فروش فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد

سرانجام فروش کل فیلم “جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر” (Star Wars: The Rise of Skywalker) از مرز یک میلیارد دلار فروش جهانی عبور کرد تا این فیلم به هفتمین فیلم یک میلیاردی کمپانی والت دیزنی در سال 2019 تبدیل شود. جالب است بدانید از میان 9 فیلمی که در سال 2019 به فروش بالای یک میلیارد دلار دست پیدا کردند، 7 فیلم متعلق به کمپانی والت دیزنی می‌باشند.

فیلم “جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر” که از تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۹ آذر ۱۳۹۸) اکران جهانی خود را به‌طور رسمی آغاز کرده است، بعد از حدود یک ماه، به 1.002 میلیارد دلار روش جهانی دست پیدا کرد که 481 میلیون دلار آن در کشور آمریکا و 519 میلیون دلار آن نیز در دیگر کشور جهان بوده است.

علاوه بر این، فیلم “جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر” به چهارمین فیلم یک میلیاردی مجموعه خودش نیز تبدیل شده است و احتمال اینکه فروش جهانی‌اش به پای قسمت قبلی این سری یعنی فیلم “جنگ ستارگان: آخرین جدای” (Star Wars: The Last Jedi) برسد بسیار کم است.

“جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر” به عنوان دنباله فیلم‌های “جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد” (Star Wars: The Force Awakens) و “جنگ ستارگان: آخرین جدای” (Star Wars: The Last Jedi) و همچنین آخرین قسمت از مجموعه فیلم‌های “جنگ ستارگان” در نظر گرفته شده است.

فیلم “جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد”، به عنوان اولین قسمت از سه گانه ی “جنگ ستارگان”، در سال ۲۰۱۵ اکران شد و در مجموع موفق شد به فروشی دو میلیارد دلاری دست پیدا کند. فروش قسمت دوم این فیلم، “جنگ ستارگان: آخرین جدای”، نیز در سال ۲۰۱۷ به مرز یک میلیارد دلار رسید.

“جی. جی. آبرامز” (J.J. Abrams) کارگردانی این قسمت از مجموعه “جنگ ستارگان” را بر عهده داشته و “مارک همیل” (Mark Hamill)، “دیزی ریدلی” (Daisy Ridley)، “جان بویگا” (John Boyega) و “اسکار آیزاک” (Oscar Isaac) از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

دیدگاه‌ها

بستن فرم