آیا قسمت پنجم فیلم Avengers ساخته خواهد شد؟ بررسی اخبار و شایعات

با اکران قسمت چهارم و آخر مجموعه فیلم های “اونجرز” یا “انتقام جویان” و با معرفی کامل فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، این سوال بسیاری از طرفداران به وجود آمده است که آیا “اونجرز 5” ساخته خواهد شد یا خیر؟ در این مقاله سعی کرده ایم به طور کامل و اختصاصی به این سوال پاسخ دهیم. با پروشات همراه باشید.


زمانی که فیلم “مرد آهنی” (Iron Man) در سال 2008 اکران شد، کمتر کسی می توانست سلطه ی جهانی مارول بر دنیای سینما و سرگرمی را پیش بینی کند. اکنون بعد از گذشت یازده سال، مارول بزرگترین دارایی کمپانی دیزنی است. جهان سینمایی مارول یکی از بزرگترین و موفق ترین صنعت ها در تاریخ سینما شده است. با این حال، اگر به خاطر فیلم های “اونجرز” (Avengers) نبود، کمپانی مارول به این سطح از موفقیت نمی رسید. فیلم های “اونجرز” سرآمد دنیای سینمایی مارول هستند و هیچ کس نمی تواند تاثیر این فیلم ها را بر ژانر فیلم های ابرقهرمانی نادیده بگیرد. موفقیت این فیلم ها در باکس آفیس نشان دهنده ی تاثیر عظیمی است که این فیلم ها بر صنعت سینما گذاشته اند.

اولین فیلم به نام “اونجرز” (The Avengers) در سال 2012 منتشر شد و به فروشی 1.5 میلیارد دلاری در سراسر دنیا دست پیدا کرد. دومین فیلم در سال 2015 با نام “انتقام جویان: عصر اولتران” (Avengers: Age of Ultron) بیرون آمد و با فروش 1.4 میلیارد دلاری رکورد فروش “اونجرز” را تکرار کرد. سومین فیلم به نام “انتقام جویان: جنگ ابدیت” (Avengers: Infinity War) با فروش 2 میلیارد دلاری رکورد های فروش را جابجا کرد و جدید ترین قسمت این مجموعه یعنی “انتقام جویان: آخر بازی” (Avengers: Endgame) اکنون با فروش 2.8 میلیارد دلاری، پرفروش ترین فیلم دنیا شده است. فروش کمپانی مارول با فیلم های تک قهرمانی در چند سال گذشته ثابت و قوی بوده است اما فیلم های گروهی ابرقهرمانی که از سال 2012 شروع به منتشر شدن کردند، موفقیت بی سابقه و سود بسیاری برای این کمپانی به دست آوردند.

همه ی ما در پایان فیلم “انتقام جویان: آخر بازی” احساس رهایی و آزادی می کردیم. با دیدن اتفاقات فیلم همه از لحاظ احساسی تخلیه شده بودیم و به عنوان طرفداران این فیلم ها بی صبرانه منتظر فیلم بعدی، “اونجرز 5″، بودیم. در نتیجه وقتی “کوین فایگی” در نمایشگاه کامیک کان سن دیگو روی صحنه رفت و محصولاتی را که کمپانی مارول در سه سال آینده منتشر خواهد کرد را اعلام کرد، طرفداران برای شنیدن نام قسمت بعدی فیلم های “اونجرز” نفس شان را در سینه حبس کرده بودند، ولی خبر زیادی نشنیدند.

اما در هر صورت فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، چه فیلم “اونجرز” داشته باشد چه نداشته باشد، عالی به نظر می رسد. در سه سال آینده شاهد اکران فیلم های “بلک ویدو” (Black Widow)، “ابدی ها” (The Eternals)، “شنگ چی و افسانه ی ده حلقه” (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)، “ثور: عشق و طوفان” (Thor: Love and Thunder) و “دکتر استرنج: در جهان های موازی جنون” (Doctor Strange ۲: In The Multiverse of Madness) خواهیم بود.

همچنین سریال هایی مانند “لوکی”، “واندا ویژن”، “هاوک آی”، ” چه میشد اگر…؟” و “فالکون و سرباز زمستانی” نیز منتشر خواهند شد. به غیر از این ها ساخت فیلم های “تیغه”، ” بلک پنتر 2″، “نگهبانان کهکشان قسمت 3″ و ” کاپیتان مارول 2″ توسط کمپانی مارول تایید شده است. فیلم “اونجرز 5” به طور قطع در دو سال آینده منتشر نخواهد شد ولی برای فهمیدن آینده ی پروژه ی “اونجرز” باید به به گذشته نگاه کنیم.

اونجرز: خلاصه

مشخص است که فیلم های دنیای سینمایی مارول حول محور “اونجرز” می چرخند و فیلم هایی که داستان هم تیمی شدن ابرقهرمان ها را نشان می دهند بیشترین تاثیر بر روایت های دنیای سینمایی مارول را دارند.

“جاس ودان” (Joss Whedon) توانست گروهی از بازیگران مشهور را دو هم جمع کند و اولین فیلم “اونجرز” را به زیبایی کارگردانی کند. عناصر مختلفی در این فیلم به زیبایی پرداخته شده و در کنار هم قرار گرفته بودند. داستان های ابرقهرمان هایی که زیاد مرکز توجه نبودند مانند “ناتاشا رومناف” (اسکارلت جوهانسون) و “کلینت بارتون” (جرمی رنر) در کنار دوستی بین “کاپیتان آمریکا” (کریس ایوانز) و “آیرون من” در این فیلم وجود داشتند. “کریس همسورث” در نقش “ثور” و “مارک رافالو” به جای “ادوارد نورتون” در نقش “هالک”، اولین بار در این فیلم به مخاطب معرفی شدند. این فیلم ریسک بزرگی بود ممکن بود هر اتفاقی برایش بیفتد. اما فیلمی شگفت انگیز با صحنه های اکشن زیبا، داستان های گیرای مختص به هر شخصیت و ضد قهرمان قوی ای در شکل “لوکی” (تام هیدلستون) شد. “اونجرز” منتقدان و مخاطبان را شگفت زده کرد و به یکی از مهمترین آثار ژانر ابر قهرمانی تبدیل شد.

ادامه ی اونجرز به نام “انتقام جویان: عصر اولتران” در سال 2015 منتشر شد. کارگردان فیلم باز هم “جاس ودان” بود و فیلم، شخصیت های جدیدی را به مخاطب معرفی می کرد؛ در طول فیلم شاهد مرگ چند تن از قهرمان های قدیمی بودیم. “اولتران” با صدای “جیمز اسپادر” ترسناک به نظر می رسید اما نه آنقدر که کابوس طرفداران شود. فیلمنامه به مسائل بسیار زیادی می پرداخت و شخصیت های جدید مانند “واندا ماکسیموف” و “کویک سیلور” به فیلم اضافه شده بودند و باعث گیج شدن مخاطب می شدند. با این حال، فیلم سرگرم کننده و دارای صحنه های اکشن عالی ای بود.

فیلم های بعدی در سال 2018 و 2019 منتشر شدند. “انتقام جویان: جنگ ابدیت” و “انتقام جویان: آخر بازی” مانند یک فیلم بلند به نظر می رسیدند و هر دو توسط “برادران روسو” کارگردانی شده بودند. بعد از کار کردن روی فیلم موفق “کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی” (Captain America: The Winter Soldier) و ” کاپتان آمریکا: جنگ داخلی” (Captain America: Civil War)، “برادران روسو” برای پایان دادن ماجرای طولانی “جنگ ابدیت” نظرات خاصی داشتند. “انتقام جویان: جنگ ابدیت” از فیلم “عصر اولتران” بهتر بود. داستان فیلم ماجرای  ثور در “ثور: رگناروک” و سرزمین “واکاندا” در فیلم “بلک پنتر” را پی میگرفت. فیلم بانمک بود و سینماتوگرافی بسیار زیبایی داشت. نبردهای شخصیت ها در سیاره تایتان و البته در واکاندا در بالاترین استاندارد فناوری سی جی آی و صحنه های اکشن قرار داشت. ولی بیشتر از هر چیز، چیزی که این فیلم را مانند اولین فیلم “اونجرز” زیبا و موفق می کرد، داستان های مختص به هر شخصیت بود که معرف آن ها در کنار همکاری های گوناگون در مقیاس کوچکتر بود. فیلمنامه قوی و ضد قهرمان ها نیز کاملا قابل باور بودند. پایان فیلم گفتگو های معمول در فیلم های ابرقهرمانی را دگرگون می کرد و داستان را به سمت فیلم “آخر بازی” که یک سال بعد منتشر شد پیش می برد.

جدیدترین فیلم “اونجرز” بیشتر از هر چیزی بالا و پایین شدن های احساسی برای مخاطبان داشت. این فیلم در عین حال پیچیده و بزرگ بود. اگر اولین فیلم “اونجرز” مانند یک صحنه ی طولانی از توضیح دادن هر چیز بود، آخرین فیلم مانند خداحافظی احساسی ای با بسیاری از قهرمانان اصلی این جهان سینمایی بود. “آخر بازی” همان مزه ی “جنگ ابدیت” را داشت ولی توانست در بسیاری جوانب از “جنگ ابدیت” پیشی بگیرد.

با این حال بزرگترین تاثیر این فیلم ها چنان که قبلا هم ذکر شد، در دیگر فیلم های همین دنیای سینمایی دیده می شود. حوادث “اونجرز” و نبرد نیویورک تاثیر دائمی بر روان “تونی استارک” در “مرد آهنی 3” و همینطور بر شخصیت “شیلد” در “کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی” گذاشتند. ناموفق ترین فیلم “اونجرز” یعنی “زمان اولتران”، اتفاقا بیشترین تاثیر را بر فیلم های دیگر داشته است. حوادث سوکویا بر قراردادهای سوکویا در دنباله ی فیلم تاثیر داشت. احساس گناه “تونی استارک” از به وجود آوردن اشتباهی اولتران و نظرات متفاوت اش با “استیو راجرز” راجع به تصمیمات دولت درباره ی ابر قهرمان ها در فیلم “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی” موضوع اصلی بودند. نبردی که بین دو فیلم آخر اتفاق افتاده بود تا فیلم “انتقام جویان: آخر بازی” ادامه داشت. “هاوکی” و “مرد مورچه ای” با نتایج وفاداری به “کاپیتان آمریکا” مواجه می شوند.

“جنگ ابدیت” محصول اتفاقاتی بود که در سال های سال از فیلم “نگهبانان کهکشان قسمت 1″ تا ” ثور: رگناروک” افتاده بودند. “آخر بازی” نقطه ی اوج یک دهه داستان گویی بود و به نقاط بسیاری از دنیای سینمایی مارول، برای مثال قرن بیستم، نبرد نیویورک و اسگارد در سال 2013 باز می گشت . “فیلم های اونجرز” همه ی مسائل دنیای سینمایی مارول را به هم وصل می کردند و مانند چسبی هستند که دنیاهای جدای مارول را به هم متصل می کنند.

بازیگران اونجرز 5 : چه بازیگرانی در این فیلم هستند؟

“آنتونی مک کی”، “سباستین استن”، بری لارسون، کریث همسورث، “الیزابت اولسن”، بندیکت کامبربچ، “چادویک بوزمن”، کریس پرت، “زویی سالدانا”، “دیو باتیستا”، “اونجلین لیلی”، تام هالند و ساموئل ال جکسون باید در این فیلم حضور داشته باشند. این بازیگران به اضافه بازیگران فیلم مورد انتظار “اترنالز” و افراد “شانگ چی” این تیم جدید را تشکیل می دهند. اگر فیلم “چهار شگفت انگیز” هم قبل از این فیلم منتشر شود، شخصیت های آن هم به این گروه اضافه خواهند شد. گروه “چهار شگفت انگیز” هم به نظر می رسد که توانایی رهبری کردن گروه “اونجرز” را دارند. از این به بعد هم بازیگران جدیدی به این گروه اضافه می شوند.

داستان اونجرز 5: داستان فیلم راجع به چه چیزی خواهد بود؟

گروه عظیمی مانند “اونجرز”، بدون هدف، انگیزه یا تهدید به وجود نمی آیند. فیلم های قبلی همه محصول حوادث پیشین بودند که  همزمان اتفاقات آینده را شکل داده بودند. این موضوع می تواند راجع به “اونجرز 5” هم صادق باشد. مخاطبان هنوز در حال فراموشی اتفاقات “آخر بازی” هستند و فاز چهارم فیلم های مارول راجع به بازسازی دنیای فیلم ها است. فیلم های “اونجرز” همیشه سطح بالایی از تنش و خطر را به نمایش می گذارند و برای ساختن آن ها نیاز به چیزی داریم که “میستریو” (Mysterio) آن را “تهدیدی در حد اونجرز” می نامد. این تهدید ممکن است “گالاکتوس” یا یکی از هزاران ضد قهرمان دنیای مارول باشد. اگر به صحبت های “کوین فایگی” راجع به “اونجرز 5” دقت کنیم، شاهد “تولد دوباره ی تیم” خواهیم بود. این تیم شامل شخصیت های قدیمی و شخصیت هایی که در آینده معرفی خواهند شد خواهد بود. همچنین باید خریدی که به تازگی دیزنی از دارایی های کمپانی فاکس داشته را نیز در نظر داشته باشیم و احتمالات ممکن را در نظر بگیریم. فیلم “اونجرز” ساخته خواهد شد ولی از نوعی متفاوت.

مرگ “تونی استارک” و “ناتاشا روناف” و همچنین بازنشستگی “استیو راجرز”، پایان داستان آن اونجرزی بود که ما سال های سال میشناختیم و دوست اش داشتیم. شخصیت “هاوکی” هم به پایان خود نزدیک می شود. اما “هالک”، “ثور”، “فالکون” و “سرباز زمستانی”، در آینده نقش های مهمی برای ایفا کردن خواهند داشت. “دکتر استرنج”، “کاپیتان مارول” و “بلک پنتر” رهبران جدید “اونجرز” خواهند بود. به نظر می رسد “اترنالز” و “شانگ چی” به همراه “نگهبانان کهکشان ها” نیز به گروه “اونجرز” بپیوندند. “زنبورک و مرد مورچه ای” هم عضو مهمی از این گروه خواهند بود.

شرکت کیت بیشاپ در سریال تلوزیونی “هاوکی” امید مخاطبین برای یک فیلم “اونجرز” با بازی نوجوانان را افزایش داده است. برنامه های تلوزیونی شبکه دیزنی پلاس با فیلم ها مربوط هستند. پس جابجایی شخصیت ها امری عادی است. احتمال اینکه “کسی لانگ”، دختر “مرد مورچه ای”، تبدیل به شخصیت استاتوره بشود نیز وجود دارد. معنای “اونجرز” نوجوانان از عنوان اش پیداست. گروهی متشکل از نوجوانان که آماده هستند جای گروه قدیمی را بگیرند. “اونجرز تاریک” گروهی از ضدقهرمان ها هستند که خودشان را به جای ابر قهرمانان جا زده اند. با توجه به رفتار کلی “مردان ایکس”، دیزنی اکنون کارهای “نورمن اوسبورن” را در اختیار دارد و ما میتوانیم در آینده نزدیک شاهد فیلم “دارک اونجرز” باشیم که سرشار از خیانت و خطوط زمانی جابجا شده است.

در فیلم “آخر بازی” شاهد لحظات شگفت انگیزی از دست به دست هم دادن ابرقهرمان های زن برای محافظت از دستکش آهنی و مرد عنکبوتی و جنگیدن با تانوس بودیم. در کامیک بوک ها، این اتفاق به نام فاکتور الف شناخته شده است. گروهی از ابرقهرمانان زن هستند که نیروی مبارزه اند. با توجه به اینکه دیزنی در سال های اخیر نسبت به جریان های فمنیسم و تصحیح داستان روی خوش نشان داده، فیلمی راجع به گروه “فاکتور الف” با استقبال خوبی مواجه خواهد شد.

چه راهی بهتر از قرار دادن “مردان ایکس” رو به روی “اونجرز” برای وارد کردن آن ها به دنیای سینمایی مارول وجود دارد؟ درگیری بزرگی مانند جنگ داخلی می تواند گروه جهش یافته ی “مردان ایکس” را به این دنیا وارد کند و همچنین راه خوبی برای معرفی شخصیت “ددپول” به یک فیلم مارولی با درجه PG-13 خواهد بود. “کوین فایگی” همچنین گفته است که دو یا سه سال دیگر زمان می برد تا مخاطبین، شخصیت های متعلق به کمپانی فاکس را در دنیای سینمایی مارول ببینند. به نظر میرسد فیلم “اونجرز 5” بهترین خوش آمدگویی برای آن ها باشد.

تاریخ پخش اونجرز 5: اکران فیلم چه زمانی خواهد بود؟

در بهترین حالت این فیلم در سال 2023 اکران خواهد شد. ساخت فاز چهارم فیلم های مارول جای زیادی برای ساخت فیلم عظیمی همچون “اونجرز” را باقی نگذاشته است. نیاز است که دنیا به آرامی از نو ساخته شود و اگر تا آن زمان “مردان ایکس” و “چهار شگفت انگیز” هم به این دنیا اضافه شوند، می توان با اطمینان گفت که فاز پنچم نیاز به یک فیلم بزرگ “اونجرز” دارد. به این دلیل، سال 2023 خوش بینانه ترین نتیجه گیری است. صحبت کردن از “اونجرز 5” تنها چند ماه بعد از شوکی که “اونجرز: آخر بازی” به مخاطبین داد حس عجیبی دارد. ولی چه می توانیم بگوییم؟ “اونجرز” پروژه ی عظیمی است و داستان باید ادامه پیدا کند.


امیدواریم از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (24)

بستن فرم

 1. اراک تایمز اپارات

  اردیبهشت 17, 1399

  این دفعه اونجرز 5 با دشمنی بدتر از تانوس ساخته میشه..دارک ساید..شاید

  پاسخ

 2. علی

  فروردین 31, 1399

  قطعا ساخته میشه اونجرز محبوبت ترین آی پی سینما هست چرا مارول از همچین جواهری دست بکشه؟مسئله فقط زمان هست مارول عجله نداره من فک میکنم طی چند سال آینده به تدریج جهش یافته ها و چهار شگفت انگیز وارد دنیای مارول میشن و احتمالا یه ویلین تاپ هم معرفی میشه و ایکس من، اونجرز و چهار شگفت انگیز علیهش متحد میشن! البته گفتم مارول صبر داره متاسفانه فیلم ققنوس سیاه کار مارول را سخت کرد چون دیدگاه مردم به ایکس من خراب شد مارول احتمالا یه مدت صبر میکنه کمترین زمان برای اونجرز ۵ به نظر من هفت یا هشت سال دیگه هست.

  پاسخ

 3. استیو راجرز

  آبان 8, 1398

  با سلام .
  تا قبل از اینکه مقاله ای راجب قدرتمندترین شخصیت های MCU منتشر کنید ، من در این مورد یک سوالی داشتم :
  اینکه به نظر شما در MCU ترتیب قدرت هلا، اودین و تانوس (بدون سنگ بینهایت) به چه صورتی هست ؟؟ مخصوصا راجب شخصیت های هلا و تانوس میخوام اگه ممکنه یک مقایسه ای انجام بدین و بگین که کدومشون قدرتمندتره .
  من میخوام بدونم شما که اطلاعات خوبی دارین نظرتون پاسخ بدین . مرسی .

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به استیو راجرز

   آبان 9, 1398

   چیزی که مشخصه اینه که قدرت اودین از تانوس و هلا بیشتره….
   درباره تانوس و هلا هم از طرفی هلا قدرتهای مختلف و زیادی داره و از طرفی نقطه ضعف هاش هم کم نیستن پس من نظری ندارم…

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به shayan

    آبان 9, 1398

    لطفا حداقل یکی از مدیران خود سایت هم نظر نظرتون رو بگین . مرسی .
    از شما هم بابت پاسخ متشکرم .

    پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   آبان 12, 1398

   سلام استیو،
   فرض من اینه که تانوس بدون دستکش بینهایت باشه،
   فکر میکنم در اینکه اودین قدرتمندتر از تانوس و هلا هست همه تفاهم داریم،
   اما درباره هلا و تانوس من فکر میکنم تانوس هلا رو در مبارزه رو در رو شکست میده، تانوس مدت زیادی توی کمیک با موجودیت مرگ رابطه عاشقانه داشته و در این مدت عملا فناناپذیر هست و نمیشه کشتش! قدرت بدنی و استقامت تانوس اگه بیشتر از هلا نباشه کمتر هم نیست، تانوس درک و دانش بالایی داره و تقریبا تمام نقطه ضعف های حریفاشو قبل از اینکه باهاشون رو در رو بشه میشناسه، از جمله نقطه ضعف های هلا میشه به شنلش اشاره کرد که اگه آسیب ببینه قدرت زیادی از دست میده، و همچنین هلا قدرتش رو از ازگارد میگیره و تانوس اگه بتونه اونو از ازگارد دور کنه قدرتش کمتر میشه، اما در اون سمت تانوس عملا نقطه ضعف خاصی نداره و همیشه آماده مبارزه با حداکثر توانشه.
   این فقط نظر من بود و ممکنه اشتباه باشه.

   پاسخ

 4. kiarash

  شهریور 28, 1398

  به نظرم ویلین بعدی گالاکتوس نباشه چون یه زره قوی نی . اونجرز براش مثل مورچه هستن چون بعضی از شخصیت هاش خیلی ضعیف اند و حتی اگه شانگ چیو التراز و نگهبانان کهکشانو همه اعضافه بشن بازم گالاکتوس خیلی خیلی خیلی قویه

  پاسخ

 5. kiarash

  شهریور 28, 1398

  تام هالند دیگه مال سونی هست دیگه تو اونجرز حضور نداره کلا فکر کنم اسپایدرمن یگه برگشته به سونی.
  پس تو اونجرز حضور نداره اخرین فیلمشم فکر کنم همین دور از خونست

  پاسخ

 6. کیارش

  شهریور 15, 1398

  اخ بالاخره یکی در مورد اونجرز 5 چیزی گفت . به نظر میرسه که گالاکتوس سوپر ویلین بعدی نخواهد بود .
  چرا چونکه حداقل 6 فاز طول میکشه این شخصیت اشنا بشه با جهان . باید دو یا سه فاز صبر کنیم این شخصیتو بشناسیم
  2 فاز صبر کنیم تا هدفشو بفهمیم و 1 فاز مبارزه اصلی این شخصیت با اونجرز .
  به احتمال بالا محافظین کهکشان عضو اونجرز میشن و 4 شگفت انگیز به احتمال 0% واقع زیر صفر درصد چون این فیلم یک افتضاح بود

  ا ف ت ض ا ح

  منتظر پاسخم

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به کیارش

   شهریور 28, 1398

   وایسا بیاد فیلم فنتستیک فور بعد نظر بده…

   پاسخ

   • kiarash در پاسخ به آریو

    شهریور 29, 1398

    الان شما با من بودی

    پاسخ

 7. shayan

  شهریور 11, 1398

  سلام خسته نباشید و خیلی ممنون بابت نوشتن این مقاله ولی میشه گفت زیاد جالب نبود.
  بعد از غوغایی که بازی پایانی کرد یچیز خیلی قابل پیش بینی بود که قسمت پنجم ساخته شه.
  در مورد بازیگران بگم ممکنه بعضی از کسایی که گفتین تو فیلم نباشن مثل کریس همسورث….با این چیزایی که درباره ویلین فیلمش شنیدم اصلا فک نکنم ثور جون سالم بدر ببره.
  اینم بگم تو اول مقاله نوشتین موقق بجای موفق البته زیاد مهم نیست ولی تا جایی که میدونم معنی واژه thunder میشه آذرخش یا رعد و برق.طوفان میشه تورنادو. البته خیلی جاها دیدم میگن طوفان.
  بهرحال بابت مقاله خیلی خیلی ممنون و امیدوارم سایت روز به روز پیشرفت کنه😙😙

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به shayan

   شهریور 11, 1398

   سلام شایان جان، ممنون لطف داری
   قسمت پنجم که قطعا ساخته میشه بحثی روی اون نیست.
   ولی خیلی خیلی بعیده که شخصیتی مثل ثور که بعد از رفتن آیرون من و کپ از MCU تقریبا مهم ترین رکن MCU محسوب میشه رو بخوان تو یه فیلم مستقل بکشن. تقریبا محاله و قطعا اگه اونجرزی وجود داشته باشه ثور هم داخلش خواهد بود. شاید تو پایان بندی فاز چهار یا پنج وقتی که شخصیت های جدید بین مردم محبوب شدن کشته بشه.
   اون غلط املایی هم اصلاح شد 😅
   درسته واژه thunder معنی رعد میده و ما هم اولش رعد نوشته بودیم، ولی دیدیم توی اکثریت مقالات نوشته شده طوفان. منتظریم تا صفحه ویکی پدیای رسمی این فیلم ثبت بشه تا ترجمه رسمی اسمش رو بفهمیم.
   مرسی بابت نقد مقاله، بابت حمایت هم خیلی ممنون. ما هم هر روز بیشتر از قبل تلاش کنیم تا مقالات بهتری ارائه بدیم 🌹

   پاسخ

 8. آریو

  شهریور 10, 1398

  خب اول از همه ممنون از ترجمه ی این مقاله…
  خب مقاله بی ایراد نبود و دوست دارم ایراداتش رو بگم…
  خب اول یه ایراد ریز بگم و اونم اینه که هاوکی نیست؛ هاوک آی هستش(hawk+eye)
  و در ادامه باید بگم که به احتمال بسیار بالا تام هالند دیگه تو MCU بازی نمیکنه و اسپایدرمن متاسفانه دوباره به اون سونی بی در و پیکر پیوسته …
  ایراد دوم اینه که لوکی تو اونجرز و گالاکتوس تو کمیک نبود. یه ویلین یا ابرخبیث بوده! ضد قهرمان به امثال ددپول و پانیشر و رابین هود میگن؛ یعنی کسایی که کار خوب میکنن ولی به هیچ وجه پاک نیستن!
  و ایراد نهایی مقاله از نظرم اینه که احتمال حضور گالاکتوس تو اونجرز 5 به عنوان شخصیت منفی اصلی نزدیک به صفره! ببینین مارول برای آوردن یه باس فایت مثل ثانوس چقدر برنامه ریزی کرد و ویلینای ضعیف به فیلم آورد! مارول الان باید برای این تیم کم تجربه یه ویلین در حد اولتران بیاره و یه باس فایت مثل گالاکتوس رو برای فاز 7 یا 8 (تا اون موقع چقدر پیر میشم!) بذاره! من که یادم نمیاد مارول کاری رو به صورت یهویی انجام بده

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به آریو

   شهریور 11, 1398

   سلام آریو جان،
   در مورد هاوک آی درست میگی اصلاح شد ممنون،
   درباره اسپایدرمن، من به شخصه خیلی بعید میدونم که مارول از دستش بده چون این مدت هم که اونو وارد دنیای خودش کرده تا جایی که میتونسته روش زوم کرده. این بحث ها بیشتر یه جوی شوی تبلیغاتی و تجاری هست تا قیمت رو بالاتر ببرن و بتونن گرون تر شخصیت هارو بفروشن.
   در مورد لوکی هم توی مقاله اشاره شده که توی MCU ضد قهرمانه. گالاکتوس هم ابرخبیث نیست و تا جاییکه میدونم توی اکثر کمیک ها یا قهرمان بوده یا ضدقهرمان. ولی شایعات خیلی زیادی درباره این هست که تو فاز بعدی وارد مارول میشه. انجمن های فن دام سرشار از بحث درباره این موضوع هستن.
   البته منم قبول دارم که الان وقت خوبی برای حضور گالاکتوس توی MCU نیست.
   مرسی بابت نقد مقاله و حتما سعی میکنیم مقالات با کیفیت تری تهیه کنیم 🌹

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به عباس

    شهریور 11, 1398

    راستش عباس آقا من خیلی امیدوار نیستم به حضور اسپایدرمن…
    آخه سونی سابقه ی توهم اشتباه داره و ازش بعید نیست که بخاطر Spider verse و ونوم فکر کنه که دیگه فرمول فیلمسازی رو بیشتر از امثال کوین فایگی میدونه…
    راستش احتمال اینکه حرف شما هم درست باشه بالا هست… شاید مارول یه حرکت جیمز گان طور بزنه تا فن ها رو از خوشحالی نابود کنه…
    والا من خیلی از چهار شگفت انگیز کمیک نخوندم ولی تقریبا مطمئنم که گالاکتوس یه ویلینه…

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به آریو

     شهریور 11, 1398

     دوباره سلام آریو،
     اینم حرفیه احتمال اینکه سونی بگه الا و بلا کاراکترو نمیدم وجود داره ولی قطعا مارول و دیزنی بیکار نمیشینن چون میتونن از همون اسپایدر من میلیاردها دلار سود ببرن تو سال های آینده
     در مورد گالاکتوس، تاریخچه گالاکتوس توی کمیک ها برمیگرده به قبل از بیگ بنگ، اون توی سیاره ای به نام “تا” بصورت یک موجود فانی به دنیا اومد و رفته رفته تونست با بلعیدن سیارات دیگه به زندگیش ادامه بده و به موجودی نامیرا تبدیل بشه. تغذیه گالاکتوس از سیارات و لقبش هم “بلعنده دنیاها” هستش. توی کمیک ها اومده که اگه گالاکتوس از سیارات تغذیه نکنه خواهد مرد و اگه بمیره نظم سیارات بهم میریزه و کل هستی نابود میشه!
     در واقع گالاکتوس برای زنده موندن احتیاج داره که سیارات رو ببلعه و این از روی ذات خبیثش نیست، چرا که چندین بار توی کمیک ها پیش اومده که با ابرخبیث های دیگه وارد مبارزه شده. برای مثال با آدام وارلاک متحد شد تا در مقابل ثانوس بجنگه و از اونجرز پشتیبانی کنه که البته شکست سنگینی خوردن از ثانوس.
     گالاکتوس توی کمیک های چهار شگفت انگیز یک سوپرویلن محسوب میشه ولی خباثتش دست خودش نیست. طبیعتش همینجوریه. مثلا اگه یه گرگ به ما حمله کنه ما باهاش میجنگیم ولی دلیل این جنگ خبیث بودن اون گرگ نیست بلکه طبیعتش همینه.
     مطمئن نیستم، بازم با همه این حرفا شاید بشه گفت سوپرویلنه 😅

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به عباس

      شهریور 11, 1398

      خب قانع شدم عباس آقا…

      پاسخ

  • shayan در پاسخ به آریو

   شهریور 11, 1398

   سلام آریو.
   بعد از اینکه بازی پایانی تبدیل به پر فروش ترین فیلم جهان شد مردم انتظار دارن که قسمت بعدی دست کم از ۲.۵میلیارد رد شه پس فیلم باید خیلی بزرگ باشه.
   مهمترین ویلین فاز های بعدی مارول دورمامو و گالاکتوس هستن که احتمال دیدنشون تو اونجرز۵ بیشتر از صفر درصده.

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به shayan

    شهریور 12, 1398

    احتمال دیدنشون آره ولی دیدنشون به عنوان ویلین اصلی فیلم خیلی کمه…
    مارول به هیچ عنوان انتظار فروش در حد اندگیم رو برای فیلم فاز 4 نداره و منتظر فروش بالا برای فاز 5 و 6 داره…
    من که یادم نمیاد مارول برای فروش بیشتر بدون برنامه کار کنه…

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به آریو

     شهریور 12, 1398

     خب مستر آریو منم نگفتم همینجوری قراره ی فیلم از اونجرز بسازه و ویلینو با ابر قهرمانا بندازه به جون هم…..منظور من اینه به احتمال زیاد اونا(ویلین اصلی) رو توی اونجرز۵ میبینیم..‌.واس معرفی تانوس دیدیم که توی فیلمای اونجرز۱و۲ بهش اشاره شد و منظورش این بود که باید منتظر ی سوپر ویلین باشیم ولی همونطور که گفتم اونجرز الان دیگه میشه گفت بزرگ ترین آی پی دیزنیه یا حداقل یکی از بزرگ ترین هاست!!!فکر نکنم دیگه بیان چند تا اونجرز واس معرفی ویلین بسازن و به احتمال زیاد توی فیلمای انفرادی یا حتی سریالای مارول کم کم این شخصیت رو واس اونجرز آماده میکنن.
     درضمن رفیق گفتی مارول انتظار فروش زیاد از فاز ۴نداره….خب مطمئنا انتظار داره تک تک فیلماش ۱میلیارد رو رد کنن ولی فکر کنم منظورت فروش در حد اونجرز بوده که باید بگم اصلا تو فاز۴ اونجرزی نداریم که مارول امیدی داشته باشه به فروش فضایی نزدیک ۳ میلیارد!!!!!!حتی اینکه توی فاز۵ هم اونجرز نداشته باشیم نباید متعجبمون کنه ولی به احتمال خیلی زیاد تو پایان فاز ۵ ی اونجرز دیگه اکران میشه.

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به shayan

      شهریور 12, 1398

      خب از نظرم مارول اگه یه کم کش بده لذت دیدن فیلم چند برابر میشه! من اگه جای دیزنی باشم یه کم برای این تیم کم تجربه ویلین ضعیف تجویز میکنم…

      پاسخ