تانوس در برابر دارک ساید؛ کدام یک پیروز مبارزه خواهد بود؟

دنیای مارول و دی سی ویلن های قدرتمندی دارند که برترین شخصیت های منفی روایت های حماسی کتاب های کامیک را تشکیل می دهند. دارک ساید برای دهه ها یک شخصیت محبوب بوده و این محبوبیت را به دلیل مقابله با “لیگ عدالت” (Justice League) به دست آورده است. در مقابل، تانوس هم به مدد دنیای سینمایی مارول توانست در شهرت از دارک ساید پیشی بگیرد.

اگر درباره شهرت آنها شک دارید، به این لیست نگاهی بیندازید. در این لیست تمام ویژگی های این شخصیت ها در دنیای کمیک را معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


1. میزان قدرت در برابر دشمن: تانوس

بگذارید به زبان ساده نشان دهیم: آیا تابحال دیده اید که انتقام جویان لیگ عدالت را شکست دهند؟ تیم گروه قهرمانی دی سی از مارول قوی تر است و دارک ساید هم اغلب مجبور است با او مقابله نماید.

این برای دارک ساید مسئله ای نیست زیرا همیشه باید با لیگ عدالت مبارزه کند. لیگ عدالت هم او را فراری می دهد، نه اینکه پیروز شود. به نظر نمی رسد که تانوس در برابر سوپرمن، فلش و زن شگفت انگیز پیروز شود.

همچنین بخوانید: معرفی 15 فیلم زیبا که با مرگ شخصیت اصلی داستان پایان می‌یابند


2. قدرت درونی بالا: دارک ساید

قدرت های دورجابجایی، تله پاتی و انرژی جهانی تانوس در برخی قسمت ها دیده می شوند و قدرت اصلی و همیشگی او محسوب نمی شوند. بنابراین می توان گفت او یک قدرت واحد و بی همتا که برای شکست دشمنان کافی باشد را دارا نیست.

بنابراین اینجاست که دارک ساید وارد می شود؛ یک سوپرویلن بی همتا برای شکست همگان. دارک ساید با قدرت پرتو امگا و مشت آهنین می تواند جهان  را تصرف کند. پرتوهای امگا می توانند تا قسمت های دوردست کهکشان را درنوردیده و تا ابدیت برود، مگر اینکه جهت خاصی داشته باشد. پرتوهای امگا یک عامل کشنده هستند و دارک ساید برای دورجابجایی، احیا و فجایع دیگر از آن استفاده می کند.

همچنین بخوانید: نگاهی به 10 شخصیت مرموز در فیلم های دیوید لینچ


3. قدرت بیرونی اصلی: تانوس

تانوس و دارک ساید هردو از قدرت مک گافین بهره می برند. این قدرت برای دارک ساید معادله ضد-حیات و برای تانوس دستکش ابدیت است.

دارک ساید را به ندرت با معادله ضدحیات نشان می دهند؛ اگر به آن دست یابد می تواند کنترل ذهن فرد را به دست آورده و قربانی خود را مانند عروسک برقصاند. با این حال قدرت دستکش ابدی از آن بیشتر است زیرا می تواند حقیقت را به هم بزند. بنابراین مسلما تانوس با این سلاح پیروز است.

همچنین بخوانید: لیست 40 تایی بهترین شخصیت های منفی در تاریخ سینما


4. ارتش و ناوگان: دارک ساید

هردوی این قهرمان ها ویلن های فراکهکشانی هستند که دنیاهای مختلف را تصرف کرده اند. تانوس به دلیل جرایمش در کهکشان تحت تعقیب است و با نیروهای خود شامل پیشروها، نیروهای شخصی و ناوگان مقدس، با این افراد مقابله می کند.

با این حال دارک ساید دنیای خود را دارد که در آن سلطنت می کند. دارک ساید به عنوان پادشاه آپوکولیپس ارتش پارادمون های خود را دارد که در گروه های بزرگ قرار داشته و تشنه ترس و شکارند. علاوه بر این، دارک ساید بر ژنرال های بزرگی مانند استپنولف، باردای بزرگ، کالیباک و غیره، که نیروهای هرکدام به اندازه یک ارتش است نیز فرماندهی می کند. دارک ساید منابع بیشتری دارد و ژنرال های بیشتری در خدمت او هستند.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


5. تجربه: دارک ساید

سن تانوس هرگز مشخص نبوده است و به طور کلی او را تقریبا 1000 ساله می دانند. مسخره است که همه این هزارسال را به جنگ و به دست آوردن تجربه اختصاص دهد، اما این تجربه و سن در مقابل دارک ساید ناچیز است.

حاکم آپوکولیپس یک نیروی مطلق است که از جسم خود به عنوان یک آواتار استفاده می کند و در مقابل موجودات کوچکتر قرار می گیرد. بنابراین او باید چند میلیارد ساله باشد و حداقل چندین هزار سال عمر داشته باشد. تانوس از لحاظ تجربه در مقابل دارک ساید شانسی ندارد، و به اندازه او با ترفندهای جنگی و مبارزه آشنا نیست. در این صورت مقایسه این دو مانند مقایسه یک سرباز مجرب و یک سرباز تازه کار است.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت اصلی دوست داشتنی در بازی‌های کامیپوتری مدرن


6. وفاداری فرزندان: تانوس

بله از این نظر تانوس شانس زیادی دارد و در این شکی نیست. زیرا فرزندانش همیشه به او وفادار بودند، البته تا زمان مبارزه های جدید در دنیای مارول. همانطور که میبینیم، بلک اردر به پدرشان وفادار بودند، تا جایی که مرگ را به فرار ترجیح دادند.

اگر میزان قدرت را درنظر بگیریم، در آن صورت فرزندان دارک ساید از بلک اردر پیشی گرفته و اوریون، مستر میرکل و کالیباک همه می توانند بلک اردر را شکست دهند، با این حال هیچگونه وفاداری در آنها وجود ندارد و از این نظر با بلک اردر قابل مقایسه نیستند.

همچنین بخوانید: رتبه بندی بهترین قسمت های سورت آرت آنلاین(Sword Art Online)


7. نیرو: دارک ساید

تانوس با شکست افرادی چون هالک، ثور و مقاومت در مقابل اودین، قدرت خود را نشان داده است. او همچنین دفعاتی اشیای بسیار سنگین و مهیب را بلند کرده و نیروهای قوی را شکست داده است.

اما در اینجا می خواهیم تانوس را با فردی مقایسه کنیم که به آسانی سوپرمن را شکست داد. دارک ساید آنقدر قوی است که می تواند به راحتی شزم و مارشن من هانتر را مانند یک جوجه شکست دهد. از یک سو دارک ساید از لحاظ قدرت با زئوس برابر بوده و از سوی دیگر به راحتی گرین لانترن را شکست می دهد.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت برتر تاریخ سینما که هیچ اسمی نداشتند


8. ابزار: دارک ساید

تفسیرهای مختلفی از دارک ساید وجود دارد، اما بسیاری شخصیت دی سی را بسیار پیشرفته می دانند. قدرت های تکنولوژی تانوس در رویارویی با برینیاک به اندازه دارک ساید نیست.

این ترکیب باعث شد دارک ساید تکنولوژی هایی مانند اگونی ماتریکس و خنجر رازآلود را بسازد، ماتریکس دردی را ایجاد می کند که از آستانه تحمل سوپرمن میلیون ها بار بیشتر بوده و خنجر نیز می تواند قلب سوپرمن را بیرون بکشد. تکنولوژی تانوس شگفت انگیز است و با صندلی خود می تواند در کهکشان ها سفر کند، با این حال دارک ساید حتی توانسته مادرباکس را نیز کنار بزند.

همچنین بخوانید: لیست 30 شخصیت برتر در تاریخ انیمه ها


9. آستانه تحمل: تانوس و دارک ساید

آستانه تحمل به معنای تحمل تنبیه از جانب نیروهای عظیم است که شاید اهمیت آن از قدرت زیاد نیز بالاتر باشد، البته شاید نتوان یکی را به دیگری ارجحیت داد. گرچه تانوس در مقابل افرادی چون گالاکتوس و اودین شکست خورده، اما توانسته تنبیه آنها را تحمل کرده و کمترین جراحت را بردارد.

دارک ساید به عنوان خدای جدید قدرت بدنی بسیار زیادی دارد.  او تاکنون توسط افرادی چون زن شگفت انگیز، گرین لانترن و البته سوپرمن ضربه های جدی خورده، اما به ندرت جراحت سنگینی داشته است. به نظر می رسد هردوی این شخصیت ها آستانه تحمل بالایی داشته باشند.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت برتر مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان


10. بزرگ ترین موفقیت: تانوس

بله، در یک داستان دارک ساید توانست معادله ضد-حیات را به دست آورد و به دنیای چهارم پایان دهد، اما این کار آنقدر بزرگ نیست که آن را یک موفقیت و دستاورد بدانیم. دارک ساید در تمام داستان با نیوجنسیس در جنگ و هایفادر یک قدم از او پیشتر بود. دارک ساید در مبارزه با لیگ عدالت بیش از دستاوردهایش شکست داشته است.

از سوی دیگر بزرگ ترین دستاورد تانوس کشتار در مقایس عظیم است. او به راحتی این کار را انجام می دهد و می تواند نیمی از بشریت را نابود کند. بنابراین از این نظر دارک ساید پس از تانوس در مقام دوم قرار می گیرد.

همچنین بخوانید: 20 سریال برتر تاریخ شبکه HBO


11. برنده: دارک ساید

لازم به ذکر است که دارک ساید شخصیتی است که به خلق تانوس منجر شد و به همین دلیل ارباب جنگ کتاب های کمیک است. تانوس با وجود تمام قدرت ها و موفقیت ها هنوز در حد و اندازه دارک ساید نیست.

دارک ساید قدرت های بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم دارک ساید در مبارزه با تیم انتقامجویان (دشمنان اصلی تانوس) به راحتی آنها را شکست خواهد داد، درحالی که تانوس در برابر لیگ عدالت (دشمنان اصلی دارک ساید) شانس زیادی نخواهد داشت. بنابراین در اینجا حاکم آپوکولیپس پیروز مبارزه خواهد بود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1765)

بستن فرم

 1. نیما

  خرداد 14, 1400

  جمع کنید این بحث الکی نه تانوس نه دارک ساید مارول حتی نزدیک به دکتر استرنج نیستن هرکس بگه نه فرق دی سی با مارول نمی‌فهمه.

  پاسخ

  • abas در پاسخ به نیما

   خرداد 20, 1400

   هولی فاکینگ شت😐

   پاسخ

  • محمد در پاسخ به نیما

   خرداد 21, 1400

   حالت خوبه؟؟دکتراسترنج بعید می دونم بتونه تانوس رو با شش سنگ شکست بده البته اگه قوی ترین نسخش رو حساب نکنیم قوی ترین نسخه استرنج که برای سال هفتاد و شصت هست تونسته دورمامو کابوس مفیستو رو تو بعد خودشون شکست بده این افرادی که گفتم تو بعد خودشون قادرمطلق هستن اسپکتر هم گفته استرنج قدرتی نزدیک به من دارد اسپکتر جز قدرتمند ترین شخصیت های دیسی هست
   اما اگه بخوایم نسخه2020رو حساب کنیم نمی تونه نه تانوس و نه دارکساید رو نمی تونه شکست بده در ضمن از نظر من دارکساید شانس بیشتری داره تا تانوس
   البته یه سوالی واسه من پیش امده تانوس نمی تونه با یه بشکن دارکساید رو نابود کنه؟؟؟؟
   اگه تانوس نتونه این کار رو بکنه پس دارکساید شانسش بیشتر هست

   پاسخ

   • رهام در پاسخ به محمد

    خرداد 21, 1400

    داداش چرا چرت میگی اسپکتر اگه مال دیسیه چجوری میگه دکتر استرنج باهاش برابره 😐😂

    پاسخ

    • محمد در پاسخ به رهام

     خرداد 21, 1400

     آیا قوی ترین جادوگر نمی تونه از یه بعد به یه بعد دیگه بره؟؟آیا قوی ترین جادوگر نمی دونه یه بعد دیگه وجود داره که استرنج توش زندگی می کنه؟؟؟؟بعدش هم من نگفتم باهاش برابر هست گفتم اسپکتر گفته استرنج قدرتی نزدیک به من دارد یعنی اگه اسپکتر رو تو رده7 قرار بدیم استرنج میشه11یا10

     پاسخ

     • رهام در پاسخ به محمد

      خرداد 22, 1400

      اخه داداش اسپکتر از کجا می حواد بدونه استرنج وجود داره مگه الان میکاییل از وجود لویینگ ترایبونال باخبره 😐تازه میکاییل از اسپکتر خیلی قوی تره 😐

      پاسخ

      • محمد در پاسخ به رهام

       خرداد 23, 1400

       عزیز من این حرف من نیست حرف سایتhttp://cbr.com هست نمی دونم تو کدوم مقالش بود ولی یادم هست از همین سایت بود
       در ضمن چه جوری ثور و سوپرمن بار ها و بارها با تو کمیک باهم روبه رو شدن؟؟اسپکتر و استرنج هم همینطور

       پاسخ

       • تحلیل گر در پاسخ به محمد

        خرداد 23, 1400

        اسپکتر این حرفو به دکتر فیت زده نه استرنج!!! 😬😬پس لطفا الکی چرت نگو!!!

        پاسخ

      • محمد در پاسخ به رهام

       خرداد 23, 1400

       یعنی کسی که می تونه با لوسیفر رقابت کنه از وجود دادگاه با خبر نیست؟؟من خودم دقیق نمیدونم ولی به احتمال زیاد با خبر هست مگه میشه آخه
       و یه چیزی میکائیل هست نه میکاییل
       خیلی وقت ها شده که شخصیت های دیسی و مارول با هم رو به رو بشن
       مثلا یه بار گلاکتوس که همیشه گشنه هست با موج سوار به آپوکالیپس حمله کردن موج سوار با کالیباک درگیر شد و گلاکتوس با دارکساید بعد از یک نبرد خونین گلاکتوس متوجه شد که آپوکالیپس هیچ نیرویی بهش نمیده برای همین رفت موج سوار هم موفق شد کالیباک رو بکشه گلاکتوس و موج سوار رفتن و دارکساید هم دیگه دنبالشون نرفت
       منظور کلی این بود که خیلی زیاد اتفاق افتاده که شخصیت های دیسی با مارول باهم رو به رو بشن

       پاسخ

      • MFT در پاسخ به رهام

       خرداد 23, 1400

       این همه ی حرفاش رو از یک سایتی جمع می‌کنه که آکوامن رو قویتر از ثور می دونه .

       پاسخ

   • محمد در پاسخ به محمد

    خرداد 21, 1400

    البته این رو هم باید در نظر بگیریم که سنگ های ابدیت خارج از مارول کار نمی کنن یعنی اگه نبرد تو دیسی باشه دارکساید مثل آب خوردن پیروز میشه

    پاسخ

  • رهام در پاسخ به نیما

   خرداد 21, 1400

   نیما انقدر نوبیت ازت بعیده

   پاسخ

   • نیما در پاسخ به رهام

    خرداد 22, 1400

    من استرنج این چند سال نمی‌گم استرنج قدیم به قدری قوی که دارک ساید حتی نزدیک بهش هم نیست

    پاسخ

    • ایران در پاسخ به نیما

     خرداد 23, 1400

     بله اون تانوس و دارکساید با هم میزنه ولی طی ۲۰ یا ۳۰ اخیر در اون حد قدرت نداره

     پاسخ

  • ایران در پاسخ به نیما

   خرداد 21, 1400

   حرف جالبی میگی دکتر استرنج کلاسیک رو اگه منظورته بله واقعا قوی بود حتی دادگاه زندگی هم نتونست اونو زندانی کنه و دکتر استرنج تو کمیک های کلاسیک به قدری قوی بود که ذهن بیاندر رو پاک کرد بیاندر رو اگه بشناسین کیه میدونین که دادگاه زندگی با همه نهادهای کیهانی مارول با هم هم نتونستن جلوشو بگیرن و میلیون ها برابر مولتیورس مارول قدرتمند است ولی اگه دکتر استرنج چند سال اخیر رو میگی هیچ کاری نمیتونه دربرابر این دو انجام بده

   پاسخ

  • MFT در پاسخ به نیما

   خرداد 23, 1400

   راستش کامنتت رو کمی بد نوشتی . اگه منظورت اینه که استرنج رو اینقدر قوی نشون بدی ( استرنجی که داخل کمیک از چند تا موجود غیر عادی و ساده بر نمی اومد ) یا ( استرنجی که داخل ام سی یو از پس یه جادوگر ساده بر نمیومد و نزدیک بود بمیره ) تقریبا به احتمال صفر درصد توانایی شکست دارکساید رو داره پس چرت و پرت نگو .

   پاسخ

   • MFT در پاسخ به MFT

    خرداد 23, 1400

    سلام . ببخشید الان که نگاه می کنم مثل اینکه سایت کمی مشکل پیدا کرده و اون یکی کامنتم هم اشتباه رفته بود .

    پاسخ