8 فیلم جذاب و دیدنی که شما را مشتاق سفر به فضا می کند

فیلم و فضا پیوند دیرینه ای دارند. از یکی از اولین فیلم های ساخته شده درباره فضا گرفته تا یکی از فیلم هایی که اخیرا نامزد اسکار شد، سفینه های فضایی و صفحه نقره ای سینما همیشه به هم وصل بوده اند. اما مشکل اصلی فیلم های فضایی این است که به ندرت شما را به فضا وارد می کنند. چه فیلم “بیگانه” (Alien – 1979) باشد، “طلوع آفتاب” (Sunshine – 2007) یا “مریخی” (The Martian – 2015)، بودن در فضا مانند این است که به تنهایی در آن قدم زده و یا حتی به طرز بی رحمانه ای به قتل برسید. برای اینکه کارتان را راحت کنیم، در اینجا هشت فیلم برتر درباره ناسا را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


2001: ادیسه فضایی – 2001: A Space Odyssey

بله، داستان کمی عجیب است. اما جلوه های بصری از فضا در آن زمان بی رقیب بودند، زیرا این فیلم حتی پیش از سفر نیل آرمسترانگ به فضا ساخته شد. “ادیسه فضایی” به دلیل نمایش یکی از صحیح ترین سفرهای فضایی برترین است، شاید هم بهتر باشد همه ما یک هال در خانه داشته باشیم.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های فضایی کل تاریخ سینما از ادیسه فضایی تا میان ستاره ای


سری جنگ های ستارگان – Star Wars – 1977

فیلم های جنگ های ستارگان فضا را در قدیمی ترین شکل ممکن نشان می دهند. گرچه در اینجا باید با نیروهای تاریک مبارزه کرد، اما حتما در کنار خود یک ربات دارید. در این فیلم از سیاره های نابو، اندور و کاشیک دیدن می کنیم.


ماجراجویی کهکشانی – Galaxy Quest – 1999

گرچه این فیلم با الهام از جنگ های ستارگان ساخته شد اما فضای نمایش داده شده در آن از قبلی هم عجیب تر است. گرچه ورود به فضا به این شکل غیرقابل تصور است، اما با این فیلم از الن ریکمن می توان به فضا وارد شد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم ها با موضوع بیگانگان و فضایی ها که در سال 2018 اکران شدند


سفر به ماه – Le Voyage dans la Lune – 1902

یک فیلم زیبا و دیدنی ساخته فیلمساز پیشتاز آثار فضایی، جرج میلس که تولد سینمای علمی تخیلی محسوب می شود. صحنه های تئاتری، طراحی زیبای لباس و بازیگران دیدنی که در فضاسازی زیبا دیده می شوند. حتی بیگانه های غول پیکر نیز نمی توانند ما را از این فیلم ناامید کنند.


وال – ای – WALL-E – 2008

مطمئنا همه در سال 2805 می توانند کمی وزن کم کنند. اما زمانی که یک ربات نقش اصلی را برعهده بگیرد انسان ها حرفی برای گفتن نخواهند داشت. جلوه ای انیمیشنی از فضا خیره کننده بوده و زمانی که وال – ای به ستارگان خیره می شود نمی توان از او چشم برداشت.

همچنین بخوانید: 10 فیلم کلاسیک برتر هالیوود از ژانرهای مختلف


میان ستاره ای – Interstellar – 2014

فیلمی با حضور متیو مک کانهی و آن هاتاوی، نمای دیدنی از سیارات را در پیش رویتان قرار می دهد. سیاره های آبی، سیاره های لوله ای و سیاراتی مانند بیابان های برعکس، در این فیلم دیده می شوند. این فیلم علاوه بر جلوه های شگفت انگیز، باعث می شود درباره سفر به فضا و بازگشت به خانه فکر کنید.


نگهبانان کهکشان – Guardians of the Galaxy – 2014

اگر نمی خواهید در دار و دسته “نگهبانان کهکشان” حضور داشته باشید، باید بیشتر فکر کنید. جوخه های جالب و سرگرم کننده دنیای مارول در این فیلم صحنه های جالب ایجاد کرده، جهان را نجات داده و به دیگران گوش می دهند.

همچنین بخوانید: لیست 25 تایی بهترین سوپر ویلن های کیهانی در دنیای مارول


گرانش – Gravity – 2013

بله بله، شاید “گرانش” در مقایسه با فیلم های دیگر این لیست بهترین جلوه از فضا را ارائه ندهند. دکتر رایان استون (ساندرا بولاک) در صحنه های خیره کننده به تنهایی در فضا گرفتار شده است. اما اگر به تمام جزئیات فیلم خوب دقت کنید، یکی از بهترین فیلم ها و صحنه های فضایی را پیش رو خواهید دشت. علاوه بر این، اگر در فضا گم شوید، چه کسی بهتر از جرج کلونی جذاب می تواند کنارتان باشد؟


امیدواریم از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید، منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. عبآس

    شهریور 15, 1398

    یه فیلمی هم بود که حالتِ کمدی داشت یه کم، دو تا پروفسور بودن که میخواستن برن ماه، یکیشون توی ماه موند و یکیشون برگشت، اسمش یادم نیست، البته که میزان تخیلی بودنش هم کم نبود ولی جزء فیلمای دوران کودکی بود که میتونست هرکسی رو مشتاقِ سفر به فضا کنه

    پاسخ