بهترین فیلم‌های خون آشامی عاشقانه در تاریخ سینما

زمانی خون آشام بودن موضوع ترسناکی بود و برخی از فیلم ها با استفاده از این مخلوقات اساطیری تماشاگر را می ترساندند. اما اکنون همه چیز فرق می کند. از آنجاییکه خون آشام ها موجودات بی رحمی هستند، درباره آنها روایت های مختلفی وجود دارد. شاید موضوع عشق ممنوعه و روح های درهم شکسته که به عشق زنده می شوند، برای مردم جذاب بودند. در هر صورت با ترکیب فیلم‌های خون آشامی با ژانر رمانتیک، مجموعه جدیدی به ژانر عاشقانه سینما اضافه گردیده است.

اگر شما هم از تماشای داستان های عاشقانه لذت می برید یا عاشق فیلم های ماورایی هستید و به مسائل عاشقانه اهمیت نمی دهید، این فیلم ها را تماشا کنید. با پروشات همراه باشید.


10. ناگفته‌های دراکولا – Dracula Untold – 2014

از زمانی که برام استوکر دنیا را با کنت دراکولا آشنا کرد، مردم از داستان او لذت برده اند. این فیلم شما را با ریشه های داستان کنت آشنا می کند. این فیلم با اشاره به اساطیر مرتبط با داستان های خون آشامی یک اثر اکشن دیدنی خلق می کند. پیش از رنسانس، در ترنسیلوانیا، امپراتوری اتومن قلمروهایشان را تهدید می کند. ولد از تسلیم کردن 1000 پسر، از جمله پسر خودش، به سلطان امپراتوری اتومن خودداری می کند. درنتیجه جنگی رخ می دهد که ولد می داند مردمش پیروز نخواهند شد. ولد با یادگیری درباره موجودی که در غار تاریک زندگی می کند، تصمیم می گیرد هرطوری شده برای نجات مردمش راهی پیدا کند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های خون آشامی که در سال 2018 اکران شدند


9. گرگ و میش – Twilight – 2008

این فیلم طرفداران زیادی دارد اما اگر از این فیلم بدتان می آید، باید بدانید در سراسر جهان سروصدا به پا کرد. موضوع اصلی داستان عشق میان یک خون آشام و انسان است. این چندگانه فروش بالایی داشت و شهرت بازیگران آن را به همراه آورد.

بلا سوان به شهر کوچک فورکس می رود که مردم به طرز عجیبی ناپدید می شوند. به زودی متوجه می شود خانواده خون آشام ها در این شهر زندگی می کنند. اما این خانواده خوب هستند و خون آشام های بد مردم را می خورند. او عاشق ادوارد شده و به دنیایی وارد می شود که انسان بودن خطرناک است.

همچنین بخوانید: معرفی 15 فیلم جذاب و دیدنی شبیه گرگ و میش (Twilight)


8. گرسنگی – The Hunger – 1983

میریام بلی لاک خون آشامی است که عشاق جوان را برای خود انتخاب کرده و آنها را به خون آشام تبدیل می کند. هنگامی که معشوقه جوان 200 ساله او، جان، پیر می شود، او از سارا که متخصص افزایش سن است کمک می گیرد. جان به زودی متوجه می شود که خون آشام بودن هم جوانی جاودانه را به او نمی دهد. میریام جان را کنار گذاشته و سارا را به عنوان معشوقه بعدی خود انتخاب می کند. با ایجاد مثلث عشقی، حقایق تاریکی درباره میریام و معشوقه هایش آشکار می شود.

همچنین بخوانید: معرفی 15 سریال جذاب و دیدنی شبیه خاطرات خون آشام (The Vampire Diaries)


7. بیزانتیوم – Byzantium – 2012

کلارا وب به همراه دخترش الینور در حال فرار است. آنها سرانجام در شهر ساحلی پناه میگیرند و الینور فرانک را دیده و عاشق هم می شوند. در این بین کلارا صاحب هتل را فریفته و با اداره تجارت او می خواهد برای خود و دخترش پول جمع کند. کلارا دخترش را به خون آشام تبدیل کرده و به دلیل تخطی از قوانین، برادران خون آشام به دنبال آنها هستند. در نهایت هردویشان، کلارا و دخترش، باید میان عشق و بقا یکی را انتخاب کنند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم خون آشامی پرطرفدار که در حال ساخت هستند


6. تاریکی نزدیک – Near Dark – 1987

پیش از اینکه کاترین بیگلو به سمت فیلم های نظامی برود، ژانر خون آشامی را امتحان کرد. کلب کولتون گاوچرانی است که با خواهر و پدرش زندگی می کند. شبی در بار مائی را ملاقات می کند. در مائی، علاوه بر زیبایی، چیزی وجود دارد که او را جذب می کند. او احساساتش را نشان می دهد، اما شبی که قرار بود رمانتیک باشد ترسناک می شود، زیرا مائی از ناحیه گردن به کلب ضربه زده و فرار می کند. روز بعد، کلب متوجه می شود نمی تواند زیر آفتاب قرار بگیرد و تشنه خون است. گزینه دیگری برای او نمانده، تنها می تواند خانواده را ترک کرده و به گروه خون آشام های مائی بپیوندد.

همچنین بخوانید: اگر از طرفداران گیلرمو دل تورو هستید این ۱۰ فیلم را نباید از دست دهید!


5. دراکولای برام استوکر – Bram Stoker’s Dracula – 1992

یک فیلم زیبا با بازی دیدنی گری الدمن. اگر به فیلم های کلاسیک، دراکولا و همسرش (مینا هارکر) علاقه داشته باشید، از این فیلم خوشتان می آید. یک فیلم اقتباسی از رمان برام استوکر که در سال 1462 آغاز شد. زمانی که ولد دراکولا از جنگ بازگشته و متوجه می شود همسرش مرده است. دراکولا برای بازگرداندن او ایمانش را زیر پا گذاشته و خون آشام می شود. حدود چهار قرن بعد، متوجه می شود همسرش در وجود مینا احیا شده است. قدرت عشق باعث می شود او هرچیزی که سر راهش است را کنار بگذارد.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه مردگان متحرک (The Walking Dead)


4. عطش – Thirst – 2009

یک فیلم از کره جنوبی با اقتباس از رمان کلاسیک امیل زولا با رگه هایی از مضامین خون آشامی. سنگ-هیون داوطلب واکسن جدیدی شده اما نتیجه آنطور که باید پیش نمی رود. او به خون عطش داشته و تنها با نوشیدن آن زنده می ماند. با ملاقت دوست کودکی اش به همسر او تائه-جو جذب می شود. از آنجاییکه زن از زندگی اش راضی نیست، به هم ملحق می شوند. بنابراین داستان عشق، خیانت و قتل خلق می شود.

همچنین بخوانید: 25 درام برتر سینمای کره جنوبی


3. دختری در شب تنها به خانه می ‌رود – A Girl Walks Home Alone at Night – 2014

آرش برای مخارج خانه و نگهداری از پدر معتادش سخت کار می کند. برای پرداخت بدهی پدرش با مواد فروشان درگیر می شود. شبی که در یک خیابان متروک قدم میزند، به زنی برمی خورد که باعث آرامش او می شود. آرش متوجه عجیب بودن زن می شود، اما کاری از دست او ساخته نیست. بنابراین با وجود دروغ های زن عاشق او می شود. درحالی که زن به دلیل انسانیت و احساسات آرش به او نزدیک می شود، نمی خواهد با بودن در کنار او آرش را به خطر بیندازد. پس از افشای حقیقت آرش باید به انتخاب دست بزند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های زامبی سال 2019-2020 کدام اند؟


2. آدم درست را راه بده – Let the Right One In – 2008

اسکار یک کودک دردسرساز است. همکلاسی ها او را کتک زده، والدینش طلاق گرفته و پدر الکلی اش به او توجه نمی کند. او که با مادرش زندگی می کند، برای رهایی از مشکلات به تخیل خود پناه می برد. روزی همسایه جدیدی به آپارتمان بغلی می آید. گرچه همسایه منزوی است اما اسکار و الی باهم دوست می شوند. آن دو آنقدر باهم وقت گذرانی می کنند که اسکار درباره عادت و رفتارهای عجیب او می اندیشد. با افزایش حضور او در شهر تعداد قتل ها افزایش یافته و اسکار به این موضوع پی می برد.

همچنین بخوانید: 25 فیلم ترسناک برتر درباره زامبی


1. تنها عاشقان زنده ماندند – Only Lovers Left Alive – 2013

تیلدا سوئینتن و تام هیدلستون یک زوج خون آشام چند صدساله هستند که طی سال ها در زمینه های هنر، علم و ادبیات فعالیت می کنند. آنها در رابطه با دسترسی به خون نیز احتیاط می کنند و از استفاده از خون انسان پرهیز دارند. با این حال این پرهیز طی سال ها بر ادم تاثیر گذاشته و به خودکشی تمایل دارد، بنابراین ایو تصمیم دارد تا دوباره خون را به او توصیه کند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های ترسناک قرن 21 به همراه تریلر و خلاصه داستان


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (55)

بستن فرم

 1. ستایش

  بهمن 18, 1400

  من یه فیلم دیدم زیاد یادم نی هرکی میدونه اسمشو بگه یه دختری بود تو دانشگاه یه اکیپی میبینه که سفید پوست و خون آشام هستند بعد دختر پسره عاشقه هم میشن یه روز پسر دختر رو میبره پیش خانوادش و دوستاش اونا متوجه میشن انسان و میخوان خون دخترو رو بخورن دیگه هیچی یادم نی 🥲
  راسی چهار قسمت هم بود

  پاسخ

  • نازآ فرین در پاسخ به ستایش

   بهمن 21, 1400

   اسمش گرگ و میشه یا توالایت هم بزنی میاره

   پاسخ

  • غزل در پاسخ به ستایش

   بهمن 22, 1400

   به احتمال زیاد فیلم گرگ میش هست
   دختره تو دانشگاه عاشق پسرخون آشام میشه و بعد پسره اونو میبره تو جنگل تو یه خونه با خانواده خون اشام خودش اشنا میکنع و ازدواج هم میکنن
   فیلمم 4سری هس

   پاسخ