مبارزه ثور و سوپرمن؛ کدامیک در نبرد مرگ پیروز می‌شوند؟

طرفداران سالیان زیادی راجع‌به اینکه چه ابرقهرمانی می‌تواند دیگری را شکست دهد بحث می‌کنند. استاندارد طلایی قدرت ابرقهرمانی در این بحث‌های دوستانه کاراکتر سوپرمن است. با توجه به توانایی‌ها و قدرت نامحدود این ابرقهرمان دشوار است که بگوییم چه کاراکتر دیگری می‌تواند در یک چالش جدی به‌صورت عادلانه او را شکست دهد.

با‌این‌حال ثور، یکی از قدرتمندترین انتقام‌جویان مارول، ممکن است به‌ اندازه کافی قوی باشد تا این کاراکتر را شکست دهد. او با توانایی‌های ازگاردی و چکش فوق‌العاده‌اش یک خدا در عرصه مبارزه محسوب می‌شود. ثور به‌واسطه این قدرت‌ها می‌تواند دشمنان به مراتب قوی‌تر از خودش را طبق قاعده مبارزه شکست دهد.

با توجه به اینکه ثور می‌تواند قدرتمند باشد و سوپرمن نیز می‌تواند قدرتمندتر از یک لوکوموتیو و سریع‌تر از یک گلوله باشد، طی این مطلب قصد داریم پی ببریم اگر این دو ابرقهرمان در مقابل یکدیگر قرار بگیرند کدامیک پیروز شده و دیگری را شکست می‌دهد. با پروشات همراه باشید.


کدام نسخه از سوپرمن در مقابل کدام نسخه از ثور؟

با توجه به جهان‌های موازی و دوره‌های زمانی مختلف ابرقهرمانان در کمیک‌ها، دی سی و مارول نسخه‌های گوناگونی از سوپرمن و ثور را به طرفداران معرفی کرده‌اند. درنتیجه ابتدا باید مشخص کنیم کدام نسخه از این ابرقهرمانان را برای مقایسه انتخاب خواهیم کرد. در دنیای دی سی، سوپرمن قبل از خط داستانی “بحران در زمین‌های نامحدود” (Crisis on Infinite Earths) دارای قدرت زیادی بود.

طی برخی از کمیک‌ها که قبل از کمیک بحران در زمین‌های نامحدود منتشر شدند سوپرمن دارای توانایی‌های جدید و فوق‌العاده زیادی بود که بعدها در هیچ مطلب دیگری نتوانست به آن سطح از قدرت دست پیدا کند (لازم به ذکر است کمیک زمین‌های نامحدود در سال 1986 منتشر شده بود). به‌طور مثال عطسه سوپرمن به‌حدی نیرو داشت که می‌توانست نظم منظومه شمسی را برهم بزند.

در هیچ جای دیگری از تاریخ کاراکتر سوپرمن ما شاهد چنین میزان قدرتی در او نبودیم. نسخه مدرن این کاراکتر یعنی سوپرمن پس از بحران دارای محدودیت‌های گوناگونی است. حتی برخی از دشمنان او مانند دومزدی و دارک‌ساید به‌راحتی می‌توانند در عرصه قدرت با او مقابله کنند.

البته در جاهایی دیگر نیز سوپرمن دارای قدرت‌های زیادی بود. در کمیک All-Star Superman مرد پولادین قبل از لحظه مرگش قدرت بسیاری زیادی داشت و بسیار نیرومند شده بود.

اما ثور در طول تاریخ فرازونشیب کمتری داشته و از میزان قدرت نسبتا پایداری برخوردار بوده است. با‌این‌حال زمان‌هایی نیز در کمیک‌ها وجود داشت که این کاراکتر ضعیف‌تر یا قوی‌تر بود. از آنجایی‌که سوپرمن قبل از بحران با قدرت‌های عجیبش به‌راحتی می‌تواند ثور را شکست دهد، طی این مطلب قصد داریم قدرت سوپرمن بعد از بحران را با کاراکتر ثور دنیای اصلی مارول مقایسه کنیم. در واقع نسخه‌های نرمال و شناخته‌شده از این دو کاراکتر را در مقابل یکدیگر قرار خواهیم داد. مبارزه جذابی پیش رو داریم، اینطور فکر نمی‌کنید؟!


ثور قدرتمندتر است یا سوپرمن؟

هرطور محاسبه کنید سوپرمن به‌لحاظ قدرت نسبت به ثور برتری دارد. او در کمیک‌ها نظم سیارات را بهم ریخته و افراد را با قدرت وحشیانه‌اش به مدار خارج از جو پرتاب کرده. در جهان دی سی قدرت سوپرمن بی‌نظیر است. بااین‌حال ثور نیز قدرت قابل‌توجهی دارد. این کاراکتر با قدرت خالص خود توانست کل یک سیاره را طی مبارزه‌اش با بتا ری بیل نابود کند.

ثور گالاکتوس و فنیکس فورس را که از قدرت‌های کیهانی بزرگ بودند تقریبا شکست داده است. او وزن ازگارد را نگه‌داشته و در برابر جاذبه یک سیاه‌چاله مقاومت کرده. با وجود اینکه هنوز ممکن است سوپرمن کمی قدرتمندتر به‌نظر برسد، ولی این اختلاف قدرت بین سوپرمن پس از بحران با ثور چندان زیاد نیست.


کدام یک قدرت بیشتری دارد؟

به‌لحاظ قدرت‌های ابرانسانی سوپرمن پیروز می‌شود. با قدرت‌هایی چون تنفس انجمادی و دید حرارتی مرد پولادین به‌شکلی واضح مهمات بیشتری دارد. بااین‌حال ثور نیز پیوسته با غول‌های بزرگی در نبرد بوده و در مقابل نیروهای وحشتناکی چون سلستیال‌ها مقاومت کرده است. توانایی‌های سوپرمن ممکن است به ثور ضربه بزند ولی لزوما نمی‌تواند او را شکست دهد.

ثور علاوه‌بر توانایی‌های ازگاردی و نیروی فیزیکی‌اش، یک قدرت اصلی دیگر نیز دارد که کنترل صاعقه است. او به‌عنوان خدای رعد می‌تواند صاعقه را کنترل کند. قدرت صاعقه این کاراکتر فاکتوری است که می‌تواند نقشی موثر در مبارزه علیه سوپرمن داشته باشد.


سوپرمن و جادوی ثور

سوپرمن نقاط ضعفی نیز دارد. نزدیکی به یک خورشید سرخ یا کریپتونایت می‌تواند او را ضعیف کند. سوپرمن همچنین در مقابل جادو نیز ضعف دارد. این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که طبق آن شزم، ابرقهرمان وابسته به قدرت‌های جادویی، می‌تواند سوپرمن را شکست داده و بر او پیروز شود.

ثور با قدرت جادویی آمیخته شده است. این قدرت باعث شده ثور بتواند با سرعتی فراتر از سرعت صاعقه چکش خود را چرخانده و آن را به حرکت دربیاورد. توانایی‌های جادویی خدای رعد باعث شده تا او در هر شرایطی بتواند قدرت خود را حفظ کند. ثور با تولید صاعقه جادویی خویش می‌تواند صدماتی جبران‌ناپذیر به رقیب خود وارد کند.

درنتیجه وقتی سوپرمن با یکی از نقطه ضعف‌هایش مواجه شود دیگر مهم نیست تا چه اندازه قدرت داشته باشد. ثور در چیزی قدرت دارد که نقطه ضعف سوپرمن محسوب می‌شود. شاید مرد پولادین بتواند با قدرتش بر ثور غلبه کند؛ ولی خدای رعد با تکیه بر نیروهای جادویی‌اش می‌تواند صدماتی جدی به سوپرمن وارد کند.


کدامیک پیروز می‌شود؟

اجازه بدهید روراست باشیم؛ نمی‌توان بطور قطع گفت کدام یک در یک مبارزه تن به تن و عادلانه پیروز خواهد شد.

با وجود ضعف سوپرمن نسبت به جادو، ثور یک برتری دیگر نیز نسبت به مرد پولادین دارد. سوپرمن معمولا در مبارزه‌های دوستانه و زمانی‌که حریفش موجود شروری نباشد عقب می‌کشد. به همین دلیل است که بتمن اغلب سوپرمن را شکست می‌دهد. درنتیجه تصور اینکه سوپرمن در مبارزه با ثور مایل به عقب‌نشینی باشد سخت نیست. ولی ثور عاشق جنگیدن است و بدون شک از تک تک ثانیه‌های مبارزه‌اش با مرد پولادین لذت خواهد برد.

احتمالا سوپرمن با سرعت فوق‌العاده زیادش بتواند ثور را قبل از اینکه شانس داشته باشد صاعقه خود را ایجاد کند شکست دهد. اما سوپرمن معمولا در مبارزه‌هایش، به‌خصوص مبارزه با دوستان از حداکثر قدرت خود استفاده نمی‌کند. ولی ثور برخلاف او کاملا مبارزه را جدی گرفته و تمام سعیش را می‌کند تا در نبرد پیروز شود.

با توجه به قدرت جادویی ثور و اینکه سوپرمن در مبارزه‌اش تعلل می‌کند، ممکن است خدای رعد این شانس را داشته باشد تا به کمک جادو و صاعقه‌ مرد پولادین را شکست دهد. شاید سوپرمن مرد پولادین باشد، اما اگر تعلل کند ثور به‌ اندازه کافی قدرتمند است تا به کمک قدرت جادویی صاعقه‌اش او را شوکه کرده و شکست دهد، اما اگر سوپرمن با تمام قدرتش در این نبرد شرکت کند و از حداکثر توانایی خود استفاده کند احتمالا پیروز مبارزه خواهد بود.

نظر شما چیست؟ اگر مبارزه‌ای بین ثور و سوپرمن صورت بگیرد کدام یک پیروز خواهند شد؟ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
 1. MFT گفت:

  می دونید خیلی کامنت دادید. ما چرا از بحث اصلی خارج شدیم . تا وقتی که فرضیه سایه نشینان بالا مبهم باشه نمیشه گفت کازمیک قویتره یا رون کینگ . کاربر maker هم درباره ماندراک جوابتونو داد پس لطفاً نیاید چرت بگید کازمیک قویتر از پرزنس . پس مقایسه نسخه عادی👇👇
  قدرت : سوپرمن
  سرعت : سوپرمن
  مقاومت : سوپرمن
  تجهیزات : ثور
  تجربه : ثور
  مهارت مبارزه : ثور
  نتیجه : برابر .

 2. Troy گفت:

  اول فکر میکردم با هم برابرن
  ولی وقتی اسنایدر کات رو دیدم فهمیدم سوپرمن خیلی قویتره
  تبر استپن ولف روش اثر نداشت ازشم میترسیدن.

 3. حسین گفت:

  سوپرمن خیلی قویتره

  • MFT گفت:

   دلیلت رو بگو .

   • رهام گفت:

    دلیلش سوپر من کازمیک و میلک منه

   • رهام گفت:

    قطعا سوپر من قوی تره چون اگه مثلا نسخه میلک من از پرزنسم قوی تره !!! و پرزنس در حد اواتار والای همگانه و قوی تر هست که ثور اصلا در حد والای همگان اواتار حتی با نسخه ی رون کینگ هم نیست پس سوپر من خیلی خیلی قوی تره

    • MFT گفت:

     بهت گفتم ما داریم نسخه های معمولی رو مقایسه می کنیم اگرم به نسخه های قوی باشه کینگ فینیکس که کسی رو شکست داده که اندازه هزاران بیاندر قدرت داشته . اصلا می دونی بیاندر چیه ؟ ها ؟ ببین یک لشکر از بیاندر که کازمیک رو سوخاری می کنن . رون کینگ ثور هم که تا وقتی که فرضیه سایه نشینان بالا مبهم باشد با کازمیک و پرایم برابر یا قوی تر است .

     • Maker گفت:

      😂😂😂😂😂😂😂😂😂
      کینگ ثور فونیکس در حد سه یا چهار بیاندرز قدرت داره
      اون دکتر دوومی رو هم که شکست داد ادعا قویترین نسخه دکتر دووم رو در جهان خودش داشت پروردگار دووم در یک یونیورس جداگانه از یونیورس کینگ ثور هست
      اون ادعا رون کینگ ثور هم که خود رون کینگ ثور گفته که نمیتونه سرنوشت رو تغییر بده و فقط منبع قدرت سایه نشینان بالا رو قطع کرد خودشون رو شکست نداد
      از کازمیک هم ضعیف تر هست
      کازمیک آمور سوپرمن بسیار قویتر بود از مانیتور ها
      مانیتور ها رو هم نگم کیا هستند

 4. علی گفت:

  قطعاً سوپرمن

  • MFT گفت:

   نخیر . اتفاقا قطعا ثور پیروز می شه .

   • دکتر منهتن گفت:

    خیر سوپرمن

   • علی گفت:

    عمو جون توی کدوم عالم هستی؟؟؟؟؟؟؟همه میدونن سوپرمن از ثور خیلی قویتره و با یه سرچ کوچیک توی اینترنت میتونی این رو بفهمی،میدونم باور کردن حقیقت سخته ولی باید با این موضوع کنار بیای،چون هر کاری کنی باز هم سوپرمن قویتره، ولی شما ثور فن های متعصب باور نمکنید گرچه تعصب دارید دیگه کاریشم نمیشه کرد چون(تعصب درمان نداره).
    چطور باید به شما حالی کنیم که سوپرمن از ثور خیلی قویتره.

    • Maker گفت:

     شک کردم جناب

    • MFT گفت:

     ببین داداش جوابت رو دادم توی یه کامنت . مثل اینکه قبول نشد .ببین لطفاً از تعصب حرف نزن که از اون قطعا سوپرمن فهمیدم تو اصلا تعصب نداری . دلیلت رو بگو !

     • Maker گفت:

      دلیل سرعت بیشتر
      فیت های بسیار بیشتر
      آنتی فیت های کمتر
      قدرت بدنی بیشتر
      استقامت بیشتر
      دوما بیشتر
      هوش بیشتر

     • MFT گفت:

      دلیل برتری ثور .
      مقاومت بیشتر
      متحدان بیشتر
      تجهیزات بیشتر
      تجربه بسیار بسیار بیشتر
      مهارت مبارزه بسیار بسیار بیشتر
      جادوی بیشتر ‌‌

     • Maker گفت:

      ۱ استقامت سوپرمن بیشتره
      ۲ جنگ بین این دو نفر هست متحدان چه ربطی داره اگر قراره متحدان بیان بزنید لیگ عدالت علیه اونجرز ثور در برابر سوپرمن چیه پس
      ۳ تجهیزات ؟در ۹۹ درصد مواقع از میولینر بیشتر استفاده نکرده اکرم کرده یارن بی یورن بوده ثور که بیشتر از دو سلاح نمیتونه در دست بگیره
      ۴ تجربه چه ربطی داره مگه ثور از هالکی که هیچ تجربه ای نداشت شکست نخورد سوپرمن با کسانی مثل دارکساید که میلیارد ها سال تجربه داشته مبارزه کرده و شکستش هم داده
      ۵ مهارت مبارزه هم که فاکتور بسیار بی ارزشی هست سوپرمن کسانی که شکست داده که میلیون ها سال تجربه داشتند و طبیعتاً مهارت زیادی هم داشتند البته از کسی که در کل چند ماه با کمیک آشنا شده و چهار تا کمیک هم نخونده بعید نیست

     • MFT گفت:

      می‌دونی ثور هم تونسته کسانی رو که با سرعت نور حرکت کردند ببیند و به آنها واکنش نشان دهد . دوما ثور هم تونسته هالک رو شکست بده که لازم به ذکر قدرت هالک نیست . سوما استقامت هم ثور خودش تونسته در برابر انرژی یک ستاره نوترونی مقاومت کنه
      تازه یادم رفت جادوی ثور رو بگم . در ضمن لیگ عدالت متحدین سوپرمن هستن پس آزگارد و نه قلمرو هم متحدین ثور هستن که صد درصد متحدین ثور . در ضمن توهین نکن که من هم می تونم توهین کنم ولی کار خوبی نیست و یکم زیادی مغروری ؟ ! درسته ؟

     • Maker گفت:

      فکر کنم فرق توهین و حقیقت رو نمیدونی نه ؟
      ثور نتوانسته به ولورین واکنش نشون بده بعد به سوپرمن واکنش نشون بده ؟
      سوپرمنی که سرعتش تریلیون ها تریلیون برابر سرعت نور هست
      ثور تونسته ولی هالک بیشتر شکستش داده
      درباره استقامت مقاومت در برابر ستاره نوترونی نداشته شماره کمیکش رو بده اگرم کرده در برابر استقامت سوپرمن هیچ هست
      سوپرمن در بعد ششم زنده مونده جایی که حتی مستر میکسیزپلتیک هم دوام نمی آورد
      جادو ؟ سوپرمن جادو و رعد رو جذب کرده و می کنه
      متحدین مهم نیستند اونطور میشه جنگ مارول و دی سی جنگ بین این دو هست ربطی به بقیه نداره اگر این طور هست فروجر از متحدین سوپرمن هست همین هایپرتایم رو در دستش گرفته و یک شخصیت مولتیورسال هست

     • MFT گفت:

      باشه تو خوبی مغرور خان . سوپرمن بدون قدرتش به یک انسان فانی داخل مسابقه باخته آنوقت تو میگی مهارت مبارزه فاکتور بی ارزشی هست .خخخخخخ😭😂😂😰 همین سوتی که دادی برای کل اطلاعات بس بود

     • Maker گفت:

      عمو جون اطلاعاتم هر چی هست از تویی که چهار تا کمیک از سوپرمن و … نخوندی بیشتره
      جواب هم بلد نیستی بدی شروع کردی به سفسطه
      اون کمیک هم سوپرمن از محمد علی کلی باخت و کمیکی بود که به ایشون احترام بگذارند

     • MFT گفت:

      دو تا سوال داشتم از شما آقای اطلاعات .
      ۱_ اگر اون فرضیه سایه نشینان بالا درست باشه اون ها بیاندر های ما قبل ریتکان بودند؟
      ۲_ قویترین نسخه ثور از نظر تو کیه ؟ ببین نظر تو را می خوام .

     • Maker گفت:

      1 نه بیاندر قبل رتیکان فقط یکدونه بوده و نژاد نبوده ولی بیاندرز بعد ریتکان یک نژاد هست
      ۲ کینگ ثور فونیکس در صورتی که اون ورژن دووم
      ورژن ارث ۶۱۶ باشه اگر نه
      رون کینگ ثور

     • A.j گفت:

      کی گفته
      اون سایت یا کمیکی که گفته بیاندر قبل ریتیکان یکی بوده
      به من بگو برم بخونم

     • Maker گفت:

      😐😐😐 کمیک های سکرت وارز اورجینال رو بخون
      بیاندر یک شخصیت بوده نه یک نژاد

     • استیو راجرز گفت:

      فیت اصلا نباید مبدا مقایسه باشه .
      در مورد سرعت باید بگم که ثور به اشیا سریعتر از نور واکنش نشان داده . حتی الکترون رو دیده که در کمیک مارول سرعت الکترون رو گفتند هشت برابر سرعت نور هست .
      آنتی فیت هم که چرتی بیش نیست .
      قدرت بدنیش اوه بله یکم بیشتره .
      استقامت ؟!؟! امممم نمیشه با قطعیت گفت .
      دوام رو خیلیا با استقامت یکی میدونن در هر صورت همون در هم نمیشه با قطعیت گفت .
      هوش ؟!؟! رو چه حساب کتابی ؟!؟!
      البته برتری های ثور هم هست . از جمله تسلیحات ، تجربه ، مهارت مبارزه و … .

    • استیو راجرز گفت:

     نه اشتباهه در کل این چند خط توضیحت فقط توهین کردی همین یه دلیلم نگفتی .

     • MFT گفت:

      ولشون کنید آقای راجرز اینها طرفدار های افراطی سوپرمن دو تا فیلم دیدن اومدن گفتن که خیلی اطلاعاتشون بالا رفته و میان میگن که قطعا سوپرمن . من هم نمیگم اطلاعاتم بالا هست ولی اونقدر نوب نیستم که بخوام ثور رو صد درصد پیروز بدونم . ( البته اون کامنت رو که فرستادم می خواستم ببینم جواب طرفدار های متعصب سوپرمن چیه ) ولشون کنید می گن توهین و فلان …… من اومدم می گم دلیلت چیه بعد اومدی وای میسی توهین می کنی . این کارتون درسته ؟ یه نگاه به خودتون بکنید .

     • رهام گفت:

      داوش ۲ تا فیلم ؟ تو اصلا کازمیک و پرایم و میلک من رو دیدی ؟پرایم نه اما کازمیک در حد شیطان وحشی عظیمه و نسخه ی میلکمن از پرزنسم قوی تره

     • MFT گفت:

      لطفاً شما دخالت نکن . ما داریم نسخه های معمولی رو مقایسه می کنیم . در ضمن من هم ثور فینیکس رو میارم که کازمیک و پرایم رو برای عصرونه می خوره.

     • تحلیل گر گفت:

      😂😂😂😂کینگ فونیکس ثور قدرتش در حد فونیکسه که ینی در حد عصرونه ی کازمیک آرمور نیس!!!

     • ایران گفت:

      اگه بدونید میلکمن سوپرمن آواتار پرژنس زده و میتونه شخصیت های کمیک بوکی رو رتیکان کنه و کازمیک آرمور سوپرمن که برای شر نهایی ساخته شده و هیچ نیروی شری قادر به شکستش نیست و مولتیورس دیسی رو روی لنگشتش نگه داشته کینگ فونیکس ثور در حد رون کینگ ثور هم نیست که برسه به این دوتا در واقع در سطح بالای یونیورسال هست رون کینگ مولتیورسال کازمیک آرمور امنیورسال و میلکمن فراتر از امنیورسال و کمیک هست نباید با اینا مقایسش کنی

     • MFT گفت:

      تا وقتی که اون نظریه سایه نشینان بالا مبهم باشه رون کینگ با کازمیک و پرایم برابر است .

     • Maker گفت:

      مولتیورس دی سی رو روی انگشتش قرار نداده اون لیمبو رو بر روی انگشتش قرار داد

     • MFT گفت:

      اولندش که نیروی فونیکس تنها نیست کینگ ثور پیر هم هست . ببین عزیز من کینگ فینیکس تونسته کسی رو شکست بده که قدرت هزاران بیاندر رو داشته که ینی از هزاران بیاندر قوی تره . اونوقت به نظرت هزاران بیاندر که لازم به ذکر قدرت ها و رتبه های آنها نیست نمی تونن کازمیک رو بزنن ؟ به احتمال صد و ده درصد می زنن

     • تحلیل گر گفت:

      کی همچین چیزی گفته؟؟ کینگ ثور فونیکس دکتر دوومی رو زد که قدرت آیرون فیست، استار برند و چند نفر دیگه رو داشت که سرجمع اندازه ی یه بیاندر هم نبود بعد اونوقت هزاران بیاندر چیه؟؟ کینگ ثور پیر هم جلوی کازمیک آرمور چيزي نیست و فقط فونیکسه که شاید بتونه کازمیک آرمورو قلقلکش بده!!! و ضمنا احتمال اینکه سایه نشینان بالا بیاندر باشن کمتر از بیاندر نبودنشونه و تا این قضیه به طور کامل معلوم نشه رون کینگ ثور حریفی برای کازمیک آرمور نیس!!!( حتی اگه درست هم باشه باز رون کینگ ثور از کازمیک آرمور ضعیف تره!! )

     • Maker گفت:

      اولا این که خود استار برند دو تا بیاندرز رو زده کمیک اونجرز شماره ۳۱ و ۳۲ رو بخونید و خود استاربرند از گوست رایدر شکست خورده
      دوما این که کینگ ثور فونیکس ابدا از هزاران بیاندرز قویتر نیست

     • تحلیل گر گفت:

      سلام. درسته استار برند دوتا بیاندرو از انفجارش نابود کرد اما اون استار برند زمین اصلی مارول بود و کینگ ثور پیر در زمین اصلی مارول نیس و کازمیک کینگ ثور در زمین اصلی ماروله که نه نیروی فونیکسو داره و نه شمشیر نکرو رو داره!!!

     • ایران گفت:

      همون کاربر راجرز که میگید تو یه سایت دیگه کامنت میزاره قبول کرد که کازمیک بسیار توانا تر از رون کینگ ثور همه مارول فنا قلول کردن تا ونجایی که من دیدم سایت های خارجی هم مقایسه گذاشتن کازمیک قویتر دونستن میلکمن که پرژنس هم میزنه هیچی اون دوم ادعا میکرد و گرنه قدرت کسایی مثل استار برند و استار برند و…. داشت اصلا در حد یکی هم قوی نبود اون گاد امپرور دووم بود که قدرت تمام بیاندر ها رو جذب کرد تمام

     • MFT گفت:

      ببین اولندش اون پروردگار دووم بود که قدرت هزاران بیاندر رو داشت . دکتر استرنج و مولکول من و دکتر دووم میرن که بیاندر ها را شکست بدن و موفق می‌شوند و مولکول من هم قدرت هزاران بیاندر را به دکتر دووم می ده و بعد اون به پروردگار دووم میشه . حالا فهمیدی ؟ در ضمن همون کینگ ثور بود که تونست زمستان سیاهی رو شکست بده که کل قهرمان های دیسی پیش او مثل ماست بودند . در ضمن چی ؟ رون کینگ ثور. اگر فرضیه سایه نشینان بالا درست باشه کازمیک انگشت رون کینگ هم نمیشه . اصلا می‌دونی سایه نشینان بالا کیا هستن ؟ ببین اگر اون فرضیه درست باشه باید فاتحه کازمیک رو بخونید .

     • A.j گفت:

      چی میگی داداش بیاندر ها قوین اما در حد لوسیفر یا مندرک نیستن حتی خود بیاندر کازمیکم هم از لوسیفر هم از مندرک قوی تره و در حد پرزنسه
      اگه به تئوریه یه تئوری هست که میگه مندرک پرزنسو کشته احتمال درست بودنش شصت درصده چون موقعی مندرک داشت رادیانت و اسکپترو میکشت رادیانت گفت اگه پرزنس زنده باشه ما بر میگردیم و وقتی مردن دیگه بر نگشتن
      پس پرزنس مرده بوده و کازمیکم مندرکو شکست داد
      و اگه درست باشه بیاندر های قبل و بعد ریتکان و رون کینگ ثور کتلتن
      بیاندر های قبل ریتکانم نژاد بودن نه فقط همون یکی
      اونایی هم که ثور کشت اگه بیاندر باشن بعد ریتکانن یعنی پشم بیاندر های قبل ریتیکانم نیستن

     • Maker گفت:

      ماندراک پرزنس رو نکشته اون موقع پرزنس به بیرون از خلقت رفته بود و تاثیری در خلقت نداشت
      ماندراک از منهتن هم ضعیف تره چه به اینکه در حد پرزنس باشه

     • لوسیفر گفت:

      وات داداش شاید از پرزنس ضعیف تر باشه اماحتی از لوسیفر قوی تره مندرک از پروتژم قوی تره و قوی ترین ویلن تاریخ کمیکه
      منهتن صبحونه مندرکه

     • Maker گفت:

      کی گفته قویترین پیام کمیک هست ؟
      بتمنی که می خندد پرپچوا
      لوسیفر شیطان وحشی عظیم
      و خیلی های دیگه هستند که ماندراک در حپشون نیست ماندراک یک کرایسس رو به وجود آورد و خود پرپچوا با تمام نیروی کرایسس برابر بود با دکتر منهتن
      پس ماندراک نصف منتهن هم نمیشه
      خدانگهدار

     • علی گفت:

      یه جور میگه بیاندر ها انگار کی هستند!!!!!! بیاندر انقدر بی دست پا هستند که میگن توسط رون کینگ ثور شکست خوردند رون کینگ ثوری که با سوپرمن پرایم ۲۰ تومین شخصیت دی سی مقایسه میشه، باید این رو هم بدونی بیاندر ها با مسترمیکسیزپیتلیک در دی سی مقایسه میشن، پس انقدر بیاندر ها رو بزرگ نکن، شاید توی دنیای مارول شاخ باشن، ولی اگر در دی سی بودن اینقدر که میگی قابل توجه نیستن، در دی سی کلی شخصیت وجود داره که به راحتی تمام نژاد بیاندر ها رو باهم میزنن اونم به راحتی.

     • MFT گفت:

      اولندش با این دلیل اوردنت ما را شگفت زده کردی و شما چقدر خوب هستید 🤣😭😭🤣😬🌺😭🤣 دومندش من بیاندر رو بزرگ نکنم . ببینید کاربرای سایت یه سوپرمن فن تایید کرد که رون کینگ ثور ۶ بیاندر رو زده . خب سطح اطلاعاتت رو به ما رسوندی . دومندش روم کینگ ثور در مارول چهارمین شخصیت قدرتمند است . سومندش همین بیاندر ها یعنی دو تا بیاندر دادگاه زندگی رو برای تفریح زدند اونوقت تو میگی بیاندر ها چی هست . میگم تو خیلی خوبی این همه حرف درست زدی .

     • MFT گفت:

      البته حالا یادم نیست که ۶ بیاندر بودند یا هفت تا

     • ایران گفت:

      کاربر MFT جدا از بحث ۳ تا بیاندر بودن دادگاه زندگی زدن نه دوتا اینو اصلاح کنید فکر نکن دروغ میگم کمیکشو خوندم ۳ تا بودن

     • Maker گفت:

      در واقع سه تا بودند که برای کشتن دادگاه زندگی رفتند ولی در زمان حمله دو نفرشان به اون حمله کرد

     • Maker گفت:

      کی گفته رون کینگ ثور چهارمین فرد قدرتمند کمیک هست
      پروتژ
      دادگاه زندگی کلاسیک
      مولتی اترنیتی
      وایت کرون فونیکس
      بیاندر کلاسیک
      مولکول های قبل رتیکان و بعد رتیکان
      پروردگار دووم
      فراموشی
      The Ivory Kings
      والای همگان
      فالکرام
      پایین تر از همه
      کازمیک ایمورتال هالک
      the first firmament
      everyone of the ultimate ultimates
      the divine creator,
      job burke,
      man thing
      ,adam k’admon
      ,man thing thang thoom
      jason quantrell
      god of stories loki
      nyx and vision(house of ideas)
      maya
      the lords of shamballa
      grivier
      دکتر استرنج سکرت وارز
      همه این ها از رون کینگ ثور قویتر. هستن

     • ایران گفت:

      درزمن رون کینگ ثور چهارمین فرد قدرتمند مارول نیست ۱ نویسندگان مارول تو چندتا کمیک هستند برو ببین ۲ والای همگان ۳ یکی زیر همه ۴ فالکرام و بیاندر قبل از رتیکان که گفت میلیون ها برابر مولتیورس مارول قدرتمنده ۵ پروتژ که میتونست همه توانایی هارو کپی کنه حتی مال والای همگان و پروردگار دووم بعد رون کینگ ثور

     • تحلیل گر گفت:

      خب دیگه ثابت کردی که هیچ اطلاعاتی از کینگ فونیکس ثور نداری!! گاد دووم اصلا ربطی به اون نسخه ی دکتردووم نداره!! گاد دووم تو کمیک سیکرت وارز بود و اصلا ربطی به کمیک ثور2018 که کینگ ثور فونیکس در اون هست نداره!! و کلا بحث ایندوتا جداس و خلاصه اون نسخه از دکتردووم که کینگ ثور پیر فونیکس زدش در حد گاد دووم نبود!!! و در کل وقتی حتی کمیک کینگ فونیکس ثور رو نخوندی ادعای چرنده اینکه از کازمیک آرمور قویتره رو نداشته باش!!!

     • تحلیل گر گفت:

      در مورد کینگ ثور هم اولا اون زمین اصلی دیسی نبود دوما اعضای اصلی لیگ عدالت رو کازمیک آرمور با یه اشاره نابود میکنه و کلا بلک وینتر هم حریفی جلو کازمیک آرمور نیس!! اگه اون تئوری بیاندر بودن سایه نشینان بالا درست هم باشه باز رون کینگ ثور از کازمیک آرمور ضعیف تره و در اون صورت هم شکست میخوره!!!

     • A.j گفت:

      تو دیگه کی هستی بیاندر ها تقریبا قوی ترین نژاد کمیک هستن و از خیلیا تو دی سی قوی ترن مثل کلمه
      بعدشم تو میگی نژاد بیاندر ها هیچی نیست بیاندر که دیگه در حد میکائیله

 5. 1234 گفت:

  ببینید اقایون من قصد توهین به هیچ یک از ابر قهرمانان رو ندارم من چاکر سوپر من هستم
  ولی ثور ۱۵۰۰سال داره و این یعنی دشمنان افسانه ای زیادی رو کشته که خیلی از کمیک هاش هنوز نیومده و سوپرمن بعد از اینکه سیارش نابود شد اومد به زمین پس من کاری به کمیک ها ندارم ولی سوپر من تنها یک نفرو کشت که اونم از سیاره خودش بود پس با این وجود چرا نگیم ثور قویتره وقتی دشمنانی چون اِلف های سیاه و قول های یخی و سارطور رو شکت داد که سوپر من نمی تونست با این همه دشمن بجنگه پس به مراتب میشه گفت ثور قویتره

  • تحلیل گر گفت:

   خب تو فقط داری از رو فیلم مقایسه میکنی پس بزار از رو همون فیلم جوابت رو بدم!سوپرمن شاید فقط یه نفرو کشته باشه اما دلیل نمیشه از ثور ضعیف تر باشه چون تو نبرداش( چه با لیگ عدالت چه با زاد چه با استپن ولف)نشون داد که غول های یخی و الف های سیاه رو دست کم میتونه بزنه و سارتور هم بستگی داره اگه مثل اول فیلم ثور راگناروک باشه که خب سوپرمن راحت میتونه بزنتش اما اگه مثل آخر فیلم رگناروک باشه نه سوپرمن و نه ثور حریفش نمیشن!!! و در کل توی سینما سوپرمن تقریبا با ثور برابره!!!

   • thor گفت:

    ثور قدرت مادر خود را هم به ارث برده مادر ثور الهه زمین بوده پس ثور میتونه زمین رو کنترل کنه
    تازه ثور انفحار خدایان قبلی ازگارد رو درون خودش داره که اگر بیرون بده نصف جهان نابود میشه
    ثور فقط یک بار مرده توسط مار میدگار بوده ولی سوپرمن چندین بار مرده و بقیه زنده کردنش ولی ثور همون یک بار که مرد دوباره به زندگی برگشت
    ثور خدای باستانی و 1500 سال عمر کرده و تجربه بیشتری داره
    اگر پتک یا تبر ثور رو ازش بگیرین اون هم میتونه پرواز کنه هم قدرت صاعقه رو داره

    و اینکه ثور در برابر تمام بیماری های زمینی مقاومت بالایی داره و بیماری ها هیچ اثری بر روی ثور ندارد

    و اخرین اینکه ثور بدون اکسیژن زنده میمونه و تا حد زیادی دی اکسید کربن رو تحمل میکنه

 6. ثور گفت:

  ببینید اگه سوپرمن تونست با یک عطسه منظومه شمسی رو بریزه به هم ثور هم تونست انرژی یک ستاره رو تحمل کنه اگر فیلم ثور رگناروک رو دیده باشید اخر های فیلم رو دیده باشید ثور تبدیل به یک ابر اذرخش شده بود ثور تونست در مقابل 6 سنگ ابدیت مقاومت کنه و تانوس رو دو شقه کنه ثور تونست سارتور رو شکست بده بدون میلونیر هالک رو کتک بارون کنه اگر ثور تمام قدرتش ازاد بشه سوپر من پودر بشه ثور تونست بدون میلونیر تو انتقام جویان 3پرواز کنه