مبارزه ثور و سوپرمن؛ کدامیک در نبرد مرگ پیروز می‌شوند؟

طرفداران سالیان زیادی راجع‌به اینکه چه ابرقهرمانی می‌تواند دیگری را شکست دهد بحث می‌کنند. استاندارد طلایی قدرت ابرقهرمانی در این بحث‌های دوستانه کاراکتر سوپرمن است. با توجه به توانایی‌ها و قدرت نامحدود این ابرقهرمان دشوار است که بگوییم چه کاراکتر دیگری می‌تواند در یک چالش جدی به‌صورت عادلانه او را شکست دهد.

با‌این‌حال ثور، یکی از قدرتمندترین انتقام‌جویان مارول، ممکن است به‌ اندازه کافی قوی باشد تا این کاراکتر را شکست دهد. او با توانایی‌های ازگاردی و چکش فوق‌العاده‌اش یک خدا در عرصه مبارزه محسوب می‌شود. ثور به‌واسطه این قدرت‌ها می‌تواند دشمنان به مراتب قوی‌تر از خودش را طبق قاعده مبارزه شکست دهد.

با توجه به اینکه ثور می‌تواند قدرتمند باشد و سوپرمن نیز می‌تواند قدرتمندتر از یک لوکوموتیو و سریع‌تر از یک گلوله باشد، طی این مطلب قصد داریم پی ببریم اگر این دو ابرقهرمان در مقابل یکدیگر قرار بگیرند کدامیک پیروز شده و دیگری را شکست می‌دهد. با پروشات همراه باشید.


کدام نسخه از سوپرمن در مقابل کدام نسخه از ثور؟

با توجه به جهان‌های موازی و دوره‌های زمانی مختلف ابرقهرمانان در کمیک‌ها، دی سی و مارول نسخه‌های گوناگونی از سوپرمن و ثور را به طرفداران معرفی کرده‌اند. درنتیجه ابتدا باید مشخص کنیم کدام نسخه از این ابرقهرمانان را برای مقایسه انتخاب خواهیم کرد. در دنیای دی سی، سوپرمن قبل از خط داستانی “بحران در زمین‌های نامحدود” (Crisis on Infinite Earths) دارای قدرت زیادی بود.

طی برخی از کمیک‌ها که قبل از کمیک بحران در زمین‌های نامحدود منتشر شدند سوپرمن دارای توانایی‌های جدید و فوق‌العاده زیادی بود که بعدها در هیچ مطلب دیگری نتوانست به آن سطح از قدرت دست پیدا کند (لازم به ذکر است کمیک زمین‌های نامحدود در سال 1986 منتشر شده بود). به‌طور مثال عطسه سوپرمن به‌حدی نیرو داشت که می‌توانست نظم منظومه شمسی را برهم بزند.

در هیچ جای دیگری از تاریخ کاراکتر سوپرمن ما شاهد چنین میزان قدرتی در او نبودیم. نسخه مدرن این کاراکتر یعنی سوپرمن پس از بحران دارای محدودیت‌های گوناگونی است. حتی برخی از دشمنان او مانند دومزدی و دارک‌ساید به‌راحتی می‌توانند در عرصه قدرت با او مقابله کنند.

البته در جاهایی دیگر نیز سوپرمن دارای قدرت‌های زیادی بود. در کمیک All-Star Superman مرد پولادین قبل از لحظه مرگش قدرت بسیاری زیادی داشت و بسیار نیرومند شده بود.

اما ثور در طول تاریخ فرازونشیب کمتری داشته و از میزان قدرت نسبتا پایداری برخوردار بوده است. با‌این‌حال زمان‌هایی نیز در کمیک‌ها وجود داشت که این کاراکتر ضعیف‌تر یا قوی‌تر بود. از آنجایی‌که سوپرمن قبل از بحران با قدرت‌های عجیبش به‌راحتی می‌تواند ثور را شکست دهد، طی این مطلب قصد داریم قدرت سوپرمن بعد از بحران را با کاراکتر ثور دنیای اصلی مارول مقایسه کنیم. در واقع نسخه‌های نرمال و شناخته‌شده از این دو کاراکتر را در مقابل یکدیگر قرار خواهیم داد. مبارزه جذابی پیش رو داریم، اینطور فکر نمی‌کنید؟!


ثور قدرتمندتر است یا سوپرمن؟

هرطور محاسبه کنید سوپرمن به‌لحاظ قدرت نسبت به ثور برتری دارد. او در کمیک‌ها نظم سیارات را بهم ریخته و افراد را با قدرت وحشیانه‌اش به مدار خارج از جو پرتاب کرده. در جهان دی سی قدرت سوپرمن بی‌نظیر است. بااین‌حال ثور نیز قدرت قابل‌توجهی دارد. این کاراکتر با قدرت خالص خود توانست کل یک سیاره را طی مبارزه‌اش با بتا ری بیل نابود کند.

ثور گالاکتوس و فنیکس فورس را که از قدرت‌های کیهانی بزرگ بودند تقریبا شکست داده است. او وزن ازگارد را نگه‌داشته و در برابر جاذبه یک سیاه‌چاله مقاومت کرده. با وجود اینکه هنوز ممکن است سوپرمن کمی قدرتمندتر به‌نظر برسد، ولی این اختلاف قدرت بین سوپرمن پس از بحران با ثور چندان زیاد نیست.


کدام یک قدرت بیشتری دارد؟

به‌لحاظ قدرت‌های ابرانسانی سوپرمن پیروز می‌شود. با قدرت‌هایی چون تنفس انجمادی و دید حرارتی مرد پولادین به‌شکلی واضح مهمات بیشتری دارد. بااین‌حال ثور نیز پیوسته با غول‌های بزرگی در نبرد بوده و در مقابل نیروهای وحشتناکی چون سلستیال‌ها مقاومت کرده است. توانایی‌های سوپرمن ممکن است به ثور ضربه بزند ولی لزوما نمی‌تواند او را شکست دهد.

ثور علاوه‌بر توانایی‌های ازگاردی و نیروی فیزیکی‌اش، یک قدرت اصلی دیگر نیز دارد که کنترل صاعقه است. او به‌عنوان خدای رعد می‌تواند صاعقه را کنترل کند. قدرت صاعقه این کاراکتر فاکتوری است که می‌تواند نقشی موثر در مبارزه علیه سوپرمن داشته باشد.


سوپرمن و جادوی ثور

سوپرمن نقاط ضعفی نیز دارد. نزدیکی به یک خورشید سرخ یا کریپتونایت می‌تواند او را ضعیف کند. سوپرمن همچنین در مقابل جادو نیز ضعف دارد. این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که طبق آن شزم، ابرقهرمان وابسته به قدرت‌های جادویی، می‌تواند سوپرمن را شکست داده و بر او پیروز شود.

ثور با قدرت جادویی آمیخته شده است. این قدرت باعث شده ثور بتواند با سرعتی فراتر از سرعت صاعقه چکش خود را چرخانده و آن را به حرکت دربیاورد. توانایی‌های جادویی خدای رعد باعث شده تا او در هر شرایطی بتواند قدرت خود را حفظ کند. ثور با تولید صاعقه جادویی خویش می‌تواند صدماتی جبران‌ناپذیر به رقیب خود وارد کند.

درنتیجه وقتی سوپرمن با یکی از نقطه ضعف‌هایش مواجه شود دیگر مهم نیست تا چه اندازه قدرت داشته باشد. ثور در چیزی قدرت دارد که نقطه ضعف سوپرمن محسوب می‌شود. شاید مرد پولادین بتواند با قدرتش بر ثور غلبه کند؛ ولی خدای رعد با تکیه بر نیروهای جادویی‌اش می‌تواند صدماتی جدی به سوپرمن وارد کند.


کدامیک پیروز می‌شود؟

اجازه بدهید روراست باشیم؛ نمی‌توان بطور قطع گفت کدام یک در یک مبارزه تن به تن و عادلانه پیروز خواهد شد.

با وجود ضعف سوپرمن نسبت به جادو، ثور یک برتری دیگر نیز نسبت به مرد پولادین دارد. سوپرمن معمولا در مبارزه‌های دوستانه و زمانی‌که حریفش موجود شروری نباشد عقب می‌کشد. به همین دلیل است که بتمن اغلب سوپرمن را شکست می‌دهد. درنتیجه تصور اینکه سوپرمن در مبارزه با ثور مایل به عقب‌نشینی باشد سخت نیست. ولی ثور عاشق جنگیدن است و بدون شک از تک تک ثانیه‌های مبارزه‌اش با مرد پولادین لذت خواهد برد.

احتمالا سوپرمن با سرعت فوق‌العاده زیادش بتواند ثور را قبل از اینکه شانس داشته باشد صاعقه خود را ایجاد کند شکست دهد. اما سوپرمن معمولا در مبارزه‌هایش، به‌خصوص مبارزه با دوستان از حداکثر قدرت خود استفاده نمی‌کند. ولی ثور برخلاف او کاملا مبارزه را جدی گرفته و تمام سعیش را می‌کند تا در نبرد پیروز شود.

با توجه به قدرت جادویی ثور و اینکه سوپرمن در مبارزه‌اش تعلل می‌کند، ممکن است خدای رعد این شانس را داشته باشد تا به کمک جادو و صاعقه‌ مرد پولادین را شکست دهد. شاید سوپرمن مرد پولادین باشد، اما اگر تعلل کند ثور به‌ اندازه کافی قدرتمند است تا به کمک قدرت جادویی صاعقه‌اش او را شوکه کرده و شکست دهد، اما اگر سوپرمن با تمام قدرتش در این نبرد شرکت کند و از حداکثر توانایی خود استفاده کند احتمالا پیروز مبارزه خواهد بود.

نظر شما چیست؟ اگر مبارزه‌ای بین ثور و سوپرمن صورت بگیرد کدام یک پیروز خواهند شد؟ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (11)

بستن فرم

 1. avengers

  آبان 23, 1398

  منم با نظر استيو راجرز موافقم چون هيچ كس نميتونه با نيروي Rune King Thorمقابله كنه البته بياندر ميتونه يه كارايى در برابر RKT انجام بده. اگه من بين سوپرمن و ثور يكى رو انتخاب كنم جواب قطعى من ثور خواهد بود .البته هيچ وقت نبايد قدرت سوپرمن رو دست كم گرفت مخصوصا قدرت سوپرمن پرايم . اگه بين هالك و سوپرمن يكى رو انتخاب كنم قطعا سوپرمن رو انتخاب ميكنم .به نظرم ديگه مقاسيه هالك و تور اشتباه است البته هالك هم تا به حال تونسته ثور را متوقف كنه اما ثور برد هاي بيشتري نسبت به هالك داره و ديديم كه تو ثور ٣ هالك شكست خورد . ممنون از استيو راجرز و اركام بتمن كه اطلاعات خود را به ما ارائه دادند .

  پاسخ

 2. Arkham batman

  آبان 13, 1398

  ببینین دوستان اگه بحث فقط به قدرت باشه سوپرمن قدرت بالاتری نسبت به ثور داره یادمون نره که سوپرمن تونسته بینهایت رو بلند کنه اما ثور بیشترین قدرتی که داشته ۴۶۰ تن هست کواردریلیون هست از نظر قدرت ما هرچقدرم ثور رو قوی بدونیم اصلا به پای سوپرمن که بی نهایت رو اینم عکسش چون اساسا سوپرمن از نظر قدرت و استقامت از هر شخصیتی جز خدا بالاتره اینم عکسی که سوپرمن مجبور میشه تمام قدرت خودش رو به رخ بکشه

  ۲ ثور با جادو میتونه سوپرمن رو شکست بده چون سوپرمن بزرگترین ضعفش جادو هست و بی اغراق توانایی اینو داره سوپرمن رو بکشه.
  بستگی به این داره این ۲ بخوان فقط از نظر زور و بازو باهم مسابقه بدن یا قدرتهای دیگشون رو هم به نمایش بزارن

  ۳ این که دوستان خیلی راجب RKT و SPOM صحبت میکنن که این قوی هست یا اون دوستان خود کوین فایگی گفته وقتی با استن لی صحبت میکردم راجب ثور که فیلم ثور ۱ رو بسازم گفت من شخصیتی ساختم که از هالک هم قوی تر هست و توانایی مقابله با سوپرمن رو داره
  استن لی اشاره میکنه که ثور میتونه در مقابل سوپرمن مقابله کنه نه این که حتما پیروز بشه چون سوپرمن هی ارجینش تغییر میکنه و هی به قدرت هاش اضافه یا از قدرت هاش کاسته میشه ارجین ثابتی نداره اما ثور پایداری قدرت داره حتی زمانی که لایق مینیولر نباشه و خیلی از خوانندگان کمیک نمیدونن قدرت واقعی سوپرمن رو چون معلوم نمیکنه واقعا بخواد از کل زورش استفاده کنه یا نه وگرنه مثلا سوپرمن دنیای نقره ای کمیک تونست اسپکتر رو شکست بده با عطسه ۱۰ ها کهکشان رو نابود کرده و حتی موفق شده impriex prime رو که قوی ترین ویلین تاریخ کمیک به همراه بیاندر و انتی مونیتور رو شکست بده (ثانوس رو نیاوردم چون این ۳ نفر قدرت های خودشون میتونه مولتیورس رو تهدید کنه اما ثانوس بدون قلب عالم یا دستکش بی نهایت بین ۲۰ تا میتونه باشه)

  اما ثور همون ثور هست خشن جدی و خدای رعد نسخه RKT ثور قوی ترین شخصیت ثور هست که فقط بیاندر کلاسیک میتونه شکستش بده اونم شکست نه شاید مساوی تموم شه داریم درمقابل کسی که چرخه راگنوراک رو متوقف کرده صحبت میکنیم. حتی مرگ هم مقابل این نسخه ثور عددی نیست چون ثور همیشه جدی بوده برخلاف فیلم های اونجرز شخصیت کمیک ثور خشن جدی و فوق العاده سرسخت جلوه داده شده Rkt شخصیتی هست که میتونه برای عالم تهدید بزرگی باشه اما توی سایت Cbr که قوی ترین مود ها یا نسخه های شخصیت ها رو هم دخیل کرده بود بازم پایین تر از بیاندر بوده. ببینین چرا بیاندر رو کلا حذف کردن چون استن لی گفته بود دادگاه زندگی بعد خدا قوی ترین در تمام عالمه و فقط ۱ نسخه ازش وجود داره اما بیاندر که اومد و جنگ های پنهان بعدش کلی مخالفت شد باهاش بیاندر رو محو کردن کلا اما الان میشه گفت بعد One above all و Living trubional شخصیت RKT قوی ترین شخصیت مارول هست یعنی قوی ترین موجود مارول

  اما حرف اخرم راجب مقایسه پرایم و رون کینگ ثور دوست عزیزم اقای استیو راجرز طرفداران نمیتونن دلیل خوبی برای برتری یک شخص باشن بلکه این ناشران کمیک هستن میگن کدوم قوی تر هست کدوم ضعیف این که شما میگی پرایم در بهترین حالت میتونه با رون کینگ مساوی کنه اینو شما میگی نه کسی مثل الن مور یا استن لی یا جک کربی تو از کجا میدونی سوپرمن پرایم قادر به چه کاراییه ایا میتونست به جای ثور راگنورک رو متوقف کنه ؟ ایا میتونست مرگ رو شکست بده ؟ همون قدر که RKT قویه و من اونو قوی ترین شخصیت تاریخ مارول بعد از والای همگان میدونم SPOM قوی ترین شخصیت بعد از پرزنس هست سوپرمن پرایم از دیوار سورس رد شده برو سورس رو بخون. و کلی کار دیگه کرده که خواستی باهات بحث میکنم اما نمیتونم قبول کنم RKT قوی تره یا SPOM چون هر ۲ خدا هستن هر ۲ بی نهایتن همونطور که نمیتونی بگی خدای دی سی یا مارول چون جفتشون بی نهایتن ته تهشن RKT درخت زندگی رو میتونه نابود کنه میتونه ۹ عالم رو نابود کنه سوپرمن پرایم میتونه یا یه بشکن کل مولتیورس رو پاک کنه میتونه لوسیفر و میکاییل رو هم نابود کنه . پس اساسا هیچ وقت حرف اشخاص رو نباید در نظر گرفت چون اساسا هر ۲ باهم برابرن

  اما اساسا جفتشون در حد بتمن نیستن

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

   آبان 13, 1398

   عجب تعصبی شما به بتمن داری . سوپرمن نمیخواست به بتمن صدمه بزنه وگرنه هموجور که خودش گفت بتمن رو در کسری از ثانیه از بین میبرد . منم با کریپتونایت میتونم سوپرمن رو شکست بدم . بتمن که هنر نکرده . درست نیست که اینجور از شخصیتی که طرفدارشی صحبت کنی و کسی مثل بتمن رو اینجور با دو شخصیت ثور و سوپرمن مقایسه کنی . بگذریم . بریم سراغ بحث اصلی .
   بیشترین قدرتی که ثور داشته 460 تن هست ؟!؟؟!؟!؟؟!؟؟!؟؟ هانننن ؟!؟؟!!؟!!؟؟؟ از کجا این حرف مزخرف چرت و پرت رو مزنی ؟!؟؟! خداییش تعصب درون حرفای دی سی فنت موج میزنه . آخه من به تو با این حرفت چی باید بگم ؟!؟!!؟!!
   قدرت بدنی نسخه معمولی ثور اودین سان در Earth 616 در حالت عادی اصطلاحا در کلاس « 100 + » تن براورد میشه .
   ببین شخصیت ثور تا به حال تونسته مار میدگارد رو که در همون کمیک ادعا شد چند دور به دور زمین پیچیده رو بلند کنه . تونسته بر وزن یک سیاهچاله بزرگ و یک ستاره نوترونی مقاومت کنه و … ، موارد بسیار دیگه . حالا به نظرت این نهایتا 460 تن هست ؟!؟؟!؟؟!!!؟!!!؟ هان ؟.؟!!!؟!؟!!!!!؟!؟؟؟؟ همین جوری نیا یک حرفی رو بزن . منبعت برای این حرفی که زدی چی بود ؟!؟؟!؟ فکر کنم همینجوری از خودت گفتی .
   نهایت قدرت بدنی ثور مشخص نیست حالا شما به چه فرمولی به این 460 رسیدی خدا داند و بس . هرچند من بازهم میگم که قدرت بدنی سوپرمن بیشتره . اما خوب محدودیت های سوپرمن هم بیشتر از ثور هست .
   گفتی سوپرمن با عطسه منظومه ها رو نابود کرده . درست . ثور هم نیروی درونی به نام God Blast داره که ادعا میشه این نیرو میتونه به یک کهکشان صدمه بزنه . !!! این نیرو توانست به سیلیستیال بزرگ و قدرتمند و گالاکتوس صدمه ای بزرگ بزنه . به نیروی فونیکس صدمه زده . اکثرا از این نیرو های ثور یاد نمیشه ولی عطسه سوپرمن همه جا هست .
   البته من همون طور که در کامنت های قبلی ام اعلام کرده بودم خیلی کمیک های DC رو مطالعه نکردم . پس ممکنه بعضی از شاهکار های سوپرمن رو ندونم . هرچند که راجب این موضوع هم حداقل مقالات خیلی زیادی رو مطالعه کردم .
   نکته آخر اینکه من نگفتم چون فقط طرفداران میگن شخصیت Rune King Thor قدرتمندتره . من دارم میگم که امروزه اکثر منابع از جمله اکثر سایت ها و طرفداران این حرف رو میزنن . حتی با وجود اینکه تعداد طرفداران سوپرمن واضحا بیشتره . شما میتونی با یک سرچ ساده به صحت این موضوع پی ببری . یکی از مهمترین دلایل دانش مطلق Rune King Thor هست که در همون کمیک ثور راگنورک اشاره شد که بر همه چیز عالم واقف هست و میتونه درون ساختار کوانتومی و حتی ریسمان ( علمی کیهانی که گفته میشه مرز و راز کیهان رو درون خود داره . !!! ) موجودات و اشیا رو ببینه . میتونه از انواع جادو های فوق قدرتمند استفاده کنه که اتفاقا یکی از نقاط ضعف سوپرمن پرایم هست .
   دیگه کی میخوای بگه ؟؟ میخوای نویسنده کمیک ها بگن ؟!؟؟؟ اونها که نمیان چنین حرفی بزنن .
   در ضمن من در مورد استن لی من فقط این رو میدونم که گفته :« میخواستم شخصتی خلق کنم که از هالک قدرتمندتر باشد . اما چگونه یک نفر از قویترین ، قویتر باشد ؟ ، این شخص نمیتواند یک انسان باشد . پس ثور رو که یک خدا بود وارد کمیک کردم . »
   حالا این رو که ثور ، میتواند با سوپرمن رقابت کند رو من نمیدونم . اگر هم گفته ، انتظار نداشته باش که استن لی بیاد و بگه ثور قدرتمندتر از سوپرمن هست . ههههه نه خیر چنین چیزی رو هرگز نمیگفته استن لی . حالا که حرف از استن لی شد باید بگم انشاالله که روحش شاد باشه .
   در ضمن اون زمان از بین ابرقهرمانان معروف و قدرتمند مارول هالک یکه تاز بود و قویترین . البته هنوزم بحث بین قدرت هالک و ثور هست . در این بین امیدوارم که یک مقاله کاملی راجب مبارزه ثور و هالک ، و بر خلاف این مقاله با در نظر گرفتن همه جوانب منتشر بشه .
   حتی بحث مبارزه بین هالک و سوپرمن هم خیلی زیاده و خود من به شخصه سوپرمن رو پیروز میدونم . حالا نمیخوام وارد دلایل طولانیش بشم که خارج از بحثه . فقط همین رو خیلی خلاصه بگم که فکر میکنم هالک ابزار لازم برای شکست سوپرمن رو نداره .

   پاسخ

   • Arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

    آبان 13, 1398

    استیوی عزیز ببخشید من منظورم ۴۶۰ تن نبود منظورم ۴۶۰ کوادریلیون تن بود که میشه ۱۰ به توان ۱۸ یعنی ثور اینقدر قوی هست منتها کلمه کوادریلیون رو مثل این که پاک کردم.

    دوما این که سوپرمن پرایم اسیب ناپذیر در مقابل جادو شما داری در مورد ورژن عادی سوپرمن حرف میزنی که اسیب پذیره نه ورژن التیمیت سوپرمن که کریپتونات و جادو اثری نداره. بابا دیگه حرف من نیست کمیک وان میلیون دی سی رو بخون هیچی روش اثر نداره دوست عزیز من بی دلیل نمیام از کسی طرفداری کنم خودم میگم RKT قوی ترین موجود مارول هست اما شما میگی کمیک های دی سی رو نخوندی. خب باید بری قشنگ کمیک وان میلیون رو بخونی بعد بفهمی شاهکار های سوپرمن رو که یکیش هم بلند کردن بی نهایت بوده‌. سوپرمن پرایم حتی تونسته دارک مانیتور رو شکست بده یا حتی overvoid رو هم تونسته شکست بده. رد شدن از دیوار سورس هم که دیگه بماند شما کمیک های دی سی رو مطالعه کنی خیلی خیلی غنی تر از کمیک های ماروله البته با حرف اولت موافقم تا حدودی سوپرمن هیچ وقت با هیچ کسی حتی ثور یا لوسیفر یا هر شخصیتی قدرت حداکثریش

    پاسخ

   • Arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

    آبان 13, 1398

    ببخشید من ادامه حرفم موند اما توی تمام کمیک های سوپرمن که من خوندم سوپرمن هیچ وقت از حداکثر قدرت هاش استفاده نیمکنه چون سوپرمن قواعد اخلاقیش اجازه نمیده که بخواد حتی دشمنشم بکشه دلیل این که سوپرمن قهرمان بزرگتری نسبت به ثور هست هم همینه.

    در مورد هالک اگه ببینم هالک قرمز قوی تر از هالک سبز هست هالک دشنمایی داره که از خودش گاهی قوی ترن اما در کل هالک یعنی قدرت بدنی بسیار زیاد اما نه به اندازه ثور

    شما بزرگترین اشتباهت تو مقایسه پرایم و رون کینگ اینه که فکر میکنی داری رون کینگ رو با سوپرمن معمولی مقایسه میکنی و میگی جادو اما روی سوپرمن پرایم جادو و کریپتونات اثری نداره همون طور که روی ثور اثری نداره ثور دانش مطلق هست از اون ور سوپرمن هم دانش لایتناهی داره در ان واحد همه جا حضور داره شما میگی جادو جادو جادو روی سوپرمن اثر داره نه سوپرمن پرایم یا کازمیک ارمور

    بحث طرفدار زیاد نیست بله خب خیلی ها میگن رون کینگ چون اصلا نمیدونن سوپرمن پرایم چه کارایی کرده که اگه راجبش بخونن نمیگم نظرشون عوض میشه اما میگن هم قدرت هستن

    در ضمن بتمن برای من بهترینه بحث قدرت نیست شما نه میتونی با مردی که قدرت بی نهایته مثل سوپرمن هم ذات پنداری درستی نه کسی که یه چکش داره رعدو برق کنترل میکنه اما بتمن یعنی واقعیت بتمن یعنی نماد عدالت بتمن
    در ضمن بتمن هم تونسته قدرت های خداگونه به دست بیاره

    شماره ۴۲ کمیک جاستیس لیگ
    من بتمنو از نظر قدرت مقایسه نمیکنم از نظر شخصیت مقایسه میکنم بتمن بعد از سوپرمن و مرد عنکبوتی سومین شخصیت برتر تاریخ کمیک شده IGN و Empire و CBR به این مجلات نگاه کن

    پاسخ

   • Arkham batman در پاسخ به استیو راجرز

    آبان 13, 1398

    و اینم بگم اصولا هدف این ۲ فرق داره مثلا ثور که تو حالت ثور یا هالک یا اکثر قهرمانان مارول هیچ وقت از قواعد خاصی پیروی نمیکنن یعنی ثور اگه سوپرمن رو شکست بده درجا با استورم برکر سر سوپرمن رو جدا میکنه یا هالک تیکه تیکه میکنه و هیچ کدوم هیچ قاعده اخلاقی خاصی ندارن نه این که فکر کنی میگم بی اخلاقن نه نه منظورم اینه پایبند به اصولی نیستن اینو تو فیلم های مارول هم دیدیم تو انتقام جویان پایان بازی ثور سر تانوس رو جدا کرد اما قهرمانان دی سی من جمله سوپرمن و بتمن یه قاعده اخلاقی دارن

    اگه سوپرمن لکس لوتر رو بکشه اگه دارکساید رو بکشه خودشو نابود کرده اگه بتمن جوکر رو بکشه چه فرقی با خود جوکر میکنه. واسه همینه که دی سی و مخصوصا کمیک های بتمن واسه من جذاب تره تا بکمیک های تخیلی مارول

    یه چیز دیگه هم بگم استیوی عزیز شما خیلی با اطلاعات صحبت میکنی و من خوشحال میشم حتما در هر موضوعی هم کلام بشیم.

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

     آبان 13, 1398

     اون قدر نوشتین و تایپ کردین که واقعا وقت ندارم پاسخ همه رو بدم . اما خیلی خلاصه یک سری نکاتی رو بیان میکنم :
     خوب اولین موضوع اینکه جادو در کمیک های مارول و دی سی دارای 7 سطح ( البته در مارول دارای 8 سطح !!! ) است . 1- مبتدی ، 2 – معمولی ، 3- استاد ، 4- جادوی سیاه ، 5- سطح امگا ، 6- سطح فرا امگا ، 7- سطح نامتناهی و بی پایان و نامحدود ( یک اسم و اصطلاحی داشت که الان یادم نیست . !!! و راجب این سطح این رو بگم که بعضی از طرفداران این سطح رو در واقع جز جادو نمیدونن و یک جورایی از اختیارات قادر مطلق خالص مثل نیرو و قدرت شخصیت هایی که مطلقا قادر مطلق هستند حسابش میکنند . )
     خوب اتفاقا من مقاومت سوپرمن پرایم نسبت به جادو رو میدونم . اما سوپرمن پرایم فقط تا جادوی سطح امگا مقاوم هست . یعنی جادوی دو سطح آخر به سوپرمن پرایم آسیب میزنه . اتفاقا در خود کمیک DC گفته شد که فقط خود پرزنس نسبت کل تمام این سطوح مقاوم و آسیب ناپذیر مطلق هست . مگر اینکه در یک رویدادی ، ریبوتی یا چیزی شبیه اون ، این بیشینه رو راجب بعضی شخصیت ها تغیر داده باشن که من فعلا اطلاع ندارم . مثل کاری که با پیشینه خلقت انسان و برخی گونه ها انجام دادند و بعدا در یک ریبوت تغیرش دادند .
     شخصیت Rune King Thor ، دارای جادوی سطح فرا امگا و یا یک رده ماقبل جادوی بی پایان ( که اسمش یادم نیست ولی این سطح رو فقط در مارول بهش اشاره شده و برای همین گفتم در مارول جادو دارای 8 سطح است . !!! ) هست و این سطح جادو مطمئنا طبق شواهد و مدارک میتونه به سوپرمن پرایم آسیب بزنه . این از این موضوع . پس بدونید که من هرگز شخصیت RKT رو با سوپرمن معمولی مقایسه نمیکنم چون واقعا هیچ نیازی به مقایسه نیست .
     البته من خیلی خوب این اصطلاحات رو یادم نیست . بعدا چک میکنم و اگه لازم بود اصلاحش میکنم .
     نکته بعدی اینکه گفتین سوپرمن هیچ گاه از حداکثر توانش استفاده نمیکنه . در جنگ با بعضی اشخاص بله . اما در جنگ با ابر شروران خیر .
     باید بگم اتفاقا ثور هم اکثر اوقات از حد اکثر توانش استفاده نمیکنه . مخصوصا وقتی در میدگارد هست . به علت اینکه به محیط اطراف و یا دوستانش صدمه نزنه . !!! پس این مورد رو هم بدون . این هم از این .
     منظورتون از قدرت بدنی ثور رو هم متوجه شدم . من دقیقش رو نمیدونم اما فکر کنم همین حدودا باشه . هرچند من شنیده بودم که مقدرت بدنی ثور نامشخص هست . حالا شما از کجا این عدد رو میگی نمیدونم . اگه میشه بگو که این عدد رو از روی چه حسابی میگی ( منظورم اینکه استدلال هست و یا مورد دیگه ای ؟؟!! ) .
     نکته دیگه اینکه شما گفتی خیلی ها که به Rune King Thor رای دادند اصلا با سوپرمن پرایم آشنا نبودند و یا به خوبی آشنا نبودند . !!!!!! نه خیر این اشتباهه . اولا که سوپرمن پرایم بسیار شناخته شده تره و واضحا طرفدار های بیشتری داره !!! در ضمن حضور بیشتری هم در کمیک داشته نسبت به شخصیت Rune King Thor .پس این حرف شما اصلا منطقی نیست . در ضمن در این سایتی که لینکش رو گذاشته بودم علاوه بر تمام اینها امتیاز شخصیت RKT بسیار بیشتر بود . دیگه یعنی مدیران سایتش هم سوپرمن پرایم رو در حای که کل تاریخش رو خلاصه شرح دادند ، کمتر از RKT میشناختند ؟!؟!؟!؟ انصافا اصلا منطقی نیست .
     در ضمن اگه اشتباه نکنم ( شایدم یک کاربر دیگه بود !!! که در این صورت هیچی ) شما قبلا از یک نظر سنجی حرف زدین که قرار شد لیکنش رو بزارین و جزئیاتش رو بگین که نگفتین .
     یک نکته اضافی اینکه اتفاقا شخصیت ثور هم از قواعد خاصی پیروی میکنه . درسته که مثل سوپرمن به همه رحم نمیکنه و بی رحم تر هست ولی قواعد خاصی رو برای خودش داره . برای همین هم در فیلم Avengers IW ، قلب تانوس رو هدف گرفت . هرچند این مورد مربوط به MCU هست اما نمونه هایش در کمیک بسیار زیاده .
     با اکثر حرف های شما راجب شخصیت بتمن هم موافقم . اون حرف من یکم حالت طنز گونه و شوخی داشت و من منکر شخصیت فوق العاده بتمن نمیشم . منظورم این بود که قدرت بتمن به معنای واقعی کلمه قابل مقایسه با سوپرمن نیست .
     موفق باشین .

     پاسخ

 3. استیو راجرز

  آبان 12, 1398

  سلام . مقاله جالبی هست اما من با بیشتر محتوا شدیدا مخالفم . اما دلایل :
  1- شما در این مبارزه به مهارت جنگ ثور اشاره خیلی کوتاه و مختصری داشتید . در صورتی که از آنجایی که قدرت بدنی این دو ابرقهرمان تقریبا نزدیک به هم هست ( قبلا هم در کامنت هایم گفته بودم که اگه نسخه های معمولی این 2 ابرقهرمان در جهان های اصلی رو در نظر بگیریم ، احتمالا قدرت بدنی سوپرمن اندکی بیشتر باشد . !!! ) ، به نظرم مهارت جنگ ثور میتونه فاکتور خیلی مهم و تایین کننده ای باشه . نسخه معمولی ثور در جهان مارول Earth 616 ، در حدود 3000 الی 5000 سال !!! ( دقیقش مشخص نیست . !!! ) سن داره و با انواع موجودات قدرتمند جنگیده و خیلی خوب میتونه در چنین جنگ هایی در شرایط دشوار چطور جنگ رو کنترل کنه . در صورتی که سوپرمن واضحا چنین ویژگی نداره . حالا شاید بگین که سرعت سوپرمن اجازه نمیده که خیلی مهارت جنگ ثور نمایان بشه که در موارد بعدی راجب این توضیح میدم .
  2- باز به نقش پتک قدرتمند ثور هم اشاره خیلی مختصری کردین . از آنجایی که مشخص نیست سوپرمن میتواند پتک ثور را بلند کند یا نه ( اون موقع که پتک ثور را بلند کرد ، طلسم لیاقت از روی میولنیر از بین رفته بود . ) ، اگر فرض کنیم که سوپرمن لایق نباشد باز این میتونه یک فاکتور خیلی مهم برای پیروزی ثور باشه . حتی اگر فرض شود که سوپرمن لایق هست ، باز هم این شخصیت ثور هست که استاد مبارزه با پتک هست و سوپرمن به هیچ عنوان نمیتواند همچون ثور از آن استفاده کند . این پتک قدرت های خیلی زیادی و بعضا عجیب و غریبی دارد که الان نمیخوام به همش اشاره کنم ولی فقط همین رو بگم که ثور میتونه با پتکش خودش و سوپرمن رو تلپورت کنه و به این وسیله سوپرمن رو از زمین خورشید زرد و به عبارتی منبع قدرت هاش دور کند که در این صورت شکست دادنش برای ثور دشوار نخواهد بود .
  3 – نکته خیلی مهمی که درباره حواس خداگانه ثور وجود داره اینکه تا به حال مشخص شده که میتونه صدا ها رو از آنسوی سیاره بشنود و اجسام با سرعت نور را ببیند و نسبت به آن واکنش نشان دهد ( شاید در نگاه اول غیر منطقی به نظر برسه اما در کمیک ثور 337# کاملا این موضوع مشخص شد . بعد از آن نیز اشاره شد که وقتی ثور سرحال باشه و تازه شروع به این جنگ کرده باشه میتونه این توانایی و مهارت رو خیلی خیلی جدی نشان بده . مخصوصا در آزگارد و میدگارد ( زمین ) . ) . این توانایی ثور تقریبا باعث میشه که سرعت سوپرمن آنچنان هم که گمان میشه برای ثور مشکل ساز نشه . !!! در صورتی که شما فقط به خاطر همین سرعت سوپرمن رو قویتر فرض کردین و این اشتباهه .
  در ضمن ثور عنوان کرده که معمولا در زمین از تمام قدرتش استفاده نمیکنه . علاوه بر آن در بحره ای از زمان ثور توانست زمین را تا حد خیلی زیاد و قابل توجهی کنترل کند و اگر فرض کنیم که ثور در این مبارزه این مهارت رو داشته باشه فکر کنم که باز هم شکست سوپرمن خیلی دور از انتظار نباشه .
  خیلی جرئی هم اشاره کنم که ثور قدرتی ( شایدم باید بگم حالتی !!! ) به نام دیوانگی جنگجویان داره که در این حالت به طور موقت قدرت و استقامتش 10 برابر افزایش میابد . !!! شما اصلا به این مورد اشاره نکردین .
  4 – مورد آخر اینکه حتی اگر سوپرمن قبل از بحران رو در نظر بگیریم از همه نسخه های ثور قدرتمندتر نیست . نسخه هایی از شخصیت ثور نیروی اودین رو داره ، حتی بعضی از نسخه ها همزمان نیروی اودین و نیروی فونیکس رو داره ، سلاح نکرو داره که مطمئنا به راحتی آسیب های جدی و کشنده ای به سوپرمن وارد میکنه ، و نسخه Rune King Thor هم هست که حتی گفته میشه از سوپرمن پرایم ( که قویترین نسخه سوپرمن تا به این زمان باشه !!! ) هم قدرتمندتره . پس اینکه گفتین اگر سوپرمن قبل از بحران رو در نظر بگیریم بدون شک برندست هم کاملا اشتباهه .
  شما یک مقاله با موضوع « 25 ابرقهرمان قدرتمند تمام زمانها » نوشتین که در اون مقاله ثور قدرتمندتر از سوپرمن معرفی شده . این مقاله با اون مقاله در تضاده . همون طور که مشخصه من به دلایل گفته شده با این مقاله شدیدا مخالف و با اون مقاله موافقم .
  در پایا مرسی از سایت خوب پروشات که مثل همیشه به خوبی اوقاتی ما را سرگرم کرد . شما هم همین که زحمت کشیدین و چنین مقاله ای نوشتین خیلی خوبه ( خیلی از سایت ها جرئت انتشار چنین مقالاتی رو ندارند . !!! ) ولی ای کاش به این مواردی که گفتم اشاره میکردین که در این صورت این مقاله فوق العاده و بی نقص میشد . باز هم از این مقالات بنویسید و لطفا مقاله طولانی تر باشه و به همه جنبه های مبارزه بپردازین . مرسی .
  امیدوارم روز به روز بیشتر پیشرفت کنید . مرسی و موفق باشید .

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   آبان 12, 1398

   سلام استیو،
   همیشه و توی هر سایت و انجمنی، مقالات کمیکی با نظرات کاربران کامل تر میشه و توی پروشات هم به لطف کاربرانی مثل شما همینطوره،
   من هم با اکثر مواردی که گفتی موافقم، البته سوپرمن هم توانایی های خاصی داره که اینجا نیومده،
   ممنون بابت نظر لطفت 🌹

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به عباس

    آبان 13, 1398

    سلام مرسی عباس آقا .
    میتونم نظر شخصی شما رو در این مورد بپرسم ؟

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به استیو راجرز

     آبان 13, 1398

     سلام،
     خب واقعیتش من رو این مبارزه نظری ندارم، هر دو کاراکتر قدرت‌هایی دارن که میتونه نفر مقابل رو شکست بده، تو شرایط مختلف هر دو نفر میتونن برنده این مبارزه باشن

     پاسخ