بررسی و رده‌بندی نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار 2020

بعد از بررسی و رده‌بندی نامزدهای بهترین فیلم اسکار ۲۰۲۰، اکنون بیایید نگاهی بیندازیم به نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن و احتمال برنده شدن هر یک را با یکدیگر بررسی کنیم. توجه داشته باشید که رده‌بندی این لیست بر اساس شانس برنده شدن هر نامزد بوده است. با پروشات همراه باشید.


5. سینتیا اریوو برای بازی در فیلم Harriet

“سینتیا اریوو” (Cynthia Erivo) در فیلم “هریت” نقش برده‌ای را بازی می‌کند که به یکی از جدی‌ترین مخالفان برده‌داری تبدیل می‌شود و زندگی سخت و مشقت‌بار او در این فیلم به تصویر کشیده می‌شود. اریوو برای اولین بار است که نامزد دریافت جایزه اسکار می‌شود و با این حال قرار گرفتنش در کنار بازیگرانی چون اسکارلت جوهانسون و شارلیز ترون، شانس او را برای برنده شدن کم کرده است.


4. سورشا رونان برای بازی در فیلم Little Women

سورشا رونان (Saoirse Ronan) با نامزدی اسکاری که امسال برای بازی در فیلم “زنان کوچک” به دست آورد، به جوان‌ترین بازیگری تبدیل شد که در 25 سالگی چهار نامزدی اسکار را برای خود به ثبت رسانده است! البته این رکورد او با جنیفر لارنس مشترک است و رونان هنوز فرصت دارد تا با یک نامزدی دیگر در اسکار، به اولین بازیگر جوان با پنج نامزدی اسکار تبدیل شود.

اما شانس او امسال هم برای برنده شدن کم است و انتظار نمی‌رود که آکادمی اسکار با پشت سرگذاشتن اسکارلت جوهانسون و شارلیز ترون، سورشا رونان را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن انتخاب کند.


3. شارلیز ترون برای بازی در فیلم Bombshell

شارلیز ترون در فیلم “بامب شل” نقش یکی از کارکنان خبرگزاری فاکس نیوز را بازی می‌کند که در برکناری رئیس این شبکه به اتهام آزار جنسی نقش داشته است. بازی و ظاهر متفاوت این بازیگر 44 ساله‌ی برنده اسکار در این فیلم مورد توجه زیادی قرار گرفت و بسیاری از همان ابتدا او را لایق دریافت جایزه اسکار دانستند. با اینکه ترون رقیبان سختی دارد اما انتخابش به عنوان بهترن بازیگر نقش اول زن از سوی آکادمی منصفانه به نظر می‌رسد.


2. رنی زلوگر برای بازی در فیلم Judy

“رنی زلوگر” (Renée Zellweger) یک جایزه اسکار را در کارنامه بازیگری‌اش دارد و بسیاری از منتقدان سینما معتقدند که امسال جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای بازی در فیلم “جودی” را هم کسب خواهد کرد و این جایزه را حق او دانسته‌اند. زلوگر ماه پیش جایزه گلدن گلوب را برای این نقش به دست آورد و اگر قرار باشد آکادمی اسکار هم مانند سال گذشته مثل گلدن گلوب عمل کند، اسکار امسال هم به او می‌رسد!


1. اسکارلت جوهانسون برای بازی در فیلم Marriage Story

اسکارلت جوهانسون امسال با خودش رقابت می‌کند! او که برای بازی بی‌نظیرش در فیلم “داستان ازدواج” نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده است، برای بازی در فیلم “خرگوش جوجو” هم نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل را به دست آورده و این رکورد را بعد از دوازده سال تکرار کرده است. از آنجایی که این بازیگر با وجود کارنامه‌ی درخشانش تاکنون برنده اسکار نشده است و امسال هم بازی او در فیلم “داستان ازدواج” بسیار چشمگیر و دیدنی بوده است، به نظر می رسد که اولین اسکارش را به دست خواهد آورد. در واقع رقابت خیلی سختی بین او و “رنی زلوگر” وجود دارد که کار را برای رده‌بندی و تصمیم‌گیری در این زمینه سخت کرده است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ به نظر شما کدام یک از نامزدهای فوق شانس بیشتری برای برنده شدن اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را دارند؟ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. iman spidey

    بهمن 5, 1398

    خیلی هم منطقیه مرسی از مقاله

    پاسخ