معرفی 7 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم “کینه” (The Grudge) که باید تماشا کنید

در سینما بازسازی فیلم‌های قبلی هرگز متوقف نمی‌شود، مخصوصاً در حوزه فیلم‌های ترسناک. “کینه” یکی از آن چندگانه‌هایی است که از فیلم ترسناک ژاپنی “کینه” (Ju-On: The Grudge) آمده است.

این چندگانه درباره طلسمی است که وقتی یک نفر با انتقام یا خشم از دنیا می‌رود، این طلسم به دیگری منتقل خواهد شد. بنابراین در این حلقه ناتمام طلسم از یکی به دیگری منتقل خواهد شد. تعجبی ندارد که پتانسیل چنین داستانی امکان ساخت فیلم‌های مختلف با روایت‌های مختلف را ایجاد کرده، و یک اسطوره ماورایی پدید می‌آید.

اغلب فیلم‌های این چندگانه داستان‌های مختلفی را شامل می‌شود که با ترتیب غیرخطی روایت می‌شوند. “کینه” درباره خشم، نفرت و احساسات منفی و نحوه غلبه بر آنهاست. همچنین این فیلم نماد اقتباس‌های خیره کننده از یک فیلم ژاپنی و تبدیل شدن آن به یک اثر خیره کننده هالیوودی است. اگر شما هم فیلم‌های ترسناک را دوست دارید، و می‌خواهید فیلم‌های ترسناک مشابه را تماشا کنید، در اینجا این فیلم‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. احضار – The Conjuring – 2013

فیلمی محصول سال 2013 که سری‌های دیگر آن ساخته شد، و یکی از چندگانه‌های ترسناک محبوب است. ظاهراً فیلم براساس داستان‌های واقعی ساخته شد. فیلم درباره تحقیقات ماورایی یک زوج است که در مقابله با نیروهای شیطانی به خانواده‌ها کمک می‌کنند.

این فیلم عروسک تسخیر شده به نام آانابل را معرفی کرد، که بسیار معروف شد و فیلم‌های مخصوص به آن با فیلم “آنابل” (Annabelle) ساخته شد. این فیلم به دلیل ساخت خیره کننده و استفاده از تکنیک‌های سینمایی در ایجاد ترس، تحسین می‌شود.

همچنین بخوانید: 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم احضار (The Conjuring)


6. بابادوک – The Babadook – 2014

فیلم ترسناک سال 2014 که داستان ترسناک بابادوک تسخیر شده را نشان می‌دهد. داستان درباره مادری است که پسرش کابوسی دیده و آن را واقعی می‌داند.

پس خواندن کتابی درباره بابادوک توسط مادر برای پسرش، اتفاقات عجیبی در خانه‌شان رخ داده و پسرش تصاویر خیالی می‌بیند. منتقدین به دلیل نمایش ترس‌های انسانی و مضمون مادری آن را تحسین کرده‌اند.


5. حلقه – The Ring – 2002

فیلم ترسناک دیگری که بازسازی موفق از یک فیلم ژاپنی ترسناک می‌باشد. فیلم درباره روزنامه نگاری است که درباره چندین مرگ تحقیق کرده، و فیلم ویدیویی را پیدا می‌کند که هرکس هفت روز پس از تماشای آن از دنیا می‌رود.

فیلم به ساخت یک چندگانه منجر شد، و صحنه بیرون آمدن یک روح از فیلم به فرهنگ عامه وارد شد. “نائومی واتس” در فیلم حضور داشته و فیلم به دلیل فضای ترسناکش مورد تحسین واقع شد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های ترسناک سال 2020 که در انتظار اکرانشان هستیم


4. مرا به دوزخ بکشان – Drag Me to Hell – 2009

طلسم‌ها همیشه محبوب بوده و در داستان‌های ترسناک به کار رفته‌اند. این فیلم هم از طلسم‌ها استفاده می‌کند. داستان درباره کارمندی به نام کریستین براون است که از وام دادن به یک زن مسن خودداری کرده، و زن او را طلسم می‌کند.

این طلسم زندگی براون را به یک کابوس زنده تبدیل می‌کند که در نتیجه آن سه روز رنج کشیده، و سپس به جهنم برده می‌شود. این فیلم که برنده جایزه بهترین فیلم اسکریم شد، به خاطر استفاده صحیح از خنده و وحشت تحسین شده است.


3. او تعقیب می‌کند – It Follows – 2014

فیلم ترسناک سال 2014 که بازهم درباره یک طلسم است. داستان درباره یک دختر نوجوان به نام جی است که پس از خوابیدن با دوست پسرش برای اولین بار توسط یک موجود عجیب طلسم می‌شود. این طلسم توسط رابطه جنسی منتقل می‌شود.

دوستان جی در ابتدا مشکوک هستند، اما به زودی به حقیقت ماجرا پی برده، و در این موضوع به او کمک می‌کنند. منتقدین بیشتر به دلیل سبک درست در ژانر ترسناک فیلم را تحسین کردند، تا تنش و فضای آن.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های ترسناک درباره زامبی ها


2. ارواح خبیثه – Poltergeist – 1982

فیلمی محصول سال 1982، ساخته “استیون اسپیلبرگ” که نشانه ورود او به ژانر ترسناک می‌باشد. این فیلم بعدها به دلیل اتفاقاتی که برای بازیگران و در سیکوئل های آن رخ داد، شهرت پیدا کرد و آن را طلسم شده نامیدند.

داستان درباره یک خانواده است که در روستاهای کالیفرنیا زندگی می‌کنند، و ساکن قبلی آن پس از ربوده شدن دختر کوچکش توسط ارواح از آنجا رفته است. این فیلم یک اثر کلاسیک ترسناک است، و به دلیل جلوه‌های ویژه و تمرکز اسپیلبرگ بر اعضای خانواده، شهرت پیدا کرد.


1. کینه – The Grudge – 2004

این فیلم محصول سال 2004 قطعاً در لیست قرار دارد، و اولین سری چندگانه هالیوودی “کینه” است. این فیلم بازسازی فیلم ژاپنی کینه به نام Ju-On: The Grudge بوده و سه داستان مختلف را نشان می‌دهد که توسط یک روایت غیرخطی به هم وصل می‌شوند.

این فیلمی بود که مخاطبین آمریکایی را با طلسم بی پایان کینه آشنا کرد، و یک روایت ترسناک و دلهره آور خلق کرد.

همچنین بخوانید: معرفی هوشمندانه ترین فیلم های ترسناکی که در قرن 21 اکران شده اند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. فومنی

    دی 24, 1398

    خسته نباشین خانم باقری. شخصا علاقه ای به فیلمهای روح محور ندارم اما طبعا” این گونه پرطرفدار ازژانر سینمای وحشت هواداران زیادی دارد.ازبین کارهایی که معرفی شده قسمتهای اول کینه واحضار وبیشتر می پسندم.

    پاسخ