5 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “بهتره با سال تماس بگیری” (Better Call Saul)

اگر سریال “برکینگ بد” (Breaking Bad) را دوست دارید، احتمالش وجود دارد که از سریال “بهتره با سال تماس بگیری” نیز خوشتان بیاید. هنگامی که وینس گیلیگان با سریال “برکینگ بد” شناخته شد، به زودی به یکی از نوآورترین و خلاق ترین چهره های صنعت تلویزیون تبدیل شد. “برکینگ بد” نه تنها یک سریال محبوب بلکه یکی از بهترین سریال های مشهور تلویزیون است. اغلب سریال های محبوب با سری های دیگر همراه می شوند، به این امید که سری های جدید موفقیت سری های پیشین را تکرار کند. با این حال، سریال “بهتره با سال تماس بگیری” نوعی سریال مستقل است که در نوع خود شاهکار بوده و از لحاظ شخصیت پردازی، داستان و نویسندگی، به اندازه “ّبرکینگ بد” خیره کننده است.

این سریال درباره شخصیت سال گودمن، وکیل والتر وایت در سریال “برکینگ بد” است. در سریال پیشین متوجه شدیم او گذشته پیچیده و رمز و رازهای تاریک خود را دارد. در سریال “برکینگ بد” تا حدی به این شخصیت پرداخته شد، ما با بررسی گذشته او توانستیم تا حدی به دلیل رفتارهایش پی ببریم. باب ادنکیرک در نقش گودمن اجرای درخشانی دارد. از دیگر شخصیت های “برکینگ بد” در این سریال عبارتند از گاس فرینگ، هکتور سالامانکا، توکو و مایک. داستان درباره یکی از وکلای فریبکار و جالب دنیای مدرن تلویزیونی است. در اینجا می خواهیم سریال های مشابه را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


5. چگونه از مجازات قتل فرار کنیم – How To Get Away With Murder – 2014

سریالی از پیتر نواک درباره زندگی شخصی و حرفه ای یک وکیل موفق به نام آنالیس کیتینگ که علاوه بر موفقیت در حرفه خود و تحسین موکلین، پروفسور حقوق در دانشگاه است. پنج دانشجوی برتر او کارآموز او هستند و موفقیت آنها در پرونده شان برای او حیاتی است. به زودی کیتینگ و کارآموزهایش در دو پرونده قتل دگیر می شوند و تجربه های کیتینگ باید به آنها کمک کند تا موکل ها زندانی نشوند.

یک سریال تریلر جذاب با بازیگران با استعداد. ویولا دیویس برنده جایزه اسکار نقش آنالیس کیتینگ را ایفا می کند. او برای اجرای این نقش جایزه بازیگر برتر درام امی را دریافت کرد. شخصیت های گودمن و کیتینگ از بسیاری جهات شباهت دارند.آنها آنقدر به دنیای مجرمین نزدیک هستند که خودشان نیز از انجام جرایم ابایی ندارند. به همین دلیل در شرایط تهدیدآور قرار گرفته و برای دور کردن خطر از زندگی شخصی و حرفه ای هرکاری می کنند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین سریال های ساخته شده توسط شبکه نتفلیکس


4. برکینگ بد – Breaking Bad – 2008-2013

داستان از همینجا شروع شد. روزی که سریال برکینگ بد با نمایش برایان کرانستون برهنه از شبکه AMC پخش شد، همه ما می دانستیم که شاهد یک سریال جذاب هستیم. داستان درباره شخصیت والتر وایت، یک معلم شیمی، است که به جایگاهی که باید نرسید. هنگامی که به سرطان مبتلا می شود، تصمیم می گیرد با تولید و فروش مواد مخدر درآمدزایی کند. به زودی به یکی از معروف ترین موادفروشان تبدیل شده و بهترین مواد مخدر را تولید می کندد. به زودی شهرت او به عنوان هایزنبرگ، آشپز بزرگ، افزایش یافته و مافیا به دنبال او هستند.

فیلمنامه دیدنی و خوش ساخت بودن سریال باعث محبوبیت آن شد. اجرای زیبای برایان کرانستون، آرون پل در نقش جسی پینکمن و آنا گان در نقش همسر والتر، اسکایلر، دیدنی بود. والتر شخصیتی است که به جایگاهی که سزاوارش بود نرسید. اما با ورود به دنیای مواد مخدر متوجه می شود برای این کار ساخته شده است. البته حق دارد زیرا به زودی امپراتوری میلیون دلاری خود را تشکیل می دهد. قدرت به دست آمده او به والتر این اجازه را می دهد تا زندگی مرفهی داشته باشد. لایه های روانی این شخصیت به خوبی به نمایش درمی آید. برخی از قسمت های این سریال در عرصه سریال های تلویزیونی شاهکار محسوب می شوند. کرانستون به خاطر اجرا در این سریال چهار بار جایزه امی برترین بازیگر مرد درام را دریافت کرد.

همچنین بخوانید: معرفی 15 سریال جذاب و دیدنی شبیه برکینگ بد (Breaking Bad)


3. پیت شیاد – Sneaky Pete – 2015-2019

سریالی از دیوید شور و برایان کرانستون درباره مردی به نام ماریوس که پس از محکومیت آزاد می شود. اما خبر ندارد گانگستری که این مرد زمانی از او سرقت کرده به دنبالش است. سپس تصمیم می گیرد با نام مستعارش هم سلولی اش، پت، زندگی کرده و هویتش را پنهان نماید. ماریوس حتی با خانواده پیت زندگی می کند و آنها نیز به هویت او پی نمی برند.

با این حال زندگی با هویت دیگر مشکلات خاص خود را دارد و بنابراین ماریوس از چاله به چاه می افتد. دلیل قرار گرفتن این سریال در این لیست این است که شخصیت اصلی با هویت جعلی زندگی می کند تا از گذشته خود فرار کند. مانند شخصیت جیمی مک گیل که اکنون با نام سال گودمن زندگی جدیدی را آغاز کرده است.  هردوی این شخصیت ها برای ادامه زندگی خود هویت شان را تغییر داده اند. نام خانوادگی تنها یک نماد است، این حقیقت وجودی انسان هاست که اهمیت دارد و نمی توان از آن فرار کرد. این فیلم با تحسین منتقدین مواجه شد و جنبه های کمدی و درام جنایی آن مورد تحسین قرار گرفت.

همچنین بخوانید: معرفی 15 سریال جذاب و دیدنی شبیه فرار از زندان (Prison Break)


2. فارگو – Fargo – 2014

یک سریال تلویزیونی با الهام از یکی از جذاب ترین فیلم های درام جنایی به نام همین نام ساخته برادران کوئن. هر فصل سریال براساس داستان متفاوتی است اما یکی از شخصیت ها به فصل های اول و دوم مربوط است. فیلمنامه این سریال تا حدودی به سریال “بهتره با سال تماس بگیری” شباهت دارد و به همین دلیل در این لیست جای گرفت. هردو سریال به شرایط و شخصیت هایی می پردازد که در شرایط بغرنج گیر افتاده اند. این موضوع خشونت غیرمنتظره ایجاد کرده و بر مخاطب تاثیر می گذارد. این سریال به دلیل شخصیت پردازی خاص و داستان خیره کننده شهرت یافت.

همچنین بخوانید: 10 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال اشیای تیز (Sharp Objects)


1. ری داناوان – Ray Donovan – 2013

ری داناوان یکی از شجاع ترین شخصیت های تلویزیونی است که وظیفه اش کاهش مشکلات میان قانون و موکلین است. اما در حین رفع مشکلات مردم زندگی خودش پیچیده می شود. پدرش که مجرم سرسختی است از زندان آزاد شده و در زندگی او مشکلاتی را به بار می آورد. ری هم مانند سال در مواجهه با مشکلات جسورانه عمل می کند. هردوی آن ها با خطرناک ترین شخصیت ها ارتباط دارند. این سریال زندگی ری را با دنیای خشن موکلین پیوند می دهد. این جنبه از سریال نمایانگر زندگی آمریکایی ها و تفاوت های آن ها باهم است.

همچنین بخوانید: 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال خانه پوشالی (House of Cards)


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم