12 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “روزی روزگاری” (Once Upon A Time) که باید تماشا کنید

سریالی که شخصیت‌های محبوب دیزنی و ادبیات با مردم عادی و دنیای انسان‌ها ادغام می‌شوند. این درام فانتزی تلویزیونی درباره این شخصیت‌هاست که یک نیروی شریر حافظه‌شان را پاک کرده است. اگر به دنبال سریال‌هایی مانند “روزی روزگاری” هستید، به جای درستی آمده‌اید. در اینجا می‌خواهیم سریال‌های مشابه “روزی روزگاری” را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


12. سوپرنچرال – Supernatural

این سریال درباره دو برادر به نام‌های سام و دین وینچستر است که شیاطین و هیولاها را شکار کرده، و جامعه و جهان را از موجودات پلید پاک می‌کنند. اگر با دیدن شخصیت‌های آشنا در “روزی روزگاری” لذت برده‌اید، این سریال با افسانه‌های کتاب مقدس، افسانه‌های شهری و چهره‌های ترسناک شما را شوکه می‌کند. اگر به تماشای سریال‌های تلویزیونی علاقه داشته باشید، خانواده وینچستر می‌توانند شما را سرگرم کنند.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه سوپرنچرال (Supernatural)


11. لوسیفر – Lucifer

اگر از دیدن موجودات ادبیات و فولکلور که در بین انسان‌ها زندگی می‌کنند لذت می‌برید، این سریال را تماشا کنید. شیطان به شهر فرشته‌ها یعنی لس آنجلس می‌آید. این سریال جنایی ماورایی لوسیفر را در حالی نشان می‌دهد که پادشاهی جهنم را رها کرده تا صاحب کلوپ شبانه‌ای در لس آنجلس باشد، و در دستگیری مجرمین به مأمورین مواد مخدر کمک کند. در این سریال شروری به نام میز و گروهی از فرشتگان مسیحی وارد می‌شوند. یک سریال دیدنی که طرفداران “روزی روزگاری” از آن لذت می‌برند.


10. خاطرات خون آشام – Vampire Diaries

یک درام ماورایی آمریکایی درباره دو برادر خون آشام که در میستیک فالز زندگی می‌کنند. اگر تماشای زندگی خون آشام ها را دوست دارید، این سریال برایتان مناسب است. این دو برادر برای زندگی در میان انسان‌ها شرایط سختی دارند، و زمانی که یکی از آنها عاشق یک انسان می‌شود همه چیز عوض خواهد شد. با این حال سرانجام بر تفاوت خود غلبه کرده، و از این دختر و شهر در مقابل نیروهای شیطانی محافظت می‌کنند. یک سریال دیدنی با نمایش احساسات مختلف که از آن لذت می‌برید.

همچنین بخوانید: معرفی 15 سریال جذاب و دیدنی شبیه خاطرات خون آشام (The Vampire Diaries)


9. اصیل‌ها – The Originals

این سریال اسپین آفی از “خاطرات خون آشام” است. داستان درباره یک خون آشام-گرگینه ترکیبی و خانواده او و سیاست‌های ماورایی نیواورلئان است. این سریال به دلیل موضوع خود با واکنش‌های مثبت مواجه شد. طرفداران “روی روزگاری” می‌توانند از شخصیت‌های این سریال لذت ببرند، یادتان باشد که این شخصیت‌ها در “روزی روزگاری” ویلن هستند. در هر صورت داستان و مضامین سریال آن را دیدنی می‌کند.


8. بیتن – Bitten

یک سریال کانادایی براساس کتاب Women of the Otherworld که با تعادل میان زندگی معمولی و ماورایی و مضامین جالب برای طرفداران سریال “روزی روزگاری” جالب خواهد بود. در فصل اول النا میشلز بین عشق به زندگی و وظیفه‌اش در مقابل دیگران گیر افتاده است. نامزد قبلی‌اش هم بین اطرافیان اوست. فصل دوم درباره اتحاد دو خواهر جادوگر است. ادغام دنیای انسانی و ماورایی این سریال را لذتبخش می‌کند.

همچنین بخوانید: 7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال خدمتکار (Servant) که باید تماشا کنید


7. پارک خیابان ۶۶۶ – 666 Park Avenue

این سریال با تغییراتی نسبت به “روزی روزگاری” شخصیت‌های جادویی را نشان می‌دهد که به دنیای انسان می‌آیند. نقطه جذابیت این سریال شیوه واکنش انسان نسبت به این موجودات است. این سریال یک آینه کامل است زیرا بر رابطه انسان در مقابل این نیروهای شیطانی تمرکز می‌کند. داستان بر ماجرای هنری و جین در هتل دریک در پارک خیابان 666 اشاره دارد. با این حال آنها به زودی متوجه می‌شوند نیرویی اهریمنی هتل را تسخیر کرده است. سریالی که تا پایان شما را میخکوب می‌کند، و باید آن را تماشا کنید.


6. جادوگران ایست‌اند – Witches of East End

داستانی درباره خانواده بیشامپ و با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته “ملیسا دلاکروز”. این داستان درباره نسل بعدی جادوگران و نحوه متعادل کردن نیروهای جادویی و زندگی اجتماعی توسط آنهاست. این سریال دو فصلی زود به پایان می‌رسد، اما باعث می‌شود دوست داشته باشید درباره جادوگران و قدرت‌های جادویی‌شان سریال‌های بیشتری تماشا کنید.

همچنین بخوانید: 6 سریال شبیه سریال ساکن برج بلند (Man in the High Castle) که حتماً باید آنها را تماشا کنید


5. افسون شده – Charmed

حالا که در حال و هوای سریال‌های جادوگری و قدرت‌های جادویی‌شان قرار گرفته‌اید می‌خواهیم یکی از بهترین سریال‌ها در این باره را به شما معرفی کنیم. یکی از پرامتیازترین سریال‌ها درباره جادو، با داستانی درباره سه خواهر که متوجه می‌شوند قوی‌ترین جادوگران حال حاضرند، و باید در برابر نیروهای شیطانی از انسان محافظت نمایند. یک سریال جذاب که نیروهای ماورایی و فرشتگان انسانی را نشان می‌دهد، و دلتنگی شما برای سریال “روزی روزگاری” را کم می‌کند.


4. بافی قاتل خون‌آشام‌ها – Buffy the Vampire Slayer

تقدیر بافی سامرز را انتخاب کرده تا علیه نیروهای ماورایی مبارزه کند، و در حالی که باید این کار را انجام دهد سعی می‌کند زندگی عادی خود را نیز داشته باشد، و از این نظر شبیه سم وینچستر است. این سریال به عنوان یکی از برترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ با تحسین منتقدین و مردم مواجه شده، و از آن لذت خواهید برد. یک دختر می‌خواهد میان نیروهای خود و زندگی اجتماعی‌اش تعادل ایجاد کند، همانطور که در “روزی روزگاری” شخصیت‌های فولکلور باید زندگی خود را متعادل می‌کردند.

همچنین بخوانید: 7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال ویچر (The Witcher) که باید آنها را تماشا کنید


3. دیو و دلبر – Beauty and The Beast

وینسنت کلر یک سرباز مرده است که زندگی آرامی دارد، تا اینکه کاترین چندلر، کارآگاه جنایی او را دنبال می‌کند. او طی رویارویی‌ها به ماهیت حقیقی کلر پی می‌برد، و متوجه می‌شود او همان موجودی است که زمانی که کاترین می‌خواست پس از مرگ مادر خودکشی کند جانش را نجات داد. در این سریال نیز مانند “روزی روزگاری” شخصیت‌ها می‌خواهند زندگی معمولی داشته باشند، بنابراین یک داستان دیدنی و منسجم خلق می‌شود.


2. اسلیپی هالو – Sleepy Hollow

سریالی اقتباسی از داستان “واشینگتن اروینگ” درباره شخصیت ایشابود کرین که می‌خواهد در دنیای ماورایی نظم ایجاد کند. وجود دنیایی ماورایی نزدیک به دنیای انسانی که همان واشنگتن دی سی است، طرفداران “روزی روزگاری” را راضی می‌کند. همچنین، این سریال با اشاره به برآشفتگی بزرگ، برزخ، هورسمن و عناصر ماورایی دیگر، دیدنی می‌شود.

همچنین بخوانید: 7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال نیروی اهریمنی‌اش (His Dark Materials)


1. گریم – Grimm

این سریال درباره داستان یک کارآگاه پورتلندی به نام نیک برکهارت است که متوجه می‌شود از نسل مدافعانی است که باید میان زندگی انسانی و موجودات ماورایی تعادل برقرار کنند. تعادل کامل میان انسان و موجودات ماورایی سریال را به “روزی روزگاری” نزدیک می‌کند که دنیای فانتزی با دنیای انسان‌ها یکی می‌شود. این ارتباط اساس این دو سریال مطرح است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. محسن

    خرداد 8, 1399

    فقط گریم و سوپرنچرال

    پاسخ