گزارش باکس آفیس آخر هفته: فیلم جوکر رکورد افتتاحیه ماه اکتبر را شکست

سرانجام انتظارها به سر رسید و فیلم “جوکر” (Joker) هفته گذشته اکران جهانی خود را به طور رسمی آغاز کرد. این فیلم همانطور که پیش بینی هم شده بود، موفق شد با فروش قابل توجه خود در گیشه رکورد جدیدی را از آن خود کند. در جدول زیر نگاهی به ۵ فیلم صدرنشین باکس آفیس ویکند خواهیم داشت.


فیلم “جوکر” ساخته “تاد فیلیپس” (Todd Phillips) با 93.5 میلیون دلار فروش، علاوه بر کسب جایگاه نخست جدول باکس آفیس هفتگی، رکورد افتتاحیه ماه اکتبر که متعلق به فیلم “ونوم” با 86 میلیون دلار بود را شکست. این فیلم که ماه گذشته در جشنواره فیلم ونیز به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد، در گیشه جهانی هم موفق بود و به 140 میلیون دلار فروش دست پیدا کرد.

جالب است بدانید بسیاری از منتقدان بعد از اکران رسمی این فیلم خشونت به کار رفته شده در آن را بیش از اندازه دانستند و “جوکر” را فیلمی خطرناک نامیدند! گفته می شود برخی از منتقدان سینما نیز سعی دارند با دادن امتیاز پایین به این فیلم، مخاطبان را از تماشای آن منصرف کنند. اما با توجه به موفقیت فیلم “جوکر” در چند روز گذشته، به نظر نمی رسد که چیزی از محبوبیت آن نزد سینما دوستان کم شده باشد.

فیلم “جوکر” با اینکه اقتباسی از کمیک های دی سی است، اما داستانی کاملا متفاوت دارد و به طور اختصاصی به روایت زندگی شخصیت “آرتور فلک”، کسی که رویای کمدین شدن را در سر دارد و در این راه ناکام مانده است، می پردازد. این شخصیت در تاریکی وجودش غرق شده و به فروپاشی روانی می رسد؛ تا جایی که به یک قاتل خطرناک تبدیل می شود.  “واکین فینیکس”، “رابرت دنیرو”  و “زازی بیتز” از جمله بازیگران این فیلم می باشند.

انیمیشن جدید کمپانی یونیورسال پیکچرز به نام “نفرت انگیز” (Abominable)، به کارگردانی “جیل کالتون” (Jill Culton)، هم این هفته با 12 میلیون دلار در جایگاه دوم جدول قرار گرفته است. فروش کل این انیمیشن تا کنون به مبلغ 37 میلیون دلار رسیده است.

در ادامه جدول فروش هفتگی سینما های آمریکا، فیلم درام و تاریخی “دانتون ابی”، به کارگردانی “مایکل انگلر” (Michael Engler) با 8 میلیون دلار فروش در جایگاه سوم قرار گرفته است. “دانتون ابی” دنباله ی سریالی به همین نام است که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۰ از شبکه ی آی تی وی منتشر شده است.

فیلم کمدی-جنایی “کلاهبرداران” (Hustlers)، به کارگردانی “لورین اسکافاریا” (Lorene Scafaria)، با 6 میلیون دلار و “آن: بخش دوم” (IT: Chapter Two)، به کارگردانی “اندی موشیاتی” (Andrés Muschietti) با 5 میلیون دلار فروش، به ترتیب در جایگاه های چهارم وپنجم جدول باکس آفیس قرار گرفته اند.

هفته ی آینده چه فیلم هایی اکران می شوند؟

در ادامه ی این مقاله سعی داریم مهم ترین فیلم هایی که در هفته ی آینده اکران خواهند شد را به طور مختصر معرفی کنیم.

1. مرد ماه جوزا – Gemini Man

طرفداران ویل اسمیت بعد از فیلم علاءالدین منتظر یک اثر دیگر هم بودند. او در فیلم “مرد ماه جوزا” اثر “انگ لی” (Ang Lee) نقش یک مزدور میانسال را ایفا می کند که تلاش کرده از این حرفه کناره گیری نماید اما مجبور است در مقابل کلنی خود بماند، کسی که از او ۲۵ سال جوان تر بوده و در اوج مهارت هایش است.

این فیلم در تاریخ  ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۹ مهر ۱۳۹۸) به طور رسمی راهی پرده سینما خواهد شد.


2.  خانواده آدامز – The addams family

داستان انیمیشن “خانواده آدامز” درباره اجرای یک مسابقه تلویزیونی است و صداپیشگان آن عبارت اند از اسکار آیزاک بازیگر ” جنگ ستارگان: اپیزود ۸” در نقش گومز آدامز وطن پرست خانواده، شارلیز ترون در نقش همسرش مورتیشیا، “کلوئه گریس” در نقش دخترشان وندزدی، “فین ولفهارد”، بازیگر سریال “چیزهای عجیب”، در نقش برادرش پاگزلی و “نیک کرول” در نقش عمو فستر. الیسون جنی هم قرار است نقش مارگو نیدلر دشمن خانواده و بت میدلر هم نقش مادربزرگ را ایفا کند.

“کانراد ورنن”، “گرگ تیرنان” (Conrad Vernon, Greg Tiernan) کارگردانی این انیمیشن را بر عهده داشته اند. “خانواده آدامز” هم در تاریخ  ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۹ مهر ۱۳۹۸) به طور رسمی اکران خواهد شد.


هر دوشنبه با گزارش باکس آفیس و مهم ترین اکران های پیش رو همراه ما باشید!

دیدگاه‌ها

بستن فرم