معرفی فیلم “فریب‌کاری” (The Hustle)، یک کمدی حال خوب کن و سرگرم‌کننده

خلافکاری، دزدی و کلاهبرداری از جمله هیجان‌انگیزترین موضوعات برای فیلمسازان هستند که می‌توان آنها را در ژانرهای مختلف سینمایی به کار برد و شاهد خلق آثاری لذتبخش و به‌یادماندنی بود. فیلم “فریب‌کاری” از جمله فیلم‌های کمدی-جنایی است که با داستان متفاوت خود درباره دو زن کلاهبردار، اوقات خوشی را برای تماشاگر به ارمغان می‌آورد. در این مقاله به معرفی این فیلم پرداخته‌ایم. با پروشات همراه باشید.


 • نام فیلم: “فریب‌کاری” (The Hustle)
 • ژانر: کمدی، جنایی
 • کارگردان: “کریس آدیسون” (Chris Addison)
 • بازیگران: “آن هتوی”، “ربل ویلسون”، “الکس شارپ”
 • کشور: آمریکا
 • سال تولید: 2019
 • امتیاز آی ام دی بی: 5.4/10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 14/100

تریلر فیلم

 قبل از هرچیز باید بدانید که برای تماشای این فیلم به امتیازهای آن نباید توجه زیادی بکنید! گرچه این فیلم امتیازهای پایینی کسب کرده، اما در روایت داستان و شخصیت‌پردازی‌اش خوب عمل کرده و شک نکنید که ارزش یک بار دیدن را دارد.

داستان فیلم درباره دو زن کلاهبردار است که در ابتدای فیلم به طور جداگانه نحوه‌ی کلاهبرداری و دزدی آنها از افراد مختلف و به ویژه مردان به ما نشان داده می‌شود. “جوزفین” (با بازی ان هتوی) زنی بسیار باهوش و باسیاست است که به همراه زیردست‌های خود از مردان ثروتمند جواهرات باارزش و گرانقیمت را به نحوی جالب و تماشایی می‌دزدد. در مقابل او، “رنی” (با بازی ربل ویلسون) زنی چاق و بی احتیاط است که با روش خاص خودش از مردان پول گرفته و آن را خرج غذا و لباس می کند.

بعد از معرفی این دو شخصیت در ابتدای فیلم، داستان به گونه‌ای پیش می‌رود که “جوزفین” و “رنی” با یکدیگر ملاقات کرده و علی‌رغم میل باطنی‌شان تصمیم می‌گیرند با هم همکاری کنند. در اینجا ریتم فیلم تندتر شده و صحنه‌های خنده‌دار آن هم بیشتر می‌شود. اکنون جوزفین که همه‌ی کارهایش را با نظم و سیاست خاصی انجام می‌داده، باید به رنی که تقریبا در هیچ کاری نه تمرکز دارد و نه مهارت، آموز‌ش‌های لازم برای دزدی و کلاهبرداری را بدهد.

این کار تا جایی پیش می‌رود که این دو نفر در کارهایشان موفق نمی‌شوند و بعد از به‌هم خوردن دوستی‌شان، وارد رقابت با یکدیگر شده و در مقابل هم قرار می‌گیرند. در اینجا شخصیت جدیدی به داستان وارد می‌شود که داستان فیلم را به‌کلی تغییر داده و البته جذاب‌تر می‌کند. “توماس” پسر جوان و ثروتمندی است که جوزفین و رنی او را در یک هتل ملاقات کرده و برای اینکه استعدادشان در کلاهبرداری را به هم ثابت کنند، بر سر گرفتن مقدار پول مشخصی از “توماس” با یکدیگر شرط‌بندی می‌کنند.

رنی خود را به نابینایی زده و سعی می‌کند با این کار حس ترحم و دلسوزی توماس را برانگیزد. ولی این کار باعث دردسرهای بزرگی برایش می‌شود. جوزفین نیز می‌خواهد با نزدیک شدن به توماس او را اغوا کند و مثل همیشه جیب طرف را بزند! اما این بار هیچکدام از این ترفندها جواب نداده و تلاش‌های رنی و جوزفین بی‌نتیجه می‌ماند.

فیلم “فریب‌کاری” شاید در بعضی جاها ضعیف عمل کرده باشد، اما این ضعف آنقدر زیاد نیست که بر کل داستان فیلم اثر منفی بگذارد. علاوه بر این، فیلم ژانر کمدی باید طوری باشد که احساس خوبی در مخاطب ایجاد کرده و نیاز به تمرکز چندانی نداشته باشد که این فیلم با روایت ساده و دلنشین خود این ویژگی را دارد. همچنین موسیقی‌هایی که در فیلم پخش می‌شود شاد و پرانرژی‌اند و با فضای داستان کاملا همخوانی دارند. گریم ها، نقش‌آفرینی‌ها، لباس‌های پر زرق و برق و طنز به اندازه همگی از ویژگی‌های مثبت این فیلم هستند.

تصاویری از فیلم “فریب‌کاری”:


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. فاطمه

  آذر 12, 1398

  خیلی خوب نوشتی آفیین

  پاسخ

  • فومنی در پاسخ به فاطمه

   آذر 13, 1398

   متشکرازمطلب مفیدتون….فیلم قشنگیه وخصوصاخانم هاتاوی بازی دلپسندوبامزه ای داشته اما به نظرم خانم ربل ویلسون که قراربود نقش بازیگرچاقه مقابل هاتاوی راایفا کنه (فرمول قدیمی چاق ولاغر) درحدواندازه بازی زیبای هاتاوی نبود.

   پاسخ