گزارش باکس آفیس آخر هفته: رکوردشکنی Sonic the Hedgehog در اولین هفته اکرانش

در هفته‌ای که گذشت، فیلم لایواکشن “سونیک خارپشت” سرانجام با سه ماه تاخیر اکران جهانی خود را آغاز کرد و با فروش قابل توجه خود در گیشه، رکورد افتتاحیه فیلم‌های اقتباس شده از بازی‌های کامپیوتری را شکست و در جایگاه نخست جدول باکس آفیس قرار گرفت.  در جدول زیر نگاهی به ۵ فیلم صدرنشین باکس آفیس ویکند خواهیم داشت.


فیلم “سونیک خارپشت”، به کارگردانی “جف فاولر” (Jeff Fowler)، که به دلیل اعتراض هواداران نسبت به طراحی شخصیت سونیک با سه ماه تاخیر اکران شد، توانست با 57 میلیون دلار فروش در افتتاحیه اکرانش، علاوه بر صدرنشینی جدول فروش هفتگی، رکورد جدیدی به نام خود ثبت کند. این فیلم با پشت‌سر گذاشتن فیلم لایواکشن “پوکمون: کاراگاه پیکاچو” (Pokemon: Detective Pikachu)، پرفروش‌ترین افتتاحیه فیلم‌های اقتباس شده از بازی‌های کامپیوتری را تجربه کرد. “پوکمون: کاراگاه پیکاچو” در بهار سال 2019 به 54 میلیون دلار فروش در افتتاحیه اکرانش دست پیدا کرده بود.

فیلم “سونیک خارپشت” در گیشه جهانی هم 43 میلیون دلار فروش داشت که بدین ترتیب فروش این فیلم اکنون به بیش از 100 میلیون دلار رسیده است.

فیلم “پرندگان شکاری” (Birds of Prey) هم همچنان شکست سنگینی را از نظر فروش در گیشه پشت‌سر می‌گذارد و این هفته هم با 17 میلیون دلار فروش، در جایگاه دوم جدول قرار گرفته است. فروش کل داخلی این فیلم تا پایان هفته دوم اکرانش به مبلغ 59 میلیون دلار رسیده است.

در ادامه جدول فروش هفتگی سینماهای آمریکا، فیلم “جزیره شگفت‌انگیز” (Fantasy Island) با 12 میلیون دلار فروش در اولین هفته اکرانش، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. فیلم‌های “عکس” (The Photograph) و “پسران بد برای همیشه” (Bad Boys for Life) هم به ترتیب با 12 و 11 میلیون دلار فروش در جایگاه‌های چهارم و پنجم جدول فروش هفتگی قرار گرفته‌اند.


هر دوشنبه با گزارش باکس آفیس آخر هفته همراه ما باشید!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. شخصیت سونیک خیلی عالیه

    پاسخ