مبارزه ثور و سوپرمن؛ کدامیک در نبرد مرگ پیروز می‌شوند؟

طرفداران سالیان زیادی راجع‌به اینکه چه ابرقهرمانی می‌تواند دیگری را شکست دهد بحث می‌کنند. استاندارد طلایی قدرت ابرقهرمانی در این بحث‌های دوستانه کاراکتر سوپرمن است. با توجه به توانایی‌ها و قدرت نامحدود این ابرقهرمان دشوار است که بگوییم چه کاراکتر دیگری می‌تواند در یک چالش جدی به‌صورت عادلانه او را شکست دهد.

با‌این‌حال ثور، یکی از قدرتمندترین انتقام‌جویان مارول، ممکن است به‌ اندازه کافی قوی باشد تا این کاراکتر را شکست دهد. او با توانایی‌های ازگاردی و چکش فوق‌العاده‌اش یک خدا در عرصه مبارزه محسوب می‌شود. ثور به‌واسطه این قدرت‌ها می‌تواند دشمنان به مراتب قوی‌تر از خودش را طبق قاعده مبارزه شکست دهد.

با توجه به اینکه ثور می‌تواند قدرتمند باشد و سوپرمن نیز می‌تواند قدرتمندتر از یک لوکوموتیو و سریع‌تر از یک گلوله باشد، طی این مطلب قصد داریم پی ببریم اگر این دو ابرقهرمان در مقابل یکدیگر قرار بگیرند کدامیک پیروز شده و دیگری را شکست می‌دهد. با پروشات همراه باشید.


کدام نسخه از سوپرمن در مقابل کدام نسخه از ثور؟

با توجه به جهان‌های موازی و دوره‌های زمانی مختلف ابرقهرمانان در کمیک‌ها، دی سی و مارول نسخه‌های گوناگونی از سوپرمن و ثور را به طرفداران معرفی کرده‌اند. درنتیجه ابتدا باید مشخص کنیم کدام نسخه از این ابرقهرمانان را برای مقایسه انتخاب خواهیم کرد. در دنیای دی سی، سوپرمن قبل از خط داستانی “بحران در زمین‌های نامحدود” (Crisis on Infinite Earths) دارای قدرت زیادی بود.

طی برخی از کمیک‌ها که قبل از کمیک بحران در زمین‌های نامحدود منتشر شدند سوپرمن دارای توانایی‌های جدید و فوق‌العاده زیادی بود که بعدها در هیچ مطلب دیگری نتوانست به آن سطح از قدرت دست پیدا کند (لازم به ذکر است کمیک زمین‌های نامحدود در سال 1986 منتشر شده بود). به‌طور مثال عطسه سوپرمن به‌حدی نیرو داشت که می‌توانست نظم منظومه شمسی را برهم بزند.

در هیچ جای دیگری از تاریخ کاراکتر سوپرمن ما شاهد چنین میزان قدرتی در او نبودیم. نسخه مدرن این کاراکتر یعنی سوپرمن پس از بحران دارای محدودیت‌های گوناگونی است. حتی برخی از دشمنان او مانند دومزدی و دارک‌ساید به‌راحتی می‌توانند در عرصه قدرت با او مقابله کنند.

البته در جاهایی دیگر نیز سوپرمن دارای قدرت‌های زیادی بود. در کمیک All-Star Superman مرد پولادین قبل از لحظه مرگش قدرت بسیاری زیادی داشت و بسیار نیرومند شده بود.

اما ثور در طول تاریخ فرازونشیب کمتری داشته و از میزان قدرت نسبتا پایداری برخوردار بوده است. با‌این‌حال زمان‌هایی نیز در کمیک‌ها وجود داشت که این کاراکتر ضعیف‌تر یا قوی‌تر بود. از آنجایی‌که سوپرمن قبل از بحران با قدرت‌های عجیبش به‌راحتی می‌تواند ثور را شکست دهد، طی این مطلب قصد داریم قدرت سوپرمن بعد از بحران را با کاراکتر ثور دنیای اصلی مارول مقایسه کنیم. در واقع نسخه‌های نرمال و شناخته‌شده از این دو کاراکتر را در مقابل یکدیگر قرار خواهیم داد. مبارزه جذابی پیش رو داریم، اینطور فکر نمی‌کنید؟!


ثور قدرتمندتر است یا سوپرمن؟

هرطور محاسبه کنید سوپرمن به‌لحاظ قدرت نسبت به ثور برتری دارد. او در کمیک‌ها نظم سیارات را بهم ریخته و افراد را با قدرت وحشیانه‌اش به مدار خارج از جو پرتاب کرده. در جهان دی سی قدرت سوپرمن بی‌نظیر است. بااین‌حال ثور نیز قدرت قابل‌توجهی دارد. این کاراکتر با قدرت خالص خود توانست کل یک سیاره را طی مبارزه‌اش با بتا ری بیل نابود کند.

ثور گالاکتوس و فنیکس فورس را که از قدرت‌های کیهانی بزرگ بودند تقریبا شکست داده است. او وزن ازگارد را نگه‌داشته و در برابر جاذبه یک سیاه‌چاله مقاومت کرده. با وجود اینکه هنوز ممکن است سوپرمن کمی قدرتمندتر به‌نظر برسد، ولی این اختلاف قدرت بین سوپرمن پس از بحران با ثور چندان زیاد نیست.


کدام یک قدرت بیشتری دارد؟

به‌لحاظ قدرت‌های ابرانسانی سوپرمن پیروز می‌شود. با قدرت‌هایی چون تنفس انجمادی و دید حرارتی مرد پولادین به‌شکلی واضح مهمات بیشتری دارد. بااین‌حال ثور نیز پیوسته با غول‌های بزرگی در نبرد بوده و در مقابل نیروهای وحشتناکی چون سلستیال‌ها مقاومت کرده است. توانایی‌های سوپرمن ممکن است به ثور ضربه بزند ولی لزوما نمی‌تواند او را شکست دهد.

ثور علاوه‌بر توانایی‌های ازگاردی و نیروی فیزیکی‌اش، یک قدرت اصلی دیگر نیز دارد که کنترل صاعقه است. او به‌عنوان خدای رعد می‌تواند صاعقه را کنترل کند. قدرت صاعقه این کاراکتر فاکتوری است که می‌تواند نقشی موثر در مبارزه علیه سوپرمن داشته باشد.


سوپرمن و جادوی ثور

سوپرمن نقاط ضعفی نیز دارد. نزدیکی به یک خورشید سرخ یا کریپتونایت می‌تواند او را ضعیف کند. سوپرمن همچنین در مقابل جادو نیز ضعف دارد. این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که طبق آن شزم، ابرقهرمان وابسته به قدرت‌های جادویی، می‌تواند سوپرمن را شکست داده و بر او پیروز شود.

ثور با قدرت جادویی آمیخته شده است. این قدرت باعث شده ثور بتواند با سرعتی فراتر از سرعت صاعقه چکش خود را چرخانده و آن را به حرکت دربیاورد. توانایی‌های جادویی خدای رعد باعث شده تا او در هر شرایطی بتواند قدرت خود را حفظ کند. ثور با تولید صاعقه جادویی خویش می‌تواند صدماتی جبران‌ناپذیر به رقیب خود وارد کند.

درنتیجه وقتی سوپرمن با یکی از نقطه ضعف‌هایش مواجه شود دیگر مهم نیست تا چه اندازه قدرت داشته باشد. ثور در چیزی قدرت دارد که نقطه ضعف سوپرمن محسوب می‌شود. شاید مرد پولادین بتواند با قدرتش بر ثور غلبه کند؛ ولی خدای رعد با تکیه بر نیروهای جادویی‌اش می‌تواند صدماتی جدی به سوپرمن وارد کند.


کدامیک پیروز می‌شود؟

اجازه بدهید روراست باشیم؛ نمی‌توان بطور قطع گفت کدام یک در یک مبارزه تن به تن و عادلانه پیروز خواهد شد.

با وجود ضعف سوپرمن نسبت به جادو، ثور یک برتری دیگر نیز نسبت به مرد پولادین دارد. سوپرمن معمولا در مبارزه‌های دوستانه و زمانی‌که حریفش موجود شروری نباشد عقب می‌کشد. به همین دلیل است که بتمن اغلب سوپرمن را شکست می‌دهد. درنتیجه تصور اینکه سوپرمن در مبارزه با ثور مایل به عقب‌نشینی باشد سخت نیست. ولی ثور عاشق جنگیدن است و بدون شک از تک تک ثانیه‌های مبارزه‌اش با مرد پولادین لذت خواهد برد.

احتمالا سوپرمن با سرعت فوق‌العاده زیادش بتواند ثور را قبل از اینکه شانس داشته باشد صاعقه خود را ایجاد کند شکست دهد. اما سوپرمن معمولا در مبارزه‌هایش، به‌خصوص مبارزه با دوستان از حداکثر قدرت خود استفاده نمی‌کند. ولی ثور برخلاف او کاملا مبارزه را جدی گرفته و تمام سعیش را می‌کند تا در نبرد پیروز شود.

با توجه به قدرت جادویی ثور و اینکه سوپرمن در مبارزه‌اش تعلل می‌کند، ممکن است خدای رعد این شانس را داشته باشد تا به کمک جادو و صاعقه‌ مرد پولادین را شکست دهد. شاید سوپرمن مرد پولادین باشد، اما اگر تعلل کند ثور به‌ اندازه کافی قدرتمند است تا به کمک قدرت جادویی صاعقه‌اش او را شوکه کرده و شکست دهد، اما اگر سوپرمن با تمام قدرتش در این نبرد شرکت کند و از حداکثر توانایی خود استفاده کند احتمالا پیروز مبارزه خواهد بود.

نظر شما چیست؟ اگر مبارزه‌ای بین ثور و سوپرمن صورت بگیرد کدام یک پیروز خواهند شد؟ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1882)

بستن فرم

 1. Superman and WonderWoman

  اردیبهشت 20, 1399

  دوباره و در این صفحه هم مینویسم .
  من آخر نفهمیدم که چرا معمولا وقتی امثال این مصطفی و ارکام بتمن پیداشون میشه دست کم که 100 نفری پشت سرش میان و از سوپرمن طرفداری میکنن . !!! واقعا یعنی این اتفاقیه ؟!؟! ای ملت ذات بعضی از این DC فن ها رو ببینید . ( دارم میگم بعضی نه همه . من با دیسی فن ها مشکلی ندارم . حتی خودم DC فن هستم . ) . اینا همگی اینجوری هستند .
  البته ذات واقعی امثال مصطفی و ارکام بتمن و اینکه دست به چه کارایی میزنن خیلی وقته که رو شده . فقط خواستم اینو اعلام کنم .

  پاسخ

 2. اراد

  اردیبهشت 20, 1399

  آقای استیو راجرز بعد از این که نظرات شما رو دیدم واقعا دوست داشتم ببینم کدوم یک پیروز میشه من خیلی تحقیق کردم واقعا خیلی تحقیق کردم کمال های تلگرامی اینستا سایت های معتبر خارجی چه با ترجمه چه بی ترجمه کمیک ها به این نتیجه رسیدم که سوپرمن قوی تره نه با اختلاف زیاد اما پیروز میشه اگه حالت جدی باشن و دیگه حوصله بحث ندارم چون خیلی وقت هدر دادم برای چیزی که همش داستانه ولی بنظر من دنیای سینما خیلی بهتر از کمیک هستش حالا اینجا یه هیجانی هست ولی در کمیک همش افسانه این می‌دونه چه اتفاقی میوفته اون می‌تونه هرکاری کنه بنظر من سینما رو دنبال کنید بهتره ولی بازم میگم از روی تعصب یا چیزی نظر نمیدم چون برام فرقی ندارن و مطمئن هستم که سوپرمن پیروز میشه چه در نسخه معمولی و در سینما برحال سوپرمن می‌بره و شخصیت های قدرتمند تر از سوپرمن هم خیلی هست البته من خودم حدود پانزده سال کمیک خوندم و بنظرم وقتم تلف کردم

  پاسخ

 3. اردیبهشت 20, 1399

  این دو بجز بحث سینما تو کمیک هم با هم رودر رو شدن که ثور میخواد با یک ضربه سوپرمن رو شکست بده اما سوپرمن با دستش ضربه پتک رو نگه می‌دارد و ثور رو به همراه پاکش پرتاب می‌کنه اسم کمیک jla vs avengers سال 2003 میتونین برید نگاه کنید اما بنظر من در سینما سوپرمن قویتر است و در کمیک واقعا سخته قضاوت که بعضی از سایت ها میگن rkt قویتر است بعضی هم سوپرمن وان میلیون یا کازمیک ارمور سوپرمن

  پاسخ

 4. میلاد

  اردیبهشت 19, 1399

  به نظر من سوپر من برنده

  پاسخ

 5. AnnA 9۸

  اردیبهشت 18, 1399

  دادا کلا حساب سوپرمن جداست اومدن یه شخصیت ساختن که هیچی بجز هم سیاره ای هاش که البته همه نابود شدن نمیتونن حتی یه کاری کنن عاخ بگه بعد اومدن براش نقطه ضعف گذاشتن :/
  سوپرمن انیمیشن و کمیک ها قابل تحمل ه ولی اینی که گذاشتن تو DCEUخیلییییی بدرد نخوره صدا تیک تیک بمب و بقل گوشش نمیشنوه بعد دوست دخترش از اون ور شهر صداش میزنه مث میگ میگ میرسه اونجا !
  با سرعت خفن ش یه زحمت به خودش نداد چهار نفر و نجات بده از بمب گذاری بعد اونوقت مث بچه های ده ساله با فلش مسابقه میزاره ببینه کی سریع تره:// خب تو از کوییک سیلور مردان ایکس اپوکالیپس هم کمتری!
  اصن این لیگ عدالت(فیلم) مرز قهرمان بودن و عوض کرده!
  حتی اگرم نشانه تعصب باشه بنظر من ثور قهرمان میشه مخصوصا وقتی به رعد تبدیل میشه همونطور که میدونیم از اودین و بابابزرگ مرحومش هم قوی تر میشه 🙂

  پاسخ

  • در پاسخ به AnnA 9۸

   اردیبهشت 20, 1399

   شما که معلومه از شخصیت سوپرمن کلا خوشتون نمیاد پس بحث با شما نمیشه کرد و میشه بگید دلیلتون برای پیروز بودن ثور چیه اگه جادو هست سوپرمن در برابر جادو آسیب پذیره که حداقل اینه که فقط دردش بیاد اما کریپتونایت ضعیفش می کنه شزم در کمیک با تمام قدرت خودبه سوپرمن حمله می‌کنه و جادو شزم مستقیم از ویزارد کینگ نشات میگیره و یکی از خالص ترین جادو ها هست و سوپرمن فقط دردش گرفت و اسم کمیک kingdom com هست و سوپرمن جز معدود شخصیت های کمیک هستش که هنوز آخرین حد قدرتشون معلوم نشده

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به ...

    اردیبهشت 30, 1399

    من نمیدونم چرا شخصی که گفت سوپرمن برنده نمیشه ، یه مشت دی سی فن متعصب بهش میگن تو از سوپرمن خوشت نمیاد ؟!؟؟

    پاسخ

    • در پاسخ به استیو راجرز

     اردیبهشت 30, 1399

     اولا یک مشت چیه من گفتم اگه نظرشو بخونی میفهمی قدرت های سوپرمن رو مسخره کرده و گفته و به سوپرمن گفته بدرد نخور تو چرا فقط اینکه که گفته سوپرمن برنده نمیشه رو میبینی اول کامنتش رو بخون بعد بیا نظر بده فعلا که معلومه متعصب کیه تقریبا تمام ابرقهرمان ها رو از ثور ضعیف تر فرض کردی و هر وقت کم میاری میگی تکراریه قبلا جوابشو دادم ما با کسی دعوا نداریم اینجا بحث میکنیم این یادت باشه بعد از اونجایی که تو به سوپرمن میگی غریبه کریپتونی میزان تعصبت رو نشون میده و مشخصه شما هیچ اطلاعاتی درباره سوپرمن ندارید و فقط کمیک های ثور رو و مارول رو خوندید کامنتشو بخون بعد بگو یک مشت دی سی فن متعصب میگن از سوپرمن خوشت نمیاد حتما دلیل داشته که اینو گفتم بعد بگم من دی سی فن نیستم کلا چند تا شخصیت رو دوست دارم سوپرمن .. ثور .. و فلش

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به ...

      اردیبهشت 30, 1399

      ایشون به سوپرمن توهین نکردن . اگه کامل کامنتشون رو بخونید . در ضمن بعله شما هر شخصی که اومد گفت سوپرمن برنده نمیشه میگین که با سوپرمن لج داره . نخواین نظر شخصی خودتون رو تحمیل کنید . اره معلومه کی دعوا داره . اون شخص روان پریشی که اونقدر اکانت درست کرده که کل دی سی فن ها رو بد نام کرده . اون مصطفی اون ارکام بتمن و … ، بازم بگم یا بسه ؟؟!!؟؟
      همیشه یه چیزو یادتون باشه که این بازی کثیف و زشتو اول دی سی فن ها راه انداختن . حالا شاید مارول فن ها هم یک حرکتایی زدن اما نکته اینجاست که دی سی فن ها شروع کننده بودند و بس .

      پاسخ

      • در پاسخ به استیو راجرز

       اردیبهشت 31, 1399

       میشه به کی گفتم از سوپرمن خوشتون نمیاد بجز Anna و میشه بگی به کی نظرم تحمیل کردم بعد هرکی یکاری کرد شما هم باید برید همون کار رو انجام بدید مهم نیست کی شروع کرده وقتی شماهم این کارو رو انجام بدید با اونافرقی نمیکنید منم چندتا مارول فن تو چند سایت مختلف میتونم بگم که این کار رو کرده یعنی همه مارول فنا اینطوری هستن شاید 🙃 خب درباره ی کاربر anna اولا میگه سوپرمن دی سی بدردنخوره و صدای تیک تیک بمب رو نمیشنوه صدای دوست دختر شو از اون ور شهر می‌شنوه بعد گفته سوپرمن به خودش زحمت نداد چهار نفر رو نجات بده که همه میدونیم سوپرمن همیشه مردم رو نجات داده و بار ها جهان رو نجات داده و بعد میگه از کوییک سیلور و مردان ایکس هم کمتره 😂😂 واقعا خنده داره و میگه مثل بچه ها با فلش مسابقه می‌زاره و اینو هردومون میدونم سر اینکه فلش سریعتر هست یا سوپرمن خیلی بحث بوده چه در کمیک چه در سینما و خودش میگه اگه نشانه تعصب هم باشه میگم ثور قهرمان میشه .. اگه اینارو توهین و مسخره کردن نمیدونی پس چی میدونی .. بعد اینکه میگی مارول فن نیستم اما همیشه از ما ول فن ها دفاع میکنی اصلا درباره دی سی یا خیلی کم اطلاعات داری و این نشون میده تو هم مارول فنی اون خودش می‌تونه دفاع کنه تو چرا میای وسط از مارول فن ها دفاع میکنی

       پاسخ

      • MOHAMMAD EBRAHIMI در پاسخ به استیو راجرز

       خرداد 11, 1399

       سلام خدمت شما و همکاراتون می خواستم بگم چطور ثور رو با سوپرمن برابر می دونید معلومه ثور قویتره دلیل نمی شه وقتی سوپرمن پر طرفدار باشه قویتر باشه من با راجرز موافقم سوپرمن از ثور و هالک هم قویتر میدونن بعد که دلیل های منطقی هم میاریم که هم ثور و هم هالک از سوپرمن قویترن میگن با سوپرمن لج داره چون سوپرمن پر طرفدارترین ابر قهرمان جهان هست به خاطر بیشتر طرف سوپرمنو میگیرن بعد میان بدون دلیل منطقی سوپرمنو از عالم و آدم قویتر میدونن

       پاسخ

       • آریو در پاسخ به MOHAMMAD EBRAHIMI

        خرداد 11, 1399

        در مورد ثور فکر میکنم همینطور باشه ولی هالک به هیچ وجه از سوپرمن قویتر نیست

        پاسخ

        • مهزیارشفیعی در پاسخ به آریو

         تیر 14, 1399

         هالک میتونه با قاتل سوپرمن به راحتی رقابت کنه چی میگی

         پاسخ

       • arya در پاسخ به MOHAMMAD EBRAHIMI

        خرداد 11, 1399

        دلیل هاتو بگو

        پاسخ

        • MOHAMMAD REZA EBRAHIMI در پاسخ به arya

         تیر 13, 1399

         باشه میگم
         از قدرت و استقامت شاید سوپرمن بالاتر باشه ولی اختلاف ناچیزی هست با اودین فورس قدرت و استقامت اون از سوپرمن فراتر میره
         درسته که سوپرمن ۵ روز زمین رو سینه اش تحمل کرد ولی ثور فراتره
         گاد بلست و رعد قدرت های سوپرمنو به راحتی خنثی می کنه
         چون گاد بلست می تونه ستاره ها رو نابود کنه و تونسته مار میدگارد که ۲۰ برابر زمین وزنشه رو بلند کنه
         ثور با هالک مساویه جدیدا طرفدار ثور شدم
         برای مثال سنتری رو وارد مقایسه می کنیم
         سنتری مرد مولکولی رو شکست داد دز حالی که سوپرمن هیچ شانسی مقابل اون نداره
         ولی ثور سایه نشینان بالا و مار میدگارد و ۶ تا سلسیتال و تمام انتقام‌جویان و سنتری و آدام وارلاک و گالاکتوس و اینفینیتی که از نهاد های انتزاعی هست رو شکست داده هالک رو با یک نگاه کشته بعد میگین سوپرمن قویتره

         پاسخ

         • arya در پاسخ به MOHAMMAD REZA EBRAHIMI

          تیر 13, 1399

          تو که اونقدر تعصبت بالاس حوصله بحث باهات رو ندارم همه جواب هات در کامنت های قبلی و در ایرونی سنتر میفهمی

          پاسخ

      • سبحان در پاسخ به استیو راجرز

       تیر 29, 1399

       من یک مارو ل فن هستم و مارول هم بیشتر از دی سی دوست دارم و اقای راجرز قبلا هم گفتم شما یک کمیک فن قابل هستید و نظرات فنی و خوبی هم می دهید ولی در اینجا به نظرم سوپرمن قویتر از ثور هسته البته با توجه به ضعفش به جادو ولی تنها نقطه ضعف سوپرمن که میشه اونم واقعا نقطه ضعف دونست کریپتونایت هستش و از کجا معلوم ثور از کریپتونایت با خبر باشه هرچی نباشه اون توی یک دنیای دیگست حتی اگه ثور هم میلنیر و هم استروم برکن رو بیاره بازم به نظر من نمیتونه سوپرانو شکست بده البته به همین سادگی ها هم شکست نمیخوره و مطمءن باشید به سوپرمن هم چند ضربهی محکم میزنه و خیلی خوب جلوش مقاومت میکنه ولی سوپرمن بازهم دربرابر ثور برندست

       پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به سبحان

        تیر 29, 1399

        مشکل شما اینکه فکر میکنید کریپتونایت تنها راه شکست سوپرمن هست در صورتی که این دیدگاه اصلا درست نیست . مارشن من هانتر و واندروومن و حتی شزم هم بدون کریپتونایت سوپرمن رو شکست دادند .
        توانایی ها و قدرت های ثور به گونه ای است که قطعا میتواند سوپرمن را شکست دهد و در این مورد شکی نیست . ثور برای شکست دادن سوپرمن به کریپتونایت نیازی نداره . ) در کامنت های خودم و بعضی دیگر از کاربران در همین سایت و در همین مقاله توضیحات کافی در این مورد داده شده که الان اگه بخواهم دوباره تکرار کنم حداقل باید یک روز بنشینم و تایپ کنم . !! ) . فکر نکن همه مثل بتمن هستند . بتمن یک انسان کاملا کاملا فانی و معمولی هست و برای چنین شخصی کریپتونایت عنصر لازم برای شکست سوپرمن هست .

        پاسخ

    • 🔫 در پاسخ به استیو راجرز

     اردیبهشت 31, 1399

     ثور تو اینفینیتس وار 6سنگ ابدیت رو قدرتشو شکست داد.اونجا ک تبر رو به سمت تانوس میگیره ولی تانوس با قدرت 6سنم ابدیت ینی قویترین قدرت جهان هستی ک هیج چیز نمیتونه باههش مقابله کنه.پس لطفا نگیدسومرمن قویتره

     پاسخ

     • arya در پاسخ به 🔫

      اردیبهشت 31, 1399

      😂😂😂 واقعا دلیلت اینه من خیلی خوب حرفت قبول

      پاسخ

 6. ابوالفضل

  اردیبهشت 14, 1399

  سلام استیوراجرز من دیدم شما با دلیل صحبت میکنین ولی جاهایی هم ایراد داره مثلا علاقه زیاد به ثور میشه .پاسخ من رو بدین…خب برای مقایسه در سینما با نظر همه طرفدارا و سایت های مختلف سوپرمن در سینما قویتر از ثور است اما در کمیک خیلی سخته بگیم کدوم قویتره اول برای سوپرمن که کدام نسخه قویتره بین کازمیک ارمور سوپرمن و سوپرمن پرایم که و بنظر من کازمیک ارمور قویتره اما سوپرمن پرایم دست راست پرزنس هست که حمایت اونو داره درباره ثور که RKT از همه ی نسخه ثور قویتره بنظر من در کمیک مساوی هستن البته هنوز مشخص نیست کدام نسخه سوپرمن قوی تره ….شما اطلاعت خیلی زیادی درباره ی ثور دارید و کمیک های اون رو هم دنبال میکنید و در سایت های دیگه هم دیدم خیلی از سوپرمن خوشتون نمیاد 🙃 من اولین باری که نظر میدم و دوست دارم پاسخ شما رو هم ببینم

  پاسخ

  • ابوالفضل در پاسخ به ابوالفضل

   اردیبهشت 14, 1399

   منظورم بیشتر سایت ها

   پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به ابوالفضل

   اردیبهشت 15, 1399

   پاسخ چی رو باید بدهم ؟!
   شما که سوالی نپرسیدین . فقط نظرتون را گفته اید . نظر من را هم که قبلا دیده اید و نیازی نیست که دوباره تکرار کنم .
   فقط اینکه راجب سینما هم نمیشه به راحتی قضاوت کرد . ثور در فیلم ثور : راکنورگ و در فیلم انتقامجویان : جنگ ابدیت خیلی قدرتمند بود اما در فیلم بیخود پایان بازی به علت وضعیت خیلی بد جسمی و روحی ، قدرتش به طور خیلی خیلی زیادی تحلیل رفته بود و کم شده بود .
   در فیلم ثور : راگنورک ، ثور با قدرت ذاتی خودش به راحتی هالک را شکست داد . بعدش که ازگارد نابود شد ، قدرت ذاتی ثور که تقریبا درصد خیلی زیادش از ازگارد سرچشمه میگرفت هم از بین رفت . یا حداقل بخش خیلی زیادش از بین رفت . در نتیجه ثور به یک سلاح خیلی قدرتمند برای شکست دادن تانوس نیاز داشت . استورم بریکر میتواند به راحتی و با یک ضربه کار تانوس را تمام کند . بنابراین این موضوع راجب سوپرمن هم صدق میکند . حالا من دیگه انرژی ذاتی خود ثور را نادیده گرفتم .
   بنابراین قضاوت شما در مورد سینما هم غلطه . البته به نظر شخصی من .

   پاسخ

   • ابوالفضل در پاسخ به استیو راجرز

    اردیبهشت 15, 1399

    درحال حاضر سوپرمن از ثور قویتر است در سینما طبق آخرین فیلم هایی که حضور داشتن میشود براحتی نظر داد آخرین فیلم ثور آخرین بازی که ثور بیش از حد ضعیف بود ولی لیگ عدالت سوپرمن تمام اعضای لیگ عدالت به همراه واندوومن فلش سایبورگ اکوامن و حتی بتمن که لویس مانع شد …منظورم از پاسخ نظر شما درباره نظری که میدم و اشتباهات رو بگید

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به ابوالفضل

     اردیبهشت 30, 1399

     شما که به راحتی نظر میدی دیگه نظر من را میخوای چکار ؟؟!!؟؟

     پاسخ

   • ابوالفضل در پاسخ به استیو راجرز

    اردیبهشت 15, 1399

    یعنی میگی ثور با استورم بریکر براحتی کار سوپرمنو تموم می‌کنه چیشد !!!!!اگه اینقدر آسون بود که این همه بحث روی اینکه مدام قویترین نبود

    پاسخ

 7. Clark Kent

  فروردین 23, 1399

  با اینکه خودم طرفدار سوپر من هستم اما هردوی آنها قدرت هایی دارند که همدیگر را به چالش می کشدن برای مثال سوپر من کتاب بی‌نهایت رو بلند کرده و ثور هم دروازه ای رو نابود کرده که قطرش اندازه قطر منظومه شمسی بوده بنظر من که این دو رو به سختی می شه مقایسه کرد اما ثور فاکتور مهمی دارد جادو یکی از نقطه ضعف های سوپر من است

  پاسخ

  • در پاسخ به Clark Kent

   اردیبهشت 14, 1399

   سوپرمن دربرابر جادو اسیپ پذیره نه اینکه شکست بخوره بله فاکتور مهمی است اما سوپرمن هم فاکتورهایی داره سرعت او از ثور بیشتر و… البته ثور هم فاکتورهای دیگری هم دارد اینم بگم به احتمال خیلی خیلی زیاد سوپرمن لیاقت بلند کردن پتک ثور رو هم داره

   پاسخ

   • amir در پاسخ به ...

    تیر 12, 1399

    اول از همه اینو بگم که به نظر من خیلی نزدیکن و اما راجب سرعت سوپرمن باید بگم ثور می تونه به حملاتی که بیش از سرعت نور سرعت دارن عکساعمل نشون بده که پس سرعت تو نبرد زیاد به کار سوپرمن نمیاد به فرض سوپرمن لیاقت بلند کردن میولنیر رو داشته باشه ولی بازم به اندازه ثور قادر نیست کنترل اذرخشرو داشته باشه چون خدای اذرخش نیست و ثور با تکنیک های چندین هزار ساله اش بالاخره پتکشو پس میگیره. و تو همچین نبرد تنگاتنگی حتی به اسیب هم می تونه نتیجه رو تغییر بده پس جادو ثور قطعا به نعف سوپرمن نیست به نظرمن از نظر زور بازو برابرن از نظر قدرت های ماورایی هم ثور بهتره چون اون گادبلست اودینفرست قدرت تلپورت قدرت صاعقه و کنترل تغییرات هوایی مثل طوفان قدرت کنترل زمین به اندازه جابه جایی قاره ها. و سوپرمن هم لیز رو داره که ثور میتونه اونو با میولنیر جذب کنه و برعلیه سوپر من استفاده کنه وسوپرمن قدرت نفس انجمادی رو داره که فکر نکنم در مورد ثور کار ساز باشه اخه اون بار ها در سرمای یوتون هایم با غول های یخی جنگیده ولی سوپر منم فاکتور های خودشو داره و من نمی تونم پیروز قطعی رو بگم و فقط میگم که شانس ثور یکم بیشتره

    پاسخ

    • arya در پاسخ به amir

     تیر 12, 1399

     ببین بیشتر قدرت ثور بخاطر پتکش هست و اگه اونو از دست بده شانس سوپرمن برای پیروزی بیشتره .چی استقامت برابر بروی شاهکار ها رو ببین بعد بیا نظر بده قدرت ذاتی سوپرمن هم بیشتر است . یچیز باید برای همه مشخص بشه اینکه جادو دیگه نقطه ضعف سوپرمن نیست و در کمیک های جدید این نقطه ضعف برداشته میشود .. یچیز دیگه در سایت ویکی فندوم در قسمت سوپرمن پس از بحران نوشته شده که سوپرمن قابلیت نامرئی شدن و تلپاتی هم داره و خورشید آبی قدرت های اونو افزایش میده میگی ثور می‌تونه در برابر حمله های سوپرمن واکنش بده و اینو نمیگی که سوپرمن که سرعتش خیلی بیشتر از ثور نمیتونه حمله های ثور رو دور بزنه باید همه جوانب در نظر گرفته شه

     پاسخ

 8. فروردین 20, 1399

  سلام استیو راجرز این بحث که بی نتیجه موند بنظرت سوپرمن قویتر است یا سوپرگرل

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به ...

   فروردین 21, 1399

   سلام .
   خوب اگه بخوایم این دو را مقایسه کنیم ، باید ببینیم که توانایی های کدومشون بیشتره . حقیقتا من خیلی سوپرگرل را نمیشناسم . اما میدونم که اکثر منابع معتبر و البته اکثر طرفداران مشخصا سوپرمن رو قدرتمندتر میدونند . راستش من در خیلی از منابع شنیدم که سوپرگرل توانایی های سوپرمن رو داره ولی معمولا در مقیاس کمتر . ! یعنی قدرت بدنیش تا حدودی کمتره ، همچنین سرعتش ، و … . از نظر شاهکار ها و تاریخچه هم که سوپرمن شاهکارهای خیلی بیشتر و تاریخچه غنیتری داشته و تجربه بیشتری هم در مبارزه دارد . بنابراین اگر بخوام رای بدهم ، بدون شک به سوپرمن رای میدهم .

   پاسخ

 9. ……

  فروردین 3, 1399

  آقا سوپرمن قوی تره چرا از روی تعصب حرف می‌زنیم من خودم ثور رو دوست دارم اما در فیلم اونجرز آخرین بازی ثور خیلی ضعیف شده اما سوپرمن در لیگ عدالت تمام اعضای لیگ عدالت نتونستن حتی بهش ضربه بزنن و اینکه سوپرمن هربار که میمیره قوی تر میشه رو قبول دارم خلاصه سوپرمن قویترین قهرمان هست

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به ......

   فروردین 3, 1399

   طبق اون فیلم مزخرف پایان بازی ، ثور خیلی خیلی و بینهایت خیلی ضعیف شده بود . اما اون فیلم نباید منبا مقایسه قرار بگیره .‌ کلا MCU به خاطر یه سری مسائل فمنیسمی و زن سالاری داره شخصیت های مرد را خراب و ضعیف و ضعیف تر میکند . شما مثلا کاپیتان مارول رو در پایان بازی در نظر بگیر . اصلا ضربات تانوس که چندین برابر ضربات هالک محکمتر هست ، به قول معروف خم به ابروش نمیاورد و حتی یک تکان کوچولو هم بهش نمیداد . نظر شخصی منو بخوای در MCU ، کاپیتان مارول قویترینه و حتی از سوپرمن DCEU هم قویتره . چون وقتی ضربات تانوس بهش تاثیری نگذاره ، قاعدتا ضربات سوپرمن هم حداقل بهش صدمه آنچنانی نمیزنه .
   البته ثور در فیلم انتقام جویان : جنگ بینهایت ، خیلی قدرتمندتر از پایان بازی بود و خیلی سریع تانوس را شکست داد ولی کاپیتان مارول که اومد ، این فایگی و دستندرکاران مارول ، میدون رو براش خالی کردند تا یه تنه بتازه .
   به نظرم منبا مقایسه بیشتر باید کمیک باشه که در این مورد هم در نظرات توضیحات کافی داده شده است .

   پاسخ

   • در پاسخ به استیو راجرز

    فروردین 4, 1399

    شما طرفدار ثور یا کمپانی مارول هستی من هم یجواریی طرفدار سوپرمن اصلا نمیشه بحث کرد چون هردو از شخصیت مورد علاقه خودمون دفاع میکنیم قبول داری

    پاسخ

   • ….. در پاسخ به استیو راجرز

    فروردین 4, 1399

    تا وقتی هم که یک مبارزه عادلانه انجام بشه که نمیشه نمی‌تونیم بگیم بطور صددرصد کدوم پیروز میشه الان همش حدسه و گمان هست ولی نظر من هنوز اینکه سوپرمن پیروز میشه

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به .....

     فروردین 4, 1399

     به طور 100 درصد ؟؟!! بله . نمیشه بگی که چه شخصیتی به طور 100 درصد پیروز میشود ولی میشه به توجه به قدرت ها توانایی ها و ضعف های هر شخصیت ، تحلیل کرد و حدس زد .
     تحلیل های این مبارزه در کامنت های من وجود دارد و نوشته شده است .

     پاسخ

   • محمدرضا در پاسخ به استیو راجرز

    فروردین 6, 1399

    سلام خسته نباشید
    رفیق یه سری به کتاب های کمیک بزن متوجه میشی وزن حرفی که میزنم چقدره
    هلا کسی بود که بتک ثور رو نه تنها مهار بلکه خورد کرد
    و مسلما دارک ساید و برینیاک و دومزدی بسیار قوی تر از اونن
    حالا این سه تا با هم سعی کردن کتاب بی نهایتو بلند کنن(وزن کتاب بی نهایت بی نهایت) اما سوپرمن به تنهایی تونست اونو بلند کنه
    سرعت سوپرمن حتی از نور هم بیشتره اما به خاطر اینکه آسیبی به جایی نزنه در زمین سرعتشو کم میکنه
    زمانی که سوپرمن سه روز به خورشید سفر کرد وبرگشت عطسه او نظم کهکشان را بهم ریخت
    مسلما تمامی قهرمانان و زد قهرمانان مارول در کنار هم عطسه کنن نهایتا چند تا ماشین تکون بخوره
    اگه واقعا بازم دفاعی داری من حرفی ندارم…

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به محمدرضا

     فروردین 6, 1399

     ببین قبلا یک شخصی بود که تقریبا همچین حرفایی میزد و من هم پاسخ تمام حرفاش را دادم .
     تو به من میگی کمیک بخون . حالا بزار تا یک چیزی بهت بگم . اینجا کمیکه و اینجوری قضاوت نمیشه . اولا تا جایی که من اطلاع دارم ، هلا در کمیک هرگز پتک ثور را نشکسته . در فیلم و یعنی MCU هلا پتک ثور را شکست که قضیه سینما کاملا متفاوته . نمیگم که اونجا سوپرمن قویتره . نه ، اما میگم که داستان سینما با کمیک کلا فرق دارد .
     دوما ثور با پتکش گالاکتوس را شکست داده . ( البته نه در نسخه و حالت معمولی خودش . ) . تانوس را شکست داده . حتی شخصی مثل زئوس را به چالش کشیده . به « نیروی فونیکس » ، ضربه زده . سیارات را در هم شکسته . و … ، خیلی از شاهکار های دیگر که الان موضوع بحث نیست .
     ببین من که کلا زیاد کمیک های DC را دنبال نکردم ولی کلا اینایی که میگی همش حرف بیخود و استدلال های نامعتبر هست . مثلا اگه اشتباه نکنم ، همین سوپرمن تا حالا از شزم و واندروومن شکست خورده . حالا استورم واندروومن را شکست داده . خوب یعنی استورم قدرتمندتر از سوپرمن هست ؟؟!! مسلما خیر . کلا داستان های مشابه این در کمیک خیلی زیاده . اسمش هست داستان های مصور طنز . نویسنده میتواند مطابق میل خودش عملا هر کاری انجام دهد . مثلا یهو میبینی دختر سنجابی میاد شخصی مثل تانوس و حتی فراتر گالاکتوس را شکست میدهد . این موارد قرار نیست چیزی را اثبات کند . همین سوپرمن مطمئنا از خیلیا شکست خورده . خلاصه اینکه اینجور استدلال کردن در مورد کمیک کاملا بیهوده هست و هیچ نتیجه ای ندارد .
     گفتی سرعت سوپرمن ؟! خوب بله سرعت سوپرمن آشکارا خیلی بیشتر هست . این چیزی که بیشتر طرفداران سوپرمن در مبارزه با ثور ، خیلی روش مانور میدن . اما این سرعت زیاد در مبارزه به درد سوپرمن نخواهد خورد . چرا ؟ اثبات شده است که ثور میتواند مسیر حرکت اجسام با سرعت نور را تشخیص دهد و نسبت به آن واکنش دهد . چندین بار هم این کار را انجام داده است . مشخصات چندین تا از کمیک هایی که این موضوع را اثبات میکند در کامنت های قبلی ام در همین سایت قرار داده ام . این از این موضوع .
     مهارت جنگ ثور اصلا قابل قیاس با سوپرمن نیست . ثور یکی از با مهارت ترین ابرقهرمانان دنیای مارول هست .
     به نظر شخصی من انرژی ذاتی ثور به عنوان یک خدا ، بیشتر از انرزی ذاتی سورمن هست . چرا ؟ چون ثور ثابت کرده است که بدون میلنیر هم توانایی کنترل آب و هوا و صاعقه و حتی پرواز دارد دارد ؛ میتواند از انفجار قدرتمندی معروف به گاد بلست استفاده کند ؛ توانایی کنترل زمین در مقیاس گسترده را دارد و … . در ضمن این نکته را هم بگم که ثور هم معمولا در سیاره زمین از بخش زیادی از قدرتش استفاده نمیکند تا به محیط اطرافش آسیب آنچنان جدی نرسد .
     جمله معروفی بین طرفداران مارول هست که میگوید : (( پتک ثور یعنی میولنیر ، خودش از یک لشکر بزرگ و قدرتمند هم کارامدتر هست . )) . لیست بلد قدرت ها و توانایی های میولنیر از موضوع بحث خارج هست . مطمئنا اکثر طرفداران از مهمترین قدرت ها و توانایی های این پتک اطلاع دارند . مثلا ثور ، میتواند با استفاده از توانایی تلپورت سوپرمن را به جایی که مثل یک انسان عادی باشد ببرد و تمام . !
     استفاده از « نیروی اودین » ، کار را برای سوپرمن کاملا غیر ممکن میکند . این نیرو در حدی قدرتمند هست که باعث میشود شخصیت اودین بتواند با استفاده از آن با امثال گالاکتوس و سیلیستیال ها وارد جنگ شود و حتی در برابر نهاد انتزاعی بینهایت ( Infinity ) بایستد . !!
     سوپرمن یک بار در کمیک های مارول بر علیه DC با ثور جنگید که درسته به نفع سوپرمن تمام شد اما اون نظر شخصی نویسنده بود و اینکه کلا این کمیک های مارول بر عیله DC زیاد جدی گرفته نمیشه . در ضمن در همان مبارزه سوپرمن گفت که ثور ، سخترین رقیبی بوده است که تا به حال با او جنگیده است . در ضمن اونجا که میولنیر را بلند کرد ، طلسم لیاقت از روی میولنیر برداشته شده بود و بنابراین مشخص نیست که آیا لایق پتک ثور هست و یا خیر ؟! .
     ضمن اینکه در کمیک های اخیر ثور مشخص شده است که میولنیر برای انجام خواسته اشخاصی که لایق هستند ، الویت بندی دارد . ! اول اودین ، بعد ثور و خدایا لایق دیگر ازگاردی ، و یک الگوی مشخص که الان اگه بخوام دقیق بگم از موضوع بحث خارجه و مطلب هم طولانی میشه . هرچند که قضیه جین فاستر یک استسنا بود که اونم علت دارد که الان نمیشه توضیح داد .
     اگر اراده ثور به اندازه کافی محکم و استوار باشد ، این پتک میتواند تقریبا از هر سدی برای انجام خواسته ثور عبور کند . ( اثبات شده است که حتی اگر این سد گالاکتوس و سیلیستیال ها باشند ، هم این موضوع تا حدودی صدق میکند . !! ) . در واقع با این توضیحات خواستم بگم که حتی اگر فرض شود که سوپرمن لایق هست هم مطمئنا نمیتواند مثل ثور از میولنیر استفاده کند .
     ضمن اینکه ثور میتواند در صورت لزوم از حمایت ازگاردی ها استفاده کند . ثور اکنوس در کمیک ها پادشاه ازگارد شده است و علاوه بر قدرت های پدر همگان ، قدرت های پاور کازمیک گالاکتوس را هم دارد . سوپرمن یجورایی آخرین بازمانده کریپتون به حساب میاد . حالا مثلا اگه اعضای لیگ عدالت متحد سوپرمن باشن ، دیگه انتقام جویان هم متحد ثور هستند . هرچند که این باید یک جنگ برابر و 2 نفره باشد .

     پاسخ

     • دی سی فن در پاسخ به استیو راجرز

      فروردین 23, 1399

      اما سوپرمن برای اینکه یکی از اولین ابر قهرمان ها بود،بیش از حد قدرتمند بود،اما به مرور زمان نویسنده براش یه ضعف هایی مشخص کردند.اما شانس بیشتر با سوپرمن هست. من قدرت ثور رو انکار نمی کنم.

      پاسخ

     • Aref در پاسخ به استیو راجرز

      اردیبهشت 14, 1399

      واقعا از توضیحاتت لذت میبرم من هم خیلی وقته کمیک ها و اطلاعات رو دنبال میکنم تو ایرونی سنتر همین پروشات و چند تا دیگه هم میرم فقط کامنتایه تو شایان نامی هست اونارو میبینم همه کامنتارو تا ته میخونم اگه اینستا داری خواهشا ایدیتو بهم بده یا خواهشا شمارتو بده ازت سوالاتی رو داشتم بپرسم ممنون

      پاسخ

      • استیو راجرز در پاسخ به Aref

       اردیبهشت 15, 1399

       مرسی از شما .
       اگه مایل بودین یک آدرس ایمیل یا آیدی تلگرام بدین تا اگه خواستین با هم در ارتباط باشیم .

       پاسخ

       • نیما در پاسخ به استیو راجرز

        اردیبهشت 27, 1399

        آقا منم خیلی قبولت دارم اگر آدرس تلگرام داری به ما هم بده ممنون.

        پاسخ

    • امین اسماعیلی متین در پاسخ به محمدرضا

     اردیبهشت 18, 1399

     داداش کمیک که هیچ حتا توی MCU هم سوپرمن هیچی نیست تانوس با بشکن نصف عالم رو محو کرد بعد تو تکون خوردن کهکشان رو دلیل میکنی
     تانوس سوپرمن با دستکش نابود میکینه بحثی توش نیست
     توی جنگ بینهایت تور با استورم برکر تانوس رو تا مرز مرگ فرستاد ولی تاموس فرار کرد……
     بازم بگم…..تانوس سوپرمن رو نابود میکنه و تور تانوس رو فراری میده….

     پاسخ

     • مصطفی در پاسخ به امین اسماعیلی متین

      اردیبهشت 19, 1399

      ببن دوست عزیز از خودت لطفا چرت و پرت نگو تانوس چطوری میتونه سوپرمن رو فراری بده. مگه دیدی؟ مگه تانوس به سوپرمن خورده ببینی. دارکساید یه اواتاره که سوپرمن شکستش داده ولی مطمئن باش به راحتی میتونه کل انتقام جویان رو نابود کنه. تعصبی نظر ندیم

      پاسخ

     • مصطفی در پاسخ به امین اسماعیلی متین

      اردیبهشت 19, 1399

      من رفتم و تمام کمیک های بیاندر ها رو خوندم و بازم اینجا میگم سایه نشینان بالا بیاندر نیستن.

      به این علت که فقط توی سایت پروشات همچین نظرات کوتاه فکرانه ای دیده میشه که یه شخصیتو در حد بیاندر ها بالا ببرین. بیاندر در عالم مارول دومین شخصیت قدرتمند بعد والای همگان هست و هیچ موجودی با هیچ ورژنی قادر به نابود کردنش نیست. تکرار میکنم هیچ موجودی با هیچ ورژنی

      2 در کمیک های سوپرمن اکشن که دوباره برگشته شده به دوران نقره ای سوپرمن قرار شده نقطه ضعف جاودی سوپرمن برداشته بشه و از این پس تنها نقطه ضعف سوپرمن کریپتونات خواهد بود. اینو از خودم نمیگم کمیک superman action #1 کاملا به این موضوع اشاره میکنه.

      3 کریپتونی ها موجودات بسیار قدرتمندی بودن که در سیاره خودشون هم بسیار قدرتمند بودن و مانند یه پادشاهی بودن ولی با تکنولوژی بسیار گسترده تر و حتی از جهان زیرین هم به عنوان محل زندانی کردن دشمنانشون استفاده کردن جنرال زاد هم در جهان زیرین زندانی بوده. جهان زیرین مکانیه که قدرت های هر شخص کاملا از بین میگیره پس وقتی در مورد نژاد کریپتون چیزی نمیدونین لطفا بی مورد حرف نزنین. نژاد کریپتون نژادی بسیار قدرتمند بودن که در کمیک های سوپرمن اکشن بهشون توضیح داده شده و اونا با جهل خودشون از بین رفتن در حالی که اگه از سیارشون خارج میشدن میتونستن در هر سیاره دیگه ای ساکن بشن و اونجا رو به عنوان قلمرو خودشون داشته باشن.

      3 اگر منبع مقایسه فیلم هست که هیچ ولی اگر منبع مقایسه کمیک هست که من کمیک جنگ بینهایت رو خوندم ادام وارلاک رهبر انتقام جویان و مبارزان علیه تانوس بوده و صور هم با استورم بریکر نتونه مقابل 6 سنگ بایسته. چرا؟
      عملا خود تانوس اعتراف میکنه فقط دادگاه زندگی میتونه مقابل 6 سنگ مقاومت کنه و هیچ موجود زنده ای نمیتونه در مقابل سنگ ها مقاومت کنه. حالا ثور از دادگاه زندگی قوی تره؟ پس نشون میده فیلم های مارول بزرگ نمایی بیش از حدی روی امثال ثور و کاپیتان مارول داشتن. باز ثور رو میشه گفت خداس ولی کاپیتان ماورل بند کفش تانوسم نیست.

      4 برام جالبه اینجا اینقدر دادگاه زندگی رو ضعیف میدونن. این که تانوس تونسته با قلب عالم دادگاه زندگی رو بکشه دلیل بر قوی تر بودنش نیست. دادگاه زندگی طبق رده بندی ها سومین شخصیت قدرتمند مارول هست بعد والای همگان و بیاندر کلاسیک و اگر هم کشته شده نویسنده اون کمیک اینطور صلاح دیده. وقتی والای همگان قلب عالم رو درست کرد برای تعادل عالم درست کرد. قلب عالم از هر موجودی حتی غیر از بیاندر ها و والای همگان قوی تره ولی موجود نیست و فقط یه شی هست و خوب هر کسی جز تانوس اونو داشت میتونست کل موجودات عالم رو نابود کنه. حالا چرا قلب عالم از بیاندر ها قوی تر نیست؟ چون قلب عالم برای تعادل مولتیورس و موجودات داخلش ساخته شده ولی بیاندر ها میلیون ها بار قوی تر از مولتیورس هستن. مقایسه هر شخصی به جز والای همگان با شخصیت بیاندر نشان از جهل و نادانی هست. هر شخصیتی که باشه. امکان نداره جز والای همگان بتونه به تنهایی شکستش بده.

      5 برای بار 1000 خدمت مارول فنای عزیز کمیک جنگ های پنهان سال 1984 نوشته شده و سال 2015 چاپ شده.
      کمیک راگنوراک در سال 2006 نوشته شده. جنگ های پنهان خیلی قدیمی تره و بیاندر ها دقیقا سالی که چنگ های پنهان چاپ شد به این علت که یه شخصیت قوی تر از تمام شخصیت هاتوی کمیک مارول دیده شده مارول شخصیت بیاندر رو از لیست شخصیت هاش حذف کرد به طور کامل. چرا شما مقاومت میکنین در برابر فهمیدنش. این که نویسنده در کمیک راگنوراک نوشته ممکنه بیاندر ها باشن هیچ ربطی به بیاندر ها نداره فقط نویسنده خواسته چیزی از خودش دربیاره و بیاندر ها رو دوباره توی کمیکش بیاره. چطور به قول شما وقتی سوپرمن داره کتاب بینهایت رو بلند میکنه شما میگین نویسنده بزرگ نمایی کرده. نویسنده مارول دقیقا همون بزرگ نمایی رو در مورد سایه نشینان بالا انجام داده.

      بیاندر ها کل مالتیورس رو نابود کردند بعد یه شخصیت که داخل مالتیورس چطوری میتونه یخ شخصیت که از مالتیورس قوی تر هست رو شکست بده. این خودش ثابت میکنه اون سایه نشینان بیاندر نیستن.

      پاسخ

      • استیو راجرز در پاسخ به مصطفی

       اردیبهشت 19, 1399

       تکراریه و قبلا جوابشو دادم . همش تکراریه و قبلا جوابشو دادم .
       شما هم از خودت چرت و پرت نگو . تعصب مال توئه نه بقیه . وقتی خود کمیک داره میگه اون وقت تو چجوری بر عکسش رو نتیجه گرفتی ؟!؟!؟!؟ دقیقا چجوری ؟!؟!؟!؟
       در هر صورت این بحث تموم شدست که قبلا هم نتیجش مشخص شده . زور بیخود نزن . بیخیال . تو هر جور دوست داری فکر کن .

       پاسخ

       • مصطفی در پاسخ به استیو راجرز

        اردیبهشت 19, 1399

        نیازی به زور زدن نیست. هیچ کس جرات نمیکنه شخصیتی رو با بیاندر ها مقایسه کنه و من واقعا وقتی رفتم و خوندم هیچ کس قبول نداره این حرفو این فقط یه بزرگنمایی هست و به احتمال 1 درصد امکان نداره اونا بیاندر ها باشن

        پاسخ

        • استیو راجرز در پاسخ به مصطفی

         اردیبهشت 20, 1399

         تو و اون اشخاصی که این نظر رو دارید اشتباه میکنید . به هر حال من اینجا نیستم که عقیده و نظر شخصی هیچکی رو تغیر بدهم .
         من برای حرف های خودم دلایل منطقی ذکر کردم . اگه تو هم بتونی دلایتو ذکر کنی ، میشه روی حرفت فکر کرد . البته دلیل باید منطقی باشه . چرا بیاندر نیستن ؟؟؟؟!!؟؟؟؟!!!؟؟؟؟؟؟؟ دقیقا چرا ؟؟؟!!؟؟؟!!؟؟؟ چون ها تقریبا نامحدود بودن و آنها از شخصیت RKT ، شکست خوردند ؟؟؟؟؟!!!؟؟؟؟!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!؟؟ دلیلت اینه ؟؟؟!؟؟؟!!

         پاسخ

         • مصطفی در پاسخ به استیو راجرز

          اردیبهشت 21, 1399

          نامحدود بودن؟ چه ربطی داره به نامحدود بودن. منبع مگه کمیک نیست؟ کدوم منبع گفته کسی جز والای همگان قوی تر از بیاندرهاست. فقط شما و دوستات داری میگی. همین و بس منبع اینه که بیاندر ها قوی ترین موجودات مارول هستن و تمام سایت های خارجی تایید کردن. وقتی سایت های خارجی میگن بیاندر ها قوی ترین موجودات هستن با چه منبعی میگی باید قبول کرد بیاندر هستن. بیاندر ها تقریبا هم قدرت با لوسیفر دی سی هستن( البته لوسیفر قوی تر هست ) یعنی میخوای بگی با این اوضاع حتما لوسیفر رو هم میزنه.😐 یه منبع بهم بگو تایید کنه اونا بیاندر هستن. چون من هرجارفتم هیچ کسی قبول نداشت

          پاسخ

          • آریو در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 21, 1399

           کسی نگفته سایه نشینان بالا قویتر از بیاندرز هستن؛ ایشون دارن میگن سایه نشینان بالا بیاندرز هستن (نه قوی تر از بیاندرز)
           اینکه سایتا دارن میگن بیاندرز خیلی قوی هستن دلیلته برای اینکه سایه نشینان بالا بیاندرز نیستن؟؟؟!!! خیلی جالبی

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 21, 1399

           ببین من 100 تا منبع هم که به تو بدهم فایده نداره . یه منبع که دیگه هیچی . چون تو نمیخوای واقعیت رو قبول کنی . چون تو شدیدا روی سوپرمن تعصب داری و این تعصب به حدیه که هرچیزی که به ضرر سوپرمن بدونی رو قبول نداری . هر چیزی رو که به ضرر سوپرمن بدونی . چرا ( یایه نشینان بالا ) بیاندر نیستند ؟!!؟!؟!؟ چون اینجوری راه و استدلال های برتری کازمیک ارمور از بین میره . درست نمیگم ؟!؟؟!؟!؟؟!
           مگه خودتون نگفتین که منبع اصلی کمیکه !؟؟!؟!؟ خوب منبع حرف ها و دلایل من هم همش کمیک بود . من از روی کمیک صحبت کردم . اما اگه مشکل شما با یه منبع حل میشه باشه من یک منبع بهتون معرفی میکنم . مارول ویکی فندوم یعنی یکی از معتبرترین منابع کمیک مارول . اگه در این منبع به صفحه ( سایه نشینان بالا ) و بیاندر ها مراجعه کنید میبینید که این منبع ( سایه نشینان بالا ) را با احتمال و درصد خیلی زیادی بیاندر میداند . در صفحه مربوط به بیاندر ها هم در گروه ها و نماینده های بیاندر ها یکی شخصیت بیاندر ذکر شده و یکی هم ( سایه نشینان بالا ) ذکر شده است . اینم منبع . هرچند که شما با بینهایت منبع هم قبول نمیکنید .
           خودم میدونم که کمتر شخصی این نظریه را قبول دارد . راجب دلایل این هم قبلا شما بحث کردم . کمتر شخصی شناخت آنچنانی از ( سایه نشینان بالا ) دارد . خود من اولش اصلا باورم نمیشد اما وقتی که این دلایل و استدلال ها ( ککه قبلا بهش اشاره کرده بودم . ) را از یک نفر شنیدم و همه کمیک هایی که ( سایه نشینان بالا ) در آن حضور داشتند را مطالعه کردم متوجه شدم که اگر همه تکه های پازل کنار هم قرار بگیره مشکلی وجود نداره و همه چیز طبیعی هست .
           اصلا چرا شخصیت لوکی نظریه بیاندر بودن آنها را مطرح کرد ؟!!؟!؟ چون خدای شیطنت هست ؟!؟!؟؟! نه خیر . من فقط یکی از دلایل اینکه لوکی چنین نظریه ای را مطرح کرد را عرض میکنم . چون لوکی متوجه شد که ( سایه نشینان بالا ) با فکر کردن ازگاردی خلق میکنند و با تمام عوامل راگنورک مثل یک اسباب بازی بازی میکنند . حالا به نظر شما چه گونه ای چنین توانایی را دارد ؟!؟!؟!؟؟! سیلیستیال ها ؟؟!؟!؟؟!؟! واچر ها !؟؟!؟!؟!؟؟! خدایان الدر ؟!؟!؟!؟؟! نه هیچ کدومشون این توانایی را ندارند که با تمامی عوامل راگنورک مثل یک اسباب بازی بازی کنند . اون هم با فکرشون . فقط بیاندر ها هستند که چنین توانایی دارند . خیلی از صحبت ها و اصطلاحاتشون هم که عینا و عینا شبیه صحبت ها و اصطلاحات بیاندر ها هست . !! در ضمن همین مورد که در آن زمان خاص به خواب شخصیت اودین رفتند خودش خیلی از موارد را ثابت میکند . دیگه مشکل چیه ؟!؟؟!؟!؟ دقیقا مشکل کجاست ؟؟!؟؟!؟!؟ اینکه بعضی ها در بعضی سایت ها از جمله کوارا و کامیک واین قبول ندارند ؟؟!!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟! مشکل اینه !؟!؟؟!؟!؟!؟؟!
           من برای حرف ها و صحبت های خودم دلیل دارم اما تو هیچ دلیلی نداری . هیچ و هیچ دلیلی . دلیلت فقط اینکه میگی فلان شخص در فلان سایت این حرف رو قبول نداشت . این که نشد دلیل که . دلیل باید با منطق باشه .

           پاسخ

          • مصطفی در پاسخ به استیو راجرز

           اردیبهشت 21, 1399

           مشکل اینه تو میگی کمیک منبع هست ولی کمیکی که سوپرمن ثور رو شکست داده حساب نمیکنی. میگی تو فلان کمیک سوپرمن بزرگنمایی شده. خب تو این کمیک ثور هم بزرگنمایی شده.
           خوبه مارول ویکی فندوم که میگی خودش نژاد سایه نشینان بالا رو خدایان بزرگ ازگاردی میدونه.
           و این که وقتی میگم بیاندرها سال ۱۹۸۵ بعد کمیک جنگ های پنهان از بین رفتن و مارول دیگه ازشون تو هیچ کمیکی استفاده نکرد. حالا بر چه اساسی میگی مارول بعد ۲۰ سال باید بیاد بیاندرها رو بیاره توی کمیک ثور.
           تو برو بخون ۱۰ شخصیت قدرتمند مارول چرا تو هیچ کدوم این ورژن تور که میگی نیست؟ بیاندرها در قامت سوپریم بیگنز یا خدای متعال هستن و یه نوع افریننده مسحوب میشن. یه بیاندر به تنهایی تونسته تمام سلستیال ها رو نابود کنه. ۳ بیاندر برای نابودی یه مالتیورس مارول کافیه بعد چطوری یه موجود میتونه یه واجد رو نابود کنه. این امکان نداره. دلیل این که خیلیا اینو قبول ندارن شناخت کم از سایه نشینان بالا نیست بلکه اینه که این شخصیت ها فقط کنترل کننده راگنوراک هستن و ربطی به مولتیورس ندارن.
           بیاندرها با کل مولتیورس مارول کار داشتن و الان چطور باید قبول کنیم نژاد بیاندرز فقط روی راگنوراک کنترل دارن. این غیر منطقیه.

           صحبت بعد این که اثبات شده کازمیک ارمور از ۹۹ درصد شخصیت های مارول جز والای همگان و فالکرام و بیاندرز قوی تره و اینم اثبات شده. تو یه بار بهم گفتی نیروی فونیکس از کازمیک ارمور قوی تره که خب سطح درکت از کمیک رو خیلی خوب نشون دادی. کازمیک ارمور رسما توی کمیک مندراک رو نابود کرده و این اثبات شدست.
           قدرت مندراک هم برابر با بیاندرز در نظر گرفته شده و این توی کمیک اثبات شده. کازمیک ارمور هرچقدر حریفش قدرتمند تر باشه قوی تر میشه

           چطور بلند کردن کتاب بی نهایت بزرگنمایی هست ولی بیاندر دونستن سایه نشینان بزرگنمایی نیست.

           ببین توی کمیک گفته شده که فقط دادگاه زندگی میتونه مقابل سنگ های بینهایت مقاومت کنه
           پس چطور ثور تونست مقابل ۶ سنگ بی نهایت مقاومت کنه. بزرگنمایی تا چه حد.

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 22, 1399

           اوه اوه انگار حسابی داغ کردی .
           به هر حال باز هم میگم که همه حرفات از دم تکراریه و قبلا جوابشو دادم و با دلیل و مدرک ، پوچ و بی ارزش بودن و تعصبی بودن همه حرفات رو ثابت کردم . دیگه واقعا وقتشو ندارم . اگه هم وقتشو میداشتم ، اون وقت حوصلشو نداشتم .
           فقط جالبه که هر وقت تو پیدات میشه ، یه 100 نفری هم پشت سرت میان و از سوپرمنطرفداری میکنن . این اتفاقیه ؟؟؟!!! هست ؟؟؟؟!!؟؟
           در ضمن من نگفتم بیاندر ها فقط راگنورک را کنترل میکنند . اصلا نگفتم . من گفتم که « سایه نشینان بالا » ، فقط یک گروه از بیاندر ها هستند که راگنورک را کنترل و از انرژی آن تغذیه میکنند . قرار نیست سر این موضوع با تو بجنگم . دوست داری باور کن و دوست هم نداری باور نکن . درصدی برام ارزش نداره اون تفکرت . تو دوست داری همینو باور کن که یارو کازمیک ارمور سوپرمن از همه مارول قویتره . دیگه چرا جوش میاری و آمپر میچسبونی ؟؟؟؟!!؟؟

           پاسخ

          • مصطفی در پاسخ به استیو راجرز

           اردیبهشت 22, 1399

           اقای استیو راجرز شما حتما بیاندر بودن سایه نشینان بالا رو رفتین توی سایت ایرونی سنتر دیدین درسته. اخه خود شما برگشتی تو همون سایت گفتی تانوس از سوپرمن قوی تره. چی تانوس
           قدرت بدنی تانوس انگشت کوچیکه سوپرمن هم نیست واقعا با چه رویی تانوس رو با سوپرمن مقایسه کردی توی اون سایت. چطور برگشتی میگی ثور میتونه تانوس رو شکست بده ولی سوپرمن نمیتونه. بابا کم بخندون . یعنی تو قصدت تخریب سوپرمن نیست؟ باشه منم باور کردم. تو رفتی توی سایت ایرونی سنتر و دیدی رون کینگ ثور رو گفتن جزو ۵ شخصیت اومدی میگی اونا بیاندرن عجب. بعد میگی رفتی سایت های خارجی هم دیدی. بازم عجب تو همون سایت ایرونی سنتر نوشته لوکی خدای شیطنت هست و به احتمال خیلی زیاد فقط از روی شیطنت گفته. تو میای یه جور دیگه بازگو میکنی.
           در ضمن بیاندرها از سال ۱۹۸۴ دیگع توی کمیک های مارول استفاده نشدن اینم یه مدرک دیگه
           چرا قدرت کازمیک ارمور سوپرمن بیشتر از ۹۹ درصد شخصیت های ماروله؟ حالا من دلیلشو برات علمی میگم.

           مارول ۴ شخصیت قدرتمندش کین؟
           ۱ والای همگان
           ۲ پروتژ
           ۳ فالکرام
           ۴ بیاندر

           خب حالا دی سی چند شخصیت قدرتمندتر از بیاندر داره؟
           پرزنس(قوی ترین شخصیت تاریخ کمیک)
           شیطان وحشی عظیم
           لوسیفر
           میکاییل
           گابریل
           الین بلوک
           فرشتگان مقرب
           امپتی هند

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 22, 1399

           جهت اطلاعت من قبل از اینکه سایت ایرونی سنتر را ببینم خودم راجب بیاندر بودن ( سایه نشینان بالا ) در همین سایت با شما بحث کردم و دلایل و مدارک و شواهد مربوطه را هم گفتم . ضمن اینکه اگه پیغام های همان سایت را بخوانید باید متوجه بشوید که خود من به ادمین سایت پیشناد کردم که این مورد را اضافه کند . باز هم زود قضاوت کردین . خیلی زود قضاوت کردین .
           دیگه هم حوصله و وقت اینکه راجب این مورد با شما بحث کنم را اصلا ندارم . خوب جنگ که نیست که . تو نمیخوای باور کنی خوب باور نکن . درصدی هم برام مهم نیست . من قبلا دلایل و مدارک را برای حرف خودم گفته ام . هر شخصی که دید خودش میتواند باور کند یا نکند . اکثر انسان ها ( یا دیگه حداقل بعضی از آنها ! ) عقل اینکه درست تشخیص بدهند را دارند . شما هم دوست نداری خوب باور نکن . مشکلی که نیست . مثل من که باور نمیکنم کازمیک ارمور از شخصیت ابدیت مارول قادرتر و قدرتمندتر باشه .دیگه جنگی که در کار نیست .
           اما راجب مبارزه سوپرمن و تانوس . من در همانجا دلایل حرف ها و صحبت هایم را گفتم . اینجا نمیخوام وارد این بحث بشوم . اگه مایل بودی بیا همونجا تا بحث کنیم . اگه هم مایل نبودی که هیچی . بله تانوس نسخه اصلی و معمولی در شرایط عادی قویتر از سوپرمن نسخه معمولی و اصلی هست . من برای این حرفم دلایل و مدارک زیادی دارم . حالا تو دوست داری فکر کن که قصدم تخریب سوپرمن هست و طرفداری از مارول و اینجور چیز ها . خوب آقا قویتر از تانوس نیست دیگه . !! نیست . من چکار کنم ؟!؟! البته اینجا راجب این مورد بحث نمیکنم . اگه خواستی بیا همونجا . ( البته شایدم با یک نام کاربری مثل صادق یا ابوالفضل و یا … اومده باشی . نمیدونم . ! ) .

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 22, 1399

           آقا مصطفی من در پایان چندتا سوال از شما دارم :
           1_ لوکی از چنین حرفی چه سودی میبره ؟!؟!؟؟!؟!؟!؟ میشه خیلی واضح بگین . در ضمن لوکی فقط به یک دختر این حرف را زد ( که اگه اشتباه نکنم یک موجود کاملا میرا بود . ) و نه به هیچ شخص دیگری . حالا اینم به کنار که لوکی از قبل از اون موقع شخصیتش رو به قهرمانی میل کرده بود و میخواست جز انتقامجویان بشه و حتی در کمیک های جدید ثور لایق پتک میلنیر هم شده . !!! حالا تو اگه میشه بیا این مورد را توضیح بده .
           2_ چه شخصیت ها و چه شخصیت دیگری هست که الکی اصطلاحات و صحبت های بیاندر ها را عینا تکرار کند ؟!؟!؟ اصلا شما فقط یک شخصیت دیگر را بگو که صحبت ها و اصطلاحات آنها را عینا تکرار میکند . چرا باید این کار را انجام دهد ؟!؟؟!؟!؟!؟ چرا باید در آن زمان خاص به خواب شخصیت اودین بیایند ؟!؟؟!؟!؟!؟!؟ میشه خیلی منطقی به این موارد پاسخ دهید ؟!؟! .
           3_ بر فرض محال که پرونده بیاندر ها در سال 1984 تموم شده باشه . که البته اصلا و ابدا اینطور نیست . حالا چه چیزی جلوی یک نویسنده را میگیرد که نتواند آنها را به این شکل برگرداند ؟!!؟؟! یعنی نمیشه یک رویدادی شبیه به ریبوت رخ بده ؟؟!؟!؟!؟!؟؟! و اگه میگی نه چرا ؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟؟! چرا نمیشه ؟!؟؟!؟!؟!؟ در ضمن این مورد یعنی بیاندر بودن ( سایه نشینان بالا ) مربوط به یک کمیک و یک نویسنده نیست . در چندین کمیک و توسط چندین نویسنده یه این مورد اشاره شده . و محض اطلاعت بگم که اتفاقا در کمیک ثور : راگنور هیچ اشاره ای به بیاندر بودن ( سایه نشینان بالا ) نشد . در یکی از کمیک های مردان ایکس هم ( سایه نشینان بالا ) حضور دارند و خودشون را فراتر از مولتی ورس معرفی میکنند . !! ( آب پاکی و رد قطعی فرضیه بیاندر مابعد ریتکان . ) . شما اگه تمام کمیک هایی که ( سایه نشینان بالا ) حضور دارند را مطالعه کنید باید قطعا متوجه بشوید . البته اگه این تعصب بینهایتتون رو کنار بزارید چون در غیر اینصورت متوجه حقیقت نمیشد .
           4_ و اینکه اگر ( سایه نشینان بالا ) بیاندر نیستند پس دقیقا چی و از چه گونه ای هستند ؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!!؟!؟! از آنجایی که شخصیت اودین کاملا در برابر آنها ناتوان بود . به حدی که نمیتوانست حتی بر علیه آنها هیچ اقدامی انجام دهد . و جالب اینکه شخصیت اودین با 9 سیلیستیال قدرتمند مبارزه کرد و در برابر آنها ناتوان نبود . حال آنکه تعداد آنها فکر میکنم که 5 تا بیشتر نبود . شخصیت اودین حتی با شخصیت انتزاعی بینهایت هم مبارزه کرده است .
           اگه ممکنه به این موارد پاسخ دهید .

           پاسخ

          • مصطفی در پاسخ به استیو راجرز

           اردیبهشت 22, 1399

           قسمت دوم حرفام

           شخصیت هایی که از بیاندر قوی ترن

           پرزنس
           شیطان وحشی عظیم
           لوسیفر
           میکاییل
           الین بلوک
           گابریل
           فرشتگان مقرب
           امپتی هند
           آتانوس

           البته شما اطلاعات زیادی در مورد اتانوس و امپتی هند نداری اینا قدرتشون در حدود پرزنس گرفته میشه.

           شخصیت دارک مانیتور یا مندراک ایکس شخصیتی هست که مارول هم شخصیت بیاندر رو بر اساس شخصیت پردازی اون ساخته. هر ۲ در خارج مالتیورس ها زندگی میکنن. هر ۲ میتونن مالتیورس رو نابود کنن.
           اما در دنیای مارول بیاندر ها رو جزو سوپریم بینگز یا خدایان متعال حساب میکنن ولی توی دی سی
           مندراک رو جزو سوپریم بینگز حساب نکردن.
           به خاطر همینه بیاندر ها یه حریف خاص ندارن اما جدیدا شخصیت پروتژ که بسیار قدرتمنده و دومین شخصیت قدرتمد حال و حاضر مارول هست رقیب بیاندر کلاسیک معرفی شده و کمیکشون خیلی سال پیش قبل از حذف بیاندر کلاسیک نوشته شده و توی سایت های خارجی میتونی پیدا کنی.
           پس در این صورت مندراک و بیاندر ۲ نفر با قدرت یکسان هستن و توی کمیک اثبات شده کازمیک ارمور سوپرمن تونسته شخصی با قدرت بیاندر مارول رو شکست بده. بیاندرز هم از ۹۹ درصد مارول قوی تره.
           حتی من میگم کازمیک سوپرمن هم کمی ضعیف تر از بیاندر هست چون بیاندر کلاسیک در سطح خدای متعال هست و شکست دادن خدای متعال غیر ممکنه این دلیلی که رون کینگ ثور هم نمیتونه بیاندر ها رو شکست بده.
           در ضمن نیا به دروغ به مردم بگو قدرت اودین فورس ریشه در قلمرو بیاند ورلد داره. قدرت اودین فورس اودین از درخت زندگی ریشه میگیره. اینم با یه سرچ ساده فهمیدم. اقای استیو راجرز عزیز تا فردا هم بخوای متعصب صدام کنی دیگه حنات رنگی نداره. توی سایت ایرونی سنتر رفتی دیدی یه چیزی گفتن همه عالم میدونن اون سایت هم یه سری خوزعبلات نوشته و فقط کپی برداری میکنه.

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 23, 1399

           آقای مصطفی ظاهرا شما فراموش کردین که نکته و قانونی به نام ( ادب ) هم وجود داره . مهم نیست .
           من چه دروغی به مردم تحویل دادم ؟!؟؟!؟؟ من در اون مورد گفتم که فقط یک تئوری راجب این مورد وجود داره . من هرگز نگفتم که قطعا اینطور هست . الان هم همان حرف را میزنم . راستش خودمم اون تئوری را زیاد قبول ندارم . منظورم راجب تئوری هست که وجود ازگارد و خدایان ازگاردی را به Beyond World معرفی میکنه . اشخاصی که این تئوری را مطرح کرده اند دلایل و مدارک خودشون را دارند . اتفاقا این تئوری ها خیلی خوب ماهیت بیاندر بودن « سایه نشینان بالا » ، را توجیه میکند . حالا شاید بگین که اوریجین ازگاردی ها قبلا تعریف شده و کاملا با این متفاوته که حرفتون کاملا درسته . اما فراموش نکنید که نویسندگان میتوانند به راحتی اوریجین شخصیت ها را هر زمانی که بخواهند و هر طوری که بخواهند تغیر بدهند و این اتفاق چندین بار افتاده .
           شما مشخصه که اطلاعات کمیک بوکی بالایی دارین و من هم DC اطلاتا پایین هست و بنابراین راجب DC باهاتون بحث نمیکنم اما انصافا خیلی روی سوپرمن تعصب دارین و این کاملا مشخصه . ناراحت نشید قصد توهین ندارم اما انصافا تعصبتون روی سوپرمن خیلی زیاده . شما میگین کازمیک ارمور سوپرمن از سوپرمن پرایم قویتره و منم میگم باشه اما اینو قبول نمیکنم که کازمیک ارمور سوپرمن از شخصیت RKT ، قویتر باشه . اصلا هم قبول نمیکنم . قبلا راجب این مورد با شما بحث کردم و فکر کردم که به توافق رسیدیم . اما خوب مشکلی نیست . شما نظر خودتون را داشته باشید .
           فقط در پایان یک بار دیگه هم میگم که همیشه چیزی که اکثر مردم بگن درست نیست .

           پاسخ

          • مصطفی در پاسخ به استیو راجرز

           اردیبهشت 24, 1399

           یه سوال اینجا پیش میاد و اونم اینه ما در چه موردی به تفاهم رسیدیم. ببین دوست عزیز شما طرفدارا سرسخت ثور هستی منم طرفدار سرسخت سوپرمن. فقط برام سواله شما میگین افراد زیادی رون کینگ ثور رو نمیشناسن خب بازم سوال پیش میاد مگه نمیگین طرفداران سوپرمن بیشترن؟ سوپرمن امسال با ۶۴ درصد ارا محبوب ترین اب قهرمان شد و ثور فقط ۴ درصد رای داشت. بتمن با اون ابهت ۱۴ درصد و مرد عنکبوتی ۱۰ درصد ارا رو داشتن. خب سوپرمن محبوب ترین ابرقهرمان دنیاست اما برچه اساسی میان قبول میکنن رون کینگ شما از پرایم قوی تره؟ اقا نمونش خود من ایا به عنوان طرفدار سوپرمن باید بگم سوپرمن پرایم؟ نه خب چون قوی تر نیست. شما میگی افراد زیادی رون کینگ و شاهکاراشو نمیشناسن. پس چطور با شناخت کم گفتن رون کینگ برتر از پرایمه. حتی طرفدارای سوپرمن هم اعتراف کردن. خب اگه بنا به شناخت باشه باید پرایم رو برتر بدونن چون طرفداران سوپرمن ۱۶ برابر ثور هست طبق اما ولی رون کینگ در نظر سنجی ها برتره
           چرا در نظر سنجی ها بین کازمیک ارمور و رون کینگ هیچ سایتی رون کینگ رو برتر نمیدونه.

           شما میگی مدرک

           الان سایت امینو اپ مقایسه بین رون کینگ و پرایم و ۶۵ به ۳۵ به نفع رون کینگ رای دادن ولی مقایسع بین کازمیک ارمور و روت کینگ ۷۵ به ۲۵ به نفع کازمیک ارمور

           چرا در سایت سوپرهیرو دیتا بیس ۷۲ به ۲۸ در درصد رای ها جلو هست.

           چرا در سایت مشهور کمیک واین که شما سایتشو دارین من در اخرین مقایسع ۳۰ پیام اخر
           رو دیدم ۲۴ رای برای کازمیک ارمور و ۶ رای برای رون کینگ بود. این نظرات مردم که خب شما میگی نهایت ۶۰ درصد اما خودتم میدونی به راحتی بالای ۷۴ الی ۷۵ درصد کمیک خونای معتبر کازمیک ارمور رو جز ۵ شخصیت قدرتمند کمیک میدونن. الان طبق کمیک ها پرزنس قوی ترین شخصیت کمیک در نظر گرفته شده (پرزنس دی سی نه پرزنس کمیک های ورتیگو) بعدش والای همگان و بعدش میکاییل و لوسیفر در یه سطح و الین بلاک و کازمیک ارمور در یه سطح این نظر من نیست یه سرچ ساده تر میتونی مقایسه
           ربات تفکر مقابل الین بلوک نسخه معمولی نه نسخه پرزنس رو ببیتی.

           بعدشم شما میگی کازمیک ارمور از ابدیت ضعیف تره. شما همین الان کل کمیک رو نقض کردی
           کمیک میگه یه شخصیت امنیورسال به راحتی یه شخصیت مولتیورسال رو نابود میکنه اوجشم که شما یه مارول فنی میدونی کمیک جنگ های پنهان و بیاندر ها. شما با این حرف میگی بیاندر ها از دادگاه زندگی ضعیف ترن ؟ ایا میشه ؟ بازم قبول نداری بی راهه میری. مندراک رو نمیشناسی یه سرچ بزن mandrakk اینم سخته ؟ خب ببین هیچ کمیک خونی قبول ندارره شخصیتی مثل ثور با تمام ورژن هاش دادگاه زندگی رو بکشه خودتم میدونی تو تمام سایت های خارجی مخصوصا معتبر ترین منبع مارول یعنی مارول ویکی فندوم میگه رون کینگ توانایی شکست نهاد های کیهانی مانند دادگاه زندگی و پروتژ و ابدیت و بی نهایت رو نداره اما قدرتش از گالاکتوس بیشتره. این تعصب من نکنه من رفتم ادیت کردم سایت رو؟ وقتی خود مارول قبول نداره من چی رو بگم؟ و فقط ۱ دلیل برای قادر بودن کازمیک سوپرمن بر تمام شخصیت های مارول

           در کمیک رسما اثبات شده کازمیک سوپرمن تونسته مندرا رو شکست بده. این اثبات شدست اما کسی تونسته بیاندرها رو بزنه؟ به جز غرور خودشون؟ کسی به تنهایی تونستع یا نه؟ من کاری به سایه نشینان بالا ندارم کین چین؟ من با بیاندر ما قبل ریتکان کار دارم کسی تونسته رسما شکستش بده؟ نتونسته پس کازمیک ارمور سوپرمن به راحتی بر ۹۹ درصد شخصیت های مارول قادره چون خود کمیک میگه نه مصطفی . مصطفی با تو نه دعوایی داره نه کشت و کشتاری فقط داره حرف کمیک رو میزنه.
           کازمیک ارمور به صورت رسمی تونسته حریفی هم قدرت با بیاندر رو بزنه ولی ایا تو مارول کسی بر بیاندر ما قبل ریتکان غلبه کرده؟ تو رسما داری رون کینگ رو هم سطح والای همگان میدونی من باهات مشکلی ندارم بدون ولی خب این نقض کمیکه. مگه خودت نگفتی تئوری وجود داره بیاندر ها مارول رو ساختن مولتیورسشو پس ازگاردم باید اونا ساختخ باشن.
           چطور موجود میتونه بر واجد غلبه کنه؟ چطور انسان میتونه بر خدا غلبه کنه؟ ایا میشه؟ تمام اونایی که مخالف نظریه بیاندر بودن سایه نیشینان هستن دلیلشون تنفر از ثور نیست. خیلی سادس دلیلشون عدم برتری موجود بر واجبه؟ در مورد اورجین گفتین؟ ایا کسی قبول میکنه سوپرمن یه انسانه
           ایا کسی قبول میکنه ثور پسر زئوسه
           ایا کسی قبول میکنه بتمن تو روشنایی قهرمانه؟ نه اورجین ها عوض هم بشن قابل تغییر نیستن
           خود شما مگه توی سایت ایرونی سنتر به بیاندر ما بعد ریتکان اعتراف نکردی که قدرتش کم شده. بیاندر ما بعد ریتکان تقریبا قدرتش یک دهم ما بعد ریتکانه
           ایا فکر میکنی بیاندر ها سال ۱۹۸۴ بعد حذفشون اجازه حضور در کمیک دارن؟ چرا کلی داستان در مورد تانوس یا گالاکتوس یا دورمامو یا ممفیستو یا کلیی وللن هست ولی از بیاندر ها همون ۱ کمیک ؟ اینم یه دلیل

           اقای راجرز اینا مدرک نیست؟

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 24, 1399

           اولا که نصف کامنتتون درباره طرفدارای سوپرمن بود…
           دوما که همیشه عقل دلیل محکم تری از نظر بقیه هست؛ چیزی که استیو هم تو کامنت قبلش بهش اشاره کرد.
           سوما گفتی مردم چطور با شناخت کم از رون کینگ ثور باز به رون کینگ ثور رای دادن؛ به نظرم بی ربط بود. اینکه گفتن مردم از شاهکارای رون کینگ تور خبری ندارن یعنی “اکثر” مردم از شاهکارای رون کینگ ثور خبری ندارن! همون درصد کمی هم که آگاهن معمولا به رون کینگ ثور رای میدن!
           میشه یه دلیل بگی که پرزنس از وان اباو آل قویتره؟ تا جایی که میدونم بینهایت رو نمیشه با بینهایت مقایسه کرد!
           موفق باشین.

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 24, 1399

           شما همه حرفات از دم تکراریه و قبلا جوابشو دادم . اگه مایل بودین میتونید برای اینکه مجددا پاسخ کامنتتون رو ببینید به کامنت های گذشته رجوع کنید .
           در ضمن من 4 تا سوال از شما پرسیدم که شما به هیچ کدومش پاسخ ندادید .
           ما روی چی به توافق رسیدیم ؟! شما قبلا اعتراف کردین که احتمال بیاندر بودن ( سایه نشینان بالا ) زیاد است اما الان دارین حرف دیگه ای میزنید . من مشکلی ندارم . شما نظر خودتون رو داشته باشید .
           استدلال اولیه شما راجب نظر بقیه طرفداران و بقیه کاربران تقریبا درسته اما چرا میگم تقریبا و اینکه کجاش اشکال داره ؟!؟! خوب ببینید برای شناخت کامل یک شخصیت و اینکه یک شخصیت دقیقا چقدر قدرتمند هست گاهی اوقات لازمه که تا یک سری شخصیت های دیگری شناخته شوند . یعنی شما اگه یک سری شخصیت های دیگر را به خوبی نشناسید پس احتمالا نمیتوانید قدرت واقعی شخصیت مذکور و مورد نظر را درک کنید . برای شخصیت Rune King Thor این مورد به ( سایه نشینان بالا ) مربوط میشود . یعنی باید برای درک دقیق قدرت شخصیت RKT قدرت ( سایه نشینان بالا ) به خوبی شناخته شوند . و اقا مصطفی شما وقتی که میگین نمیدنید ( سایه نشینان بالا ) کی و چی هستن چطور میخواین راجب قدرت شخصیت ( Rune King Thor ( RKT اظهار نظر کنید ؟!؟!؟!؟!!؟ یکی از اشکالات شما همین جاست . من نظر طرفداران را قبول دارم و معمولا بهش احترام میزارم ولی نظر بقیه و نظر اکثریت طرفداران همیشه درست نیست که مثلا یکی از علت ها به همین عاملی که توضیح دادم بر میگرده . شناخت اکثریت طرفداران از ( سایه نشینان بالا ) خیلی خیلی کم و محدود هست .
           گفتین مارول ویکی ؟!؟! قبلا راجب این مورد توضیح دادم اما الان دوباره به طور خلاصه میگم . ببینید اون قستمتی از سایت مارول ویکی که میگین فقط از روی حدس و گمان حرف میزنه و نتیجه میگیره پس زیاد معتبر و قطعی نیست و مارول ویکی فقط قسمت Marvel Datebase خیلی معتبر هست و فقط از روی خود کمیک قضاوت میکنه . اون منبع حتی گفته که شخصیت RKT نمیتواند یک گالاکتوس کاملا در اوج را شکست بدهد و من جا داره تا بپرسم که دقیقا چطوری به این نتیجه بینهایت اشتباه و غلط رسیدند ؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟ دقیقا چطوری !؟؟!؟!؟!؟!؟ همین نشون میده که همه نتایج دیگه ای که گرفتن هم اشتباه هست و حداقل نمیشه بهش اطمینان کرد . خود کمیک ( دارم میگم خود کمیک ) اولش ( سایه نشینان بالا ) را مولتی ورسال معرفی کرد . بعد شخصیت RKT با یک ضریه کار همه آنها را تمام کرد بعد چجوری به این نتیجه رسیدند که شخصیت RKT نمیتواند گالاکتوس در اوج را شکست بدهد !؟؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟؟ نه خیر اینجوریام نیست که نیست . بعضی ها شخصیت RKT را خیلی خیلی و بینهایت خیلی دست کم و دست پایین فرض میکنند . اصلا شخصیت اودین وقتی صحبت از استفاده از ( شمشیر اودین ) و ( زره نابودگر ) را برای کشتن گالاکتوس مطرح کرد گالاکتوس از ترس پا به فرار گذاشت . حالا خود شخصیت اودین اعتراف کرد که عوامل کنترل کنننده راگنورک ( یعنی سایه نشینان بالا ) فراتر از درک خدایان هستند . شخصیت اودین در برابر آنها کاملا ناتوان بود و شخصیت RKT با یک ضربه کار تمام آنها را تمام کرد . حالا اون افراد دقیقا چجوری به این نتیجه رسیدند که شخصیت RKT نمیتواند گالاکتوس در اوج را شکست بدهد ؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟؟! همین نشون میده که شناخت از شخصیت RKT بسیار بسیار و بینهایت بسیار محدود است چون شناخت از ( سایه نشینان بالا ) بسیار بسیار و بینهایت بسیار محدود است .
           اما موضوع بعدی راجب مخلوق در برابر خالق . نه خیر . به نظر من هم مخلوق نمیتونه در برابر خالق بایستد اما این قضیه اصلا ربطی به مخلوق در برابر خالق ندارد . حالا بر فرض محال که ربط داشته باشد . دیگه این سوالتو برو از اون نویسندگانی بپرس که این داستان ها را نوشته اند . در ضمن زیاد سخت نگیر . اینجا کمیکه و تخیل . بگو ببینم بلند کردن بینهایت یعنی چی ؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟ اصلا معنی میده ؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟ وقتی این اتفاق توسط سوپرمن افتاد تمام دانشنمدان صداشون در اومد که درسته که کمیک تخیله اما انصافا برای این تخیل و افسانه هم یک حد و حدودی قرار بدین . بلند کردن کیهان دیگه چیه ؟!؟!؟؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!!؟!؟!؟ آرههههههه خلاصه چطور وقتی سوپرمن بینهایت بلند میکنه تو مشکلی نداری و اینو به رخ همه میکشی اما با بیاندر بودن ( سایه نشینان بالا ) مشکل داری ؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟؟!؟؟!؟؟!؟ قضیش چیه ؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟؟!؟ بزار تا من جواب بدهم . قضیش خیلی سادس . تعصب بینهایت زیادت روی سوپرمن .
           حالا که خود کمیک و شواهد و مدارک محکم و تقریبا قطعی دارن بیاندر بودن ( سایه نشینان بالا ) را تایید میکنند . حالا اصلا مهم نیست که تو یا هر شخص دیگه ای در کوارا و کامیک واین و … باور کنید یا خیر . اصلا مهم نیست . تو هم به 4 سوال من پاسخی ندادی . اگه تونستی به اون 4 تا سوال پاسخ منطقی بدی بعدا میشه راجی نتیجه گیریت فکر کرد .
           موضوع آخر اینکه شما گفتین که آیا بیاندر ها بعد از 1984 اجازه حضور در کمیک را دارند ؟ حالا بزارین تا خیلی قاطع بگم که بله . چرا که نه ؟!؟!؟؟!؟؟؟!؟!؟؟!؟!؟؟؟!؟ میشه بیانیه رسممی مارول رو نشونم بدی که گفته باشه هیچ نویسنده ای اجازه استفاده از بیاندر ها را بعد از سال 1984 ندارد ؟!؟!؟؟!؟!؟!؟؟!؟!؟؟؟!؟؟!؟ اگه بیانیه رسمی مارول را نشان دادی حرفت درست اما اگه نسان ندادی دیگه این حرف را نزن .
           تمامم .

           پاسخ

          • aria parsi در پاسخ به مصطفی

           اردیبهشت 26, 1399

           عزیز، من برای مطالبی که مینویسم یه هفته فقط تحقیق میکنم بعد نسبت خزعبلات به ما نسبت نده، میتونی خودت بیا یه مطلب کمیکی 10 هزار کلمه ترجمه کن و بنویس بعد بیا ضد یه نفر حرف بزن خاا؟

           پاسخ

    • Alihunter در پاسخ به محمدرضا

     تیر 8, 1399

     مغز تو فیلمه که پتک ثور میشکنه وگرنه پتکش هیچ مرگشم نمیشه

     پاسخ

   • Thor در پاسخ به استیو راجرز

    اردیبهشت 7, 1399

    دوست عزیز چرا نباید اون فیلم رو مقیاس قرار داد ????چطور میتونین فیلم های دیسی رو مقیاس قرار بدین ولی مارول رو نه ؟؟چون عاقلانه به مسله نگاه نمیکنید سوپرمن قطعا برنده خواهد سوپرمنم که هیچ بلکه واندروومنم میتوتونه ثور رو بزنه واندروومن نسخه محسور شده اگر کمیکشو خونده باشید میتونه کینگ ثور رو بزنه همینطور واندروومن نسخه ارباب اشوب و حتی واندروومن توی سینما من خودم طرفدار ثورم و مارول ولی نباید از روی تعصب حرف زد

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Thor

     اردیبهشت 15, 1399

     حتی ارزش جواب دادن هم نداری . اونقدر ترسویی که جرئت نکردی هویت واقعیت رو نشون بدی . اگه نام کاربری دیگه ای داشتی ( حداقل یک اسم بی طرف . ! ) شاید جوابتو میدام اما جرئت اون کار رو هم نداشتی .
     این کارت خیلی خیلی زشت و زننده بود .

     پاسخ

  • آریو در پاسخ به ......

   فروردین 3, 1399

   معمولا ملاک رو کمیک در نظر میگیرن نه فیلما.
   لیگ عدالت هم مثل اکثر فیلمای دنیای سینمایی دیسی فیلم هندی بود کسی آدم حسابش نمیکنه.

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به آریو

    فروردین 3, 1399

    سلام جناب آریو .
    سال نو مبارک .
    با توجه به توجه شما به فیلم های MCU ، اگه ممکنه من میخواهم نظر شخصی شما راجب 5 یا 10 ابرقهرمان قدرتمند MCU را بدانم .
    نمیدانم که اطلاعاتتون از کمیک مارول در چه حدی هست . اما اگه امکان داره و اطلاعات نسبتا خوبی در این زمینه دارید ، در مورد 5 یا 10 ابرقهرمان قدرتمند کمیک مارول چه نظری دارید ؟!
    چون من معمولا نظر شخصی خیلی از اشخاصی را که فکر میکنم اطلاعاتشون حداقل نسبتا زیاد هست را میپرسم . شما هم اینطور که به نظر میاد ، حداقل فیلم های MCU را با دقت دنبال کردید .
    اگه مایل بودین پاسخ بدین . مرسی .

    پاسخ

    • Thor در پاسخ به استیو راجرز

     اردیبهشت 7, 1399

     از نظرمن قوی ترین ها
     بتمن
     سوپرمن
     واندروومن
     ثور
     هالک
     اکوامن
     ایرون من
     گرین لنترن
     همینا
     شاید با خودت فک کنی چرا گفتم بتمن اول؟چون بتمن درسته خیلی ضعیفه ولی با هوشش و برنامه ریزیش میتونه حتی سوپرمنو شکست بده
     اگه حرفم رو قبول نداری پس از لیست من بتمن و ایرون من رو بردار بعد با لیست اصلی مواجه شو

     پاسخ

     • Superman and Wonder Woman در پاسخ به Thor

      اردیبهشت 14, 1399

      اسمی که برای خودت برداشتی واقعا بدجوری هویت واقعیت رو نشون میده . یعنی تو فکر میکنی که یه گوسفند اگه کامنتتات رو بخونه این اسم را باور میکنه ؟!؟ به خدا قسم باور نمیکنه . مهم نیست راحت باش .
      از نظر من سوپرمن و واندروومن همزمان به راحتی از بلک ویدو شکست میخورن . با اینکه خودم روی این دو تا تعصب دارم اما حقیقتو میگم .
      اگه قبول نداری خوب نداشته باش . اهمیتی نداره .

      پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به Thor

      اردیبهشت 15, 1399

      سایت پروشات چرا پیغام های من تایید نشده . اقا خوب کلی وقت میزارم پیغام مینویسم تاییدش کنید دیگه . هیچ بی احترامی خاصی در پیغامم نبود .

      پاسخ

      • عباس در پاسخ به استیو راجرز

       اردیبهشت 15, 1399

       سلام استیو عزیز،
       کامنت شما تایید شده، امروز کامنت‌های جدید با کمی تاخیر منتشر شدند

       پاسخ

   • Thor در پاسخ به آریو

    اردیبهشت 7, 1399

    دقیقا. بعدش اون استیو راجرز مارول فن اومده داره میگه سینما با کمیک داستانش فرق میکنه هم سوپرمن هم واندروومن میتونن ثور رو شکست بدن

    پاسخ

    • Aref در پاسخ به Thor

     اردیبهشت 14, 1399

     تو ضایعه دیسی فنی اومدی مارولو تخریب کنی من یه بی طرفم برام مهم نیست که چی فکر کنن بقیه ولی از ادمایه دورویی مثل تو خوشم نمیاد ولی واقعا اگه وجودشو داشتی با نام اونی که دوستش داشتی میومدی واقعا برات متاسفم اومدی ثور رو تخریب کنی گوش کن من مورد علاقه ترین شخصیتم ثور هستش و مدارک خودم و با اثبات های بسیار که استیو راجرز هم گفته ثور قدرتمند تر از سوپرمنه ولی من میخوام یه چیزی رو اضافه کنم وانروومن اصلا در حد ثور نیست عزیز من فقط مارشن منهانتر رو قبول دارم که میتونه ثور رو شکست بده واقعا پتانسیل خیلی بالایی داره خارق العادست وقدرت های فراوانی هم داره

     پاسخ

    • Superman and Wonder Woman در پاسخ به Thor

     اردیبهشت 14, 1399

     جدی ؟!؟!؟! اقا اصلا تو همه چیز دان . خوبه ؟!
     من میگم که هاکای به راحتی این دو تا نخاله رو که اتفاقا خودمم طرفدارشونم رو میزنه . منظورم همین یارو ها یعنی سوپرمن و واندروومن هست که خودمم خیلی روشون تعصب دارم .
     هر وقت تو حرفتو ثابت کردی منم حرفمو با دلیل و مدرک ثابت میکنم .

     پاسخ

     • دیسی در پاسخ به Superman and Wonder Woman

      تیر 5, 1399

      یکم ثبات داشته باش

      پاسخ

     • دیسی در پاسخ به Superman and Wonder Woman

      تیر 6, 1399

      اسمت واندروومن و سوپرمنه بعد همش داری این دوتارو میکوبی؟دیگه رو دست شیاد اومدی اقلا با هویت واقعی بیا با اسم اونی که دوسش داری.اگه دیسی فن بودی نمیگفتی نخاله. بلک ویدو؟اون به گرین ارو هم نمیرسه بعدسوپرمنوبزنه ؟مارول فن حقه باز.

      پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Thor

     اردیبهشت 15, 1399

     همانطور که قبلا هم گفتم ارزش جواب دادن را نداری .
     بعضیا اونقدر ترسو هستند که جرئت ندارند حداقل با هویت اصلیشون جلو بیان و به قول معروف از پشت خنجر میزنن . تو اگه جرئت داشتی که سعی نمیکردی از پشت خنجر بزنی . یعنی میخوای بگی طرفدار ثور هستی ؟؟؟!!!!؟؟؟!!!؟؟؟!!؟؟!!؟؟؟!؟؟؟!!!!!!؟؟؟؟ جدی ؟؟؟!!؟؟؟ آره جون خودت . منم از این کارا رو بلدم اما خوب در ذاتم نیست .
     همین که اینجوری اومدی جلو نشون میده که چقدر کم آوردی و کجای کاری .
     من دیگه حرفی ندارم .

     پاسخ

 10. ناشناس

  دی 8, 1398

  سوپرمن پیروزمیشه حتی خارجی ها فیلمشم ساختن که سوپرمن پیروزمیشه توی کمیک های دی سی علیه مارول سوپرمن ثورو هالک رو شکست داد پتک ثور رو هم بلند کرد سوپرمن پیروزه

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به ناشناس

   دی 8, 1398

   ویدئو های یوتیوب رو میگی؟
   ی دوستی هم میگفت شزم میتونه کینگ ثور و سوپرمن رو با هم له کنه و فیلمشم تو یوتیوب هست….من حرفی ندارم.

   پاسخ

  • Vnm در پاسخ به ناشناس

   اردیبهشت 8, 1399

   اگه بخوایم کمیک روملاک قرار بدیم ونوم سوپرمن و اسپایدی رو شکست داده سوپرمنم هالک و ثور ینی ونوم از ثورم قوی تره ، کمیک هیچیش مشخص نیس

   پاسخ

  • Vm در پاسخ به ناشناس

   اردیبهشت 8, 1399

   داداش من نظراتو خوندم خب اگه بخایم کمیک رو مورد سوال قرار بدیم ونوم سوپرمن و اسپایدی رو لوله کرده تو کمیک ،کمیک هیچی روش ننوشته هرکی هرکیو بخاد میزنه 😂 خب این به کنار من قوی ترین نسخه هر دو شخصیتو مطالعه کردم چطور یه نفر میاد میگه کینک ثور پیر قوی ترین نسخه ثوره؟ واندروومن (دیسی واقعا زیاذ قدرت شخمی داده به هیرو هاش البته مارول با کپ مارول جبران کرد)شکستش داده درست ولی قوی ترین نسخه ثور رون کینگ ثورم نیست حتا ، نکرو ثوز قوی ترین نسخه ثوره با شمشیری ک نال خدای سیمبیوت ها ساخته این شمشیره قوی ترین سلاح ماروله و خداهای زیادیو کشته و قدرتشونو جذب کردن و صاحبشو خودش انتخاب میکنه ک نکرو ثور با اون شمشیر از قدرتمند ترین های مارول میشه تقریبا جزو ۵ تا برتر البته از سوپرمن وان میلیونم قافل نشیم ک الحق قدرتایی داره پشم به عادم سیخ میشه ، نبرد این دوتا با این قدرتاشون فقط یه نتیجه داره نابودی دنیا تهشم هیچ کدوم برنده نمیشن میشنن ب **** رفتن دمیارو نگا میکنن قبول داری ؟

   پاسخ

 11. استیو راجرز

  دی 7, 1398

  برای بازخوانی و فضای بهتر اینجا باز نظر قبلی ام رو منتشر میکنم .
  در پاسخ به کاربر مصطفی .
  ببین تو داری خیلی خیلی و بینهایت خیلی افراط گرایانه نظر میدی . صادقانه بگم ؟ ، اطلاعات کمیکیت بد نیست اما تعصبت خیلی بیشتر از اطلاعاتت هست . من طرفدار شخصیت آیرون من و دکتر استرنج و کاپیتان آمریکا هستم اما دلیل اینکه در این سایت از شخصیت ثور طرفداری کردم اینکه واقعا بین انتقام جویان قدرتمندترین هست . تعصبی ندارم . به قول خودت حالا اگه میگی تعصب دارم ، این دیگه مشکل تو هست . در نظراتم پاسخ تمام جملاتت هست اما من باز همینجا پاسخت رو میدم .
  تو الان فکر کنم وارد بحث مقایسه نسخه های معمولی این 2 شخصیت هم شدی . لطفا اینجا وارد اون بحث نشو . چون پاسخ دادن طولانی میشه . اگه ممکنه برو در همان مقاله مقایسه و جنگ 2 شخصیت ثور و سوپرمن و اونجا به این مورد اشاره کن . منم همونجا پاسخت رو میدم . یعنی همزمان و در یک کامنت نیا همه نسخه های سوپرمن رو با همه نسخه های ثور مقایسه کن چون پاسخ کامل دادن بهش خیلی طولانی میشه . این از این مورد . اما چون الان دیگه اشاره کردی ، منم به طور خلاصه یک توضیحی میدم .
  اینکه میگی بیشتر افراد میگن سوپرمن قویتره برای قبل هست . چیزی حدود 1.5 تا 2 سال پیش . الان خیلی خیلی واضح اکثر طرفداران در این جدال شخصیت ثور را پیروز میدونن . تو هم از خودت حرف در نیار که اکثرا سوپرمن رو پیروز میدونن . کذب نگو . در سایت کوارا و کامیک واین ، بیشتر از 60 درصد اعضا ، به شخصیت ثور رای دادند . این در حالی هست که بیشتر این رای ها طی یک سال اخیر بوده . دلیل واضح تر از این . برو خودت ببین . قبلا اکثرا سوپرمن رو برنده میدونستن اما الان اوضاع فرق کرده . در همان سایت superhiroe database هم که قبلا سوپرمن با اقتدار رای های خیلی بیشتری داشت . یعنی حدود 70 درصد به سوپرمن رای داده بودن اما روند رای دهی طرفداران به شخصیت ثور اخیرا به حدی سریع و زیاد بوده که حتی طی 6 ماه گذشته رای های شخصیت ثور هم نسبت به سوپرمن بیشتر شده . !!!!!!! ( برو ببین که نگی من از خودم میگم . ) . برو سایت Reddit رو چک کن ببین که حدود 70% ( این رو که میگم خودم همین الان حساب کردم . !!! یعنی امار به روزی هست . ) اعضا به قدرتمندتر بودن شخصیت ثور رای دادند . برو ببین . ای مردم ، ای ملت ، بیان چک کنید ببینید من کذب و دروغ میگم و امار من دروغ و کذب و افراط گرایی هست یا این ایشون . خداییش ببینید . بزرگ نمایی بیش از حد دروغ رو تاکتیکت در این بحث قرار دادی . ( تا اینجا فقط راجب نسخه های معمولی توضیح دادم . ) اینم که گفتی از spidy اومدی خودش خیلی چیز ها رو روشن میکنه . spidy سایتیه که حرفی به غیر حرف خودش رو قبول نداره و اصلا انتقاد پذیر نیست . بیخیال فعلا کاری با این چیز ها نداریم .
  شمشیر سوپرمن هم که اولا یک شی خارجی و به حساب نمیاد . اینقدرام که میگی قوی نیست . تو اصلا « نیروی اودین » رو میشناسی ؟!!؟!!!؟؟!! هان ؟!؟!؟؟! یا نمیشناسی که اینجوری میگی یا نمیخوای حقیقت رو قبول کنی . « نیروی اودین » ، به حدی قدرتمند و قادر هست که حتی شخصیت اودین توانست با استفاده از آن با شخصیت انتزاعی Infinity وارد جنگ بشود . !!! این نیرو میتواند کهکشان های بیشماری را نابود کرده و در کسری از ثانیه مجددا بازسازی کند . !!! اغلب با نیروی فونیکس مقایسه میشود و تنها محدودیتش در مقایسه با نیروی فونیکس اینکه در صورت استفاده ، بیش از حدی مشخص ، نیاز به شارژ مجدد دارد . شخصیت اودین ادعا کرده که اگر در اوج باشد و این نیرو آماده باشد میتواند حتی گالاکتوس را شکست دهد . !!! حتی تئوری های وجود داره که این نیرو از جهان ماروا مارول به نام جهان فراتر ( Beyond World ) منشا میگیره . !!!!! پس حالا من نمیدونم تو با چه حساب و کتابی ، با اون قاطعیت میگی که سوپرمن با اون شمشیر حتی قویتر از King Thor هست ؟!!؟؟ اون شمشیر رو مشناسم اما باور کن که اینقدرا که فکر میکنی ، نا محدود و قدرتمند نیست . بازم میگم که بزرگ نمایی نکن . حالا سایت spidey گفته قویتر از شمشیر اودین هست ، دلیلی نمیشه که واقعا اینطور باشه .
  اومدی گفتی که 4 تا ورژن معمولی و همتراز سوپرمن ، از King Thor قویتر هست . من واقعا باید به تو چی بگم ؟!؟!؟!؟!؟ هان ؟!؟!؟!؟؟؟ مثل این میمونه که من بگم بلک ویدو بسیار قویتر از سوپرمنه . !!! یعنی مقایسه King Thor با این سوپرمن های معمولی ای که میگی این معنی رو میده متوجه ای ؟!؟!؟!؟!؟
  شکست دادن گالاکتوس و نجات زمین از انقراض و خلق نژاد جدیدی از انسان و بسیاری از جانداران و گونه های دیگر ، فقط گوشه ای از کار هایی که شخصیت Old King Thor انجام داده . اینم که اومده با یه عطسه یک منظومه رو نابود کرده ، بر میگرده به نظر نویسندگان و افراط گرایی اونها در قوی نشون دادن سوپرمن . نمونش در کمیک های مارول هم زیاده . مثلا در مورد هالک که خیلی راحت سیاره رو از مدارش خارج میکنه و انرژی که از خودش ساطع میکنه ، روی همپایی و همترازی دو تا منظومه اثر میگذاره . !!!!!!! پس اینها زیاد مهم نیست . فک نکن که حالا با یک عطسه منظومه رو لرزونه ، جایی خبریه . !!!!!!!!
  تو خیلی خیلی حرف بی پایه و بی اساس و بیخود زدی . باید بگم که اینجا spidy نیست . !!!! سایت پروشاته نه spidy . اینجا این حرفای بی پایه و مزخرف و چرت و پرت خریداری نداره . اخه تو که اومدی ورژن هایی از سوپرمن که همتراز با سوپرمن معمولی به حساب میان ، رو همتراز با شخصیت King Thor با قدرت فونیکس ، حساب کردی رو من چی بهت بگم ؟!؟!؟!؟؟؟؟ چی بهت بگم ؟!؟؟؟؟!!؟!؟؟ مثل اینه که من بیام و بلک ویدو ( البته قصد بی احترامی به این شخصیت رو ندارم . ) رو قویتر از سوپرمن پرایم حساب کنم . !!!!! به نظرم برو این حرف ها رو در همون سایت خودت spidy بزن . تو میدونی نیروی فونیکس تا چه حد توانا و قادره ؟!؟!؟؟! تو میدونی شخصیت Old King Thor ، با نیروی فونیکس ، تا چه حد توانا و قادر هست ؟!؟!؟!؟!؟؟ دکتر دووم قدرتمند که خودش گفت من نمیدونم چطور قراره شکست بخورم ( ایا شکست خوردنم ممکنه ؟؟؟!!! ) ، رو خیلی راحت نابود میکنه . !!!!
  در مورد کوانتوم سوپرمن هم که من نمشناسمش اما باید بگم که داریم راجب دنیای اصلی مارول و DC صحبت میکنیم . پس وارد دنیا های دیگه نشو . شخصیت ثور هم در دنیا هایی غیر از دنیای اصلی مارول نسخه های خیلی زیادی داره که الان بهش اشاره نمیکنم .
  بازم میگم که کازمیک آرمور نسبت به انواع سطوح جادو مقاوم و ایمن نیست . حالا اینکه در هر سایتی هرچی نوشته ، دلیلی نمیشه که درست باشه . باز هم میگم این چیزیه که در خود کمیک ها بهش اشاره شده و فقط والای همگان و پرزنس نسبت به همه انواع جادو مقاوم و نا محدودند و بس .
  اینم که میگی کازمیک آرمور قدرتش میلیون ها بار از مولتی ورس و دنیای DC بیشتره ، قطعا یک جمله فوق افراط گرایی محضه در مورد قدرتش هست و بس . شخصیت Rune King Thor هم توانسته شاهکار های بسیار چشمگیری را نشان بدهد . مثلا همانطور که چندین و چند بار اشاره کردم ، توانسته اشخاصی به نام « سایه نشینان بالا » رو خیلی راحت شکست بده که تئوری بیاندر بودنشون مطرح هست . در این صورت منم میتونم ادعا کنم که قدرت Rune King Thor ، هم میلیارد ها بار از مولتی ورس و دنیای مارول بیشتر هست . اما من تعصبی ندارم و مثل تو حرف نمیزنم . من هیچ وقت نگفتم که شخصیت Rune King Thor ، قدرتمندتر از کازمیک آرمور هست . چون محدودیت هیچ کدام مشخص نیست و نمیشه گفت که کدام یک قدرتمندتر هستند . من اگه تعصب داشتم میگفتم که شخصیت Rune King Thor ، میلیارد ها بار قدرتمندتر از کازمیک آرمور هست . اما نمیگم چون بر خلاف تو تعصبی ندارم . اینم که گفتی در همه منابع سوپرمن رو بالای 95 % افراد قویتر دونستن ، باز چرت و پرت و مزخرف هست و بس . آخه بزرگ نمایی یک دروغ هم حدی داره . قبول دارم که اکثرا کازمیک آرمور رو قویتر دونستن اما دیگه خداییش شمام نیاین اینجور کذب و دروغ و امار چرت و پرت بدین . اخه یک بچه 2 ماهه هم میفهمه که آمارت کاملا ساختگیه . !!!!!!!!! شاید یکمی بیشتر کازمیک ارمور رو قویتر دوسته باشن . مثال 55 درصد . ولی لطفا اینو دیگه 95 درصدش نکن . که اینها هم کاملا بر میگرده به مسائلی مثل عدم شناخت کامل و صحیح شخصیت Rune King Thor و بیشتر بودن تعداد طرفداران متعصب سوپرمن . باقی حرفاتم که باز پوچه . اگه بخوام مثل خودت صحبت کنم ، میگم که : شخصیت Rune King Thor ، توانسه اشخاصی به نام « سایه نشینان بالا » ، رو به راحتی شکست بدهد . اشخاصی که ممکنه از بیاندر ها باشن و بیاندر ها همان هایی بودن که دادگاه زندگی و شخصیت های انتزاعی دیگری را کشتند و دنیای مارول را تا مرز از هم گسیختگی بردند . دادگاه زندگی که میتونه کازمیک آرمور رو به راحتی هر چه تمام تر پودر کنه و یکی از چند نفری هست که میتونه لوسیفر و مانیتور ها و دارک مانیتور رو خیلی راحت شکست بده .
  اره خلاصه اگه بخوام مثل خودت صحبت کنم باید اینها رو بگم . کلا داری یک طرفه و spidy گونه به موضوع نگاه میکنی .
  اینهایی که میگی هم حرف بی اساس و بی پایه هست و بس ( مثلا اومدی میگی که لوسیفر میتونه به راحتی بیاندر ها رو شکست بده ، یا مثلا اینکه همه منابع کازمیک ارمور رو قویتر میدونن ، یا مثلا اینکه قدرت کازمیک ارمور همتراز والای همگان و پرزنس و یک درجه پایین تر از لوسیفر !!!!!!!!! ( عجب جمله در همی . واقعا چه منطقی پشت این جمله بوده رو فکر نکنم خودتم بدونی !!! و … . ) . منم میتونم از روی تعصب این حرفا رو بزنم .

  پاسخ

  • H. R. D در پاسخ به استیو راجرز

   فروردین 6, 1399

   دمــتــگــرم

   پاسخ

  • صادق در پاسخ به استیو راجرز

   اردیبهشت 14, 1399

   جناب استیو راجرز شما واقعا اطلاعات کمیک بوکی خیلی بالایی داری اصلا خوشم اومد واقعا دم شما گرم

   پاسخ

  • علی در پاسخ به استیو راجرز

   مهر 30, 1399

   خسته نباشی داداش خیلی مقالت خوب بود ولی خیلی خوب نگاه نکردی فردی که ثانوس رو با دستای خالی نتونتست بر او غلبه کنه دیگه از او در برابر سومر منی که قدرت جابه جایی ماه و عطسه جادویش چه داری من کاری به رای دادن ندارم مهم نیست که چقدر رای به نفع ثور باشه اگه توجه کردی خود ثور اولترون نتونست بکشش و این همه که میگن ثور خیلی قدر جادویی داره همش حرف اضافست اگر میخوام حرف اضافه راجب سوپر من بگم که او می تونه نظم جهان رو نابود کنه آیا واقعیت داره شایه بگی نه یا بله مهم نیست مهم اینکه بر قدرت تفکر انها بستگی داره اگر سوپر من خوب قدرتش دیدی او نی تونه به سرعت نور سفر کنه و روزی که خود ثور تازه به دنیا اومده را بکشه بله بکشه واگر حرف هایم را باور نمی کنی برو بگرد و ببین داداش من و نسبت به شخص های که میگن ثور برنده است اصلن شوخی آور او خودش نتونست اولترون و ثانوس دست خالی بشکونه سوپر من رو ببره شماها با توجه به فیلم های که با رعد وبرق و با کیفیت بالا فکر کردید خیلی قدرتمنده در واقعیت اینطور نیست

   پاسخ

 12. avengers

  آذر 15, 1398

  بازيگر ثور يعنى (كريس همسورث ) دو فيلم ديگه با مارول قرار داد بسته كه به احتمال زياد يكيش ثور 4 و يكيش نگهبانان كهكشان هست.وايتينى گفته قراره در اين فيلم از سريال كاميك مارول به نام (The Mighty Thor) از جيسون ارون الهام گرفته شه . شايعات زيادى درباره ى دشمن ثور در فيلم رخ داده كه به احتمال زياد گور ( سلاخ خدايان) دشمن ثور در فيلم خواهد بود . گور که زمانی فقط یک موجود خوش حال و خانواده دوست بود ، در ماجريى مجبور به از دست رفتن خانواده اش شد،چون كه دعايش براي اين وضع مستجاب نشد ، گور متوجه شد كه هيچ از خدايان ارزش عشق را ندارند، براى اثبات اين عقيده اش زندگى طولانى خود را صرف از بين بردن خدايان مي كنه تا از ان ها خلاص شه ، گور به جز استعداد چشم گيرى در شكنجه گيرى و باز جويى قدرت خاص ديگرى ندارد . اما بعد از اينكه سلاح باستانى به نام نكروسورد به دستش مى رسد، گور جاودانه مي شود و توانايى هايى مثل قدرت ، سرعت و پايدارى بيشتر به همراه قابليت بهبود و پرواز رو به او اعطا مي كنه . به احتمال زياد داستان اين مي شه كه چكش ثور رو خود ثور هم نميتونه بلندش كنه چون تو تلسم چكش نوشته شده هركس از بين زن ها شايسته باشه مي تونه بلندش كنه و اينجاست كه جين فاستر مياد . در يكى از كميك هايى كه ميخوندم زده بود كه گور در گوش ثور كلمه ى (حق با گور بود ) رو زمزمه ميكنه كه با تكرار زياد اين كلمه خداى رعد رو سرخورده مي كنه و شايسته بلند كردن ميولنير از دست مي ده ، اين اتفاق باعث مي شه كه راه جين فاستر به دست گرفتن ميولنير و تبديل شدن به ثور جديد باز شود . البته ثور توانست چكش و اعتماد به نفس خود را دوباره برگرداند ، البته اين داستان خيلو طولانى بود سعى كردم منظور رو رسونده باشم .فكر ميكنم كه ممكنه اين داستان رو هم به فيلم ثور تبديل كنند . اين فيلم قراره در سال 2021 بخش بشه كه انتظار مي ره تريلر در سال 2020 انتشار بشه . نقش جين فاستر هم قراره خانم ناتالى پورتمن بازي كنه . اميد وارم ثور به اون چيزي كه شايسه است برسه . موفق باشيد ****😊

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به avengers

   آذر 16, 1398

   ببین گور همونطور که گفتی جز شکنجه کردن قدرت خاصی نداره که واقعا یکم مسخرست ی همچین موجود مسخره و چرتی بیاد ویلین اصلی فیلم باشه…البته شاید در کنار ویلین اصلی ی نقشی هم داشته باشه ولی نقش اصلی عمرا!!!!!حدس من اینه که گور در کنار یک یا دوتا شخصیت منفی فیلم حضور داره…حالا این دوتا بجز گور ممکنه ساحره و مانگوگ باشن(البته احتمال حضور مار میدگارد هم توی فیلم وجود داره ولی اگه این اتفاق بیفته دوباره پرونده رگناروک باز میشه).
   درضمن کجا نوشته از بین زن ها هر کس لایق باشه میتونه میولنیر رو بلند کنه؟؟؟؟
   چیزی که اودین گفت این بود:(هر کس که پتک ثور را پیدا کند،اگر شایسته باشد صاحب قدرت ثور میشود)…حالا اینکه هر کس از زن ها لایق باشد و… رو نمیدونم از کجا آووردی.
   نکته بعدی اینکه گور در گوش ثور چیزی زمزمه نمیکنه…فیوری به ثور میگه(زمزمه میکنه) هیچ خدایی ارزش پرستیدن نداره(لایق نیست) بنابراین ثور ایمانشو از دست میده و نالایق میشه.
   ثور دیگه قرار نیست به چیزی که لایقش بود در mcu برسه(احتمالا) ولی اگه توی فیلمش ی تکونی بخوره و توی انتقامجویان اصلی(منظورم اون قسمت از انتقامجویانه که اونجرز با شخصی مث گالاکتوس یا دورمامو بجنگن)حاضر باشه میتونه پایان خوبی داشته باشه.

   پاسخ

   • avengers در پاسخ به shayan

    آذر 16, 1398

    دوست عزيز ، در شماره 1 از سری چهارم کمیک بوک‌های Thor، خدای رعد توانایی‌اش برای دست گرفتن پتکش را از دست می‌دهد. وقتی که اونجرز با نیک فیوری می‌جنگند، نیک فیوری چیزی در گوش تور زمزمه می‌کند و باعث می‌شود که تور برای دست گرفتن میولنیر نالایق شود. پتک روی ماه ماند چون نه تور و نه خود اودین نتوانستند این شی جادویی را جا به جا کنند.

    در انتهای این کمیک بوک، یک شخصیت مونث نامشخص به روی ماه می‌آید و پتک را بلند می‌کند. در حالی که نوشته‌های باستانی روی این سلاح تغییر می‌کنند. متن جدید به شرح زیر است:

    «هر کسی که این پتک را به دست بگیرد، اگر زنی لایق باشد، به دست آورنده قدرت… تور خواهد بود.» بعداً مشخص شد وقتی که پتک تور روی ماه بود، به صورت تلپاتی به دنبال جین گشت. جین از هایمدال (Heimdall) خواست تا او را به محل پتک ببرد و بنابراین هایمدال، جین را به ماه منتقل کرد. وقتی جین میولنیر را به دست می‌گیرد، سریعاً تبدیل شده و قدرت‌های تور را کسب می‌کند. جین تصمیم می‌گیرد هویتش را به عنوان تور مونث مخفی نگه دارد اما همین کار باعث می‌شود تور اصلی با ندانستن این که چه کسی پنک را کنترل می‌کند به مرز دیوانگی برسد.

    تور مونث وسط مهلکه بین ملکیث معلون (Malekith the Accursed) و غول‌های یخی می‌پرد. در این درگیری است که تور، جانشینش را می‌بیند و از او می‌خواهد پتکش را به او پس بدهد. بعداً از این خواسته‌اش صرف نظر می‌کند چون می‌بیند تور مونث به اندازه کافی لایق است تا از پس مسئولیت‌ها برآید. تور به تور مونث رخصت می‌دهد و از نام و پتکش صرف نظر می‌کند. از آن به بعد با نام اودینسان (Odinson) شناخته می‌شود.

    اودین هم سعی کرد که با کمک برادرش کال بورسون (Cul Borson)، خدای هراس، پتک را پس بگیرد. بعد از این که کال با زره نابودگر مسلح می‌شود، تور مونث را هدف می‌گیرد. اودینسان از فریا (Freyja) و ارتشی از زن‌ها کمک می‌خواهد تا تور مونث را در حمله کال یاری کنند. هویت جین به عنوان تور مونث برای ازگارد و بقیه دنیا مخفی باقی ماند. او بعدها در داستان کمیک بوک‌های Secret Wars جنگید و در نقش یکی از اعضای اونجرز خدمت کرد. جین فاستر به عنوان سناتور در کنگره دنیاها باقی ماند تا شکی نسبت به هویت مخفی‌اش ایجاد نشود.
    فكر كنم اين كميك رو نخونده بوديد يا شايدم من منظور رو به شما نرسوندم ، به حر حال ببخشيد 😉😉😉😉

    پاسخ

   • avengers در پاسخ به shayan

    آذر 16, 1398

    دوست عزيز ، فكر كنم اين كميك رو خونده باشيد چون كميك رايجى تو سايتا بوده ، گور یکی از شخصیت‌های جدید در میان شرورهای دنیای مارول و تور است. او در سال 2012 و شماره 1 از کمیک بوک‌های Thor: God of Thunder معرفی شد. این سری کمیک بوک‌ها آغاز نویسندگی جیسن آرون برای ماجرایی طولانی و تأثیر گذار در دنیای تور بود. ماجرایی که در طول آن جین فاستر عنوان تور را به دست می‌آورد.

    گور، شرور اصلی 11 شماره اول Thor: God of Thunder بود. این سری کمیک بوک‌ها، گور را به عنوان فردی که زمانی فقط یک موجود فضایی عادی بوده و به خاطر مرگ همسر و فرزندانش به مرز دیوانگی رسیده معرفی می‌کند. بعد از این ماجرا و رد وجود خدایان توسط افراد هم‌نوعش که به طور متعصبانه‌ای مذهبی بودند تبعید می‌شود. اما پس از سرگردانی در سرزمین‌هایی نابود شده و تماشای نبرد دو خدای قدرتمند، به نتیجه‌ای می‌رسد. او تصمیم می‌گیرد که اگر خدایان وجود دارند ولی به دعاهای پرستش‌کنندگانشان پاسخی نمی‌دهند پس لیاقت زندگی را ندارند.

    بعد از این که نکروسورد تماماً سیاه را از چنگ بازنده این نبرد خارج می‌کند، گور قدرت‌هایی شگفت انگیز کسب می‌کند و انتقامی طولانی با هدف به قتل رساندن تمام خدایان در هستی را پیش می‌گیرد. این هدف باعث می‌شود تا نهایتاً در دوران قرون وسطی پا به زمین بگذارد، تور جوان را به دام بیندازد و برای به دست آوردن اطلاعات از خدایان ازگارد او را شکنجه کند. تور فرار می‌کند و گور را زخمی می‌کند، البته با باور این که برای همیشه خطر او را دفع کرده.

    اما به جای این اتفاق، گور سر از دنیای حال حاضر در می‌آورد. تور مجبور می‌شود تا کنار نسخه جوان و همینطور توری پیر از آینده‌ای بسیار دور قرار بگیرد تا با خطری مقابله کند که تمام خدایان را تهدید می‌کند. گور تعداد زیادی از خدایان را به بند می‌کشد و آن‌ها را مجبور می‌کند تا سلاحی آخرالزمانی به اسم بمب خدا (God-Bomb) بسازند. بمبی که در طول زمان منفجر خواهد شد و تمام خدایان را در یک آن نابود می‌کند. با این حال گور اثبات می‌کند که خودش بزرگ‌ترین دشمن خودش است. او بدلی از پسر از دست رفته‌اش به نام آگار (Agar) می‌سازد، کسی که بی‌رحمی پدرش را محکوم کرده و به او عنوان «خدای دورویی» می‌دهد. آگار به تور این توانایی را می‌دهد که در برابر انفجار بمب خدا مقاومت کند. تور هم از قدرت دو میولنیر (Mjolnir) استفاده می‌کند و خطر گور را یک بار و برای همیشه از بین ببرد.

    با وجود این که گور از آن ماجرا تا کنون هنوز مُرده محسوب می‌شود اما تأثیراتش در دنیای کمیک بوک‌های مارول حس می‌شود. گور باعث ایجاد شک در ذهن تور شده و این سوال را برای او ایجاد می‌کند که آیا خدایان واقعاً آن قدر که به نظر می‌آیند نجیب و خیرخواه هستند یا نه. نیک فیوری از این موقعیت استفاده کرده و در سال 2014 طی خط داستانی گناه نخستین (Original Sin) با زمزمه کردن «حق با گور بود» در گوش تور، آن قدر خدای رعد را سرخورده می‌کند که شایستگی بلند کردن میولنیر را از دست می‌دهد.

    این اتفاق باعث می‌شود تا راه جین فاستر برای به دست گرفتن میولنیر و تبدیل شدن به توری جدید باز شود. تازه در داستان‌های اخیر است که تور اصلی توانسته پتک و اعتماد به نفسش را دوباره به دست آورد.

    و در حالی که خود گور رفته اما هنوز هم شمشیرش باقی مانده. داستان‌های جدید مارول ذات واقعی نکروسورد تماماً سیاه را برملا کرده‌اند. این شمشیر به دست نال (Knull)، خدای سیمبیوت‌هایی مثل ونوم (Venom) و کارنیج (Carnage)، ساخته شده. نال از همان انفجار بیگ بنگ به بعد علیه موجودات الهی و دیگر قدرت‌های کیهانی اقدام به جنگ کرده. با هدف بازگشت به زمانی که وجودیت چیزی جز پوچیِ سیاه و بی‌انتها نبوده. به نوعی گور بدون اطلاع قبلی در مسیر اهداف نال قدم برمی‌داشته.

    یک نسخه از شمشیرهای نکروسورد هم در دنیای سینمایی مارول و در دستان هلا (Hela) دیده شده.
    به احتمال زياد من منطورم رو خوب نرسوندم بازم ببخشيد ،😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉

    پاسخ

 13. avengers

  آذر 15, 1398

  دوستان عزيز ، درسته كه ثور از سوپرمن قوي تره اما نمي تونيم بگيم كه در اين مبارزه به تور قطعي ثور پيروزه و سوپرمن به راحتى شكست مي خوره ، با اينكه خودم من اعتقاد دارم ثور مي تونه پيروز باشه . خيلى هاهم هستن كه نسبت به فيلم اعتقاد ميكنن كه با توجه به ضعف فيلم هاي مارول ثور ( تنها خدا در گروه مارول ) رو ضعيف تر از سوپرمن نشون دادن كه مي تونيم يكى از ضعف هاي فيلم مارول اشاره كرد ( متاسفانه) با توجه به فيلم اونجرز پايان بازي كه ديديم ثور رو به تور فجيع ضعيف نشون دادن كه خيلى مسخره بود . با توجه به اين ضعف همه بايد نسبت به كميك ها نظر بدن . موفق باشيد 😇

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به avengers

   آذر 15, 1398

   درسته که توی اند گیم ثور خیلی داغون شد ولی نظر من اینه که شاید ی دلیلی داشته و شاید اوضاعش توی فیلم ثور۴ عوض شه…اگه نشه دیگه فکر کنم راجب زن پرستی مارول حرفی باقی نمیمونه و میفهمیم دلیل ساخته شدن love and thunder فقط و فقط کاراکتر مایتی ثور بوده و بس!!!

   پاسخ

  • حسین در پاسخ به avengers

   آذر 23, 1398

   به همین راحتی میگی قوی تره 😐 دارب از نظر خودت حرف میزنی قدرت سوپر من بیشتره

   پاسخ

   • avengers در پاسخ به حسین

    آذر 24, 1398

    دوست عزيز ، شما كميك هاى DC رو مطالعه كرديد ؟ فكر كنم ضعف هاي سوپرمن رو هم نميدونين و فقط نسبت به فيلم مقايسه مي كنيد؟ به هر حال ميخواستم بگم كه اين نظر من نيست بلكه نظر بيشتر كاربران مي باشد
    موفق باشيد**

    پاسخ

  • دی سی فن در پاسخ به avengers

   فروردین 23, 1399

   سوپرمن از ثور قویتر هست،لطفا دقت کنین که سوپرمن تا زمانی که از ضعفش استفاده نشه شکست ناپذیر هست،اما باز هم در مبارزه،بستگی داره،فکر کن سوپر من نزدیک خورشید بجنگه،ثور داغون میشه،اما در زمین شانسی 50-50دارن.

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به دی سی فن

    فروردین 23, 1399

    ببین من کلا حرفاتون را قبول ندارم و در کامنت هایم هم توضیح دادم اما این مورد را الان بگویم که ثور توانایی تلپورت دارد و اگر سوپرمن نزدیک خورشید شود ، میتواند خیلی راحت خودش و البته سوپرمن را با استفاده از پتک میولنیر تلپورت کند .

    پاسخ

 14. کیارش

  آذر 15, 1398

  اقا چرا یه بار برا همیشه نمفهمین . ثور از سوپرمن قوی تره . فکر کنید تور RKT در برابر پرایم . ما اومدیم بگیم نقطه ضعف این دو چیه . خوب سوپرمن کریپتونایت نقطه ضعفشه ولی یه نقطه ضعف دیگه داره که اونو ثور در اختیار داره . جادو . جادوی رعد . شما اقای ارکام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تو که اعدا داری نصف کمیک های سوپرمنو خوندی باید بدونی که نقطه ضعف سوپرمن جادو هست . صد بار سوپرمن با جادو در کمیک هاش شکست خورده . چهار تا نویسنده اومدن گفتن : سوپرمن قوی ترین قهرمانه !!!!!
  خوب جیگر من اصلا این حرفو قبول ندارم (خیلی ها قبول ندارن ) اگه اونا این حرفو زدن از روی کمیک هایی که خودشون نوشتن زدن . دوتا کمیک معتبر بخون چپ و راست نقطه ضعف از سوپرمن در میاری.
  ثور جلو هالک مقاومت کرده (حتی شکستش داده ) تو رگناروک هم زد شتو پلش کرد .
  با این که هالک باعث زلزله در نصف جهان شده .
  البته کینگ ثور خیلی قویه (همه میدونن ) اما پرایم رو هم نباید دست کم گرفت .
  وقتی ثور رعدی زد که هلا 200 متر پرت شد اون ور تر معلومه وقتی به سوپرمن هم بزنه پرت میشه .
  البته من نمیگم پرایم اصلا RKT رو نمی تونه بزنه . میتونه نصف جونش کنه (شایدم نزدیک به مرگش کنه) اما نمی تونه شکستش بده .
  پس نمی تونیم بگیم پرایم قوی تره .
  بعضی ها میگن قابل مقایسه نیستن . خوب به اونا کاری ندارم فقط بهشون پیشنهاد میکنم سری به سایت های معتبر بزنن .حالا شما خواستی باور کن ثور قوی تره خواستی هم نکن (به خودت بستگی داره )****نظر های دیگه هم بخون اگه حرف منو باور نداری ***

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به کیارش

   آذر 15, 1398

   خب کیارش حرفات تا حدودی درسته ولی ی نکات اشتباهی هم داره مثلا پرایم نسبت به جادوی معمولی کاملا مقاومه(البته جادوی رون کینگ اصلا معمولی نیست)
   و اینکه میگی میتونه جون رون کینگ رو نصف کنه هم از نظر من کاملا اشتباهه میدونی چرا؟
   چون قرار نیست این دوتا مث سگ و گربه و با مشت و لگد به جون همدیگه بیفتن…
   اگه با هم درگیر بشن نهایتا رون کینگ اونجور که با مانگوک جنگید با پرایم هم میجنگه(اگه کمیک مربوط به رون کینگ ثور رو خونده باشی متوجه میشی منظورم چیه و رون کینگ چطوری مانگوک رو کشت)…بنابراین وقتی این دوتا به جنگ همدیگه برن احتمالا همین اتفاق دوباره تکرار میشه و اصلا قرار نیست ب طور کلاسیک با همدیگه بجنگن.

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به shayan

    آذر 16, 1398

    نه متاسفانه نخوندم . حتما میخونم

    پاسخ

 15. DANIEL

  آذر 13, 1398

  سلام خدمت همگی نظراتتونو خوندم راجب قوی ترین ورژن های سوپرمن و ثور

  دوستان من برای سایت های کمیک بوک خارجی مقالات کمیک میفرستم و سوالاتی میکنم ازشون و با اقای گرنت موریسون یکی از بهترین نویسندگان کمیک جهان در ارتباط بودم چند وقتی بود که نظرات افراد رو میخوندم تصمیم گرفتم این سوالو ازشون بپرسم که قوی ترین ورژن ثور و سوپرمن چه کسانی هستن. اقای موریسون از قوی ترین ورژن ثور رو از بین RUNE KING THOR و NECRO THOR ورژن RUNE KING THOR رو قوی تر دونستن و این ورژن ثور رو از ODIN THE SKY FHATER هم قوی تر دونستن از بین قوی ترین ورژن های سوپرمن ایشون ۳ تا ورژن قدرتمند سوپرمن رو معرفی کردن که میشه به SILVER AGE SUPERMAN و SUPERMAN PRIME 1 MILION و COSMIC ARMORED SUPERMAN که از بین این ۳ تا COSMIC ARMORED SUPERMAN رو قوی ترین ورژن سوپرمن دونستن در مورد جدال بین این ۲ شخصیت ایشون معتقد بودن که کارهای هر ۲ شخصیت یعنی RKT و CASM رو اعجاب انگیز خوندن اما معتقد بودن در جدال رو در رو شانس پیروزی با COSMIC ARMORED SUPERMAN هست به این دلایل

  1: CASM در مقابل جادو و کریپتونات ضعف خاصی نداره و ثور باید با قدرت بدنی خودش مقابلش قرار بگیره که یا توجه به قدرت بدنی بیشتر سوپرمن ایشون این رو اولین دلیل برای پیروزی عنوان کردن

  2: ایشون گفتن نسخه پادشاه ثور تمام کارهایی که انجام میده در قاعده مولتیورس هست یعنی توانایی نابود کردن مولتیورس رو دارد اما خارج از مولتیورس یعنی امنی ورس مارول که میشه به قلمرو BEYOND که موجودات قدرتمند BEYONDERS اونجا زندگی میکنن دسترسی نداره اما COSMIC ARMORED SUPERMAN رو موجودات خدا مانندی به اسم مانیتور ها ساختن کسانی که زیر نظر شخص OVERVOID به نگهبانی از مولتیورس دی سی مشغول هستن و به COSMIC ARMORED SUPERMAN توانایی نابودی امنی ورس داده شده که اقای موریسون این جمله رو گفتن که He can Destroyed exist که به این معناست که اقای موریسون اعتقاد داشتت که ورژن ربات تفکر میتونه بودن رو از بین ببره یعنی هر ان چیزی که هست و باید باشد دیگر نخواهد بود. ایشون قدرتمدن ترین ورژن سوپرمن رو قوی تر از قدرتمند ترین ورژن ثور دونستن اما معتقد بودن SUPERMAN PRIME 1 MILION در مقابل RUNE KING THOR یک جدال نزدیک و در اخر با احتمال برد بیشتر پادشاه ثور دونستن.

  و سوالی که راجب جدال RUNE KING THOR VS BEYONDERS پرسیدم ایشون توی ایمیلشون نوشته بودن که احتمال پیروزی پادشاه ثور 10 به 90 هست و احتمال شکست دادن بیاندر توسط هر کسی غیر از MARVEL GOD WRITER و CAPITAN UNIVERSE تقریبا غیر ممکنه.

  در مورد کسانی که در سایه ها نشستن که چقدر احتمال داره از نژاد بیاندر ها باشن هم از ایشون سوال کردم که هنوز جواب ندادن.

  و در اخر از ۱۰ شخصیت قدرتمند از نظر ایشون در هر دو جهان مارول و دی سی رو جویا شدم که ایشون این نظر رو دادن.

  10: PHONIX/ GALACTUS/ IMPRIEX PRIME
  9: CLESTIALS /NEMESIS/ MR MXYZPTLK
  8: SUPERMAN PO /ENDLESS /ANTI MONITOR
  7: MAN OF MIRACLE / ELAINE BELLOC / DEATH
  6: ETERNITY/ INFINITY/ SPECTER
  5: RUNE KING TOHR / MULCULE MAN/
  4: COSMIC ARMORED SUPERMAN/ MONITORS
  3: MICHAEL/ LIVING TRABIUNAL/ BEYONDERS
  2: LUCIFER/ CAPITAN UNIVERSE
  1: ONE ABOVE ALL/ PRESENCE

  اگر سوالی داشتین خوشحال میشم در حد توان جواب بدم

  پاسخ

  • redsun در پاسخ به DANIEL

   آذر 14, 1398

   سلام دانیال جان بسیار ممنونم از نظر فوق العادت بسیار دقیق نظر دادی من وقعا فکر میکردم پرایم از کازمیک قوی تره اما نظرم برگشت . از اقای موریسون بپرسین برای فلش و مارشن من هانتر ایا کمیمک جدید در حال ویرایش هست یا نه

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به redsun

    آذر 14, 1398

    انصافا یکم شرافت به خرج بده و دیدی داری کم میاری این اراجیف رو به هم نباف . آهای آقای همه کاره مارول و DC میشه بپرسی که …. ، عهههههه یادم رفت . بیخیال . میشه دستور ساخت یک ابرقهرمان زنبوری شکل رو برای من بدی ؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟ تو رو خدا ؟!؟؟؟!؟!؟؟ اسمش جک باشه و ملقب به زنبور نینجا . !!!!!!!!!!!!!! میخوام قویترین شخصیت مارول و DC باشه . نگو نه نمیشه ؟!!!؟!؟!!!؟!؟؟ برای تو که کاری نداره ؟!؟!؟!؟!؟!؟!
    جدا از شوخی ، لطفا لطفا لطفا و لطفا مدیران سایت دست به کار شن و دست این آقا / خانم ، رو رو کنند و بگن که من دروغ میگم یا نه ؟!؟!؟!؟!؟! من که حرف بدی نمیزنم . اگه دروغ میگم ، عباس آقا خیلی ساده بگو اشتباه میکنم . لطفا دست این شخص رو رو کنید . چون داره بحث رو غیر منصفانه پیش میبره . البته خوب دستش برای همه کاربران رو شده .

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به استیو راجرز

     آذر 14, 1398

     استیو جان کاربرها مختارن اسم دلخواهشون رو انتخاب کنن و ما نمیتونیم به این دلیل نظرات رو تایید نکنیم،
     فقط در این حد بگم که از تصویر آواتار مشخصه که کیا از ایمیل مشترک استفاده کردن.
     و اینکه لطفا کلمه اراجیف رو هم به اون لیست اضافه کن 🙂

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به عباس

      آذر 14, 1398

      شما درست میگین اما روییه ای که این کاربر پیش گرفته هم منصفانه و صحیح نیست . خودتون هم میدونید . علاوه بر اینکه بقیه اعضا رو فریب میده ، فضای سایت رو هم به سمت نامناسبی پیش میبره . آخه اومده خودش رو همه کاره مارول و DC معرفی کرده . این دیگه زیاده روی هست . لطفا یکم اینجور قوانین رو سفت و سختر کنید و هر شخصی هر حرف فاقد اعتباری رو نزنه .
      مرسی و موفق باشید .

      پاسخ

    • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

     آذر 15, 1398

     بله بله واقعا رو شده

     پاسخ

   • shayan در پاسخ به redsun

    آذر 15, 1398

    خب خب خب،،،
    جناب آرکام بتمن خودت کامنت میدی و خودت تایید میکنی…
    یعنی انقدر برات مهمه که کازمیک آرمر سوپرمن از رون کینگ قویتر باشه؟خب حداقل ایمیلاتو عوض میکردی برادر من!!
    ولی حالا ک انقدر برات مهمه بطور کامل جوابتو میدم.
    اولا حرفات از ریشه میلنگه…آخه مرد حسابی ما رو چی فرض کردی؟؟؟؟ی نویسنده معروف کمیک میاد ب راحتی میگه این قویتره یا اون؟یعنی ی نویسنده معروف میاد به تک تک سوالات شما با دقت جواب میده؟اگه اینجوری باشه که باید روزانه به میلیونها سوال هواداران کمیک پاسخ بده اونم در صورتی که هر فرد فقط ی سوال بپرسه…
    دوم اینکه وقتی حد و سطح قدرت رون کینگ ثور ب طور رسمی هیچ جا اثبات نشده چطور میتونه بگه قدرت رون کینگ از کازمیک کمتره؟؟؟تنها چیزی که از رون کینگ فهمیدیم اینه که میتونه دشمنانی به قدرت اودین و بیاندرز رو بدون اینکه از جاش تکون بخوره یا حتی بدون اینکه حتی ی ضربه دریافت کنه شکست بده و بس(که حتی اینم سطح قدرتشو نشون نمیده).خب همین نشون میده اولیشو رو هوا زدی…
    سوما استیو اگه اشتباه نکنم ی اشتباه کردن و جناب عالی هم تا تهش رفتی…لوکی تا جایی که من خوندم هرگز نگفت اونا ممکنه ی نژاد از بیاندرز باشن،،،چیزی که گفت این بود که ممکنه اونا بیاندرز باشن تمااااام.
    چهارما کاملا میدونستم حد قدرت رون کینگ ثور رو نمیدونی و اونو مقایسه میکنی چون اگه میدونستی فهمیدنش زیاد سخت نبود که رون کینگ ثور با شخصیت اودین اسکای فادر قابل مقایسه نیست ولی تو از زبون اون بدبخت یجوری گفتی ایشون رون کینگ رو حتی از اسکای فادر هم قویتر میدونن که خواسته یا ناخواسته رون کینگ ثور رو تقریبا همتراز با اودین اسکای فادر میدونی.
    پنجما با مقیاس های قدرتی که میشه انجام داد(ترس اودین از سایه نشینان بالا و ادعا های خودشون)میشه فهمید اونجا واقعا بیاندر هستن
    اصلا اگه اونا بیاندر نباشن چه دلیلی داره بیان و توی همچین کمیک مهمی اینو بگن؟(بهرحال حرفای لوکی رو هم ی نویسنده بوجود آوورده و اگه مشکلی وجود داشت اصلا اجازه تکثیر این کمیک از طرف مدیران داده نمیشد)و چرا سایه نشینان بالا برای اینکه به رون کینگ ثابت کنن ازش قویترن از واژه beyond استفاده میکنن در صورتی که اگه فقط بحث قوی تر بودن مطرح بود هزار تا واژه دیگه واس این کار وجود داره بنابراین میشه نتیجه گرفت سایه نشینان بالا بیاندر هستن…ولی اگه حتی فرض کنیم که در حد بیاندرز نیستن مطمئنا ۳ تا از اونا در حد ی بیاندر کلاسیک هست که رون کینگ هر ۳ تا رو به آسونی نابود کرد.
    شیشما وقتی رون کینگ توانایی نابود کردن مولتی ورس و جنگ با بیاندر ها رو داره چطور میشه گفت که نمیتونه به بیاندر ورلد دسترسی داشته باشه؟اصلا کی میخواد تو بیاندر ورلد جلوشو بگیره؟نکنه سایه نشینان بالا میخوان دوباره خودشونو به کشتن بدن…خیلی راحت میتونم بگم اگه سایه نشینان بالا بیاندر بودن حتی توی بیاندر ورلد هم کسی نمیتونه جلوش ایستادگی کنه و اون سوال رو هم اگه اون نویسنده بزرگ(که چقدر هم تو راست میگی و جوابتو داده)پاسخ داد واس خودت نگه دار و بهش لبخند بزن شاید واست دلخوشی خوبی باشه…
    و در آخر هم بگم که مسخره ترین لیستی بود که تو عمرم دیدم و امکان نداره که ی نویسنده بیاد و چنین لیستی رو بنویسه چون تقریبا کل ترتیب ها اشتباه بودن میگی چرا؟
    خب اول این که دادگاه زندگی رو همتراز با بیاندرز و قدرتمند تر از رون کینگ و کازمیک گذاشتی که همین نکته باعث میشه بفهمیم لیست رو خودت نوشتی و اصلا هم دقت نکردی چون دادگاه زندگی با بیاندرز قابل مقایسه نیست و حتی تانوس هم اونو کشته(البته با کمک هارت آو د یونیورس) بنابراین باید رتبه ۷ یا در بهترین حالت در رتبه ۶ قرار میگرفت.
    دوم اینکه دث،اینفینیتی،ایترنیتی(اگه درست نوشته باشم) و اسپکتر موجوداتی کیهانی تقریبا مساوی هستن که باید توی ی رتبه باشن.
    سوم اینکه من از دنیای دی سی آنچنان چیزی نمیدونم ولی تا جایی که از ادمین این سایت و دیگران شنیدم پرزنس و شیطان بزرگ با هم هم قدرت هستن و همونطور که توی مقاله ۱۰ نسخه کمیکی سوپرمن توسط عباس آقا اشاره شد ی دنیا نمیتونه ۲ تا قادر مطلق داشته باشه پس میشه نتیجه گرفت خدایی قدرتمند تر از پرزنس توی دنیای دی سی وجود داره که اسم اون باید کنار والای همگان باشه نه پرزنس که البته اینو جزء یکی از صد ها مشکل لیستت نمیدونم چون خودم اطلاعات زیادی درباره پرزنس ندارم و فعلا هم خدای جدیدی در دی سی معرفی نشده.

    خب امیدوارم همه نکات کامنتت رو جواب داده باشم و چیزی از قلم نیفتاده باشه و همچنین امیدوارم تو به راه راست هدایت شی و خدا کنه کامنتم تایید شه…
    آقا عباس اگه کامنت قابل تایید نیست توی ی کامنت بگین تا ویرایشش کنم ممنون.

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به shayan

     آذر 15, 1398

     سلام شایان . مرسی که در این کامنت به برخی از نکاتی که من اشاره نکرده بودم ، اشاره کردی .
     فقط اینکه منظورت رو از این جمله متوجه نشدم . !!!! : (( سوما استیو اگه اشتباه نکنم ی اشتباه کردن و جناب عالی هم تا تهش رفتی…لوکی تا جایی که من خوندم هرگز نگفت اونا ممکنه ی نژاد از بیاندرز باشن،،،چیزی که گفت این بود که ممکنه اونا بیاندرز باشن تمااااام. )) .
     منظورت این بود که من یک اشتباه کردم ؟ من گفتم که لوکی گفت : آنها ممکنه از نژاد بیاندر ها باشن . دقیقا همین رو گفتم . خوب درسته که لوکی گفت : آنها ممکنه بیاندر باشن ؛ اما هر دوی اینها دقیقا یک معنی رو میده . اگه یکم بهش فکر کنید متوجه منظورم میشین . وقتی گفته آنها ممکنه بیاندر باشن ، یعنی ممکنه از نژاد بیاندر ها باشن دیگه . خیلی سادس . هر دو یک معنی رو میده . من برای اینکه نکته و مفهموم کلامم بهتر منتقل بشه ، این جمله رو به اون صورت گفتم اما معنا و مفهموم اصلی همان است . یک مثال ساده هم بزنم تا بهتر متوجه بشین : مثلا وقتی میگیم حالا چند تا موجود !!! ، ممکنه انسان باشن ( این فقط یک مثال هست . برای فهم بهتر موضوع . ) ، یعنی ممکنه از نژاد انسان باشن و به عبارتی همین معنی رو میشه از این عبارت استخراج کرد . امیدوارم متوجه منظور من شده باشین .

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به استیو راجرز

      آذر 15, 1398

      سلام استیو.
      ببین من کاملا منظورتو متوجه شده بودم چون بهرحال از نظر ظاهری بیاندرز با سایه نشینان بالا تفاوت دارن ولی بتمن آرکام فک کنم اینجور منظورتو فهمیده بود که شاید یه نژاد الکی و ماستی از بیاندرز باشن(به عبارتی منظورتو از واژه نژادی از بیاندرز اینطور گرفته که شاید بیاندرز باشن ولی خیلی ضعیف هستن) و در کل همین نشون میده که اون کمیک رو مطالعه نکرده و دربارش نظر میده حالا کاری ندارم…
      امیدوارم تو هم منظور منو متوجه شده باشی.

      پاسخ

      • استیو راجرز در پاسخ به shayan

       آذر 15, 1398

       بله منظورتون رو به طور کامل متوجه شدم . مرسی .

       پاسخ

   • آریو در پاسخ به redsun

    آذر 15, 1398

    یکی دیگه هم داشتیم تو همین سایت از همین روش استفاده کرده بود و میگفت که آریو داری آبروی ما مارول فنا رو میبری!…
    من هم آبروی خودش رو بردم…
    نکنین این کارا رو که مجبور نشین از سایت برین دیگه…

    پاسخ

    • کیارش در پاسخ به آریو

     آذر 15, 1398

     بله من یادمه این اتفاق قبلا افتاده بود . لطفا خودت بس کن

     پاسخ

   • کیارش در پاسخ به redsun

    آذر 15, 1398

    اقا دیگه سوتی نده فکر کردی ما اماتوریم نمی فهمیم چی شده . هزار بار از این اتفاقات برا ما افتاده

    پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به DANIEL

   آذر 14, 1398

   ههههههههههههههههه هههههههههههه . عجب . عجب روزگاریه . !!!!!!!!!!!!!
   تعصب تا چه حد ؟!؟!؟!؟!؟
   ببین حداقل ایمیل دیگه ای وارد میکردی که تابلو نشه هر سه تاتون یعنی redsun ، DANIEL و arkham batman یکی هستین . ههههههههه با خودت گفتی اونها خیلی شدن منم یک حرکتی بزنم نه ؟؟؟!!؟!؟!؟!! خداییشششش نگو نه . !!!!!!!!
   یک کاربر رفته با 3 تا اکانت چه اراجیفی سر هم کرده . !!!!!! الحق که آخر الزمانه .
   مدیران سایت وقتشه که شما هم یک نظری بدین . خداییش من دروغ میگم ، بگین دروغ میگی ؟؟!؟!؟
   خوب پس تو همه کاره مارول و DC بودی و ما نمیدونستیم . !!!!!!!!! نگفته بودی که ریا نشه نه ؟!!؟!؟!؟ با استن لی و جک کربی و نوسندگان مارول و DC هم در تماس بودی نه ؟!؟!؟؟!؟!؟؟!؟؟!!

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

    آذر 15, 1398

    اخ اخ اخ . دوره زمونه رو نگاه . 3 نفر یکی شدن. دیدن ما کاربرا زیادیم که باهاش مخالفیم اومده 3 تا اسم مستعار برا خودش انتخاب کرده

    پاسخ

  • arkham batman در پاسخ به DANIEL

   آذر 14, 1398

   بفرما خود اقای موریسون که به قول دوستمون از بزرگان کمیک جهان هستن و کمیک هایی مثل superman all star رو نوشتن دارن اعتراف میکنن که کازمیک ارمور قوی تر از رون کینگ ثور هست و دارن میگن مجادله بیاندر کلاسیک و رون کینگ شانس ثور بسیار پایینه بعد دوستان اینجا اصرار دارن نه اونا بیاندرن . نمیدونم چرا نمیخواین قبول کنین لوکی گفته شاید اون ها از نژاد بیاندر ها باشن نه دقیقا خود بیاندر ها اگرم حرفش درست باشه در همون قدرت بیاندرها نیستن بلکه نژاد ضعیف شده اونا هستن . شما یه سایت کمیک معروف بیارین که بگه RKT میتونه بیاندر ها رو شکست بده. چون من کلی سایت سرچ کردم حتی سایت معروف quora که اکثر گفتن No چرا فکر میکنین از نویسنده ها بیشتر میدونین اونا حتما فردا میگین والای همگان رو هم شکست میده.

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

    آذر 14, 1398

    آقا ول کن دیگه این مسخره بازی رو . دستت رو شد آقا . تموم شد رفت . خود آقا عباس رسما تایید کرد که از روی عکس اواتار میشه فهمید کدام کامنت ها از چه ایمیل هایی ( جیمیل هایی ) فرستاده شده . هرچند من اگه این گاف رو هم نمیدادی متوجه میشدم . لطفا اگه میخوای نظری بدی بده اما این بازیها رو در نیار . دیگه قدیمی شده .

    پاسخ

    • avengers در پاسخ به استیو راجرز

     آذر 15, 1398

     اقاي عباس و استيو ديگه فكر نكنم با اين شرايط(لو رفتن چند اكانت) اركام بتمن نظري داشته باشه ! البته حقم دارن هركى در اين شرايط بايد همين كارو بكنه .🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥

     پاسخ

   • عباس در پاسخ به arkham batman

    آذر 14, 1398

    سلام جناب آرکهام بتمن،
    برای رعایت اخلاق در بحث، لطفا نظرات بعدیتون رو با همین نام (arkham batman) ارسال بفرمایید، نظراتی که با اسم های دیگه ارسال کنید تایید نمیشن،
    ممنون

    پاسخ

   • کیارش در پاسخ به arkham batman

    آذر 15, 1398

    اووووو

    پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به DANIEL

   آذر 14, 1398

   کاری با اوایل کامنتتون ندارم چون کلا حرف بی اعتباریه و نیازی به پاسخ نداره . دستتونم که رو شده دیگه .
   اما راجب دلایلی که در باب قویتر بودن کازمیک آرمور سوپرمن ( CASM ) ذکر کردین باید بگم که :
   1- اولا که شما نمتونی ادعا کنی که قدرت بدنی کازمیک آرمور سوپرمن از شخصیت Rune King Thor بیشتر هست . از آنجایی که حد واقعی قدرت بدنی شخصیت Rune King Thor ، اصلا مشخص نیست ؛ حالا کازمیک آرمور هرچقدرم که قدرت بدنی زیادی داشته باشه نمیشه گفت که قطعا قدرت بدنیش بیشتر هست .
   در ضمن چندین باره تاکید میکنم که هیچ کدوم از نسخه های سوپرمن نسبت به همه سطوح جادو ایمن نیستند . میتونین برین تحقیق کنید که دادوی سطح الترا امگا ( سوپر امگا !!! ) ، میتونه به هر موجودیتی در جهان آسیب بزنه به غیر از خدای قادر مطلق ( در مارول ( والای همگان ) ) اون جهان . این موضوع قبلا هم در مورد کمیک های مارول و هم در مورد کمیک های DC وجود داشت . الان هم خیلی خیلی بعید میدونم که این موضوع رو تغیر داده باشن .
   2- در اینجا باز به تئوری بیاندر بودن « سایه نشینان بالا » ، اشاره میکنم . اگر این تئوری درست و صحیح باشه ، شخصیت Rune King Thor ، بدون شک در Beyond World هم بسیار قادر و توانا خواهد بود . در ضمن جدا از این تئوری حتی شواهد و مدارکی ( که البته اون ها هم قطعی نیستند . ) وجود داره که شخصیت اودین هم به Beyond World دسترسی داره .
   پاسخ سایر بخش های کامنتتون هم ( اون قسمت هاییش که نیاز به پاسخ داشته ) در همین نظرم و در نظرات و کامنت های دیگرم هست .

   پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به DANIEL

   آذر 15, 1398

   راستی جناب arkham batman تا یادم نرفته میخواستم یک نکته دیگه ای رو بگم . من باید خیلی وقت پیش متوجه این ترفند های شما میشدم . اگر به لینک زیر مراجعه شود ، دیده میشود که شما اولین بار با نام کاربری Red sun ( البته چیزی که تا حالا مشخص شده . شاید قبل از اون هم باز این ترفند ها رو زدین و شخصی متوجه نشده . !!! ) اومدین و نظر دادین . اونجا گفتین که سوپرمن پرایم قویترین نسخه سوپرمن هست . چقدر حرفاتون ضد و نقیض هست . جمله ای که گفتین دقیقا همین هست : ( قدرت های پرایم قدرت های خدا هستن به طوری که ورژن قوی تر از لوسیفر و ضعیف تر از پرزنس سوپرمن پرایم بین این ۲ تا قدرت داره و تو مقایسه با بیاندر هم گفته شده که کازمیک ارمور سوپرمن توانایی شکست بیاندر رو داره چه برسه به پرایم سوپرمن تو یه نسخه کمیک توی دوران sliver age یا عصر نقره ای موفق به به دست اوردن قدرت بی نهایت میشه یعنی میتونه بی نهایت رو بلند کنه ) . البته من فقط بخش کوتاهی از جمله شما رو گپی کردم . اینجا علنا و واضحا سوپرمن پرایم رو قویتر از کازمیک آرمور دونستین . اگه یک نفر اون کامنت های شما رو بخونه خیلی واضح مشخصه که در تمام اون کامنت ها سوپرمن پرایم رو قویتر از کازمیک آرمور دونستید . الحق که مرد 3000 چهره خود خودتی . اصلا ما رو ول کن ، آخر تکلیفت رو با خودت روشن کن ، کدومشون قویتره ؟؟؟!!!
   نمیدونم چرا الان نظرت عوض شده ؟؟؟!!! شاید دیدی که همه منابع گفته بودن که سوپرمن پرایم ضعیفتر هست و شما هم دیدی که دیگه انصافا هیچ چیزی برای انکار وجود نداره و از اونجایی که همه سوپرمن پرایم رو خوب میشناختند و باهاش آشنا بودند ولی با کازمیک آرمور سوپرمن نه ، به همین دلیل رفتین سراغ کازمیک آرمور تا دفاعیتون از سوپرمن رو با اون ادامه بدین . نمیدونم شایدم این حرکتتون دلیل دیگه ای داشته . قضاوت قطعی نمیکنم .
   فقط الان بهتون پیشنهاد میکنم که دیگه به این ترفند ها فکر نکنین . مثلا با خودتون بگین که این دفعه ایمیلم رو عوض میکنم تا مشخص نشه و خلاصه این بازیها رو در نیارین . خیلی عادی نطراتتون و دلایلتون رو بگین . سوپرمن قهرمان قدرتمند و محترمیه . منم از کودکی دوستش دارم و هیچ کس منکر قدرت خیلی زیاد و فوق العادش نیست . راستش رو بگم همیشه سوپرمن رو دوست داشتم . کمیک های DC هم معمولا از خیلی جهات ابعاد وسیعتر و گسترده تری داره نسبت به کمیک های مارول و تا حدودی متنوع و بهتر و سرگرم کننده تر هم هست . ( البته نه همیشه و اینکه شاید بعدا این روال تغیر کنه که البته دار تغیر هم میکنه . !!!!! ) قبول . البته به نظر شخصی من . اما این راهش نیست . میخوای بحث کنی اصولی و اخلاقی بحث کن . نه به این روش . ما به سوپرمن توهین نکردیم خودت اول توهین رو شروع کردی . سعی کن هیچ کجا و هیچ موقع بحث رو حیثیتی نکنی چون در اینصورت معمولا اول خودت اشتباه میکنی .

   پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به DANIEL

   آذر 15, 1398

   عه راستی یادم رفت اون لینکی که در کامنت قبلیم ( که چند دقیقه قبل ارسال کردم . ) بهش اشاره کرده رو قرارم بدم . اگر خواستین میتونین برای پیگیری به لینک زیر مراجعه کنید و به صحت سخنانی که در کامنت قبلیم گفتم پی ببیرین . :
   https://paroshat.com/48721/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-10-%d9%86%d8%b3%d8%ae%d9%87-%da%a9%d9%85%db%8c%da%a9%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%d8%ae%d8%b5%db%8c%d8%aa-%d8%b3%d9%88%d9%be%d8%b1%d9%85%d9%86

   پاسخ

 16. avengers

  آذر 7, 1398

  نقطه ضعف سوپرمن علاوه بر كريپتون به جادو هم ضعف داره و از اين حيث ثور مى تونه نسبت به سوپرمن برتري داشته باشه . بعدشم كه شما ميگى سرعت سوپرمن بيشتره ولى سرعت ثور هم كم نيست ، ثور مي تونه اجسام را با سرعت نور ببينه مانند سوپرمن! و اگر به قدرت برسيم هردو تقريبا باهم مساوي هستند البته قدرت بدنى سوپرمن اندكى بيشتره در نخسه هاي معمولي .

  پاسخ

  • واقع بین در پاسخ به avengers

   آذر 8, 1398

   اگه تور در حد نور سرعت داشت میتونست برادر اسکارلت ویچ رو راحت بگیره
   اما نتونست چوت سرعتش خیلی بالا نیست
   سرعته بالای داره اما نه در حد سوپرمن

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به واقع بین

    آذر 9, 1398

    چییییییییییییی ؟!؟؟!؟؟؟!!؟!!!؟؟ ببین تو اشتباه متوجه شدی .
    ثور به جز زمانی که با پتکش در خلا پرواز میکنه ، سرعتش به مراتب کمتر از سرعت نور هست . اما منظور این بود که میتونه اشیا با سرعت نور ( و حتی سریعتر ) رو ببینه و نسبت به اونها واکنش نشان بده . !!! این موضوع در کمیک ثور 337# به خوبی و واضحا مشخص شد . در بعضی از کمیک های دیگه هم این موضوع مشخص شده .
    حالا اینکه چرا اون موقع در برابر سیلور سرفر واکنشی نشان نداد ، به محدود شدن قدرت ثور در MCU مزخرف لعنتی مربوط میشه . اما خوب مبدا اصلی بدون شک کمیک هست که ثور هم در کمیک چنین قدرتی رو داره . !!! پس بدونین که سرعت سوپرمن آنچنان که تصور میشه براش کارامد نخواهد بود .

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به واقع بین

    آذر 9, 1398

    منبع مقایسه کمکه و طبق اون ثور ۲ تا ۳ برابر سرعت نور میتوره پرواز کنه…تو که انتظار نداشتی توی ی فیلم ی همچین چیری رو نشون بدن…
    حتی سرعت زیاد سوپرمن توی jl ی توهین بود به فلش و این هم یکی از نقاط ضعف فیلم بود.

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به واقع بین

    آذر 9, 1398

    درضمن یادم رفت بگم منظور من پرواز با کمک میولنیر بود و دقیقا نمیدونم ثور سرعتش بدون میولنیر چقدره

    پاسخ

 17. واقع بین

  آذر 6, 1398

  تور بدون شک خیلی قدرتمنده آما یه چیزی رو باید بدونید که سوپر من هم از لحاظ قدرت و هم از لحاظ سرعت از تور بیشتره آما این دلیل نمیشه که مارول شخصیت های قوی تری نسبت به تور نداشته باشه مارول شخصیت های رو داره که میتونن به تنهای با دارک ساید مبارزه کنن و پیروز بشن
  آما اگه بیاییم صادق باشیم سوپرمن میتونه با سرعتی زیاد و قدرتی فراوان پیروز بشه
  سوپر من دقیقا از لحاظ شکست ناپزیری مثل هلا است تنها فرقش اینه که نقته ی ضعفش کریپتونایت هست و هیچ صاعقه ی نمیتونه نابودش کنه
  و حتی از کجا معلوم که سوپر من مثل کاپیتان آمریکا و تانوس و هلا و اودین لایاقت پتک تور رو نداشته باشه
  اگه بخوایم بگیم که پیروزه باید بگیم سوپر من.

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به واقع بین

   آذر 9, 1398

   اولا بگم که همون طور که خودم گفتم و توضیحات تکمیلی رو قبلا دادم ، سرعت سوپرمن بیشتر هست ولی این سرعت خیلی کارامد نخواهد بود . شما برو کمیک های مارول در برابر DC رو بخون ببین ونوم زده سوپرمن رو له کرده ( البته در شرایطی خاص ) . اگه سرعت سوپرمن اینجوری که شما فکر میکردین بود ، ونوم اصلا نمیتونست سوپرمن رو لمس کنه . یا مثلا در مبارزه هالک و سوپرمن که سوپرمن پیروز شد اما خود همین سوپرمن چندین بار به سرعت زیاد هالک اعتراف کرد . نمونه اینها در کمیک های DC هم زیاد هست . پس برای چندمین بار عرض میکنم که زیاد روی سرعت سوپرمن مانور ندین و فکر نکنین که همین سرعت برای سوپرمن و برنده شدنش کافیه . حالا در مورد ثور که با توجه به حواس خاص خدا گانه اش ، شرایط برای سوپرمن بسیار سختر از مبارزه با امثال ونوم و هالک خواهد بود .
   در مورد قدرت هم بله ، قدرت بدنی نسخه معمولی سوپرمن یکمی از قدرت بدنی نسخه معمولی ثور بیشتر هست اما بسیار بسیار کمتر از اونی که تکلیف مبارزه رو تایین کنه . این هم از این مورد .
   این مورد رو هم جهت اطلاع بگم که مارول و DC هر دو شخصیت های قدرتمندتر از شخصیت ثور و سوپرمن دارند و این کاملا مشخصه ولی نمیدونم اینو گفتین که چی ؟!؟؟؟؟ چه ربطی به این موضوع داره ؟!؟؟؟
   در ضمن سوپرمن شباهت آنچانی که چه عرض کنم اصلا شباهتی به هلا نداره . فقط هر دو قدرت بدنی خیلی زیادی دارند . همین . شباهت دیگه این من بینشون نمیبینم . این رو هم جهت اطلاع گفتم .
   این نکته رو هم باز جهت اطلاع میگم که تانوس لایق پتک ثور نیست و نمیتونه بلندش کنه . این رو هم بدونین . هیچ وقت دیدین که تانوس پتک ثور رو بلند کنه ؟؟!؟ پس نگین که لایق هست . تانوس در فیلم لعنتی مزخرف بیخود اند گیم فقط تبر استورم بریکر رو بلند کرد که این تبر اصلا ربطی به لیاقت نداره و احتمالا هالک هم میتونه بلندش کنه .
   نکته آخر اینکه اتفاقا صاعقه خیلی هم خوب به سوپرمن صدمه میزنه و به این موضوع در کمیک های DC هم اشاره شده . پس فکر نکنین که سوپرمن در برابر همه چیز آسیب ناپذیره . سوپرمن رو در حد یک خدای شکست ناپذیر ندونین .

   پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به استیو راجرز

    آذر 10, 1398

    همه ی حرفات رو قبول داشتم اما اونی که گفتی تانوس لیاقت نداره اونو اشتباه گفتی مگه خوشیه ی که تبر تور رو بلند کنی
    اما بقیه ی حرفات منطقی بود

    پاسخ

   • Arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

    آذر 10, 1398

    کسی سوپرمن رو خدای شکست ناپذیر نمیدونه اما سوپرمن تقریبا تا سال ۱۹۸۰ واقعا نه جادو نه کریپتونات نه هیچی روش تاثیر نداشتنه نویسندگان کمیک وقتی دیدن خیلی بی معنیه این قضیه اول کریپتونات رو وارد قضیه کردن بعد جادو رو

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

     آذر 11, 1398

     واقعا چند بار گفتم اما باز هم میگم . جادو همیشه روی سوپرمن اثر میگذاشته (دقت کن که میگم همیشه !! ) . حالا کریپتونایت رو آوردند چون اون اوایل خیلی قوی بود و همه جور قدرتی داشت و برای محدود شدن کردن قدرت هاش کریپتونایت رو آوردند .

     پاسخ

     • arkham batmn در پاسخ به استیو راجرز

      آذر 11, 1398

      اثر داره اما بسیار کم که هیچ اسیب جدی بهش نمیزنه

      پاسخ

      • استیو راجرز در پاسخ به arkham batmn

       آذر 11, 1398

       جادو همیشه از نقطه ضعف های بزرگ سوپرمن بوده و هست . دیگه لطفا چرت نگین . همه اینو میدونن . همه عالم آدوم اینو میدونن که جادو بسته به سطحش از سطح استاد به بعد قادر هست که آسیب های خیلی جدی و کشنده ای به سوپرمن وارد کنه . نمیدونم شما دارین چطور این موضوع رو کتمان میکنین . تعصب رو بزارین کنار .

       پاسخ

       • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

        آذر 13, 1398

        راست میگی نمیدونم این چرا نمیفهمه.
        شاید دوتا کمیک سوپرمن خونده فکر می کنه خیلی چیزی بلده .
        دوست عزیز صدبار گفتن منم میگم جادو نقطه ضعف سوپرمنه

        پاسخ

        • Arkham batman در پاسخ به کیارش

         آذر 14, 1398

         اول این که من اندازه موهای سرشما کمیک های سوپرمن خوندم این ۱
         ۲ این که خودم از شخصیت سوپرمن خیلی خوشم نمیاد اما منکر این که همیشه بزرگترین قهرمان عالم بوده نشدم. چون همه سایت ها اونو Goat میدونن.

         ۳ این که کل دنیای مارول شخصیتی عین بتمن و سوپرمن نداره. که این قدر شخصیت پردازی قوی داشته باشن.

         ۴ ثور سوپرمنو شتک میکنه ؟ تقریبا الن مور و گرنت موریسون و پیتر دیوید و نیل گیمن و فرانک میلر همشون گفتن سوپرمن قوی ترین و بزرگترین قهرمانی هست که خلق شده در دنیای کمیک منهای فرانک میلر که بتمن رو بزرگترین شخصیت کمیک میدونه بعد تو میگی سوپرمن رو میزنه پس فکر نکن من منبع ندارم این که تو کمیک دی سی رو دوست نداری همون بهتر کمیک های بچگونه مارول رو بخونی.

         پاسخ

         • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

          آذر 14, 1398

          اول بگم که حتی اگه روح استن لی بزرگ و جک کربی هم بیان و بگن که سوپرمن قویتر از ثور هست من یکی قبول ندارم . چون عقل سلیم این مورد رو قبول نمیکنه . این از موضوع اول .
          اما موضوع بعدی اینکه شما منبعت برای اینکه این اشخاص سوپرمن رو قدرتمندتر از شخصیت ثور دونسته باشن چیه ؟!؟!؟؟ میشه منبعت رو قرار بدی ؟؟؟ در غیر این صورت این حرفت کاملا فاقد اعتبار هست . خداییش خیلی از خودتون حرف در میارین . تمومش کنید و اشخاص رو با این حرفاتون فریب ندین . اینجور که شما گفتین همه نویسندگان و دستندرکاران کمیک سوپرمن رو قویترین قهرمان دونستند . آقا ول کن دیگه این حرفای بیخود رو .

          پاسخ

         • avengers در پاسخ به Arkham batman

          آذر 14, 1398

          عجب! عجب! ديگه تا چه حد سياست مي تونه كثيف باشه !!!!!!ولى روش خوبي بود ، بهت تبريك ميگم .😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉

          پاسخ

         • کیارش در پاسخ به Arkham batman

          آذر 14, 1398

          عباس اقا اگه خودتون بهش چیزی نگید …
          خدایی چقدر تعصب داری وای وای وای . اون چهار تا ادمی که گفت سوپرمن قوی ترین قهرمانه ……
          دیگه چی بگم . واقعا به نظر تو کمیک های دی سی خیلی از مارول بهتره . شاید 10% بهتر باشه ولی پسر جون دنیا دیگه دنیای کمیک نیست ! دنیای سینماست .
          دیگه مثل قبلا نیست کسی بشینه کمیک جنگ پنهان بخونه (که انقدر طولانی بود چشمام درد گرفت .
          تو خارج میشنین کمیک بخونن . شاید چهار تا ادم مثل استیو که علاقه ی زیادی به کمیک دارن زیاد بخونن .
          حالا دیگه انقدر شما دی سی فنا بی دلیل حرف میزنین دارین هنر تعصب رو نشون می دین .

          پاسخ

         • کیارش در پاسخ به Arkham batman

          آذر 15, 1398

          عباس اقا خودتون میدونید باید چه کار کنید

          پاسخ

   • علیرضا در پاسخ به استیو راجرز

    آذر 28, 1398

    اقای استیو راجرز
    شما داری مثلا الان مبارزه هالک و سوپرمنو توضیح میدی ، همه میدونن doomsday کیه ، یکی از خشن ترینو وحشی ترینو بی رحم ترین دشمنای سوپرمنه که هیچی حالیش نیست فقط خون میریزه ، این موجود فرازمینی از لحاظ جثه و قدرت فیزیکی ۲ یا ۳ برابره هالکه علاوه بر این نسبت به هالک خیلی بی رحم تر و وحشی تره ، بعد شما داری مبارزه هالکو سوپرمنو مثال میزنی ، هالک در مقابل دومزدی مث بچه اس ، اینو همه میدونن ، اگه یه روز هالک به دومزدی بر خورد کنه شکی نداشته باش هالکو عین قوطی مچاله می‌کنه
    در ضمن شما که میای میگی سوپرمنو در حد یه خدای نامحدود ندونین
    اولا که اگه اینطور باشه پس شما مارول فن ها هم نباید ثور رو یه خدا بدونین
    هر ابر قهرمانی که قدرت های خداگونه داشته باشه ، بدون محدودیت باشه یه خداست «البته تو کمیک»
    از لحاظ قدرت فیزیکی هم که معلومه سوپرمن پیروزه
    چرا؟
    چون یه بار مجبور شد یه قاره رو بلند کنه ببره فضا ,«دوباره میگم یه قاره»
    نقط ضعف های سوپرمن هم که معلومه
    کریپتونایت و جادو ، البته اینم بگم از اونجایی که هر کسی به کریپتونایت دسترسی نداره و نخواهد داشت
    پس میریم سراغ جادو
    البته که کریپتونایت اسیب خیلی شدیدی به سوپرمن میزنه حتی براش مرگباره
    اما جادو اینطوری نیس
    اسیبی که جادو به سوپرمن میزنه محدوده
    جادو هیچ وقت نمیتونه به اندازه کریپتونایت به سوپرمن اسیب بزنه
    بعدش شما که میگی ونوم سوپرمنو زد لاش داد
    همه میدونن ونوم نقط ضعفاش چیه
    اتیش و امواج صوتی
    سوپرمن لیزر داره و براحتی می‌تونه ونوم رو شکست بده اما همون‌طور که تو این سایت بهش اشاره شد سوپرمن در مبارزه با افراد غیر دشمن ، مراعات میکنه
    پس شما به این هم توجه داشته باش
    بعدشم شما که به صحنه های فیلم متکی هستی
    اگه قسمت اول اونجرز رو دیده باشی میفهمی که توی مبارزه هالک و ثور توی هواپیما شیلد ، هالک چطور ثور رو مث بالشت به این ور اون ور پرت میکرد
    یه موضوع دیگه
    هر کسی که لایق باشه می‌تونه چکش تور رو بدست بیاره
    پس از این جهت با توجه به اینکه سوپرمن تو عمرش کارای خوب و بشر دوستانه ای انجام داده شکی نیست که لایق هست
    نکته بعدی اینکه سوپرمن نامیراست ، حتی با وجود کریپتونایت ، وقتی که بمیره سلول هاش از کار میافتن اما بعد از مدتی علاعم حیاتی پیدا می‌کنه و سلول هاش خورشید رو جذب می‌کنه و زنده میشه البته اینم بگم که این روند یه کمی کند هست
    سوپرمن که هر بار بمیره و زنده بشه قویتر از قبل میشه اینو هم همه میدونن
    همه وقتی می‌خوان مثال یه ابر قهرمان همه چی تمام رو بزنن اسم سوپرمنو میگن
    چون سوپرمن قهرمانیه که همه نه ولی بیشتر قدرت ها رو داره اونم به طور زیاد

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به علیرضا

     آذر 29, 1398

     خیلی خیلی خیلی ، زیاده روی کردی . !!!!!!!!!!! تک به تک حرفات رو پاسخ میدهم .
     اولا تو نمیتونی با این قطعیت بیشتر از 100% ، ادعا کنی که دومزدی از هالک قویتره . به هیچ وج . درسته که شواهد نشان میده که دومزدی احتمالا قدرتمندتر هست اما مطمئنم که یا تو آشنایی کمی با کاراکتر های مارول داری و یا خودت رو به اون راه میزنی . !!!!! هالک خودش در کمیک با سوپرمن جنگیده و درسته که سوپرمن در این مبارزه ( و یا به نوعی مبارزات ) پیروز شد اما خیلی سخت و اینکه چندین بار به سرعت فوق العاده هالک اعتراف کرد . هالک در اون مبارزه بعضی از قدرت هاش محدود شده بود . قدرت هایی که به نظر خیلی از طرفداران اگر داشت میتونست نتیجه متفاوتی رقم بخوره . یادت باشه که میگن هالک هرچه عصبانی تر ، قویتر . در کل و خلاصه برو راجب هالک تحقیق کن . هالک فقط یک هیولای سبز بزرگ و بیخود نیست که سوپرمن یک مشتش بزنه و شکستش بده . این از این مورد .
     مورد دیگه اینکه بازم میگم تو داری سوپرمن رو تقریبا مثل یک خدای نامحدود فرض میکنی . اولا بگم که سوپرمن خدا نیست . اون فقط یک کریپتونی هست که در شرایطی خاص ( مثل شرایطی که در زمین وجود داره ) ، خیلی خیلی قدرتمندتر از انسان های معمولی .
     در مورد شخصیت ثور باید بگم که یک خدا هست . ثور پسر اودین ( خدای خدایان و قدرتمندترین اسکای فادر دنیای مارول ) هست . پس بدون که DC فن بخوای یا نخوای ، ثور یک خدا هست و از گونه خدایان . ثور خدای آذرخش هست . نمیگم نامحدود هست اما بالاخره یک خدا هست . بر خلاف سوپرمن که اصلا خدا نیست .
     نکته بعدی اینکه سوپرمن در شرایطی خاص که قبلا اشاره کردم ، قدرت های خدا گونه داره اما نامحدود نیست . اگه جایی مثل زمین وجود داشته باشه ولی آنجا ستاره ای مثل خورشید خودمون نداشته باشه ، قدرت های سوپرمن شدیدا کاهش پیدا میکنه . ثور هم که توانایا تلپورت داره و میتونه خودش و دیگران رو با استفاده از میولنیر تلپورت کنه و این یعنی خیلی راحت میتونه سوپرمن رو به جایی منتقل کنه که له اندازه 1/100 هالک هم قدرتمند نباشه .
     میگی سوپرمن قدرت بدنی بیشتری داره ؟! ، باید بگم که بله خود من هم فکر میکنم که قدرت بدنی سوپرمن یکمی بیشتر هست اما هر شخصیتی که قدرت بدنی بیشتری داشته باشه ، دلیلی نمیشه که پیروز هست . به عبارتی قدرت بدنی یکی از فاکتور های مبارزه هست اما به تنهایی تایین کننده نیست .
     جادو هم که یکی از ضعف های اشکار سوپرمن هست و بسته به سطح آن ( نوع جادو ) ، حتی میتونه برای سوپرمن مرگ آور باشه . در مورد جادو و انواع سطوح آن در کامنت های قبلی ام توضیح داده ام . قبول دارم که جادوی نسخه و حالت معمولی شخصیت ثور در دنیای اصلی مارول ، برای سوپرمن کشنده نیست ولی به طور قطع میتونه یکی از عوامل پیروزی ثور ، در این مبارزه به حساب بیاد .
     نکته دیگه اینکه ونوم سوپرمن رو شکست داد ( البته در شرایطی خاص ! ) رو که من از خودم نساختم . به هر حال کمیکش موجود هست . برو خودت ببین . عجیبه که اینقدر ادعات میشه اما از خیلی موارد خبر نداری . بگذریم . فکر نکن سوپرمن یک خدای قادر مطلق هست که مثلا شخصیت هالک حتی نمیتونه به مبارزه باهاش فکر کنه . !!!! بعله اینجوریام نیست .
     نکته بعدی اینکه اولا من چه زمانی گفتم به صحنه های فیلم متکی هستم ؟!!؟!؟!؟!؟!؟ هان ؟!؟!؟!؟!؟!؟؟؟ شاید اشاره ای هم به سینما و فیلم ها داشته باشم اما اگه دقت کنید در تک به تک کامنت هام ، حداقل بیشتر از 95 % راجب کمیک صحبت کرده ام و توضیح داده ام تا سینما و فیلم ها . پس حرف بیخود و بی پایه نزنید .
     دوما انتظار نداشته باش که مشت های شخصیتی مثل هالک برای شخصیتی حتی در حد و اندازه های شخصیت قدرتمندی مثل ثور ، مثل نوازش باشه . یادت باشه که در یکی از کمیک ها همین شخصیت هالک سوپرمن رو با یک مشت از جو زمین خارج کرد . !!!!!! ( یادت باشه . !! ) تو یعنی حالا فکر میکنی اگه هالک سه سوپرمن مشت بزنه ، براش مثل نوازش میمونه ؟!؟؟!؟ اگه پاسخت مثبته ، پس من دیگه حرفی ندارم .
     سوما چرا اینجا رو مثال زدی ؟ ، در فیلم ثور : راگنورک ، ثور خیلی راحت میتونست با قدرت ویژه خودش ( که این قدرت را از آزگارد دریافت میکرد . ) ، هالک رو شکست بده اما گرند مستر دخالت کرد . در همان مبارزه بعد از این که شخصیت ثور از قدرت ویژه خودش استفاده کرد ، قدرت بدنیش به مراتب بیشتر از هالک شده بود .
     موضوع بعدی اینکه اینکه سوپرمن لایق پتک ثور باشه ، فقط در حد یک ادعا هست و بس . همین . سوپرمن انسان خوبیه درست ، ابرقهرمان خوبیه درست . حالا بگو ببینم تونی استارک ( آیرون من ) و یا خیلی های دیگه که لایق پتک ثور نبودند و من الان نمیخوام به تک تک آنها اشاره کنم ، اینطور نبودند ؟ در کمیک که نمونه هاش زیاده ولی در همان MCU هم ندیدی که استارک چه فداکاری بزرگی کرد ؟!؟؟! یعنی میخوای بگی سوپرمن از آیرون من بهتر و قهرمان تر هست ؟!؟! خوب باید بگم که نمیتونی چنین حرفی بزنی . نمیخوام بگم که احتمال لایق بودن سوپرمن صفر درصد هست اما به هیچ عنوان هم نمیشه گفت که 100 درصد لایق هست .
     سوپرمن هم جاودانه و نامیرا نیست . من شنیدم که طول عمر سوپرمن نسخه معمولی کمتر از 1000 سال و تقریبا بین 700 تا 800 سال هست . اما از یک چیزی 100 مطمئنم اینکه سوپرمن نامیرا نیست . اینم که میگی هر بار بمیره ، دوباره با قدرت بیشتر زنده میشه ، فقط یک حرف پوچ و کاملا بی پایه و بی اساس مطلق هست .
     در پایان اینکه امیدوارم شما اون کاربر بینهایت چهره یعنی arkham batman نباشید .

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به استیو راجرز

      آذر 30, 1398

      سلام جناب استیو راجرز.
      تقریبا تمام نکاتی که توی کامنتش گفته بود رو جواب دادید ولی یجا گفتین که قدرت ویژه ثور از آزگارد سرچشمه میگیره…
      خب باید بگم mcu رو نمیدونم ولی تا جایی که میدونم ثور در کمیک پسر اودین(خدای خدایان ازگارد و محافظ ۹ قلمرو) و گایا(ی الهه زمینی) هست.
      اودین در واقع ی پسری میخواسته که قدرتش فقط از ازگارد سرچشمه نگیره و واس همین ترجیح داده مادر ثور گایا باشه بنابراین قدرت ثور از میدگارد و ازگارد سرچشمه داره.
      توی mcu با توجه به یسری دلایل میشه گفت ممکنه قدرت ثور از ازگارد سرچشمه داشته باشه(تازه اون دلایل هم جواب دارن) ولی حدس من اینه که دلیل اینکه ثور توی فیلم رگناروک یهو اونقدر قوی شد که هالکو مث پنیر بزنه و ی همچین صاعقه بزرگی به هلا بزنه این بود که اودین فورس بعد از مرگ اودین بصورت خودکار به ثور منتقل شده واس همینم وقتی از هالک کتک میخورد چند تا صحنه از پدرش دید و یهو قدرتمند شد.
      بهرحال امیدوارم حدسم درست باشه و در نتیجه توی mcu هم ی کینگ ثور ببینیم…
      ولی ثور اگه به عنوان دشمن انتقامجویان تبدیل به کینگ ثور بشه مطمئنم میتونه خیلی هیجان انگیز باشه.

      پاسخ

    • avengers در پاسخ به علیرضا

     آذر 30, 1398

     دوست عزيز ، واقعا منظور از اينكه هالك ثور رو به اينور و اونور پرت كرد نميفهمم ، همونطور كه هالك ثور رو زد تا اندازه اي ثور هالك رو زد ، بعدشم كه در فيلم ثور راگنورك ثور حرفى براي گفتن نزاشت ، بعدشم ميخواستم درباره ى لايق بودن سوپرمن حرف بزنم كه كاربر عزيز (استيو راجرز )جواب شما رو داد
     موفق باشيد ،،،،،،

     پاسخ

 18. avengers

  آبان 23, 1398

  منم با نظر استيو راجرز موافقم چون هيچ كس نميتونه با نيروي Rune King Thorمقابله كنه البته بياندر ميتونه يه كارايى در برابر RKT انجام بده. اگه من بين سوپرمن و ثور يكى رو انتخاب كنم جواب قطعى من ثور خواهد بود .البته هيچ وقت نبايد قدرت سوپرمن رو دست كم گرفت مخصوصا قدرت سوپرمن پرايم . اگه بين هالك و سوپرمن يكى رو انتخاب كنم قطعا سوپرمن رو انتخاب ميكنم .به نظرم ديگه مقاسيه هالك و تور اشتباه است البته هالك هم تا به حال تونسته ثور را متوقف كنه اما ثور برد هاي بيشتري نسبت به هالك داره و ديديم كه تو ثور ٣ هالك شكست خورد . ممنون از استيو راجرز و اركام بتمن كه اطلاعات خود را به ما ارائه دادند .

  پاسخ

  • arkham batman در پاسخ به avengers

   آذر 9, 1398

   دوست عزیز Rune king به هیچ عنوان توانایی مقابله با دادگاه زندگی و بیاندر رو نداره سوپرمن هم دیگه ۹۰ درصد سایت ها قوی ترین قهرمان میدوننش حالا شاید چند سایت بگن ثور یا یکی دیگه اما ۹۰ درصد سایت ها سوپرمن رو قوی ترین میدونن در ضمن بهم ثابت شده ورژن CAS سوپرمن قوی تر از سوپرمن پرایمه

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به arkham batman

    آذر 9, 1398

    میشه بپرسم دقیقا چ دلیلی داره که نتونه با دادگاه زندگی و بیاندرز مقابله کنه؟
    رون کینگ تابحال توی همین حضور کمی که توی کمیک ها داشته ثابت کرده میتونه با هر موجودی تو مولتیورس مارول بجنگه(جز والای همگان).
    من کاملا میدونم بیاندرز چه قدرتی داره و با این حال میگم رون کینگ میتونه باهاش مقابله کنه.
    حالا از بیاندرز بگذریم…خداوکیلی بر چه اساس میگی نمیتونه دادگاه زندگی رو شکست بده؟د آخه ی کسی رو بگو که حداقل بتونه موجودات ضعیف تر از رون کینگ رو بزنه ن دادگاه زندگی که حتی تانوس با هارت آو د یونیورس دخلشو میاره.
    بیاندرز هم که دادگاه زندگی رو قبلا کشتن…
    درباره سوپرمن هم که درباره نسخه معمولیشون شاید اینطور باشه ولی درباره رون کینگ و پرایم اصلا اینطور نیست…
    حالا رون کینگ و کازمیک آرمور رو دقیقا نمیدونم و الکی نمیگم رون کینگ قویتره ولی پرایم در برابر رون کینگ اینطور نیست

    پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

    آذر 9, 1398

    اولا که 90% سایت ها و منابع معتبر سوپرمن رو قویترین ابرقهرمان کمیک نمیدونن . لطفا الکی از خودت حرف بیخود نساز .
    تو بیا به ازای هر یک سایتی که میگی سوپرمن رو قویترین دونسته و منبع و لینکش رو قرار میدی ، من منبع و لینک 2 تا سایت رو قرار میدم که شخصیت ثور رو قدرتمندترین ابرقهرمان معرفی کرده باشه . پس فقط حرف نزن . در عمل هم نشون بده .یک طرفدار بتمن هم میتونه ادعا کنه که همه سایت ها بتمن رو قویترین میدونن .
    راجب قدرتمندترین نسخه و حالت ثور هم در کامنت بعدی توضیح نسبتا مفصلی ارائه میدم که بفهمید سطح قدرتش چقدر هست و اینطور با اطمینان نگین که به هیچ عنوان نمیتونه با بیاندر مقابله کنه . اتفاقا بیاندر هم در این توضیحات هست .

    پاسخ

    • arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

     آذر 10, 1398

     سایت Cbr معتبر ترین مجله کمیک بوکی جهان سایت Ign یا سایت Empire یا سایت Comic vine اینا معتبرترین سایت ها هستن تو دنیای کمیک.

     در مورد ران کینگ و پرایم بله یه خودم موافقم قدرت RKT بیشتر تو چند تا سایت هم دیدن مردم گفتن تو سایت comic vine هم ۶۳ به ۳۷ درصد قوی تر از سوپرمن پرایم بوده اما بحث اینجاس اگه بزنی قوی ترین ورژن سوپرمن بالای ۷ یا ۸ سایت کازمیک ارمور رو قوی تر میدونن و ۲ سایت فقط پرایم رو و یه جدال بین ران کینگ و کازمیک ارمور گذاشته بودن که اگه تلگرام یا چیزی داری اسکرین میفرستم ۷۱ به ۲۹ درصد گفته بودن کازمیک ارمور میبره چون رباته و عملا نه جادو تاثیر داره حتی ورژن امگا نه چیزی کازمیک ارمور موفق به نابود کردت ایمپریکس( پرایم قوی ترین ویلن تمام کمیک به همراه انتی مونیتور و بیاندر و البته دارکساید) شده مستر میستزپلیک که از جهان چند بعدی بوده رو جلوش رو گرفته توانایی نابودی کل مولتیورس دنیای دی سی رو داشته یعنی تمام بعد های دی سی و حتی قوی ترین عضو اندلس یعنی دیریم (مورفیوس) هم جلوش کاری نتونسته بکنه.
     پرایم از دیوار سورس رد شده بله اما کازمیک ارمور با دارک مانیتور( اخرت دنیای دی سی ) جنگیده
     دوست عزیز من اینا رو بدون منبع نمیگم بارها لینک اون سایتا و عکسا رو قرار دادم اما نیومده متاسفانه به خاطر همین میگم اگه جایی دیگع خواستی بگو بفرستم

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

      آذر 11, 1398

      خوب حقیقتا همان طور که چند بار دیگه هم عرض کردم ، من آشنایی کمی با شخصیت کازیک ارمور دارم بنابراین قضاوت نمیکنم . خوب خودمم دیدم که خیلی از منابع میگن که قویترین ورژن سوپرمن هست . اما خوب تا جای کمی که میدونم این شخصیت در واقع یک ربات هست نه خود سوپرمن واقعی . !!!
      در مورد جادو هم اگه دیده باشین گفتم که جادو چندین سطح داره و در خود کمیک های قدیمی DC اشاره شد که فقط پرزنس نسبت به انواع سطوح اون ایمن هست . فکر نمیکنم کازمیک ارمور هم اینگونه باشه . مگر اینکه بعدا در یک رویداد یا ریبوتی ، این بیشینه رو تغیر داده باشن و شخصیت های دیگه هم باشن که نسبت به همه سطوح جادو ایمن باشن . به هر حال اینم ممکنه .

      پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

      آذر 11, 1398

      راستی ببینید این هایی که شما گفتین اسم سایت هستند و چیزی رو ثابت نمیکنه . شما لینک دقیق مقاله رو قرار بدین . منم میتونم اسم همه سایت های کمیکی معتبر رو بگم . قرار شد لینک دقیق مقاله رو بنویسید تا منم به ازای یک لینک ، برای شما 2 تا لینک بفرستم .

      پاسخ

      • Arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

       آذر 11, 1398

       thetoptens.com/most-powerful-superheroes
       *
       drunkenpenwriting.com/2017/07/12/10-strongest-superheroes-marvel-and-dc-characters
       *
       devsari.com/20-most-powerful-superheroes-of-all-time/amp/#aoh=15752876075915&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s
       *
       comicbook.com/movies/2019/02/06/the-50-most-important-superheroes-ranked/#47
       *
       =ign.com/lists/comic-book-heroes
       *
       comicvine.gamespot.com/profile/idea/lists/top-100-comic-book-heroes-ign/32884
       *
       empireonline.com/movies/features/50greatestcomiccharacters
       *
       thecinemaholic.com/most-powerful-superheroes-in-movies-ranked
       *
       daily-hall.com/most-powerful-superheroes-top-10-strongest-superheroes-ever-created
       *
       toptenia.com/top-10-best-superheroes

       اگر اینا کافی نیستن بگین بازم بفرستم

       پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

        آذر 11, 1398

        دومین لینک که از سایت و منبع معتبری نیست و اساسا ارزشی نداره . در رتبه بندی کاپیتان آمریکا رو قویتر از ماشین من هانتر و اکوامن حساب کرده که این خودش همه چیز رو مشخص میکنه .
        چهارمین لینک هم که راجب قدرت نیست راجب مهمترین ابرقهرمانان هست نه قدرتمندترین . بین این دو فرق هست . هرچند الان وارد اینکه چقدر معتبر و صحیح هست نمیشم .
        پنجمین لینک هم مثل قبلی راجب قدرتمندترین نیست . راجب بهترین ها هست . اینم از این .
        ششمین لینک هم راجب بهترین ها هست نه قدرتمندترین ها . اینم از این .
        هههههه ههههه . هفتمین لینک هم راجب بزرگترین هاست ( که منظورش همون بهترین هاست . ) .
        هشتمین لینک هم رنک قویترین در سینما و یا همون فیلم هاست که منم بحثم کمیک هست نه سینما . در ضمن سوپرمن هم رتبه اول نبود . پس اینم هیچی .
        نهمین لینک از اون مقالات هست که رتبه یک نداره و از هر یونیورسی یک نفر رو قدرتمندترین دونسته . حالا بماند که شماره یک برای سوپرمن هست اما اگه خوب مقاله رو بخوانید متوجه میشین که شخصیت ثور رو همتراز سوپرمن و قدرتمندترین ابرقهرمان در مارول معرفی کرده . اما خوب این رو هم با ارفاق ازتون قبول میکنم .
        آخرین لینک و مقاله که دهمین باشه هم باز راجب بهترین هاست نه قویترین .
        اولا که فقط 2 تا مقاله معتبر بود که میشه به حسابش بیاری اما یکی دیگه رو هم با ارفاق حساب میکنم که بشه 3 تا . راجب بقیش توضیح دادم که هر شخصی هم با یک نگاه ساده خودش متوجه میشه .
        اما منتظر باشید منم به زودی لینک مقالاتی رو که گفتم براتون میفرستم .

        پاسخ

        • arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

         آذر 12, 1398

         دوست عزیز همون ۳ تا کافیه سایت دوم برچه اساسی معتبر نیست ؟ منم میتونم بگم تمام سایت های شما معتبر نیستن .

         پاسخ

         • آریو در پاسخ به arkham batman

          آذر 12, 1398

          سایتی که کاپیتان آمریکا از شکارچی مریخی قویتر باشه معتبره؟

          پاسخ

          • arkham batman در پاسخ به آریو

           آذر 13, 1398

           این چه ربطی داره گاهی سلیقه ها دخیل هستن کاپیتان امریکا به خاطر بلند کردن چکش ثور تو لیست هست

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به arkham batman

           آذر 14, 1398

           وقتی سلیقه لینقدر زیاد دخیل بوده دیگه سایت معتبری محسوب نمیشه عزیز دل

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           آذر 14, 1398

           همینو بگو

           پاسخ

         • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

          آذر 12, 1398

          بر چه اساسی معتبر نیست ؟!!؟!!؟؟ خوب جز سایت ها و منابع معتبر نیست دیگه . بر چه اساسی که نداره . نیست دیگه یعنی نیست . اصلا همون طور که گفتم کاملا واضحه که نویسنده مقاله یا اطلاعات کافی نداشته یا از روی تعصب رتبه بندی کرده . آخه شما به هر آدم کمیک خوانی که بگی کاپیتان آمریکا رو قویتر از ماشین من هانتر و اکوامن حساب کرده ، بهت میگن که مقالش به درد نمیخوره . اینم نشونی واضحش . دیگه واقعا چی باید بگم . ؟؟!!

          پاسخ

          • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

           آذر 14, 1398

           وقتتو تلف نکن استیو این همش حرف خودشو میزنه با اینکه 99% این سایت میدونن تو راست میگی .
           ولش کن

           پاسخ

          • دی سی فن در پاسخ به کیارش

           فروردین 23, 1399

           یه اشتباه تایپی داشتی.)راست میگی) رو (ن)رو جا انداختی.باید می گفتی نمیگی.

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به دی سی فن

           فروردین 23, 1399

           :/

           پاسخ

         • avengers در پاسخ به arkham batman

          آذر 14, 1398

          من اصلا با شما موافق نيستم ، چجورى ميگيد كه سوپرمن تو فيلم ضعيف نشون داده شده بلكه ثور قوى . مثلا ثور تنها خدا در گروه انتقام جو هاست ولى ديديم كه در اونجرز پايان بازي چجورى ثور رو زليل كردن اما سوپرمن در ليگ عدالت سه چهار تا خدا رو باهم زد ، برچه اساس ميگيد سوپرمن در فيلم ضعيف نشون داده شه (نسبت به كميك) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

          پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

        آذر 12, 1398

        خوب اول بگم که شما خیلی حرفاتون ضد و نقیض هست . مثلا گفتین که (( سایت Cbr معتبر ترین مجله کمیک بوکی جهان سایت Ign یا سایت Empire یا سایت Comic vine اینا معتبرترین سایت ها هستن تو دنیای کمیک. )) . این کپی حرف شماست .
        حالا از بین این 3 تا سایتی که با ارفاق قبول شدند هیچ کدوم از این سایت های که گفتین نیست . یعنی لینک اول ، سوم و نهم که تازه با ارفاق قبولشون میکنیم . هیچ کدومشون هم که منبع معتبری ندارن . بگذریم .

        list25.com/25-most-powerful-superheroes-of-all-time
        *
        comicvine.gamespot.com/profile/kagetaicho/lists/100-most-powerful-marvel-characters/10144

        فعلا همین دو تا لینک رو داشته باشید تا بعدا . البته اینها هم راجب قدرتمندی هست هم از منابع معتبری هست بر عکس از شما . یکی از این مقالات ، در همین سایت هم ترجمه شده .

        پاسخ

        • arkham batmn در پاسخ به استیو راجرز

         آذر 12, 1398

         همه سایت هایی که گفتم بوده Ign و empire بودن نمیدونم شما چطوری ندیدین ؟ ۳ تا بعضی از سایت ها بله راجب بهترینا و بزرگترینا بودن اونا رو هم فرستادم برای اطلاعات بیشتر اما ۴ تا سایت سوپرمن رو قوی ترین قهرمان دونستن سایت Empire که یک منبع کمیک بوکی قوی داره قوی ترین ابرقهرمانان سینما رو بر اساس کمیک انتخاب کرده این حرف شما بی معنیه که میگن بر اساس فیلم ها اینطوری حساب کنیم توی فیلم ها واقعا ثور نسخه معمولی رو در حدو اندازه کمیک بوک قوی نشون دادن و ضعفی نداره تنها کسی بود که مقابل تانوس ایستاد اما سوپرمن واقعا ایا تو فیلم مرد پولادین اندازه سوپرمن کمکیک قوی بوده؟ اینطوری حساب کنی دی سی هم گند زده تو شخصیت سوپرمن خیلی ضعیف نشونش داده بر خلاف واندروومن.

         طرف بعدی قضیه در مورد سایه نشینان که ران کینگ ثور نابودشون کرده احتمال این که بیاندر باشن بسیار پایینه تمام سایت ها یا منابعی که چک کردم فقط اون حرف لوکی توی کمیک agent azgard رو که گفته بود may be beyonder یعنی شاید بیاندر ها باشن رو اوردن اما فقط یه حدسیه هست که فقط مارول میتونه راجبش توضیح بده

         دوم این که بیاندر در حال حاضر تو کمیک های مارول وجود نداره به این دلیل که نویسندگان مارول بعد از قضیه جنگ پنهان اعتراض کردن به قدرت بیاندر به همون دلیل مارول بیاندر رو فعلا حذف کرده از کمیک هاش یا اگر باشه قدرت هاش بسیار کم تر از بیاندر دوره کلاسیک هست.

         پس سخته تصور کنیم اونا بیاندر ها هستن

         اما خب ثور بله هم رده سوپرمن هست تو کمیک دروغم نیست و خود من شخصا رون کینگ از پرایم قوی تره هرچند کارهای پرایم رو نمیدونم میدونی یا نه
         اما در کل بله از پرایم قوی تره اما از کازمیک ازمور؟ فکر نکنم قوی تر باشه نه این که بگم کازمیک ارمور قوی تره نه قضاوتی نمیکنم اما با توجه به منابعی که دیدم و برام اثبات شده که RKT از سوپرمن پرایم قوی تره منابع بسیاری جدال بین کازمیک ارمور و ران کینگ رو به نفع کازمیک تموم کردن مخصوصا سایت superheros که گفتم بیش از ۷۰ درصد گفته بودن کازمیک ارمور اما خب بازهم میگن بین کازمیک ارمور و ران کینگ منم قضاوت نمیکنم به قول شما کمیک ها قضاوت خواهند کرد

         بخش سوم کی گفته فقط پرزنس ایمن هست به جادو راجب جادو که گفتین توی کمیک لوسیفر توی دنیای ورتیگو لوسیفر و میکاییل و الین بلنک دختر میکاییل در مقابل تمام جادو ها مصون هستن مانیتور ها هم کاملا در مقابل جادو ها مصون هسن اگر خواستین مقاله تخصصی راجب مانیتور ها ارائه میدم در کل اما در کل نمیخوام به نظر شما بی احترامی کنم اما شما همونقدر که راجب کمیک های مارول و قهرمانان و شخصیت هاش اطلاعات بسیار بالایی دارین راجب شخصیت های دی سی خیلی کوته فکرانه نظر میدین . دی سی ویلن هایی داره که از نظر قدرت دست کمی از بیاندر ندارن مثال هاش رو هم نظر بالا گفتم و فقط یکیش انتی مونیتور هست که نمیدونم چقدر ازش اطلاعات دارین از نژاد مانیتور هاست یا ایمپریکس پرایم یا اقای میکسیز پیتلیک که همگی دشمنان سوپرمن هستن . اکثر نویسندگان کمیک قوی ترین دشمنان رو برای سوپرمن ساختن. ویلن هایی در حد بیاندر هرچند سوپرمن معمولی در مقابل اینا واقعا کم خواهد اورد

         در اخر بگم نمیشه گفت حتما این قوی تر از اونه اما فقط به عنوان یه کمیک فن با این که از سوپرمن به خاطر قدرت های زیادی که داره انچنان خوشم نمیاد اما همیشه گفتم بزرگترین قهرمان عالم کمیک بوده و هست اما این که ۱۰۰ درصد قوی ترین هم میتونه باشه؟ از نظر من بله هست از نظر شما نه

         پاسخ

         • shayan در پاسخ به arkham batmn

          آذر 12, 1398

          دوست عزیز جناب بتمن شما دقیقا بر چه اساسی میگی سایه نشینان بالا از نژاد بیاندرز کلاسیک نیستن؟منبعت چیه دقیقا؟
          البته ما هم منبع رسمی نداریم ولی چه منبعی معتبرتر از حرفای لوکی و حرفای خود سایه نشینان بالا؟
          قدرت بیاندرز فکر میکنی چقدر بوده؟خب ی قدرت وحشتناک داشتن که اودین هیچوقت به خودش اجازه نمیده با یکی از اونا درگیر بشه دقیقا مثل سایه نشینان بالا…شما انگار شخصیت اودین رو نمیشناسی دوست عزیز اودین هیچوقت الکی از کسی نمیترسه ولی با این حال جرات رویارویی با اون موجودات رو نداشته به نظر خودت این چه چیز رو نشون میده؟
          وقتی که اودین به قول استیو راجرز با اینفینیتی(یکی از موجودات بسیار قدرتمند مارول که اگه اشتباه نکنم سنگ های ابدیت هم از اون بوجود اومدن) جنگیده ولی حتی به خودش اجازه حمله به اون موجودات رو نمیده یعنی چی؟
          درضمن اگر از نژاد بیاندرز باشن ن تنها طبق گفته شما از بیاندرز کلاسیک ضعیف تر نیستن بلکه حتی ممکنه قوی تر هم باشن چون با تغذیه از نبرد رگناروک(که ی چرخست که بارها اتفاق افتاده)به حدی از قدرت رسیدن که خودشونو قادر مطلق میدونستن.
          درضمن حتی اگه بیاندر هم نباشن دقت کن رون کینگ به راحتی و بدون خوردن ضربه ۳ تا از اونا رو همزمان کشته که این نشون میده کشتن ی بیاندر واسش مث شوخی میمونه.
          درباره اون کازمیک آرمر سوپرمن بگم من حتی نمیتونم تصور کنم که از پرایم هم قویتره چ برسه ب رون کینگ…
          راستش منم مث خودت دقیق نمیدونم کدوم قویتره و با تشدید نمیگم پرایم قویتره یا کازمیک ولی تا جایی که میدونم سوپرمن هر ۱۵ دقیقه که توی خورشید باشه قدرتش ۳ برابر میشه(یکی از کاربرای این سایت اینو گفت) و پرایم هم ۱۵۰۰۰ سال توی خورشید بوده و اگه دقیق بخوایم حساب کنیم حتی ماشین حساب هم نمیتونه عدد درست رو حساب کنه ولی احتمالا ی همچین عددی میشه:۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹
          خب این یعنی پرایم چند برابر به اندازه عدد بالا(حدودیه) از نسحه معمولی سوپرمن قویتره در صورتی که کازمیک آرمر سوپرمن از ترکیب سوپرمن و اولترامن بوجود اومده و در اصل ی رباته و اون جمله ای که گفتی واس اینکه رباته کریپتونایت روش تاثیر نداره هم کاملا اشتباهه و احتمالا کازمیک رو با ی ربات معمولی اشتباه گرفتی…کازمیک آرمور سوپرمن تمام ویژگی های سوپرمن رو داره که ضعف در برابر جادو و کریپتونایت رو هم شامل میشه(ینی اگه در برابر جادو ضعف نداشته باشه پس نباید حتی قدرت اصلی سوپرمن رو هم داشته باشه)…
          و اینکه شما میگی کازمیک میتونه دارک مانیتور رو شکست بده واقعا ب نظرم ی چیز مسخرست(منظورم مسخره بودن و ضعف کمیک دی سیه ن حرف شما) چون تا اونجایی که من فهمیدم مانیتور ها قوی ترین موجودات دی سی هستن و اگه کازمیک بتونه اونا رو شکست بده یعنی واقعا توی داستانهاش افراط و تعصب بکار رفته…
          ینی مثل این میمونه که رون کینگ بتونه والای همگان رو شکست بده.

          پاسخ

          • arkham batman در پاسخ به shayan

           آذر 13, 1398

           شایان عزیز

           شما خیلی دیگه بی مورد صحبت میکنی کازمیک ارمور رو اکثر منابع معتبر قوی ترین ورژن سوپرمن میدونن کسی که مولتیورس براش شوخیه نه تنها مولتیورس بلکه امنی ورس دی سی براش شوخیه

           کازمیک ارمور کریپتونات تاثیری روش نداره

           پاسخ

          • shayan در پاسخ به arkham batman

           آذر 13, 1398

           خب منم گفتم با تشدید نمیگم کدوم قویتره چون اطلاعات کافی از قدرت کازمیک ندارم ولی میدونم با ترکیب شدن سوپرمن و اولترامن بوجود اومده…
           خب یکم تصورش سخته کازمیک از پرایم قویتر باشه کل منظور من همین بود و نمیخواستم چیزیو ثابت کنم

           پاسخ

          • Arkham batman در پاسخ به shayan

           آذر 13, 1398

           اول این که دی سی خیلی بالا تر از داستان های مارول هست اینو بدون ابهت و شخصیت پردازی مارول یک دهم دی سی نیست مارول اگه سینما نبود کسی اهمیت نمیداد بهش کل مارول استلن لی فقید هست اما برای هر شخصیت دی سی کلی نویسنده بزرگ جمع شدن و داستان های غنی نوشتن مارول کلا کپی از دی سی هست این اول

           شما میگی از ضعف دی سی من به شما میگم دی سی بسیار غنی تر از مارول هست. اگه اینطوری ران کینگ ثور هم اگه بخواد دادگاه زندگی یا بیاندر رو شکست بده پس توی داستاناش تفریط به کار بده چطور میتونه دادگاه زندگی رو شکست بده یا بیاندر رو این هم میشه افراط شما داری میگی ثور چون سایه نشینان بالا رو شکست داده این ضعف مارول نیست اما سوپرمن مانیتور ها رو شکست داده افراطه دیگه خیلی تعصبی داری نگاه میکنی

           دوم این که دارک مانیتور ها خدا نیستن پرزنس خداست مانیتور ها مثل بیاندر میمونن نه پرزنس

           کازمیک ارمور نیازی به بودن تو خورشید نداره چوت رباته و بعد از بحران های بینهایت به وجود اومد که با دارک مانیتور ها بجنگه

           من دارم میگم نبرد بین رون کینگ و کازمیک ارمور توی اکثر سایت ها دیدم توی سایت Superheros بزن نظر کمکیک خون حرفه ای هست ۷۳ به ۲۷ کازمیک ارمور برنده بود شما چون اطلاعات زیادی نداری از کازمیک ارمور میگی شما برو کمیک بحران های بی نهایت رو بخون لطفا بعد ببین کازمیک ارمور کیه .

           بعد این که خود مارول داره میگه بیاندر بعد والای همگان قوی ترین شخصیت کل امنی ورس ماروله نه مولتیورس دقت کن امنی ورس بالاتر از مولتیورس هست بعد تو چطوری میگی اونا اگه بیاندر نباشن قوی تر از بیاندرن وقتی تو خود لیست قوی ترین شخصیت های مارول بیاندر بعد والای همگان دومه لوکی حرفی که زده حدس بوده کدوم منبع معتبری ۱۰۰ درصد گفته اونا بینادر هستن. من اودین رو خوب میشناسم کارهاشم میدونم اما هرگز با موجودی به نام اینفینیتی مبارزه نکرده از خودتون در نیارین لطفا. اودین با ۹ سلستیال مبارزه کرده و گالاکتوس کا مبارزش با گالاکتوس به نابودب کهکشان ختم شده
           و بعدش سنگ های بینهایت از موجودی به نام بی نهایت تشکیل نشده از موجودی مونث به نام نمسیس تشکیل شده چون خیلی قبل تر از این موجود زنده ای باشه نمسیس تو مولتیورس بوده چون تنها بوده میخواسته موجوداتی خلق کنه اما چون درکی از خیر و شر نداشته تمام موجوداتی که خلق میکنه موجودات پلیدی میشن مثل سیتوراک بعد خود کشی میکنه اما انرژی درونش خیلی بیشتر از تصور بوده به خاطر همین به شکل ۶ سنگ بی نهایت در میاد.

           شما میگی مطمئنی کازمیک ارمور از پرایم ضعیف تره چه برسه به ران کینگ بعد میگی نمیدونی کدوم قوی تره ؟ ضد و نقیض حرف میزنی چرا

           من با منبع میگم برو بزن قوی ترین ورژن های سوپرمن ۲ تا سایت شاید پرایم رو قوی تر بدونن بقیشون با اختلاف thouth robot یا cosmic armored superman رو قوی ترین میدونن اونم با اختلاف فاحش . و در ضمن ابهت سوپرمن با این که ازش خوشم نمیاد ۱۰۰۰۰۰ برابر ثور و هالک هست برای مقایسه شما لازم نیست سوپرمن رو ضعیف جلوه بدی اگه به کارایی که RKT انجام داده فکر کنی یکم هم کمیک های سوپرمن رو بخون ببین اون چه کارایی انجام داده فقط یکیشو مثال میزنم اونم بلند کردن بی نهایت بوده که امثال ثور و هالک هیچ کسی این کارو نتونسته بکنه

           پاسخ

          • shayan در پاسخ به Arkham batman

           آذر 13, 1398

           خب یکی یکی جواب جناب عالی رو میدم…
           اول از همه بگم که من نوشتم اگه اشتباه نکنم سنگ ها از ابدیت بوجود گرفتم و نگفتم بقرآن از ابدیت هستن و داستان اون موجود تنها رو هم قبلا شنیدم ولی به دلیلی اون رو با ابدیت اشتباه گرفتم که اگه بهت بر خورده بابت این موضوع معذرت میخوام…
           دوم اینکه من خودمم میدونم که از نظر کمیک دی سی بهتره ولی هر دو کمپانی میتونن کمیک های بدرد نخوری داشته باشن(منظورم کمیک های کازمیک و وان میلیون نیست).و واقعا اینکه میگی کپی واقعا مزخرف و بی معنیه چون دی سی هم کم از مارول اسکی نکرده.
           سوما بهت بگم دادگاه زندگی اونقدرام که فکرشو میکنی قوی نیست و اگه رون کینگ بیاد و والای همگان رو شکست بده معلومه که افراط بکار رفته شده ولی به این موضوع هم دقت کن که حتی اگه رون کینگ چنین کاری بکنه بهرحال توی ی نسخش هندی بازی در آوورده ن سوپرمن که از ضعیف ترین نسخه تا قوی ترین نسخه کارای مسخره و غیر قابل باور انجام داده…
           چهارما من عمرا نگفتم صد درصد کازمیک از پرایم ضعیف تره‌…من ففط گفتم نمیتونم فکرشم بکنم که کازمیک از پرایم قویتر باشه که این فرق داره و نظر شخصی منو میرسونه ن واقعیتو!! ولی با این حال میگم که نمیدونم پرایم قویتره یا کازمیک…خب واقعا هم تصورش یکم سخته وقتی پرایم ۱۵ هزار سال توی خورشید بوده بیاد و به آسونی از کازمیک شکست بخوره…
           پنجما همونجا گفتم به قول استیو راجرز ن خودم!!!!خب بهرحال من دروغ از استیو نشنیدم و میتونم به حرفش اعتماد کنم.
           اون عدد صد هزار برابر رو هم خیلی دلم میخواد بدونم از کجات آووردی و دقیقا چه معنی داره که میگی ابهت سوپرمن انقد از ثور و هالک بیشتره؟
           اینم بگم قوی ترین بودن بیاندرز مال قبلناست ن الان…
           بیاندرز قبل از اینکه والای همگان معرفی بشه هم قوی ترین موجودات مارول بودن ولی بعدش چی شد؟شدن دوم و الان هم نمیشه گفت بیاندرز بعد از والای همگان قویترینن!
           درباره قضیه سایه نشینان بالا هم معتبر ترین منبع حرفای لوکیه ن حرفای نویسنده نقاله های کمیک واین یا سی بی آر!!!!
           خب وقتی حرف اینا رو از لوکی مهمتر میدونی من چی بگم دیگه…
           و توضیحات تکمیلی رو هم استیو دادن در این باره.

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به shayan

           آذر 14, 1398

           سلام شایان . مرسی از نظرت . شما لطف دارین .
           راجب مبارزه نیمه مستقیم !!! شخصیت اوین با شخصیت Infinity ، میتونید به کمیک های Thor #185-188 ، مرجعه کنید .
           به طور خیلی خلاصه بگم که در این کمیک ها یجورایی بخشی از روح خبیث شخصیت اودین با شخصیت Infinity پیوند میخوره و در این حین چندین و چند کهکشان نابود میشه و اودین ، خیلی سریع خرابی های ایجاد شده رو به حالت اولش بر میگردونه . البته من این سری کمیک ها رو خودم هم کامل کامل مطالعه نکردم .

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

           آذر 13, 1398

           اولا که میگن : آدمی رو که خواب هست رو میشه بیدار کرد اما آدمی که خودش رو زده به خواب رو هرگز . !!!
           حالا بزار تا یک چیزی رو بهت بگم :
           تعصبت روی سوپرمن و DC خیلی زیاده . من هیچ وقت در کامنت هام نگفتم مارول بهتر از DC . نمیخوام هم وارد این بحث ها بشم اما خودت داری بحث رو به اون سمت میکشی . حالا نمیدونم از روی عمد یا غیر عمد . ؟؟؟!!! من هیچ وقت در کانت هام نگفتم که کازمیک آرمور از کدام شخصیت قویتر و یا از کدام شخصیت ضعیف تر هست . من به سوپرمن توهین نکردم . اما تو چون کم آوردی داری بحث رو به سمت مسائل دیگه ای میکشونی . نه بیخیال اصلا هر چه میخواهد دل تنگت بگو . ارزشی نداره حرفات راحت باش . کسی که بیاد بگه ابهت سوپرمن چند برابر ، ثور و هالک هست ، حرف هاش هیچ ارزشی نداره . بحث کردن هم باهاش فایده نداره . تعصبت بیش از حد زیاده .
           در ضمن جهت اطلاع بهت میگم که بقیه هم اشتباه برداشت نکنن . برو کمیک های Thor #185-188 رو مطالعه کن ( البته اگه خواستی !!! ) بعد بگو که شخصیت اودین هرگز با اینفینیتی مبارزه نکرده . ( هرچند این مبارزه اون طوری که خیلی ها تصور میکنند نبود . در واقع یک جورایی یک مبارزه نیمه مستقیم بود . ) خوب ؟؟!؟!؟ میخوای وانمود کنی که خیلی زرنگی نه ؟!؟؟! اما نیستی . ما از خودمون حرف در نمیاریم DC فن ، این تویی که از خودت حرف در میاری . اینم جهت اطلاع بهت گفتم .
           نکته آخر اینکه خود مارول گفته بیاندر بعد از والای همگان قویترینه ، هیچ چیزی رو ثابت نمیکنه . همه اینها با مسائلی مثل میل شخصی یک نویسنده و یا تصمیم مارول میتونه عوض بشه و تغیر کنه . نمونه اش هم در کمیک های مارول بسیار زیاد هست . مثلا کاری که در مورد خلقت انسان و کره زمین انجام دادند . بعد طی ریبوتی این موارد ( خلقت انسان و کره زمین ) رو از ریشه تغیر دادند و بعد باز هم تغیر دادند . !!! اون اوایل هم استن لی و هم خود نویسنده های مارول میگفتن گالاکتوس قویترین ابرشرور هست اما بعد کلا این موضوع نقض شد . پس اینهایی که میگی چیزی رو ثابت نمیکنه .
           ما هم به اندازه کافی مدارک و شواهدی مبنی بر بیاندر بودن « سایه نشینان بالا » ، ارائه کردیم . دیگه حالا تو میتونی فکر خودت رو داشته باشی .
           کلا نمیخوای حقیقت رو قبول کنی . کاری هم نمیشه کرد .

           پاسخ

          • عباس در پاسخ به استیو راجرز

           آذر 14, 1398

           سلام استیو جان،
           لطفا نظراتت رو کمی نرم‌تر بنویس که برای تاییدش مشکلی پیش نیاد، کلماتی مثل “مزخرف، چرت و پرت” و کلمات مشابه کار مارو برای تایید سخت میکنه،
           ممنون 🌹

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به عباس

           آذر 14, 1398

           بله حتما . مرسی بابت تذکرتون . من درک میکنم که نباید از این جور کلمات استفاده کرد و از این به بعد حتما بیشتر دقت میکنم .
           موفق باشید .

           پاسخ

          • دی سی فن در پاسخ به عباس

           فروردین 23, 1399

           در اصل دلمون می خواد فحش یدیم،اما از ترس تایید نشدن با ادبانه حرف میزنیم:-)

           پاسخ

          • arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

           آذر 14, 1398

           شما ایا در بزرگترین قهرمان بودن سوپرمن نسبت به ثور یا هالک شکی داری؟

           2 این داستان های لوکی سال 2015 کمیکش چاپ شده در حالی جنگ های پنهان سال در دهه 80 میلادی نوشته شده بیاندر ها به قول خود شما توسط دست کارین نویسنده ها از بین رفتن یا قدرت هاشون بسیار کاسته شده پس اگه حرفای شما هم درست باشه انتظار نداشته باش قدرت های بیاندر کلاسیک داشته باشن بعدشم بیاندر که ابرشرور نیستپادشاه ایوری بودن که به ازمایش علاقه داشتن توی سایتی که اکثرا مارول فنن انتظار نمیره گفته های من درست باشن

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به Arkham batman

           آذر 14, 1398

           چیه دی سی بهتر از ماروله .کمیکش (خوب شاید ولی دی سی هم کمیک به شدت افتضاح داشته ) تو داری از رو تعصب نظر میدی دیگه.
           ولی استیو همش دلیل داره .
           شخصیت پردازی دی سی بهتر از ماروله !!!
           خوب چی فکر کردی . دی سی قبلا قهرمانی ساخت مثل بتمن. که الان داره گندش در میاد .
           وقتی فیلم اینفیتی وار یا اندگیم بهترین فیلم های تاریخ شدن تازه ابدیت اسکار گرفته (سوال برام پیش اومده اصلا تا به حال دی سی اسکار گرفته ) دی سی یه فیلم خوب داشت به نام جوکر که فیلم اکشنی نبود . جنایی و درام بود . شاید خنده دار باشه ولی من که نه از کمیک دی سی خوشم میاد نه از سینماش

           پاسخ

          • arkham batman در پاسخ به کیارش

           آذر 14, 1398

           من از رو تعصب نظر میدم شما مارول فنی و تعصب بی جا چشماتو کاملا کور کرده شما حتی 1 کمیم دی سی نخوندی اومدی نظر میدی میگی ثور میزنه سوپرمنو شتک میکنه من کلی سایت مختلف راجب مقایسه نسخه معمولی این 2 خوندم اکثر سوپرمنو پیروز دونستن بالا هم نظر دوستمون اقای دانیال رو بخون در مقایسه که قوی ترین ورژن سوپرمن قوی ترین ورژن ثور رو شکست میده. دی سی هرچی باشه عین مارول پر از تخیل نیست و فضای جذاب و دارکی داره نه مثل مارول که به قول مارتین اسکورزیسی بزرگ حتی بچه هام میتونن ببینن

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به arkham batman

           آذر 14, 1398

           مارتین اسکورسیزی کلا حرفای نادرستی گفت درباره مارول… کسی که میگه مارول ریسک نمیکنه قطعا آلزایمر داره.
           فضای دارک داره دیسی؟ بجز بتمن کمیکی خوندی؟ از مارول چندتا کمیک خوندی؟
           برات سوال پیش نیومده که چرا هیچ دیسی فنی قبل دارک نایت جرات نمیکرد که درباره دارک بودن کاراکتری نظر بده؟ میدونستی که فروش کمیکتون نیم قرنه که زیر ماروله؟
           محض اطلاعات عمومی گفتم

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به arkham batman

           آذر 14, 1398

           عباس اقا . نظراتی که کمی با لحن خشن هستن مثل نظر بالا رو … لطفا …. نکنین .
           ولی اقا : 1 – ما مارول فنا تعصب داریم به قول استیو هههههههههههه . کار شما به جایی کشیده که دارید بحثو به دعوا میکشونین بعد من تعصب دارم یا تو .

           پاسخ

          • عباس در پاسخ به کیارش

           آذر 14, 1398

           سلام کیارش جان،
           چه عرض کنم، تو کامنت های قبلیمم اشاره کردم که تایید نظرات دشواره و ما به خاطر احترامی که به کاربران قائلیم یه سری نظراتو با ارفاق تایید میکنیم که زنجیره بحث پاره نشه،
           در مورد این دوستمون هم تو جواب استیو نوشتم که از روی آواتار کنار هر نظر مشخصه کیا دارن از ایمیل تکراری با اسم های مختلف کامنت میزنن،

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به Arkham batman

           آذر 14, 1398

           مارول کپی برداریه؟
           بحث تقلید رو تو مقاله ی مربوط به تقلید همین سایت ادامه میدم چون اینجا ربطی نداره…

           پاسخ

         • استیو راجرز در پاسخ به arkham batmn

          آذر 12, 1398

          اولا راجب بیاندر بودن « سایه نشینان بالا » ، بگم که این بیشتر از یک تئوری . علت اینم که در سایت های مختلف خیلی بهش اشاره نشده اینکه معمولا شخصی کمیک های ثور و لوکی رو با دقت مطالعه نمیکنه . اصلا همین که لوکی این سخن رو گفته خودش خیلی حرف هست . منم در کامنتی که قبلا ارسال کردم ( نمیدونم دیدین و خواندین یا نه ؟! ) ، توضیح کامل و مفصلی ارائه کردم و با دلایل منطقی توضیح دادم که چطور ممکنه « سایه نشینان بالا » ، از نژاد بیاندر باشن . الان دیگه اینجا نمیخوام 3 باره تکرار کنم . اصلا با فرض اینکه این تئوری صحیح نباشه هم باز مارول با اون کمیک میخواسته به قدرت و اختیار زیاد « سایه نشینان بالا » ، اشاره کنه . در یک مصاحبه ای از یکی از نویسندگان کمیک های ثور ( دقیق یادم نیست کی بود اما فکر کنم که جیسون آرون بود . ) میپرسن به نظر شما قدرتمندترین حالت ثور کدام بوده ؟؟؟!!! جیسون آرون میگه : (( اگه از لوکی بپرسین احتمالا میگه شخصیت Rune King Thor . چون علاوه بر این که اون بلا رو سر لوکی آورد ( اشاره به جدا کردن سر لوکی و در عین حال زنده گذاشتن او !!! ) ، لوکی معتقده که شخصیت Rune King Thor ، ممکنه بباندر ها رو از سر راه برداشته باشه . حالا شما که انتظار ندارین من روی حرف لوکی حرفی بزنم ؟؟؟!!! )) .
          حالا شما دیگه چه مدارکی واضح تر از این مدارک و شواهد میخواین ؟؟؟!!!
          در مورد اون کمیک و جادو هم من از خودم حرف نمیزنم در کمیک ها گفته شد . حتی خود کمپانی های مارول و DC ، به روش های غیر مستقیم راجب این موضوع جادو که گفتم توضیح دادن و اگه خواستین میتونین برین و مطالعه کنید . فقط و فقط و فقط و فقط و فقط خدای مطلق خالق مارول و DC هستند که نسبت به هر نوع جادویی ایمن هستند . اینم از این موضوع . خیلی واضح گفتم . بله کمیک های DC رو زیاد مطالعه نکردم اما در این حد رو که راجبش حرف میزنم مطمئنم .
          راجب قدرت شخصیت ثور هم در MCU لعنتی ، کلا چرت و پرت و مزخرف میگین . آخه کجا قدرت شخصیت ثور در MCU و کمیک برابر هست ؟؟؟!؟!؟!!؟! هانننن ؟!!؟!؟؟!! قبلا در کامنت هایم راجب این موضوع و اثبات آن به اندازه کافی توضیح دادم . الان هم دیگه نمیخوام دوباره وارد بحثش بشم اما همین حرف اطلاعات کم شما از کمیک های مارول رو نشون میده .
          سوپرمن DCEU اما حتی قویتر از سوپرمن کمیک نباشه ضعیفتر هم نیست . اثباتش اینکه سوپرمن سینما میاد و در فیلم لیگ عدالت استپن ولف که تمام اعضا داشتن ازش شکست میخودن ، رو فوتش میکنه ، یارو یخ میزنه و تمام . یا مثلا اینکه در همون فیلم خیلی راحت اعضای لیگ عدالت رو همزمان شکست میده . !!! تعصبت رو بزار کنار . شخصیت ثور به اندازه کمیک قدرتمند هست و سوپرمن ضعیفتر از کمیک ؟!؟؟!؟؟!؟؟؟!!
          سوپرمن اندازه کمیک هم قدرتمند نباشه ، نسبت به بقیه اعضای لیگ عدالت قدرتش خیلی نزدیک تر هست به کمیک . !!!!
          در پایان شما میتونی نظر خودت رو داشته باشی .

          پاسخ

          • arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

           آذر 13, 1398

           استیوی عزیز

           در مورد ثور توی MCU نمیدونم چرا میگی MCU لعنتی واقعا نمیگم ثور رو کپی کمیک هاش اما واقعا شبیه خواسته . تنها کسی که با استورم برگر مقابل دستکش تانوس نیروش برتر بود توی فیلم اختصاصی خودش مانگوک رو که هم قدرت با اودینه میکشه

           سوپرمن والا دیگه استفن ولف رو نزنه که ابروش میره استفن ولف کیه اخه سوپرمن از دومزدی کلا کتک خورد واندر وومن زدتش حالا تو کمیک همه لیگ عدالت از دومزدی کتک میخورن اما سوپرمن حسابشو میرسه با این که میمیره اما ضرباتش واقعا سنگینه تو فیلم همش از دومزدی کتک میخوره اخرم دومزده یه نیزه رو میزنه تو قلبش و تمام

           پاسخ

          • John constantine در پاسخ به arkham batman

           آذر 13, 1398

           سلام مرسی از همگی که نظرات و اطلاعات خودشون رو به اشتراک گذاشتن. سوالی داشتم‌.

           از نظر شما چه کسی در این جدال پیروز میشه؟

           لوسیفر مورنینگ استار در مقابل بیاندر

           در این مورد نظر شما چیه ؟

           پاسخ

          • arkham batman در پاسخ به John constantine

           آذر 13, 1398

           خب در این مبارزه با توجه به قدرت های هر ۲ و این که هر دوشون دومین شخصیت قدرتمند دنیاشون هستن پیش بینی نتیجه کار سختیه و به نظر من این مبارزه نتیجه تساوی داره. باز ممکنه کسی نظر متفاوتی داشته باشه

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به John constantine

           آذر 13, 1398

           سلام .
           حقیقتا من زیاد شخصیت لوسیفرمورنینگ استار رو نمیشناسم و زیاد باهاش آشنایی ندارم . اما بیاندر ها رو تا حدود زیادی میشناسم . بیاندر ها بسیار نیرومند و قادر هستند . حتی میتونند کارهایی رو که ذهن انسان حتی نمیتونه تصور کنه رو هم به راحتی انجام بدن . اونها دنیای مارول رو تا مرز از هم گسیختگی کامل بردند . شخصیت های نیرومند و فوق قادری مثل مرگ و حتی دادگاه زندگی رو کشتند . منشا انها از دنیای اصلی مارول نیست . بلکه از دنیایی دیگر به نام جهان فراتر ( Beyond World ) هست . بنابراین عملا هیچ محدودیتی ندارند . اما اخیرا نسل اونها منقرض شده به حساب میاد . جالبه که خودشون ، باعث انقراض خودشون شدند . چیزی که تا حدود تقریبا قطعی و ثابت شده ، احتمالا فقط والای همگان ، بالاتر و قادر تر از آنها باسه .
           البته یک سری تئوری های دیگه ای هم راجبشون وجود داره که الان نمیخوام بهش اشاره کنم .

           پاسخ

          • John constantine در پاسخ به استیو راجرز

           آذر 14, 1398

           متشکرم از جوابتون.
           البته من راجب بیاندر ها خوندم که تونستن دادگاه زندگی رو از بین ببرن . به همین خاطر که هر ۲ دومین شخصیت دنیاشون هستن خواستم این سوال رو بپرسم. اما من جایی خونده بودم که بیاندر ها کاملا خدا نیستن. این درسته ؟

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به John constantine

           آذر 14, 1398

           به این سوال دیگه نمیشه به طور قطعی پاسخ داد .
           بستگی داره که منظورت از واژه « خدا » ، چی باشه ؟؟؟
           بخوام بیشتر توضیح بدم اینکه خیلی از شخصی های مارول لقب خدا رو دارند اما خوب قاعدتا بدون فاقد محدودیت که نیستند . یعنی قادر مطلق کامل نیستند .
           از نظر فنی هر جهان فقط میتونه یک خدای مطلق 100% ( که در مارول والای همگان هست . ) داشته باشه که هیچ و هیچ و هیچ محدودیتی نداره . چون وجود دو شخصیت با این مشخصه ، یک دیگر رو نقض میکنند و در واقع بلاخره باید یکیشون محدود تر از اون یکی باشه دیگه وگرنه قضیه جور در نمیاد .
           بیاندر ها هم اگه به معنای واقعی کلمه هیچ هیچ هیچ محدودیتی نداشتند منقرض نمیشدند و البته اینکه اصلا یک نژاد نبودند و فقط یک شخص واحد بود که بیاندر نام داشت در صورتی که چنین نیست .
           پس اگه منظورت این بوده که عملا هیچ نقطه ضعف و هیچ محدودیتی دارند یا نه ؟ ، باید بگم که بله قادر مطلق خالص و 100% نیستند .

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به John constantine

           آذر 14, 1398

           امیدوارم پاسخ سوالتون رو داده باشم .
           اگه سوالی داشتین خوشحال میشم که بتونم پاسخ بدم .

           پاسخ

          • shayan در پاسخ به arkham batman

           آذر 13, 1398

           کاری با این یکی بحثتون ندارم ولی میشه بپرسم منظورت از اینکه میگی مانگوک رو که هم قدرت با اودینه توی فیلم اختصاصیش میکشه؟ترو خدا بگو ک منظورتو اشتباه گرفتم و منظورت این نیست که توی لاو اند ثاندر قراره مانگوک رو بکشه…
           والا تا جایی که من میدونم ثور وقتی به رون کینگ تبدیل شد مانگوک رو کشت…
           میتونم بپرسم منبع این حرفت چیه منم برم بخونم ببینم قراره چه اتفاقی بیفته؟

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

           آذر 13, 1398

           واقعا که . من باید الان به شما چه جوابی بدم ؟!؟!؟!؟!
           ببین ماگنوگ اصلا تا به این زمان در MCU حضور نداشته . اون وقت تو میگی که ثور در فیلم اختصاصی خودش اون رو کشت ؟!؟!؟؟!؟ فکر کنم منظورت شخصیت نابودگر بوده که باید بگم قدرت این شخصیت هرگز قابل مقایسه با قدرت شخصیتی مثل اودین نبوده . در ضمن شخصیت نابودگر ، خودش هم در MCU ، نسبت به کمیک بسیار بسیار ضعیفتر شده بود .
           آخه برو فیلم مزخرف لعنتی بیخود اند گیم رو ببین بعد بیا راجب قدرت شخصیت ثور در MCU نظر بده .
           در فیلم مزخرف لعنتی پایان بازی ، شخصیت ثور رو در حالت خیلی خیلی و بینهایت خیلی ضعیف شده ای میبینیم که با دو تا پتک حتی نمیتونه یک ضربه هم به تانوس وارد کنه ( حتی یک ضربه !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . ) ( در صورتی که کاپیتان آمریکا در همون فیلم با استفاده از پتک میولنیر ، برای مدتی خیلی خوب با تانوس مبارزه میکنه . !!!!!!!!!!! ) . در همون فیلم مزخرف تانوس حتی نمیتونه بدون سنگ های ابدیت یک تکان کوچولو به کاپیتان مارول بده . این شخصیت کاپیتان مارول مزخرفی بیخودی که افیگی احمق ساخته حتی سوپرمن سینمای DC رو هم به راحتی شکست میده . !!!!!! بله MCU اینه . مهد زن پرستی و زن سالاری جایی برای ارج دادن به شخصیت های زن . !!!!

           پاسخ

          • arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

           آذر 14, 1398

           عذر میخوام منظورم کشتن نبود منظورم شکست دادنش بود. حقیقتش از یکی شنیده بودم مانگوک قدرتی نزدیک (نه اندازه) به اودین داره که شکست دادنش برای ثور معمولی کمی مشکله

           2 این که نمیدونم چرا فکر میکنین من با اون ۲ دوست عزیز یکیم ؟ چون پروفایلامون شبیه همه؟ من و دوستان شاید دی سی فن باشیم اما این که پروفایلای ما شبیه همه دلیل بر این نمیبینم که حتما شبیه هم باشیم اگر شما ناراحتی یا فکر میکنی دروغ میگم

           ۳ این که mcu زن سالاریش معلومه اما اسکار گرفتن ۲تا فیلمشم بگو دیگه؟

           ثور تو اند گیم ضعیف بود؟ داداش با استورم برکر ثانوس رو نابود کرد اگر به جای قلبش سرش رو نشونه میگرفت تموم بود

           پاسخ

          • shayan در پاسخ به arkham batman

           آذر 15, 1398

           خب جناب عالی گفتی که اون مانگوک رو توی فیلم اختصاصیش قراره بکشه مگه نه؟؟؟
           نکته بعدی اینکه خود عباس آقا(ادمین سایت)هم تایید کردن و به شما هشدار دادن که با یک نام کاربری کامنت بزارید نه ۳ تا…
           و در آخر بگم که واقعا نمیدونم بهت چی بگم…آخه وقتی کلا مارول رو نمیشناسی چطور به خودت اجازه میدی که درباره شخصیتاش نظر بدی دوست عزیز تو که حتی فیلمای mcu رو هم ب طور کامل ندیدی و اند گیم رو با جنگ ابدیت اشتباه میگیری دیگه واقعا چطور جوابتو بدم

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به arkham batman

           آذر 15, 1398

           عزیز دل اینکه سه نفر آواتارشون یکی باشه ولی از یک دستگاه استفاده نکنن ممکنه…
           ولی نه اینکه هر سه نفر با آواتار مشترک بیان تو یه روز سه تا کامنت بدن!
           تازه نظراتشون هم یکی باشه!
           بحثو برگردونیم سمت همون کمیک به نظرم

           پاسخ

        • rkham batman در پاسخ به استیو راجرز

         آذر 12, 1398

         شما 2 تا لینک گذاشتین لینک اول مال سایت list 25 هست که نه سوپرمن اوله نه ثور تازه سوپرمن بالاتر از ثوره
         2 این که سایت دومی هم فقط قوی ترین قهرمانان ماروله نه دی سی و مارول باهم فقط 2 تا سایت ثور رو قوی ترین دونستن و 4 تا سایت که اینجا بهت دادم سوپرمن رو

         تمام سایت های که من لینک گذاشتم معتبر ترین منابع کمیکن بر چه اساسی میگین نیستن شما ابتدا اسم سایت ها رو بخون هرچی به نفعه سوپرمن هست شما میگی چرته اما هرچی به نفع ثور هست شما میگین درسته

         پاسخ

         • استیو راجرز در پاسخ به rkham batman

          آذر 12, 1398

          بله در این مورد حق با شماست . من الان رفتم در سایت List 25 پیگیری کردم ، اونها گفتند که این مقاله بر اساس کمیک های جدید هست و مقاله ای که مد نظر من بود فعلا حذف شده اما گفتند که به زودی دوباره قرار داده میشه و در ضمن این مقاله هم باز تغیر خواهد کرد . اما به هر حال مقاله قبلی که مد نظر من بود در این سایت ترجمه شده که احتمالا خودتون هم مطالعه کردین . من لینکش رو قرار میدم ( وقتی که سایت List 25 ، دوباره این مقاله رو قرار داد من باز هم براتون لینک منبع اصلی رو قرار میدم . ) :
          https://paroshat.com/22259/25-%d8%a7%d8%a8%d8%b1-%d9%82%d9%87%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7

          در مورد لینک دومی هم باز حواسم نبود . بله این هم مربوط به شخصی های مارول هست .
          سعی میکنم لینک های جدید رو هرچه زودتر قرار بدم . به نظر میاد بعضی از مقالاتی که مد نظر من بود ، حالا به دلایلی تغیر کرده اند و یا حذف شده اند .
          در مورد لینک هایی هم که شما قرار داده بودین بگم که گفته بودین (همه سایت هایی که گفتم بوده Ign و empire بودن نمیدونم شما چطوری ندیدین ؟) این کپی حرفتون هست . باید بگم بله از empire و Ign بودن ولی نه اونهایی که راجب قدرتمندی بودن . در واقع اون 3 تایی که تازه با ارفاق به حسابشون آوردم اصلا و ابدا از منابع معتبری نبودن . دلیلشم اینکه نبودن دیگه . وقتی میگن این منبع جز منابع معتبر نیست ، نیست دیگه دلیل نمیخواد . حالا اون 3 تا هم برای پانصدمین !!! بار میگم که جز منابع معتبر نبودن . شما عین حرفتون این بود که ( سایت Cbr معتبر ترین مجله کمیک بوکی جهان سایت Ign یا سایت Empire یا سایت Comic vine اینا معتبرترین سایت ها هستن تو دنیای کمیک.) ، حوب حالا اون 3 تایی که گفتم هیچ کدومشون از این منابع نبودن . برای بقیش هم که توضیح دادم یا راجب برترین ها هست و یا راجب بزرگترین ها و … . شرط من هم این بود که مقالاتی که میگین ، منبع معتبری داشته باشن . اما خوب به هر حال من هم سعی میکنم حداقل 4 تا 5 مقاله دیگه همون طور که گفتم راجب قدرتمندترین ها ذکر کنم . اما خوب نمیگم 100% .

          پاسخ

          • arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

           آذر 14, 1398

           دوست عزیز اقای استیو راجرز این مقاله ای که اینجا ترجمع شده اساسا بی ارزشه از نظر من میدونی چرا؟

           تو همین لیست وولورین بالاتر از ققنوس هست بتمن قوی تراز هالک هست این دیگه چرته محضه.

           چطوری ولورین میتونه قوی تر از ققنوس باشه چطوری بتمن از هالک و مارشن و زن شگفت انگیز قوی تره.

           لیست رو بخون سوپرمن رنک ۳ هست نوشته شده قدرت های واقعی سوپرمن معلوم نیست به راحتی میتونه نفر اول باشه یعنی مقاله اومده ضعیف ترین ورژن سوپرمن رو اورده تو لیست .

           این لیست هم بدون منبع و ساقط از اعتباره.

           لیست Top ten دقیق تریت منبع هست که فرستادم سوپرمن اول و ثور و هالک دوم و سوم هسن دیگه این کع شما و دوستان مارول فنتون قبول نمیکنین مشکل شماست فکر نکنین هرچیزی که شما میگین حقیقت با منبع شما همش میگین منبع کددم منبع ؟ من هیچ منبعی ندیدم چون خودم کمیک های لوکی رو خوندم و خودم تمام سایت های خارجی رو خوندم و میدونم هر کس چه قدرتی داره دیگه لطفا ثور رو در حد پرزنس یا والای همگان بالا نبرین . حتما بین RKT و لوسفیر از نظر شما RKT پیروزه

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

           آذر 14, 1398

           اولا که من در کامنت هایم در خود اون مقاله گفتم که هیچ Top لیستی ( مخصوصا در زمینه قدرت !!! . ) نیست که بی نقض باشه و همه باهاش موافق باشن . ( از جمله همیت Top لیستی که بهش اشاره کردم .
           دوما در خود منبع اصلی این مقاله گفته شده که در حقیقت این مقاله میانگین قدرتمندترین و بهترین قهرمان ها هست و این 2 فاکتور رو همزمان در نظر گرفتند . اینم از این موضوع .
           سوما اینکه من همه نظراتم با دلیل و منطق هست . وقتی میگم « سایه نشینان بالا » ، ممکنه از نژاد بیاندر ها باشن ، یعنی ممکنه ، نه اینکه قطعی‌ باشه . اما من دلایل و مدارک و شواهد کافی مبنی بر منطقی بودن این نظریه ارائه کردم . اینجا دیگه نمیخوام چندین باره تکرار کنم چون چندین بار در کامنت هایم این مدارک و شواهد رو ذکر کردم . اما فعلا فقط خیلی خیلی خلاصه بگم که تئوری که لوکی مطرح کنه ، در حقیقت فراتر از تئوری هست . اما هنوز هم میگم نظریه و تئوری . پس باز هم میگم که از خودتون حرف نسازین .

           پاسخ

      • دی سی فن در پاسخ به استیو راجرز

       فروردین 23, 1399

       این آرکام بتمن خیلی خوب داره جواب میده.عالی.

       پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به دی سی فن

        فروردین 23, 1399

        پس احتمالا باید بدانی که آخر کار هم به چه روش هایی متوسل میشود . !! مثلا خودش میرفت با یک اکانت دیگر نظر خودش را تایید میکرد .

        پاسخ

       • دی سی فن در پاسخ به دی سی فن

        فروردین 23, 1399

        لینک هم داد،دیگه چه کار کنه؟

        پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

    آذر 9, 1398

    من قبلا این کامنت رو نوشته بودم اما الان دوباره کپی میکنم :

    راجب قدرتمندترین حالت و نسخه ثور هم که تقریبا همه منابع معتبر و طرفداران معتقدند که شخصیت Rune King Thor هست . حد قدرت شخصیت Rune King Thor واقعا نا مشخصه و هر شخصی نظری داره .
    به عنوان مثال اینکه شخصیت Rune King Thor توانسته به راحتی و بدون هیچ آسیبی اشخاصی معروف به خدایان خدایان ( سایه نشینان بالا ) ، رو شکست بده و نابود کنه . نمیدونم کمیک های « Loki: Agent of Asgard » رو مطالعه کردین یا خیر . ؟ اما در این کمیک ها لوکی بعد از اینکه در تالار کتاب های آزگارد یک سری مطالب راجب سرگذشت و ریشه راگنورک و عوامل دخیل در اون میخونه ، با « سایه نشینان بالا » دیدار میکنه و بعد از اون میگه که ممکنه این اشخاص از نژاد بیاندر ها باشن . !!!!! لازم به ذکر هست که برخی از سخنان این « سایه نشینان بالا » ، عینا مثل جملات و نقل قول های بیاندر ها میمونه . !!!!!
    با در نظر گرفتن این موضوع فرض کنید که شخصیت Rune King Thor ، چقدر توانا و قادر هست . !!!
    با اینکه بیشتر طرفداران میگن که این موضوع بعیده اما اگر منطقی فکر کنیم ، اتفاقا میتونه سخن منطقی و درستی به نظر برسه . !!! به 2 دلیل کلی :
    1- شخصیت اودین حتی سعی نکرده بود با « سایه نشینان بالا » درگیر بشه . در صورتی که به راحتی با شخصی مثل گالاکتوس میجنگه و خواستار احترام کامل گالاکتوس به آزگارد میشه . یا مثلا حتی از جنگ با 9 سیلیستیال قدرتمند هم نمیترسه . !!!! هرچند که میدونه احتمال شکست خوردنش خیلی زیاد هست ، اما باز هم ترسی نداره . اون هم نازه وقتی که موضوع در مورد میدگارد ( زمین ) هست نه خود آزگارد . !!! ( در ضمن نباید فراموش کرد که قدرت اودین و پتانسیل « نیروی اودین » در آزگارد به مراتب بیشتر هست . ) . شخصیت اودین حتی با موجود Infinity ( که یک موجود کیهانی با قدرت تقریبا بینهایت هست ) هم درگیر شده . !!! این درگیری به نابودی چندین و چند کهکشان منجر شده . !!!
    اما با « سایه نشینان بالا » ، اصلا درگیر نشده چون میدونسته که در برابرشون نمیتونه هیچ کاری بکنه . برخی از تئوری ها در این مورد عنوان میکنن که اودین از همان ابتدا از ماهیت « سایه نشینان بالا » خبر داشته اما هیچ اقدامی نکرده و به هیچ شخصی نگفته چون اینجوری برنامه طولانی مدتش در مورد ثور و متوقف کردن راگنورک خراب میشد . !!!
    اما دلیل 2 – اینکه لوکی شخصیتی نیست که به قول معروف نسنجیده یک حرفی رو بزنه . !!! البته از طرفی هم میشه گفت که لوکی خدای مکر و حیله هست و ممکنه برای رسیدن به هدفی خاص این تئوری رو مطرح کرده باشه . !!! اما خوب نباید فراموش کرد که لوکی از همان ابتدا میدونست که اشخاص خاصی باید پشت قضیه راگنورک ( یعنی اشخاصی خارج از دید . !!! ) باشن که مدام مثل چرخه تکرار میشه . !!! یا مثلا اینکه از همان ابتدا از ماهیت دانه گالاکتوس و درخت جهان خبر داشت و یا مثلا … ، نمونه های زیاد دیگه . این ها مثال هایی هست که نشون میده لوکی شخصیت خیلی زیرکی هست و ممکنه چیز هایی رو ببینه و بفهمه که بقیه نمیتونن بفهمن . البته باید منتظر سری جدید کمیک های ثور و لوکی موند . شاید این نظریه ، تایید و یا تکذیب بشه .
    موفق باشید .

    پاسخ

   • avengers در پاسخ به arkham batman

    آذر 10, 1398

    دوست عزيز ، اگه بحث بين روى كينگ ثور يا سوپرمن پرايم باشه ، روى كينگ قويتره ، اين موضوع رو بيشتر منابع تائيد كردند . اين از اين موضوع . بعد هم وقتى كه تانوس و بياندر تونستن دادگاه زندگي رو به كشتن بدن بر چه اساس روي كينگ نتونه دست به اين كار بزنه ؟؟؟؟

    پاسخ

    • arkham batman در پاسخ به avengers

     آذر 10, 1398

     من هر چقدر لینک کپی کردم نیومده نمیدونم چرا اما توی ویکیپدیای ران کینگ نوشته بود He defeated deaht and stop ragnarok but he cant defedt living trabiunal or One above all متن رو ترجمه کن

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به arkham batman

      آذر 11, 1398

      کلا در ویکیپدیا همه شخصیت ها رو ضعیفتر از والای همگان معرفی کرده . در مورد دادگاه زندگی هم که در مورد 99/999 درصد شخصیت ها رو ضعیف تر از دادگاه زندگی معرفی کرده .
      در مورد شخصیت Rune King Thor ، نمیشه گفت که قطعا ضعیف تر از دادگاه زندگی هست . باید تئوری بیاندر بودن « سایه نشینان بالا » رو در نظر گرفت . !!! یادت باشه بیاندر ها همان هایی هستند که دادگاه زندگی رو به قتل رسوندند و کل دنیای مارول به مرز از هم گسیختگی بردند .
      حتی اگه فرض شود که این تئوری اشتباه هم باشه ، باز نویسنده اون کمیک میخواسته بگه که « سایه نشینان بالا » ، تا چه حد میتونند قادر باشند .
      پس باید این موارد رو در نظر گرفت .

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به استیو راجرز

       آذر 11, 1398

       اتفاقا منم به هم قدرت بودن بیاندرز و آنهایی که میان سایه ها مینشینند توی این سایت اشاره کردم که واکنش منفی بعضیا رو در پی داشت و حالا هم اومده بودم نظر شما رو بپرسم که لطف کردی خودت زودتر گفتی…
       فکر کنم این موضوع که لوکی توی کمیک جمله (or maybe beyonders) رو به زبون آوورده همه چیزو ثابت میکنه

       پاسخ

      • shayan در پاسخ به استیو راجرز

       آذر 12, 1398

       راستی استیو ی نکته رو یادم رفت بگم…
       تو گفتی احتمالا که اودین از قضیه سایه نشینان بالا خبردار بوده ولی کاری نکرده…خب باید بهت بگم ممکن نیست حقیقته.
       ن تنها اودین بلکه هفت جد و آباد اودین هم قضیه کسانی که در بالای سایه ها مینشینند رو میدونستن ولی قدرت و جرات رویارویی با اونا رو نداشتن…
       باید بگم اودین همون وقتی که چشمشو فدا کرد این قضیه رو فهمیده چون ب قول معروف خرد بی پایان پیدا کرده و گذشتگان اودین هم وقتی به دانش زیاد مسلط شدن قدرت دیدن سایه نشینان بالا رو پیدا کردن.
       همچنین ی تئوری هست که میگه اودین ثور رو به زمین تبعید کرده چون میدونسته ممکنه سایه نشینان از آینده مطلع بشن و در اون صورت خودت میدونی میتونستن چیکار کنن و اودین فکر میکرده که وقتی ثور توی میدگارد باشه احتمال به شک افتادن اون موجودات کمه.
       درضمن بیاندر بودن اون موجودات فقط تئوری لوکی نیست!!!!! جز لوکی حتی خود سایه نشینان بالا وقتی که رون کینگ ثور رفت که نابودشون کنه بارها و به طور واضح توی جملاتشون گفتن که ما بیاندر هستیم!!!!!!!!!
       البته ممکنه منظورشون فقط این بوده که قدرت ما از تو فراتره ولی واس برتر بودن خیلی صفت ها وجود داره که اون موجودات و نویسنده میتونستن بکار ببرن ولی از کلمه بیاندر استفاده شده که این ثابت میکنه کسانی که در بالای سایه ها مینشینند واقعا ی نژاد از بیاندرز هستن!!!!

       پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به shayan

        آذر 13, 1398

        سلام شایان .
        باید بگم که در حقیقت این تئوری فراتر از یک تئوری هست . !!!
        اصلا در مارول یک سری تئوری های پیچیده وجود داره که عنوان میکنه : منشا آزگارد به صورت غیر مستقیم بر میگرده به دنیایی که زادگاه بیاندر ها هست ( یعنی همان ( Beyond World ) ) . !!! به عبارت ساده تر ، بین اودین ، آزگارد و دنیای بیاند ( Beyond World ) ارتباطاتی وجود داره . این تئوری ها از وقتی منشا گرفت که شخصیت اودین با مفهموم و نهاد کیهانی Infinity ترکیب شد . !!! بعدا در طی حوادث و اتفاقات بعدی کمیک های ثور ، این تئوری ها گسترده تر شد . حالا من دقیق از این تئوری ها اطلاع ندارم اما این تئوری ها آنچنان هم که خیلی از طرفداران فکر میکنند ، بی منطق و غیر قابل توجیه نیست . این تئوری ها قدرت زیاد نژاد آزگاردیان رو نسبت به بقیه نژاد ها و اینکه چرا آزگارد بدون هیچ مدار و خورشیدی در وسط فضا معلق هست و از خودش انرژی بالغ بر هزاران کهکشان رو داره ( این جمله ای بود که در کمیک کالکتور ( جمع آوری کننده ) گفت . ) . !!!
        منظور من هم از این صحبت ها اینکه تئوری هایی مخصوصا مثل بیاندر بودن « سایه نشینان بالا » که اتفاقا مدارک و شواهد کافی ( نسبتا زیادی !!! ) هم ازش موجود هست ، کاملا منطقی به نظر میرسه و فعلا باید فراتر از تئوری به آنها نگاه کرد چون همان طور که گفتم شواهد و مدارک زیادی ازش موجود هست . مگر آنکه در آینده خلافش ثابت شود و این تئوری ها نقض شود . شاید هم تایید شوند . به هر حال باید منتظر ماند و دید که چه میشود .
        مرسی و موفق باشید .

        پاسخ

   • دی سی فن در پاسخ به arkham batman

    فروردین 23, 1399

    موندم چرا زمانی که دی سی فنا نظر میدن.5 تا مارولی می خوان جوابش بدن.اما زورش نمی کنن.همین نشونه ی ضعف شما هست.حتی بعضی اوقات هم زمانی که از منبع کمیک استفاده می کنیم.میگن استفاده نکن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    پاسخ

    • Mahsa در پاسخ به دی سی فن

     آذر 6, 1399

     چون ما بدمون میاد که شخصیت های کوچیکی رو مثل سوپر من با خدایی مثل تور مقایسه کنن

     پاسخ

     • تحلیل گر در پاسخ به Mahsa

      آذر 7, 1399

      کوچک؟؟؟ نه کوچیک؟؟ انقدرم خدا خدا نکن چون تانوسی که خدا نیس تو چنتا کمیک جوری ثورو زده که نگو!!!!

      پاسخ

  • کیارش در پاسخ به avengers

   آذر 13, 1398

   بیاندر دنیا رو نابود کرد بعد از نو ساخت . RKT قوی ترین نسخه ثوره با اینکه چیز زیادی از ثور نمی دونم و حداقل میدنم ثور از سوپرمن قوی تره . اصالا ثور یه خدا هست با اینکه تو اندگیم جلو تانوس افتضاح نشونش دادند ولی میتونه بزنه سوپرمنو شتک کنه . البته اگر نسخه ثور جوان باشه شاید نتونه (شاید از نظر من) ولی اگه رو RKT باشه میتونه

   پاسخ

   • arkham batman در پاسخ به کیارش

    آذر 14, 1398

    میزان کامل درک شما از کیمک تو همون جمله ی ثور میزنه سوپرمن و شتک میکنه هست. با همین دانش خوش باشید. چون نه میدونین سوپرمن کیه نه از کمیکاش خبر دارین من بیش از نصف کمیک های سوپرمن رو خوندم.

    فیلم بتمن و جوکر هم به تمام فیلم های تخیلی مارول شرف داره. 99 درصد سایت وقتی هم نظرن دلیل نمیشه حتما حرف شما درست باشه نویسندگان کمیک بیشتر از من و شما میفهمن که میگن این تئوریه نه 100 درصد

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به arkham batman

     آذر 15, 1398

     خب حالا مثلا تو درک و فهم بالایی از کمیک داری؟هان؟
     خب بنده خدا خودش داره میگه RKT رو میگم و ثور جوان شاید نتونه.
     کدوم سوپرمن رو جز کازمیک سراغ داری که بتونه با RKT مقابله کنه؟
     جناب عالی هم با اون فیلم دارک نایت خوش باش و هر روز ببینش و خودتو گول بزن چون دی سی جز دارک نایت فیلم درست و حسابی نداشته و همون دارک نایت هم از نظر همتراز ی فیلم مثل سرباز زمستانه و همین جنگ ابدیت هم شرف داره به کل تاریخچه دی سی و بازی پایانی هم که اندازه کل تاریخچه DCU فروش داشته دیگه میخوای چی بگی

     پاسخ

     • کیارش در پاسخ به shayan

      آذر 15, 1398

      ممنون شایان که به ایشون فهموندی

      پاسخ

 19. Arkham batman

  آبان 13, 1398

  ببینین دوستان اگه بحث فقط به قدرت باشه سوپرمن قدرت بالاتری نسبت به ثور داره یادمون نره که سوپرمن تونسته بینهایت رو بلند کنه اما ثور بیشترین قدرتی که داشته ۴۶۰ تن هست کواردریلیون هست از نظر قدرت ما هرچقدرم ثور رو قوی بدونیم اصلا به پای سوپرمن که بی نهایت رو اینم عکسش چون اساسا سوپرمن از نظر قدرت و استقامت از هر شخصیتی جز خدا بالاتره اینم عکسی که سوپرمن مجبور میشه تمام قدرت خودش رو به رخ بکشه

  ۲ ثور با جادو میتونه سوپرمن رو شکست بده چون سوپرمن بزرگترین ضعفش جادو هست و بی اغراق توانایی اینو داره سوپرمن رو بکشه.
  بستگی به این داره این ۲ بخوان فقط از نظر زور و بازو باهم مسابقه بدن یا قدرتهای دیگشون رو هم به نمایش بزارن

  ۳ این که دوستان خیلی راجب RKT و SPOM صحبت میکنن که این قوی هست یا اون دوستان خود کوین فایگی گفته وقتی با استن لی صحبت میکردم راجب ثور که فیلم ثور ۱ رو بسازم گفت من شخصیتی ساختم که از هالک هم قوی تر هست و توانایی مقابله با سوپرمن رو داره
  استن لی اشاره میکنه که ثور میتونه در مقابل سوپرمن مقابله کنه نه این که حتما پیروز بشه چون سوپرمن هی ارجینش تغییر میکنه و هی به قدرت هاش اضافه یا از قدرت هاش کاسته میشه ارجین ثابتی نداره اما ثور پایداری قدرت داره حتی زمانی که لایق مینیولر نباشه و خیلی از خوانندگان کمیک نمیدونن قدرت واقعی سوپرمن رو چون معلوم نمیکنه واقعا بخواد از کل زورش استفاده کنه یا نه وگرنه مثلا سوپرمن دنیای نقره ای کمیک تونست اسپکتر رو شکست بده با عطسه ۱۰ ها کهکشان رو نابود کرده و حتی موفق شده impriex prime رو که قوی ترین ویلین تاریخ کمیک به همراه بیاندر و انتی مونیتور رو شکست بده (ثانوس رو نیاوردم چون این ۳ نفر قدرت های خودشون میتونه مولتیورس رو تهدید کنه اما ثانوس بدون قلب عالم یا دستکش بی نهایت بین ۲۰ تا میتونه باشه)

  اما ثور همون ثور هست خشن جدی و خدای رعد نسخه RKT ثور قوی ترین شخصیت ثور هست که فقط بیاندر کلاسیک میتونه شکستش بده اونم شکست نه شاید مساوی تموم شه داریم درمقابل کسی که چرخه راگنوراک رو متوقف کرده صحبت میکنیم. حتی مرگ هم مقابل این نسخه ثور عددی نیست چون ثور همیشه جدی بوده برخلاف فیلم های اونجرز شخصیت کمیک ثور خشن جدی و فوق العاده سرسخت جلوه داده شده Rkt شخصیتی هست که میتونه برای عالم تهدید بزرگی باشه اما توی سایت Cbr که قوی ترین مود ها یا نسخه های شخصیت ها رو هم دخیل کرده بود بازم پایین تر از بیاندر بوده. ببینین چرا بیاندر رو کلا حذف کردن چون استن لی گفته بود دادگاه زندگی بعد خدا قوی ترین در تمام عالمه و فقط ۱ نسخه ازش وجود داره اما بیاندر که اومد و جنگ های پنهان بعدش کلی مخالفت شد باهاش بیاندر رو محو کردن کلا اما الان میشه گفت بعد One above all و Living trubional شخصیت RKT قوی ترین شخصیت مارول هست یعنی قوی ترین موجود مارول

  اما حرف اخرم راجب مقایسه پرایم و رون کینگ ثور دوست عزیزم اقای استیو راجرز طرفداران نمیتونن دلیل خوبی برای برتری یک شخص باشن بلکه این ناشران کمیک هستن میگن کدوم قوی تر هست کدوم ضعیف این که شما میگی پرایم در بهترین حالت میتونه با رون کینگ مساوی کنه اینو شما میگی نه کسی مثل الن مور یا استن لی یا جک کربی تو از کجا میدونی سوپرمن پرایم قادر به چه کاراییه ایا میتونست به جای ثور راگنورک رو متوقف کنه ؟ ایا میتونست مرگ رو شکست بده ؟ همون قدر که RKT قویه و من اونو قوی ترین شخصیت تاریخ مارول بعد از والای همگان میدونم SPOM قوی ترین شخصیت بعد از پرزنس هست سوپرمن پرایم از دیوار سورس رد شده برو سورس رو بخون. و کلی کار دیگه کرده که خواستی باهات بحث میکنم اما نمیتونم قبول کنم RKT قوی تره یا SPOM چون هر ۲ خدا هستن هر ۲ بی نهایتن همونطور که نمیتونی بگی خدای دی سی یا مارول چون جفتشون بی نهایتن ته تهشن RKT درخت زندگی رو میتونه نابود کنه میتونه ۹ عالم رو نابود کنه سوپرمن پرایم میتونه یا یه بشکن کل مولتیورس رو پاک کنه میتونه لوسیفر و میکاییل رو هم نابود کنه . پس اساسا هیچ وقت حرف اشخاص رو نباید در نظر گرفت چون اساسا هر ۲ باهم برابرن

  اما اساسا جفتشون در حد بتمن نیستن

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

   آبان 13, 1398

   عجب تعصبی شما به بتمن داری . سوپرمن نمیخواست به بتمن صدمه بزنه وگرنه هموجور که خودش گفت بتمن رو در کسری از ثانیه از بین میبرد . منم با کریپتونایت میتونم سوپرمن رو شکست بدم . بتمن که هنر نکرده . درست نیست که اینجور از شخصیتی که طرفدارشی صحبت کنی و کسی مثل بتمن رو اینجور با دو شخصیت ثور و سوپرمن مقایسه کنی . بگذریم . بریم سراغ بحث اصلی .
   بیشترین قدرتی که ثور داشته 460 تن هست ؟!؟؟!؟!؟؟!؟؟!؟؟ هانننن ؟!؟؟!!؟!!؟؟؟ از کجا این حرف مزخرف چرت و پرت رو مزنی ؟!؟؟! خداییش تعصب درون حرفای دی سی فنت موج میزنه . آخه من به تو با این حرفت چی باید بگم ؟!؟!!؟!!
   قدرت بدنی نسخه معمولی ثور اودین سان در Earth 616 در حالت عادی اصطلاحا در کلاس « 100 + » تن براورد میشه .
   ببین شخصیت ثور تا به حال تونسته مار میدگارد رو که در همون کمیک ادعا شد چند دور به دور زمین پیچیده رو بلند کنه . تونسته بر وزن یک سیاهچاله بزرگ و یک ستاره نوترونی مقاومت کنه و … ، موارد بسیار دیگه . حالا به نظرت این نهایتا 460 تن هست ؟!؟؟!؟؟!!!؟!!!؟ هان ؟.؟!!!؟!؟!!!!!؟!؟؟؟؟ همین جوری نیا یک حرفی رو بزن . منبعت برای این حرفی که زدی چی بود ؟!؟؟!؟ فکر کنم همینجوری از خودت گفتی .
   نهایت قدرت بدنی ثور مشخص نیست حالا شما به چه فرمولی به این 460 رسیدی خدا داند و بس . هرچند من بازهم میگم که قدرت بدنی سوپرمن بیشتره . اما خوب محدودیت های سوپرمن هم بیشتر از ثور هست .
   گفتی سوپرمن با عطسه منظومه ها رو نابود کرده . درست . ثور هم نیروی درونی به نام God Blast داره که ادعا میشه این نیرو میتونه به یک کهکشان صدمه بزنه . !!! این نیرو توانست به سیلیستیال بزرگ و قدرتمند و گالاکتوس صدمه ای بزرگ بزنه . به نیروی فونیکس صدمه زده . اکثرا از این نیرو های ثور یاد نمیشه ولی عطسه سوپرمن همه جا هست .
   البته من همون طور که در کامنت های قبلی ام اعلام کرده بودم خیلی کمیک های DC رو مطالعه نکردم . پس ممکنه بعضی از شاهکار های سوپرمن رو ندونم . هرچند که راجب این موضوع هم حداقل مقالات خیلی زیادی رو مطالعه کردم .
   نکته آخر اینکه من نگفتم چون فقط طرفداران میگن شخصیت Rune King Thor قدرتمندتره . من دارم میگم که امروزه اکثر منابع از جمله اکثر سایت ها و طرفداران این حرف رو میزنن . حتی با وجود اینکه تعداد طرفداران سوپرمن واضحا بیشتره . شما میتونی با یک سرچ ساده به صحت این موضوع پی ببری . یکی از مهمترین دلایل دانش مطلق Rune King Thor هست که در همون کمیک ثور راگنورک اشاره شد که بر همه چیز عالم واقف هست و میتونه درون ساختار کوانتومی و حتی ریسمان ( علمی کیهانی که گفته میشه مرز و راز کیهان رو درون خود داره . !!! ) موجودات و اشیا رو ببینه . میتونه از انواع جادو های فوق قدرتمند استفاده کنه که اتفاقا یکی از نقاط ضعف سوپرمن پرایم هست .
   دیگه کی میخوای بگه ؟؟ میخوای نویسنده کمیک ها بگن ؟!؟؟؟ اونها که نمیان چنین حرفی بزنن .
   در ضمن من در مورد استن لی من فقط این رو میدونم که گفته :« میخواستم شخصتی خلق کنم که از هالک قدرتمندتر باشد . اما چگونه یک نفر از قویترین ، قویتر باشد ؟ ، این شخص نمیتواند یک انسان باشد . پس ثور رو که یک خدا بود وارد کمیک کردم . »
   حالا این رو که ثور ، میتواند با سوپرمن رقابت کند رو من نمیدونم . اگر هم گفته ، انتظار نداشته باش که استن لی بیاد و بگه ثور قدرتمندتر از سوپرمن هست . ههههه نه خیر چنین چیزی رو هرگز نمیگفته استن لی . حالا که حرف از استن لی شد باید بگم انشاالله که روحش شاد باشه .
   در ضمن اون زمان از بین ابرقهرمانان معروف و قدرتمند مارول هالک یکه تاز بود و قویترین . البته هنوزم بحث بین قدرت هالک و ثور هست . در این بین امیدوارم که یک مقاله کاملی راجب مبارزه ثور و هالک ، و بر خلاف این مقاله با در نظر گرفتن همه جوانب منتشر بشه .
   حتی بحث مبارزه بین هالک و سوپرمن هم خیلی زیاده و خود من به شخصه سوپرمن رو پیروز میدونم . حالا نمیخوام وارد دلایل طولانیش بشم که خارج از بحثه . فقط همین رو خیلی خلاصه بگم که فکر میکنم هالک ابزار لازم برای شکست سوپرمن رو نداره .

   پاسخ

   • Arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

    آبان 13, 1398

    استیوی عزیز ببخشید من منظورم ۴۶۰ تن نبود منظورم ۴۶۰ کوادریلیون تن بود که میشه ۱۰ به توان ۱۸ یعنی ثور اینقدر قوی هست منتها کلمه کوادریلیون رو مثل این که پاک کردم.

    دوما این که سوپرمن پرایم اسیب ناپذیر در مقابل جادو شما داری در مورد ورژن عادی سوپرمن حرف میزنی که اسیب پذیره نه ورژن التیمیت سوپرمن که کریپتونات و جادو اثری نداره. بابا دیگه حرف من نیست کمیک وان میلیون دی سی رو بخون هیچی روش اثر نداره دوست عزیز من بی دلیل نمیام از کسی طرفداری کنم خودم میگم RKT قوی ترین موجود مارول هست اما شما میگی کمیک های دی سی رو نخوندی. خب باید بری قشنگ کمیک وان میلیون رو بخونی بعد بفهمی شاهکار های سوپرمن رو که یکیش هم بلند کردن بی نهایت بوده‌. سوپرمن پرایم حتی تونسته دارک مانیتور رو شکست بده یا حتی overvoid رو هم تونسته شکست بده. رد شدن از دیوار سورس هم که دیگه بماند شما کمیک های دی سی رو مطالعه کنی خیلی خیلی غنی تر از کمیک های ماروله البته با حرف اولت موافقم تا حدودی سوپرمن هیچ وقت با هیچ کسی حتی ثور یا لوسیفر یا هر شخصیتی قدرت حداکثریش

    پاسخ

   • Arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

    آبان 13, 1398

    ببخشید من ادامه حرفم موند اما توی تمام کمیک های سوپرمن که من خوندم سوپرمن هیچ وقت از حداکثر قدرت هاش استفاده نیمکنه چون سوپرمن قواعد اخلاقیش اجازه نمیده که بخواد حتی دشمنشم بکشه دلیل این که سوپرمن قهرمان بزرگتری نسبت به ثور هست هم همینه.

    در مورد هالک اگه ببینم هالک قرمز قوی تر از هالک سبز هست هالک دشنمایی داره که از خودش گاهی قوی ترن اما در کل هالک یعنی قدرت بدنی بسیار زیاد اما نه به اندازه ثور

    شما بزرگترین اشتباهت تو مقایسه پرایم و رون کینگ اینه که فکر میکنی داری رون کینگ رو با سوپرمن معمولی مقایسه میکنی و میگی جادو اما روی سوپرمن پرایم جادو و کریپتونات اثری نداره همون طور که روی ثور اثری نداره ثور دانش مطلق هست از اون ور سوپرمن هم دانش لایتناهی داره در ان واحد همه جا حضور داره شما میگی جادو جادو جادو روی سوپرمن اثر داره نه سوپرمن پرایم یا کازمیک ارمور

    بحث طرفدار زیاد نیست بله خب خیلی ها میگن رون کینگ چون اصلا نمیدونن سوپرمن پرایم چه کارایی کرده که اگه راجبش بخونن نمیگم نظرشون عوض میشه اما میگن هم قدرت هستن

    در ضمن بتمن برای من بهترینه بحث قدرت نیست شما نه میتونی با مردی که قدرت بی نهایته مثل سوپرمن هم ذات پنداری درستی نه کسی که یه چکش داره رعدو برق کنترل میکنه اما بتمن یعنی واقعیت بتمن یعنی نماد عدالت بتمن
    در ضمن بتمن هم تونسته قدرت های خداگونه به دست بیاره

    شماره ۴۲ کمیک جاستیس لیگ
    من بتمنو از نظر قدرت مقایسه نمیکنم از نظر شخصیت مقایسه میکنم بتمن بعد از سوپرمن و مرد عنکبوتی سومین شخصیت برتر تاریخ کمیک شده IGN و Empire و CBR به این مجلات نگاه کن

    پاسخ

   • Arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

    آبان 13, 1398

    و اینم بگم اصولا هدف این ۲ فرق داره مثلا ثور که تو حالت ثور یا هالک یا اکثر قهرمانان مارول هیچ وقت از قواعد خاصی پیروی نمیکنن یعنی ثور اگه سوپرمن رو شکست بده درجا با استورم برکر سر سوپرمن رو جدا میکنه یا هالک تیکه تیکه میکنه و هیچ کدوم هیچ قاعده اخلاقی خاصی ندارن نه این که فکر کنی میگم بی اخلاقن نه نه منظورم اینه پایبند به اصولی نیستن اینو تو فیلم های مارول هم دیدیم تو انتقام جویان پایان بازی ثور سر تانوس رو جدا کرد اما قهرمانان دی سی من جمله سوپرمن و بتمن یه قاعده اخلاقی دارن

    اگه سوپرمن لکس لوتر رو بکشه اگه دارکساید رو بکشه خودشو نابود کرده اگه بتمن جوکر رو بکشه چه فرقی با خود جوکر میکنه. واسه همینه که دی سی و مخصوصا کمیک های بتمن واسه من جذاب تره تا بکمیک های تخیلی مارول

    یه چیز دیگه هم بگم استیوی عزیز شما خیلی با اطلاعات صحبت میکنی و من خوشحال میشم حتما در هر موضوعی هم کلام بشیم.

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

     آبان 13, 1398

     اون قدر نوشتین و تایپ کردین که واقعا وقت ندارم پاسخ همه رو بدم . اما خیلی خلاصه یک سری نکاتی رو بیان میکنم :
     خوب اولین موضوع اینکه جادو در کمیک های مارول و دی سی دارای 7 سطح ( البته در مارول دارای 8 سطح !!! ) است . 1- مبتدی ، 2 – معمولی ، 3- استاد ، 4- جادوی سیاه ، 5- سطح امگا ، 6- سطح فرا امگا ، 7- سطح نامتناهی و بی پایان و نامحدود ( یک اسم و اصطلاحی داشت که الان یادم نیست . !!! و راجب این سطح این رو بگم که بعضی از طرفداران این سطح رو در واقع جز جادو نمیدونن و یک جورایی از اختیارات قادر مطلق خالص مثل نیرو و قدرت شخصیت هایی که مطلقا قادر مطلق هستند حسابش میکنند . )
     خوب اتفاقا من مقاومت سوپرمن پرایم نسبت به جادو رو میدونم . اما سوپرمن پرایم فقط تا جادوی سطح امگا مقاوم هست . یعنی جادوی دو سطح آخر به سوپرمن پرایم آسیب میزنه . اتفاقا در خود کمیک DC گفته شد که فقط خود پرزنس نسبت کل تمام این سطوح مقاوم و آسیب ناپذیر مطلق هست . مگر اینکه در یک رویدادی ، ریبوتی یا چیزی شبیه اون ، این بیشینه رو راجب بعضی شخصیت ها تغیر داده باشن که من فعلا اطلاع ندارم . مثل کاری که با پیشینه خلقت انسان و برخی گونه ها انجام دادند و بعدا در یک ریبوت تغیرش دادند .
     شخصیت Rune King Thor ، دارای جادوی سطح فرا امگا و یا یک رده ماقبل جادوی بی پایان ( که اسمش یادم نیست ولی این سطح رو فقط در مارول بهش اشاره شده و برای همین گفتم در مارول جادو دارای 8 سطح است . !!! ) هست و این سطح جادو مطمئنا طبق شواهد و مدارک میتونه به سوپرمن پرایم آسیب بزنه . این از این موضوع . پس بدونید که من هرگز شخصیت RKT رو با سوپرمن معمولی مقایسه نمیکنم چون واقعا هیچ نیازی به مقایسه نیست .
     البته من خیلی خوب این اصطلاحات رو یادم نیست . بعدا چک میکنم و اگه لازم بود اصلاحش میکنم .
     نکته بعدی اینکه گفتین سوپرمن هیچ گاه از حداکثر توانش استفاده نمیکنه . در جنگ با بعضی اشخاص بله . اما در جنگ با ابر شروران خیر .
     باید بگم اتفاقا ثور هم اکثر اوقات از حد اکثر توانش استفاده نمیکنه . مخصوصا وقتی در میدگارد هست . به علت اینکه به محیط اطراف و یا دوستانش صدمه نزنه . !!! پس این مورد رو هم بدون . این هم از این .
     منظورتون از قدرت بدنی ثور رو هم متوجه شدم . من دقیقش رو نمیدونم اما فکر کنم همین حدودا باشه . هرچند من شنیده بودم که مقدرت بدنی ثور نامشخص هست . حالا شما از کجا این عدد رو میگی نمیدونم . اگه میشه بگو که این عدد رو از روی چه حسابی میگی ( منظورم اینکه استدلال هست و یا مورد دیگه ای ؟؟!! ) .
     نکته دیگه اینکه شما گفتی خیلی ها که به Rune King Thor رای دادند اصلا با سوپرمن پرایم آشنا نبودند و یا به خوبی آشنا نبودند . !!!!!! نه خیر این اشتباهه . اولا که سوپرمن پرایم بسیار شناخته شده تره و واضحا طرفدار های بیشتری داره !!! در ضمن حضور بیشتری هم در کمیک داشته نسبت به شخصیت Rune King Thor .پس این حرف شما اصلا منطقی نیست . در ضمن در این سایتی که لینکش رو گذاشته بودم علاوه بر تمام اینها امتیاز شخصیت RKT بسیار بیشتر بود . دیگه یعنی مدیران سایتش هم سوپرمن پرایم رو در حای که کل تاریخش رو خلاصه شرح دادند ، کمتر از RKT میشناختند ؟!؟!؟!؟ انصافا اصلا منطقی نیست .
     در ضمن اگه اشتباه نکنم ( شایدم یک کاربر دیگه بود !!! که در این صورت هیچی ) شما قبلا از یک نظر سنجی حرف زدین که قرار شد لیکنش رو بزارین و جزئیاتش رو بگین که نگفتین .
     یک نکته اضافی اینکه اتفاقا شخصیت ثور هم از قواعد خاصی پیروی میکنه . درسته که مثل سوپرمن به همه رحم نمیکنه و بی رحم تر هست ولی قواعد خاصی رو برای خودش داره . برای همین هم در فیلم Avengers IW ، قلب تانوس رو هدف گرفت . هرچند این مورد مربوط به MCU هست اما نمونه هایش در کمیک بسیار زیاده .
     با اکثر حرف های شما راجب شخصیت بتمن هم موافقم . اون حرف من یکم حالت طنز گونه و شوخی داشت و من منکر شخصیت فوق العاده بتمن نمیشم . منظورم این بود که قدرت بتمن به معنای واقعی کلمه قابل مقایسه با سوپرمن نیست .
     موفق باشین .

     پاسخ

     • pL در پاسخ به استیو راجرز

      خرداد 11, 1399

      ببینید آقای استیو راجرز شما معلومه که طرفدار مارول هستید از حرف هاتون و حتی از اسمتون هم پیداست ببینید شاید مارول تو فیلم و پول درآوردن خیلی از دیسی جلوتره اما امسال و سال ۲۰۲۱ دیسی میخواد فیلم های فلش بتمن آکوامن ۲ لیگ عدالت ۲ واندر وومن ۱۹۸۴ و ………..
      در ضمن دیسی در کمیک و انیمیشن و بازی از مارول خیلی جلوتره پس لطفاً حرف اضافه نزن

      پاسخ

 20. استیو راجرز

  آبان 12, 1398

  سلام . مقاله جالبی هست اما من با بیشتر محتوا شدیدا مخالفم . اما دلایل :
  1- شما در این مبارزه به مهارت جنگ ثور اشاره خیلی کوتاه و مختصری داشتید . در صورتی که از آنجایی که قدرت بدنی این دو ابرقهرمان تقریبا نزدیک به هم هست ( قبلا هم در کامنت هایم گفته بودم که اگه نسخه های معمولی این 2 ابرقهرمان در جهان های اصلی رو در نظر بگیریم ، احتمالا قدرت بدنی سوپرمن اندکی بیشتر باشد . !!! ) ، به نظرم مهارت جنگ ثور میتونه فاکتور خیلی مهم و تایین کننده ای باشه . نسخه معمولی ثور در جهان مارول Earth 616 ، در حدود 3000 الی 5000 سال !!! ( دقیقش مشخص نیست . !!! ) سن داره و با انواع موجودات قدرتمند جنگیده و خیلی خوب میتونه در چنین جنگ هایی در شرایط دشوار چطور جنگ رو کنترل کنه . در صورتی که سوپرمن واضحا چنین ویژگی نداره . حالا شاید بگین که سرعت سوپرمن اجازه نمیده که خیلی مهارت جنگ ثور نمایان بشه که در موارد بعدی راجب این توضیح میدم .
  2- باز به نقش پتک قدرتمند ثور هم اشاره خیلی مختصری کردین . از آنجایی که مشخص نیست سوپرمن میتواند پتک ثور را بلند کند یا نه ( اون موقع که پتک ثور را بلند کرد ، طلسم لیاقت از روی میولنیر از بین رفته بود . ) ، اگر فرض کنیم که سوپرمن لایق نباشد باز این میتونه یک فاکتور خیلی مهم برای پیروزی ثور باشه . حتی اگر فرض شود که سوپرمن لایق هست ، باز هم این شخصیت ثور هست که استاد مبارزه با پتک هست و سوپرمن به هیچ عنوان نمیتواند همچون ثور از آن استفاده کند . این پتک قدرت های خیلی زیادی و بعضا عجیب و غریبی دارد که الان نمیخوام به همش اشاره کنم ولی فقط همین رو بگم که ثور میتونه با پتکش خودش و سوپرمن رو تلپورت کنه و به این وسیله سوپرمن رو از زمین خورشید زرد و به عبارتی منبع قدرت هاش دور کند که در این صورت شکست دادنش برای ثور دشوار نخواهد بود .
  3 – نکته خیلی مهمی که درباره حواس خداگانه ثور وجود داره اینکه تا به حال مشخص شده که میتونه صدا ها رو از آنسوی سیاره بشنود و اجسام با سرعت نور را ببیند و نسبت به آن واکنش نشان دهد ( شاید در نگاه اول غیر منطقی به نظر برسه اما در کمیک ثور 337# کاملا این موضوع مشخص شد . بعد از آن نیز اشاره شد که وقتی ثور سرحال باشه و تازه شروع به این جنگ کرده باشه میتونه این توانایی و مهارت رو خیلی خیلی جدی نشان بده . مخصوصا در آزگارد و میدگارد ( زمین ) . ) . این توانایی ثور تقریبا باعث میشه که سرعت سوپرمن آنچنان هم که گمان میشه برای ثور مشکل ساز نشه . !!! در صورتی که شما فقط به خاطر همین سرعت سوپرمن رو قویتر فرض کردین و این اشتباهه .
  در ضمن ثور عنوان کرده که معمولا در زمین از تمام قدرتش استفاده نمیکنه . علاوه بر آن در بحره ای از زمان ثور توانست زمین را تا حد خیلی زیاد و قابل توجهی کنترل کند و اگر فرض کنیم که ثور در این مبارزه این مهارت رو داشته باشه فکر کنم که باز هم شکست سوپرمن خیلی دور از انتظار نباشه .
  خیلی جرئی هم اشاره کنم که ثور قدرتی ( شایدم باید بگم حالتی !!! ) به نام دیوانگی جنگجویان داره که در این حالت به طور موقت قدرت و استقامتش 10 برابر افزایش میابد . !!! شما اصلا به این مورد اشاره نکردین .
  4 – مورد آخر اینکه حتی اگر سوپرمن قبل از بحران رو در نظر بگیریم از همه نسخه های ثور قدرتمندتر نیست . نسخه هایی از شخصیت ثور نیروی اودین رو داره ، حتی بعضی از نسخه ها همزمان نیروی اودین و نیروی فونیکس رو داره ، سلاح نکرو داره که مطمئنا به راحتی آسیب های جدی و کشنده ای به سوپرمن وارد میکنه ، و نسخه Rune King Thor هم هست که حتی گفته میشه از سوپرمن پرایم ( که قویترین نسخه سوپرمن تا به این زمان باشه !!! ) هم قدرتمندتره . پس اینکه گفتین اگر سوپرمن قبل از بحران رو در نظر بگیریم بدون شک برندست هم کاملا اشتباهه .
  شما یک مقاله با موضوع « 25 ابرقهرمان قدرتمند تمام زمانها » نوشتین که در اون مقاله ثور قدرتمندتر از سوپرمن معرفی شده . این مقاله با اون مقاله در تضاده . همون طور که مشخصه من به دلایل گفته شده با این مقاله شدیدا مخالف و با اون مقاله موافقم .
  در پایا مرسی از سایت خوب پروشات که مثل همیشه به خوبی اوقاتی ما را سرگرم کرد . شما هم همین که زحمت کشیدین و چنین مقاله ای نوشتین خیلی خوبه ( خیلی از سایت ها جرئت انتشار چنین مقالاتی رو ندارند . !!! ) ولی ای کاش به این مواردی که گفتم اشاره میکردین که در این صورت این مقاله فوق العاده و بی نقص میشد . باز هم از این مقالات بنویسید و لطفا مقاله طولانی تر باشه و به همه جنبه های مبارزه بپردازین . مرسی .
  امیدوارم روز به روز بیشتر پیشرفت کنید . مرسی و موفق باشید .

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   آبان 12, 1398

   سلام استیو،
   همیشه و توی هر سایت و انجمنی، مقالات کمیکی با نظرات کاربران کامل تر میشه و توی پروشات هم به لطف کاربرانی مثل شما همینطوره،
   من هم با اکثر مواردی که گفتی موافقم، البته سوپرمن هم توانایی های خاصی داره که اینجا نیومده،
   ممنون بابت نظر لطفت 🌹

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به عباس

    آبان 13, 1398

    سلام مرسی عباس آقا .
    میتونم نظر شخصی شما رو در این مورد بپرسم ؟

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به استیو راجرز

     آبان 13, 1398

     سلام،
     خب واقعیتش من رو این مبارزه نظری ندارم، هر دو کاراکتر قدرت‌هایی دارن که میتونه نفر مقابل رو شکست بده، تو شرایط مختلف هر دو نفر میتونن برنده این مبارزه باشن

     پاسخ

  • Harley Quinn در پاسخ به استیو راجرز

   خرداد 20, 1399

   درجواب اولی :کی گفته مهارت مبارزه سوپرمن کمه اون هم به موقعش بلد شرایط رو به نفع خودش تموم کنه همونطور که دونژادی رو بارها شکست .
   ۲:اگه تو ویکی پدیا بزنی دیسی علیه مارول میبینی سوپرمن خودش تونست و پتک رو بلند کرد. قبول دارم سوپرمن اصلا نمیتونه مثل ثور با پتک کار کنه اما اگه ازش پتک و بگیره هیچی نیست مقابل سوپرمن .
   ۳: دیدن سوپرمن تو حالت خیلی هم براش کار ساز نیست سرعت عمل هم باید داشته باشه .
   ۴: تو داری نسخه های قوی ثور رو با سوپرمن مقایسه میکنی سوپرمن هم نسخه های قوی تری چون سوپرمن پرایم داره . (و در نهایت اینم بگم که سوپرمن ،سوپرمن معمولی اونقدر قدرتمند هست که با یه عطسه کل یه منظومه شمسی رو از بین برد تو گوگل بزن سوپرمن ویکی پدیا میاد)

   پاسخ

   • MOHAMMAD EBRAHIMI در پاسخ به Harley Quinn

    خرداد 28, 1399

    با سلام
    اولا کازمیک آرمور سوپرمن قویترین سوپرمن هست
    دوما قبلا یه. رقابت بین نویسنده ها بود سوپرمنو قویترین نشون بدن مثل کتاب بی نهایت و عطسه و منظومه ی شمسی و اینا همه رو فدای سوپرمن کردن رون کینگ ثور هم سایه نشینان رو به راحتی شکست داد که همین اونو قویتر از کازمیک آرمور سوپرمن می کنه
    تازه اصلا رگناروگ می دونی چیه متوقف کردن رگناروگ می دونی چه کار بزرگیه اگه واقعا می فهمیدی متوقف کردن رگناروگ چقدر کار بزرگی هست
    می گفتی رون کینگ ثور قویتره تازه همین که با sph قابل رقابت هست همین اونو قویتر از همه ی سوپرمن ها می کنه در ضمن ثور بدون میولنیر خوب اودین فورس شمشیر اودین و استورم بریکر و یارن بی یورن رو داره این همه سلاح قویتر از میولنیر داره
    بدون میولنیر هم دیدی توی ثور راگناروگ بدون میولنیر چی کار کرد بدون میولنیر هم خیلی قویه
    تازه دومین انتقامجوی قدرتمند هست
    در ضمن اون موقعی که سوپرمن میولنیر رو برداشت طلسم لیاقت رو اودین از روی اون برداشته بود و لیاقت سوپرمن ثابت شده نیسته

    پاسخ

   • MOHAMMAD EBRAHIMI در پاسخ به Harley Quinn

    خرداد 28, 1399

    ادامه ی کامنت قبلی
    الان کاپیتان آمریکا برترین مبارز در مارول چه کمیک چه mcu هست و خودش گفته ثور یکی از با مهارت ترین افرادی هست که باهاش جنگیده
    ثور از لحاظ مبارزه با تانوس برابری می کنه
    وقتی سنتری و هالک و مرد آهنی و تانوس از سوپرمن قویترن چرا ثور نباشه بعد هر کی که بگه فلانی از سوپرمن قویتره میگن تعصب داره البته طبیعیه چون اون پر طرفدارترین ابر قهرمان جهان شده

    پاسخ

    • arya در پاسخ به MOHAMMAD EBRAHIMI

     خرداد 28, 1399

     ببین نه مرد آهنی نه هالک و نه سنتری و نه ثور از در نسخه معمولی از سوپرمن قویتر نیست سوپرمن کسی که ازش بعنوان قویترین ابرقهرمان تاریخ کمیک ازش یاد میکنن اونوقت تو میگی مردآهنی از سوپرمن قویتره 😂😂😂 بابا تو دیگه کی هستی 😂 باشه اقا سوپرمن ازهمه ضعیف تره. مثلا که چی رون ثور سایه نشینان بالا را شکست داده باشه که چی کازمیک ارمور سوپرمن کسی رو شکست داده که می‌تونه تمام دنیای دی سی رو نابود کنه ماندراک پلید هم قدرت بیاندرز مارول است . میدونی یعنی چی کازمیک ارمور سوپرمن یه شخصیت امنی ورسال هست نیروی پلات رو داره مولتیورس دیسی رو تو یه دست گرفته رون ثور شخصیتی که در مولتیورس زندگی می‌کنه و کازمیک ارمور سوپرمن فراتر از مولتیورس زندگی می‌کنه اون رو پرزنس بوجود نیاورده .مانیتور درکمیک یک بار به کازمیک ارمور میگه هیچ وقت از نهایت قدرتت استفاده نکن چون لوسیفر هم از قدرت تو درامان نخواهد بود میفهمی یعنی چی لوسیفر چقدر قویه قدرت کازمیک ارمور در اوج با لوسیفر مقایسه میشه اصلا میدونی چه کسانی نیروی پلات رو دارن میکائیل و لوسیفر و پرزنس و کازمیک ارمور سوپرمن خود پرزنس هم بوسیله نیروی پلات بوجود اومده البته مال کازمیک ارمور از پرزنس ضعیف تره .آقا خواستی بازم دلیل میارم که کازمیک ارمور قویتر از رون ثور و sph است و اینم بگم که رون ثور از sph قویتره

     پاسخ

    • امیر در پاسخ به MOHAMMAD EBRAHIMI

     تیر 7, 1399

     چی میگی؟ یعنی سوپرمن زورش به تانوس و هالک نمیرسه؟ سوپرمن هالک را با خاک یکسان کرد صدردصد مرد آهنی هم میکنه

     پاسخ

     • علی قنبری در پاسخ به امیر

      تیر 26, 1399

      میگم راست میگی. سوپرمن هالک رو شکست داده،دومزدی رو دیدی که بعد مرگ سوپرمن چطوری ازش شکست خورد

      پاسخ

      • احمد در پاسخ به علی قنبری

       شهریور 23, 1399

       من میخام این دوتا رو از دید سینما مقایسه کنم من تمام فیلم های مارول و دیسی رو چند بار دیدم و از کمیک چیزی نمی دونم ولی تمام نکات رو در فیلم ها تا جایی که تونستم سعی کردم در بیارم

       پاسخ

      • احمد در پاسخ به علی قنبری

       شهریور 23, 1399

       من هردو رو در آخرین قدرتشون در فیلم ها مقایسه میکن
       ۱استقامت
       استقامت ثور به نظر من ار سوپرمن بیشتر هستش . چون ثور تونست جلوی یک ستاره در حال تخریب ایستادگی کنه و فقط برای چند لحظه بیهوش بشه بعد وقتی تبرشو دستش گرفت سریع خوب شد و این نشان از استقامت هستش و زود درمانی ولی سوپرمن وقتی بمب اتم بهش خورد برای چند دقیقه بیهوش شد و شاید به خورشید نزدیک تر نمی شد بیشتر طول میکشید.پس من استقامت ثور رو بیشتر میدونم.
       ۲قدرت فرابشری
       به نظر من شاید استقامت ثور بیشتر از سوپرمن باشد ولی سوپرمن قدرت بیشتری نسبت به ثور در ضربات دارد همینطور که دیدیم در فیلم بتمن در برابر سوپرمن چطور تونست ضربات محکمی به دومزدی بزند و اون رو راحت تا فضا برد البته ثور هم در فیلم راگنوراک دو یا سه ضربه خیلی قدرتمند به هالک زد که نمیتوان نادیده گرفت ولی به نظر من ضربات سوپرمن از سور قوی تر هستش ولی نه خیلی زیاد.
       سرعت.
       از لحاظ سرعت قطعا سوپرمن سریع تر هست ولی نباید از سرعت ثور همراه با میولنیر چشم پوشی کرد.
       تجربه.
       ثور به دلیل عمر طولانی خود قطعا تجربه بیشتری دارد و تجربه در نبرد فاکتور بسیار مهمی است همانطور که فیلم ثور یک دیدیم ثور وقتی یک انسان عادی بود توانست برای چند دقیقه وقت ذره نابودگر را تلف کند که به دلیل تجربه اوست و اگر سوپرمن یک انسان عادی در همان شرایط بود احتمال کمتری داشت.
       من نقاط قوت را گفتم الان نوبت ضعف هستش.
       نقاط ضعف سوپرمن.
       سوپر من همانطور که میدانیم دو نقطه ضعف دارد یکی کریپتونایت یکی جادو و فاکتور جادو بسیار او را در برابر ثور آسیب پذیر میکند و حتی ممکن است برد را برای ثور راحت تر کند ولی چون در سینما سوپرمن با جادوگر مواجه نشده نمیتوان گفت چقدر تاثیر میگذارد ولی مطمئنا تاثیر خواهد گذاشت .
       نقاط ضعف ثور.
       به نظر من ثور آنچنان نقطه ظعفی ندارد که سوپرمن بتواند در نبرد از آن استفاده کند چون ثور یک خداست و معمولا خدایان نقطه ضعف ندارند غیر از غرور شان.
       جمع بندی.
       به نظر من اگر این دو در سینما در برابر یک دیگر قرار بگیرند احتمال برد ثور ۵۵ به ۴۵ است زیرا ثور به دلیل استقامتی که به ستاره نوترونی نشان داد لیزر سوپرمن نمیتوان آسیب چندانی وارد کند و همینطور تجربه و سلاح ها ی ثور ولی با داشتن سرعت و زور بازو سوپر من میتواند نتیجه را عوض کند . ولی به نظر من ثور با اختلاف کمی برنده است .
       اگر کسی در باره mcu و dcu سوالی داشت من در خدمت هستم
       و این مقاله من در باب سینما بود نه کمیک

       پاسخ