7 انیمه جذاب و دیدنی شبیه انیمه “بی نظم در دبیرستان جادو” (The Irregular at Magic High School)

برخی از جنبه های انیمه “بی نظم در دبیرستان جادو” آن را بحث برانگیز کرده و به همین دلیل درباره این انیمه بحث های زیادی به پا می شود. اولا، این انیمه قهرمان قدرتمندی دارد که در مبارزه نابغه محسوب می شود. قدرت های او از تمام شخصیت های دیگر بیشتر بوده و در هر مبارزه ای پیروز میدان خواهد بود. مسئله دیگر درباره این انیمه رابطه میان دو شخصیت است که می تواند مخاطبین را ناراحت کند.

اما انیمه “بی نظم در دبیرستان جادو” با وجود تمام این مضامین جذاب، نمادهای درونی بسیاری دارد. تمام این ها در کنار روایت فیلم و خوش ساخت بودن آن خیره کننده است. اگر یکی از طرفداران بزرگ این انیمه هستید و می خواهید انیمه های مشابه آن را تماشا کنید به کمک تان می آییم. در اینجا لیستی از انیمه های مشابه “بی نظم در دبیرستان جادو” را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. کد گیاس – Code Geass – 2006

در سال 2010 شهر ژاپن توسط قلمروی بریتانیا که دارای یک سلاح جادویی است، تسخیر شده است. ژاپن حتی با وجود تلاش های بسیار برای برانداختن این قلمرو، هنوز نتوانسته خود را آزاد کند. به زودی این مکان به ناحیه 11 نامگذاری شده و تنها تعدادی از نیروهای شورشی به طغیان علیه بریتانیا تمایل دارند. هنگامی که نوجوان دبیرستانی به نام للوش در شورش نیروهای دو کشور دستگیر شده، دختری رازآلود ظاهر شده و “قدرت پادشاهان” را به او می بخشد. بنابراین پسرک سفری را آغاز می کند تا نه تنها از قدرت های جدید خود استفاده کرده بلکه با استراتژی های جدید خود صلح و آرامش را به کشورش بیاورد.

“کد گیاس” برخلاف اغلب انیمه های این لیست در مدرسه رخ نداده اما قهرمان داستانش یک کودک مدرسه ای است. این انیمه نیز مانند انیمه “بی نظم در دبیرستان جادو” شخصیتی قدرتمند با توانایی استراتژی بالا دارد. او همچنین اراده بالایی داشته و در صورت نیاز به کمک، یک شخصیت جادویی مونث به او کمک می کند. در صورت علاقه به انیمه های جنگی این انیمه را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: 12 انیمه جذاب و دیدنی با موضوع خون آشامی


6. جنگ آستریسک: شهر آکادمی بر روی آب – The Asterisk War: The Academy City on the Water – 2015

در شهر شناور و رازآلود آستریسک، یک آکادمی معروف به نام “سیدوکان” وجود دارد. این آکادمی خانه کسانی است که دارای قدرت های ماورایی بوده و به عنوان “جنستالز” شناخته می شوند. افراد این آکادمی تحت آموزش های سفت و سخت قرار می گیرند تا برای فستیوالی که در آن در مقابل هم مبارزه می کنند، آماده شوند. “آیاتو آماگیری” یکی از افرد تازه وارد آکادمی است که در مقابل دختری به نام جولیوس قرار می گیرد و از آن پس دیگر زندگی اش مانند گذشته نیست.

مضمون دبیرستان مضمون مشترک “جنگ آستریسک” و “بی نظم در دبیرستان جادو” است. این دو انیمه گذشته از عناصر اکشن، با ژانرهایی مانند عاشقانه و علمی تخیلی نیز نزدیکی هایی دارند. مضمون حارم نیز مشترک است زیرا قهرمان ها با زنان زیبا ارتباط دارند. اگر به دنبال انیمه ای هستید که کمدی، اکشن، عشق و “اچی” را در اختیارتان قرار دهد، “جنگ آستریسک” را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: معرفی 11 انیمه جذاب و دیدنی با موضوع جادو و جادوگری


5. خون به جوش آمده – Strike The Blood – 2013-2014

زندگی “کوجو آکاتسوکی” پس از تسخیر شدن توسط قدرتمندترین خون آشام و تبدیل شدن به پیشروی چهارم تغییر می کند. به زودی دولت به این موضوع پی برده و مانع فعالیت های آنها می شود، بنابراین آنها مجبورند از شمشیری نیرومند به نام شامان استفاده کنند. سپس مشخص می شود این شمشیر معمولی نبوده و موجودی به نام “هیمراگی یوکینا” است. اکنون “کوجو” باید با او مقابله کند، اما هیچ چیز آنطور که به نظر می رسد ساده نیست.

اولین نکته مشترک دو انیمه این است که هردو در یک دنیای آینده رخ داده که در آنجا جادو به وفور دیده می شود. قهرمان های مرد شبیه هم بوده و دختران داستان عاشق آنها می شوند. مسلما فضای داستان هم دبیرستان است. “خون به جوش آمده” با وجود فضای رازآلود و شخصیت پردازی مناسب نزدیک به “بی نظمی در دبیرستان جادو”، انیمه ای است که باید تماشا شود.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های سینما با موضوع سفر در زمان


4. جوانمردی یک شوالیه شکست‌خورده – Chivalry of a Failed Knight – 2015

قهرمان انیمه، “ایکی کوروگانه” در یک آکادمی معروف به نام آکادمی “هاگون” فعالیت دارد و می خواهد روزی شوالیه شود. اما مشکل اینجاست که برخلاف اعضای دیگر مدرسه، شوالیه بدی است و به خاطر امتیازاتش لقب “بدترین شوالیه” را به خود اختصاص داده است. برای قبولی باید به زودی این مشکل را حل کند. با ملحق شدن مربی جدیدی به نام “کورونو سینگجی” نور امیدی بر دل او تابیده و به او فرصت دوباره ای برای آموزش می دهد. مربی به او می گوید اگر در “فستیوال شمشیر هفت ستاره” پیروز شود، امتیازاتش نادیده گرفته شده و قبول می شود. با ملحق شدن “استلا”، پرنسس جادویی، به مدرسه، شانس ایکی برای قبولی کاهش می یابد. اما در حال حاضر پیروزی برای او از رقابت مهمتر است زیرا فرد بازنده تا پایان عمر اسیر خواهد شد.

اولین شباهت میان انیمه “جوانمردی یک شوالیه شکست‌خورده” و “بی نظمی در دبیرستان جادو” این است که هردوی آنها در یک دبیرستان جادویی رخ می دهند. علاوه بر این، حتی شخصیت های اصلی، ایکی و تاتسویا نیز باید در آکادمی نمرات بالا دریافت کنند. هردوی این شخصیت ها جالب بوده و با وجود اینکه ضعیف ترین اعضای آکادمی هستند به این موضوع اهمیت نمی دهند. در هر صورت باید با دانش آموز دیگری که در نقطه مقابل آنها قرار داشته و بهترین دانش آموز دبیرستان است مبارزه کنند.

همچنین بخوانید: لیست 24 تایی طولانی ترین انیمه های سریالی که تاکنون ساخته شده اند


3. افسانه قهرمان های گالاکتیک – Legend of the Galactic Heroes – 1988-1997

در آینده دور انسان از زمین بیرون رانده شده و در سیارات دیگر زندگی می کند. اما تنها امپراتوری گالاکتیک به رهبری سلسله گلدن بام در صلح بوده و سیارات دیگر در حال جنگ هستند. این انیمه درباره دو قهرمان اصلی است که شخصیت های متضاد داشته و با این حال چالش های سیاسی مشترک شان و نبردها آنها را به هم نزدیک می کند. در نهایت هر دوی آنها به نوعی با نابودی جنگ مواجه می شوند.

“افسانه قهرمان های گالاکتیک” فضای دبیرستان جادویی نداشته، اما مضمون دنیای آینده آن با “بی نظم در دبیرستان جادو” مشترک است زیرا در هر دو به دلیل تضاد طبقاتی جنگ رخ می دهد. هر دوی انیمه ها جنبه های سیاسی دنیای خود را نشان داده و تاثیر آن بر زندگی شخصیت های اصلی را به رخ می کشند. شاید در ظاهر دو انیمه شبیه نباشند، اما هر دو از شخصیت های دیدنی و ارجاعات سیاسی بهره می برند.

همچنین بخوانید: 6 انیمه جذاب و دیدنی شبیه انیمه جنگل پیانو (Forest of Piano)


2. میوه گریسایا – The Fruit of Grisaia – 2014

“میوه گریسایا” درباره دبیرستانی به نام آکادمی میهاماست که دانش آموزان از دنیای بیرون دور افتاده اند تا بر آموخته ها تمرکز کنند. انیمه درباره زندگی 5 دختر است که به نظر می رسد عملکردشان خوب است، تا اینکه روزی “یوجی کازامی” اولین شخصیت مرد گروه به زندگی آنها وارد شده و آنها را با شیاطین گذشته شان آشنا می کند.

“میوه گریسایا” در مقایسه با “بی نظمی در دبیرستان جادو” فضای تاریک ترین دارد، اما هر دوی آنها یک قهرمان مرد بامهارت دارند که ماهیت سردی داشته و درباره اهدافش جدی است. هر دو انیمه دارای مضمون حارم و اچی نیز هستند. اگر به دنبال یک تریلر روان شناسانه در دبیرستان هستید “میوه گریسایا” را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: 7 انیمه جذاب و دیدنی شبیه انیمه گانتس (Gantz)


1. شاخص جادویی مشخص – A Certain Magical Index – 2008

شهر آکادمی در رابطه با تکنولوژی از بقیه جهان جلوتر بوده و باهوش ترین ذهن های جهان را داراست. شهر دارای یک آکادمی پیشرفته است که دختران و پسران جوان چگونگی ارتقای توانایی های روانی را در آنجا می آموزند. در بین این ها قهرمان اصلی “توما کامیجو” دیده می شود که در جنبه روانی کمترین امتیاز را داراست. اما یک توانایی خاص به نام “تصورشکن” دارد که می تواند توانایی روانی دیگران را متوقف کند. او زندگی آرامی داشته و به چیزی اهمیت نمی دهد، تا اینکه به دختری به نام “شاخص ممنوعه” می رسد. برخی از خطرناک ترین سازمان های جهان به دنبال او بوده و توما باید از او مراقبت کند.

در اینجا هم بزرگ ترین شباهت مدارسی است که برای دانش آموزانی با قدرت هایی ویژه ساخته شده اند. در این دنیای آینده شخصیت ها در نوع خود قدرتمند بوده و در عین حال در مدرسه عملکرد خوبی ندارند. درحالی که ناامید شد اند، ناگهان هدفی باعث می شود دوباره مبارزه کنند. “شاخص جادویی مشخص” نسخه سبک تر “بی نظمی در دبیرستان جادو” و یکی از بهترین انیمه های علمی تخیلی جادویی است.

همچنین بخوانید: رتبه بندی برترین قسمت های انیمه حمله به تایتان (Attack on Titan)


امیدواریم از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم.

                               

دیدگاه‌ها (17)

بستن فرم

 1. معصومه

  خرداد 30, 1401

  انیمه بی نظمي در دبیرستان سحرو جادو با حال بود خیلی جذابو عاشقانه هستم

  پاسخ

 2. فائزه

  تیر 21, 1400

  دستت درد نکنهه . ممنون . عالی بود . فقط کد گیاس مسخره است ولی بقیه اش حتی شوالیه شکست خورده هم باحاله

  پاسخ

 3. محمد

  خرداد 22, 1400

  ببخشید کسی نام انیمه پسر نوجوانی که با استفاده از یک گردن بند از یه دنای عادی به یه دانیای جادوی میرود که دقیقا شبیه دنیای خودش اسی

  پاسخ

  • اریا در پاسخ به محمد

   آذر 7, 1400

   اسم انیمه Quanzhi Fashi در اصل دونگهوا چینی هست نه انیمه

   پاسخ

 4. پارسا

  اردیبهشت 5, 1400

  ببخشید انیمه بی نظمی در دبیرستان سحر و جادم می سازن فصل ۳ رو

  پاسخ

 5. هانیه

  فروردین 24, 1400

  سلام .ممنون .
  انیمه های دیگه هم بزارید

  پاسخ

 6. علیرضا نورمحمدی

  فروردین 15, 1400

  وان پیس رو پیشنهاد میکنم ببین بسیار جذاب هس از سال 1999 داره میسازه و تا الان ادامه داره زمانی که به انوان یک اسلایم زاده شدم هم یکی از بهترین انیمه ها هست و انیمه دیگه اسمش ناروتو شیپودن هس و 500 تا قسمت داده و خیلی جذابه انیمه شبدر سیاه رو هم معرفی میکنم ببینین تا الان 170 قسمتش اومده

  پاسخ

 7. Sana

  اسفند 2, 1399

  کسی می‌دونه انیمه ی بی نظمی در دبیرستان سحرو جادو چند فصل ؟

  پاسخ

  • ایران در پاسخ به Sana

   اسفند 2, 1399

   دو فصل دارد به صورت زیرنویس

   پاسخ

  • هانیه در پاسخ به Sana

   فروردین 24, 1400

   2فصل.

   پاسخ

 8. k

  بهمن 18, 1399

  انیمه عالی بود و انیمه نزدیک به اون چارلوت هم می توان گفت

  پاسخ

 9. امیرعلی

  دی 6, 1399

  انیمه ی مورد علاقه من و انیمه ای که از دست دادنش ظلم به خودتون هست شماره 1

  پاسخ

 10. جواد

  شهریور 20, 1399

  انیمه بی نظمی در دبیرستان سحر و جادو را از دست ندهید به هیچ وجه

  پاسخ

  • امیر در پاسخ به جواد

   آذر 7, 1401

   از کدام سایت باید نگاه کنیم بعضی از قسمت هاش نیست.لطفا معرفی کنید

   پاسخ

 11. Ms

  خرداد 6, 1399

  هیچ چیزی راجع به code geass جادویی نیست اصلاح کنید

  پاسخ

  • فرزاد در پاسخ به Ms

   اسفند 23, 1399

   چرا گیاس که تو چشماشه همان جادوس

   پاسخ

 12. رضا

  آذر 13, 1398

  خوب بود

  پاسخ