17 سریال جذاب و دیدنی که می‌توانید در دوران قرنطینه تماشا کنید

در این دورانی که اوضاع زندگی برای همه سخت شده است، به‌خاطر ویروس کرونا زندگی‌هایمان شبیه فیلم‌هایی شده که قبلا می‌دیدیم و فکر می‌کردیم هرگز آن اوضاع وحشتناک برای ما اتفاق نمی‌افتد؛ اما الان مجبوریم در خانه‌هایمان بمانیم و به حرف مردان دوست‌داشتنی هالیوود مثل تام هنکس، ادریس البا و آرنولد شواترتزنگر گوش بدهیم و بیماری را جدی بگیریم.

حالا که در خانه ماندیم باید از این فرصت استفاده کنیم و فیلم‌ها و سریال‌هایی که همیشه دلمان می‌خواست نگاه کنیم ولی برایشان وقت نداشتیم را ببینیم. از بین تمام انتخاب‌های ممکن می‌توانید از لیست هفده‌تایی زیر استفاده کنید. بعضی از این سریال‌ها قسمت‌های زیادی دارند و حسابی سرگرمتان می‌کنند ولی همه‌شان قابلیت این را دارند که کاری کنند زندگی عادی را برای چند ساعت فراموش کنید و در دنیای این سریال‌ها غرق شوید. این شما و این لیست 17 سریال دیدنی که برایتان آماده کرده‌ایم. با پروشات همراه باشید.


1. خانوادهٔ سوپرانو – 2007-1999 – The Sopranos

چرا الان که وقت دارید سراغ بهترین سریال تلوزیونی نمی‌روید؟ شاید احساس کنید سریالی که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ ساخته شده است قدیمی شده باشد اما این داستان مافیایی نوشته‌ی دیوید چَس مانند یک شراب ایتالیایی کهنه با گذشت زمان بهتر شده است. این مسئله بیشتر از هر چیز مدیون بازی بی‌نظیر جیمز گاندولفینی در نقش تونی سوپرانو است. رییس خانواده‌ی مافیایی که بین خانواده‌اش از یک‌سو و افرادش از سوی دیگر کشیده می‌شود و برای تسکین دردهایش به روان‌درمانی رو می‌آورد. روان‌درمانگر او جنیفر ملفی (با بازی درخشان لورین براکو) است. سریال خانواده سوپرانو هنوز هم یکی از لذت‌بخش‌ترین سریال‌هایی است که می‌توان تماشا کرد و هر قسمتش یک قسمت از توانایی‌های چشمگیر گاندولفینی در بازیگری را به نمایش می‌گذارد. برخلاف نقش‌های مافیایی پیشین که پرسرو‌صدا و هیجان انگیز هستند، گاندولفینی با آرامش بی‌نظیری نقش یک رییس مافیا را بازی می‌کند. آرامشی که با نوعی بی‌قراری همراه است و برای کسانی که اضطراب را می‌شناسند غریبه نیست. در نتیجه وقتی تونی عصبانی می‌شود واقعا ترسناک می‌شود. تونی در کنار بهترین نویسندگان تلوزیونی و گروه درخشانی از بازیگران نقش‌های مکمل توانسته قلمرو خودش را در تلوزیون به دست بیاورد.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “روزی یکبار” (One Day At A Time) که باید آنها را تماشا کنید


2. بافی قاتل خون‌آشام‌ها – 2003-1997 – Buffy the Vampire Slayer

این سریال یکی از بهترین سریال‌های تلوزیونی محسوب می‌شود. بافی قاتل خون‌آشام‌ها یک درام نوجوانانه است که از زمان خودش جلوتر بود و شیوه‌ي داستان‌گویی تلوزیون را عوض کرد. از دیالوگ‌ها گرفته تا داستان‌های هر قسمت و شیوه‌ی ساختاری فصل‌ها و صدالبته شخصیت‌های زن قوی و حتی هم‌جنس‌گرا که برای اولین بار با این سریال در تلوزیون ظاهر شدند. شاید بهترین خصلت این سریال محکم بودن روایت و منسجم بودن کل داستان و تازگی سریال بعد از چندین دهه باشد. بافی قاتل خون‌آشام‌ها ترکیب جالبی از ترس، کمدی، روابط رمانتیک و درام سال‌های بلوغ است و در این دوران قرنطینه می‌توان همه‌ی ۱۴۴ اپیزود آن را تماشا کرد.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “صفرصفرصفر” (ZeroZeroZero) که باید تماشا کنید


3. شیتز کریک – ۲۰۱۵ – Schitt’s Creek

مدتی طول کشید تا سریال شتز کریک توجه دنیا را به خود جلب کند ولی سرانجام طرفداران خودش را پیدا کرد و زمانی که روی پلتفرم نتفلیکس قرار گرفت مورد توجه قرار گرفت. این سریال کمدی راجع به زندگی خانواده‌ی ثروت‌مندی است که در حادثه‌ای تمام دارایی‌شان را از دست می‌دهند و تنها چیزی که برایشان باقی می‌ماند شهر کوچکی است که پدر خانواده به عنوان یک شوخی در سال ۱۹۹۱ برای پسرش خریده بود. درنتیجه آن‌ها مجبور می‌شوند برای زندگی آنجا بروند و با زندگی جدیدشان خو بگیرند. این سریال هیچ‌گونه بدبینی‌ای ندارد و همه چیز را ساده می‌گیرد و بامزه و خوش‌بین است. این سریال لحظات درام خود را دارد اما هیچ‌وقت مخاطبش را عصبانی و عصبی و ناراحت رها نمی‌کند و در پایان هر قسمت لبخندی روی لب همه می‌گذارد.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “توسعه دهندگان” (Devs) که باید تماشا کنید


4. جادوگران – 2020-2015 – The Magicians

سریال جادوگران یکی از سریال‌هایی است که با گذشت زمان بهتر و بهتر می‌شود. در پایان فصل یک سریالی که براساس اقتباسی از رمان فانتزی لو گروسمن ساخته شده‌ بود ناگهان به یکی از عجیب‌ترین، دیوانه‌وارترین و شجاع‌ترین سریال‌های تلوزیونی بدل می‌شود. شاید بتواند آن را هری‌پاتری با درجه سنی R دانست که راجع به زندگی فردی به نام کوئنتین کولدواتر است که طرفدار سرسخت داستان‌های ژانر فانتزی است و وارد دانشگاهی برای یادگیری علوم جادوگری می‌شود و همین آغاز داستانی عجیب و زیبا است که روابط انسانی زیبایی را به نمایش می‌گذارد. نقطه‌ی قوت سریال جادوگران جرأت نویسندگان برای نوشتن در ژانرهای مختلف و موضوعات جدی متفاوت است و همه‌ی این داستان‌ها در دیوانه‌وارترین حالت ممکن اتفاق می‌افتند. به تازگی اعلام شده که فصل پنجم این سریال آخرین فصل آن خواهد بود درنتیجه الان زمان مناسبی برای تماشای این سریال است.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “نیروی اهریمنی‌اش” (His Dark Materials)


5. لاست – 2010-2004 – Lost

درست است که همه‌جا با شنیدن نام سریال لاست اولین چیزی که به ذهن همه می‌آید پایان بد آن است اما لاست یکی از بهترین سریال‌های ساخته شده در ژانر تریلر است و حتی با وجود پایان ناامید کننده‌ی آن یکی از بهترین داستان‌گویی‌ها را دارد که سریال را به یکی از ارزشمندترین سریال‌های تلوزیونی تبدیل کرده است. داستان سریال پس از سقوط یک هواپیما در یک جزیره ناشناخته شروع می‌شود و زندگی بازماندگان این حادثه را پی‌میگیرد. این جزیره مکانی عجیب است که اتفاقت عجیب و غیر‌قابل‌ توضیحی در آن می‌افتد. یک هیولای دودی، یک خرس قطبی، یک بمب اتمی، چند سفر در زمان و موسسه تحقیقات عجیبی که همه در کنار هم یکی از عجیب‌ترین مکان‌های روزی زمین را ساخته‌اند. اگر در خانه گیر افتاده‌اید شاید سریال لاست و داستان‌های غافلگیرکننده‌اش کمک زیادی به گذراندن زمان‌تان بکنند.

همچنین بخوانید: معرفی ۱۳ سریال جذاب و دیدنی شبیه “گمشدگان” (Lost)


6. سوپرمارکت – 2015 – Superstore

اگر به دنبال سریالی هستید که حالتان را خوب کند و شما را در تمام مدت پخش بخنداند و شخصیت‌های فراموش نشدنی داشته باشد سراغ سریال سوپرمارکت بروید. این سریال شبکه ان‌بی‌سی سال‌هاست که دست‌کم‌گرفته‌شده‌ترین سریال تلوزیون شناخته می‌شود. ماجراهای این سریال در یکی از شعبه‌های فروشگاه والمارت می‌گذرد و داستان گروهی از کارکنان با نژاد و سن و شخصیت های متفاوت را تعریف می‌کند که همه‌شان دوست‌داشتنی و سرشار از شور زندگی هستند. البته در میان طنز این سریال حقایق زندگی هم پنهان هستند و داستان هر شخصیت در نوع خود نقد نظام‌ سرمایه‌داری و فرهنگ پول‌پرست آمریکایی است.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “تازه کار” (The Rookie) که باید تماشا کنید


7. شورشیان جنگ ستارگان – 2018-2014 – Star Wars Rebels

علاوه بر ۱۱ فیلم پرطرفدار جنگ ستارگان این انیمشن سریالی ۲۰۰ قسمتی هم به روایت کردن داستان کهکشان‌های دوردست می‌پردازد. ماجراهای این سریال که اولین بار به عنوان یک فیلم در سال ۲۰۰۸ پخش شد، در فاصله‌ی سه ساله‌ی بین جنگ کلون‌ها و انتقام گرفتن سیث اتفاق می‌افتد. این سریال برای طرفداران قدیمی و جدید جنگ ستارگان جالب هستند چون علاوه بر اضافه کردن ماجراهای جدید برای شخصیت‌های قدیمی، شخصیت‌های جدید هم به این داستان‌ها اضافه کرده‌اند.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه “اشباح” (Spectros) که باید تماشا کنید


8. بریکینگ بد – 2013-2008 – Breaking Bad

بریکینگ بد به چنان عنصر قوی‌ای از فرهنگ‌عامه تبدیل شده است که انگار همه وظیفه داریم تماشایش کنیم. این سریال یکی از بهترین سریال‌های تلوزیونی در دهه‌ی اخیر بوده است و یکی از بهترین درام‌های تمام دوران‌ها. حتی بعد از تمام شدن این سریال یکی از پربینند‌ه‌ترین سریال‌ها باقی‌ مانده‌ است. بریکینگ بد تنها راجع به یک موضوع نیست بلکه در این سریال در کنار کاوش در بازار تولید و فروش مواد مخدر و بازار سیاه جرم و جنایت شاهد برخورد قانون با این مسائل و تاثیر آن بر انسان‌ها هم هستیم. ماجرای اصلی سریال سقوط شخصیت اصلی آن، والتر وایت با بازی برایان کرانستون، به ورطه‌ی هیولا شدن و تلاش‌هایش برای نابود کردن جسی پینکمن با بازی آرون پال است. این زوج یکی از بهترین زوج‌های داستانی تمام دوران را در سریال بریکینگ بد تشکیل داده‌اند. دلایل زیادی برای لذت بردن از تماشای بریکینگ بد وجود دارد: اطلاعات علمی، تدوین زیبا، نقش‌آفرینی‌ها و داستان همه و همه سریال منحصر به‌ فردی را ساخته‌اند که در هر فصل از فصل قبل بهتر می‌شود. این سریال را نباید به هیچ‌وجه از دست بدهید.

همچنین بخوانید: معرفی ۱۵ سریال جذاب و دیدنی شبیه “برکینگ بد” (Breaking Bad)


9. بازماندگان – 2017-2014 – The Leftovers

شاید این‌روزها تماشای سریالی که در یک دنیای آخرالزمانی می‌گذرد کار درستی نباشد اما سریال دیمون لیندلوف یکی از سریال‌هایی است که باید ببینیم. بازماندگان به عنوان یکی از بهترین سریال‌های قرن ۲۱ شناخته‌ شده‌ است. داستان این سریال در زمانی می‌گذرد که دو درصد مردم جهان بدون هیچ توضیحی ناگهان ناپدید شده‌اند. در دورانی که با شیوع ویروس کرونا و نرخ مرگ‌ و‌ میر آن که دقیقا ۲ درصد است، می‌توانیم با تماشای سریال بازماندگان بفهمیم که ۲ درصد جمعیت دنیا دقیقا چه جمعیت عظیمی است و چه مشکلاتی به همراه دارد. گذشته از همه‌ی این‌ها کار اصلی سریال بازماندگان مطرح کردن سوالاتی راجع به ایمان، ترس، خانواده و مبارزه برای یافتن نوعی معنی در دنیایی است که هیچ جوابی به ما نمی‌دهد. لیندلوف با روایت کردن داستان‌های عاطفی و سرنوشت‌های عجیبی که هیچ‌جای دیگر در تلوزیون پیدا نمی‌شود این سریال را ساخته‌است.

زمان آن رسیده که این سریال را نگاه کنید اما مواظب باشید زیرا فصل اول این سریال به شدت سیاه و ناراحت‌کننده است اما با گذشت زمان و وارد شدن داستان به فصل دوم همه‌چیز بهتر می‌شود. در نهایت می‌توان گفت بازماندگان سریالی است که به دنبال یافتن معنی در یک دنیای بی‌معنی و پیدا کردن نور و امید در یک دنیای سیاه و تراژیک است.

همچنین بخوانید: ۱۴ سریال برتر شبکه HBO در این دهه


10. سوپرنچرال – 2005 – Supernatural

چندماه پیش تصور دیدن سریالی ۱۵ فصلی با ۳۱۹ اپیزود هم برایمان وحشتناک بود اما الان برای تماشای همه‌اش وقت داریم! این سریال راجع به دو برادر است که با یک شورلت در کشور سفر می‌کنند و حیوانات فراطبیعی را شکار می‌کنند. سریال سوپرنچرال یکی از پرطرفدارترین سریال‌ها در ژانر خودش است و این موفقیت را مدیون جذابیت تمام‌نشدنی شخصیت‌های اصلی‌اش است. این سریال ترسی از امتحان کردن چیزهای جدید و حتی مسخره ندارد و به همین دلیل خسته‌کننده نمی‌شود.

همچنین بخوانید: معرفی ۱۲ سریال جذاب و دیدنی شبیه “سوپرنچرال” (Supernatural)


11. لُس اسپوکیس – 2019 – Los Espookys

لس اسپوکیس یکی از نادیده‌گرفته‌شده‌ترین سریال‌های شبکه‌ی اچ‌بی‌او است. این سریال کمدی اسپانیایی زبان برای همه‌ی عاشقان ژانر وحشت، آدم‌های نافرمان و طرفداران سورئالیسم یک موهبت است. این سریال مانند یک بازسازی از کارتون اسکوبی‌دو است که در آن شخصیت‌های سریال برای کسانی که به آن‌ها پول می‌دهند کارهای کاراگاهی انجام می‌دهند. لس اسپوکیس خنده‌دار و ترسناک است و داستان‌های ماورالطبیعه تعریف می‌کند.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “نجیب” (Gentefied) که باید تماشا کنید


12. کریستال تاریک: عصر مقاومت – 2019 – The Dark Crystal: Age of Resistance

اگر از دیدن تصویرسازی‌های هنرمندانه لذت می‌برید حتما این سریال شبکه نتفلیکس را تماشا کنید. اما داستان این سریال هم بسیار زیبا و پیچیده است. داستان کریستال تاریک در دنیایی خیالی به نام ثرا اتفاق می‌افتد که درواقع رویایی‌ است که یکی از تصویرگرها دیده و روی کاغذ آورده است. ثرا خانه‌ی موجوداتی است که مستقیما به قلب این دنیا وصل هستند و این قلب یک کریستال به نام تیتیولر است. اما تعدادی موجود خارجی به ثرا حمله می‌کنند و کریستال را فاسد می‌کنند، تعادل سیاره‌ را به هم می‌زنند و باعث ظهور نوعی تاریکی و سیاهی در ثرا می‌شوند. شخصیت‌پردازی و داستان زیبا نقطه‌ی قوت این داستان است و این سریال را دیدنی کرده است.

همچنین بخوانید: لیست بهترین سریال‌های سال ۲۰۱۹ که نباید از دست بدهید


13. پیکی بلایندرز – 2013 – Peaky Blinders

پیکی بلایندرز بهترین انتخاب برای تماشا کردن بعد از بریکینگ بد و نارکوس است. این سریال هم همان تنش و شخصیت‌های ضد قهرمان را در کنار هیجان و خشونت زیاد دارد و به معنای واقعی تماشاگر را به کوچه‌ پس‌کوچه‌های کثیف و گلی انگلستان بعد از جنگ جهانی اول می‌برد. کیلین مورفی در نقش تامی شلبی نقش‌آفرینی ترسناک و عالی‌ای ارائه کرده است. او در گذشته قهرمان جنگی بوده است که الان رهبر گروه خلافکاری پیکی بلایندرز شده است. این سریال پنج فصل دارد و فصل ششم آن هم در راه است. هر فصل شش قسمت دارد و به روایت کردن داستان این خانواده‌ی خشن می‌پردازد.

همچنین بخوانید: معرفی ۱۴ سریال جذاب و دیدنی شبیه “پیکی بلایندرز” (Peaky Blinders)


14. بروکلین نه-نه – ۲۰۱۳ – Brooklyn Nine-Nine

ماجرای این سریال در یکی از پاسگاه‌های خیالی شهر نیویورک می‌گذرد و شاید تنها جایی باشد که گروهی از پلیس‌ها باعث تفریح و خنده‌ی آدم می‌شوند. این سریال یک سیتکام فوق‌العاده بامزه است که اندی سمبرگ نقش اصلی آن را بازی می‌کند. پلیسی هیجانی و کمی دیوانه که در کنار همکاران دگیرش گروهی استثنایی از پلیس‌ها را تشکیل می‌دهند. اما شاید بهترین شخصیت‌پردازی این سریال متعلق به اندره باگر در نقش رییس این پلیس‌ها باشد که در هفت سال گذشته یکی از بامزه‌ترین نقش‌آفرینی‌های تلوزیونی را ارائه کرده‌ است. در شش فصل گذشته هیچ‌کدام از شوخی‌های این شخصیت، بی‌مزه یا فکر نشده نبوده‌اند. قسمت‌های هالووین که هرسال یکبار پخش می‌شوند یکی از بهترین قسمت‌های این سریال هستند.

همچنین بخوانید: معرفی ۱۵ سریال جذاب و دیدنی شبیه “اداره” (The Office)


15. چیرز – 1993-1982 – Cheers

سریال چیرز می‌تواند تعریفی از کامل‌ترین و بهترین سریال کمدی تلوزیونی باشد. این سریال به قدری خوب است که به نظر می‌رسد باید‌ها و نبایدهای سریال‌های کمدی را از روی آن نوشته باشند و همه از آن تبعیت کرده‌ باشند. حتی بعد از چندین دهه هم این سریال هنوز خنده‌دار و شیرین و دوست‌داشتنی است. چیرز حس راحتی و دوست‌ داشته‌ شدن به مخاطبش می‌دهد و نقش‌آفرینی‌ها و کارگردانی هنرمندانه‌ای دارد. روانی این سریال به حدی است که به عقیده‌ی برخی مانند تئاتری است که به طور اتفاقی ضبط شده باشد. اگر طرفدار ژانر کمدی هستید و هنوز سراغ سریال چیرز نرفته‌اید زمان آن رسیده که آن را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: ۸ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “کبرا کای” (Cobra Kai) که باید تماشا کنید


16. بال غربی – 2006-1999 – The West Wing

سریال بال غربی درسایه‌ی سریال مدمن قرار گرفت و آنطور که باید و شاید دیده نشد اما سریالی مهم و خنده‌دار است. این سریال نگاهی به پشت‌پرده‌ی زندگی کارکنان و کارمندان دولت آمریکا می‌اندازد و زندگی مقامات بالای دولت را روایت می‌کند. بال غربی در واقع قدردانی‌ای از کسانی است که زندگی‌شان را برای خدمت به مردم کشورشان وقف کرده‌اند. اما سریالی شاد و بامزه است و تماشا کردنش جالب است. تماشای سریال بال غربی برای آشنایی با حقایق دولت آمریکا ضروری است و اگرچه سریالی قدیمی به حساب می‌آید به همه‌ی ما نشان می‌دهد دولت یک کشور درواقع و در حالت ایده‌آل باید چگونه باشد.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “شکارچیان” (Hunters) که باید تماشا کنید


17. دختر جدید – 2018-2011 – New Girl

زویی دشانل بازیگری دوست‌داشتنی است و به دلیل اینکه او بازیگر نقش‌اول این سریال است بینندگان راجع به محتوی این سریال به اشتباه می‌افتند. سریال دختر جدید را می‌توان نسخه‌ی عجیب‌ و غریب سریال دوستان دانست. اگر از تماشای ماجراهای هم‌خانه‌ای‌ها و دوستی‌ها و دعواهایشان لذت می‌برید سریال دختر جدید می‌تواند سریال جدید مورد علاقه‌ی شما بشود. چیزی که سریال دختر جدید را خاص می‌کند، نمایش روابط دوستانه در آن و حقیقی بودن این روابط است و در زمان قرنطینه می‌تواند حال آدم را خوب کند.

همچنین بخوانید: ۷ سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “ندای دل” (When Calls The Heart) که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (4)

بستن فرم

 1. مهران

  اردیبهشت 9, 1399

  اگه به سریال فرار از زندان علاقه دارین سریال خانه کاغذی رو بهتون بیشنهاد میدم ک حتما ببینید وگرنه عمرتون بر فناست

  پاسخ

 2. علی

  اردیبهشت 2, 1399

  سریال دارک پیشنهاد میشه چون خیلی پیچیده هست و وقت برا موشکافیش دارین

  پاسخ

 3. Mamadeshonam

  فروردین 19, 1399

  سریال گاتهام و وایکینگ ها هم میتونه عالی باشه برا این روزا

  پاسخ

 4. نوید

  فروردین 16, 1399

  جای friends تو لیست خالیه

  پاسخ