معرفی کامل فیلم The Eternals، محصول جدید کمپانی مارول

نمایشگاه کامیک کان 2019 که ماه پیش در سن دیگو برگزار شد و نمایشگاه D23 اکسپو که در ماه جاری برگزار شد، برای طرفداران مارول خبر های خوشی داشت. رییس کمپانی مارول، “کوین فایگی”، برنامه های جدید دنیای سینمایی مارول برای ساختن فاز چهارم را برملا کرد و حتی سر سخت ترین طرفداران کامیک بوک را شوکه کرد. برای اینکه متوجه شویم اخباری که مارول در SDCC 2019  و D23 معرفی کرده چقدر بزرگ است، بیایید نگاهی به پروژه هایی بیندازیم که مارول ساختن آن ها را اعلام کرده است. در ادامه با پروشات همراه باشید.


برای مثال می دانیم که سریال “فالکن و سرباز زمستانی” با بازی “سباستین استن” در نقش “باکی برنز” یا همان “سرباز زمستانی” و “آنتونی مک کی” در نقش “سم ویلسون” یا کاپیتان آمریکای جدید، ساخته خواهد شد. سریال “واندا ویژن” با بازی “الیزابت اولسن” در نقش “واندا مکسیموف” و “پاول بتانی” در نقش “ویژن” هم نیز ساخته خواهد شد. “جرمی رنر” در نقش تیراندازی به نام “کلینت بارتون” یا همان “هاوک آی” در سریال “هاوک آی” ایفای نقش خواهد کرد. به جز این ها، تام هیدلستون در نقش “لوکی” در یک انیمشن سریالی به نام ” چه میشد اگر…؟” ظاهر خواهد شد.

هیچ کدام از این پروژه ها پروژه سینمایی نیستند و برنامه ی مارول برای سینما در سه سال آینده انتشار فیلم “بلک ویدو” (Black Widow) و باز گرداندن اسکارلت جوهانسون به نقش رهبری گروه است. فیلم “دکتر استرنج: در دنیای جنون” (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) منتشر خواهد شد و “دکتر استرنج” (با بازی بندیکت کامبربچ) و “واندا مکسیموف” را به هم خواهد رساند؛ فیلم “ثور: عشق و طوفان” (Thor: Love and Thunder) کریس همسورث (ثور) و ناتالی پورتمن (جانس فاستر) را دوباره کنار هم قرار می دهد. دنیای سینمایی مارول همچنین دنیای کنگ فو ای خودش را با فیلم “شانگ چی و افسانه ی ده حلقه” (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) شروع خواهد کرد.

“ماهرشلا علی” (Mahershala Ali) در فیلم “تیغه” (Blade) در  نقش شکارچی خون آشام ها بر پرده ی سینما ظاهر خواهد شد. همچنین فیلم “اترنالز” (Eternals) هم ساخته خواهد شد. طرفداران فیلم های مارول تا حدی از اخبار شخصیت ها و پروژه های جدید این کمپانی با خبراند. ولی مارول با فیلم های “اترنالز” و “شانگ چی” به موقع سعی در گسترش دادن دنیای داستانی اش دارد.

چرا فیلم اترنالز اینقدر هیجان انگیز است؟

اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم، گروه “اترنالز” نتیجه ی به هم ریختن همه چیز و خرابکاری کردن در آزمایشات علمی هستند. این درست همان کاری است که سلستیال‌ها میلیون ها سال پیش کردند. اگر می پرسید سلستیال ها چه کسانی هستند باید بدانید که قبلا هم ملاقاتشان کرده اید؛ زمانی که در فیلم “نگهبانان کهکشان” (Guardians of the Galaxy)، محصول سال 2014، کالکتور برای بقیه منشا سنگ های اینفینیتی را توضیح می دهد، ما یک سلستیال را می بینیم که با استفاده از سنگ قدرت در حال نابودی یک سیاره است. در همین فیلم، نوور را هم می بینیم که در واقع مرکز جدا شده ی تمدن باستانی “سلستیال ها” است. “سلستیال ها” قدیمی ترین موجودات در مجموعه ی مارول هستند. آن ها انسان نماهایی عظیم هستند که با همدیگر دنیا را شکل داده اند و چنان قدرتمند هستند که تنها یکی از آن ها می تواند وجود خدایان و سیاره ها را تهدید کند. “سلستیال ها” برای به وجود آوردن زندگی دست به آزمایشات ژنتیکی ای روی سیاره ها زده اند. زمین هم یکی از جاهایی بوده که آن ها رویش تحقیق انجام داده اند اما نتیجه ی کارشان چیزی که پیش بینی می کردند نشده است.

جهش های ژنتیکی خطرناک و گسترده ای در اثر آزمایشات “سیلستیال ها” پدید آمد و موجب به دنیا آمدن شیاطینی عجیب الخلقه به نام “دویانت ها” شد. بعد از آن “سلستیال ها” برای محافظت از آدم ها در برابر “دویانت ها”، “اترنالز” را خلق کردند. دشمنی دیرینه ای بین “اترنالز” و “دویانت ها” وجود دارد. “جک کربی” که یکی از سازندگان شخصیت های معروف مارول (مانند ثور، کاپیتان آمریکا، چهار شگفت انگیز و مردان ایکس) است، برای اولین بار در سال 1976 در شماره ی جولای مجله ی اترنالز #1، این شخصیت ها را کشید و منتشر کرد. او به دنبال خلق گروهی مستقل از ابرقهرمانان در میان گروه به هم متصل دنیای مارول بود. در واقع، “اترنالز” تقریبا شبیه گروه “خدایان جدید” هستند که بعد ها “کربی” برای کمپانی دی سی کامیک طراحی کرد.

“اترنالز” موجوداتی هستند که تقریبا جاودان اند و توانایی های خداگونه دارند، به اندازه ای که در داستان های عامیانه به آن ها خدا می گفتند. آن ها توانایی های وسیع، قدرت دست کاری زمان، مکان و ماده، زور فرا انسانی، توانایی پرواز، قدرت ارتباط از راه دور، توانایی خواندن ذهن، توانایی شلیک گرما و انرژی از چشم هایشان را داشتند و البته این ها قسمت کمی از کارهایی است که می توانند بکنند. در کتاب های کمیک، داستان خارق العاده و پیچیده ای از منشا وجود “اترنالز” و سفرشان از تبدیل شدن از خدایان باستانی به موجوداتی که امروزه هستند وجود دارد. طی جریان های کتاب کمیک، مشخص می شود که “سلستیال ها” در ساختن “اترنالز” قصد و غرض پنهان و کثیفی داشته اند. آزمایشاتی که آن ها روی انسان ها انجام می دادند مانند آزمایشاتی بود که “کریز ها” بعدا روی انسان ها انجام دادند و “نا انسان ها” را به وجود آوردند.

“اترنالز” می توانند همگی با هم به شکل یک موجود کلی در بیایند که قدرت همه ی آن ها را یکجا داراست. نام این موجود “یونی مایند” است و برای دفاع از زمین در مقابل احکام “سلستیال ها” استفاده شده است. در ابتدا “اترنالز” وجودشان را از انسان های زمینی مخفی می کردند اما در دوران کنونی مجبور شده اند که از مخفیگاه خود بیرون بیایند و به “اونجرز” بپیوندند.

دقیقا همینجاست که اوضاع جالب می شود. خود “تانوس” یک “اترنال” است. او یک “اترنال” است ولی خصوصیات “دویانتی” دارد. او پسر ای لارس، یک اترنال، و سویی سان، یکی از ساکنین تایتان (قمر زحل) است. آن دو موفق شدند تایتان را با جامعه ی اترنال های تایتانی پر کنند. پس از تولد “تانوس”، مردم از ظاهر او می ترسیدند و حتی مادرش قصد کشتن اش را داشت. به غیر از ضربه هایی که “تانوس” از مادرش خورده بود، طرفداران دنیای سینمایی مارول تمایل “تانوس” به تاریکی و مرگ و ماجراهایی که پس از آن برایش به وجود آمد را می دانند.

بازیگران اترنالز: چه کسانی در این فیلم بازی می کنند؟

کمپانی های مارول و دیزنی انتخاب های درستی برای بازیگران دارند. برای فیلم “اترنالز” هم موفق شده اند گروهی قابل توجه از ستارگان را دور هم جمع کنند. “ریچارد مدن”، بازیگر سریال های “بازی تاج و تخت” (Game of Thrones) و “محافظ شخصی” (Bodyguard)، نقش “ایکاریس” را بازی خواهد کرد؛ “سلما هایک” در نقش “آجاک”؛ “کمیل نانجیانی” در نقش “کینگو” و “برایان تایری هنری” در نقش “فاستوس” ظاهر خواهند شد. همچنین “لارن ریدلاف” نقش “ماکاری”؛ “دانگ لی” در نقش “گیلگامش” یا همان فراموش شده؛ “لیا مک هیو” نقش “اسپرایت” و آنجلینا جولی نقش “تنا” را بازی خواهند کرد. همچنین در نمایشگاه D23 Expo تایید شده که “بری کیوگان”، بازیگر سریال چرنوبیل، نقش “دروینگ” را بازی خواهد کرد؛ “جما چن”، بازیگر فیلم “آسیایی های پولدار دیوانه”، نقش “سرسی” ( که در کتاب های کمیک در نقش رقصنده، شعبده باز، بازیگر و ماجراجو فعالیت دارد) و کیت هرینگتون، یکی دیگر از بازیگران “بازی تاج و تخت”، نقش “دین ویتمن” یا همان “شوالیه سیاه” را بازی خواهند کرد.

فیلم توسط کارگردان فیلم های مستقل، یعنی “کلویی ژائو” (Chloé Zhao) کارگردانی خواهد شد. اولین فیلم های او، “سوارکار” (The Rider) و “آواز هایی که برادرم یادم داد” (Songs My Brothers Taught Me) بسیار تحسین شده اند. کمپانی مارول در پیدا کردن کارگردانان موفق و استفاده از توانایی های آن ها برای ساخت فیلم های پر فروش مهارت دارد. باتوجه به بازیگران و افرادی که در ساخت فیلم “اترنالز” دست دارند، همه برای دیدن این فیلم هیجان زده هستند.

داستان فیلم اترنالز چیست؟

داستان فیلم “اترنالز” را می توان به روش های متفاوتی روایت کرد؛ اما کمپانی مارول به احتمال زیاد ماجراهایی را روایت می کند که به دنیای سینمایی مارول مربوط اند. فیلم قطعا به روایت منشا به وجود آمدن “اترنالز” و “دویانت ها” می پردازد. مرگ دوباره ی “تانوس” در فیلم “انتقام جویان: آخر بازی” می تواند تاثیر بزرگی روی فعالیت های مخفیانه ی “اترنالز” داشته باشد. تا اینجا می دانیم که 8 اترنال در فیلم حضور خواهند داشت : تنا، ایکاریس، اسپرایت، آجاک، کینگو، گیلگمش، فاستوس و ماکاری.

“ایکاریس” یکی از اترنال های بسیار قوی است. او بیست هزار سال قبل به دنیا آمده است و فرزند دو اترنال است. “تنا” الهه ای یونانی است که به افسانه های آتن و المپیا مربوط است. “گیلگمش” یک فراموش شده است و با شکل و شمایل متعارف انسانی در بین انسان ها شناخته می شود. “ماکارای” سرعت فرا انسانی دارد؛ “اسپرایت” به شکل یک پسر بچه ظاهر می شود و در مقابل همه چیز ایمن است. “فاستوس” با خود چکشی حمل می کند و اغلب با خدایان یونانی اشتباه گرفته می شود؛ “کینگو” یک سامورایی است و “آجاک” می تواند مستقیما با سلستیال های نزدیک اش ارتباط برقرار کند.

با توجه به داستان “اترنالز”، فیلم “اترنالز” به احتمال زیاد فیلمی مستقل برای معرفی این گروه از ابر قهرمانان به دنیای سینمایی مارول است؛ اما این گروه نقش بزرگتری در پروژه های آینده خواهند داشت. در فیلم “نگهبانان کهکشان 2” هم یک “سلستیال” دیگر حضور داشت. او “اگو” سیاره زنده است که پدر “استار لرد” است و در نتیجه یک نیمه اترنال یا چیزی شبیه به این است. مشخص است که بعد از فیلم نگهبانان کهکشان، مارول در حال گسترش سهم خود از جهان در کل دنیا است.

زمان انتشار فیلم اترنالز: این فیلم چه زمانی اکران خواهد شد؟

مارول برای فاز چهارم فیلم هایش برنامه های بزرگی دارد. ولی فیلم “اترنالز” یکی از اولین فیلم هایی است که در فاز چهارم بعد از “انتقام جویان: آخر بازی” تولید خواهد شد. کمپانی مارول مطمئنا به دنبال تکرار موفقیت “نگهبانان کهکشان” با فیلم “اترنالز” است. فیلم در تاریخ 6 نوامبر 2020 (۱۶ آبان ۱۳۹۹) راهی پرده ی سینما ها خواهد شد و ناگفته پیداست که تمام طرفداران برای دیدن فیلم “اترنالز” در دنیای سینمایی مارول بسیار هیجان زده هستند.


امیدواریم از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (4)

بستن فرم

 1. آریو

  شهریور 13, 1398

  راستش به نظرم بعد از اکران جوکر تا مدت ها فیلم ابرقهرمانی شاهکار نمیبینیم…
  زیاد برای اترنالز هایپ نبودم و مقالتون یکم منو تشنه ی اترنالز کرد…
  فقط یه نکته ای رو بگم : تا جایی که میدونم بعضی از عناوینی که فیلم معرفی کردین سریالن مثل واندا و ویژن و فالکون و وینتر سولدیر و لوکی…
  ممنون از ترجمه ی این مقاله.

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به آریو

   شهریور 14, 1398

   من خودم فقط منتظر ثور۴ و سریال لوکی و کمی هم دکتر استرنج ۲ بودم ولی طبق توضیحات به نظر میاد فیلم انترنالز،فیلم هیجان انگیزیه….فقط امیدوارم دی سی وار نباشه و این ابر قهرمانا بیش از حد قوی نباشن.

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به shayan

    شهریور 14, 1398

    قوی بودن عیب نیست؛ شاخ نشان داده شدن عیب است…

    پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به shayan

    آذر 8, 1398

    خب اتفاقا باید بگم که قوی هستن خیلی هم قوین مثلا ایکاریس یه جورای شبیه سوپرمنه خخخ

    پاسخ