لیست ده ویلن در mcu که به نوعی حق با آن‌ها بود

مارول در این یازده سال بسیار موفق بوده، و گویا قرار نیست به زودی متوقف شود. بیست و سه فیلم مدرکی بر اثبات جهان منسجم مارول است، دنیایی که در آن جادو وجود دارد، علم از دنیای واقعی پیشرفته‌تر است، بیگانه‌ها وجود دارند، و ابرقهرمان‌ها بین جمعیت‌ها دیده می‌شوند.

درحالی که قهرمان‌ها شخصیت‌های بزرگ هستند، دروغ است اگر بگوییم تمام ویلن‌ها همیشه نفرت انگیز بوده‌اند. ضدقهرمان همیشه از مسائل درونی شخصیت اصلی سواستفاده می‌کند. این کلیشه در سال‌های اخیر با ویلن‌هایی


مانند کیلمانگر با بازی “مایکل بی.جردن” و تانوس، با بازی “جاش برولین” برچیده شده است. کمی همدردی و درک خاستگاه یک ویلن، او را به یک ویلن ابرقهرمان تبدیل می‌کند، حتی اگر کارهایش ظالمانه و غیرمعمول باشد.

در اینجا می‌خواهیم ده ویلن مارول را به شما معرفی کنیم که تا حدی حق داشتند. البته نه اینکه بگوییم باید کارهایشان را ادامه دهند، بلکه اعمال آنها به گونه‌ای است که بیننده را به تفکر وامی دارد. زمانی که اخلاقیات سیاه و سفید باشد، فیلم ممکن است خسته کننده شود، و این ده نفر ثابت کردند در داستانشان چنین اتفاقی نمی‌افتد. با پروشات همراه باشید.


10. ایوان وانکو – مرد آهنی 2 – Iron Man 2

ایوان وانکو در “مرد آهنی 2” به دنبال انتقام است. پدر وانکو با هاوارد استارک فعالیت می‌کرد، اما مجبور شد به خانه برود، و در هاوارد زندانی شود. گرفتن انتقام هرگز شایسته نیست، مخصوصاً از جانب پسر فردی که کارهای اشتباه انجام می‌داد، اما درک خشم وانکو از استارک آشکار است.

متاسفانه فیلم برای ایجاد حس همدردی با ایوان کاری نمی‌کند، به جای آن او را به یک ویلن معمولی تبدیل می‌کند. که البته تأسف بار است، زیرا “میکی رورک” بازیگر خوبی است، و می‌تواند یک نقش منفی پیچیده را نشان دهد.

همچنین بخوانید: لیست قدرتمندترین ویلن‌هایی که در مقابل اسکارلت ویچ شکست خورده‌اند


9. هلا – ثور: رگنراک – Thor: Ragnarok

“ثور-رگنراک” به دلایل مختلف نماد مارول است، زیرا عناصر کامیک عجیب را به نمایش گذاشت، شخصیت اصلی را جالب‌تر کرد، و برای جلوه بیشتر از Immigrant Song “لد زپلین” استفاده کرد. در کمال تعجب، ویلن اصلی رگنراک نیست، بلکه هلا دختر فقید اودین است.

پدر ثور پس از صلح آسگارد هلا را در دوردست‌ها زندانی کرد، و بلندپروازی هلا هرگز فروکش نکرد. بنابراین به عنوان یک مبارز پرورش یافت، و زمانی که برای یک جامعه در صلح و صفا خطرناک به نظر رسید، به تبعید رفت. در هر صورت اودین باید به خاطر کارهای هلا تنبیه شود.


8. زمو – جنگل داخلی – Civil War

در نبرد “عصر التران” (Age of Ultron) برای سوکویا، خانواده زمو بی گناه بودند. تماشاگران زمو را در “جنگ داخلی” فراموش شدنی می‌دانستند، اما تبدیل کردن یک فرد معمولی به یک ویلن آن هم بدون قدرت‌های ابرقهرمانی، پول یا نفوذ جهانی، کار آسانی نیست. زمو خودش افراد بی گناه را کشت، و از یک فرد معصوم به یک انتقام جو بدل شد. با این حال هنوز خشم او فروکش نمی‌کند. التران هم بیگانه نبود، تونی استارک او را خلق کرده بود.

همچنین بخوانید: لیست 25 تایی بهترین سوپر ویلن های کیهانی در دنیای مارول


7. لافی – ثور – Thor

لافی پدر بیولوژیک لوکی و رهبر یوتون هاست. لوکی که می‌خواست خانه یوتون ها را نابود کند، به لافی خیانت کرد. لافی پس از حمله از جانب آسگارد، از گوشت و پوست خودش هم شکست می‌خورد. او تنها یک ویلن است، زیرا فیلم از نگاه آسگارد و ثور روایت می‌شود. از نظر یوتون ها آسگاردها یک امپراتوری شرور هستند. این موضوع زمانی آشکار می‌شود که “ثور: رگنراک” ذات جنگجوی پیشین آسگارد را آشکار می‌کند.


6. کاسیلیوس – دکتر استرنج – Dr. Strange

شخصیت کاسیلیوس از “مدس میکلسون” در تلاش است تا دورویی انشنت وان را از بین ببرد. چرا او باید بتواند تا ابد زندگی کند، درحالی که دیگران اینطور نیستند. برخلاف فیلم‌های سابق مارول، “دکتر استرنج” دلایل کاسیلیوس را به خوبی آشکار کرده، و نشان می‌دهد که او از کجا آمده است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


5. آدرین تومز – مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه – Spider-Man: Homecoming

تومز یک شرکت پاکسازی دارد که پس از نبرد “انتقام جویان” در نیویورک همه چیز را پاکسازی کرد. پس از مدت کوتاهی، تونی استارک و دولت ایالات متحده پروژه را برعهده گرفته، و تجارت تومز را پیش می‌برند. او که دیگر کار و خانواده‌ای ندارد، او و زیردستانش به کمک تکنولوژی بیگانه‌ها که آن را بازسازی کرده‌اند، مسلح می‌شوند. این تجارت کثیف به مردم آسیب میزند، اما مردم برای حانواده شان هرکاری می‌کنند.


4. اوا استار – مرد مورچه‌ای و زنبورک – Ant-Man And The Wasp

توانایی اوا استار برای گذر از ماده ذاتی نبود، بلکه نتیجه آزمایشی است که والدینش را کشت. خوشبختانه او در این فیلم کسی را نمی‌کشد، بنابراین پس از بهبود شرایطش به خانه بازمی گردد.

همچنین بخوانید: 10 بازیگری که بخاطر ایفای نقش، عجیب‌ترین تغییرات را روی بدنشان اعمال کردند


3. تانوس – Thanos

روش‌های تانوس ظالمانه و بی منطق هستند، اما او از سر تجربه همه کار می‌کند. او نابودی مردمانش را دید، زیرا آنها برای حل مشکلشان هیچ کاری نکردند. او به عنوان ارباب جنگ فقط کشتار را راه حل مشکلات اجتماعی می‌داند. سنگ‌های ابدیت به او کمک می‌کردند تا جهان را به شکل دیگری درآورد، اما او کوچک‌تر از آن بود که به راه حلی که به مرگ دیگران منجر نمی‌شد، فکر کند.


2. التران – انتقام جویان: عصر التران – Avengers: Age Of Ultron

التران و اسکای نت باید هرازگاهی باهم نوشیدنی صرف کنند، زیرا نقاط مشترک زیادی دارند، اما به نظر هردوی آنها نابودی نژاد بشر بهترین راه حل است. درحالی که اسکای نت نابودگر انسان را کامل می‌بیند، التران او را به شکل وسیله‌ای برای محافظت از سیاره می‌بیند. او به رسیدن به هدفش نزدیک می‌شود، اما خوشبختانه او را متوقف می‌کنند.

همچنین بخوانید: 10 بازیگری که به خاطر بازی در نقش اشرار جایزه اسکار بردند


1. کیلمانگر – پلنگ سیاه – Black Panther

اریک کیلمانگر برای بازپس گرفتن تاج و تخت به واکاندا می‌رود. پس از آن، تصمیم می‌گیرد با استفاده از سلاح واکاندا در سراسر جهان به انقلاب‌های ظالمانه دست بزند. شاید خشونت راه حل درست نباشد، اما باعث می‌شود قهرمان از خودش بپرسد انزوای واکاندا کار درستی است یا نه. سرانجام این سرزمین از انزوا خارج می‌شود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (13)

بستن فرم

 1. کیارش

  اسفند 8, 1398

  هلا واقعا چه حرف درستی زد. اینکه تردد شده بود. اینکه باید ازگارد نابود بشه. یا من چیزی رو جا انداختم یا شما اشتباه کردید!

  پاسخ

 2. آریو

  اسفند 8, 1398

  خب کار خوبی کردین که تیتر مقاله رو عوض کردین؛ ولی میتونستین میستریو رو هم بذارین تو لیست.

  پاسخ

  • محمدرضا در پاسخ به آریو

   اسفند 8, 1398

   اره الان بیشتر لیستش با عقل جور در میاد ده ویلن برتر اصلا تیتر مناسبی برای این لیست نبود

   پاسخ

  • زارا در پاسخ به آریو

   اسفند 8, 1398

   میستریو فقط جاه طلب بود و میخواست بدون داشتن فاکتور های خوب بودن ،خوب به نظر بیاد.
   قرار شد در مورد ویلن های صحبت بشه که شاید کمی حق داشتن واسه انجام کاراشون.
   حالا میستریو چه حقی میتونه داشته باشه، جز اینکه شاید قبلا زیر دست بوده

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به زارا

    اسفند 8, 1398

    خب واقعا کار تونی اشتباه بود منم بودم کینه به دل میگرفتم ازش.

    پاسخ

   • امیر در پاسخ به زارا

    اردیبهشت 25, 1399

    میستریو حق داشت چون که استارک اونو اخراج کرد

    پاسخ

 3. محمدرضا

  اسفند 8, 1398

  خواهشا مقاله سایتیو ترجمه کنید که مقالش درست باشه. یعنی چی این لیست. واقعا چرا تانوسی که نصف جهانو پودر کرد و باعث مرگ تونی استارک شد و سپر کپ رو شکست و هایمدال و لوکی و دختر خودش گامورا رو کشت رتبش از دو نفر که یکیشون فقط یک شهرو نابود کرد و یکی دیگشون یک تلاش ناموفق برای مسلح کردن تمام سیاه پوستای جهان داشت پایین تره. تازه خیلی از این ویلن ها جاشون باید با کسای دیگه عوض می شد مثلا جای ویپلش{شماره 10}و گوست{شماره 4}و لافی می تونستن میستریو و لوکی و رد اسکال رو بذارن

  پاسخ

  • زارا در پاسخ به محمدرضا

   اسفند 8, 1398

   شکستن سپر کاپیتان؟
   عنوان مقاله رو نفهمیدی انگار.
   فک کردی در مورد محبوب تریناست یا قدرت مندترینا

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به زارا

    اسفند 8, 1398

    ایشون نظرشون رو در گذشته دادن!اون موقع اسم مقاله برترین ویلین ها بود!

    پاسخ

  • AMIRGGFF در پاسخ به محمدرضا

   اسفند 8, 1398

   منظور از تانوس در این متن تانوس اینفینیتی وار هستش که هدفش این بود که کاری بکنه تا مردم برای ادامه زندگی منابع کافی داشته باشند ولی راه حلش اشتباه بود. بعدشم رد اسکال چه حقی داشت؟ به هیچ وجه حق با رد اسکال نبود! حتی یکم!

   پاسخ

   • محمدرضا در پاسخ به AMIRGGFF

    اسفند 13, 1398

    خب شما برین پاسخ اقا کیارش رو بخونین همون طور که گفتن من نظرمو روز اولی که مقاله ترجمه شد دادم و اسم مقاله اون موقع بهترین ویلن ها بود ولی بعدش تیتر مقاله عوض شد

    پاسخ

  • AMIRGGFF در پاسخ به محمدرضا

   اسفند 9, 1398

   سلام. مقاله خوبی بود ممنون. میشد کوئنتین بک (میستریو) هم توش قرار داد، چون اختراعش واقعا میتونست انقلاب بپا کنه ولی تونی استارک قبول نکرد و جلوی جمعیت اونو مسخره کرد و اسم همچین اختراع بزرگی رو گذاشت بارف (B. A. R. F)

   پاسخ

 4. Mohammad Reza

  اسفند 7, 1398

  اوا استار و ایوان وانکو که جز بدترین خبیث های مارول هستن اونوقت لوکی نیست؟
  لوکی کو؟

  پاسخ