5 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “آپلود” (Upload) که باید تماشا کنید

در حالی که بسیاری از فیلم و سریال‌ها علمی-تخیلی بوده و باعث می‌شوند از واقعیت‌ها فرار کنید، اما سریال‌هایی نیز وجود دارند که به درگیریهای زندگی روزمره مانند مرگ و فقدان می‌پردازند. این برنامه‌ها فلسفی بوده و کمدی کنایی دارند که همه می‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. و بیشتر آنها با مسائل جذاب و گسترده‌ای مانند بهشت و جهنم دست و پنجه نرم می‌کنند. اگر به سریال‌هایی با موضوع زندگی پس از مرگ علاقه دارید پس “آپلود” (Upload) را تماشا کنید.

“آپلود” درباره یک برنامه نویس به نام “ناتان براون” است که از دنیا می‌رود، اما پس از آنکه به هوش می‌آید متوجه می‌شود به یک دنیای واقعیت مجازی پای گذاشته است، که دیگر انسان‌های مرحوم نیز در آنجا حضور دارند. در ابتدا به نظر می‌آید که “آپلود” قابل پیش بینی است. اما همینکه داستان پیش می‌رود، لایه‌های جدیدی به آن اضافه شده و کاراکترها و و فرضیات خاص آن جذاب‌تر می‌شوند و بیننده را سرگرم می‌کنند. اگر “آپلود” را تماشا کرده‌اید، و به دنبال فیلم‌هایی مشابه آن هستید، پس به خواندن این مقاله ادامه دهید. در اینجا لیستی از سریال‌های مشابه “آپلود” را آماده کرده‌ایم و امیدوارم از آن لذت ببرید. این شما و این هم لیست ما. با پروشات همراه باشید.


5. شش فوت زیر زمین – Six Feet Under – 2001-2005

“شش فوت زیر زمین” محصول شبکه اچ بی او می‌باشد که در سال 2001 منتشر شد. با اینکه این سریال بیشتر به موضوعات تاریکی مانند مرگ می‌پردازد، اما پیچیدگی‌های عجیب و هوشمندانه خود را نیز در آن می‌گنجاند. داستان درباره خانواده “فیشر” است که قبرستان خودشان را اداره می‌کنند. “ناتانائیل فیشر” که صاحب قدیمی این مکان بود، قبل از مرگش آن را رها کرده و به پسرانش “ناتانائیل ساموئل جونیور” و “دیوید” واگزار می‌کند. وقتی این دو برادر به ملکشان باز می‌گردند تا هر کدام سهم خود را دریافت کنند، بین آنها دشمنی شکل می‌گیرد.

همچنین بخوانید: 15 مینی سریال جذاب و دیدنی که می توانید تنها در چند روز تماشا کنید


4. گلیچ – Glitch – 2015-2019

“گلیچ” فرضیه خود را از “مرده بهتر است” برداشته، جایی که مردگان به زندگی باز می‌گردند و موقعیت ناخوشایندی را به وجود می‌آورند. این سریال درباره یک افسر پلیس است که متوجه می‌شود که در شهر کوچکشان شش نفر فرد مرحوم شده، به زندگی بازگشته‌اند. و ظاهر همه آنها جوری است که گویی هیچ اتفاقی برایشان نیفتاده است. با اینکه خود این فرضیه به قدری جالب است که باعث می‌شود محو فیلم شوید، اما فیلمنامه و بازی بازیگران کاری می‌کند از بقیه همتایان خود یک سر و گردن بهتر باشد.


3. جای خوب – The Good Place – 2016-2020

“جای خوب” با نقش آفرینی “کریستن بل” (Kristen Bell) درباره “النور” است، زنی که قبل از مرگش یک فروشنده فاسد بود. اما وقتی که در مکانی شبیه به بهشت از خواب بیدار می‌شود، در می‌یابد که هویتش با کسی دیگر اشتباه گرفته شده و او لیاقت چنین بودن جایی را ندارد. او که واقعاً دوست دارد در آنجا بماند، با خود در جدال است که همه چیز را پنهان کند یا واقعیت را بگوید. در انتها تصمیم می‌گیرد حقیقت را از اطرافیانش پنهان کند و به زندگی در آنجا ادامه دهد. همانطور که از داستان پیداست، “جای خوب” سریالی کمدی است، که بسیار عالی بوده و طنز آن ساده می‌باشد.

همچنین بخوانید: 8 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال کبرا کای (Cobra Kai) که باید تماشا کنید


2. آی زامبی – iZombie – 2015-2019

لیستی از سریال‌های درباره زندگی پس از مرگ و مردن بدون فیلمی زامبی محور کامل نخواهد شد. و این گونه است که “آی زامبی” کاملاً به “آپلود” نزدیک می‌باشد. در “آی زامبی” یک دانشجوی پزشکی به نام “لئو” توسط یک زامبی زخمی می‌شود و سپس خودش نیز تبدیل به زامبی می‌شود. برای اینکه عطش خود به خوردن مغز انسان را کنترل کند، در یک سردخانه مشغول به کار می‌شود. اما خیلی زود متوجه می‌شود که هر زمان مغز کسی را می‌خورد، به نحوی خاطرات آن فرد را نیز به دست می‌آورد.


1. عروسک روسی – Russian Doll – 2019

“عروسک روسی” فیلمی کاملاً نو با موضوع سفر در زمان بوده و از “روز گراندهاگ” (Groundhog Day) تازه‌تر است. “ناتاشا لیون” (Natasha Lyonne) که در این فیلم، دستیار کارگردان نیز هست، نقش “نادیا” را بازی می‌کند، زنی جوان که قدر زندگیش را نمی‌داند. اما او در یک روز از زندگیش گیر می‌کند و مدام همان روز را تکرار می‌کند تا زمانی که روز تمام شده، به شب می‌رسد و او زندگیش را از دست می‌دهد. خیلی زود با “آلن” آشنا می‌شود که مانند او در این چرخه عجیب و غریب گرفتار شده است. اینجاست که هر دوی آنها تصمیم می‌گیرند راز این “دژاوو”ی پایان ناپذیر را پیدا کنند. “عروسک روسی” از زمان انتشارش چندین جایزه‌امی دریافت کرده و یک فیلم کمدی- درام است که با طنز صادقانه خود شما را به خنده وا می‌دارد.

همچنین بخوانید: معرفی 22 فیلم برتر درباره سفر در زمان که باید ببینید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم