع شد، اما بعد قهقرا رفته باشد؟ “500 روز سامر” فیلمی است که به این مفهوم می‌پردازد.

“تام” پس از تجربه یک رابطه، دوباره و دوباره به آن فکر می‌کند تا ایراد کار را پیدا کند. دوست دختر سابقش به داشتن دوست پسر اعتقادی ندارد اما او پسری رمانتیک است. این رابطه از همان ابتدا محکوم به فنا بود.

همچنین بخوانید: معرفی 12 فیلم جذاب و دیدنی شبیه 500 روز سامر (500 Days of Summer)


9. بخت پریشان – The Fault in Our Stars

بیشتر فیلم‌های تجربی درباره دو فرد سالم هستند، اما این یکی نه. “بخت پریشان” دو فرد بالغ و مضطرب را به تصویر می‌کشد، که هر دویشان به سرطان مبتلا هستند. آن‌ها با هم ملاقات می‌کنند، عاشق یکدیگر می‌شوند و اولین (و آخرین) رابطه‌شان را آغاز می‌کنند.

عشق آنها به یکدیگر باعث می‌شود فکر کنید، چطور می‌توان بیشتر از زندگی بهره برد.


8. داستان وست ساید – West Side Story

با اینکه “داستان وست ساید” به اندازه “مولن روژ” یا دیگر فیلم‌های این لیست گریه آور نیست، اما نمی‌توان میزان غم موجود در آن را نادیده گرفت. این فیلم موزیکال نسخه‌ای گیراتر از “رومئو و ژولیت” می‌باشد.

البته چشمهایتان کمی‌تر خواهد شد، ولی موضوعات فوق العاده آن باعث می‌شوند در پایان لبخند بزنید.


7. چانگ کینگ اکسپرس – Chungking Express

اگر فیلمی نئو نوآر عاشقانه می‌خواهید، “چانگ کینگ اکسپرس” انتخاب خوبی است. این فیلم بر دو پلیس که در هنگ کنگ حضور دارند، عشقشان به یک زن و سؤال “چه می‌شد اگر؟” که مدام از خود می‌پرسند، تمرکز دارد.

جلوه‌های بصری بسیار زیبا و داستان‌های غم انگیز فیلم باعث می‌شود حتی اگر طرفدار ژانر عاشقانه نباشید، از آن خوشتان بیاید.


6. مثل دیوانه‌ها – Like Crazy

شاید “مثل دیوانه‌ها” یکی از برجسته‌ترین فیلم‌های سیاسی باشد که تماشا خوهید کرد، این فیلم به منصفانه نبودن سیاست‌های مربوط به مهاجران می‌پردازد. وقتی یک دختر بریتانیایی عاشق یک پسر آمریکایی می‌شود، گویی که همه چیز به دست باد سپرده می‌شود.

متاسفانه، سیاست‌های سفت و سخت مهاجرت باعث می‌شوند “آنا” مجبور شود به انگلستان بازگردد. سپس از ورود دوباره به آمریکا منع می‌شود. تماشای کشمکش‌های آنها با قانون و جداییشان، واقعاً غم انگیز است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم جذاب و دیدنی با موضوع سیاست در تاریخ سینما


5. بلو جی – Blue Jay

با ظاهر سیاه و سفید فیلم گول نخورید، این اثر کاملاً جدید است. فضای آرت هاوس گونه فیلم واقعاً به فضای غم انگیز داستان شدت می‌بخشد. این داستان قابل درک می‌باشد؛ دو عشق دوران دبیرستان سالها پس از بهم خوردن رابطه‌شان، با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

به نظر داستان باید خوب پیش برود، اما یک لکه غم وجود دارد که از شکوفا شدن این عشق جلوگیری می‌کند. این داستان کاملاً واقع گرایانه است، مطمئن باشید که با آن ارتباط برقرار خواهید کرد.


4. پی نوشت: دوستت دارم – P.S. I Love You

این فیلم کلاسیک تمام ویژگی‌های یک داستان عاشقانه کلاسیک را دارد؛ یک بیماری کشنده، عشقی همیشگی، حرکات رمانتیک، و داستانی احساسی. مردی پس از مرگش بر اثر تومور، هزاران نامه عاشقانه آر خود بر جای می‌گذارد.

این داستان درباره عشقی گمشده است که به زیبایی هر چه تمام‌تر چاقویی را در قلبتان فرو می‌کند.


3. چه زندگی شگفت انگیزی – It’s A Wonderful Life

این فیلم کلاسیک در سال 1946 منتشر شد و حالا با اینکه 70 سال از انتشار آن می‌گذرد، هنوز هم تازه و به یادماندنی باقی مانده است. در این داستان مردی غمزده به نام “جرج بیلی” تصمیم می گیرد خودکشی کنید. خوشبختانه، فرشته نگهبانش به او یادآوری می‌کند که چقدر برای اطرافیان خود مفید می‌باشد.

صحنه‌های رمانتیک این فیلم برجسته هستند، و بله، صحنه‌های غم انگیزی هم دارد. اما باید بگویم که این فیلم به اندازه دیگر فیلم‌هایی که در این لیست از آنها نام برده شده، غم انگیز نیست.


2. نارنجی – Orange

طرفداران انیمه می‌دانند که این ژانر، چندین فیلم غم انگیز و ناراحت کننده دارد. “نارنجی” یکی از آنهایی است که تماشای آن واقعاً دردناک است. این مجموعه که به یک فیلم تبدیل شده، درباره دختری به نام “نهو” است که مدام نامه‌هایی ناشناس دریافت می‌کند که میگویند از مردی به نام “کوهرو” که در آخر خودکشی می‌کند، مراقبت کند.

وقتی که آنها با یکدیگر ملاقات می‌کنند، کم کم به هم علاقمند می‌شوند. نهو جان کوهرو را نجات داده و احساسات او را قبول می‌کند، و آینده خود به عنوان زن و مادری خوشحال و خوشبخت را فدا می‌کند.

همچنین بخوانید: 9 انیمه جذاب و دیدنی شبیه انیمه ورود به افق (Log Horizon) که باید تماشا کنید


1. او – Her

دقیقاً تعریف عشق چیست؟ تعریف جاذبه چطور؟ در این فیلم علمی- تخیلی این پرسش‌ها مرکز داستان غم انگیز آن می‌باشد. فیلم درباره مردی است که به تازگی از زنی سرد و غمزده جدا شده است. او وقتی تصمیم می‌گیرد به زندگی روزمره‌اش باز گردد، یک دستگاه هوشمند با او شروع به حرف زدن می‌کند.

این دستگاه هوش مصنوعی که “سامانتا” نام دارد، شخصیتی از خود می‌سازد که با او ارتباط برقرار می‌کند. متاسفانه، این عشق هرگز امکان پذیر نیست.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. اردیبهشت 29, 1399

    اصلا جای چه زندگی شگفت انگیزیست تو این لیست نیست

    پاسخ