لیست 25 تایی بهترین سوپر ویلن های کیهانی در دنیای مارول

با پیشرفت دنیای مارول ابرویلن ها نیز رفته رفته به قدرت بیشتری دست پیدا کرده و با ابرقهرمان ها مبارزه می کنند. در کتاب های کمیک شاهد معرفی شخصت های دنیاها و کهکشان های دیگر هستیم که تمام شان گرد هم می آیند. تا جایی که نه تنها یک دنیا، بلکه شاهد دنیاهای مختلف (مالتی ورس) هستیم. ابرویلن های مارول خطرات و تهدیدهای سیارات دیگر برای انسان را نشان می دهند. ویلن های کمیک می توانند زمان را تغییر دهند، ماده را دستکاری کنند، امواج مختلف ارسال کنند و حتی یکدیگر را فریب دهند. به نظر می رسد قدرت ویلن های کیهانی از ابرویلن های زمین بیشتر باشد، زیرا از قانون گرانش و علوم پیروی نمی کنند. آنها بیگانه، قدرت مطلق، موجودات بی همتا و اربابان جنگ فرا-کهکشانی هستند که می توانند هر دنیایی را شسکت دهند.

مشکل اینجا بود که هر کدام از این ویلن ها قدرت های کهکشانی خود را دارند و مشخص نیست که چگونه می توان این قدرت ها را کاهش داد. در ژانری که توانایی های ابرقهرمانی الزامی است و می توان با قدرت تفکر یک دنیا را ویران کرد، چه کسی می تواند از بقیه قدرتمندتر باشد؟ بنابراین مبارزه های میان فضا و زمان و داستان ها و چندگانه های مختلف خلق می شود. رتبه بندی ابرویلن های این دنیا بسیار مشکل است اما تلاش برای قرار دادن آن ها کنار هم و مقایسه آنها می تواند جالب باشد. با پروشات همراه باشید.


25. ونوم – VENOM

گرچه ونوم در فیلم خود به عنوان ضدقهرمان ظاهر شد، اما در دنیای مارول اغلب یک ویلن بود. سیمبیوت بیگانه کالبد ادی بروک را برداشت و قدرت جدیدی به جسم و روح او بخشید. این شخصیت در ابتدا در مقابل مرد عنکبوتی قرار داشت و خشم خود را روی او خالی می کرد.

ونوم چه پوست و استخوان باشد یا یک موجودات عظیم الجثه، به عنوان یک ویلن قدرت های بسیاری دارد.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


24. رونان مدعی – Ronan the Accuser

یک ارباب جنگ از امپراتوری کری و ضد استار-لرد که می توان او را نوعی هالک مذهبی و معتقد نامید. او می تواند به همراه ارتش خود دنیاهای دیگر را نابود کند. تاریخچه شخصیت او پیچیده است (گرچه “نگهبانان کهکشان” (Guardians of the Galaxy) او را یک ویلن نامید) و همیشه دست راست تانوس محسوب می شود. در سال های اخیر، او به عنوان یک ضدقهرمان نمایش داده شده و عطش او برای قدرت های کهکشانی تمامی ندارد.


23. تراکس – TERRAX

یکی از نیروهای پیشرو گالاکتوس که زمانی یک تیروس، ارباب جنگ قدرتمند جهان بیرج (Birj) بود. او به چهار شگفت انگیز کمک کرد (تا اسفینکس را شکست دهند) و هنگامی که در معرض گالاکتوس قرار گرفت به یک تراکس تبدیل شد. قدرت او برای دستکاری سنگ و صخره ها چند برابر افزایش یافت. او می تواند هرچیزی را تغییر دهد.

این توانایی در کنار داشتن تبر کهکشانی (هدیه ای از گالاکتوس) او را به یک موجود ترسناک تبدیل می کند که می تواند دنیاها را نابود کند.

همچنین بخوانید: لیست قدرتمندترین موجودات کیهانی در دنیای مارول، از استرنجر تا والای همگان


22. رونوس – RAVENOUS

گالاکتوس در زمان های مختلفی در تایم لاین دنیای مارول، قدرت کهکشانی که یکی از قدرتمندترین نیروی های جهان است را تصاحب کرده است. از بین نیروهای معدودی که می توانند با قدرت کهکشانی مقابله کنند، نیروی Opposing Force است که تحت تسلط رونوس قدرتمند است.

رونوس به عنوان دست راست آنیهیلوس، باید گالاکتوس را در ماجراجویی هایش برای پایان دنیاها شکست دهد. او با رونان و امپراتوری کری همراه شده و بسیاری از قهرمان های مطلق مارول را شکست داده است.


21. مایکل کورواک – MICHAEL KORVAC

کورواک که زمانی تکنسین کامپیوتر زمین-691 بود، به انسان خیانت کرد و هنگامیکه جنبش برادران بالدون (Brotherhood of Baldoon) زمین را به اسارت در آوردند، با آنها متحد شد. او به یک کامپیوتر بزرگ دست یافت و به یک سایبورگ تبدیل شد. متاسفانه توانست توانایی های حماسی، از جمله قدرت گرند مستر و گالاکتوس را روی سیستم خود نصب کند.

کورواک موفق شد به قدرت کیهانی دست یابد که او را تبدیل به یکی از قدرتمندترین موجودات جهان کرد. او با کمک این قدرت توانست انتقام جویان و نگهبانان کهکشان را شکست دهد.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم های جهان سینمایی مارول کدام ها هستند؟


20. بلاستار – BLASTAAR

بلاستار یکی از شاهان بالور (Baluur) در منطقه منفی (Negative Zone) است که پس از دنبال کردن مستر فنتسنیک (Mister Fantastic) در یک پرتال میان ستاره ای در کهکشان تصمیم گرفت زمین را نابود کند. او سرانجام به سختی شکست خورد و هنگامی که به دنیای خود بازگشت تصمیم گرفت قدرت کنترل کننده آنیهلیوس را گرفته و با افزایش قدرت خود تعادل آن را بهم بزند.

بالاستر علاوه بر قدرت کنترل کننده کهکشانی، به دنبال سنگ های ابدیت هم رفته تا تانوس را متوقف کند و به سلاح ابدیت دست یابد، اما موفق نبوده است.


19. ایجیز – AEGIS

یک ویلن ابدی و جاودانه که به همراه تنبروس (Tenebrous) دو موجود مسن و سرآغاز کیهان هستند. پس از اینکه همراهش، دیابلری آشوب به او خیانت کرد، او برای انتقام شروع به نابود کردن دنیاها کرد تا اینکه گالاکتوس او را در زندان کیلن (Kyln) زندانی کرد، او پس از آن به “بانوی غم” معروف شد.

ایجیز می تواند انرژی کهکشانی را دستکاری کند. قدرت و سرعت او با موج سوار نقره ای و گالاکتوس برابر می باشد و دشمن بسیار نیرومندی است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


18. دیابلری آشوب – DIABLERI OF CHAOS

دیابلری مانند ایجیز و تنبروس یکی از چندین خدایانی است که به شکل ویلن درآمده است.  دیابلری آشوب، با استفاده از روح آشوبگر نظم را برهم زده و به همین ترتیب میان آشوب و نظم تعادل ایجاد می کند.

هنگامی که انگیزه جهان برای موجودیت به پایان رسید و کنار رفت، او به دنبال راهی برای ایجاد آشوب بود و با قدرت و نیروی خداگونه خود جهان را به جنگل داخلی میان خدایان تبدیل کرد. این گالاکتوس بود که او و نیروهای ویرانگرش را نابود کرد.


17. تنبروس – TENEBROUS

تنبروس مانند خدایان دیگر جهان را به شکل امروزی درآورد، اما برخلاف آن ها بر نیروی سیاه یا ماده اولیه جهان نیز تسلط دارد.

تنبروس مانند ایجیز و دیابلری آشوب قدرت و نیروی خداگونه داشته و می تواند در مقابل گالاکتوس قرار بگیرد. تنها نقطه ظعف او قرارگیری در معرض انرژی نیروی میان جهان و منطقه منفی است. او از اسارت کیلن نجات یافت و از موج آنیهیلوس نیز زنده بیرون آمد.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


16. سیتوراک – CYTTORAK

منبع قدرت جاگرنات از نیروی کهکشانی سیتوراک به دست می آید. یک موجود زمینی که به کهکشان کریمسون تبعید شده و می تواند با سنگ سیتوراک قدرت های خود را کنترل کند.

سیتوراک مانند خدایان قدرت های بی نهایت رازآلود دارد. سن او به خدایان و ایزدبانوهای کهن روی زمین رسیده و قدرت های کهکشانی ویلن ها و قهرمان ها را داراست. او حتی می تواند کل مردم روی زمین را به پرستش خود مجبور کند.


15. اورمایند – OVERMIND

یک نیروی بیگانه از دنیای ایونگ (Eyung) که یکی از جاوادنه های زمین و گلادیاتورهاست. او که در آغاز زندگی یک گرون بود، پس از حمله گیگانتیان ها به مردم خود ذهن میلیون ها تن را به اسارت خود درآورد.

توانایی های روانی او نامحدود هستند، مخصوصا اینکه میلیون ها ذهن را در خودآگاه خود حمل کند. او می تواند استرنجر و گالاکتوس را از لحاظ توانایی ذهنی محدود کند. او یک قدرت مطلق و مبارز جنگ های میان کهکشانی است.

همچنین بخوانید: ترتیب تماشای فیلم های مارول، از مرد آهنی تا انتقامجویان: آخر بازی


14. آنیهیلوس – ANNIHILUS

آنیهیلوس که زمانی پادشاه منطقه منفی نام داشت، یک ویلن کهکشانی است که بر یک بعد تسلط داشت و این برای او کافی نبود. تقلای او برای قدرت و تسلط بر جهان به وقایع “موج نابودی” انجامید. او به همراه ارتش خود منطقه منفی را ترک کرد، با استار-لرد و موج سوار مبارزه کرد و توسط گالاکتوس متوقف شد.

سلاح منتخب او، کنترل کهشکانی (the Cosmic Control Rod)، به او این قدرت را می دهد تا انرژی کهکشانی را تحت سلطه خود دربیاورد. او ابرقهرمان های قدرتمندی مانند ثور را شکست داده و هربار که شکست می خورد خود را احیا می کند.


13. مولکول من – MOLECULE MAN

او که در ابتدا متخصص آزمایشگاه بود و اوون ریس نام داشت، پس از یک تصادف و قرار گرفتن در معرض رادارها به نیروهای کهکشانی دست یافت. او حتی کرم چاله ای خلق کرده که قدرت مطلق یعنی بیاندر او را بییند.

از آنجاییکه او می توانست موکول های اطراف را دستکاری کند و این قدرت او بسیار عظیم بود نام مولکول من را انتخاب کرد. یک موجود چند لایه ای که می تواند در هر جهانی وجود داشته باشد و حتی می تواند مورد پرستش قرار بگیرد و این قدرت را برای کنترل دیگران به کار می برد.

همچنین بخوانید: راهنمای سنگ های بی نهایت مارول و نحوه پیدا شدن آن توسط تانوس


12. ماگوس – THE MAGUS

او که زمانی یک انسان کامل با نام “او” (یا حتی آدم) شناخته می شد، جنبه تاریکی به نام ماگوس دارد که یک ابرویلن قدرتمند است. ماگوس کلیسای حقیقت جهان، دنیای مذهبی را کنترل کرده و هرکاری که دوست دارد انجام دهد.

او تمام قدرت های ادم وارلوک، مانند دستکاری مواد، استفاده از انرژی کهکشانی و بصیرت کهکشانی را داراست. او حتی گاهی سلاح ابدیت و سنگ روح را در اختیار داشته است.


11. هلا – HELA

گرچه هلا را نمی توان حقیقتا یک موجود کهکشانی نامید، اما یک موجود مطلق است زیرا مانند همه موجودات کهکشانی در ناحیه خاکستری زندگی می کند. دنیای زیرزمینی از آن اوست و در آنجا به عنوان ایزدبانوی مرگ و آشوب بر مبارزان حکومت می کند.

او زمانی دختر اودین بود و زمانی که به خاطر برگرداندن صلح و آرامش به آزگارد توسط اودین به جهنم رانده شد، به یکی از شرورترین ویلن های دنیای مارول تبدیل شد.

همچنین بخوانید: لیست قدرتمندترین موجودات کیهانی در کمیک های DC


10. ایگو سیاره زنده – EGO THE LIVING PLANET

هیچ قدرتی به اندازه قدرت سیاره نیست. ایگو موجودی است که به عنوان یک سیاره زنده به قدرت کهکشانی و آگاهی جهانی دست یافته است. او حتی گاهی اوقات در مقابل سیاره برادرش (آلتر-ایگو) قرار گرفته تا ثابت کند از او قدرتمندتر است.

او برای مقابله با گالاکتوس، موجودات زمینی و جهان را می خورد تا انرژی لازم را به دست آورد. رفتارهای خشونت آمیز او به نابودی باقی سیارات منجر می شود.


9. مغضوب – THE FALLEN ONE

اولین پیشروی گالاکتوس و پیشگام خشم و غضب، که به دلیل ماهیت خود رانده شد. او به انرژی سیاه کهکشان دست یافت و می تواند ماده سیاه، ماده اصلی جهان، را تحت کنترل درآورد.

او علاوه بر داشتن قدرت نور، می تواند ماده را کنترل کرده، بر نیروهای الکترومغناطیسی تسلط داشته و قدرت کافی برای شکست تانوس و گالاکتوس را دارد.

همچنین بخوانید: ققنوس در برابر تانوس؛ کدام شخصیت در مبارزه پیروز خواهد شد؟


8. درمامو – DORMAMMU

درمامو به عنوان حاکم بعد تاریک و دارای قدرت های رازآلود، ماورایی و کهکشانی دشمن اصلی دکتر استرنج است. او حیات و جهان را تهدید کرده و برای غلبه بر زمین قلمروی تاریکی را رها می کند.

او می تواند خود را به هرشکلی درآورده و با هر میزان انرژی بر فضا و زمان مسلط شود. درمامو قوی ترین موجود بعد تاریک است، از پرستش پیروان خود قدرت می گیرد و نقاط ضعف اندکی دارد.


7. مفیستو – MEPHISTO

مفیستو به عنوان یکی از نیروهای تاریک کهکشانی دشمن بزرگ موج سوار نقره ای است. او به عنوان یکی از ویلن های مارول، با ابرقهرمان ها و ابرویلن ها مبارزه می کند.

او می تواند بر جادوی تاریک و انرژی های تاریک کهکشانی مسلط شود. او می تواند انرژی اطراف، از جمله انرژی میان کهکشانی را دستکاری کرده و شکل و حقیقت اطراف خود را دگرگون کند. اگر حتی نابود شود خود را احیا می کند و قدرت او در ویرانی کهکشان ها زبانزد است.

همچنین بخوانید: تانوس در برابر دارک ساید؛ کدام یک پیروز مبارزه خواهد بود؟


6. میکابوشی – MIKABOSHI

یک موجود مطلق با الهام از اهریمن ژاپنی به همین نام که برای کنترل جهان با دموگورگ (Demogorge) مبارزه کرد. او به دنبال شمشیر قوی گراسکاتر (Grasscutter) است تا بتواند کامی، موجودات چند بعدی که مورد پرستش قرار می گیرند، را شکست دهد.

قدمت میکابوشی به پیش از جسم سیاه تشکیل دهنده جهان بازمی گردد. او با دستکاری ماده، تغییر چهره و تیراندازی شعله های انرژی، می تواند از ثور تا خدایان المپوس را شکست دهد. بنابراین تقریبا می تواند کل جهان را نابود کند.


5. بیاندر – THE BEYONDER

بیاندر زمانی قوی ترین موجود مارول و کهکشان محسوب می شد. او که در داستان جنگ های مخفی معرفی شد، ابرقهرمان ها و ویلن ها را دستگیر می کند تا در مبارزات گلادیاتوری دنیای نبرد در مقابل هم قرار بگیرند.

او گرچه جنبه انسانی هم داشته و از این میزان از شخصیت های دیگر پیشتر است، اما عطش او برای مشاهده نبرد خیر و شر تمامی ندارد. گرچه قدرت های او وسیع است، اما ویلن های دیگری مانن دکتر دوم هم به قدرت او دست یافته اند.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


4. فینکس فورس – THE PHOENIX FORCE

فینکس فورس به عنوان نتیجه ادغام جین گری و نیروی کیهانی قدرت و هوس خلق شد و در زمان وقایع چندگانه “دارک فینکس” موجودیت یافت. او اکنون یکی از بزرگ ترین ویلن های دنیای مارول است.

فینکس فورس میزبان های بسیاری داشت که برخی از آنها قدرتمندترین قهرمان های مردان ایکس بوده اند، اما بسیاری از آنها را کنار گذاشته و حتی توسط سیارات مختلف هم امتحان شده است. اگر این نیرو در دست افراد شرور قرار بگیرد می تواند کل جهان مارول را شکست دهد.


3. تانوس – THANOS

تانوس را یکی از بزرگ ترین تهدیدهای دنیای مارول می نامند. او می تواند با یک مشت کل کهکشان را نابود کند. او که اخیرا در فیلم های “نگهبانان کهکشان” (Guardians of the Galaxy) و “انتقام جویان: جنگ بی نهایت” (Avengers: Infinity War) و “انتقام جویان: پایان بازی” (Avengers: Endgame) حضور یافته، به عنوان یک ویلن تاریخچه پیچیده ای دارد.

شاید این ویلن از نظر نیرو و استقامت به پای برخی از ویلن های دیگر نباشد، اما می تواند جهان های مختلف را نابود کرده، به سلاح ابدیت دست یافته و بی درنگ همه چیز را نابود نماید.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


2. آبراکساز – ABRAXAS

با پیدایش اولین جهان و پیش از شکل گیری جهان های مختلف آبراکساز ظهور کرد. او در مقابل اترنیتی قرار داشته و می تواند به خلق جهان منجر شود. اترنیتی برای پیشگیری از بی نظمی های آبراکساز، او را به یک جهان محدود کرد تا نتواند همه چیز را ویران کند.

قدرت آبراکساز فراتر از درک انسان است و می تواند زمان و حقیقت را دستکاری کند و تا جایی که می خواهد همه چیز را ویران نماید.


1. گالاکتوس – GALACTUS

شناخته شده ترین و قدرتمندترین موجود کهکشانی در دنیای مارول که نماد قدرت کهکشانی بوده و بنابراین قدرمندترین ویلن محسوب می شود. او برای موجودیت خود باید کل جهان ها و ساکنان آن را ببلعد.

او که زمانی یک موجود میرا به نام گالان بود، با ادراک ششم جهانی ادغام شد و با بقا در “انفجار بزرگ” و در کنار قدرت های بزرگ و مطلق دیگر، توانست خود را به قوی ترین بعد دنیای کهکشانی تبدیل کند.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابرقهرمانی که در سال 2019 منتظر اکران شان هستیم


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (5)

بستن فرم

 1. محسن

  اسفند 11, 1398

  این رده بندی اشتباههه‌ بیاندرز دومین شخصیت قدرت مند کل ماروله بعد از والای همگان بعد رتبه پنج دادی بش؟

  پاسخ

  • علی در پاسخ به محسن

   خرداد 13, 1399

   عزیزم این مقاله در مورد ویلن ها و ضد قهرماناست پس ممکنه ابرشرور ها قویتر باشن.

   پاسخ

 2. عطا

  اسفند 9, 1398

  به نظرم جای مارکیو آو دث و دکتر دووم و آبوکالیبس و کانگ و بعضی از سلستیال ها و بیاندر ها و اسکرال ها و کری ها و چیتاری ها و یکی دوتای دیگه خالی بود….در ضمن مولکول من و فونیکس فورس اکثرا طرف سوبرهیرو ها هستند….

  پاسخ

  • عطا در پاسخ به عطا

   اسفند 9, 1398

   و مد جیم جاسبر و میستر ام و متیو مولی(اگه این دو تا رو سوبر ویلن بدونیم) و سورتور و لوکی و یمیر و آنسلات و وان بیلو ال و هانگر و این ویلن جدید کمیکای ثور و بور د گاد بوچر و د ووید و آنتی من و هایدرانت و اولتران…….

   پاسخ

 3. shayan

  مرداد 12, 1398

  سلام خسته نباشید.
  مقاله خیلی خوبی بود لطفا بیشتر از این نوع مقاله ها یا مقاله هایی که دوتا شخصیت با هم مقایسه میشن (مثلا سوپرمن و ثور یا ثور و هالک)بیشتر بزارید.ممنون❤❤❤

  پاسخ