فیلم Joker به اولین فیلم یک میلیاردی با درجه سنی بزرگسال تبدیل شد

همانطور که پیش‌بینی شده بود و انتظار هم می‌رفت، فروش فیلم “جوکر” (Joker) سرانجام از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد و این فیلم اکنون به‌عنوان اولین فیلم یک میلیاردی با درجه سنی بزرگسال (R-rated) در تاریخ سینما به حساب می‌آید.

این فیلم که از تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۲ مهر ۱۳۹۸) اکران جهانی خود را آغاز کرد از همان ابتدا رکورد افتتاحیه ماه اکتبر را شکست و شروعی فراتر از حد انتظار را در گیشه رقم زد. در ادامه و با استقبال بی‌نظیری که از فیلم “جوکر” شد، این فیلم با شکستن رکورد فیلم “ددپول۲” (Deadpool ۲)، به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما‌ی جهان با درجه سنی بزرگسال تبدیل شد.

اکنون براساس آخرین آمار منتشر شده، فروش جهانی این فیلم به 999.1 میلیون دلار رسیده است که با این حساب، فیلم “جوکر” رسما اولین فیلم با درجه سنی بزرگسال است که فروش آن از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده است. همچنین “جوکر” اکنون بعد از فیلم‌های “آکوامن” (Aquaman) با 1.9 میلیارد دلار فروش، “شوالیه تاریکی بر می خیزد” (The Dark Knight Rises) با 1.8 میلیارد دلار فروش و “شوالیه تاریکی” (The Dark Knight) با 1 میلیارد دلار فروش، چهارمین فیلم اقتباسی از دنیای DC است که فروش جهانی آن از مرز یک میلیارد دلار عبور می‌کند.

جالب است بدانید بسیاری از منتقدان ار همان ابتدای اکران رسمی این فیلم، خشونت به کار رفته شده در آن را بیش از اندازه دانستند و “جوکر” را فیلمی خطرناک نامیدند! گفته می شود برخی از منتقدان سینما نیز سعی دارند با دادن امتیاز پایین به این فیلم، مخاطبان را از تماشای آن منصرف کنند. اما با توجه به موفقیت فیلم “جوکر” در این مدت، به نظر نمی‌رسد که چیزی از محبوبیت آن نزد سینما دوستان کم شده باشد.

فیلم “جوکر” با اینکه اقتباسی از کمیک های دی سی است، اما داستانی کاملا متفاوت دارد و به طور اختصاصی به روایت زندگی شخصیت “آرتور فلک”، کسی که رویای کمدین شدن را در سر دارد و در این راه ناکام مانده است، می پردازد. این شخصیت در تاریکی وجودش غرق شده و به فروپاشی روانی می رسد؛ تا جایی که به یک قاتل خطرناک تبدیل می شود.  “واکین فینیکس”، “رابرت دنیرو”  و “زازی بیتز” از جمله بازیگران این فیلم می باشند.

دیدگاه‌ها

بستن فرم