7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “توسعه دهندگان” (Devs) که باید تماشا کنید

یک مینی سریال اوریجینال از هولو به نویسندگی و کارگردانی “الکس گارلند” که شخصیت اصلی آن یک مهندس نرم افزار به نام لیلی چان است که برای کمپانی تکنولوژی آمایا کار می‌کند و رهبر دنیای جدید تکنولوژی است. ظاهراً خودکشی دوست پسرش سرجی باعث می‌شود همه به لیلی که در این شرکت کار می‌کند مشکوک شوند. او پس از تحقیقات بیشتر متوجه می‌شود که پروژه آمایا و تحقیقات سری‌شان و پروژه‌ای به نام “توسعه دهندگان” ممکن است دنیا را تغییر دهد. اگر به سریال‌های علمی تخیلی علاقه دارید، در اینجا می‌خواهیم سریال‌های مشابه “توسعه دهندگان” را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. وست ورلد – Westworld – 2016

یک سریال وسترن علمی تخیلی به نام “وست ورلد” درباره یک پارک تفریحی که افراد ثروتمند می‌توانند به دنیای آن وارد شده، و فعالیت‌هایی که در فیلم و سریال‌های وسترن دیده‌اند را تجربه کنند. این افراد در این پارک هرکاری که دوست دارند انجام می‌دهند، اما اندرویدها نمی‌توانند بلایی سر آنها بیاورند. مشکل زمانی آغاز می‌شود که برخی از اندرویدها بلاهایی که سرشان آمده را به خاطر می‌آورند. سریال از فیلم‌هایی مانند “بلید رانر” الهام گرفته، و اندرویدها به موجوداتی تبدیل می‌شوند که نمی‌توانند آزادی انسان را تحمل کنند.

همچنین بخوانید: 6 سریال شبیه سریال ساکن برج بلند (Man in the High Castle) که حتماً باید آنها را تماشا کنید


6. دارای هستی – Extant – 2014-2015

هنگامی که یک سوپراستار هالیوودی مانند “هلی بری” در یک سریال تلویزیونی حضور یابد، مسلماً آن سریال جلب توجه می‌کند. این اتفاقی است که در سریال “دارای هستی” رخ داد که در آن بری نقش شخصیت اصلی، یک فضانورد به نام مالی وودز را ایفا کرد. او که به مدت 13 سال در یک سفر انفرادی در یک ایستگاه فضایی بود، پس از بازگشت در کمال تعجب متوجه شد باردار است. مالی که نمی‌دانست این اتفاق چرا و چگونه رخ داده، به دنبال پاسخ بود. این سریال با داستن زیبا و اجرای دیدنی بری، باید تماشا شود.

همچنین بخوانید: 10 فیلم و سریال برتر با حضور مستربین (روآن اتکینسون)


5. خانه عروسک – Dollhouse – 2009-2010

مفهوم “خانه عروسکی” مشابه “وست ورلد” است. در اینجا مکانی وجود دارد که می‌توانید اندرویدها را برای ساعات مشخص اجاره کرده، و هر کاری که دوست دارید انجام دهید. پس از هر جلسه حافظه اندرویدها پاک می‌شود. داستان درباره اندرویدی به نام اکو است که ناگهان خاطرات هر کدام از جلساتش با مردم را به یاد می‌آورد. هنگامی که یک مأمور اف بی آی به حقیقت اکو پی می‌برد، تحقیقی را آغاز می‌کند که ممکن است کل عملیات را نابود نماید. سریال سؤالات فلسفی و سیاسی بسیاری ایجاد کرده، و بسیار سرگرم کننده است.


4. مرد هیچ کجا – Nowhere Man – 1995

سریالی که از سایر سریال‌های این لیست متفاوت است، و درباره عکاس روزنامه‌ای است که پس از بیرون آمدن از دستشویی متوجه می‌شود زندگی‌اش تغییر یافته است. حتی همسرش هم دیگر او را نمی‌شناسد. روزنامه نگار به یاد می‌آورد که عکس یک اعدام را توسط سربازهای آمریکایی حمل کرده است. آیا زندگی‌اش به همین دلیل تغییر کرده؟ داستان جذاب این سریال نظرتان را جلب می‌کند.

همچنین بخوانید: 7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال هیلدا (Hilda) که باید تماشا کنید


3. اتوپیا – Utopia – 2013-2014

یک سریال تلویزیونی زیبا با رنگ‌های برجسته، گرافیک خشک و شخصیت‌های درخشان که تاثیرگذار است. داستان درباره یک سازمان قوی و سری به نام نتورک است که به دنبال یک رمان گرافیکی است که یک دانشمند فرمول شیمیایی برای ناتوان کردن بخش اعظم جهان را ارائه داده است. تنها پنج نفر به این رمان دسترسی دارند، و بدون شک زندگی‌شان در خطر است.


2. آقای ربات – Mr. Robot – 2015-2019

سریال “آقای ربات” با حضور “رامی ملک” در نقش اصلی، درباره انجمن هکرهای زیرزمینی است که می‌خواهند برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان را نابود کنند. این گروه توسط مردی به نام “آقای ربات” رهبری می‌شود که از مهندس امنیت سایبری الیوت می‌خواهد به او بپیوندد. با این حال، مشکل اینجاست که شرکتی که می‌خواهند ویران کنند جایی است که الیوت در آن کار می‌کند. روایت جذاب سریال توجهتان را جلب می‌کند، اما پایان آن تا حدی قابل پیشبینی است.

همچنین بخوانید: 5 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال آقای ربات (Mr. Robot)


1. آینه سیاه – Black Mirror – 2011

یکی از بهترین سریال‌های دهه گذشته که تمام مرزهای استفاده از تکنولوژی را کنار می زند. سریال تکنولوژی را نشان می‌دهد که هنوز در دسترس نیست، اما ارتباط آن با جامعه امروز مشخص است. اجرااهای جذاب و داستان پیچیده باعث تمایز “آینه سیاه” می‌شود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم