معرفی 18 فیلم جذاب و دیدنی این دهه درباره افراد دگرباش (LGBT)

دگر باش (LGBT) طبق تعریف ویکیپدیا شامل افرادی است که گرایش جنسی و رفتار جنسی به غیر از دگرجنس‌گرایی دارند که شامل همجنس‌گرایی مردانه، همجنس‌گرایی زنانه، دوجنس‌گرایی و تراجنسیتی است. کشمکش های جامعه دگرباشان در چند دهه اخیر راه زیادی را طی کرده است. همچنان، راه زیادی هم در پیش دارد. اجتماع آنها برای تمامیت، هویت، احترام و پذیرش خود جنگیدند. آنها برای مدت زیادی سرکوب شدند. قبل از اینکه بتوانند از خود دفاع کنند، می بایست اول به خود می آمدند. تماشای فیلم های درباره آنها شجاعت آن را به شما می دهد که جرات کنید خودتان باشید، نه چیزی که دیگران از شما میخواهند. این دهه شاهد حضور شخصیت های دگرباش زیادی در فیلم ها بوده ایم، و با اینکه می توان بیشتر از اینها کار انجام داد، اما این هم شروع خوبی است. در اینجا برایتان لیستی از بهترین فیلم ها با موضوع دگرباش ها در سال های 2019 تا 2010 را آماده کرده ایم، امیدواریم لذت ببرید. با پروشات همراه باشید.


18. رگبار ‒ Cloudburst ‒ 2011

در حالی که بیشتر فیلم های این لیست درباره جوانانی است که به دنبال هویت جنسی خود هستند، “رگبار” با آنها متفاوت است، شخصیت های اصلی آن تقریبا سن بالایی دارند. در این صورت، نه تنها مردم را ترغیب می کند که از موانع موجود در هنجارهای اجتماعی که همه مجبور به پیروی از آن هستند و باید در این بین هویت خود را نادیده بگیرند، کنار بگذارند. بلکه رابطه عاشقانه دوست داشتنی را که به احساساتشان صدمه بزند، رد نمایند. وقتی نوه “دوتی” او را به آسایشگاه منتقل می کند، او و “استلا” تصمیم می گیرند فرار کرده و سپس ازدواج کنند. آنها با الهام گرفتن از “تلما و لوئیس” سفری جاده ای را شروع می کنند و مجانی سوار یک ماشین می شوند تا به راه خود ادامه دهند.

همچنین بخوانید: 20 فیلم برتر تاریخ درباره بردگی


17. آخرهفته ‒ Weekend ‒ 2011

عشق های زودگذر همیشه به گونه ای هستند که مردم دوست دارند آنها را تجربه کنند، خصوصا وقتی داستان های رویایی زیادی در سینما تماشا کرده اند. “آخر هفته” فیلم فوق العاده دیگری در این لیست است. این فیلم درباره مردی به نام “راسل” است. در یک روز جمعه او با “گلن” ملاقات می کند. آنها احساس می کنند با هم ارتباط خوبی دارند و سپس شب را با هم می گذرانند. در آن زمان، احساس می کنند که دیگر نمیتوانند بیشتر همدیگر را ببینند. اما روز بعد، “راسل” احساس کرد که مجبور است با گلن تماس بگیرد. آنها دوباره همدیگر را می بینند و آخر هفته ای رمانتیک را با یکدیگر می گذرانند. راسل زمانی که متوجه می شود گلن روز بعد پروازی به کشور دیگر دارد، بسیار دلشکسته می شود.


16. بچه ها خوبند ‒ The Kids Are All Right ‒ 2010

یکی از دلایلی که افراد زیادی “بچه ها خوبند” را دوست دارند، البته جدا از اینکه فیلمی بسیار خوش ساخت است، این است که این فیلم موانع زیادی در عشق دو هم جنس به یکدیگر را کنار زد. این فیلم از اولین فیلم هایی بود که یک زوج نقش های اصلی آن بودند. زوجی که در تلاشند بچه های نوجوان خود را بزرگ کنند، آن هم در حالی که آنها دوست دارند با پدر بیولوژیکی خود ملاقات کنند و با او در ارتباط باشند. “جولیان مور” و “آنت بنینگ”  نقش “جولز” و “نیکول” را ایفا می کنند. “جونی” دختر خونی نیکول است و “لسر” پسر جولز است. وقتی آنها متوجه می شوند که اهدا کننده اسپرم به آنها یک مرد غریبه بوده، تصمیم می گیرند او را پیدا کنند.

همچنین بخوانید: معرفی 17 فیلم برتر اسپانیایی زبان این دهه (2019 تا 2010)


15. دختر ‒ Girl ‒ 2018

“دختر” درباره یک ترنس به نام “وریگن” است. او 15 ساله است و میخواهد یک بالرین شود. او هنوز برای جراحی تغییر جنسیت خود وقت دارد، اما پدرش که پشتیبان اوست و روان پزشکش او را تشویق می کنند تا زندگی بدون محدودیتی برای خود رقم بزند. با این وجود، اینکار چیزی را برای او آسان نمی کند. در مدرسه باله که او از همه برتر است، تمام تلاشش را می کند که هویت جنسی خود را پنهان کند. اما، زمان هایی نیز وجود دارند که او احساس حقارت و سرخوردگی می کند، تا جایی که بالاخره تصمیم می گیرد گامی بزرگ بردارد.


14. دختر دانمارکی ‒ The Danish Girl ‒ 2015

“ادی ردمین” و “آلیسیا ویکاندر” در این فیلم درام بیوگرافی که درباره “لیلی البه” یک نقاش دانمارکی و یکی از اولین دریافت کنندگان عمل تغییر جنسیت می باشد، ایفای نقش می کنند. ردمین به عنوان “اینار وگنر” ایفای نقش می کند. او یک هنرمند معروف است و با “گردا” هنرمندی دیگر که هنوز در گردهمایی های هنرمندان حضور می یابد، ازدواج کرده است. آنها بی اندازه یکدیگر را دوست دارند، اما چیزی در درون اینار وجود دارد که به نظرش درست نیست. روزی گردا از او میخواهد که لباسی بر تن کند تا بتواند او را طراحی کند. اینجاست که اینار متوجه شده زنی است که در بدن یک مرد گرفتار شده است.

همچنین بخوانید: نگاهی به ۱۵ شاهکار برتر سینمای سوئد (بهترین فیلم های سینمای سوئد)


13. غرور ‒ Pride ‒ 2014

“غرور” بر اساس داستانی واقعی است و ستارگان آن “بن سچنتزر”، “جوزف گیلگان”، “اندرو اسکات” و “دومینیک وست” هستند. در سال 1984، در زمان دولت “مارگارت تاچر”، معدنچیان بریتانیایی اعتصاب کردند. تاچر نمیخواست که اتحادیه های کارگری قدرت بیشتری داشته باشند و محکم در برابر خواسته های آنها ایستادگی کرد. اما زمانی این اعتصاب توجهات زیادی را به خود جلب کرد که یک معترض دگرباش متوجه شد پلیس ها به جامعه دگرباشان آزار نمی رسانند و در تصرف معدنچیان هستند. او فرصت را غنیمت می شمارد تا این دو اتخادیه را با هم متحد کند و در برابر دولت و ماموران و مطبوعات بایستند. این کار به کمپینی بزرگ منجر می شود که نتایجی عالی را نوید می داد.


12. پریا ‒ Pariah ‒ 2011

“پریا” درباره یک دختر 17 ساله است که به زن بودن خود اهمیتی نمی دهد، یا بهتر بگویم درباره افکاری که دیگران درباره جنس زن دارند اهمیتی نمی دهد. برای مثال مادرش، لباس های گشاد او و رفتارهای بی پروای او را دوست ندارد. همچنین، او دوست ندارد که “الایک” با “لورا” که نمیداند دوست دختر فرزندش است، ارتباط داشته باشد. پدر الایک اهمیت زیادی به این موضوع نمی دهد چون بر این باور است که تمامی این ها مرحله ای از سن اوست. مادرش برای اینکه او را سر به راه کند، الایک را وارد “کمپانی دختران خوب” می کند. مشکل از جایی شروع می شود که الایک و آن دختر خوب کم کم به هم علاقمند می شوند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم سال 2019 که بینندگان دوست داشتند اما نظر منتقدان را جلب نکردند


11. سرزمین خود خدا ‒ God’s Own Country ‒ 2017

این فیلم که در یورکشایر اتفاق می افتد درباره مرد جوانی به نام “جانی” است. او به همراه پدر و مادربزرگش در مزرعه شان زندگی می کند. چون آنها به دلیل سن بالا و مشکلات سلامتی نمیتوانند کار کنند، مسئولیت مراقبت از آنجا بر عهده جانی است. فشار کار برای او زیاد است و به همین دلیل او روزهایش را با مشروب خوردن و شب هایش را با رابطه های یک شبه سپری می کند. بالاخره او یک مهاجر رومانیایی به نام “خورخه” را استخدام می کند تا در کارهای مزرعه و نگهداری حیوانات به او کمک کند. کم کم، پیوندی بین آنها ایجاد می شود و جانی نسبت به زندگیش جدی تر می شود.


10. با عشق، سایمون ‒ Love, Simon ‒ 2018

گفتن واقعیت درباره گرایش جنسی به پدر و مادر کار سختی است و “سایمون” میخواهد تا زمانی که در مدرسه درس میخواند این موضوع را از پدر و مادرش پنهان کند. او نمیخواهد با بیان کردن این موضوع زیر رادار بقیه باشد و میخواهد تا زمانی که به کالج می رود تا بالاخره آزاد باشد و زندگی عاشقانه خود را دنبال کند، این موضوع را از دیگران مخفی نگه دارد. اینطور نیست که پدر و مادرش وقتی بدانند که او دگرباش است از او متنفر شوند، او متوجه نمی شود که چرا افراد دگرجنس گرا نیازی ندارند درباره هویت جنسی خود صحبت کنند. اهمیتی ندارد، تا زمانی که همه چیز همینطور پیش برود او مشکلی ندارد. اما یک روز، او با یکی از همکلاسی هایش آشنا می شود که به طور ناشناس از طریق فیسبوک به او پیام می دهد. رابطه ای از طریق ایمیل بین آنها شکل میگیرد و سایمون کم کم عاشق آن فرد می شود.

همچنین بخوانید: 6 فیلم جذاب و دیدنی درباره مردانگی که زنان ساخته اند


9. 120 تپش در دقیقه – 2017 – 120 Beats per Minute

“120 تپش در دقیقه” که در سال 1990 در فرانسه اتفاق می افتد، درباره افرادی است که در جنبش “انجام بده” درگیر بودند. با توجه به روند کندی که دولت برای مبارزه با شیوع بیماری ایدز به کار برده بود، این سازمان برای حمایت از مبتلایان به این بیماری شروع به کار می کند. با این حال آنها افراط گرایی هایی نیز داشتند که باعث شد برخی از اعضا فکر کنند که آیا خشم آنها بدتر است یا بی توجهی دولت؟ تمامی این قضایا از طریق زندگی اعضای “انجام بده” به تصویر کشیده می شود.


8. یک زن شگفت انگیز ‒ A Fantastic Woman ‒ 2017

“یک زن شگفت انگیز” برنده اسکار شده است و درباره زندگی یک ترنس به نام “مارینا” است. “دنیلا وگا” نقش او را ایفا می کند، که یکی از بهترین اجراهای دهه را داشته است. همه چیز از مرگ دوست پسر مارینا “اورلاندو” آغاز می شود. او قبلا ازدواج کرده بود و یک پسر داشت. پس از مرگش، آنها مسئولیت برگزاری آخرین مراسمات او را به عهده می گیرند. آنها به او اجازه نمی دهند که در مراسمات شرکت کند و حتی کاری می کنند که پلیس درباره مرگ اورلاندو به او شک کند.

همچنین بخوانید: 15 فیلم زیبا که بیانگر لطافت و زیبایی زنان هستند


7. نارنگی ‒ Tangerine ‒ 2015

“سیندرلا” یک ترنس است که شغل او روسپی گری است و با رئیس خود “چستر” در رابطه است. یا بهتر است بگوییم، با او در رابطه بود. پس از اینکه او یک ماه را در زندان سپری می کند، دوستش “الکساندرا” به او خبر می دهد که چستر با یک زن دگرجنس گرا در حال خیانت کردن به اوست. سیندرلا که از این موضوع عصبانی بود تصمیم میگیرد که آنها را تعقیب کرده و انتقام بگیرد. این ماجراجویی باعث می شود سیندرلا و الکساندرا قبل از بازگشت به زندگی عادی شان با واقعیت هایی روبرو شوند.


6. قلب طبیعی ‒ The Normal Heart ‒ 2014

برای مدت زیادی ایدز با همجنسگرایی مرتبط بود. هنگامی که پزشکان و دانشمندان اطلاع زیادی درباره این موضوع نداشتند، متوجه شدند که بخش زیادی از بیمارانشان دگرباش هستند. زمان زیادی طول کشید تا متوجه شوند که این بیماری حتی فراتر از جنسیت افراد نفوذ کرده است. حتی پس از اینکه آنها این واقعیت را به طور علمی ثابت کردند، افراد دگرجنس گرا همچنان باور داشتند که این همجنس بازان هستند که مبتلا به این بیماری می شوند و فکر میکردند این موضوع روی آنها اثری ندارد، به همین دلیل دولت در انجام کارهای اساسی برای این بیماری بی میل بود. “قلب طبیعی” درباره کشمکش های احتماع دگرباش ها برای بالا بردن سطح آگاهی مردم درباره این بیماری و وادار کردن جامعه به انجام کاری برای آن می باشد.

همچنین بخوانید: معرفی 15 فیلم برتر نئو نوآر در تاریخ سینما


5. تام بوی ‒ Tomboy ‒ 2011

“تام بوی” درباره داستان زندگی “لور” 10 ساله است. لور تطابق جنسیتی ندارد و با اینکه دختر است، هویتی دخترانه ندارد. خانواده او به محله ای جدید در پاریس نقل مکان می کنند جایی که او با دختری به نام “لیسا” دوست می شود. به دلیل ظاهری که لور دارد، لیسا فکر می کند که او پسر است. لور هم به همین منوال پیش می رود و به او می گوید که اسمش “مایکل” است. دایره دوستی مایکل بزرگتر شده و او با پسران زیادی دوست می شود. اما چندی بعد خانواده او متوجه می شوند که او وانمود می کند که یک پسر است.


4. زندگی ادل ‒ Blue Is the Warmest Colour ‒ 2013

“زندگی ادل” یا “آبی گرم ترین رنگ است” بر پایه رمانی با همین نام نوشته “جولی مارو” است که داستان دختری نوجوان به نام “ادل” را دنبال می کند، که پس ملاقات با “اما” دانشجوی رشته هنر متوجه هویت جنسی خود می شود. ادل باهوش است، به خواندن کتاب علاقه دارد و فردی درون گرا است. وقتی که با “اما” که فردی خلاق و آزاد است آشنا می شود، بخشی کاملا تازه از خودش را کشف می کند. اما او هنوز در مرحله ای قرار دارد که در آن پریشانی بر او چیره شده و در لحظاتی باعث ضعف او و سرنگونی در رابطه عاشقانه اش می شود.

همچنین بخوانید: معرفی 14 فیلم جذاب و دیدنی شبیه زندگی ادل (Blue is the Warmest Color)


3. مرا با نامت صدا کن ‒ Call Me by Your Name ‒ 2017

اقتباس “لوکا گودانینو” از رمان “آندره آکیمن”، “مرا با نامت صدا کن” است که ستارگان آن، “تیموتی شالامی” و “آرمی همر” می باشند. این فیلم سری سوم فیلم های “نیاز” اوست که قسمت های پیشین آن “من عشق هستم” (I Am Love) و “شیرجه” (A Bigger Splash) بودند. ماجرا در یک روستا در ایتالیا اتفاق می افتد و داستان عشق دو جوان به نام های “الیو” و “اولیور” را در تابستان سال 1983 دنبال می کند. پدر الیو یک استاد باستان شناسی است و از الیور دعوت می کند که تابستان را با آنها بماند و به او کمک کند. در ابتدا، الیو از ورود الیور به خانه شان خوشحال نیست، اما کم کم ظاهر درون گرای او شروع به آب شدن کرده و او احساسش به الیور را در آغوش خواهد کشید.


2. مهتاب ‒ Moonlight ‒ 2016

“مهتاب” که برنده جایزه اسکار شده، درباره سه مرحله از زندگی “شایرون” است. در این فیلم شخصیت اصلی وقتی از یک سو استفاده احساسی و فیزیکی جان سالم به در می برد، به هویت جنسی خود پی می برد. در زمان کودکی او همواره توسط دیگران مورد آزار قرار می گرفت و مادر معتاد او نیز به این موضوع اهمیتی نمی داد. مواد فروشی به نام “خوان” او را زیر بال و پر خود می گیرد و به او می آموزد تا کسی که هست را قبول کرده و در آغوش بگیرد. دیگر مراحل زندگی او، شامل سال های نوجوانی اوست که به حادثه ای منتهی می شود که بقیه زندگیش را تعریف می کند.

همچنین بخوانید: 30 سال 30 فیلم؛ لیست بهترین فیلم های 30 سال اخیر به انتخاب امپایر


1. کارول ‒ Carol ‒ 2015

فیلم “کارول” که نامزد جایزه اسکار شده بود، ستارگانی مانند “کیت بلانشت” و “رونی مارا” در آن ایفای نقش می کنند. این فیلم از کتابی به نام “شاهزاده نمک” نوشته “پاتریشیا هیسمیت” اقتباس شده است. درباره یک عکاس جوان است که با زنی که در حال طلاق گرفتن است، رابطه عاشقانه برقرار می کند. ماجرا در سال 1952 و در فصل کریسمس اتفاق می افتد و بارش برف در پس زمینه است. “ترز بلیوت” در یک فروشگاه به عنوان یک عکاس مشتاق مشغول به کار است. روزی “کارول” وارد فروشگاه می شود و شروع می کند به جستجو برای هدیه ای مناسب برای دخترش. ارتباط کوتاه و ساده آنها به ملاقاتی دوباره می انجامد، و خیی زود آنها متوجه می شوند که عاشق یکدیگر شده اند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (65)

بستن فرم

 1. آرمان

  خرداد 7, 1399

  سایت اسلام کوئست چند مقاله در این مورد دارد
  اگر مسلمان هستین یا دین برایتان اهمیت دارد حضرت محمد ( ص ) و ائمه کلی حدیث ، روایت و قضیه در مورد همجنس گرایی دارد حتی این مسئله با قوم حضرت لوط در قرآن هم اشاره شده است اگر هم با دین اسلام و سنت پیامبر اکرم مخالفت دارید که این خودش مقاله ای جداست

  پاسخ

 2. Saeid

  خرداد 2, 1399

  درود بر شما دوستان عزیز.
  لطفا اسم فیلمهایی با موضوع همجنسگرایی که تماشا کردید از این سایت و غیره … که مورد پسند بوده به من بگید ممنون میشم..
  با تشکر . دوست دار شما سعید

  پاسخ

  • هانا در پاسخ به Saeid

   خرداد 2, 1399

   (مرا با نام خودت صدا بزن) من همینو فقط دیدم😂

   پاسخ

  • بهناز در پاسخ به Saeid

   خرداد 2, 1399

   فیلم ک توهمین سایت معرفی شد ولی سریال بعجیبی مردم نسخه امریکاییشو پیشنهادمیکنم ببینید . شایدبشه گفت اولین برنامه ای ک بطور مختص ب ال جیبیتی پرداخته .

   پاسخ

 3. بی نام

  اردیبهشت 20, 1399

  سلام دوستان به نظر من فرد همجنسگرا حتما نیاز به مشاوره با یه روانشناس داره چرا که بعضی از این علایق در فرد زمانی به وجود می یاد که مثلا فرد تو زندگیش از جنس مخالفش متنفر بشه دراین صورت شخص سعی میکنه تمایل خودشو عوض کنه وبه جنس موافقش رو بیاره یا حتی نزدیکی بیش از حد با جنس موافق و… باعث میشه فرد گاه حس کنه به اون جنس تمایل داره در صورتی که اینجوری نیست .ولی افراد دیگه به صورت طبیعی به جنس موافق گرایش دارن مثلا مردانی که هورمون زنانه مانند استروژن و پرژسترون یا زنانی که هورمون مردانه تستسترون زیادی دارن این افراد حتما نیاز به روانپزشک دارن چرا که روانپزشک مشخص میکنه که ایا مقدار این هورمون ها با دارو تنظیم میشود واگر این چنین نبود نشون می ده اون فرد واقعا یه همجنسگرا است و مثل افراد دیگه باید به نیاز جنسی خود برسد . این نظر شخص من بود حالا ممکنه نظرات باهم فرق کنه.

  پاسخ

  • پری در پاسخ به بی نام

   خرداد 3, 1399

   بی نام عزیز به نظرم یه همجنسگرا به هیچ مشاوره ای نیاز نداره

   و عشق هیچ مرزی نداره و تو دنیایی زندگی میکنیم که همه به همچی کار دارند اگه از همجنسگرا ی بدت میاد خب نظرتو دیگه ولی حق نداری بابت نظرت با دیگر همجنسگرا ها بد باشی هرکس یه نظری داره دیگه
   مرسی آه

   پاسخ

   • Rs در پاسخ به پری

    خرداد 7, 1399

    راستشو بخواهید این حرف تو دنیای واقعی درست نیست اکثر سلبریتی های همجنسگرا هم از مشکلاتی رنج میبردن ، سم اسمیت ضعف جسمانی داشته که همه مسخرش میکردن ، الن دی جنرس یه دوره افسردگی شدید داشته ، شما بیشتر تحت تاثیر جو قرار گرفتی که دنیا دارن حمایت میکنن ، اینکار خلاف طبیعت انسانه و جهانه و داره قانون های طبیعت رو به هم میریزه ، چند روز دیگه رابطه با حیوانات هم مجاز میشه بعد همه میگن عشق حد مرز نداره، یا رابطه با محارم که تو اکثر کشور های جهان ( از جمله آمریکا ) ممنوعه ولی آروم آروم داره آزاد میشه. از خطر های فیزیکی همجنسگرایی هم که میتونید به ویکی پدیا مراجعه کنید

    پاسخ

 4. Mm

  اردیبهشت 19, 1399

  فصل سوم skam هم به عنوان یکی از بهترین فیلم ها معرفی کنید، در جامعه lgbtها جزو معروفترین فیلم‌ها هست

  پاسخ

 5. سارا

  اردیبهشت 13, 1399

  توی سال 2020 داریم خیلی راحت تو زندگی دیگران دخالت میکنیم خیلی راحت نظر میدیم با بهونه های الکی دلایل بیخود با مدرک سیکل و دیپلم همه جا دم از علم میزنیم خدمتتون بگم اونی که انقدر بیکاره اومده اینجا میخاد عقاید ضد و نقیضشو راجب همجنسگرایی به خورد دیگران بده از نظر بنده همون ادمیه که اخرین کتابی که خونده کتابای مدرسشه تا وقتی که تو زمینه علم پاتونو فراتر از کتاب های مدرستون نزاشتید در زمینه های دیگه هم پاتونو فرا تر نگذارید حرف زیاد و تلاش برای اینکه عقاید خودمونو به خورد دیگران بدیم همش از جهل به پا میخیزه من راجب همنجسگرایی هیچ نظری نمیدم فقط خواهش میکنم تو زندگی بقیه دخالت نکنیم

  پاسخ

  • امیر در پاسخ به سارا

   اردیبهشت 15, 1399

   یه بنده خدایی یه حرف خوبی میزد،میگفت:اونایی که جوابی برای حرف حق ندارن سعی میکنن با تمسخر و توهین به طرف مقابل،بحث رو جمع کنن.باشه اصلا ما بیسواد ، اصلا تفکرات ما واسه صد سال پیش،شما که سواد داریو تو سال 2020 زندگی میکنی به جای به حاشیه رفتن یه کلام حرف حساب بزن که چرا رفتاری که بر کل جامعه تاثیر داره رو فقط یه رفتار شخصی و مرتبط با خود شخص میدونی.لطفا باز حاشیه نرو،نگو که این یه رفتار شخصیه که خندم میگیره.خودتم اینو خوب میدونی.

   پاسخ

 6. آرمان

  اردیبهشت 4, 1399

  انشاالله روزی برسه که حقیقت بر ما مشخص بشه و انسان دست از لجبازی یا کینه برداره کسی که درست میگفته به دیگران هم کمک کنه که حقایق رو کشف کنه و انسانی هم که اشتباه می کرده پی به اشتباهش ببره و به راهی دستیابه که هم نیاز هایش را به شکل درستی رفع میکنه و هم راه رستگاری رو بیابه

  پاسخ

 7. Arvin

  اردیبهشت 4, 1399

  در ادامه باید بگم که اگر بخوام از منظر دیگه ای به این اتفاق نگاه کنیم
  کسی رو نقد نمیکنم ولی وقتی کسی که میاد تظاهر به علاقه به جنس مخالف میکنه و یا یه نمایش برای جلب توجه به ران میندازه فورانی از کمبود ها رو به نمایش میزاره
  حواسمون باشه ما حتی اجازه قضاوت این دوستان رو هم نداریم فقط زمانی میتونیم باهاشون برخورد کنیم که دیدگاه اشتباه خودشون رو بهمون تحمیل کنند و اشتباهات زندگ خودشون رو تلقین کنند تو زندگی ما
  حالا نظر شخیصی :
  سال هاست دارم تو ذهنم کنکاش میکنم و نتونستم حق رو به کسی بدم ولی باید بدونیم که نباید با ملاک هایی روی این قضیه تصمیم گیری کنیم که هنوز برای خودمون ثابت شده نیست اون ملاک ها متاسفانه تو زندگی ما زیادن و تاثیرات زیادی هم دارند
  مثلا دین (دین رو رد نمیکنم فقط مثال زدم چون برای خیلیا هنوز ثابت نشده ولی بر اساسش نظر میدن)یا مثلا بعضی تفکرات پوچ و مخرب خانواده ها
  من به شخصه هنوز توافق و یا تضادی با همجنسگرایی ندارم و به قولی بی تفاوتم نسبت به این قضیه
  اما من به شدت مخالف کسایی هستم که تو جامعه درست و یا غلط تظاهر به همنجنس گرایی میکنن ( از اون لحاظ غلط که میان بعد یه تجربه غلط یا یه برداشت غلط یا از روی توهم و روشنفکر نمایی)و این اشتباه غلط رو ترویج و تبلیغ مینکنن)
  بار ها گفتم و میگم افراد همجنسگرا نمیشن همجنسگرا به دنیا میان

  پاسخ

 8. Arvin

  اردیبهشت 4, 1399

  نمیخوام از هیچ کدوم از نظرات دفاع کنم یا ردشون کنم ولی امیدوارم اطلاعاتم سازنده باشه
  گفتم اطلاعات چون نظر خودم نیست و نظر خودمو برا خودم نگه میدارم و سعی نمیکنم قالبش کنم و لطفا این جملاتو به نظر شخصی ربط ندین:
  اول اینکه تو جامعه غرب زده ما برداشت های اشتباهی از یکسری از جنبه های زندگی غرب شده(توجه کنید غرب زدگی بده و ولی غرب نگری نه) تو ایران اکثرا دوستان همجنسگرا کسایی هستن که بعد از چند رابطه ناموفق با یه پسر رفتن و تظاهر به همجنسگرایی میکنن اما در اصل همجنسگرایی تظاهر نیست و در خیلی از موارد انتخاب نیست و هم به ویژگی های ذاتی و جسمانی افراد برمیگرده.پس به اون دسته از دوستانی که میگن این کار فجیع و غیر قابل باوره باید بگم که همونطور که وقتی تو خیابون راه میرید و ناخودآگاه محو زیبایی و جذابیت جنس مخالفتون شید و حس انزجار از ارتباط با جنس موافق دارید باید بگم که در زندگی این عزیزان نیز ناخوداگاه جلب جنس موافق میشن
  علم میگه که اکثر مواقع این قضیه ذاتی و دورنیه و به نحوی حق انتخاب به کسی داده نشده
  اگه میبینید که پسرا یا دخترای زندگیتون از یه روزی شروع کردن با جنس موافق ارتباط برقرار کردنباید بگم که اون چیزی نیست به جز تظاهر عقده انتقام یا غرب زدگی یا روشنفکر نمایی
  پس فراموش نکنید یه همنجس گرا همنجس گرا به دنیا میاد

  پاسخ

 9. taha

  اردیبهشت 3, 1399

  نباید با همجنسگرا جنگید باید با همجنسگرایی جنگید

  پاسخ

  • علیرضا در پاسخ به taha

   اردیبهشت 4, 1399

   حرف خوبی زدی
   متاسفانه هر عملی را میشه توجیه کرد ( هر عملی !!! ) و الان دور هم دور اینا شده

   پاسخ

 10. امیر

  اردیبهشت 1, 1399

  بیخود نیست که پیامبر فرمود: «من بین دو جاهلیت مبعوث میشوم.» در گذشته جاهلیت آشکار بوده و الان جاهلیت مدرن که خودشو با نقاب روشنفکری پنهان کرده، طرفدارای این جاهلیت هم هر چی بهشون بگی گوش نمیدن بدون این که لحظه درست فکر کنن و آخر هم حقیقت رو جایی میفهمن که دیگه دیر شده.یکی از آرزو هام اینه که خدا هدایتتون کنه.بیاین تا دیر نشده خودمونو اصلاح کنیم. با احترام به همه دوستان،خاک پاتونم.

  پاسخ

 11. علی

  فروردین 29, 1399

  واقعاً براتون متاسفم که تبلیغ فیلم های همجنس گرایی میکنید.همجنس گرایی از لحاظ دلایل عقلی و منطقی و شرعی بسیاری رد شده و باعث تحلیل جمعیت اجتماع،زن سالاری یا مرد سالاری،عدم میل نسبت به فرزند آوری،تعارض در نقش های جنسیتی میشود.لطفاً هر چه زودتر نسبت به پاک کردن این مقاله اقدام کنید.

  پاسخ

  • B در پاسخ به علی

   فروردین 29, 1399

   اتفاقا برعکس هم از نظر روانی و هم علمی ثابت شده که در هر جامعه فارغ از فرهنگ و نژاد و سطح تحصیلات درصدی از افراد تمایل به هم جنس خود دارند و این رو باید قبول کرد که در کنار افراد دگرجنسگرا، همجنسگراها و دوجنس‌گراها و بی‌جنس‌گراها و … هم وجود دارند و وجود هر کدوم از این گرایش ها تهدیدی برای گرایش دیگه نیست و همونطور که هیچجوره نمیشه یه فرد دگرجنسگرا رو وادار به ارتباط با همجنسش کرد این در مورد سایر گرایش ها هم صادقه و اینکه چون دگرجنسگراها در اکثریت هستند نباید سایر گرایش ها رو مورد تبعیض قرار بدن.

   پاسخ

   • Hi در پاسخ به B

    فروردین 30, 1399

    واقعا هنوز هم جواب این انسان های مریض رو میدین…

    پاسخ

   • علی در پاسخ به B

    فروردین 31, 1399

    دوست داری مادرت با یا زن رابطه بر قرار کنه؟اگه دوست نداری پس الکی ادعای روشن فکری در نیار

    پاسخ

    • امیرمهدی در پاسخ به علی

     اردیبهشت 1, 1399

     از قیاست مشخصه که با چه انسانی مواجه هستیم برادر یکم فکر کن

     پاسخ

     • علی در پاسخ به امیرمهدی

      اردیبهشت 1, 1399

      یه ضرب المثل هست که میگه چیزی را که برای خود نمیپسندی برای دیگران نپسند هروقت حاضر شدی اطرافیانت همجنسگرا باشن از این کار زشت دفاع کن

      پاسخ

      • Hi در پاسخ به علی

       اردیبهشت 2, 1399

       خب اگه مادرم بخواد خیانت کنه نه ولی هیچ ربطی به جنسیتش نداره.
       ولی اگه یه نزدیکی که ازدواج نکرده باشه و بخواد اینکار که از نظر شما خیلی زشت!ـه انجام بده من اصلا برام چیز بدی نیست.
       تعصب و احساساتتو بذار کنار فکر کن بجای اینکه ببینی این کار حال بهم زنه به این فکر کن که شاید یکی بدون قصد بدی همجنسگرا باشه
       موفق باشی

       پاسخ

       • علیرضا در پاسخ به Hi

        اردیبهشت 4, 1399

        همیشه عامل یک عمل بد قرار نیست ادم بدی باشه اتفاقا خیلی از انسان ها از روی جهل با بی توجهی به مسیر یک هدف به گناه روی میارن

        پاسخ

      • امیرمهدی در پاسخ به علی

       اردیبهشت 2, 1399

       دوست به ظاهر محترم
       شما توی دویست سال پیش گیر کردی
       الان تو.خانواده ما یه دختری هس که گرایشات همجنس گرایی داره و کلا خانواده هم با این قضیه کنار اومدن شما یکم دیدت کوتاهه یه چهارتا کتاب بخون با دو سه نفر که این گرایش دارن صحبت کن انشالله مشکلت حله شه برادر من

       پاسخ

       • امیر در پاسخ به امیرمهدی

        اردیبهشت 2, 1399

        تویی که این حرفو میزنی حداقل دیگه انشاالله نگو. خانوادتون مشکل داره نه حرفای این بنده خدا برو خودتو درست کن.بعدش چرا فک میکنی دویست سال پیش تو همه زمینه ها اشتباه فکر میکردن و اونا قدیمی شدن.تفکرات مولوی و حافظ و غیره و غیره که حتی قدیمی تر از دویست سال پیش هستند مسخرست به نظرت.نادان همه را به کیش خود پندارد.

        پاسخ

       • علی در پاسخ به امیرمهدی

        اردیبهشت 2, 1399

        پایینم گفتم یکی از آرزو های من اینه که روزی حجاب اختیاری بشه ولی هیچ جور نمیشه همنجسگرایی را قبول کرد بهتره دیگه این بحث تموم بشه امیدوارم اگه من اشتباه میکنم اطلاح بشم و بالعکس

        پاسخ

       • بی نام در پاسخ به امیرمهدی

        اردیبهشت 6, 1399

        شما که نشستی در این مورد کتاب خوندی اومدی کتاب های مخالف این عقیده هم بخونی ببینی ادله و دلایلشون واسه مخالفت چیه ؟ شده یه بارم کمی شک و تردید کنی ؟ اگه نتونی اون کتابای مخالف این عمل بخونی تو هم یه متعصبی ولی از نوع مدرنش

        پاسخ

       • محمدی در پاسخ به امیرمهدی

        اردیبهشت 6, 1399

        به نظرم سایت اسلام کوئست برای پاسخ به سوالاتمون سایت خوبیه

        پاسخ

      • فاطمه در پاسخ به علی

       اردیبهشت 15, 1399

       همیشه نباید به جنبه های زشت و بدش توجه کنیم….یه دختر یایه پسر که نمیتونه حتی بایکی مخالف جنسش حتی درد ودل کنه و واقعا هیچ حس علاقه درش وجود نداره،،،،،اونارونبایدبیاریم پای کسایی که همجنسگرایی میکنن.

       پاسخ

  • رض در پاسخ به علی

   اردیبهشت 1, 1399

   کاشکی همیشه تحقیق میکردم و بعد حرف میزدم و در مورد همه چیز کورکورانه نمیدادیم دوست عزیز

   پاسخ

   • علی در پاسخ به رض

    اردیبهشت 1, 1399

    بجای شعار دادن جواب درست بده

    پاسخ

    • لوای در پاسخ به علی

     اردیبهشت 1, 1399

     دمت گرم علی.

     پاسخ

  • فاطمه در پاسخ به علی

   اردیبهشت 15, 1399

   چراوجودنداره؟؟؟؟من نمیگم اینجوری ام یاگرایشی دارم به این کار،فقط گاهی وقتا میخوام کمک کنم به بعضی دوستانم،مثلایه دوست دارم که واقعااز رابطه بامردبدش میاد حتی ازاینکه یه مرد بهش بگه دوستت دارم بیزاره…تکلیف اینجورآدما چیه….نبایدکمکشون کنیم؟اگه راهی دارید بگید من بتونم به دوستم کمک کنم واقعا همه خاستگاراشو رد میکنه و نمیتونه به یه پسرعلاقه مندبشه.

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به فاطمه

    اردیبهشت 15, 1399

    شما باید با روش های علمی و استفاده از متخصص درمانش کنید،نه اینکه باهاش هم دردی کنید و از چاله بندازینش تو چاه.خیلی ازین ها به دلیل حمایت بیجا به این وضع می افتند.هیچ آدم سالمی این گرایشات رو نداره.اونی که اینطوریه به خاطر اینه که مغزش با چیزای اشتباه پر شده.پس توی درمان باید حمایتشون کرد نه اینکه به خاطر حمایت اشتباه بدتر شن.

    پاسخ

 12. hero

  فروردین 26, 1399

  brokeback mountain هم واقعا فیلم خوبیه.

  پاسخ

 13. شهاب

  فروردین 22, 1399

  کاش لینک دانلوداشم میزاشتین
  عالی بود امیدوارم روزی بشه که همهمون بتونیم راحت بدون انگشت نما شدنو و تحقیر و سرکوب شدن عقایدمون راحت زندگی کنم
  همتونو دوس دارم
  و کاش زودتر از این دنیا راحت بشم…..

  پاسخ

 14. Alireza

  اسفند 25, 1398

  فیلم prayers for boby
  و فیلم shelter
  رو ببینید خیلی بهتر از ایناست

  پاسخ

 15. مهدی

  اسفند 5, 1398

  با سلام اول اینکه خیلی ممنونم به خاطر لیست فیلمها وتحبل وتوضیحاتتون،واینکه سرزمین خو خدا عالی بود

  پاسخ

 16. نیما ایرانی

  آبان 1, 1398

  درود و مهر بی مقدمه واژه دگرباش واژه ی علمی در میان جامعه ی رنگین کمانی [تاکید دارم جامعه ی دگرباشی] نیست.دوم درباره ی داستان یکی از فیلم ها واژه ی نادرست همجنس باز را بکار بردید که جای دارد درستش کنید.و نکته ای که شایان گفتن هست اینکه جامعه ی رنگین کمانی جامعه ی بزرگی ست و اقلیت نیست.

  پاسخ

  • علی در پاسخ به نیما ایرانی

   آبان 20, 1398

   مسئله اقلیت یا اکثریت بودن نیست یک رفتار نادرست حتی اگر مورد قبول بیشتر جامعه هم باشه باز هم نادرست است و در کثرت بودن نمی تونه نادرستی ذاتی اون عمل را از بین ببرد و از دید فیزیولوژیکی و پزشکی و فارغ از دید اخلاقی باز هم این عمل توجیهی ندارد اما در جامعه ای که در آن بسیاری از مفاهیم تغییر کردند و رسانه ها نیز در گسترش اون دخیل هستن به مرور داریم روندی رو طی می کنیم که متاسفانه ناهنجاری ها دیگر ناهنجار نیستن و جالبیش اینه که در لفافه ای از موضوعات حقوق بشری و انسان دوستانه پنهان شدند و نتیجه آن گرفتاری بیشتر اجتماع و غوطه ور شدنش در این منجلاب پرزرق و برق است مثل این است که ما به جای کمک به فردی که به یک معضل گرفتاره اون رو بیشتر در این گرفتاریش سرگردان کنیم برای مثال به فردی که به ماده ی مخدری اعتیاد داره به جای درمان اون و دور کردن از این موضوع ما خودمون ماده مخدد رو در اختیارش بزاریم و در ذهن خودمون این تصور رو اداشته باشیم که وای من امروز یک کار گثبت کردم در حالی که حقیقت ذاتی یه چیز دیگر است و عملا همین موضوع همبن الان هم داره پیاده میشه و ما میبینیم که برخی کشورها ماریجوانا رو قانونی کردن از این بگذریم که چرا این هست اگر نیازها به درستی پاسخ داده میشوند پس چرا باز این مردم گرفتارند چرا هیچ چیزی نمی تواند نیاز های آنان را برطرف کنه چرا محور اصلی همه قوانین حول ارضای نیازهایی است که کلا حول محور لذت های گذرا هستند به قول بزرگی که می گفت وقتی ذهن با منابع درست تغذیه نشه مغز آدم هوس هر نوع هله هوله ای رو می کنه

   پاسخ

   • مهدی در پاسخ به علی

    اسفند 5, 1398

    کی گفته عشق به همجنس زود گذرا هست؟!!!!!!شما هم حتما از اون دسته ادمهایی هستید که همیشه سعی دارن حرف خودشونورو کرسی بنشونند،الان دیگه تو تمام دنیا همه سعی میکنن به عقاید همدبگه احترام بذارن ،بهتره از متهم کردن بیخودی بقیه دست بکشید

    پاسخ

   • Hana در پاسخ به علی

    اسفند 15, 1398

    شما اعتیاد رو مثال میزنید .. ادمی ک میخاد معتاد باشه بزارید و رهاش کنید ک کاریو بکنه ک خودش میخاد کسی ک مسئول زندگی اونه شما نیستی خودشه کاش متوجه بشید ک این یک توهین ب انسان بودن اون شخصه ک شما اختیارش رو صلب کردید ازون گذشته اگر شخص معتادی بود ک میخاست از منجلاقی ک گیر کرده دربیاد اما در اون ناتوان هستش شما باید کمکش کنید و ب حال خودش رهایش نکنید چون خاستش مطابق با عمل شماست ‌‌…دررابطه با همجنس گرایی هم مثل اعتیاد ک شما حق ندارید این عمل رو ناپسند بدونید چرا ک درواقع با اینکار برخلاف اعمال ناپسند دیگ ک شناخته شده هستند مثل ظلم ب کسی اسیب نمیرسه بلکه برخلافش نیاز ها ارضا میشه …ایا شما میتونی ب کسی بگی دست از غذا خوردن بکش؟ قطعا تاوقتی جای این افراد باشید نباشید شدت نیاز و عطششون رو نمیفهمید

    پاسخ

    • امیر در پاسخ به Hana

     اردیبهشت 4, 1399

     شما اومدی ابروشو درست کنی چشمشم کور کردی
     همجنسگرایی یه بیماری نیس که با اعتیاد مقایسش میکنید
     یه گرایش کاملا طبیعیه این حرف من نیست علم اینو میگه

     پاسخ

   • حسین در پاسخ به علی

    فروردین 11, 1399

    جناب آقای محترم من اصلا دوست ندارم که جواب شمارو بدم ولی خب جسارتاً به خاطر اینکه تراوشاته مغزتون رو هرجایی نریزید و راجع به اعتقاداته من و همه ی هم حس های عزیزم فارغ از جنسیتشون اظهار نظر نکنید خدمتتون عرض کنم که هدف و آرمان یک نفر برای زندگی انسانیت هستش.و انسان هم موجودیه با اختیار و عقل.خواهشاً این افکار و عقایدتون رو برا خودتون نگه دارید.اگه راحت بخوام بگم این که پلشت آخه مگه کسی از تو نظر خواست که دهنتو واکردی ور میزنی؟
    برو دنبال کارت تو در حدی نیستی بخوای راجع به این چیزا نظر بدی.تو بیشتر باید راجع به صف پمپ بنزین و این چیزا صحبت کنی

    پاسخ

    • Bita در پاسخ به حسین

     فروردین 31, 1399

     من هم یک دختر همجنسگرا هستم و واقعا از کسایی ک حمایت میکنن ممنونم❤😍

     پاسخ

    • علی در پاسخ به حسین

     فروردین 31, 1399

     کاری به بعد دینی ندارم خودمم از دین خوشم نمیاد ولی همجنسگرایی باعث اتقراض بشر میشه بسیار کار زشت و کثیفی هست

     پاسخ

     • Hi در پاسخ به علی

      اردیبهشت 1, 1399

      فکر میکنم علم داره رو این کار میکنه 🙂

      پاسخ

      • علی در پاسخ به Hi

       اردیبهشت 2, 1399

       علم هر کاری کنه نمیتونه جای پدر یا مادر یه بچه را پر کنه

       پاسخ

       • Hi در پاسخ به علی

        اردیبهشت 2, 1399

        منظورم این بود که نسل بشر منقرض نمیشه چون میتونن بچه به دنیا بیارن
        به مرور زمان این قضیه که بچه ها از داشتن دو پدر یا دو مادر خجالت بکشن از بین میره؛ یعنی یه چیز عادی میشه.

        پاسخ

        • علی در پاسخ به Hi

         اردیبهشت 2, 1399

         این چیزایی تو میخای تا یک میلیارد سال دیگه شایدم تا ابد محقق نشن:))))

         پاسخ

     • آلما در پاسخ به علی

      اردیبهشت 2, 1399

      فک نمیکنم زندگی کسی ب دیگری ربط داشته باشه شما اگه نگران انقراض بشر هستی میتونی ۱۰-۱۲تا بچه بیاری ک مشکلی پیش نیاد.درضمن همجنسگراها هم علاقه ب فرزندآوری دارند و این مشکلشون حل شدنیه شما نگران نباش😏

      پاسخ

      • علی در پاسخ به آلما

       اردیبهشت 2, 1399

       این چه جملیه شما یاد گرفتید هی میگید زندگی بقیه به هیچ کس ربطی نداره؟مثل این میومه یه نفر داره دزدی میکنه و بعد من بگم به من ربطی نداره!
       ما داریم زندگی اجتماعی میکنیم تک تک کارهای ما روی بقیه اثر میذاره
       مشخصه فقط دارین ادعا در میارین باشه بابا تو خیلی خفنی خیلی مدرنی
       هیچ به این فک کردین یه بچه پدر یا مادر نداشته باشه چقدر روش تاثیر میذاره؟یه جوریم صحبت میکنی انگار تو قلب اروپا هستیم اینجا ایرانه کشوری که حتی با یه تار موی زنم مخالف هستن اونوقت بیان همجنس گرایی را آزاد کنن؟

       پاسخ

       • Hi در پاسخ به علی

        اردیبهشت 2, 1399

        کسی نخواست که آزاد شه؛ چون چیزای مهم تری هستن که آزاد بشن. فقط خواستیم که این قشر رو آدم بد حساب نکنن! بفهمن که این آدم ها مرض ندارن!
        و اینکه یه مثال زدی. بله دزدی چون به بقیه آسیب میزنه کار بدیه و نمیتونیم بگیم به بقیه ربط نداره.
        ولی رابطه ی دو هم جنس به من اسیب نمیزنه پس من نمیام بهشون فحش بدم و هزارتا توهین بکنم و غیره!

        پاسخ

        • علی در پاسخ به Hi

         اردیبهشت 2, 1399

         ببین من آدم متصبی نیستم یکی از آرزوهام اینه که روزی حجاب آزاد بشه ولی آخه همجنس گرایی؟یه لحظه فکرشو بکن یه مرد مفعول باشه:)))
         جنس مرد برای کار دیگه ای ساخته شده حتی حیوانتم اینا میدونن ولی یه عده فکر میکنن با دفاع از این کارا روشنفکر میشن:))

         پاسخ

         • امیر در پاسخ به علی

          اردیبهشت 4, 1399

          جاابه بدونی همجنسگرایی تو هزار و پونصد گونه از حیوانات دیده شده
          و اینکه از ادمایی مثل تو که نمیفهمن عشق چیه و مغزشون فقط به سکس فکر میکنه نمیشه توقع دیگه ای داشت

          پاسخ

         • Hi در پاسخ به علی

          اردیبهشت 6, 1399

          دوست عزیز همین کهداری میگی فکر کن خدایی نکرده مرد مفعول باشه یعنی تعصب! خب چیه؟ چون در حالت عادی اینطوری نیست پس اشکال داره؟ مطمئن باش اینکه اون مرد مفعول باشه اگه به خواست خودش باشه به من و شما آسیب نمیزنه:)

          پاسخ

         • Mini در پاسخ به علی

          خرداد 1, 1399

          کاش هیچ وخ به اینترنت دسترسی نداشتی ;(

          پاسخ

         • Mini در پاسخ به علی

          خرداد 1, 1399

          پرتره ی یک زن در آتش هم خیلی زیباست

          پاسخ

       • امیر در پاسخ به علی

        اردیبهشت 4, 1399

        این چه مقایسه ایه؟؟؟
        یه زوج همجنسگرا که دارن زندگیشونو میکنن تاثیری رو زندگی تو نمیزارن
        ولی یه نفر که از خونت دزدی میکنه به تو مربوط میشه

        پاسخ

     • امیر در پاسخ به علی

      اردیبهشت 4, 1399

      ببین بدون تحقیق حرف نزن و بشین سر جات
      زوج های همجنسگرا با قبول کردن بچه به فرزند خواندگی نسلشونو ادامه میدن و انسانا منقرض نمیشن😂
      همون بچه هایی که زوج های دگر جنسگرا یا به قول تو طبیعی که عرضه و صلاحیت بچه بزرگ کردن نداشتن و بچشونو ول کردن

      پاسخ

    • امیر در پاسخ به حسین

     اردیبهشت 4, 1399

     خیلی خوب جوابشو دادین😂🌈👏

     پاسخ

  • شیوا در پاسخ به نیما ایرانی

   بهمن 30, 1398

   مرسی که اینقدر دقیق نقد کردید امیدوارم یک روز همه مردم مثل شما سعی کنن ک به دیگران آسیب نزنند

   پاسخ

 17. Till

  آبان 1, 1398

  الان تو این اوضاع به نظر خودتون بهترین کار رو کردین؟😂😂😂

  پاسخ