لیست بهترین فیلم‌های “کیلین مورفی” (Cillian Murphy) بر اساس امتیاز IMDb

کیلین مورفی” یکی از بااستعدادترین بازیگران هالیوودی حال حاضر است که در سینما و تلویزیون حضور دارد. او چه در نقش رهبر خانواده شلبی یا مبارزه با بتمن، اجرای زیبایی را ارائه می‌دهد.

“کیلین مورفی” در دهه گذشته، خودش را به عنوان بازیگری که توانایی اجرای نقش‌های مختلف را دارد، نشان داد. او با حضور در نقش‌های مختلف، کارنامه درخشانی برای خود خلق کرده است. گرچه درباره برترین نقش او بحث‌هایی وجود دارد، اما IMDB برترین نقش‌های خود را لیست کرده است. در اینجا برترین نقش‌های “کیلین مورفی” براساس امتیاز IMDB را در اختیارتان قرار می‌دهیم. با پروشات همراه باشید.


10. در هم شکسته – Broken (امتیاز 7.3 – 2012)

با فیلم “درهم شکسته” لیست را آغاز می‌کنیم که “کیلین مورفی” در کنار “تیم راث” حضور یافت. یک درام زیبای برگرفته از داستان “کشتن مرغ مینا” که رویدادهای زیادی در آن رخ داده، و شخصیت‌ها به جرائم متهم می‌شوند.

یک شخصیت (ریک) به اشتباه به تجاوز متهم شده، درحالی که مایک (با بازی “کیلین مورفی”) به اشتباه به باردار کردن یک نفر متهم شده، در مقابل هم قرار می‌گیرند. این فیلم اجرای زیبای “کیلین مورفی” را نشان داده، و او در این نقش می‌درخشد.

همچنین بخوانید: معرفی 15 کارگردان زن فعال در سینمای امروز جهان


9. بادی که کشتزار جو را تکان می‌دهد – The Wind That Shakes The Barley (امتیاز 7.5 – 2006)

فیلم دوران جنگ استقلال ایرلند را نشان می‌دهد که دو برادر (که اجرای یکی از آنها را “کیلین مورفی” برعهده دارد) باید در برابر نیروهای بریتانیا مبارزه کنند. یک فیلم خیره کننده از آغاز تا پایان، که پیچش داستان مخاطب را با خود همراه می‌کند.

فیلم تحسین شد، و جایزه فستیوال کن سال 2006 را دریافت کرد، زیرا پرفروش‌ترین فیلم درباره جنگ استقلال ایرلند محسوب می‌شود.


8. 28 روز بعد – 28 Days Later (امتیاز 7.6 – 2002)

“کیلین مورفی” در ژانر وحشت هم حضور یافته، و در این فیلم کلاسیک پساآخرالزمانی بازی می‌کند. در این فیلم در دنیای آخرالزمان، یک ویروس بخش اعظم جمعیت بریتانیا را از بین برده، و تنها عده کمی زنده مانده‌اند (مانند “مردگان متحرک” (The Walking Dead))، و “کیلین مورفی” یکی از آنهاست.

داستانی درباره بقا و تلاش برای زنده ماندن که “کیلین مورفی” نقش اصلی جیم را ایفا می‌کند. یک فیلم که بسیار مشهور شد، و با بودجه 8 میلیون دلاری، 82.7 میلیون دلار در گیشه فروش داشت.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو؛ ستاره تمام‌نشدنی سینمای هالیوود


7. دانکرک – Dunkirk (امتیاز 7.9 – 2017)

کریستوفر نولان” دوست دارد با بازیگران آشنای خود همکاری کند، و یکی از این بازیگران “کیلین مورفی” است. او در فیلم “دانکرک” درباره نبردهای مشهور جنگ جهانی دوم حضور دارد. داستان درباره شخصیت‌هایی است که هرکدام داستان خود را دارند، و در بخش سوم فیلم گرد هم می‌آیند.

“کیلین مورفی” نقش سربازی شوکه را ایفا می‌کند که در کشتی بازمانده‌ها قرار دارد. بازماندگان با آگاهی از بازگشت به دانکرک، خواستار عدم بازگشت هستند که سرانجام شخصیت مورفی با جرج مواجه می‌شود که او را نجات می‌دهد. جرج جراحتی دیده که به نابینایی او منجر شده، و مورفی به اثرات روانی جنگ پی می‌برد.


6. آتلانتیک: وحشیانه‌ترین اقیانوس روی زمین – Atlantic: The Wildest Ocean On Earth (امتیاز 8 – 2015)

“آتلانتیک: وحشیانه‌ترین اقیانوس روی زمین” نقش متفاوتی برای کیلین تعیین کرد که باید به عنوان راوی یک مستند الهام بخش فعالیت کند. صدای گیرای مورفی در کنار تصاویر جذاب اقیانوس‌ها این مستند را دیدنی می‌کند.

تمرکز این مستند بر اقیانوس پهناور است، و این مستند از کانال نچرال هیستوری بی بی سی تا جنوبگان می‌رود تا این مستند را تهیه کند. این مستند به حیوانات نگاهی انداخته، و نحوه زنده ماندن آنها در شرایط آب و هوایی سخت را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: ۱۰ مستند خارق العاده سینما که احتمالا تاکنون ندیده اید


5. بتمن آغاز می‌کند – Batman Begins (امتیاز 8.2 – 2005)

همانطور که اشاره کردیم، “کیلین مورفی” اغلب در پروژه‌های “کریستوفر نولان” حضور دارد، و “بتمن آغاز می‌کند” نمونه دیگری از این همکاری است. مورفی در این فیلم نقش مترسک، یکی از بزرگ‌ترین دشمنان بتمن را ایفا می‌کند، و اجرای کاملاً مجذوب کننده‌ای است.

مورفی پیچیدگی خاصی را به این نقش آورده، و نقش دکتر جاناتان کرین را ایفا می‌کند که به گاتهام مواد مخدر می‌آورد. او یک روان شناس فاسد است که با کمک ماسک مترسک مردم را ترسانده، و زمانی که مقابل بتمن قرار می‌گیرد، بتمن هم باید توسط آلفرد نجات یابد.


4. تلقین – Inception (امتیاز 8.8 – 2010)

پروژه دیگری از “کریستوفر نولان” فیلم “تلقین” است که آن را یکی از برترین آثار نولان می‌دانند. فیلم بازیگران مطرحی دارد، و بهترین بازیگران هالیوود در آن بازی می‌کنند، اما هیچ کدام از دیگری برتر نبوده، و اجرای هم را تکمیل می‌کنند.

یک فیلم پیچیده که پایان متفاوتی دارد، و تماشاگر را خیره می‌کند. داستان درباره گروهی از افراد متخصص در زمینه خواب و رؤیا است که می‌توانند به لایه‌های مختلف خواب هم وارد شوند. یک تریلر دیدنی که باید تماشا کنید.

همچنین بخوانید: معرفی 30 فیلم جذاب و دیدنی شبیه تلقین (Inception)


3. شوالیه تاریکی برمی خیزد – The Dark Knight Rises (امتیاز 8.4 – 2012)

“کیلین مورفی” در سه فیلم بتمن “کریستوفر نولان” حضور داشت، و در سری آخر “شوالیه تاریکی برمی خیزد” نیز حضور یافت. این فیلمی است که در راستای داستان هرکاری می‌کند، و مورفی زمانی می‌رسد که در شهر گاتهام همه چیز به هم ریخته است.

او بازگشته و به عنوان قضای ناظر بر زندگی شهروندان گاتهام فعالیت می‌کند. او درباره گناهکار بودن یا بی گناهی مردم تصمیم گیری کرده، و برخی آزاد و برخی کشته می‌شوند. این اجرا کوتاه بود، و او با نقش مترسک بازنگشت، اما اگر نقش خود را ادامه می‌داد خوب می‌شد.


2. پیکی بلایندرز – Peaky Blinders (امتیاز 8.8 – 2013)

درحالی که “کیلین مورفی” در فیلم‌های مهمی حضور یافت، بدون شک اکنون به خاطر نقش تامی شلبی در سریال “پیکی بلایندرز” شناخته می‌شود. این سریال معروف بی بی سی درباره خانواده شلبی است، و مورفی در نقش اصلی قرار دارد، به همین دلیل توانست استعداد خود را نشان دهد.

این سریال که هنوز در حال پخش است، به خانواده شلبی و نحوه شکل دادن به امپراتوری خود پس از جنگ جهانی اول را نشان می‌دهد. امپراتوری آنها چه قانونی باشد چه غیرقانونی، هرکاری انجام می‌دهند، حتی دور زدن دولت و مافیا.

همچنین بخوانید: معرفی 14 سریال جذاب و دیدنی شبیه پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)


1. شوالیه تاریکی – The Dark Knight (امتیاز 9 – 2008)

درحالی که “کیلین مورفی” در “شوالیه تاریکی برمی خیزد” حضور داشت، در فیلم سوم کمیو داشت، اما نقشش در این فیلم مهم‌تر است. گرچه شاید شخصیت او در مقایسه با “بتمن آغاز می‌کند” مهم نباشد، اما این بار بیشتر رشد کرده است.

در این فیلم مترسک دارودسته خود را داشته، و مواد مخدر و نگرشش را توزیع می‌کند. متوجه می‌شویم او یک روانی واقعی است که از شکنجه دادن خوشش می‌آید، و هدف اصلی داستان مترسک همین است، گرچه طرفداران از دیدن بیشتر او لذت می‌برند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. مری

    بهمن 29, 1398

    خیلی حیفه که مورفی توو فیلمهای نولان حضور کوتاهی داره ، نولان سلطان کارگردانی و فیلمنامه نویسیه ولی نمیدونم چرا نقشهای چالش برانگیز و دیالوگهای بیشتری برای مورفی در نظر نمیگیره آرزو دارم نقش اصلی یکی از شاهکارهاش باشه مورفی

    پاسخ