10 مورد از تاریک‌ترین اتفاقات تیم لیگ عدالت (Justice League) در کمیک‌های DC

با معرفی «دارک مولتی‌ورس» (Dark Multiverse) در کمیک «دارک نایت: متال» (Dark Nights: Metal) و گسترش آن در «داستان‌های دارک مولتی‌ورس» (Tales from the Dark Multiverse) طرفداران کمیک با تعدادی از دوران زمانی متناوب بسیار تاریک آشنا شدند که طی آن ابرقهرمانان دوست‌داشتنی آن‌ها وارد مسیرهایی اشتباه شده و جهان‌ آن‌ها وارد مسیرهایی خطرناک می‌شود.

طی سالیان اخیر تیم لیگ عدالت در کمیک‌ها دوران زمانی تاریک مختلفی را تجربه کردند، که آن‌ها را در موقعیت بسیار وحشتناکی قرار داد. طی این مطلب قصد داریم 10 مورد از تاریک‌ترین دورانی که تیم لیگ عدالت در کمیک‌ها تجربه کرده‌اند را به شما مخاطبان معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. Red Son

با وجود اینکه کمیک «سوپرمن: پسر سرخ» (Superman: Red Son) در درجه اول بر روی کاراکتر سوپرمن شوروی تمرکز داشت، اما این مجموعه از مارک میلار و دیو جانسون تعدادی از اعضای تیم لیگ عدالت را با نقشی جدید طی دوران جنگ سرد به طرفداران کمیک‌ها معرفی کرد که در نوع خود جالب‌توجه بود.

زن شگفت‌انگیز طی این کمیک همکاری بسیار نزدیکی با سوپرمن داشت. سوپرمن در کمیک موردنظر با قوانینش بر اکثر بخش‌های جهان حکومت می‌کرد. اگرچه ایالات متحده سعی کرد در زمان‌هایی مانع او شود. وقایع تاریک کمیک پسر سرخ سرانجام به‌لطف لکس لوتر با صلح و آرامش خاتمه پیدا کرد.


9. Titans Tomorrow

ابرقهرمانان فاسد آینده که ابتدا در خط داستان Titans Tomorrow حضور پیدا کرده بودند، به لحاظ فنی تایتان‌های آینده بودند و نه تیم لیگ عدالت. کاراکترهایی مانند کانر کنت/سوپربوی، تیم دریک/رابین و کسی سندمارک/دختر شگفت‌انگیز بزرگ شده و هویت‌های پیشینیان خود یعنی سوپرمن، بتمن و زن شگفت‌انگیز را به‌دست گرفتند.

متاسفانه این نسخه از تیم توسط ریون تاریک فاسد شده و نصف کشور خود را به یک ایالت پلیسی تبدیل کردند. آن‌ها با خوشحالی از روش‌های شکنجه‌آمیز در بازجویی‌های خود استفاده کرده و بیشتر دشمنان خود را به‌قتل می‌رساندند. تیم/بتمن با استفاده از تفنگی که والدین بروس وین به‌واسطه آن کشته شده بودند، بیشتر شرورهای شهر گاتهام را به‌قتل رساند.


8. Injustice

جهان « بی‌عدالتی: خدایان میان ما» (Injustice: Gods Among Us) ابتدا در بازی ویدیویی به طرفداران کمیک معرفی شد. طی این کمیک سوپرمن بعد از مرگ خانواده‌اش به انحطاط کشیده شده و با بحران شخصیتی بزرگی مواجه شد.

سوپرمن شخصیت جوکر را که باعث شده بود خانواده و شهرش را به نابودی بکشاند کشت. سپس تیمی را سازماندهی کرد تا وارد رژیم او شوند. او با قدرتش به رهبری بسیار بی‌رحم تبدیل شد. در ادامه بتمن نیز تیمی را سازماندهی کرد تا در مقابل سوپرمن قرار گرفته و او را شکست دهد. این وقایع باعث شد تا شاهد یکی از تاریک‌ترین دوران تیم لیگ عدالت باشیم.


7.     Destiny’s Hand

ما با قرار دادن دوران زمانی Destiny’s Hand در این لیست کمی تقلب کردیم. زیرا به‌لحاظ فنی این دوران زمانی توسط دکتر دستینی در قالب جهانی خیالی در ذهن کاراکتر اتم ایجاد شد. با توجه به چیزی که ذکر شد، تایم لاین این دوره زمانی با مسیر اصلی جهان دی‌سی متفاوت است. در این دوران بعد از درخواست‌های دولت مبنی‌بر کنترل بیشتر بر روی سیاست کشور، تیم لیگ عدالت اتم وارد مسیری تاریک شد.

خیلی سریع لیگ عدالت تبدیل به تیمی فاشیستی شد که با مشت‌هایی آهنین حکمرانی می‌کردند. طی این حوادث شاهد بودیم گروهی از کاراکترها خیلی راحت به سمت تاریکی سقوط کردند. مثلا هاوکمن یا گرین لنترن، که در واقع رئیس جمهور ایالات متحده در آن دوران زمانی بود، از جمله کاراکترهایی بودند که دچار بحران شخصیتی عظیمی شدند. خوشبختانه این جهان خیالی پیش از اینکه جایگزین دوران زمانی کنونی شود از بین رفت.


6. Rock of Ages

بیشتر خط داستانی Rock of Ages از گرنت موریسون و هاوارد پارتر شامل کاراکتر لکس لوتر و گروه بی‌عدالتش می‌شد که تلاش کردند با استفاده از قدرت فیلسوف استون تیم لیگ عدالت را تسخیر کنند. بعد از نابودی استون، یک دوران زمانی تاریک آشکار شد.

دارک‌سید قادر بود با استفاده از معادله برابری ضد زندگی، کنترل زمین را به‌دست گرفته و اعضای تیم لیگ عدالت را به برده‌هایی رباتی تبدیل کرده و یا آن‌ها را بکشد. ذهن برخی از اعضای لیگ عدالت در ذهن جسم‌های آینده آن‌ها گیر کرد. آن‌ها به کمک بازماندگان wartorn توانستند در زمان سفر کرده و مانع دوران زمانی Rock of Ages شدند.


5. Armageddon 2001

سری رویدادهای Armageddon 2001 جهانی تاریک را معرفی می‌کند که در آن هیچ ابرقهرمانی وجود ندارد و شخصیتی مستبد به نام مونارک در آن سلطنت می‌کند. تیم لیگ عدالت و دیگر ابر قهرمانان دنیای دی سی توسط یک شرور مرموز در سال 2001 از بین رفتند و باعث شدند آینده‌ای کابوس‌وار با سلطنت مونارک در سال 2030 رقم بخورد.

این حوادث به خودی خود دارای آشفتگی زیادی بودند. در ادامه راز مونارک برای طرفداران آشکار و مشخص می‌شود او قهرمان سابق دی سی بوده که تبدیل به شخصیتی بد می‌شود. در واقع این چیزی بود که سازندگان قصد نداشتند برای طرفداران لو برود. بنابراین سازندگان تصمیم گرفتند کاراکترهای پشت نقاب مونارک را در لحظه آخر تغییر دهند. این موضوع باعث شد به جریانات این حوادث آسیب‌هایی وارد شود. ولی این اتفاق به‌هیچ‌وجه باعث نشد از میزان تاریکی آینده کاسته شود.


4. Earth-X

دوران زمانی Earth-X که اکنون در مولتی‌ورس جدید دی سی با نام Earth-10 شناخته می‌شود، ابتدا به یک روش اساسی از دنیای اصلی دی سی جدا شد. در این کمیک نازی‌ها فاتح جنگ جهانی دوم شده و جهانی را که هیچ ابرقهرمانی در آن وجود ندارد تسخیر می‌کنند.

در بیشتر 52 داستان جدید قبلی در این دوران زمانی مبارزان آزادی از Earth-Two به Earth-X کوچ کرده تا به‌عنوان تنها مخالف نیروهای کنترل نازی خدمت کنند. این دوران زمانی در ادامه با به‌تصویر کشیدن اعضای تیم عدالت به جهان دی سی مرتبط شد.


3. Flashpoint

بری آلن/فلش مسئول رویداد Flashpoint بود. او برای جلوگیری از مرگ مادرش در زمان به عقب سفر کرد و با دوران زمانی جدیدی مواجه شد. این اقدام کوچک باعث تغییرات گسترده‌ای شد. پیرو این تغییرات طرفداران با یک جهان تیره دیگر از دی سی روبه‌رو شدند.

عدم حضور سوپرمن، توماس وین به‌عنوان بتمن و ادامه جنگ بین آتلانتیسی‌های آکوامن و تمی‌سیری‌های زن شگفت‌انگیز از بزرگ‌ترین تغییرات Flashpoint بودند. اگر بری قادر نبود این دوران زمانی را درست کند، تمام جهان توسط یک دستگاه عجیب نابود می‌شد. در ادامه جهان جدید 52 به‌جایش خلق شد که بسیار بهتر بود.


2. Blood League

این جهان ابتدا در داستان Batman & Dracula: Red Rain به طرفداران معرفی شد. در این کمیک شوالیه تاریکی در مقابل خدای خون‌آشام‌ها قرار گرفت. نتیجه این رویارویی باعث شد تا بتمن به یک خون‌آشام تبدیل شود. این اتفاق باعث شد تا طرفداران شاهد کمیک‌هایی دنباله‌‍دار به‌نام Bloodstorm و Crimson Mist باشند. در این کمیک‌ها داستان‌های بتمن و عطش او برای خون به‌تصویر کشیده شد.

با اینکه ما مدت زمان زیادی شاهد دوران زمانی Blood League در Earth-43 نبودیم، اما همین مدت کافی بود تا این دوران زمانی را یکی از تاریک‌ترین دوران بتمن و تیم عدالت بدانیم.


1. Futures End

The New 52: Futures End یک مجموعه کمیک هفتگی بود که در دو آینده متفاوت از جهان جدید بازسازی شده 52 رخ داد. بیشتر داستان این کمیک پنج سال آینده از خط داستانی کنونی را به‌تصویر کشید.

Futures End شامل جهانی می‌شد که توسط ماهواره Brother Eye تسخیر شده بود. در این جهان ابرقهرمانان اسیر و فاسد شده بودند. بدن این ابرقهرمانان با تکنولوژی عجین و آن‌ها تبدیل به برده‌هایی سایبورگی شده بودند. Brother Eye حتی برای خلق یک ماشین کشتار خطرناک و مشکل‌ساز تصمیم گرفت جوکر و بتمن را با یکدیگر ادغام کند. این آینده کاملا متوقف نشد و سایه‌ای از آن زمان حال را تاریک کرده است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظرات شما هستیم!

دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. امیرسام

  مهر 8, 1399

  سلام اصل کاری رو نگفتی یعنی لیگ عدالت اکوپالیپس یعنی لیگ عدالت اخر الزمان وقتی که سوپرمن میمیره و بعد زنده میشه لیگ عدالت تصمیم میگیرند که به سیاره دارکساید حمله کنند ولی او میفهمد و بیشتری های انها را میکشد و بعضی ها را به بردگی میگیرد و بعد دو سال زمین نابود میشود

  پاسخ

 2. ایمان اسپایدی

  بهمن 4, 1398

  خوب و مفید

  پاسخ