معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم “راکی” (Rocky) که باید تماشا کنید

“راکی” (Rocky) فیلم محبوب بینندگانی است که به فیلم‌های با موضوع ورزشی که شخصیت‌های اصلی ابتدا در آن بازنده هستند علاقه دارند. اگر شما هم چنین فیلم‌هایی را دوست دارید پس لیست ما را ببینید!

سیلوستر استالونه” یکی از اسطوره‌های تاریخ سینما می‌باشد. هر چقدر هم فکر کنید که مجموعه “بی مصرف‌ها” (The Expendables) عالی است، هیچ فیلمی به پای شاهکار “راکی” نمی‌رسد، این فیلم یکی از تحسین شده ترین نقش‌های استالونه می‌باشد. “راکی” موفق شد چرا که به باورهای خود پایبند بود. این فیلم فرمولی بنا کرد که فیلم‌های زیادی از آن پیروی کردند، اما بیشتر آنها حتی نزدیک به “راکی” بزرگ نبودند.

استالونه که تا قبل از این درباره بازی به عنوان نقش اول یک فیلم هیچ گونه تجربه‌ای نداشت، به نوع خود در پشت صحنه بازنده‌ای بود. او از این امر استفاده کرد تا از هیچ قهرمانی بسازد. در اینجا لیستی از فیلم‌های مشابه “راکی” برایتان آماده کرده‌ایم، که امیدواریم از آن لذت ببرید! با پروشات همراه باشید.


10. چراغ‌های جمعه شب ‒ Friday Night Lights

اگرچه این فیلم بیشتر به عنوان منبع اصلی سریالی با همین نام شناخته می‌شود، اما باید بگویم “چراغ‌های نیمه شب” فیلمی فوق العاده درباره یک تیم فوتبال دبیرستانی است که به مسابقات کشوری راه پیدا می‌کند. “بیلی باب تورنتون” نقش مربی تیم را بر عهده دارد، که اجرای فوق العاده ای از خود نشان می‌دهد.

این فیلم توسط “پیتر برگ” کارگردانی شده است، او برای کارهای سیاسی- اجتماعی مهیجی مانند “تنها بازمانده” (Lone Survivor)، “افق آب‌های عمیق” (Deepwater Horizon) و “روز میهن پرستان” (Patriots Day) شناخته شده است. “چراغ‌های جمعه شب” فیلمی ورزشی و مدرسه‌ای فوق العاده است که در زمینه درام نیز موفق بوده است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه باشگاه مبارزه (Fight Club)


9. شکست ناپذیر ‒ Invincible

داستان‌های واقعی درباره بازندگانی که روزی تبدیل به اسطوره می‌شوند نقطه قوت ما هستند، چرا که حقیقتاً اتفاق افتاده‌اند. “شکست ناپذیر” داستان واقعی “وینس پاپل” است، که یک متصدی بار از جنوب فیلادلفیا است، او برای ورود به تیم عقاب‌های اواسط دهه 70 تست می‌دهد و بر خلاف انتظارات، موفق می‌شود به تیم ورود کند.

مارک والبرگ” به عنوان پاپل و “کرگ کینیر” به عنوان “دیک ورمیل” مربی او در این فیلم نقش آفرینی می‌کنند. تنها در برخی جزئیات تغییراتی در داستان اصلی ایجاد شده، اما قسمت اصلی فیلم – که در آن فردی معمولی قرار است با شجاعت تمام در گروه عقاب‌ها بازی کند – دست نخورده به تصویر کشیده می‌شود.


8. اردک‌های قدرتمند ‒ The Mighty Ducks

“اردک‌های قدرتمند” اولین (و هنوز هم بهترین) فیلم دنباله دار ورزشی است که “امیلیو استوز” در نقش “گوردون بامبی”، یک مدافع مغرور است که پس از اینکه به دلیل مشروب خوردن زندانی می‌شود، باید مربی گری یک تیم هاکی آماتور را بر عهده بگیرد. همینکه او این تیم ناشناس ناامید را هدایت می‌کند، کم کم زاویه دید جدیدی به زندگی پیدا می‌کند و نسبت به انها متعصب می‌شود.

“استیو بریل” با همکاری “آدام سندلر” فیلمنامه “اردک‌های قدرتمند” و قسمت‌های دیگر آن را نوشت که فیلم را از منطقی احمقانه اما زیبا اشباع کرده است. “اردک‌های قدرتمند” فیلمی ورزشی درباره افراد بازنده ایست که پس از تلاش‌های مکرر اسطوره می‌شوند.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی ژانر جنایی در سال 2019 که باید تماشا کنید


7. مبارز ‒ Warrior

بهترین فیلم‌های ورزشی مخاطراتی شخصی با خود به همراه دارند. اگر رقیب شخصیت اصلی فردی تصادفی باشد، هیچ نوع بار احساسی در فیلم وجود نخواهد داشت. “مبارز” کمی به “راکی” شباهت دارد، که در آن به جای بوکس از هنرهای رزمی ترکیبی استفاده می‌شود. “جوئل اجرتون” و “تام هاردی” در نقش دو برادرند که دیگر با هم صمیمی نیستند و هر دو در مسابقه هنرهای رزمی ترکیبی شرکت می‌کنند.

آن‌ها مسابقه می‌دهند و هر کدام تک به تک رقبای خود را از میدان به در می‌کنند، و حالا این دو در دور آخر باید با هم مبارزه کنند تا یکی از آنها مقام قهرمانی را به دست آورد. “نیک ناتل” پدر پیر آنهاست که هر دو در تلاشند او را تحت تأثیر قرار دهند.


6. کول رانینگز ‒ Cool Runnings

“کول رانینگز” که درباره اولین حضور جامائیکا در بازی‌های المپیک زمستانی سال 1988 در کانادا و در رشته سورتمه سواری می‌باشد، فیلمی کاملاً ورزشی است. جامائیکا کشور گرم سیری است به همین دلیل این تیم زیاد نمی‌تواند موقعیت مناسبی برای تمرین پیدا کند. “جان کندی” در نقش مربی تیم، “لئون رابینسون”، “داگ ای. داگ”، “رائول دی. لوئیس”، و “مالیک یوبا” در نقش افراد تیم ظاهر می‌شوند.

“کول راننینگز” بیشتر از “راکی” چاشنی طنز دارد- بازسازی‌های زیادی از روی این فیلمنامه صورت گرفت، چرا که این فیلم بسیار خنده دار بوده است- که این یعنی در میان ژانر فرعی ورزشی منحصر به فرد می‌باشد.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی اکشن در سال 2019 که باید تماشا کنید


5. ضربه محکم ‒ Slap Shot

این فیلم رده سنی R درباره یک تیم هاکی رده پایین لیگ به رهبری “پاول نیومن” در نقش “رگ دانلوپ” است که به سبک بازی خشن روی می‌آورند تا تماشاگران را به خود جذب کنند. “ضربه محکم” تعدادی داستان فرعی دارد که گاهی از خط آنها خارج می‌شود، اما در کل این فیلم از آن نوعی است که روایت در آن از اهمیت زیادی برخوردار نیست.

حالت طنزگونه فیلم به همراه بازیگران دوست داشتنی آن برجسته‌ترین عنصر این فیلم می‌باشد. نیومن گفته است که قبل از بازی در این فیلم زیاد از ناسزا استفاده نمی‌کرده اما پس از “ضربه محکم” او هم به اندازه شخصیت دانلوپ ناسزا می‌گوید.


4. مشت زن ‒ The Fighter

“مارک والبرگ” به همراه “کریستین بیل“نقش قهرمان بوکس “میکی وارد” را در این فیلم بیوگرافی بازی می‌کند. کریستین بیل نقش برادر ناتنی او که مربیش نیز هست را بر عهده دارد. کارگردان این فیلم “دیوید او. راسل” بوده است، که تا به حال این کار بهترین کارش می‌باشد. “مشت زن” آموزنده‌تر از “راکی” است، چرا که مشکلات اجتماعی زیادی از جمله مصرف مواد مخدر و فاصله طبقاتی را با جزئیات نشان می‌دهد.

این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین تصویربرداری، و بهترین کارگردان شد و پس از “هانا و خواهرانش” (Hannah and Her Sisters) اولین فیلمی است که جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد (برای بیل) و بهترین بازیگر مکمل زن (برای ملیسا لئو) را با هم دریافت کرده است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی اکشن در سال 2019 که باید تماشا کنید


3. رودی ‒ Rudy

این فیلم را با فیلم تلویزیونی بیوگرافی که برای “رودی جولیانی” ساخته شد اشتباه نگیرید، “رودی” یکی از الهام بخش ترین فیلم‌های ورزشی تاریخ است. این فیلم بر اساس زندگی “دنیل رودی روتیگر” (که “شان آستین” از “ارباب حلقه‌ها” در آن نقش آفرینی کرده است) ساخته شده، او در راه حرفه‌اش به عنوان یک بازیکن فوتبال در دانشگاه نوتردام، با مشکلات زیادی روبرو شد.

“جان فاورو” و “وینس وان” نقش‌های اصلی فیلم “سوینگرز” (Swingers) هر دو در “رودی” نقش‌های مکمل را بر عهده دارند. این فیلم درباره روحیه انسانی است و عزم روتیگر برای رسیدن به هدفش، و چگونگی غلبه بر چالش‌هایی که زندگی پیش روی انسان قرار می‌دهد را نشان می‌دهد.


2. لیگ خودشان ‒ A League Of Their Own

“لیگ خودشان” به کارگردانی “پنی مارشال” فقید، داستان حقیقی (با کمی تصرف) لیگ بیسبال گروه دختران آمریکایی را به تصویر می‌کشد، تیمی متشکل از دختران که زمانی تشکیل شد که بیشتر بازیکنان مرد برای جنگ جهانی دوم خارج از کشور حضور داشتند.

“جینا دیویس” یک رهبر دوست داشتنی است که به جای سمت توپ گیری حالا دستیار مدیر شده است، و “تام هنکس” یکی از درخشان‌ترین کارهای خود را در این فیلم به عنوان مدیر بی میل تیم ایفا کرده است. “لیگ خودشان” یکی از کمدی- درام‌های نادری است که خالصانه شما را به خنده وا می‌دارد و باعث می‌شود با صحنه‌های درام آن چیزی درون خود احساس کنید.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر تام هنکس که باید تماشا کنید


1. کرید ‒ Creed

“کرید” به کارگردانی “رایان کولر” -که در پشت صحنه فیلم “پلنگ سیاه” (Black Panther) به موضوعات مربوط به جلوه‌های بصری می‌پرداخت- دنباله اسپین آفی برای “راکی” محسوب می‌شود که “مایکل بی. جردن” (که در تمام فیلم‌های کوگلر حضور داشته) در آن نقش آفرینی می‌کند. او نقش “کرید” پسر “آپولو” را بازی می‌کند که با پدر خود قطع رابطه کرده و حالا در تلاش است تا نام خانوادگی‌شان را در صنعت بوکس به عرش برساند.

“سیلوستر استالونه” بار دیگر نقش “راکی بالوبا” را ایفا می‌کند و حالا قرار است کرید جوان را برای اولین مبارزه‌اش آموزش دهد. درست مانند استالونه در “راکی” جوردن کسی است که می‌توانید در این فیلم با او ارتباط برقرار کنید. “کرید” رسالت “راکی” را ادامه می‌دهد که با وجود صحنه‌های آشنا هنوز بوی تازگی دارد و الهام بخش می‌باشد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم