افرادی که جوراب‌های عجیب می‌پوشند، باهوش‌تر، خلاق‌تر و موفق‌تر هستند

نظرتان درباره جوراب چیست؟ بر اساس استفاده شما از جوراب، ممکن است فقط به رنگ‌های خاکستری، سفید و یا سیاه باشند، و یا اینکه به رنگ‌های مختلف باشند و شخصیت شما را نشان دهند. عجیب و دراماتیک به نظر می‌رسد، مگر نه؟ یکی از تحقیقات نشان داده است که جوراب‌هایی که می‌پوشید نه‌تنها شخصیتتان را نشان می‌دهد بلکه این حقیقت را نشان می‌دهد که دیگران درباره‌تان چه فکری می‌کنند. حالا می‌بینید که چگونه.

شانسی برای نشان دادن پتانسیلتان

همه ما دوست داریم شبیه دیگران باشیم. می‌خواهیم هم‌رنگ جماعت باشیم و باعث می‌شود که همانند دیگران راه برویم، حرف بزنیم و لباس بپوشیم. زمانی که کسی شبیه بقیه نیست، عجیب و شاید هم دیوانه به نظر می‌رسد. اما درباره جوراب قضیه کمی متفاوت است. معمولاً جوراب‌ها در ته کمد قرار می‌گیرند. زمانی که آن‌ها را می‌پوشیم ممکن است چندان به چشم نیایند اما می‌توانند شخصیت ما را به‌خوبی نشان دهند.

جوراب‌های عجیبتان چه چیزی را نشان می‌دهند

یکی از مقالات چاپ‌شده در مجله Consumer Research نشان می‌دهد افرادی که همرنگ جماعت نیستند و متفاوت به نظر می‌رسند، نسبت به افرادی که از هنجارهای جامعه پیروی می‌کنند، والاتر و تواناتر به نظر می‌رسند.

بسیار خوب، این مطلب به جوراب‌های رنگارنگ و عجیب‌وغریب شما چه ارتباطی دارد؟ در حقیقت افرادی که جوراب‌های عجیب‌وغریب می‌پوشند، در نگاه بقیه والاتر و تواناتر به نظر می‌رسند. یا به معنای دیگر افراد شما را باهوش، خلاق و موفق می‌دانند.

سیلویا بلزا، فرانچسکا جینو و آنات کینان، نویسندگان این مقاله از دانشگاه هاروارد، معتقدند که، “در شرایط خاص ممکن است به نفع یک فرد باشد که از هنجارهای اجتماعی مطابقت نکند. به زبان دیگر، یک انسان متفاوت از جایگاه بهتری بهره‌مند بوده و تواناتر به نظر می‌رسند.”

فرض کنید یک مرد تاجر موفق را ببینید که کت‌شلوار شیک و گران‌قیمتی به تن کرده و ناگهان متوجه جوراب‌های صورتی پررنگ او می‌شوید. این جوراب اصلاً به کت‌وشلوار او نمی‌خورد اما نشان‌دهنده شخصیت مغرور و عصیانگر اوست.

جوراب‌های رنگارنگ شخصیت درونی‌تان را نشان می‌دهند

اگر از رنگ‌های عجیب‌وغریب جوراب‌ها بگذریم باید بدانید که این الگوهای مختلف درواقع شخصیت درونی ما و فرایندهای شناختی را نشان می‌دهد. دکتر آدام گالینسکی، روان‌شناس اجتماعی از دانشگاه Northwestern، به این نتیجه رسید که چیزی که می‌پوشید درواقع بر تفکرات، احساسات و رفتار تأثیر می‌گذارند. این حقیقت شامل جوراب‌هایمان نیز می‌شود. جوراب‌ها شخصیت یگانه و اعتمادبه‌نفسمان را نشان می‌دهد. در حقیقت این حس که هرچه را که دوست داریم می‌توانیم بپوشیم باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته و حس بهتری نسبت به خودمان داشته باشیم. این حس اعتماد به خودمان باعث می‌شود که به هر چیزی که دوست داریم دست پیدا کنیم.

همچنین این انتخاب نشان می‌دهد که فرد بی‌خیالی هستید و به طرز فکر دیگران نسبت خودتان اهمیت نمی‌دهید. جوراب‌های سیاه باعث می‌شود که شخصیت خود را در پشت هنجارهای اجتماعی پنهان کنیم، درحالی‌که جوراب رنگی نشان‌دهنده بی‌قیدوبندی نسبت به هنجارها است.

بنابراین، اگر از جوراب‌های رنگارنگ خوشتان می‌آید از پوشیدن آن‌ها ترسی نداشته باشید. با این کار نه‌تنها شخصیت عصیانگر خود را نشان می‌دهید، بلکه نزد دیگران جایگاه بالاتری خواهید داشت.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم