5 ابرقهرمان DC که می‌توانند بیوه سیاه مارول را شکست دهند (و 5 تن که از او شکست می‌خورند)

تبدیل شدن از شخصیتی شرور به یک قهرمان برای برخی افراد تغییری دشوار محسوب می‌شود. این تغییر وقتی دشوارتر می‌شود که آن شخص برای مدت زمان زیادی یک جاسوس یا قاتل باشد. بیوه سیاه کار خود را در دنیای کمیک‌های مارول به‌عنوان یک شرور بر ضد کاراکتر مرد آهنی آغاز کرد؛ اما او درنهایت به یکی از اعضای کلیدی تیم انتقام‌جویان تبدیل شد.

بیوه سیاه ممکن است قدرتی نداشته باشد؛ اما مهارت‌های رزمی فوق‌العاده او به‌ همراه غریزه کشنده‌اش باعث می‌شود این قهرمان رقیبی دشوار برای مبارزان بدون قدرت مارول به‌حساب بیاید. دنیای دی سی نیز شخصیت‌های رزمنده زیادی دارد که منتظر رقیبانی جدید و سرسخت هستند. طی این مطلب قصد داریم 5 قهرمان دی سی که بیوه سیاه قادر به شکست دادن آن‌ها است و 5 قهرمانی که او نمی‌تواند شکست دهد، به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. شکست در مقابل: بلک کنیری (BLACK CANARY)

بدون شک بلک کنیری یکی از بهترین مبارزان دنیای دی سی محسوب می‌شود. او به‌حدی در مهارت مشت‌زنی مستعد است که به‌ندرت از قدرت «خروش قناری» خود استفاده می‌کند؛ اما مبارزه با بیوه سیاه می‌تواند یکی از موقعیت‌هایی باشد که او از قدرت خروش قناری‌اش استفاده کند.

نبرد میان بلک کنیری و بیوه سیاه مطمئنا نبردی حماسی خواهد بود. بیوه سیاه ممکن است دارای قدرت ماورایی نباشد؛ اما او طیف گسترده‌ای از اسلحه‌های مختلف را دارد که به کمک آن‌ها بسیار کارآمد است. طی یک نبرد برابر با مشت و هنرهای رزمی نتیجه برابر خواهد بود؛ اما بلک کنیری با توجه به قدرت خروش قناری خود می‌تواند از مبارزه با بیوه سیاه پیروز خارج شود. بلک کنیری شاید دوست نداشته باشد از قدرت خاصش استفاده کند؛ اما طی مبارزه با بیوه سیاه جهت پیروزی مجبور به استفاده از قدرتش است.


9. پیروزی در مقابل: کاساندرا کین (CASSANDRA CAIN)

کاساندار کین به‌عنوان یکی از افراد زیادی که از نام بت‌گرل استفاده می‌کنند، مبارزی ویران‌گر و شرور محسوب می‌شود. فرزند لیدی شیوا و دیوید کین از همان دوران کودکی آموزش دیده بود تا به بزرگ‌ترین آدمکش جهان تبدیل شود. متاسفانه آن‌ها به کاساندرا مهارت‌های دیگری مانند صحبت کردن را یاد ندادند.

کاساندار اکنون با نام بلک بت به مبارزی بزرگ‌تر تبدیل شده است؛ اما او هر چقدر خوب باشد بیوه سیاه از او بهتر است. بیوه سیاه نیز از زمانی که بسیار جوان بود به‌عنوان یک قاتل آموزش دید. او از یک سیستم آموزشی به‌مراتب وحشیانه‌تر زنده باقی ماند. درنتیجه این مبارزه‌ای است که بیوه سیاه در آن پیروز خواهد بود.


8. شکست در مقابل: عزرائیل (AZRAEL)

این نبرد بیشتر حول محور دیوانگی خواهد چرخید تا مهارت. جین-پال ولی توسط شخصی به‌نام Order of St. Dumas آموزش دید. هنگامی که او لباس خود را بپوشد و وارد فاز کشتار کامل شود، تقریبا غیرقابل‌توقف می‌شود. اگر بیوه سیاه بخواهد مانع ولی شود، باید قبل از اینکه او لباس مخصوصش را بپوشد و به عزرائیل تبدیل شود، سراغش برود.

هنگامی که جین لباسش را برتن کند این مبارزه‌ای نخواهد بود که بیوه سیاه به‌دنبال آن باشد. عزرائیل شاید بهترین مبارز دنیای دی سی نباشد؛ اما او مطمئنا یکی از سرسخت‌ترین و غیرقابل پیش‌بینی‌ترین آن‌ها است. بیوه سیاه باید خیلی سریع او را شکست دهد؛ زیرا هرچه این نبرد بیشتر طول بکشد احتمال پیروزی عزرائیل بسیار بیشتر خواهد بود.


7. پیروزی در مقابل: گربه وحشی (WILDCAT)

گربه وحشی یکی از قدیمی‌ترین مبارزان دی سی است. اگر با این شخصیت وارد یک نبرد شوید بازنده خواهید بود. این شخصیت یک قهرمان بوکس است که به قهرمانان زیادی در دی سی راه مبارزه را یاد داد. بیوه سیاه مبارزی باهوش است. او هیچ‌گاه به‌راحتی در مقابل گربه وحشی قرار نمی‌گیرد تا توسط قدرت زیادش نابود شود.

بیوه سیاه طی این نبرد مسلما رویکردی را در پیش می‌گیرد که موضع پیروزی و برتری را برایش به‌رامغان بیاورد. گربه وحشی شاید مبارزه‌ای جهنمی را رقم بزند؛ اما او شخصی نخواهد بود که از این جهنم سالم خارج شود. درنتیجه باید بیوه سیاه را به‌لطف هوش همیشگی‌اش پیروز این نبرد به‌حساب بیاوریم.


6. شکست در مقابل: هارلی کوئین (HARLEY QUINN)

هارلی کوئین نسخه‌ای کمی مهربان‌تر و دلسوزتر نسبت به کاراکتر جوکر است؛ اما این شخصیت نیز دیوانگی‌های خاص خود را دارد. او یک مبارز با دوره آموزشی مخصوص و یا قدرت‌های ماورایی نیست؛ اما چیزی که هارلی کوئین دارد جربزه است. او همچنین دارای یک گرایش خشن اجتماعی است.

کوئین صاحب چکش بزرگی است که دوست دارد با آن به افراد ضربه وارد کند. بیوه سیاه مبارزی با دوران آموزشی بهتر و تجربه‌ای بیشتر است؛ اما غیرقابل‌ پیش‌بینی بودن هارلی دلیل اصلی برتری او محسوب می‌شود. بیوه سیاه با برخی از افراد بسیار ترسناک روبه‌رو شده است؛ ولی او برای مبارزه با هارلی کوئین آماده نیست.


5. پیروزی در مقابل: روی هارپر (ROY HARPER)

شاگرد سابق کماندار سبز حتی با وجود اعمال نخستین ضربه، بعید است که بتواند بیوه سیاه را طی نبرد شکست بدهد. روی هارپر یک تیرانداز عالی و مبارزی خشن است که دوران دشواری را در گذشته پشت سر گذاشته است. او موفق شد در دنیای دی سی نامی برای خود دست‌وپا کند و یه یکی از بهترین قهرمانان این دنیا تبدیل شود.

روی هارپر با وجود تمام ویژگی‌هایی که ذکر شد نمی‌تواند طی یک نبرد بیوه سیاه را شکست بدهد. هردو مبارز ترفندهای زیادی دارند که می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند؛ اما عملکرد بیوه سیاه در استفاده از این ترفندها به‌مراتب کارآمدتر است. علاوه‌بر آن حتی اگر کار به نبرد تن‌به‌تن بکشد نیز بیوه سیاه پیروز خواهد شد.


4. شکست در مقابل: رنی مونتویا (RENEE MONTOYA ())

رنی مونتویا کارآگاه اداره پلیس شهر گاتهام، بعد از مرگ مربی‌اش ویکتور سیج، جای او را گرفت و وارد شغل جدیدی شد. او یکی دیگر از پارتیزان‌های محافظ مردم گاتهام بود. او طی مبارزه هم از مجموعه سلاح‌های ویژه خود و هم از سلاح انرژی پیشرفته خود (که هنگام جستجوی سازمان جنایی Intergang آن را پیدا کرده بود) استفاده می‌کند.

مونتویا توانایی زیادی جهت کنترل حرکاتش طی یک مبارزه دارد. (البته در این زمینه بیوه سیاه از او بهتر است) او به‌اندازه‌ای سرسخت و ماهر است که بتواند بیوه سیاه را در یک مبارزه‌ از پیش روی خود بردارد و او را شکست دهد. گاهی اوقات افرادی که انتظارش را ندارید قادرند قهرمانان را شکست بدهند.


3. پیروزی در مقابل: هانترس (HUNTRESS)

این ممکن است منحصربه‌فردترین نبردی باشد که بیوه سیاه در دنیای دی سی با آن روبه‌رو می‌شود. هانترس یکی از پرخاشگرترین قهرمانان مبارز با جرم‌ و جنایت از خانواده بتمن است. او یک مبارز بااستعداد است که در کار با اسلحه کمان زنبورکی مهارت ویژه‌ای دارد. بزرگ‌ترین مشکل هانترس این است که عنصر خشم و تزلزل موجود در او گاهی اوقات مانع تبلور بهترین وجهش می‌شود.

اگر هانترس بتواند احساسات خود را کنترل کند، به یکی از بهترین مبارزان تن‌به‌تن در کمیک‌ها تبدیل می‌شود. بیوه سیاه متخصص استفاده از نقطه ضعف‌های احساساتی است و می‌تواند به‌راحتی از این ویژگی حداکثر بهره را ببرد. او با کار کردن بر روی احساسات هانترس می‌تواند خیلی ساده باعث شکستش شود.


2. شکست در مقابل: بتمن (BATMAN)

این موضوع که بتمن می‌تواند بیوه سیاه را شکست بدهد چندان تعجب‌آور نیست. موضوع تعجب‌برانگیز این است که نبرد آن‌ها بسیار نزدیک خواهد بود. بتمن دارای مهارتی فراتر از کافی جهت کنار زدن بیوه سیاه و پیروز شدن بر او است؛ اما بیوه سیاه نیز با مهارت‌هایش می‌تواند این مبارزه را جذاب‌تر کند.

بیوه سیاه دارای اسلحه‌هایی خاص است که احتمال دارد مانع شکست سریع و راحتش در مقابل بتمن شود. البته در پایان بتمن برنده این نبرد خواهد بود. او مبارزی به‌مراتب بهتر است. ولی فراموش نکنید کار برای او چندان نیز آسان نخواهد بود و بیوه سیاه با مهارت‌های خاص خودش می‌تواند این قهرمان را برای لحظاتی به دردسر بیاندازد.


1. پیروزی در مقابل: تیم دریک (TIM DRAKE)

یکی از کارآموزان بتمن به‌نام تیم دریک، کاملا خود را به‌عنوان یک جانشین شایسته معرفی کرد. دریک مبارزی بااستعداد و کارآگاهی ماهر در دنیای دی سی محسوب می‌شود؛ اما او هرچقدر مبارز خوبی باشد بیوه سیاه از او بهتر است و می‌تواند با مهارت‌هایش تیم دریک را شکست دهد.

علاوه‌بر مهارت، غریزه کشنده موجود در بیوه سیاه نیز دیگر عامل مهم در برتری او نسبت به دریک محسوب می‌شود. به‌عبارت ساده‌تر تیم دریک مانند بیوه سیاه حاضر نیست به هر قیمتی پیروز یک نبرد باشد. با توجه به خلقیات دریک انتظار می‌رود او به‌جای مبارزه با بیوه سیاه، از او درخواست توقف مبارزه را داشته باشد. ولی درهرصورت اگر مبارزه‌ای بین این دو کاراکتر رخ بدهد، بیوه سیاه پیروز آن خواهد بود.


نظرهای خود را درمورد این لیست در بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان بگذارید.

                               

دیدگاه‌ها (35)

بستن فرم

 1. سینا

  شهریور 9, 1400

  بیوه سیاه در حد بتمن نیست بتمن و نباید میذاشتید
  من خودم مارول فنم

  پاسخ

 2. حسین

  اردیبهشت 11, 1400

  از این که بتمن توی این لیست هستش واقعاً ناراحت شدم، بتمن شخصیت هایی بسیار قویتر از بیوه سیاه رو شکست میده، شما واقعاً به شعور بتمن توهین کردین.

  پاسخ

 3. روجا

  بهمن 2, 1399

  همه ی دسنیار های بتمن بودند چرا خود بتمن در لیست نبود

  پاسخ

 4. پس ردهود چی؟ بعدشم تیم دریک از پس بیوه سیاه بر نمیاد و خیلی هم مسخرس بیوه سیاه از نظر احساسی ضعیف بود و میشه راحت شکستش داد و حیف ردهود که تو این لیست نیس بعدشم سوپرمن ها چی؟ اونا با یه فوت بیوه سیاه رو شکست میدن

  پاسخ

 5. مهران

  دی 7, 1399

  بلک ویدو خیلی کوچوله ۱۴۳ سانت قد داره و ۳۰ کیلو وزن داره کلا البته انتقام جویان همه کوچولون بلک ویدو اصلا قوی نیست باید با انسان های عادی مقایسه بشه مثل همون هارلی کویین یا بتگرل بتمن با یه مشت ناتاشا رو پودر میکنه

  پاسخ

 6. مهدی

  دی 7, 1399

  بیوه سیاه رو منم میتونم شکست بدم اون یه آدم عادی بود و قدرتی نداشت الکی گندش کردی بتمن با یه ضربه میتونه بکشتش تو کمتر از یک ثانیه

  پاسخ

 7. rozan

  آذر 22, 1399

  بنظرم مقاله جالبی نبود
  شما باید افرادی رو درسطح بلک ویدیو یا دارای مهارت های شبیه به اون مقایسه کنید که از اون شکست میخورن یا اون شکستشون میده
  نه کسی مثل بتمن و عزرائیل که حتی قابل مقایسه با بلک ویدیو نیستند و مهرات هاشون از زمین تا آسمون فرق میکنه

  پاسخ

 8. Nelly

  آذر 11, 1399

  اینا به کنار همه درست ، چرا منهانتر تو لیست نیست !!!؟

  پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به Nelly

   آذر 16, 1399

   چون قابل مقایسه با بلک ویدئو نیس!!!!( خیییییلی خییییلی از بلک ویدئو قویتره!!!!)

   پاسخ

 9. تحلیل گر

  شهریور 16, 1399

  سلام فکر نکنم بلک ویدئو از هارلی کویین شکست بخوره شایدم من اشتباه می کنم. در هر حال خسته نباشید مقاله خوبی بود.

  پاسخ

 10. Sam_supergamer

  مرداد 28, 1399

  تیم دریک بیوه سیاه رو پکونده بلک کاری هم هیچ شانسی نداره کاش منهانتر هم تو لیست بود با بردن بیوه ◼

  پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به Sam_supergamer

   شهریور 16, 1399

   ببینید باید دلیل بیارید که تیم دریک از بلک ویدیو قویتره!!!! اتفاقاً بلک کنری با صدای بلندش زیاد کار سختی در مقابل بلک ویدئو نداره!!!!! در مورد مارشن من هانتر هم با امثال سوپرمن مقایسه میشه نه بلک ویدئو!!!!

   پاسخ

  • علیرضا در پاسخ به Sam_supergamer

   شهریور 19, 1399

   داداچ داری اچتبا میزنی اخه مارشن من هانتر با بلک ویدیو مقایسه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ

   • Sam_supergamer در پاسخ به علیرضا

    شهریور 31, 1399

    نترس خواستم آبروی بلکو ببرم آخه خیلی ها فکر میکنند که من هانتر ضعیفه در صورتی که قوی ترین تلپات دی سیه

    پاسخ

    • همایون نادهی در پاسخ به Sam_supergamer

     آبان 26, 1399

     با ابرو بردن چیزی حل نمیشه بعدشم بلک خیلی هم قویه هانتر فقط صدا هستش اما بلک هوش خیلی بالایی داره

     پاسخ

     • تحلیل گر در پاسخ به همایون نادهی

      آبان 26, 1399

      هانتر فقط صدا هستش؟؟؟ جان؟؟؟ هانتر دیگه کیه!؟؟؟بلک ویدئو خیلی قویه؟؟؟ وات؟؟؟ او داشت از مارشن منهانتر حرف میزد!!!! حالا توانایی های مارشن منهانتر:تلپاتی خیلی قوی_زور و سرعتو و استقامت بسیار بالا_نامرئی شدن_لمس ناپذیر شدن_لیزر_تغییر اندازه ی خودش و مشت هاش_پرواز. حالا کی خیلی قویه؟؟؟

      پاسخ

     • مهران در پاسخ به همایون نادهی

      دی 7, 1399

      بلک ویدو قویه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! مارشن من هانتر که با یه ضربه انگشت اون رو میکشه بلک ویدو رو منم میتونم شکست بدم اون اصلا زوری نداره

      پاسخ

     • Maker در پاسخ به همایون نادهی

      دی 7, 1399

      😂قدرت بدنی مارشن من هانتر به اندازه سوپرمنه اگه نقطه ضعفش رو حساب نکنیم حتی از واندروومن و سوپرمن قویتره بعد میگی بلک ویدیو میزنش 😂😂😂😂😂😂😂😂😂
      از دست نوب ها
      .

      پاسخ

 11. Amirreza

  مرداد 8, 1399

  یعنی حیف بتمن که تو این لیست قرار گرفت واقعا به درک و فهمو شعورش توهین شده

  پاسخ

 12. علی

  تیر 23, 1399

  من معمولا از این مقاله ها استقبال میکنم ولی این نه
  به شعور بتمن توهین شده
  چرا خود گرین آرو نیست
  چرا کیلر فراست نیست
  دلیلی برای برنده شدن وجود داره

  پاسخ

  • Sam_supergamer در پاسخ به علی

   مرداد 27, 1399

   گل گفتی ولی حالا سوپرمن، دث استروک ، دکتر فیت و شزم چی میشن و البته فلش که همشون خیلی عشقن

   پاسخ

  • همایون نادهی در پاسخ به علی

   آبان 26, 1399

   بتمن ببین خیلی حرفه ایه اما خوبه اتفاقا که شخصیتی مثل بلک مقایسه بشه و اصلا هم توهین نشده بهش

   پاسخ

  • SUPER در پاسخ به علی

   دی 5, 1399

   دقیقا سوپرگرل سوپرمن ارو فایر استورم ووووووووووووووووووو بقیه قهرمانا

   پاسخ

 13. دانیال

  تیر 14, 1399

  من طرفدار سوپرمنم و خیلی کاری به بتمن ندارم . ولی واقعا با این مقایسه به بتمن توهین شده آخه کی کسی که یکی از ضعیف ترین انتقام جویان هستش رو با کسی که بدون کریپتنایت سوپرمنو و کل لیگ عدالتو شکست داده مقایسه می کنه؟ ولی فکر کنم نظرتون درباره هارلی کوئین اشتباه باشه و بلک وایدو ببره.

  پاسخ

  • همایون نادهی در پاسخ به دانیال

   آبان 26, 1399

   ببین بلک ضعیف نیس خیلی رزمی کاره شاید از بتمن هم رزمی کار تر و هارلی کویین شاید نتونه شکستش بده منظورم بلکه بتمنو نمدونم به شعور بتمن شاید توهین نشده مگه کیه بتمن

   پاسخ

 14. AnnA 9۸

  تیر 11, 1399

  امکان این که از هارلی کویین ببره خیلی ه و احتمالا بتونه بتمن و شکست بده اگه از اسباب بازی های بیشتری استفاده کنه

  پاسخ

  • Sam_supergamer در پاسخ به AnnA 9۸

   مرداد 29, 1399

   بلک ویدیو اسباب بازی هاش نسبت به مال بتمن هیچی نیست در ضمن هارلی با بلک ویدو برابره اما بلک ویدو مقابل ذهن هارلی و هوش و حرکاتش هیچی نیست و باید بره پشت فیوری جونش قایم شه

   پاسخ

   • همایون نادهی در پاسخ به Sam_supergamer

    آبان 26, 1399

    مگه ترسو هستش خیلی هم قویه در ضمن یاد بگیر شعور داشته باشه شاید باید یاد بگیری

    پاسخ

 15. محمود ریاحی

  تیر 7, 1399

  موافقم و اینکه بیوه ی سیاه ابرقهرنان مسخره ای هست

  پاسخ

 16. AVENGERS

  تیر 4, 1399

  بتمن و بلک ویدو خیلی باهم شباهت دارند در این مقاله به تجربه ی بلک ویدو اشاره نشد او قبل از این که سرباز زمستان توی یخ بره درکنار هم جنگیدنند ولی او برعکس باکی همه ی سال ها داشت می جنگیده پس بتمن باید خوش شانس باشه

  پاسخ

  • اوتاکو * در پاسخ به AVENGERS

   شهریور 25, 1400

   بتمن خوش شانس باشه ببره حالت عدی رو میگی باید بگم بتمن بازم خیلی قویه کسی که افرادی مثل مرد عنکبوتی رو هم میگن باهاش مقايسه بشه درسته باید در برابر بلک ویدیو خوش شانس باشه ؟ حالت عدی هیچ حالت های قوی بتمن خیلی قوی میشه تو اصلا فاینال بتسوییچ دیدی ؟ قدرتش طوریه که نابودی زره واسه دکتر منهتن هم خیلی سخته هل بت دارکساید کلون رو زد

   پاسخ

 17. هادی

  بهمن 22, 1398

  مقاله اصلا جالبی نبود👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

  پاسخ