رده بندی برترین نقش‌های “ملیسا مک کارتی” (Melissa McCarthy): از نقش‌های کمدی تا جدی

“ملیسا مک کارتی” طی سال‌ها در پس زمینه بسیاری از فیلم و سریال‌های محبوب ما حضور یافت، تا اینکه سرانجام در فیلم “ساقدوش‌ها” (Bridesmaids) موردتوجه قرار گرفت. از آن زمان این بازیگر هرساله در آثار موفقی حضور یافت، و با ادغام اجرای طنز و نقش‌های فیزیکی در کنار جدیت خود توانست در آثار جدی حضور یابد.

امروزه مک کارتی دیگر یک بازیگر بااستعداد محسوب می‌شود، نه فقط یک بازیگر طنز. در اینجا 10 نقش برتر “ملیسا مک کارتی” از نقش‌های طنز تا جدی را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. مگان از ساقدوش‌ها (Bridesmaids)

در فیلمی پر از کمدین های مستعد شخصیت مک کارتی ستاره بود، و باعث شد به خاطر این نقش نامزد اسکار شود.

مگان می‌توانست به راحتی به یک شخصیت کمدی کلیشه تبدیل شده، و در مموها به او اشاره شود، اما با اجرای مک کارتی، مگان به چیزی بیش از آن تبدیل شد. او عضو وفادار، شجاع و حساس گروه بود، که گاهی سرسخت است، اما بخش مهم آنهاست.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های کمدی سال 2020 که در انتظار اکرانشان هستیم


9. سوزان کوپر از جاسوس (Spy)

بازیگران معدودی در کمدی فیزیکی موفق هستند، و “جاسوس” به مک کارتی اجازه داد تا توانایی‌هایش را به طور کامل نشان دهد. سوزان کوپر یک کارمند سیا است که تصادفاً به یک پرونده وارد شده، و حالا باید دارودسته خلافکاران را کنترل کند.

در این فیلم مک کارتی با ستاره اکشن “جیسون استاتهام” همراه می‌شود، که نقش او نیز مانند مک کارتی کمدی است. ارتباط میان آنها چه در صحنه بچگانه طنز باشد یا مبارزه‌های اکشن و فیزیکی، دیدنی است.


8. سوکی سنت جیمز از دختران گیلمور (Gilmore Girls)

یکی از اولین نقش‌هایی که مک کارتی را موردتوجه قرار داد، و در آن مک کارتی در نقش بهترین دوست لورلای و یک آشپز حضور دارد. در این نقش گرما و صمیمیت مک کارتی را به عنوان یک کمدین ساده می‌بینیم.

شاید سوکی گاهی عجیب و غریب باشد، اما در رابطه با شغلش بسیار تند و تیز است، و با لورلای کسب و کاری به راه انداخته، و در همین حین دوست دارد به یک رابطه گرم و عاشقانه وارد شود.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های جیم کری، ستاره سرشناس ژانر کمدی هالیوود


7. مالی از مایک و مالی (Mike And Molly)

مالی فلین یکی از شخصیت‌های اصلی این سریال محبوب است. این اولین نقش اصلی مک کارتی پیش از فیلم‌هایش بود، که ثابت کرد او آمادگی حضور در نقش اصلی یک فیلم را داراست.

رابطه او با مایک برپایه عشق و تفاهم بنا شده، اما مالی چیزی بیش از یک زن خانه دار است. این شخصیت توانایی مک کارتی در درام و کمدی را نشان داد، زیرا بیشتر صحنه‌های دیدنی سریال بر دوش مالی است.


6. مارگارت از نه‌ها (The Nines)

رایان رینولدز” در این فیلم فانتزی علمی تخیلی در مقابل مک کارتی قرار دارد، و گرچه دوست داشتیم آن دو را در اثری ببینیم که قابلیت طنزشان را بهتر به نمایش بگذارند، این درام شیوه اجرای متفاوتی از آن دو را نشان می‌دهد.

هر دو بازیگر سه نقش متفاوت را اجرا می‌کنند، یا اینکه همان شخصیت‌ها سه نسخه متفاوت دارند، یا شاید دو موجود چند بعدی در نقش انسان‌هایی ظاهر می‌شوند که شخصیت‌ها را اجرا می‌کنند…داستان پیچیده است، اما اجرای بازیگران و پیام فیلم آن را دیدنی می‌کند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم کمدی کلاسیک با درجه سنی PG که می‌توانید با خانواده تماشا کنید


5. مگی از سنت وینسنت (St. Vincent)

گرچه نقش “بیل مری” بیشتر توجهات در این فیلم را به خود جلب کرد، “ملیسا مک کارتی” هم توانست در مقابل این بازیگر قابل خودی نشان دهد.

مک کارتی در نقش مگی تلاشش را به خرج داد، و زن مجردی را نشان داد که می‌خواهد به تنهایی پسرش را بزرگ کند، بنابراین وظیفه دشواری برعهده داشت.

فیلم تا حدی به نقاط مثبت مک کارتی وابسته بود، که توانست با باورپذیری و زبان بدن خود مگی را به نمایش دربیاورد، و لحظات به یادماندنی خلق کند.


4. شان اسپایسر از اس ان آل (SNL)

نقش مک کارتی به عنوان شان اسپایسر در “اس ان آل” تا زمان قرار گرفتن او در مقابل تماشاگر زنده یک راز بود. او موهایش را زیر کلاه گیس پنهان کرده بود، پوستش گریم شده بود، پوست آفتاب سوخته‌اش روشن شده بود، با تقلید رفتارهای اسپایسر و عددم تمایل او به گوش دادن، این شخصیت را خلق کرد.

بدون شک اسپایسر محبوب‌ترین شخصیت دهه گذشته “اس ان ال” است که با توجه به گرایش‌های سیاسی تماشاگر او را خوشحال و راضی می‌کند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های ژانر کمدی سیاه که باید تماشا کنید


3. مالینز از مخمصه (The Heat)

هربار “ساندرا بولاک” و مک کارتی” در یک کمدی در کنار هم قرار می‌گیرند، منتظر یک اثر درخشان هستیم، اما شخصیت مالینز از این فیلم چیزی بیشتر از یک عنصر کمدی است.

مالینز بی ملاحضه و کم تحمل به این بازیگر اجازه داد تا کاملاً خود را رها کند، و در نقش پلیسی حضور یابد که خود را در پرونده‌هایش غرق می‌کند، و بنابراین با ایفای این شخصیت جالب کاری می‌کند که در تمام لحظات خنده بر لبانتان بنشیند.


2. کیتی از آشپزخانه (The Kitchen)

اگر مالینز شخصیت رهایی بخش مک کارتی باشد، کیتی آتشفشان سوزان اوست. کیتی همسر وظیفه شناس و نامرئی یک خلافکار است که پس از دستگیری همسرش با همسران خلافکاران دیگر همراه می‌شود تا در آشپزخانه جهنمی نیویورک در سال‌های 1970 دنیای زیرزمینی مجرمان را تصاحب کند.

درحالی که فیلم با نقدهای مختلف مواجه شد، مک کارتی نقش والتر وایت گونه‌ای را ایفا کرد که از یک زن خانه نشین به ارباب مافیا تبدیل می‌شود، و در آن درخشید.

همچنین بخوانید: معرفی 15 سریال جذاب و دیدنی شبیه برکینگ بد (Breaking Bad)


1. لی ایزریل از هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟ (Can You Ever Forgive Me?)

تحسین شده ترین شخصیت مک کارتی تا به امروز و دورترین نقش از یک بازیگر کمدی. مک کارتی در نقش لی ایزریل شور و اشتیاق را به نقش رمان تویسی می‌آورد که برای خلق داستان‌های جدید به زندگی جنایی روی آورده است. او به گونه‌ای که فقط خودش می‌تواند، شخصیت مجرم لی را طوری نشان می‌دهد که نه تنها می‌توانید او را ببخشید بلکه دوست دارید جای او باشید.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم