گزارش فروش هفتگی سینمای ایران: شروع قدرتمند فیلم ماجرای نیمروز: رد خون در اولین هفته اکرانش

در هفته ای که گذشت فیلم “ماجرای نیمروز: رد خون”، به کارگردانی “محمدحسین مهدویان”، موفق شد با عملکرد عالی خود در گیشه و با در دست داشتن 166 سینما در سرار کشور، 1 میلیارد و 274 میلیون تومان فروش داشت و به این ترتیب جایگاه نخست جدول فروش هفتگی را از آن خود کرد.

“ماجرای نیمروز؛ ردخون” یک تریلر جاسوسی و امنیتی است که مقطع مهم و پر از التهابی از تاریخ معاصر ایران را روایت می‌کند؛ زمانی که پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط جمهوری اسلامی، نیروهای سازمان منافقین با پشتیبانی صدام به ایران حمله کردند که در چند ساعت مردم و نیروهای نظامی شکست سنگینی را به منافقین تحمیل کردند.

“جواد عزتی”، “هادی حجازی‌فر”، “محسن کیایی” و “بهنوش طباطبایی” از جمله بازیگرانی اند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

فیلم “کلوپ همسران”، به کارگردانی “مهدی صباغ زاده”، با 501 میلیون تومان فروش، یک پله سقوط کرد و در جایگاه دوم جدول قرار گرفته است. این فیلم کمدی داستان سه مرد است که در اجتماع از موقعیت عالی و قدرت و اقتدار برخوردار بوده ولی در منزل از همسران خود به شدت حساب می برند تا اینکه روزی گیر کردن این سه مرد در آسانسور با یک خانم غریبه، سرآغاز فرار از دست همسران خود می شود که به کمک یک گروگان گیر به جزیره کیش پناه می برند. “محمدرضا شریفی نیا”، “شقایق فراهانی”، “علی انصاریان”، “بیژن بنفشه خواه” و “گوهر خیراندیش” از جمله بازیگرانی اند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

در ادامه جدول فروش هفتگی سینماهای کشور، فیلم درام “مردی بدون سایه”، به کارگردانی “علیرضا رئیسیان”، با 333 میلیون تومان فروش در هفته ی دوم اکرانش، جایگاه سوم جدول را کسب کرده است. داستان این فیلم درباره ی کارگردانی است که قصد ساخت فیلمی درباره ی قتل های زنجیره ای را دارد و این موضوع رفته رفته روی زندگی شخصی اش تاثیر می گذارد. “لیلا حاتمی”، “امیر آقایی”، “علی مصفا” و “فرهاد اصلانی” از جمله بازیگران این فیلم هستند.

فیلم های “شاه کش”، به کارگردانی “وحید امیرخانی” و “ایده اصلی” به کارگردانی “آزیتا موگویی”، به ترتیب با 236 و 198 میلیون تومان فروش، در جایگاه های چهارم و پنجم جدوب فروش هفتگی قرار گرفته اند.


هر پنجشنبه با گزارش فروش هفتگی سینمای ایران همراه ما باشید!

دیدگاه‌ها

بستن فرم