معرفی 10 نسخه کمیکی از شخصیت سوپرمن

سوپرمن یکی از جنجالی ترین شخصیت ها بین طرفداران است. برخی او را دوست دارند و برخی از او متنفرند. کسانی که از او متنفرند او را خسته کننده، غیر قابل هم ذات پنداری و یا بیش از اندازه قوی می دانند. مشخص است که کسی که غیر قابل شکست دادن و بدون نقطه ضعف خاصی است و تقریبا هیچ وقت شکست نخورده می تواند برای مخاطبین خسته کننده باشد. از طرف دیگر، سوپرمن نماد تمام چیز هایی است که انسان ها می توانند به دست بیاورند و در نتیجه شخصیتی است که می تواند برای آینده روشن بشریت الهام بخش باشد. همگی می دانیم که او نماد امید است.

بدون توجه به افکار و احساسات طرفداران راجع به سوپرمن، غیر منطقی است که بگوییم نیروهای سوپرمن بی معنی هستند. ورژن هایی از شخصیت سوپرمن وجود دارد که نیروها و توانایی های بیشتری دارد که خیلی از طرفداران با آنها آشنا نیستند. بیایید نگاهی به قوی ترین ورژن های سوپرمن در دنیای DC بیندازیم. با پروشات همراه باشید.


10. کینگدام کام – KINGDOM COME

داستان کینگدام کام کمپانی دی سی ورژنی قدیمی تر از لیگ عدالت است که برای دفع کردن یک تهدید، قهرمانان را دور هم گرد آورده است. سوپرمن از بازنشستگی در آمده، ظاهرش تغییر کرده و نیروهای بیشتری به دست آورده است.

شاید تصور کنیم سوپرمن پیر ضعیف است، اما بالا رفتن سن او و وقت گذرانی‌اش زیر نور خورشید که منبع قدرت اوست، باعث شده نیروهایش را حفظ کند. این ورژن پیرتر کلارک اگرچه از خود سوپرمن قوی تر نیست، اما با توانایی های زیادی که دارد ثابت می کند که سن تنها یک عدد است!


9. ماورای سوپرمن – SUPERMAN BEYOND

مانند کینگدام کام، سوپرمن فراتر هم ورژن پیرتری از سوپرمن با همان قدرت های همیشگی است. این ورژن از کلارک در دنیای بتمن فراتر (Batman Beyond) وجود دارد و با داشتن قدرت های همیشگی، سوپرمن رهبری گروه لیگ عدالت را به عهده دارد. DC به تازگی ورژن کمیک بوکی پسر سوپرمن به نام “جان کنت” را در نقش مرد آینده وارد داستان کرده است.

شاید کلارک از خودش در گذشته قوی تر نباشد اما همیشه به طور ضمنی گفته شده که “جان” می تواند از او بهتر باشد. به این دلیل که این ورژن از “جان” داستانی در آینده را روایت می کند ساده است که بفهمیم این ورژن از “سوپرمن فراتر” از ورژن های قبلی قوی تر است.


8. وال زاد – VAL ZOD

وال زاد پس از مرگ سوپرمن اصلی جای او را در زمین 2 گرفت. وال آدم صلح طلبی بود و تنها در زمانی که مجبور بود مبارزه می کرد. او فوبیای فضاهای باز داشت اما در نهایت توانست بر ترسش غلبه کند و وظایف سوپرمن را بر عهده بگیرد.

“وال زاد” همه قدرت های کریپتون را زیر نور خورشید داشت و علاوه بر آن بسیار باهوش بود و شخصیت بسیار ارزشمندی شناخته می شد. کلارک هم هوش زیادی داشت اما قدرت هوش “وال زاد” بسیار بیشتر از او بود و در هر موقعیتی برایش برگ برنده ای محسوب می شد.


7. خورشید سرخ – RED SON

در کمیک داستانی “سوپرمن: خورشید سرخ” شخصیت های داستانی به جای اسمالویل در کانزاس در اتحاد جماهیر شوروی فرود می آیند و در این کتاب داستان از این زاویه روایت می شود. این ورژن سوپرمن یکی از مقامات رده بالای شوروی است ولی همچنان از نیروهایش برای کارهایی که به اعتقاد خودش خوب است استفاده می کند.

در این ورژن داستان های بسیار جالبی بین سوپرمن و لکس لوثر اتفاق می افتد. در این ورژن هم سوپرمن قدرت های همیشگی خود را دارد اما در نهایت رهبر شوروی می شود و علاوه بر قدرت های فیزیکی، قدرت سیاسی بسیار بالایی نیز پیدا می کند.


6. سوپر سولجر – SUPER SOLDIER

این نسخه از  سوپرمن شاید برایتان جالب باشد. سوپر سولجر قسمتی از دنیای آمالگام است که دنیایی ترکیبی از مارول و دی سی برای همکاری بین آن ها است. در این مورد، سوپر سولجر ترکیبی از شخصیت سوپرمن و کاپیتان آمریکا است!

سوپر سولجر توانایی های هر دو شخصیت را داراست و سپر S مانند سوپرمن را به عنوان سپر اصلی خود همراه دارد. به دلیل ترکیب شدن سوپر سولجر با سوپرمن قدرت های هر دو طرف تقویت شده و بیشتر می شود. در نتیجه سوپر سولجر از سوپرمن معمولی سریع تر و قوی تر است.


5. اولترامن – ULTRAMAN

اولترامن موجود جالبی بود زیرا توانایی این را داشت که از سوپرمن اصلی قوی تر و یا ضعیف تر باشد. اولترامن در زمین 3 زندگی می کرد جایی که همه چیز نسبت به زمین ما در حالت متضادش قرار داشت. زمانی که نیکی در زمین ما حکم فرما بود، در زمین 3 شر پیروز بود و در نتیجه اولترامن خودش هم موجودی شیطانی بود.

با این حال او برای حفظ نیروهایش باید کریپتونایت مصرف می کرد و هرچه بیشتر مصرف می کرد قوی تر می شد و بدون مصرف کردن کریپتونایت به یک انسان معمولی و ضعیف تبدیل می شد، در حالیکه در دنیای ما کریپتونایت تنها نقطه ضعف سوپرمن محسوب می شود.


4. آل استار سوپرمن – ALL-STAR SUPERMAN

سری آل استار سوپرمن اثر “گرنت موریسون” تا به امروز یکی از بهترین داستان های سوپرمن است. “موریسون” برخلاف باقی نویسندگان که سوپرمن را ضعیف تر می کردند او را قوی تر کرد.

سلول های بدن سوپرمن بعد از نجات دادن تعدادی فضانورد که در نزدیکی خورشید دچار سانحه شده بودند شروع به رشد سریعی کردند که به او قدرت بیشتری دادند، ولی باعث شدند او به بیماری سرطان مبتلا شود. در طول این داستان سوپرمن هرچه قوی تر می شود به مرگ هم نزدیکتر می شود. آل استار سوپرمن ابعاد جدیدتری از شخصیت سوپرمن را به نمایش می گذارد و پایان جالبی برای این داستان احساسی رقم می زند.


3. سوپربوی پرایم – SUPERBOY PRIME

سوپربوی پرایم برای کمپانی دی سی دردسر های زیادی درست کرد. احساسات ناپایدار و طبیعت غیر قابل پیش بینی او که با قدرت های سوپرمن ترکیب شده بود و هیچ کدام از ضعف های او را هم نداشت، از او تهدید بزرگی ساخته بود. سوپربوی پرایم انسانی از دنیای واقعی بود، یعنی جایی که سوپرمن و بتمن تنها شخصیت های داستانی هستند. بعد از منتقل شدن اش به دنیای کمیک بوک در یکی از داستان های بحرانی در زمین های بی نهایت، مشکل بزرگی برای ساکنین آن دنیا شد. سوپربوی نه تنها قدرت های بیشتری نسبت به سوپرمن دارد، بلکه نقطه ضعف های کمتری هم دارد. توانایی های سوپربوی مانند توانایی های عادی سوپرمن هستند به علاوه سیستم ایمنی جادویی، ایمنی در برابر تقلید و حتی ایمنی در برابر کریپتونایت. تنها راه ضعیف کردن و متوقف کردن او محروم کردنش از اشعه های خورشیدی است. همه این توانایی ها او را یکی از قوی ترین سوپرمن های موجود می کند.


2. کازمیک آرمر سوپرمن – COSMIC ARMOR SUPERMAN

کازمیک آرمر سوپرمن حضور کمی در داستان ها داشته است. او تنها در داستان “بحران نهایی” (final crisis)، نوشته “گرنت موریسون”، حضور دارد. با این حال او یکی از قوی ترین ورژن های این شخصیت در مالتی ورس DC است. کازمیک آرمر با ترکیب شدن قدرت های سوپرمن و اولترامن ساخته شده و در خارج از مالتی ورس به نگهبانی دادن و محافظت از آن مشغول است. کازمیک آرمر سوپرمن در واقع یک ربات است که با نام اصلی “ربات تفکر” (The Thought Robot) ساخته شد، ربات تفکر ترکیب قابلیت ها و دانش سوپرمن و اولترامن است که در قالب یک ربات فوق العاده قدرتمند قرار داده شده است. مانیتورها این ربات را برای محافظت از مالتی ورس ساختند. مانیتورها موجوداتی هستند که تمام قدرت های کیهانی را دارا بوده، بر همه چیز آگاه هستند و در همه جا حضور دارند.

کازمیک آرمر سوپرمن به حدی قوی است که می تواند تمام مالتی ورس و موجودات داخل آن و حتی بیشتر از آن را به تنهایی و به راحتی شکست دهد. با اینکه او تنها یک ربات است که ظاهری شبیه به سوپرمن دارد، چنان قدرتمند است که جهان را در دست خودش دارد.


1. سوپرمن پرایم وان میلیون – SUPERMAN PRIME ONE MILLION

داستان وان میلیون کمپانی دی سی در قرن 853 اتفاق می افتد. چنان که می توان تصور کرد دنیای آن زمان با دنیای کنونی بسیار متفاوت است. اما سوپرمن هنوز هم در آن دنیا وجود دارد. سوپرمن آن دنیا “کال ال” نام دارد و از نسخه نرمال سوپرمن قوی تر است.

سوپرمن بعد از سپری کردن هزاران سال درون خورشید با نیروهای جدیدی بازمیگردد. نه تنها قدرت های قبلی اش قوی تر شده اند بلکه او توانایی تله پاتی، توانایی به اشتراک گذاشتن نیروهایش و نیروی اراده کافی برای به کار انداختن حلقه فانوس سبز را به دست آورده است. سوپرمن پرایم دست راست پرزنس (presence – قدرتمندترین موجود و در واقع خدای دنیای DC) و بعد از او قدرتمندترین شخصیت در دنیای DC است. مالتی ورس برای سوپرمن پرایم معنایی ندارد، مقام او بالاتر از ربات کازمیک آرمر بوده، بر همه چیز آگاه است و قدرت انجام هر کاری را دارد. اگر پرزنس را در نظر نگیریم، سوپرمن پرایم قدرتمندترین کاراکتر در تمام دنیای DC خواهد بود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، شما کدام نسخه سوپرمن را قدرتمندتر از بقیه می دانید؟ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (29)

بستن فرم

 1. aria parsi

  اسفند 12, 1398

  با توجه به اینکه یک دی سی فن متعصبی هستم و با توجه به اینکه حتی عدد قدرت، سرعت، و هرچیزی که از سوپرمن پرایم و رون کینگ ثور هست رو میدونم باید بگم که رون کینگ ثور قدرتش از سوپرمن پرایم بیشتره. پس بحث نکنین. خودم کل مقالات خارجی رو زیر و رو کردم.

  پاسخ

 2. واقع بین

  آذر 6, 1398

  با عرض سلام
  به نظر من اینجای جای یه سوپرمن خالیه
  سوپر منی که توسط استن لی خلق شد و حتی در سال 1398 وارد کمیک های دی سی شد
  اسمش هم هست.

  پاسخ

 3. shayan

  مهر 17, 1398

  سلام خسته نباشید آقا عباس..
  اول از همه خیلی ممنون بابت این مقاله های کمیکی.
  دوم اینکه چند وقت پیش ی کاربر به من کازمیک آرمور سوپرمن رو معرفی کرد و با یکم تحقیق بیشتر سایت ها اونو خیلی خیلی قویتر از سوپرمن پرایم میدونن…..با توجه به کامنتتون درباره مقایسه RKT و پرایم،به نظرتون RKT از کازمیک آرمور هم قویتره؟

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به shayan

   مهر 18, 1398

   سلام شایان جان،
   ممنون لطف داری 🌹
   من فکر میکنم سوپرمن پرایم از کازمیک آرمر قویتر هست و RKT هم از سوپرمن پرایم قوی تره.
   تا جاییکه من اطلاع دارم از نظر جایگاه و مقام، سوپرمن پرایم جایگاه بالاتری داره، کازمیک آرمر صرفا یه ربات هست که قدرت های سوپرمن رو بهش اضافه کردن و میتونه مثل سوپرمن فکر کنه و عمل کنه، با این حال بازم پرایم میتونه پیروز مبارزه بشه چون میتونه تقریبا از هر صلاحی تو دنیای DC از جمله حلقه فانوس سبز استفاده کنه. از نظر بدنی و فیزیکی عملا شکست ناپذیر هست، هیچ نقطه ضعفی نداره و مهم تر از همه اینکه کازمیک فقط تا مرحله Limbo میتونه بره و نمیتونه به مانیتورها برسه، درحالیکه پرایم میتونه تا نزدیکی Source Wall بره و حتی مانیتورها رو هم نابود کنه. حالا که بحث به اینجا کشید انشالله در آینده مقاله ای در مورد نقشه دنیای DC منتشر میکنیم و این مفاهیم رو توش توضیح بدیم.
   درباره RKT هم تو کامنت قبلی نظر شخصیمو گفتم. RKT توی کامیک های رسمی چند کار غیرممکن رو انجام داده (از جمله متوقف کردن چرخه رگنراک و شکست دادن مرگ) و تقریبا هر کاری که اراده کنه میتونه به راحتی انجام بده و حتی نیاز نیست از جاش بلند بشه!

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به عباس

    مهر 18, 1398

    بابت پاسخ گویی سریعتون ممنون❤❤

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به عباس

    آبان 9, 1398

    آقا عباس منظورتون از شکست دادن مرگ دقیقا چیه؟
    یعنی ثور شخصیت death یا همون کسی که تانوس بهش علاقه داشته رو شکست داده یا منظورتون اون جاییه که سر لوکی رو از بدنش جدا کرد ولی اجازه مردن بهش نداد😐
    کلا گیج شدم ممنون میشم جواب بدین

    پاسخ

   • Red sun در پاسخ به عباس

    آبان 10, 1398

    داداش کاملا باهات مخالفم
    Run king thor دیدی بگن دست راست والای همگان یا همون One above all (خدای دنیای مارول باشه) اما سوپرمن پرایم قوی تر از لوسفیر مورنینگ استار و میکاییل دامیرگوس هست که این ۲ پسرای پرزنس هستن و تو دنیای مارول فقط دادگاه زندگی و بیاندر توانایی مقابله باهاشون رو دارن اما سوپرمن پرایم از همشون قدرتمند تره چون خداست نه اینکه بگیم ثور خدا نیست منظورم اینه که سوپرمن دست راست خداست و اگر خدا رو در نظر نگیریم سوپرمن پرایم قوی ترین موجود دی سی هست اما قوی ترین موجود مارول بعد از خدای مارول دادگاه زندگی نیست بلکه بیاندر هست که حتی دادگاه زندگی رو میکشه ولی تو یه مقایسه نشون داده شد که بیاندر تقریبا قادر مطلق هست نه قادر مطلق اما سوپرمن پرایم قادر مطلق هست یعنی قدرت های خدا رو داره اما ورژن ضعیف خداست عین نخست وزیر یا مشاور شاه که بعد شاه نفر دوم هستن

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Red sun

     آبان 10, 1398

     در مورد Rune King Thor و سوپرمن پرایم ، یقینا مطمئنم که Rune King Thor قدرتمندتره . شکی نداشته باش . شما بری همه منابع معتبر از قبیل سایت ها و نظر طرفدارانی که بدون تعصب نظر میدن و … ، خلاصه همه منابع معتبر رو چک کنی ، خودتون متوجه میشین که حداقل بیشتر از 90 به قدرتمندتر بودن Rune King Thor رائ میدن .
     اینهایی هم که شما میگی چیزی رو اثبات نمیکنه . بله نمیگن که Rune King Thor دست راست والای همگان هست اما خوب که چی ؟؟!!؟ سوپرمن پرایم اگه دست راست و چپ هر کی هم باشه این موضوع قویتر بودنش رو اثبات نمیکنه . من خودم سالها درباره کمیک مطالعه کردم و از این موضوع مطمئنم .
     در پایان شما میتونی نظر خودت رو داشته باشی .

     پاسخ

    • shayan در پاسخ به Red sun

     آبان 10, 1398

     ببین دوست عزیز شما کلا اشتب میزنی!!!
     داری میگی چون پرایم دست راست خدای دی سیه پس از RKT قویتره؟یکم به این موضوع فکر کن که شاید والای همگان از پرزنش قویتره یا اگه RKT تو دنیای DC حضور داشت،پرایم دست راست پرزنس نبود…
     خب اگه از جهاتی به قضیه نگاه کنیم میفهمیم که RKT میتونه واقعا دست راست والای همگان باشه ولی چطور؟خب صبر کن بهت بگم.‌‌‌..
     چیزی که مشخصه اینه که قوی ترین موجود دنیای مارول والای همگانه…بعد از اون میرسیم به بیاندرز و دادگاه زندگی که دادگاه زندگی بدست بیاندرز کشته شده (اگه اشتباه نکنم حتی تانوس هم با قلب عالم اونو کشته) بنابراین بیاندرز از دادگاه زندگی قویتره خب اینکه از این….
     RKT توی کمیک رگناروک موجوداتی که روی درخت ایگدراسیل زندگی میکنن رو با ی ضربه نابود کرده که اکثر منابع قبول دارن که قدرت اونا با بیاندرز مساویه(دقت کنین اودین که قدرتش موجودات رو از کهکشانهای دیگه فراری میده هم از اونا میترسیده و قدرت جنگیدن با اونا رو نداشته پس دور از ذهن هم نیست که بگیم قدرتشون با بیاندرز مساویه)
     پس این میتونه دلیلی باشه که RKT از بیاندرز قویتره و دومین موجود قدرتمنده ولی هیچکس توی هیچ مقاله ای قرار نیست حتی توی top 10 هم به RKT اشاره کنه چون کسی قبولش نداره و یجورایی طرفدارای خاصی نداره به دلیل حضور کمش پس اگه منو تو هم بودیم این کار رو نمیکردیم…

     اینم بگم تا جایی که خبر دارم توی هیچ کمیکی RKT و بیاندرز با هم نجنگیدن پس اینکه تخمین بزنیم کی برنده میشه اشتباهه ولی دلیلی که آووردم حداقل و تنها چیزیه که برتری RKT رو نسبت به بیاندرز اثبات میکنه.

     پاسخ

     • Red sun در پاسخ به shayan

      آبان 11, 1398

      دوست عزیز اون موجودات قدرت بیاندر رو ندارن هیچ کمیکی مبنی بر این که بیاندر کلاسیک رو به عنوان قوی ترین موجود مارول نقض کنه وجود نداره. در ضمن پرزنس و والای همگان هم قدرت هستن پرزنس وقتی شما میگی قادر مطلق یعنی دیگه قوی بودن و ضعیف بودن نیست یعنی والای همگان و پرزنس موجود نیستن بلکه واجد هستن. قدرت های RKT بسیار زیاد هست اما به این قضیه نگاه کن RKT قادر مطلق نیست اما برای سوپرمن پرایم توی قدرت هاش مینویسه Omnipotent یعنی سوپرمن پرایم هم رده با کسی مثل لوسیفر یا همون سماییل در ضمن توی مجلات List 25 و Empire سوپرمن پرایم هست اما خبری از RKT نیست به این موضوع اشاره میکنه که به عنوان قادر مطلق توانایی نابودی کل عالم رو داره و هیچ موجودی نیمتونه جون سالم به درد ببره دوم این که هیچ عقلم سلیمی نمیتوته قبول کنه شخصیتی جز والای همگان قوی تر از بیاندر باشه چون دادگاه زندگی هم تقریبا قادر مطلق هست نه تماما اما در کمیک شماره ۲ جنگ های پنهان دکتر دووم به رید ریچاردز میگه بیاندر ها قادر مطلق هستن بیاندر هم توی دنیای دی سی هم قدرت با لوسیفر و میکاییل اما قدرت های پرایم قدرت های خدا هستن به طوری که ورژن قوی تر از لوسیفر و ضعیف تر از پرزنس سوپرمن پرایم بین این ۲ تا قدرت داره و تو مقایسه با بیاندر هم گفته شده که کازمیک ارمور سوپرمن توانایی شکست بیاندر رو داره چه برسه به پرایم سوپرمن تو یه نسخه کمیک توی دوران sliver age یا عصر نقره ای موفق به به دست اوردن قدرت بی نهایت میشه یعنی میتونه بی نهایت رو بلند کنه

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به Red sun

       آبان 11, 1398

       توی هیچ کمکی خدایان خدایان(همون موجودات ساکن ایگدراسیل)با بیاندرز مقایسه نشدن تو دقیقا چطور میگی قدرت بیاندرز بیشتره؟من هم که میگم مساوین واس این میگم که اولا تو مقاله های زیادی اینو شنیدم و دوما همونطور که گفتم اودین قدرت مبارزه با اونا رو نداره در صورتی که RKT اونا رو به راحتی نابود کرده و اینم نیازی به گفتن نداره که اودین چه قدرت مخوفی داره واس همین من موجوداتی که اودین از اونا میترسه رو کمتر از بیاندرز نمیدونم و کسی که با ی ضربه تونسته نابودشون کنه رو کمتر از ی قادر مطلق نمیدونم…
       همونطور که قبلا هم گفتم کلمه قادر مطلق ی کلمه بی معنیه چون RKT رو هم با همچین لقبی میشناسن…سوپرمن پرایم اگه بخواد میتونه دنیای دی سی رو نابود کنه؟خب این در صورتی امکان پذیره که پرزنس وجود نداشته باشه!!
       از نظر من هر دنیا فقط یک قادر مطلق داره که واقعا قادر مطلق هستن‌…والای همگان و پرزنس…
       درضمن اون list 25 ها هم مهم نیستن چون اونا رو هم کسانی نوشتن که یا مثل من طرفدار ثور هستن یا مثل تو از سوپرمن خوششون میاد.
       فکر کنم نیازی به گفتن نیست که طرفدارای سوپرمن چندین برابر از ثور بیشتر هستن و اگه mcu نبود فقط کسایی که کمیک خوندن با ثور آشنایی داشتن بنابراین اعتماد به این لیست ها کار رو ب جایی نمیرسونه و اینم بگم اگه خیلی مقاله ها برات اهمیت دارن میتونم لینک مقاله و نظرسنجی مقایسه این دوتا رو برات بفرستم…
       درضمن بر چه اساسی انقدر مطمئن پرایم رو قویتر از RKT میدونی؟همه میدونن که سوپرمن به جادو حساسه در صورتی که RKT میتونه از انواع جادو استفاده کنه و حتی گذشته و آینده رو تغییر بده…
       این دوتا هیچوقت با هم مقایسه نشدن و نمیشه با اطمینان گفت کدوم قویتره ولی با چیزایی که راجب RKT میدونم راحت میگم برنده میشه هرچند که از پرایم هم خوشم میاد ولی دلیل نمیشه که بگم قویتره.

       پاسخ

      • استیو راجرز در پاسخ به Red sun

       آبان 11, 1398

       از لحن صحبتت میشه فهمید که احتمالا روی سوپرمن تعصب داری . خیلی هم تعصب داری . اون قدر که نمیتونی واقعیت رو قبول کنی .
       آخه تو که ادعا میکنی ارمور سوپرمن توانایی شکست بیاندر رو داره رو من بهت چی بگم ؟؟؟!!؟! نه واقعا دیگه باید چی بگم ؟!؟؟!
       قادر مطلق بودن یک چیز دقیق نیست . بلکه قراردادی . مثلا بعضی اوقات شخصیت هایی مثل اودین و گالاکتوس رو هم قادر مطلق به حساب میارن . چون اساسا قدرت خیلی زیادی دارند . تقریبا مثل همون قضیه جاوندانگی میمونه که خیلی اوقات شخصیت هایی که طول عمری بیشتر از 1000 سال دارند رو به اصطلاح میگن جاودانه هستند . اما این رو بدون که اگه سوپرمن پرایم رو قادر مطلق حساب کنیم ، 100 % و یقینا و بدون شک شخصیت Rune King Thor هم قادر مطلق به حساب میاد .
       همون طور که گفتم بیشتر از 90 % منابع معتبر معتقدند که Rune King Thor قدرتمندتر از سوپرمن پرایمه . شما میتونی با یک سرچ خیلی ساده به صحت این موضوع پی ببری . میتونید در این زمینه یک سری به سایت هایی مثل کوارا و کمیک واین و … ، هم بزنید و نظر طرفداران و دلایل هر یک رو ببینین . با وجود تعداد بیشتر طرفداران سوپرمن باز هم خیلی راحت متوجه میشی که اکثر منابع و طرفداران شخصیت Rune King Thor رو قدرتمندتر دونستند .
       در ضمن اینکه سوپرمن پرایم در بعضی از مقالات سوپرمن پرایم رو میبینی ولی Rune King Thor رو نه دلیلش اینکه تعداد طرفداران سوپرمن واضحا بیشتره . این مقالات ارزشی نداره و من هم اگه بخوام میتونم چنین مقالاتی رو منتشر کنم . ممکنه شخصی که مقاله رو منتشر کرده اصلا و واضحا شخصیت Rune King Thor رو نمیشناخته . اصلا نمیخوام این رو بگم که همه مقالات بی ارزش هستند ولی حرف منم اینکه حالا یه مقاله دیدین که اینجوری بود فکر نکینین یقینا درست و با اعتباره .

       پاسخ

       • Red Sun در پاسخ به استیو راجرز

        آبان 12, 1398

        نه دوست عزیز تعصبی نیست یه ویدیو توی یوتوب هست که مبارزه بین سوپرمن و ثور که که سوپرمن میبره و حتی نظر سنجی که میکنن ۶۳ درصد گفتن سوپرمن و ۳۷ درصد گفتن ثور اما این که میگی چرتن تنها ۱ سایت از ثور به عنوان قوی ترین قهرمان یاد کرده اما ۱۰ ها سایت سوپرمن رو به عنوان قوی ترین قهرمان میدونن دوم این که اساس اودین اصلا قادر مطلق نیست و حتی گالاکتوس وقتی شما میگی قادر مطلق یعنی میتونی هرچیزی رو که تو فکرته حلق کنی و هرچیزی رو که تو فکرته نابود کنی اینم در نظر بگیر قادر مطلق با تقریبا قادر مطلق فرق داره گالاکتوس و دادگاه زندگی و اینفینیتی تقریبا قادر مطلق هست نه تماما قادر مطلق یعنی بی نهایت مطلق و از اونجایی که توی دنیای مارول شخصیت های والای همگان و بیاندر به علاوه کاپیتان یونیورس که قدرت یونی پاور رو داره یونی پاور اتنهای قدرت ماروله و هم قدرت با والای همگان هست اینا قادر مطلق هستن توی دنیای دی سی هم پرزنس و لوسیفر و میکاییل به علاوه سوپرمن پرایم تماما قادر مطلق هستن در حالتی که شما میگی بله RKT قادر مطلق هست اما نه تماما بلکه تقریبا یعنی یه کارهایی از توانش خارجه وقتی سوپرمن پرایم میگیم قادر مطلق هست یعنی میتونه واقعیت و حقیقت رو کاملا از بین ببره بیاندر توی جنگ های پنهان خیلی راحت میتونست کاری کنه واقعیتی وجود نداشته باشه اما هدفش نابودی مرد مولکولی هر دنیا بود تا اینطوری دنیا رو نابود کنه طبق گفته رید ریچاردز بیاندر ها فقط میخواستن ازمایش کنن نه این که اساسا بیان خلقت رو نابود کنن چون بالاخره والای همگان براش عین اب خوردن هست بیاندر رو از بین ببره در ضمن سوپرمن و ثور با هم مبارزه کنن دیگه هم دیگه رو نمیزنن بلکه این سعی میکنه کاری کنه اون اصلا وجود نداشته باشه اونم طبق قدرتاش کاری میکنه این اصلا وجود خارجی نداشته باشه در ضمن سوپرمن پرایم وان میلیون طبق گفته الن مور کبیر تنها شخصیتی هست که میتونه جلوی شیطان وحشی عظیم (نیمه تاریک خدا) ایستادگی کنه

        پاسخ

        • عباس در پاسخ به Red Sun

         آبان 12, 1398

         سلام،
         سوپرمن پرایم قادر مطلق نیست، حتی خود پرزنس هم که ادعا میشه خدای دنیای DC هست قادر مطلق (یا Omnipotent) نیست!
         پرزنس خودش اذعان کرده که توسط نیروهای دیگه‌ای بوجود اومده،
         از طرفی میدونیم که Great Evil Beast یا همون شیطان وحشی عظیم که شما اسم بردی قدرت هاش دقیقا برابر هست با پرزنس، و اینم واضحه که وجود 2 قادر مطلق در یک هستی امکان پذیر نیست و منطق رو نقض میکنه، پس پرزنش و شیطان وحشی عظیم هیچ کدوم omnipotent یا قادر مطلق نیستن.

         پاسخ

         • Arkham batman در پاسخ به عباس

          آبان 12, 1398

          ببخشید من نمیخوام تو بحثتون دخالت کنم اما پرزنس کاملا قادر مطلق هست حتی قوی تر از One above all اینو چون دی سی فنم نگفتم دلیلم خیلی واضحه پرزنس و شیطان عظیم یکی هستن پرزنس توسط نیرویی به وجود نیومده دوست عزیز دیگه چرت هم نگین پرزنس خود خدا نیست بلکه جلوه ی قدرت خداست وقتی شیطان عظیم میره به دروازه نقره ای میرسه دستشو دراز میکنه و با پرزنس پینگ یانگ تشکیل میدن در واقع شیطان عظیم خود خداست فقط نیمه شر و خشمگینش شیطان وحشی موجود نبوده خدا بوده که نباید بیدار میشده ویکیپدیا کاملا منبع چرتی هست برای این چیزا لوسفیر مورنینگ استار کاملا قادر مطلق هست پس پرزنس قادر مطلق نباشه بعدشم اسمش روشه یهوه ، پدر، خدا ، پروردگار

          پس حرف شما دیگه خیلی بی معنیه که بگی خدا قادر مطلق نباشه مگه میشه خدایی که عالم دی سی رو تشکیل داده توسط نیروهایی به وجود بیاد ؟ مگه فیلم هندیه ؟ مگه از خدا بالاتر کسی هست که خدا رو تشکیل بده دیگه هر چرتی که خارجی ها مینویسن شما نباید بیاین بگین که یکم مطالعه کنین

          پاسخ

          • عباس در پاسخ به Arkham batman

           آبان 13, 1398

           سلام،
           نظر شما محترم هست و من هم قصد دخالت یا ادامه بحث رو نداشتم، منتها حرفی که زدم تو خود کمیک‌های DC هم اومده،
           مکالمه پرزنس و لوسیفرو توی تصویر زیر بخونید:
           https://static.comicvine.com/uploads/original/11122/111223216/5060790-screenshot_2016-02-19-22-07-23.png
           پرزنس علنا گفته که خودبخود بوجود نیومده و توسط نیروهای خارجی ساخته شده، البته ممکنه منظورش نویسنده کمیک‌ها باشه ولی به هر حال حرفیه که خودش توی کمیک زده،
           در نهایت من حرف شمارو هم رد نمیکنم، ممکنه نظر من اشتباه باشه،
           ممنون

           پاسخ

          • Arkham batman در پاسخ به عباس

           آبان 13, 1398

           عباس جان سلام و با عرض تشکر اما این کمیک مربوط به کمیک های نسخه ورتیگو هست نه خود دنیای دی سی توی کمیک های ورتیگو حتی پرزنس توسط یکی از فرشته ها صدمه میبینه با شمشیر خلقت اما نیل گیبمن توی کمیک سند من و حتی سرگذشت سوامپ تینگ جمله Dc God Is diffrent with Vertigo god رو به مخاطبان میگه چون در کمیک هم غیر قابل معقوله که خدا صدمه ببینه

           حرف شما کاملا درسته اما در مورد کمیک های ورتیگو چون اون زمان ورتیگو جزو دی سی یونیورس نبود و کمیک های مشترک با هم میساختن اما وقتی ترکیب شدن شیطان وحشی هم که با پرزنس پینگ یانگ تشکیل داد دیگه خدا بود

           حتی تو ویکی پدیا هم هم به این نکته اشاره شده بببن

           اگرچه پرزنس در مجموعه لوسیفر اظهار داشته است که او پایان ناپذیر و جاودان است، اما به این مسئله نیز اشاره کرده که توسط نیروهای خارجی شکل گرفته است، و به وسیلهٔ مایک کری (نویسنده انگلیسی) نیز تأیید شده‌است که این تنها افکار و خیالات بشریت می‌باشد. در جلد دوم مجموعه لوسیفر، او به دست یکی از فرشتگان مغضوب خود به طور موقت کشته شد یا به شدت آسیب دید که شمشیر خلقت خود او را در اختیار داشت.اگرچه به دلیل آنکه مجموعه لوسیفر در دنیای ورتیگو روایت می‌شود، که به احتمال بسیار جدا از دنیای اصلی دی‌سی کامیکس باشد، یعنی تنها دربارهٔ نسخه ورتیگو پرزنس صدق کند و نه خود شخصیت پرزنس در دنیای دی‌سی کامیک.

           این کمیک ها توی دنیای ورتیگو بوده اما پرزنس دنیای دی سی کاملا قادر مطلق و حتی قوی تر از والای همگان هست

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به Arkham batman

           آبان 13, 1398

           شما هیچ وقت نمیتونی با اطمینان بگی که پرزنس قویتر از والای همگانه . هیچ وقت . ( مگر آنکه در آینده خلافش ثابت شود که احتمالش بینهایت کمه . )
           والای همگان خالق تمام تا و پود دنیای مارول هست . ( بعضی ها میگن که جلوه ای از جک کربی هست . !!!! ) به هر حال این حرفت کاملا اشتباهه . هیچ استدلال منطقی وجود نداره که بگی پرزنش قویتره .
           مورد دیگه اینکه ویکیپدیا هم منبع معتبری حساب میاد . درسته که همه میتونن ویرایشش کنن اما معمولا موارد اشتباه و چرت خیلی سریع اصلاح میشن . من خودم امتحان کردم که میگم . شاید معتبرترین نباشه اما اینجور هم که شما گفتین هم بیخود نیست .

           پاسخ

        • آریو در پاسخ به Red Sun

         آبان 12, 1398

         من خیلی تو بحث کی قویتره ادعا ندارم اما اینو میدونم که یه ویدیوی فن مید اصلا دلیل قانع کننده ای برای قویتر بودن یه کاراکتر نیست…

         پاسخ

         • shayan در پاسخ به آریو

          آبان 12, 1398

          اصلی ترین نکته کامنتشو شما گفتی✌✌
          دوست عزیز ما داریم RKT و پرایم رو مقایسه میکنیم ن ثور و سوپرمن…البته یکی هستن ولی خب مقایسه قوی ترین نسخه ها با مقایسه معمولی ترین نسخه ها زمین تا آسمون فرق داره…
          درضمن گالاکتوسی که تو اونو نیمه قادر مطلق حساب میکنی توی ی چشم بهم زدن از RKT شکست میخوره تو واقعا فکر کنم RKT رو نمیشناسی اون حتی تونسته موجودی که اودین رو هم فراری داده بود بدون ضربه و فقط با فکر خودش نابود کنه…حتی دومین نسخه قدرتمند ثور(نکرو ثور)هم گالاکتوس رو شکست داده و دیگه کاری به این ندارم که حتی اودین هم توانایی شکست کامل گالاکتوس رو داره….خب اگه ی نیمه قادر مطلق ی همچین چیزیه پس لابد RKT سوپر قادر مطلقه درسته؟
          همونطور که قبلا هم گفتم هر جهان فقط ی قادر مطلق داره ن دوتا!!!
          به قول استیو اگه پرایم قادر مطلقه صد درصد RKT هم قادر مطلق حساب میشه…

          پاسخ

        • استیو راجرز در پاسخ به Red Sun

         آبان 12, 1398

         دوستان بیشتر گفتنی ها رو گفتن اما من هم خیلی خلاصه پاسخت رو میدم .
         خوب تعصبت که کلا واضحه . اگه اینطور هم نیست ، شواهد که واضحا این رو نشون میده . بگذریم . اما پاسخ به کامنتت :
         اولا شما میگین یک ویدئو در یوتویوب سوپرمن رو پیروز دونسته . من که ندیدم . باید بگم که این ویدئو ها ارزشی نداره . اما خوب فرض بر اینکه راست بگی من هم 3 الی 5 ( شاید حتی بیشتر !!! ، چون به خوبی در خاطرم نیست . ) تا ویدئو در یوتویوب سرغ دارم که شخصیت ثور رو پیروز دونسته . میتونم لینکش رو قرار بدم . این از این مورد .
         دوما این نظر سنجی که گفتی کجاست ؟؟!؟ چه کسانی رای دادند ؟!؟! چه تعداد افراد رای دادند ؟!؟؟ چقدر ارزش داره ؟!؟
         لینکش رو قرار بده ببینم . واضحا تعداد طرفداران سوپرمن بیشترند و ممکنه خیلی ها از روی تعصب رای بدن .
         سوما هههههههههههه هههههههههههه . چرا الکی حجمه ( یا هجمه !!! ) درست میکنی ؟!؟؟! شما الکی از خودت حرف درست میکنی . اینم نشونه واضح تعصب .
         کی گفته همه سایت ها سوپرمن رو قویترین دونستند و فقط یک سایت ثور رو ؟!؟!؟! اون سایتی که ثور رو قدرتمندترین دونسته چرته و اونهایی که سوپرمن رو قویترین دونستن خوبن و معتبر ؟!؟؟!!!؟!!؟؟!!؟؟!!؟ نه خیر اینجوریام نیست که نیست . تعصب رو بزار کنار . اما شما به ازای هر مقاله ای که بگی سوپرمن رو اول دونسته منم همون تعداد مقاله رو بهتون معرفی میکنم که شخصیت ثور رو قدرتمندترین دونسته .
         چهارما اینقدر قادر مطلق قادر مطلق قادر مطلق گفتی که اصلا معلوم نیست چی داری میگی . اصلا از بحث خارج شدی و به قول معروف زدی به جاده خاکی . بهت که گفتم قادر مطلق بین طرفداران کمیک یک چیز قراردادی . شما در خیلی از مقالات میبینین که شخصیت های مثل اودین و گالاکتوس و حتی تانوس رو قادر مطلق خطاب کردن . این بین طرفداران کمیک رایج هست . حالا کاری با اصل واژه اش ندارم . در اون صورت اگه حساب کنی همون طور که دوستان دیگه هم اشاره کردن هر جهانی نمیتونه بیشتر از یک قادر مطلق داشته باشه .
         پنجما چه خوشت بیاد چه نه بیشتر از 90 درصد منابع و طرفداران میگن که Rune King Thor قدرتمندتره .
         مثلا این سایت رو چک کن :
         https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.superherodb.com/superman-prime-one-million-vs-rune-king-thor/90-124667/&ved=2ahUKEwjn_P2l0M7lAhVSFqYKHVuQBSsQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw0U__0sXVDEGE_42_6E5hZp
         با اینکه طرفداران سوپرمن بیشترن ولی بازهم ثور رو قدرتمندتر معرفی کردن و رای مردم که شخصیت Rune King Thor بوده .
         اگه بخوای میتونم لینک چندین ویدئو یوتویوب رو هم برات قرار بدم که شخصیت Rune King Thor رو برنده دونسته . و چندین و چند سایت . بیشتر از 90 درصد منابع خیلی ساده گفتن که Rune King Thor ، بیشتر از سوپرمن پرایم قادر مطلق هست . حالا شما اومدی چرت و چرت گفتی که نمیدونم که دست راست کیه و کی دست چپ کیه و کی قادر مطلق و کی نمیمه قادر مطلق و کی 0/7 قادر مطلق !!! و کی 0/9 قادر مطلق !!! خلاصه از اینجور چرت و پرتا .
         من دیگه نمیدونم چی باید بگم . شما نمیخوای حقیقت رو قبول کنی .

         پاسخ

   • محسن در پاسخ به عباس

    آذر 22, 1398

    متاسفانه هم ادمین هم شما اشتباه میکنید برای توضیح دادن کازمیک ارمر باید بگم ک فق ی ربات نیس در اصل کازمیک ارمر از اتصال قدرت تمام سوپر من های تمام دنیا های بینهایت ب وجود اومده ک‌حتی خود سوپر من پرایم وان ملیون هم حزعی ازشونه ینی تمام سوپر من های تمام زمین های ما محدود دیسی رو جمع کنی فدراسیون رو میشه کازمیک ارمر ک تقریباً قادر مطلق هستش و می‌تونه حقیقت دنیا رو هم دستکاری کنه هیچ محدودیتی ندارد و فقط ب خاطر این میگن تقریباً قادر مطلقه چون در حد پرزنس یا لوسیفر نیس ک بتونه اونا رو شکست بده

    پاسخ

   • محسن در پاسخ به عباس

    آذر 22, 1398

    اینم باید بگم سوپر من عادی هر ۱۵ دقیقه ای ک داخل خورشید میمونه قدرتش س برابر میشه و سوپر من پرایم وان میلیون همین طور ک از اسمش پیداست یک ملیون سال پرون خورشید مونده حالا اگه میتونی حساب کن چقدر قدرت داره

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به محسن

     آذر 22, 1398

     یک نفر در این سایت بود که تقریبا حرف های مشابه شما رو میزد و نام کاربریش Arkham batman بود . امیدوارم ( هرچند آنچنان هم امیدوار نیستم . !!! ) شما اون شخص نباشید . !!! بگذریم .
     ببین سوپرمن پرایم 15000 سال در خورشید مانده نه یک میلیون سال . برین در این مورد تحقیق کنید .

     پاسخ

 4. امین

  مهر 16, 1398

  آقا دمت گرم تورو خدا حداقل دوسه روز یه بار ازاین مقاله ها تو کمیک بزارین

  پاسخ

 5. استیو راجرز

  مهر 15, 1398

  سلام . مقاله خوب و جامع و کاملی بود . خسته نباشید .
  خیلی خوبه که فعالیت شما در زمینه کمیک بوک بیشتر شده و اخیرا چنین مقالاتی رو بیشتر از قبل در سایت خوبتون مشاهده میکنیم .
  فقط چند تا سوال داشتم . لطفا اگه ممکنه پاسخ بدین . مرسی . :
  1- در اکثر سایت ها و منابع معتبر و البته اکثر طرفداران کمیک با ذکر یک چندین و چند دلایل شخصیت Rune King Thor رو قدرتمند تر از شخصیت سوپرمن پرایم به حساب آوردند . میخواستم نظر شما رو در این مورد بدونم .
  2- اینکه من فکر میکردم سوپرمن نسبت به تمام بیماریهای زمینی ایمن هست . اما شما در مورد شماره 4 گفتین که به بیماری سرطان مبتلا شد . اگه ممکنه لطفا یک توضیحی در این مورد بدین .

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   مهر 15, 1398

   سلام استیو جان،
   ممنون از نظر لطفت 🙂
   به نظر من RKT مبارزه رو برنده میشه. یکی از نقطه ضعف های سوپرمن مقابله با جادو هست و RKT به راحتی میتونه از انواع جادوهایی که بلده استفاده کنه. RKT دانش Runes رو داره و انجام این کار براش خیلی ساده هست. از نظر قدرت بدنی و فیزیکی هم اگه RKT قوی تر نباشه ضعیف تر هم نیست. بعضیا میگن که سوپرمن پرایم میتونه چکش ثور رو بگیره و نابود کنه، این هم مشکلی برای RKT محسوب نمیشه چون اصولا RKT به اودین فورس دسترسی داره و هیچ نیازی به چکشش نداره. به این نکته هم باید دقت کرد که RKT فقط با فکر کردن و تصور اینکه منگوگ هرگز به دنیا نیومده تونسته این ویلن که خیلی خیلی قدرتمند هم بود رو نابود کنه. در نهایت من RKT رو برنده این مبارزه میدونم.
   درباره قضیه سرطان هم … سلول های بدن سوپرمن مثل باتری خورشیدی هستن که از خورشید انرژی میگیرن و قدرتشون کامل میشه. اما اگه باتری رو هم بیش از حد مجازش شارژ کنی خراب میشه! توی کمیک لکس لوثر نقشه میکشه که سوپرمن رو نابود کنه، اینجوری که اون رو خیلی نزدیک به خورشید کنه تا بدنش به خاطر جذب انرژی یه جورایی منفجر بشه. لکس نقشش رو عملی میکنه و سوپرمن رو خیلی به خورشید نزدیک میکنه، سوپرمن نابود نمیشه ولی سلول های بدنش به خاطر فشار بیش از حد انرژی شروع میکنن به تخریب شدن تدریجی که یه جورایی معادل همون سرطان گرفتن توی انسان های عادی هست.
   بازم مرسی از نظر لطفت 🌹

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به عباس

    مهر 16, 1398

    مرسی بابت پاسخ کاملتون . امیدوارم سایتتون با همین سرعت زیاد به پیشرفت ادامه بده .

    پاسخ

 6. فومنی

  مهر 15, 1398

  یکی دوهفته است سایتهای دانلودفیلم رابستن …معلوم نیست کدام عقل کلی این دستور راداده. بعید می دونم نفهمیده باشه ایران کشوری است که درصدبالایی جمعییت جوان داره وکم خرجترین وسالمترین تفریح این قشردرساعات فراغت تماشای فیلمه…اینکه یک نفربیادسایتهای دانلودفیلم راببنده وفکرکنه داره خدمت می کنه واقعااشتباهست چون داره بااینکارمردم رابیشتربطرف تماشای کانالهای ماهواره ایی هل میده چون تلویزیون کشوربه هیچ وجه نمی تونه نیازهای جوانان را درزمینه فیلم وسینما برآورده کنه وکانالهایی ماهوار ه ایی غرض ومرض دار نهایت بهره راازاینجور تصمیمات عجولانه مسوولان امرخواهندبردودرصدبیندگانشون افزایش پیدا می کنه.

  پاسخ