گزارش باکس آفیس آخر هفته: پایان صدرنشینی جوکر با اکران فیلم Maleficent: Mistress of Evil

در هفته ای که گذشت، یکی دیگر از لایواکشن های مهم کمپانی دیزنی در سال 2019 یعنی “مالیفیسنت: معشوقه ی شیطان” (Maleficent: Mistress of Evil) اکران شد که توانست با فروش قابل توجه خود در گیشه، جایگاه نخست جدول باکس را از آن خود کند. در جدول زیر نگاهی به ۵ فیلم صدرنشین باکس آفیس ویکند خواهیم داشت.


فیلم “مالیفیسنت: معشوقه ی شیطان”، به کارگردانی “رابرت اشترمبرگ” (Robert Stromberg)، در اولین روزهای اکرانش به 36 میلیون دلار فروش داخلی دست پیدا کرد. با اینکه این رقم فروش خوبی برای افتتاحیه داخلی یک فیلم محسوب می شود، اما با توجه به اینکه این فیلم محصول کمپانی دیزنی است و با بودجه ای 185 میلیون دلاری هم ساخته شده، نمیتوان آن را شروعی موفق برای فیلم “مالیفیسنت: معشوقه ی شیطان” در نظر گرفت.

اما این فیلم در گیشه جهانی موفق تر بوده و با اکران در 56 کشور، به 117 میلیون دلار فروش جهانی دست پیدا کرده است که با این حساب، فروش کل فیلم “مالیفیسنت: معشوقه ی شیطان” تاکنون به مبلغ 153 میلیون دلار رسیده است.

اتفاقات فیلم “مالیفیسنت: معشوقه ی شیطان” چند سال پس از حوادث فیلم “مالیفیسنت” آغاز خواهد شد که این فیلم همچنان به‌ بررسی رابطه پیچیده بین پری شاخدار و ملکه جدید خواهد پرداخت که اکنون نیاز به‌ اتحاد جدیدی برای مواجهه و مبارزه با دشمنان جدید و محافظت از گیاهان و موجودات جادویی که در آن ساکن هستند، دارند. ستارگانی مثل“آنجلینا جولی” (Angelina Jolie)، “ال فنینگ” (Elle Fanning)، “میشل فایفر” (Michelle Pfeiffer) و “اد اسکرین” (Ed Skrein) از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

اما فروش کل فیلم “جوکر” نیز این هفته با 29 میلیون دلار فروش به 247 میلیون دلار رسید و این فیلم در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. فروش جهانی “جوکر” نیز از مرز 700 میلیون دلار عبور کرد تا امیدها برای یک میلیاردی شدن این فیلم در هفته های آینده افزایش یابد.

فیلم “جوکر” با اینکه اقتباسی از کمیک های دی سی است، اما داستانی کاملا متفاوت دارد و به طور اختصاصی به روایت زندگی شخصیت “آرتور فلک”، کسی که رویای کمدین شدن را در سر دارد و در این راه ناکام مانده است، می پردازد. این شخصیت در تاریکی وجودش غرق شده و به فروپاشی روانی می رسد؛ تا جایی که به یک قاتل خطرناک تبدیل می شود.  “واکین فینیکس”، “رابرت دنیرو”  و “زازی بیتز” از جمله بازیگران این فیلم می باشند.

در ادامه جدول فروش هفتگی سینماهای آمریکا، فیلم “سرزمین زامبی ها: شلیک نهایی” (Zombieland: Double Tap)، به کارگردانی “روبن فلیشر” (Ruben Fleischer)، با 26 میلیون دلار فروش در افتتاحیه اکرانش، جایگاه سوم را به دست آورد.

این فیلم که به عنوان دنباله ی فیلم “سرزمین زامبی ها”، محصول سال ۲۰۰۹، در نظر گرفته شده است، ادامه ی ماجراجویی ها و تلاش های شخصیت های آن برای فرار از شهر و زامبی ها خواهد بود.

“وودی هارلسون” (Woody Harrelson)، “اما استون” (Emma Stone)، “جسی آیزنبرگ” (Jesse Eisenberg) و “ابیگل برسلین” (Abigail Breslin) از جمله بازیگرانی هستندکه همانند قسمت قبلی، در فیلم جدید “سرزمین زامبی ها: شلیک نهایی” به نقش آفرینی می پردازند.

انیمیشن “خانواده آدامز” (The addams family) به کارگردانی “کانراد ورنن” و “گرگ تیرنان” (Conrad Vernon, Greg Tiernan)، با 16 میلیون دلار فروش در جایگاه چهارم و فیلم “مرد ماه جوزا” (Gemini Man)، به کارگردانی “انگ لی” (Ang Lee) هم با 8 میلیون دلار فروش در جایگاه پنجم جدول قرار گرفته اند.


هر دوشنبه با گزارش کامل باکس آفیس همراه ما باشید!

دیدگاه‌ها

بستن فرم