ققنوس در برابر تانوس؛ کدام شخصیت در مبارزه پیروز خواهد شد؟

با وجود افزوده شدن فیلم های “مردان ایکس: ققنوس تاریک” (X-Men: Dark Phoenix) و “انتقام جویان: بازی آخر” (Avengers: Endgame) به لیست طویل فیلم های مارول، می خواهیم دو شخصیت منفی این دو فیلم را در مقابل هم قرار دهیم. ققنوس یک موجود قدرتمند میان کهکشانی است که جین گری، جهش یافته جوان، را تسخیر کرده است. این شخصیت تابحال در دو فیلم حضور داشته و می تواند برای مردان ایکس یک تهدید محسوب شود؟

از سوی دیگر، تانوس همان تایتان خشمگین است. یک فاتح میان کهکشانی که می خواهد درد و رنج جهان را از بین ببرد. او خدای کهکشان است که با اشاره یک انگشت می تواند همه چیز را بهم بریزد. برای این مقاله از هردو فیلم و کامیک الهام میگیریم. بنابراین می خواهیم بدانیم تانوس پیروز میدان است یا ققنوس. با پروشات همراه باشید.


10. راند اول: هم پیمان ها

یک شخصیت معمولا هم تراز هم پیمانانش است و حامیان او می توانند کمی ضعیف تر باشند. ققنوس در روزهای تاریک خود هم پیمانان کمی داشت زیرا بر علیه جهش یافتگانی که سعی در حمایت او داشتند نیز شورش می کرد. هنگامی که در ضعیف ترین حالت خود قرار دارد، مردان ایکس، گروهی از ابرقهرمان های قدرتمند، از او حمایت کرده و این برای جین یک مزیت است.

از سوی دیگر، تانوس توسط لژیون های مبارزان، از جمله اوت رایدرها، چیتاری و گروه منتخب بلک اردر، حمایت می شود. این گروه پر از مبارزین مستعد است که هر کدام از آنها مهارت خاصی دارند. همچنین گاهی اوقات نژاد کری، از جمله رونان اکیوزر، از او حمایت می کند. دخترانش گامورا و نبولا نیز حامی پدر هستند. ققنوس چه حامی جهش یافته داشته باشد یا خیر، تانوس ارتش ها و نیروهای لازم را داراست.

همچنین بخوانید: ترتیب تماشای فیلم های مارول، از مرد آهنی تا انتقامجویان: آخر بازی


9. راند دوم: سلاح ها

راند سلاح ها برای بررسی دشوار است زیرا دو شخصیت کاملا متفاوت هستند. ققنوس سلاحی ندارد زیرا ذهن او سلاح اوست. او از نیروی ققنوس استفاده می کند که در صورت استفاده صحیح بسیار قدرتمند و خطرناک است. مشکل اینجاست که استفاده او از این قدرت به جسم یا ذهنش آسیب میرساند.

از سوی دیگر، تانوس سلاح هایی دارد که با کمک آنها می تواند در جنگ پیروز شود. او یک شمشیر دولبه دارد، اما خنجر کوچکی هم دارد که در نبردها از آن استفاده می کند. دستکش ابدیت سلاح اصلی اوست که در نبرد علیه ققنوس از آن استفاده می کند. بدون این سلاح ققنوس می توانست پیروز باشد، اما تانوس با کمک این سلاح غیرقابل توقف است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


8. راند سوم: نیروی فیزیکی

جین گری قدرت زیادی ندارد. شاید قدرتمند باشد اما در مقابل تانوس ضعیف است. با این حال با کمک توانایی دورجابجایی خود می تواند از راه دور مبارزه کند و از خودش دفاع نماید.

تانوس قدرت فیزیکی زیادی دارد و در مبارزه تک به تک قابل رقابت نیست. او آسیب ناپذیر بوده و می تواند جراحات سنگ های ابدیت را تحمل نماید. او زخم تبر ثور روی سینه خود را تحمل کرد و در مبارزه تک به تک با هالک موفق بود. او از لحاظ نیروی فیزیکی از ققنوس قوی تر است، اما توانایی دورجابجایی ققنوس را پیروز میدان می کند.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم های جهان سینمایی مارول کدام ها هستند؟


7. راند چهارم: نیروی ذهنی

ذهن این شخصیت ها می تواند توسط روان شناسان بررسی و تحلیل شود. نیروی ققنوس ذهن جین را کنترل می کند. هنگامی که او به ققنوس تاریک تبدیل می شود، افکارش پیچیده شده و میزان ویلن بودنش شدت میگیرد. با این حال، قدرت اراده جین قوی بوده و با شکستن پوسته او می توان جذب شخصیت این زن شد.

از سوی دیگر، تانوس در مبارزه بی رقیب است و نمی توان او را متوقف نمود. او برای نقشه اش دختر خودش را که عاشق او بود، قربانی کرد. او در مبارزه ها همه تلاشش را به خرج می دهد و اراده اش از ققنوس هم بیشتر است. درحالی که ققنوس با ذهنش درگیر است، تانوس در قدرت فیزیکی و ذهنی برابر است و در این راند پیروز می شود.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


6. راند پنجم: زره

ققنوس به خاطر میزان قدرت به زره نیاز ندارد. او لباس سبز یا قرمز می پوشد و البته لباس او از این هم متنوع تر است. با این حال قدرت او به این معناست که دشمنان نمی توانند از حد خاصی به او نزدیک تر شوند و نیروی او نوعی زره است.

تانوس زمانی که دستکش ابدیت را بر دست دارد زره نمی پوشد. پیش از این یک زره طلایی ضخیم می پوشید که مراقبش بود. هنگامی که آن را درمی آورد، قدرتش بیشتر به رخ کشیده شده و آسیب ناپذیرتر جلوه می کند. بدون وجود دستکش ابدیت ققنوس می تواند زره او را از بین برده و سینه اش را بشکافد.

همچنین بخوانید: مبارزه تانوس و دارک ساید: کدام یک قوی تر هستند؟


5. راند ششم: قدرت

درباره نیروی فیزیکی و قدرت این دو بسیار صحبت کردیم اما مسلم است که در این زمینه ققنوس از تانوس پیشی می گیرد. این ابرقهرمان با توانایی تله پاتی و دورجابجایی از پروفسور ایکس هم قوی تر است. او می تواند با ذهنش اشیا را به حرکت در آورد، با ذهنش از خود دفاع کند، حتی افکار را خوانده و بر تفکر دیگران تاثیر بگذارد.

تانوس بسیار قدرتمند و مقاوم بوده و می تواند با سلاح خود هرکاری انجام دهد. بدون آن هم به قدرت های جهش یافته خود تکیه می کند. اما نمی تواند در برابر انواع نیروها مقاوم باشد. در مبارزه با واندا در آخر بازی، متوجه شدیم در مقابل جادو آسیب پذیر بوده، از قدرت های دیگر سردرنمی آورد و حتی حمل سلاح نیز برای او سنگین است. بنابراین از لحاظ قدرت اوضاح به نفع ققنوس است.

همچنین بخوانید: لیست تمام فیلم های ابرقهرمانی که در سال 2019 اکران خواهند شد


4. راند هفتم: رهبری

جین گری رهبر نیست. گرچه در برخی شرایط توانایی های رهبری را امتحان کرده است، اما برای رهبری و انگیزه بخشی به یک تیم اعتماد به نفس کافی ندارد. او همیشه افکار خود را زیرسوال میبرد و از آنجاییکه به کسی اعتماد ندارد یک گرگ تنهاست.

تانوس یک رهبر خبره است و مبارزان مختلف را با خود همراه نموده و سیاره های بسیار زیادی را تصرف کرده است. او ویژگی های رهبران بزرگ تاریخ را داراست و قدرت کلمات و البته اعمالش می تواند همگان را با او همراه کند. یک رهبر بی رحم که همه اطرافیان را می ترساند و البته این به نفع خودش است. بنابراین مسلما تانوس قدرت رهبری بیشتری دارد.

همچنین بخوانید: راهنمای سنگ های بی نهایت مارول و نحوه پیدا شدن آن توسط تانوس


3. راند هشتم: تجربه

هردوی این شخصیت ها جز شخصیت های قدیمی کامیک ها و فیلم ها بوده و دو شخصیت مجرب هستند. این مورد برای جین گری به نسخه شخصیتی و سن آن بستگی دارد زیرا در مراحل مختلف تجربه او متفاوت است. میزان تجربه او هرچقدر هم که باشد، نیروی ققنوس بیش از توان کنترل اوست، حالا هرچقدر هم که بتواند آن را کنترل کند.

از سوی دیگر، تانوس در مبارزه و دنبال کردن نقشه ها تجربه زیادی دارد. حتی در مواجهه با تهدید بزرگ قهرمان های زمین، خودش را کنترل می کند زیرا به عنوان یک تایتان خشمگین چیزهای زیادی آموخته است. واضح است که تجربه تانوس او را از ققنوس برتر می کند.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


2. راند نهم: نقطه ضعف

ققنوس ضعف های مختلفی دارد، اما اصلی ترین آن ضعف اخلاقی است. جین گری با نیروی ققنوس مبارزه می کند و دوستان و خانواده اش دوست دارند او کار درست را انجام دهد. او قلبا قاتل نیست و تنها یک نیروی بیگانه به او وصل شده است.

نقطه ضعف تانوس خانواده اش است و دو دختر خود را بیش از هرچیز در جهان دوست دارد. اما او برخلاف جین بر ضعف هایش غلبه کرده و به خاطر دستیابی به سنگ روح دخترش گامورا را  می کشد. به نظر می رسد خودآگاه او کنترل تانوس را برعهده دارد. با این حال به راحتی نمی توان او را فریب داد و استفاده از نقطه ضعف هایش دشوار است. بنابراین تانوس قوی تر است.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


1. راند پایانی

با نزدیک شدن به نبرد متوجه می شویم با وجود دستکش ابدیت این دو شخصیت به هم نزدیک هستند. اگر تانوس سنگی نداشته باشد، نمی تواند در مقابل ققنوس پیروز شود. برخلاف تجربه، سلاح، تاکتیک، اراده و حتی زره تانوس، ققنوس می تواند با نیروی درونی خود او را شکست دهد.

اگر سلاح را درنظر بگیریم همه چیز تغییر می کند. درحالی که جین گری می تواند از کمک مردان ایکس بهره ببرد، ارتش تانوس نیز به کمک او می آیند. بنابراین واضح است که تانوس پیروز میدان خواهد بود و سلاح ابدیت به کمکش خواهد شتافت. این نیرو ققنوس را شکست داده و بنابراین می توان گفت در صورت داشتن سلاح تانوس پیروز است.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (27)

بستن فرم

 1. حسین

  آذر 4, 1399

  سلام فونیکس را نباید دست کم گرفت فونیکس به تانوس اجازه نمیده تکون بخوره چه برسه بشکن بزنه مثل کاری که اسکارلت ویچ تو پایان بازی کرد

  وقتی واندا ماکسیموف میتونه فونیکس قطعا میتونه

  پاسخ

 2. abas

  آبان 1, 1399

  ببخشید الان این کمیک بود یا سینما؟؟؟اگه کمیک که اصلا هیچ کدوم از مقایسه ها از روی کمیک نبود😐😐😐
  تو کمیک تانوس۱۰برابر سینماست
  دیگه اینو همه میدونن همههههه
  نیاز نیست که دیگه در مورده این مطلب بزارید چون اگه از نظر کمیک باشه تانوس تو کسری از ثانیه فونیکسو بدون سنگ میده هوا چرا این حرفو میزنم؟؟؟چون تانوس تونست قلب عالمو به راحتی بدست بیاره و تمام قهرمانارو نابود کنه

  پاسخ

  • حسین در پاسخ به abas

   آبان 12, 1399

   اره معلومه با قلب عالم حتی میتونه راحت تر از دستکش بینهایت دنیا رو نابود کنه
   ولی مگر فونیکس بهش اجازه میده از قلب استفاده کنه

   پاسخ

 3. تحلیل گر

  شهریور 11, 1399

  سلام اگر این مقاله راجب کمیکه باید بگم که کاملا اشتباه چون که تو کمیک فونیکس قدرتش با فرانکلین ریچاردز برابری میکنه و تانوس با دستکش ابدیت اصلا نمیتونه فونیکس یا فرانکلین ریچاردز رو شکست بده

  پاسخ

  • عاقل در پاسخ به تحلیل گر

   مهر 29, 1399

   خب معلومه سطح اطلاعات شما راجب سنگ های بینهایت خیلی بالا نیست ، بهتره برید ببینید ثانوس با این سنگ ها چه کار هایی کرده که فرانکلین ریچاردز هم تو خوابش نمیتونه بکنه مثل شکست دادن اترنیتی که خیلی از کسایی مثل فرانکلین ریچاردز قویتره .

   پاسخ

   • تحلیل گر در پاسخ به عاقل

    مهر 29, 1399

    بهتره بدونی فرانکلین ریچاردز بدون یه قطره عرق میتونه مولتی ورس خراب کنه!!!

    پاسخ

    • عاقل در پاسخ به تحلیل گر

     مهر 30, 1399

     تو بهتره بری راجب سنگ های بینهایت تحقیق کنی ، خب احتمالاً تعصبت رو فرانکلین زیاد باشه چون فقط یه نوب تمام عیار این حرفو میزنه ک فرانکلین ریچاردز از ثانوس با سنگ های بینهایت قویتره .
     تو هم بهتره بدونی اترنیتی یکی از قویترین نهاد های کیهانی هس قدرتشم با دادگاه زندگی کمی اختلاف داره پس دیگه از خودت حرف نزن .
     من داشتم بات درست صحبت میکردم بعد جوگیر شدی و تعصبت رو ب نمایش گذاشتی .

     پاسخ

     • تحلیل گر در پاسخ به عاقل

      آبان 14, 1399

      ببین امثال فرانکلین ریچاردز سرعتشون خییییلی از تانوس بیشتره!!!!!و میتونن تانوسو قبل اینکه از دستکشش استفاده کنه نابود کنن!!!!( اونم با یه اشاره)حالا ابدیتو بینهایت که جای خود دارن!!!!

      پاسخ

      • عاقل در پاسخ به تحلیل گر

       آبان 14, 1399

       # تحلیل گر
       انگار تعصب به کامت اومده و اصلاً نمیخوای حقیقتو قبول کنی
       آقا داری سر چیزی که خود کامیک میگه با من بحث میکنی ؟!؟!؟
       دارم بحث بیهوده ای میکنم .
       دیگه فکر نکنم اونقدر تعصب رو فرانکلین ریچاردز داشته باشی که اون رو از نهاد های کیهانی مثل اترنیتی و اینفینیتی سریعتر بدونی .
       چون بهتره کامیک های اینفینیتی وار رو مطالعه کنی .
       الکی وقت خودتو و بقیه هم هدر نده .
       مشخصه ثانوس با دستکش اینفینیتی از فرانکلین ریچاردز قویتره
       ببین من نه فن ثانوسم نه فرانکلین ریچاردز ولی سعی نمیکنم مثل بعضی اشخاص علاقه ام رو به فرانکلین ریچاردز از هر جهت برسونم 😂😂
       اخه داش تو هنوز تلفظ صحیح ثانوس رو نمیدونی میگی تانوس 😂😐
       Thanos
       در زبان فارسی th معادل ث هست حالا نمیدونم تو معادلات ذهنت چطوری به این نتیجه رسیدی که اون تانوس نوشته میشه 😂🤔🤔
       چون فرانکلین ریچاردز عادی بیسش در حد گالاکتوس هست .
       ولی نسخه بزرگسالش از گالاکتوس تا حدودی قدرتمند تره و بازم از افرادی مثل اترنیتی یا دث و یا اصن ابلیوین هم کمتره
       به احتمال زیاد هم کلاً با کرکتری مثل ثانوس مشکل داری میخوای به هر نحو ممکن و ناممکنی که شده کوچیکش کنی .
       منم هیچوقت ادعا ندارم ثانوس عادی از فرانکلین ریچاردز قویتره ولی اینکه این بچه بیاد دستکش اینفینیتی رو شکست بده بینهایت بعیده .
       حالا تو هم هر جور دوست داری فکر کن چون حقیقت بر همگان مشخصه و واضح
       خودت نمیخوای حقیقتو قبول کنی مشکل من نیست .

       پاسخ

       • تحلیل گر در پاسخ به عاقل

        آبان 29, 1399

        فرانکلین ریچاردز سرعت و قدرتش از امثال ابدیت و بینهایت کمتره!!!! اما از گالاکتوس خیلی قویتره!!!!!! چون در بزرگسالی گالاکتوس را به پیشگام خود تبدیل کرده!!!!! سرعت تانوس نهایتش به سیلور سرفر برسه که باز خیلی از فرانکلین ریچاردز کمتره!!!! در هر حال دلایلمو گفتم!!! حالا هم برو با همون کمیکای چرتی که تانوس توش کل مارولو میزنه خوش باش دیکشنری انگلیسی به فارسی!!!!!

        پاسخ

  • abas در پاسخ به تحلیل گر

   آبان 1, 1399

   میشه بگی اینو تو کدوم کمیک نوشته شده؟
   نوب به تمام معنا
   تانوس با دستکش بینهایت احتمالا بالا تر از دادگاه زندگی باشه
   خواهشا تعصبی نظر نده
   دستگش بینهایت دومین سلاح قدرتمند ماروله
   که تانوس تونسته قلب عالمم بدون سنگا بدست بیاره که کار اصلا راحتی نیست

   پس از این جهت میفهمیم که تانوس بدون دستکش هم میتونه فونیکسو شکست بده
   یه جوری میگی فونیکس فکر کردم داری والای همگانو میگی😂😂😂
   ولی در واقع فونیکس مقابل تانوس هیچیه
   دیگه این نیازی به مطلب نوشتن نداره

   پاسخ

   • تحلیل گر در پاسخ به abas

    آبان 14, 1399

    چییییی میگییییی نوب جون؟؟؟؟ جوابتو نمیدم تو همون عالم خودت باش فقط بدون که جین گری با نیروی فونیکس به راحتی گالاکتوس رو زده و فرانکلین ریچاردز نیز در بزرگسالی گالاکتوس را به پیشگام خود تبدیل کرده!!!!
    حالا برو با همون گالاکتوس و تانوسو دستکش ابدیتت خوش باش!!!!!

    پاسخ

 4. امیر

  شهریور 11, 1399

  ۱۰۰ درصد تانوس برندس ققنوس خیلی ضعیفه

  پاسخ

  • حسین در پاسخ به امیر

   آبان 12, 1399

   سلام قفنوس در سینما خیلی ضعیفه ولی توی کمیک حتی میتونه گلکتوس رو شکست بده

   پاسخ

 5. MoHaMMaD

  شهریور 10, 1399

  ببخشیدا ولی این مقاله همش اشتباهه چون اصلا در مورد کمیک نیس تانوس توی کمیک قدرت هاش خیلی زیاده علاوه بر قدرت فیزیکی که توی سینما داشت قدرت های کیهانی داره که حتی از اسکارلت ویچ قویتره چه برسه به ققنوس راستش من اطلاعات زیادی از ققنوس ندارم ولی تا جایی که میدونم تانوس توی کمیک چندین برابر قدرت داره با دستکش ابدیت که حتی میتونه امثال گالاکتوسو موجودات کیهانی رو نابود کنه

  پاسخ

 6. مهدی

  تیر 7, 1399

  با سلام و درود فراوان خدمت ادمین عزیز

  متاسفم که این حرف رو میزنم ولی این مقاله اصلا درست نیست، چون براساس کمیک بوک نیس. اگر دقت کنید جین گری توی کمیک امثال گالاکتوس رو به راحتی شکست داده. بعد اونوقت تانوس با شش سنگ حتی نتونست به مخلوق گالاکتوس(تایرنت) چپ چپ نگاه کنه. دوم اینکه جین گری بهترین و قدرتمندترین میزبان ققنوسه. توی داستان اونجرز علیه مردان ایکس، سایکلاپس تو حالت دارک فونیکسش داشت دوتا گروه ابرقهرمانی رو سر انگشتاش میچرخوند. با این وجود که سایکلاپس مثل جین گری از نیروی فینکس آگاهی کاملی نداره. و درآخر اینکه جین گری برای سه نوبت توی سایت سی بی ار و کوئرا عنوان قویترین شخصیت کمیک بوکی رو گرفت. نمیدونم چرا بخش رهبری و هم پیمان ها و حتی ضعف اخلاقی رو دلیل برتری تانوس میدونید؟ الان داشتن ضعف اخلاقی جین گری چه ربطی به مبارزه داره. تازه من مطمئن هستم که شخصیتی مثل جین گری به هیچ وجه ضعف اخلاقی نداره. درمورد نیروی فیزیکی هم باید بگم که درسته تانوس از نیروی فیزیکی بسیار بالایی بهره منده ولی فراموش نکنیم که نیروی ققنوس یک قادرمطلقه. امکان نداره که نیروی فیزیکیش کم باشه.

  با تشکر

  پاسخ

 7. دانیال

  تیر 5, 1399

  تور تانوسو شکس میده . به حرفم میرسین بعدا

  پاسخ

 8. مسعود

  دی 6, 1398

  تانوس بدون دستکش هم پیروزه …چون از هر لحاظ قویتر استقامت بیشتر و مغز فعالتری داره

  پاسخ

  • حسین در پاسخ به مسعود

   آبان 12, 1399

   مگه ندیدی تو انتقام جویان اسکارلت ویچ مثل پشه با تانوس وقتی که هنوز دستکش نداره چیکار کرد حالا حساب کن فونیکسو
   اما توی کمیک تانوس با اختلاف خیلی کم میبره تقریبا تانوس52. و فونیکس 48

   پاسخ

 9. استیو راجرز

  آبان 17, 1398

  سلام شایان .
  من هم با شما موافقم . این مبارزه بستگی به شرایط و جزئیات زیادی داره و تا زمانی که همه این شرایط و جزئیات مشخص نشه نمیشه راجب این مبارزه نظر داد . حتی با مشخص شدن همه شرایط مبارزه باز هم نمیشه راجب این مبارزه نظر قطعی داد . مگر آنکه مثلا نسخه معمولی تانوس ( بدون هیچ شیئ خارجی ) رو با نسخه معمولی فونیکس مقایسه کنیم که در این صورت تانوس شانسی نخواهد داشت . اما به طور کلی مبارزشون به قول معروف ست !!! نیست و همین باعث میشه تا این مبارزه یک مبارزه پیچیده ای بشه .

  پاسخ

 10. استیو راجرز

  آبان 17, 1398

  سلام . من امروز نظرم رو راجب این مقاله ثبت میکنم .
  به نظرم خیلی از این راند هایی که برسی کردین بی فایده هست . مثل راند رهبری و هم پیمان ها و … . آخه وقتی این دو تا شخصیت میخوان رو در رو با هم بجنگن دیگه چه کاری با هم پیمان ها و قدرت رهبری و … داریم . البته این نظر شخصی منه . هر شخصی در این مورد نظر خودش رو داره .
  اما راجب جنگ من فکر میکنم که فونیکس میتونه در جنگ یک به یک پیروز بشه . نیروی فونیکس یک نیروی باستانی و فوق قدرتمند و از عناصر اصلی جهان مارول هست که گفته میشه به نوعی قادر مطلق هست و نماینده نابودی هست . در کمیک اشاره شده که نابودی نیروی فونیکس به معنای نابودی کامل و 100 % جهانی و یونیورسی هست که این نیرو درونش قرار دارد . !!!! گفته میشه که حتی « نیروی فونیکس » از « نیروی اودین » هم قادر تر و قدرتمندتر هست . !!!!!!!!
  با وجود اینکه جین گری ( معروف به فونیکس !!) نمیتوند از 100 % این نیرو استفاده کند و فقط میتواند از بخش کمی از این نیرو استفاده کند اما با این وجود باز هم هم میتواند تانوس را شکست دهد . اگر تانوس دستکش بینهایت حاوی شش سنگ ابدیت یا حداقل پنج سنگ ابدیت را نداشته باشد ، بدون شک شانسی در برابر این نیروی قادر مطلق نخواهد داشت و فونیکس به راحتی پیروز میشود . با وجود دستکش بینهایت حاوی شش سنگ ابدیت همان طور که در مقاله گفته شد من هم فکر میکنم که تانوس قادر به رقابت با نیروی فونیکس خواهد بود و از آنجایی که جین گری و جسم جین گری به هیچ عنوان توان استفاده از درصد خیلی بالایی از این نیرو را ندارد ، من فکر میکنم که تانوس با دستکش بینهایت ( حاوی شش سنگ ابدیت ) شانس پیروزی نسبتا زیادی در برابر این شخصیت خواهد داشت . البته تانوس میتواند علاوه بر سنگ ها ابدیت از سلاح های دیگری مثل مکعب کیهانی و قلب عالم و … ، نیز استفاده نماید و نتیجه جنگ را تغیر دهد .
  در ضمن همانطور که در مقاله هم اشاره شد اگر قرار باشد ارتش تانوس به او کمک کند ، جین گری هم افراد ایکس را دارد که به کمکش بیایند .
  این مطالبی که گفتم عمدتا مربوط به کمیک بود . در نسخه سینمایی هم دیده شد که تانوس تا حدودی در برابر جادو آسیب پذیر هست و در فیلم مزخرف لعنتی اند گیم اسکارلت ویچ با جادوی خودش تانوس را به حد مرگ رساند که در این لحظه ارتش و افراد تانوس به کمکش شتافتند . جادو و قدرت فونیکس چه در کمیک و حتی چه در همان دنیای سینمایی ( اگر چه نیروی فونیکس و جین گری هنوز وارد MCU نشده اند . !!! ) هم بسیار بسیار قدرتمندتر ، نیرومندتر و قادرتر از قدرت اسکارلت ویچ خواهد بود و این دو قابل قیاس نیستند . !!!!
  طبق مطالب گفته شده نتیجه جنگ زمانی که تانوس از هر گونه شیئ خارجی استفاده نکند مشخص است اما زمانی که از اشائی مثل دستکش ابدیت ( حاوی شش سنگ ابدیت ) ، قلب عالم و … استفاده کند میتواند شانس پیروزی خوبی در برابر جین گری ( فونیکس ) داشته باشد .
  به عنوان یک نکته اضافی ناگفته نماند که در کمیک تانوس هم چندین نسخه و حالت دارد که در بعضی از این نسخه ها بسیار قویتر و نیرومندتر از حالت عادی و معمولی خودش هست . البته جین گری هم از این قاعده مستثنی نیست . با در نظر گرفتن همه این موارد نمیشود به راحتی درباره این جنگ نظر داد . اما در حد فرض نمودن شرایط و اینکه این دو شخصیت در حالت و نسخه معمولی خودشون باشند شرایط جنگ و نتیجه همان مواردی هست به آن اشاره کردم .
  امیدوارم تونسته باشم به همه یا حداقل اکثر جنبه های مبارزه اشاره کرده باشم .
  موفق باشید .

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به استیو راجرز

   آبان 17, 1398

   بطور کلی این مقایسه از بیخ اشتباهه…
   تانوس باید با امثال دارکساید و…مقایسه شه و جین باید با امثال اسکارلت ویچ(و حتی کپ مارول)مقایسه شه.
   تانوس با قلب عالم حتی از دادگاه زندگی هم قویتره بنابراین مشخصه که اگه اونو داشته باشه یا دستکش داشته باشه برندست.
   درباره نیروی اودین هم بگم از نظر من احتمالش کمه که از فینکس فورس ضعیفتر باشه و احتمالا یکسان هستن ولی در هر حال از جادوی یکی مث واندا قویتره صد درصد‌.
   درضمن سعی کن در کل mcu رو با کمیک قاطی نکنی…اینکه تانوس تو mcu در مقابل جادو ضعیف بود دلیلش اینه که مارول زن سالاریش اوج گرفته(تو فکر کن جای واندا، ثور یا کپ اون قدرتو داشتن…ب نظرت میتونستن تانوسو شکست بدن؟)‌.

   پاسخ

 11. کیارش

  شهریور 22, 1398

  مقاله دل چسبی نبود . میدونید مقایسه باید بر اساس کمیک باشه شما 1% هم از کمیک اسم نیاوردید . کلا نیروی کمیک ای ققنوس یه چیز دیگست به قول اریو تانوس مثل پنیر سویسی هست براش .ولی نیروی داخل فیلمش در حد تانوس نیست و تانوس هم تجربه بیشتری داره از ققنوس و قدرت بدنی زیادی داره و فرزندان تانوس همیشه به او وفادارند و تا اخرش هستند
  وقتی میگید زره زره تانوس رتبه 1 رو از بین همه شخصیت ها در میاره . قبل ازینکه تانوس به ما معرفی بشه کپ امریکا اول بود ولی الان تانوس دیدید با سپرش چی کار کرد

  پاسخ

 12. pppchagoul

  مرداد 3, 1398

  نمی دونم چرا ولی وقتی من اسم مقاله رو خوندم اصلا جذب اون نشدم . فونیکس و ثانوس اصلا شبیه هم نبودن . اینکه شما بگی فیلماشون با هم اومدن دلیل نمیشه که شما اونارو با هم مقایسه کنین . تازه اونم در شرایطی که استودیو هاشون متفاوتن و شما باید به کمیک توجه کنی .
  در هر حال خوبه که شما وقتتون رو گذاشتین و نمی خوام انتقادی بکنم ولی به نظرم راند بندی بر اساس قدرت و این چیزا دلیل برتری یکی بر اون یکی نمیشه . خوب میشد برای هر راند ضریب می ذاشتین .

  پاسخ

 13. shayan

  مرداد 2, 1398

  مقاله زیاد جالبی نبود.نمیدونم چرا این سایت همش ی اشتباه رو تکرار میکنه و اونم اینه که مقایسه ها رو بر اساس کمیک انجام نمیده.و یا بدتر اینکه حریف رو بر اساس کمیک مقایسه میکنه و دیگری رو بر اساس فیلم.پیشنهاد میدم ی مقاله بیوگرافی تانوس رو در سایت زومجی بخونید.تانوس بدون دستکشش قدرت نامحدود داره و هیچ وقت نیرویی مثل فونیکس نمیتونه در برابرش ایستادگی کنه و حتی دارکساید. چ بسا تانوس دستکششو هم داشته باشه که در اون صورت باید بگم هیچ موجودی نمیتونه شکستش بده پ. شما خیلی واضح و مسخره فونیکس رو بر تانوس بدون دستکش پیروز دونستید و تعصب رو میشه توی بخش زره راحت مشاهده کرد…..خب تانوس زره داره ولی فونیکس نداره یعنی برنده این بخش تانوسه ولی شما نوشتین فونیکس میتونه زرهشو نابود کنه بعد بهش ضربه بزنه؟این چه ربطی داره؟پیشنهاد میکنم این بخش از نوشته رو از مقاله حذف کنید چون خیلی ضایعه.البته نیدونم نیروی فونیکس در حدود اومدی فورسه(ن در اون حد)ولی وقتی مقاله تانوس رو خوندم خیلی راحت فهمیدم تانوس قویتره

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به shayan

   مرداد 8, 1398

   توی کامنت قابلیم ویرایش خودکار متن فعال بود بنابراین اگه غلط املایی توشه شرمنده و اونجا که نوشته اومدی فورس در حقیقت اودین فوریسه

   پاسخ

  • shayan در پاسخ به shayan

   آبان 17, 1398

   من کلا کامنتمو عوض میکنم…
   راستش قبلا با فینکس فورس آشنایی زیادی نداشتم‌‌‌.‌..
   با دستکش ابدیت:تانوس برندست
   بدون دستکش:تانوس دهنش سرویسه…
   درضمن اصلا اینا بهم نمیان چون کوچکترین شباهتی بهم ندارن…تانوس قدرت بدتیش خیلی از جین بیشتره و از نظر نیروی درونی هم فینکس فورس تانوسو میخوره‌.

   پاسخ