مبارزه ثور و سوپرمن؛ کدامیک در نبرد مرگ پیروز می‌شوند؟

طرفداران سالیان زیادی راجع‌به اینکه چه ابرقهرمانی می‌تواند دیگری را شکست دهد بحث می‌کنند. استاندارد طلایی قدرت ابرقهرمانی در این بحث‌های دوستانه کاراکتر سوپرمن است. با توجه به توانایی‌ها و قدرت نامحدود این ابرقهرمان دشوار است که بگوییم چه کاراکتر دیگری می‌تواند در یک چالش جدی به‌صورت عادلانه او را شکست دهد.

با‌این‌حال ثور، یکی از قدرتمندترین انتقام‌جویان مارول، ممکن است به‌ اندازه کافی قوی باشد تا این کاراکتر را شکست دهد. او با توانایی‌های ازگاردی و چکش فوق‌العاده‌اش یک خدا در عرصه مبارزه محسوب می‌شود. ثور به‌واسطه این قدرت‌ها می‌تواند دشمنان به مراتب قوی‌تر از خودش را طبق قاعده مبارزه شکست دهد.

با توجه به اینکه ثور می‌تواند قدرتمند باشد و سوپرمن نیز می‌تواند قدرتمندتر از یک لوکوموتیو و سریع‌تر از یک گلوله باشد، طی این مطلب قصد داریم پی ببریم اگر این دو ابرقهرمان در مقابل یکدیگر قرار بگیرند کدامیک پیروز شده و دیگری را شکست می‌دهد. با پروشات همراه باشید.


کدام نسخه از سوپرمن در مقابل کدام نسخه از ثور؟

با توجه به جهان‌های موازی و دوره‌های زمانی مختلف ابرقهرمانان در کمیک‌ها، دی سی و مارول نسخه‌های گوناگونی از سوپرمن و ثور را به طرفداران معرفی کرده‌اند. درنتیجه ابتدا باید مشخص کنیم کدام نسخه از این ابرقهرمانان را برای مقایسه انتخاب خواهیم کرد. در دنیای دی سی، سوپرمن قبل از خط داستانی “بحران در زمین‌های نامحدود” (Crisis on Infinite Earths) دارای قدرت زیادی بود.

طی برخی از کمیک‌ها که قبل از کمیک بحران در زمین‌های نامحدود منتشر شدند سوپرمن دارای توانایی‌های جدید و فوق‌العاده زیادی بود که بعدها در هیچ مطلب دیگری نتوانست به آن سطح از قدرت دست پیدا کند (لازم به ذکر است کمیک زمین‌های نامحدود در سال 1986 منتشر شده بود). به‌طور مثال عطسه سوپرمن به‌حدی نیرو داشت که می‌توانست نظم منظومه شمسی را برهم بزند.

در هیچ جای دیگری از تاریخ کاراکتر سوپرمن ما شاهد چنین میزان قدرتی در او نبودیم. نسخه مدرن این کاراکتر یعنی سوپرمن پس از بحران دارای محدودیت‌های گوناگونی است. حتی برخی از دشمنان او مانند دومزدی و دارک‌ساید به‌راحتی می‌توانند در عرصه قدرت با او مقابله کنند.

البته در جاهایی دیگر نیز سوپرمن دارای قدرت‌های زیادی بود. در کمیک All-Star Superman مرد پولادین قبل از لحظه مرگش قدرت بسیاری زیادی داشت و بسیار نیرومند شده بود.

اما ثور در طول تاریخ فرازونشیب کمتری داشته و از میزان قدرت نسبتا پایداری برخوردار بوده است. با‌این‌حال زمان‌هایی نیز در کمیک‌ها وجود داشت که این کاراکتر ضعیف‌تر یا قوی‌تر بود. از آنجایی‌که سوپرمن قبل از بحران با قدرت‌های عجیبش به‌راحتی می‌تواند ثور را شکست دهد، طی این مطلب قصد داریم قدرت سوپرمن بعد از بحران را با کاراکتر ثور دنیای اصلی مارول مقایسه کنیم. در واقع نسخه‌های نرمال و شناخته‌شده از این دو کاراکتر را در مقابل یکدیگر قرار خواهیم داد. مبارزه جذابی پیش رو داریم، اینطور فکر نمی‌کنید؟!


ثور قدرتمندتر است یا سوپرمن؟

هرطور محاسبه کنید سوپرمن به‌لحاظ قدرت نسبت به ثور برتری دارد. او در کمیک‌ها نظم سیارات را بهم ریخته و افراد را با قدرت وحشیانه‌اش به مدار خارج از جو پرتاب کرده. در جهان دی سی قدرت سوپرمن بی‌نظیر است. بااین‌حال ثور نیز قدرت قابل‌توجهی دارد. این کاراکتر با قدرت خالص خود توانست کل یک سیاره را طی مبارزه‌اش با بتا ری بیل نابود کند.

ثور گالاکتوس و فنیکس فورس را که از قدرت‌های کیهانی بزرگ بودند تقریبا شکست داده است. او وزن ازگارد را نگه‌داشته و در برابر جاذبه یک سیاه‌چاله مقاومت کرده. با وجود اینکه هنوز ممکن است سوپرمن کمی قدرتمندتر به‌نظر برسد، ولی این اختلاف قدرت بین سوپرمن پس از بحران با ثور چندان زیاد نیست.


کدام یک قدرت بیشتری دارد؟

به‌لحاظ قدرت‌های ابرانسانی سوپرمن پیروز می‌شود. با قدرت‌هایی چون تنفس انجمادی و دید حرارتی مرد پولادین به‌شکلی واضح مهمات بیشتری دارد. بااین‌حال ثور نیز پیوسته با غول‌های بزرگی در نبرد بوده و در مقابل نیروهای وحشتناکی چون سلستیال‌ها مقاومت کرده است. توانایی‌های سوپرمن ممکن است به ثور ضربه بزند ولی لزوما نمی‌تواند او را شکست دهد.

ثور علاوه‌بر توانایی‌های ازگاردی و نیروی فیزیکی‌اش، یک قدرت اصلی دیگر نیز دارد که کنترل صاعقه است. او به‌عنوان خدای رعد می‌تواند صاعقه را کنترل کند. قدرت صاعقه این کاراکتر فاکتوری است که می‌تواند نقشی موثر در مبارزه علیه سوپرمن داشته باشد.


سوپرمن و جادوی ثور

سوپرمن نقاط ضعفی نیز دارد. نزدیکی به یک خورشید سرخ یا کریپتونایت می‌تواند او را ضعیف کند. سوپرمن همچنین در مقابل جادو نیز ضعف دارد. این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که طبق آن شزم، ابرقهرمان وابسته به قدرت‌های جادویی، می‌تواند سوپرمن را شکست داده و بر او پیروز شود.

ثور با قدرت جادویی آمیخته شده است. این قدرت باعث شده ثور بتواند با سرعتی فراتر از سرعت صاعقه چکش خود را چرخانده و آن را به حرکت دربیاورد. توانایی‌های جادویی خدای رعد باعث شده تا او در هر شرایطی بتواند قدرت خود را حفظ کند. ثور با تولید صاعقه جادویی خویش می‌تواند صدماتی جبران‌ناپذیر به رقیب خود وارد کند.

درنتیجه وقتی سوپرمن با یکی از نقطه ضعف‌هایش مواجه شود دیگر مهم نیست تا چه اندازه قدرت داشته باشد. ثور در چیزی قدرت دارد که نقطه ضعف سوپرمن محسوب می‌شود. شاید مرد پولادین بتواند با قدرتش بر ثور غلبه کند؛ ولی خدای رعد با تکیه بر نیروهای جادویی‌اش می‌تواند صدماتی جدی به سوپرمن وارد کند.


کدامیک پیروز می‌شود؟

اجازه بدهید روراست باشیم؛ نمی‌توان بطور قطع گفت کدام یک در یک مبارزه تن به تن و عادلانه پیروز خواهد شد.

با وجود ضعف سوپرمن نسبت به جادو، ثور یک برتری دیگر نیز نسبت به مرد پولادین دارد. سوپرمن معمولا در مبارزه‌های دوستانه و زمانی‌که حریفش موجود شروری نباشد عقب می‌کشد. به همین دلیل است که بتمن اغلب سوپرمن را شکست می‌دهد. درنتیجه تصور اینکه سوپرمن در مبارزه با ثور مایل به عقب‌نشینی باشد سخت نیست. ولی ثور عاشق جنگیدن است و بدون شک از تک تک ثانیه‌های مبارزه‌اش با مرد پولادین لذت خواهد برد.

احتمالا سوپرمن با سرعت فوق‌العاده زیادش بتواند ثور را قبل از اینکه شانس داشته باشد صاعقه خود را ایجاد کند شکست دهد. اما سوپرمن معمولا در مبارزه‌هایش، به‌خصوص مبارزه با دوستان از حداکثر قدرت خود استفاده نمی‌کند. ولی ثور برخلاف او کاملا مبارزه را جدی گرفته و تمام سعیش را می‌کند تا در نبرد پیروز شود.

با توجه به قدرت جادویی ثور و اینکه سوپرمن در مبارزه‌اش تعلل می‌کند، ممکن است خدای رعد این شانس را داشته باشد تا به کمک جادو و صاعقه‌ مرد پولادین را شکست دهد. شاید سوپرمن مرد پولادین باشد، اما اگر تعلل کند ثور به‌ اندازه کافی قدرتمند است تا به کمک قدرت جادویی صاعقه‌اش او را شوکه کرده و شکست دهد، اما اگر سوپرمن با تمام قدرتش در این نبرد شرکت کند و از حداکثر توانایی خود استفاده کند احتمالا پیروز مبارزه خواهد بود.

نظر شما چیست؟ اگر مبارزه‌ای بین ثور و سوپرمن صورت بگیرد کدام یک پیروز خواهند شد؟ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1813)

بستن فرم

 1. ببینید دوستان ثور دوامش بیشتره نیروی فیزیکی برابره نیروی ذاتی بازم ثور سرعت برابر تا حودودی سوپرمن سلاح ثور تجربه ثور بهتره بدونید ثور میلیون ها سن دارد پس برنده مشخصه درضم ی و برق ثور به گالکتوس ضربه ای سنگین ثور چند برابر سنش دشمنانی بسیار قوی مانند مگنوگ و سرتور و یمیر غول های یخی و مار میدگارد و ملکیث و لوکی و هلا و گلاکتوس و تانوس با دستکش بی نهایت و دشمنان نه جهان در شاهکار ها ثور بهتره و اینکه رون کینگ ثور برای تفریح بیاندر میکشه سوپرمن حداکثر 4 تا میکشه بیشتر ادامه بده نابود میشه

  پاسخ

  • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

   تیر 27, 1400

   سوپرمن قویتره رون کینگ ثور رو که کازمیک لهش میکنه و سوپرمن قدرت بدنیش و دوامش بالاتره و قویتره

   پاسخ

   • سبهان در پاسخ به دکترمنهتن

    تیر 29, 1400

    دیدیم که جلو بمب اتم کباب شد اره خب خیلی دوامش بالاست ولی ثور جلوی ابرتواختر مقاومت کرد به نطرت کدوم بیشتره ستاره نوترونی یا بمب اتم ، از یه بچه دو ساله هم بپرسی میگه ستاره نوترونی ستاره نوترونی 100 ها هزار برابر انفجار به بمب اتم قویتره ثور جلوی سیاه چاله های بینهایت مقاومت کرده پس میشه
    دوام : ثور
    سلاح : ثور
    تجربه : ثور
    مهارت مبارزه : ثور
    قدرت بدنی : برابر ، ثور جلوی سیاه چاله هایی به وزن بینهایت مقاومت کرده
    قدرت ذاتی : ثور ، کنترل صاعقه نا محدود
    تازه ثور سلاح هایی به نام استورم بریکر ، یارن بی یورن ، شمشیر اودین و ….. در ضمن میلونیر پتک جادویی همه کاری از دستش بر میاد تو ویکی پدیا زده که ثور با میلونیر قابلیت دستکاری ملوکولی داره

    سلاح : ثور

    پاسخ

    • دکترمنهتن در پاسخ به سبهان

     تیر 30, 1400

     اولا بگم که بمب اتم نقطه ضعف سوپرمنه برو کامیکان ۱۰ نقطه ضعف ناشناختشو ببین البته نمیکشتش فقط بهش آسیب میزنه دوما فیلم رو با کمیک یکی نکن بله تو کمیک هم به بمب هسته ای ضعف داره اما جلوی چیزای قویتر مثل پرتوی امگای دارکساید مقاومت کرده عصای هایفادر رو به درون دیوار سورس برده فکرکنم بعد چرا مقاومتش کمتره؟!ثور کجا دستکاری ملوکولی داره؟!!!!

     پاسخ

     • MFT در پاسخ به دکترمنهتن

      مرداد 4, 1400

      چی شد . نخیر کی گفته سوپرمن به بمب اتم نقطه ضعف داره ؟؟ یکی از سایت ها هم آکوامن رو قویتر از ثور می دونست . بنظرت حالا چون اون سایت گفته که قویتره پس ثور از آکوامن ضعیفتره خیر . ثور ده تا آکوامن رو با یک گاد بلست می فرسته رو هوا . مثال خوبی بود یا نه ؟؟ ادمین چرا کامنت هامو قبول نمی کنی . اصلا هم توهین نکردم . خیلی محترمانه جواب دادم . ممنون

      پاسخ

      • دکتر منهتن در پاسخ به MFT

       مرداد 6, 1400

       آره ضعفشه برو ویدئوشو ببین که چی اون یک مقاله ترجمه شده بود !خب اگه به بمب ات ضعف نداره که قطعا مقاومتش بالاتر از ثوره کسی که کتاب بینهایت رو برداشت و جلوی پرتوی امگای دارکساید مقاومت کرد وقتی جلوی بمب اتم آسیب میبینه یعنی ضعفشه مثال اصلا خوبی نبود چون هر سایتی گاهی اشتباه میکنه بله به بمب اتم ضعف داره برو ویدئوشو ببین قانع میشی لطفا تایید کنید

       پاسخ

    • دکتر منهتن در پاسخ به سبهان

     مرداد 1, 1400

     قدرت بدنی و سرعت و دوام مال سوپرمنن مهارت مبارزه هم چندان تاثیر گذار نیست

     پاسخ

     • سبهان در پاسخ به دکتر منهتن

      مرداد 1, 1400

      مهارت مبارزه تاثیر گذار نیست ؟؟؟؟؟ مثلا این که بدونی وقتی حریفت مثلا میخواد چنین کاری کنه تو بدونی که اگه مثلا اون کار رو کنی حریفت نا اوت میشه تاثیر گذار نیست ؟

      پاسخ

      • دکتر منهتن در پاسخ به سبهان

       مرداد 3, 1400

       چندان نه بعدهم مهارت مبارزه سوپرمن هم کم نیست تازه سرعت بیشتری داره و واکنش نشون میده راحت جاخالی میده

       پاسخ

      • دکتر منهتن در پاسخ به سبهان

       مرداد 3, 1400

       نه چندان نه بعدهم سوپرمن با سرعت بالاش تمام ضربات ثور رو جاخالی میده

       پاسخ

      • دکترمنهتن در پاسخ به سبهان

       مرداد 3, 1400

       نه چندان نیست سوپرمن با سرعتش جاخالی میده

       پاسخ

      • دکترمنهتن در پاسخ به سبهان

       مرداد 4, 1400

       خیر چندان تاثیر گذار نیست سوپرمن هم با سرعتش از ضربات ثور جاخالی میده

       پاسخ

   • MFT در پاسخ به دکترمنهتن

    مرداد 1, 1400

    هههههه اگر اون تئوری درست باشه ک قبر کازمیک کنده شده .

    پاسخ

    • دکتر منهتن در پاسخ به MFT

     مرداد 3, 1400

     چه باشه چه نباشه کازمیک برده

     پاسخ

    • دکترمنهتن در پاسخ به MFT

     مرداد 3, 1400

     چه باشه چه نه باز کازمیک برده

     پاسخ

    • دکترمنهتن در پاسخ به MFT

     مرداد 4, 1400

     چه درست باشه چه نه کازمیک برده

     پاسخ

 2. سبهان

  تیر 17, 1400

  مقایسه ثور و سوپرمن
  دوام : ثور ، مقاومت در برابر انرژی ستاره نوترونی
  قدرت ذاتی : ثور ، کنترل صاعقه نا محدود
  قدرت فیزیکی برابر و تا حدودی سوپرمن
  سرعت : سوپرمن
  مهارت مبارزه :ثور
  تجربه : ثور
  سلاح : ثور به کمک میلونیر قابلیت دست کاری ملوکولی ، کنترل صاعقه ، ایجاد انفجار حرارتی ، و دفع انرژی و لیزر و …. پیدا میکند
  پس ثور خیلی برتره و به کمک میلونیر با قابلیت دستکاری ملوکولی سوپرمن رو تجزیه میکنه و از بین میبره .

  پاسخ

  • دکترمنهتن در پاسخ به سبهان

   تیر 27, 1400

   ببین وقتی نمیدونی سوچرمن کیه نظر نده اولا ثور کجا دستکاری ملوکولی داره؟!دوما هم سرعت و هم دوام سوپرمن بالاتره در کمیک سوپرمن هم جلوی پرتوی امگا مقاومت کرده که خیلی قوی و پرخطره جلوی سیاهچاله هم مقاومت کرده

   پاسخ

   • محمد در پاسخ به دکترمنهتن

    تیر 31, 1400

    این مقایسه ها کلا اشتباه هست چرا؟
    مثلا داخل یه قسمت زور میرسه به سوپرمن بقیه هشت قسمت ها به ثور دارم مثال میزنم
    پس یعنی سوپرمن یک ثور هشت؟؟خب اون زوری که رسید به سوپرمن به اندازه هر هشت قسمت ثور ارزش داره(این مثال بود)
    (این مقایسه اصلی)الان در اصل قدرت سوپرمن خیلی بیشتر هست اون کتاب بی نهایت رو بلند کنه یعنی زورش بی نهایت هست و سرعت هزاران برابر سرعت نور رو داره من قبلا مثال زدم سوپرمن داره از یه فاصله دور میاد ثور هم مسیرش رو تشخیص میده ثور تا بخواد واکنش نشون بده سوپرمن کله ثور رو کنه

    پاسخ

    • سبهان در پاسخ به محمد

     مرداد 1, 1400

     ثور هم در برابر سیاه چاله ای به وزن بینهایت مقاومت کرده ثور هم با میلونیر سرعتش تریلیون ها برابر سرعت نوره
     ثور کله سوپرمن رو فشرده میکنه
     ( تایید کنید )

     پاسخ

     • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به سبهان

      مرداد 3, 1400

      با شما موافقم اقای سبهان

      پاسخ

     • دکتر منهتن در پاسخ به سبهان

      مرداد 3, 1400

      سوپرمن هم کتاب بینهایتو برداشته و وزن کربپتون رو کشیده له میکنه ثور رو

      پاسخ

     • حسین در پاسخ به سبهان

      مرداد 4, 1400

      مقاومت:ثور سرعت:سوپرمن. سلاح:سوپرمن (لیزر چشم٫نفس انجمادی) قدرت فیزیکی: سوپرمن. درست مقایسه کن عزیزم

      پاسخ

      • دکترمنهتن در پاسخ به حسین

       مرداد 5, 1400

       جناب مقاومت مال سوپرمنه سلاح مال ثور!

       پاسخ

      • کاربر در پاسخ به حسین

       مرداد 6, 1400

       سلاح سوپرمن ؟؟؟؟ استورم بریکر و میلونیر چی شد ؟؟ ثور صاعقه داره از دید حرارتی قدرتش بیشتر ، ثور گاد بلاست رو داره گه میتونه باهاش بترکونه سوپرمن رو ، تفس منجمد کننده زیاد تاثیر روی ثور نمیذاره ، قدرت فیزیکی برابر ، ثور میتونه سوپرمن رو تله پورت کنه وسط خورشید قرمز

       پاسخ

    • دکترمنهتن در پاسخ به محمد

     مرداد 2, 1400

     بله

     پاسخ

   • کاربر در پاسخ به دکترمنهتن

    مرداد 6, 1400

    ثور در برابر انرژی ستاره نوترونی مقاومت کرده ، یعنی 100 هزار تریلیون تن ضرب در 100 هزار تریلیون تن انرژی + 100 تریلیون حرارت که حرارت هسته خورشید در برابرش مساوی با .
    در ضمن کتاب بینهایت مال سوپرمن قبل از بحرانه سوپرمن بعد از بحران نمیتونه بلندش کنه شاهکار های سوپرمن بعد از بحران به گرد پای شاهکار های ثور نمیرسه همین ستاره نوترونی سوپرمن رو بخار میکنه

    پاسخ

 3. کاربر

  تیر 9, 1400

  ثور دروازه ای که قطرش اندازه منظومه شمسی هست رو رو باز کرده ، ثور مار میدگارد که هم وزن زمیه رو با یک دهم قدرتش بلند کرده ، انرژی ستاره نوترونی رو تحمل کرده ، گالاکتوس رو شکست داده پس حتما از سوپرمن قویتره
  سوپرمن کازمیک امور از وان میلیون ضعیف تره ولی کینگ ثور از وان میلیون قویتره پس کینگ ثور حریف کازمیک امور میشه

  پاسخ

  • دکتر منهتن در پاسخ به کاربر

   تیر 14, 1400

   جناب میشه وقتی اصلا نمیدونی کازنیک کیه نظر ندی وان میلیون هیچ شانسی جلوی کازمیک اآرمر نداره و کازمیک حریف رون کینگ ثور هست

   پاسخ

   • کاربر در پاسخ به دکتر منهتن

    تیر 19, 1400

    تو وقتی در مورد وان میلیون اطلاع نداری نظر نده! قدرت های وان میلیون مثل فرشته گانه سوپرمن وان میلیون به راحتی هر مشتش 10 میلیارد مگاتنه بزار برات یه مثال بزنم ،
    قویترین بمب اتمی جهان اسمش بمب تزار هست میتونی ویکی پدیا در موردش بخونی ، قدرت بمب تزار 50 مگانته که به راحتی یه قاره رو از بین میبره که مشت وان میلیون برابر با 10 میلیارد مگاتنه که غیر قابل تصوره ! سرعت وان میلیون به 26 هزار برابر سرعت نوره ، میتونه در زمان سفر کنه ، اینده و گذشته رو برسی کنه ، در برابر حرارت خورشید مقاومت کنه سوپرمن وان میلیون قابلیت دستکاری ملوکولی داره همچنین قابیلت دور اگاهی و شلیک پرتو گرما و نفس یخی رو داره و براحتی از پس کازمیک بر میاد

    لطفا تایید کنید 🙏🙏🙏

    پاسخ

    • دکتر منهتن در پاسخ به کاربر

     تیر 21, 1400

     کازمیک قادر مطلق تقریبیه ماندراک رو زده فکرکنم نمیددنی متاندراک کیه

     پاسخ

     • کاربر در پاسخ به دکتر منهتن

      مرداد 4, 1400

      دستت رو نذار رو ویس که اینجوری برات اشتباه بنویسه خودت تایپ کن

      پاسخ

 4. محمد

  تیر 9, 1400

  سلام آقای دکتر منهتن من تو قسمت آخرین نظرات دیدم که این حرف رو که سرعت فلش سه میلیون برابر سرعت نور هست رو رد کردین نتونستم بقیه پیام رو بخونم پس جواب همون تیکه رو میگم من به هر سایتی اعتماد نمی کنم
  تو گوگل شاید به سختی بتونی این موضوع رو پیدا کنه ولی اگه اینستا داشته باشی و پیج های کمیکی معروف رو فالو کردی باشی می بینی که جدیدن بیشترشون به نحو خودشون این موضوع رو گفتن که سرعت فلش سه میلیون برابر سرعت نور هست
  یکی به صورت مستقیم گفت یکی داخل مقایسه پترو با فلش و ………………….
  نهایت سرعت فلش همین قدر هست

  پاسخ

  • دکتر منهتن در پاسخ به محمد

   تیر 14, 1400

   سلام و درود بر شما من رد نکردم بنده میگم سرعت فلش حداقلش هزاران برابر نوره البته فلش بری آلن والی وست که دیگه خیلیم سریعتره

   پاسخ

 5. ناشناس

  تیر 4, 1400

  یه سوال مستر میکسیزپتلیک قوی تر است یا دکتر منهتن

  ممنون

  پاسخ

  • ایران در پاسخ به ناشناس

   تیر 9, 1400

   خود مستر میکسیزپتلیک گفته قدرت دکتر منهتن خارج از تصوره با این تعریف معلومه که منهتن قویتره منو خودم میگم منهتن

   پاسخ

  • محمد در پاسخ به ناشناس

   تیر 9, 1400

   فکر کنم منهتن

   پاسخ

  • کاربر در پاسخ به ناشناس

   تیر 9, 1400

   مستر میکسیز پتلیک

   پاسخ

  • رهام در پاسخ به ناشناس

   تیر 9, 1400

   منهتن

   پاسخ

  • محمد در پاسخ به ناشناس

   تیر 11, 1400

   منهتن

   پاسخ