گزارش باکس آفیس آخر هفته: تأثیر منفی ویروس کرونا بر فروش فیلم‌های در حال اکران

در هفته‌ای که گذشت، شانس با سینمای هالیوود و فیلم‌های درحال اکران یار نبود؛ شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اکثر سینماها باعث شد تا فروش این فیلم‌ها هم به حداقل میزان ممکن در گیشه برسد. با این حال، انیمیشن “به پیش” (Onward) همچنان در صدر جدول باکس آفیس قرار دارد. در جدول زیر نگاهی به ۵ فیلم صدرنشین باکس آفیس ویکند خواهیم داشت.


بعد از لغو اکران تمام فیلم‌هایی که قرار بود تا یک ماه آینده اکران شوند، منابع خبری از زیان مالی ۲۰ میلیارد دلاری سینمای هالیوود در پی اکران نشدن فیلم‌های مورد نظر خبر دادند. حال با نگاهی گذرا به جدول باکس‌ آفیس این هفته نیز می‌توان این ضرر را به‌خوبی مشاهده کرد. با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای جهان و تعطیلی سینماها، این هفته شاهد سقوط فروش فیلم‌های در حال اکران بودیم که در صدر آنها انیمیشن “به پیش” با تنها ۱۰ میلیون دلار فروش قرار دارد.

فروش کل این انیمیشن با ۶ میلیون دلار فروش جهانی اکنون به مبلغ ۱۰۱ میلیون دلار رسیده است. اتفاقات انیمیشن جدید “به پیش” در حومه یک شهر در یک دنیای فانتزی جریان دارد و داستان دو برادر جوان الف را روایت می‌کند که یک ماجراجویی فوق‌العاده را برای اینکه دریابند آیا هنوز کمی جادو در این دنیا وجود دارد یا خیر، آغاز می‌کنند. کریس پرت و تام هالند از جمله صداپیشگان اصلی این انیمیشن هستند.

فیلم عاشقانه “هنوز باور دارم” (I Still Believe)، به کارگردانی “اندرو اروین” (Andrew Erwin)، هم در اولین هفته اکرانش با ۹.۵ میلیون دلار فروش جایگاه دوم جدول باکس آفیس را از آن خود کرد. فیلم اکشن “بلادشات” (Bloodshot)، به کارگردانی “دیو ویلسون” (Dave Wilson)، هم با ۹ میلیون دلار فروش در جایگاه سوم جدول فروش هفتگی سینماهای آمریکا قرار گرفته است.

در ادامه جدول باکس آفیس هم فیلم‌های “مرد نامرئی” (The Invisible Man) و “شکار” (The Hunt‌) به ترتیب با 6 و 5 میلیون دلار فروش در گیشه، جایگا‌ه‌های چهارم و پنجم را به‌دست آوردند.


هر دوشنبه با گزارش باکس آفیس آخر هفته همراه ما باشید!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. علی

    اسفند 27, 1398

    احتمال بزودی سینماهای آمریکا هم بسته میشن.onward شکست سختی خورده

    پاسخ