تانوس در برابر دارک ساید؛ کدام یک پیروز مبارزه خواهد بود؟

دنیای مارول و دی سی ویلن های قدرتمندی دارند که برترین شخصیت های منفی روایت های حماسی کتاب های کامیک را تشکیل می دهند. دارک ساید برای دهه ها یک شخصیت محبوب بوده و این محبوبیت را به دلیل مقابله با “لیگ عدالت” (Justice League) به دست آورده است. در مقابل، تانوس هم به مدد دنیای سینمایی مارول توانست در شهرت از دارک ساید پیشی بگیرد.

اگر درباره شهرت آنها شک دارید، به این لیست نگاهی بیندازید. در این لیست تمام ویژگی های این شخصیت ها در دنیای کمیک را معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


1. میزان قدرت در برابر دشمن: تانوس

بگذارید به زبان ساده نشان دهیم: آیا تابحال دیده اید که انتقام جویان لیگ عدالت را شکست دهند؟ تیم گروه قهرمانی دی سی از مارول قوی تر است و دارک ساید هم اغلب مجبور است با او مقابله نماید.

این برای دارک ساید مسئله ای نیست زیرا همیشه باید با لیگ عدالت مبارزه کند. لیگ عدالت هم او را فراری می دهد، نه اینکه پیروز شود. به نظر نمی رسد که تانوس در برابر سوپرمن، فلش و زن شگفت انگیز پیروز شود.

همچنین بخوانید: معرفی 15 فیلم زیبا که با مرگ شخصیت اصلی داستان پایان می‌یابند


2. قدرت درونی بالا: دارک ساید

قدرت های دورجابجایی، تله پاتی و انرژی جهانی تانوس در برخی قسمت ها دیده می شوند و قدرت اصلی و همیشگی او محسوب نمی شوند. بنابراین می توان گفت او یک قدرت واحد و بی همتا که برای شکست دشمنان کافی باشد را دارا نیست.

بنابراین اینجاست که دارک ساید وارد می شود؛ یک سوپرویلن بی همتا برای شکست همگان. دارک ساید با قدرت پرتو امگا و مشت آهنین می تواند جهان  را تصرف کند. پرتوهای امگا می توانند تا قسمت های دوردست کهکشان را درنوردیده و تا ابدیت برود، مگر اینکه جهت خاصی داشته باشد. پرتوهای امگا یک عامل کشنده هستند و دارک ساید برای دورجابجایی، احیا و فجایع دیگر از آن استفاده می کند.

همچنین بخوانید: نگاهی به 10 شخصیت مرموز در فیلم های دیوید لینچ


3. قدرت بیرونی اصلی: تانوس

تانوس و دارک ساید هردو از قدرت مک گافین بهره می برند. این قدرت برای دارک ساید معادله ضد-حیات و برای تانوس دستکش ابدیت است.

دارک ساید را به ندرت با معادله ضدحیات نشان می دهند؛ اگر به آن دست یابد می تواند کنترل ذهن فرد را به دست آورده و قربانی خود را مانند عروسک برقصاند. با این حال قدرت دستکش ابدی از آن بیشتر است زیرا می تواند حقیقت را به هم بزند. بنابراین مسلما تانوس با این سلاح پیروز است.

همچنین بخوانید: لیست 40 تایی بهترین شخصیت های منفی در تاریخ سینما


4. ارتش و ناوگان: دارک ساید

هردوی این قهرمان ها ویلن های فراکهکشانی هستند که دنیاهای مختلف را تصرف کرده اند. تانوس به دلیل جرایمش در کهکشان تحت تعقیب است و با نیروهای خود شامل پیشروها، نیروهای شخصی و ناوگان مقدس، با این افراد مقابله می کند.

با این حال دارک ساید دنیای خود را دارد که در آن سلطنت می کند. دارک ساید به عنوان پادشاه آپوکولیپس ارتش پارادمون های خود را دارد که در گروه های بزرگ قرار داشته و تشنه ترس و شکارند. علاوه بر این، دارک ساید بر ژنرال های بزرگی مانند استپنولف، باردای بزرگ، کالیباک و غیره، که نیروهای هرکدام به اندازه یک ارتش است نیز فرماندهی می کند. دارک ساید منابع بیشتری دارد و ژنرال های بیشتری در خدمت او هستند.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


5. تجربه: دارک ساید

سن تانوس هرگز مشخص نبوده است و به طور کلی او را تقریبا 1000 ساله می دانند. مسخره است که همه این هزارسال را به جنگ و به دست آوردن تجربه اختصاص دهد، اما این تجربه و سن در مقابل دارک ساید ناچیز است.

حاکم آپوکولیپس یک نیروی مطلق است که از جسم خود به عنوان یک آواتار استفاده می کند و در مقابل موجودات کوچکتر قرار می گیرد. بنابراین او باید چند میلیارد ساله باشد و حداقل چندین هزار سال عمر داشته باشد. تانوس از لحاظ تجربه در مقابل دارک ساید شانسی ندارد، و به اندازه او با ترفندهای جنگی و مبارزه آشنا نیست. در این صورت مقایسه این دو مانند مقایسه یک سرباز مجرب و یک سرباز تازه کار است.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت اصلی دوست داشتنی در بازی‌های کامیپوتری مدرن


6. وفاداری فرزندان: تانوس

بله از این نظر تانوس شانس زیادی دارد و در این شکی نیست. زیرا فرزندانش همیشه به او وفادار بودند، البته تا زمان مبارزه های جدید در دنیای مارول. همانطور که میبینیم، بلک اردر به پدرشان وفادار بودند، تا جایی که مرگ را به فرار ترجیح دادند.

اگر میزان قدرت را درنظر بگیریم، در آن صورت فرزندان دارک ساید از بلک اردر پیشی گرفته و اوریون، مستر میرکل و کالیباک همه می توانند بلک اردر را شکست دهند، با این حال هیچگونه وفاداری در آنها وجود ندارد و از این نظر با بلک اردر قابل مقایسه نیستند.

همچنین بخوانید: رتبه بندی بهترین قسمت های سورت آرت آنلاین(Sword Art Online)


7. نیرو: دارک ساید

تانوس با شکست افرادی چون هالک، ثور و مقاومت در مقابل اودین، قدرت خود را نشان داده است. او همچنین دفعاتی اشیای بسیار سنگین و مهیب را بلند کرده و نیروهای قوی را شکست داده است.

اما در اینجا می خواهیم تانوس را با فردی مقایسه کنیم که به آسانی سوپرمن را شکست داد. دارک ساید آنقدر قوی است که می تواند به راحتی شزم و مارشن من هانتر را مانند یک جوجه شکست دهد. از یک سو دارک ساید از لحاظ قدرت با زئوس برابر بوده و از سوی دیگر به راحتی گرین لانترن را شکست می دهد.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت برتر تاریخ سینما که هیچ اسمی نداشتند


8. ابزار: دارک ساید

تفسیرهای مختلفی از دارک ساید وجود دارد، اما بسیاری شخصیت دی سی را بسیار پیشرفته می دانند. قدرت های تکنولوژی تانوس در رویارویی با برینیاک به اندازه دارک ساید نیست.

این ترکیب باعث شد دارک ساید تکنولوژی هایی مانند اگونی ماتریکس و خنجر رازآلود را بسازد، ماتریکس دردی را ایجاد می کند که از آستانه تحمل سوپرمن میلیون ها بار بیشتر بوده و خنجر نیز می تواند قلب سوپرمن را بیرون بکشد. تکنولوژی تانوس شگفت انگیز است و با صندلی خود می تواند در کهکشان ها سفر کند، با این حال دارک ساید حتی توانسته مادرباکس را نیز کنار بزند.

همچنین بخوانید: لیست 30 شخصیت برتر در تاریخ انیمه ها


9. آستانه تحمل: تانوس و دارک ساید

آستانه تحمل به معنای تحمل تنبیه از جانب نیروهای عظیم است که شاید اهمیت آن از قدرت زیاد نیز بالاتر باشد، البته شاید نتوان یکی را به دیگری ارجحیت داد. گرچه تانوس در مقابل افرادی چون گالاکتوس و اودین شکست خورده، اما توانسته تنبیه آنها را تحمل کرده و کمترین جراحت را بردارد.

دارک ساید به عنوان خدای جدید قدرت بدنی بسیار زیادی دارد.  او تاکنون توسط افرادی چون زن شگفت انگیز، گرین لانترن و البته سوپرمن ضربه های جدی خورده، اما به ندرت جراحت سنگینی داشته است. به نظر می رسد هردوی این شخصیت ها آستانه تحمل بالایی داشته باشند.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت برتر مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان


10. بزرگ ترین موفقیت: تانوس

بله، در یک داستان دارک ساید توانست معادله ضد-حیات را به دست آورد و به دنیای چهارم پایان دهد، اما این کار آنقدر بزرگ نیست که آن را یک موفقیت و دستاورد بدانیم. دارک ساید در تمام داستان با نیوجنسیس در جنگ و هایفادر یک قدم از او پیشتر بود. دارک ساید در مبارزه با لیگ عدالت بیش از دستاوردهایش شکست داشته است.

از سوی دیگر بزرگ ترین دستاورد تانوس کشتار در مقایس عظیم است. او به راحتی این کار را انجام می دهد و می تواند نیمی از بشریت را نابود کند. بنابراین از این نظر دارک ساید پس از تانوس در مقام دوم قرار می گیرد.

همچنین بخوانید: 20 سریال برتر تاریخ شبکه HBO


11. برنده: دارک ساید

لازم به ذکر است که دارک ساید شخصیتی است که به خلق تانوس منجر شد و به همین دلیل ارباب جنگ کتاب های کمیک است. تانوس با وجود تمام قدرت ها و موفقیت ها هنوز در حد و اندازه دارک ساید نیست.

دارک ساید قدرت های بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم دارک ساید در مبارزه با تیم انتقامجویان (دشمنان اصلی تانوس) به راحتی آنها را شکست خواهد داد، درحالی که تانوس در برابر لیگ عدالت (دشمنان اصلی دارک ساید) شانس زیادی نخواهد داشت. بنابراین در اینجا حاکم آپوکولیپس پیروز مبارزه خواهد بود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1765)

بستن فرم

 1. دانیال

  تیر 15, 1399

  توی همه ی چیزای اینجا دارکساید بهتره به غیر موفقیت و به نظرم نتیجه نهایی درسته ولی مقایسه ها نه

  پاسخ

  • پارسا در پاسخ به دانیال

   تیر 30, 1399

   همون تانوس برای کل دیسی بسه الکی خودتونو اذیت نکنید

   پاسخ

   • دانیال در پاسخ به پارسا

    تیر 30, 1399

    کرفس ، چی میگی ؟ تانوس پرزنس رو که قادر مطلق هستش حریفه ؟ تانوس به سوپرمنم نمی رسه چه برسه به کل دیسی ؛ از عزیزان سایت پروشات می خوام اینو تایید کنن . چون بعضی وقتا حرف های بدی هم تایید شده

    پاسخ

    • شاهین در پاسخ به دانیال

     شهریور 12, 1399

     بامزه سوپر منت با رعده شازم چپو راست شد جلو رعد ثورو میخواد بگیره اخه حرف مفت تا کجا ی مشت تانوس که هالکو زمین گیر کرد بدون سنگ قدرت بسشه

     پاسخ

     • دکتر منهتن در پاسخ به شاهین

      شهریور 15, 1399

      تازه!!!!!!! شما فرم اصلی دارک ساید رو حساب نکردید که تقريباً قادر مطلق هست و تقريباً دانای مطلق!!!!!!!!!

      پاسخ

      • دی سی فن در پاسخ به دکتر منهتن

       مهر 5, 1399

       فرم اصلی دارکساید خود پرزنس اون رو دستگیر کرد و هربار پرزنس شخصا جنگیده مثل شیطان وحشی عظیم بوده که قدرت برابر با خود پرزنس داشتن و نزدیک اون پس فرم اصلی دارکساید در حدود پرزنس هست

       پاسخ

       • abas در پاسخ به دی سی فن

        مهر 29, 1399

        خب دارک ساید هرگز قدرتمند تر از پرزنس نیست

        یه زره در مورده پرزنس کمیک بخون اگه خوندی بیشتر بخون تا قدرت های پرزنس رو بدونی چیه ولی بله دارکساید(دارک ساید اصلی)بسیار قدرتمند تر از دارک سایده(دارک ساید کلون)قادر مطلق حاضر مطلق ولی هیچ وقت دانای مطلق نبوده چرا؟
        چون فقط میخواد سیاره تصرف کنه البته میشه گفت ثلث دانای مطلقه
        خب میدونستی تانوس چرا نصف سیارات رو میکشه و میره؟
        چون میخواد مردم اون سیاره بدونن که تانوس کیه و مردم سیاره قطعا از قدرت تانوس به دیگر سیارات میگن تانوس:قادر مطلق(توسط۶سنگ ابدیت)
        حاضرمطلق(بازم توسط سنگ های ابدیت)
        دانای مطلق که اونو گفتم(و بسیار زیاد هم توسط سنگ روح علم و هوشش بیشتر شده)فنون جنگ رو بیشتر از دارک ساید(من تانوس رو با دارک سایدکلون مقایسه میکنم)میدونه و از نظر هیکل خیلی کم از دارک ساید بزرگ تره و میتونم بگم که تانوس هوشش حتی از دارکساید(دارک ساید اصلی)هم بیشتره

        شاید سن دارک ساید از تانوس بیشتر باشه ولی فنون رو بیشتر میدونه(فنون جنگ تن به تن

        پاسخ

        • دکتر منهتن در پاسخ به abas

         دی 25, 1399

         همه حرفات از دم غلطه دارکساید قطعا از تانوس قویتره

         پاسخ

         • حسین در پاسخ به دکتر منهتن

          خرداد 14, 1400

          موافقم👍

          پاسخ

         • abas در پاسخ به دکتر منهتن

          خرداد 20, 1400

          چی داری میگی الان؟

          والای همگانو میشناسی؟
          دادگاه زندگی ۳صورت متحدو میشناسی؟

          تانوس دوتاشونم یحا اونم با یه حرکت کشت

          اسم کامیکم اینه:
          thanos:infinty ending
          یا فرجام بینهایت
          بزن بخون بعد نظر بده

          پاسخ

       • abas در پاسخ به دی سی فن

        خرداد 20, 1400

        انقدر بی اطلاعاتی که داری ترو فرم دارکسایدو با پرزنس مقایسه میکنی
        واقعا متاسفم واقعا

        پرزنس با یه حرکت ترو فرم دارکسایدو محو کرد که تا الان تو هیچ کامیکی دیده نشده و این نشان دهنده اینه که ترو فرم دارکساید کلا نیست شد و از تاریخ کامیک بوک محو شده

        شیطان وحشی در حد پرزنس؟

        لوسیفر زد پشکلش کرد بعد میگی پرزنس؟😂😂
        هعی بابا

        پاسخ

      • abas در پاسخ به دکتر منهتن

       خرداد 20, 1400

       تروفرم دارکساسد بله قادر مطلقه ولی دانای مطلق نیست
       حتی حاضر مطلقم نیست

       پاسخ

     • دکتر منهتن در پاسخ به شاهین

      شهریور 15, 1399

      من معتقدم شزم از سوپرمن هم مقاوم تر و هم قویتره البته این نظر من هست
      امیدوارم با من موافق باشین

      پاسخ

      • امیرعلی در پاسخ به دکتر منهتن

       مهر 27, 1399

       شزم ازش قوی تر نیست ولی قدرت اصلی شزم (جادو) به همراه کریپتونایت و خورشید قرمز نقاط ضعف سوپر منن پس توی یه مبارزه رودررو شزم میبره ولی قوی تر نیست

       پاسخ

     • دی سی فن در پاسخ به شاهین

      مهر 5, 1399

      سوپرمن نبولامن رو زد که قادر مطلق هست و ضربه های نبولامن روی اون تاثیر نداشت قضیه ی رعد مال ضعیفترین دوران سوپرمن بوده که خیلی ضعیف شده بود لطفا اطلاعاتت بالا ببر

      پاسخ

     • حسین در پاسخ به شاهین

      خرداد 14, 1400

      تو باید این رو بدونی بدن سوپرمن میتونه رعد رو جذب کنه، پس صاعقه ثور به دردش نمیخوره روی سوپرمن بی فایدست و سوپرمن هم از ثور خیلی قویتره، تانوس هم توی قدرت از سوپرمن چند پله عقب تره و سوپرمن از تانوس قدرتمندتره، سوپرمن
      دارک ساید رو شکست داده در حالی که تانوس با دستکش هم حریف دارک ساید نمیشه.

      پاسخ

    • abas در پاسخ به دانیال

     خرداد 20, 1400

     محض اطلاعت تانوس با یه حرکت والای همگان و دادگاه زندگی ۳صورت متحد رو کشت که والای همگان ۱۰برابر پرزنسه و اینو میتونی تو مارول فندوم ببینی حتی cbr
     پس پرزنس برای تانوس چیزی جز یه شوخی نیست

     سوپرمن؟
     والای همگانو خورد سوپرمن میخواد چیکارکنه؟
     حتی میلیاردها سوپرمن وان میلیونم نمیتونن حتی نزدیک استرال تانوس بشن

     پاسخ

  • abas در پاسخ به دانیال

   خرداد 20, 1400

   اگه از کامیک بوک چیزی بدونی میفهمی که تانوس در حد والای همگان و فراتر از اونه

   پاسخ

 2. AVENGERS

  تیر 4, 1399

  بنظر من مقایسه ی اینا درست نیست چون اهداف بیشتر ابر شرور ها حاکم بودن برجایی هست ولی ثانوس فرق داره او تعادل طلبه و فقط بنظر خودش میخواد دنیارو به تعادل بین منابع و استفاده کننده قرار بده سر این بنظرش این یه غربانی دادن سادست ولی دارک ساید فقط می خواد حاکم کهکشان بشه بخاطر همین باید از ثانوس ابزار و ارتش بزرگ تری داشته باشه سر این اگه ثانوس نه با سنگ ها بلکه اگر بادست خالی بشکن بزنه افرادش دو برابر دارک ساید براش ابزارو نیرو میارن و اگه از نظر طرفدار این دو فکر کنیم ثانوس با احساس تر هست چون هم گامورا و هم مرگ رو دوست داره

  پاسخ

 3. Mohamad

  خرداد 22, 1399

  من موافقم که دارک ساید قوی تره اما دلایلتون مسخره بود آقا لطفا جبران کنید راستی خیلی وقته مقاله ننوشتین

  پاسخ

 4. Mohamad

  خرداد 17, 1399

  فکرکنم ارتش تانوس با دارک ساید برابر باشه

  پاسخ

  • HVM در پاسخ به Mohamad

   خرداد 27, 1399

   نه به این دلیل میشه گفت که دارک ساید چندین هزار سیاره را تصرف کرده و خودش حاکم یک سیاره پس ارتش بیشتری دارد ولی تانوس نصف سیاره را می کشه و میره

   پاسخ

   • اهورا در پاسخ به HVM

    مهر 6, 1399

    اصلا دارک ساید همه رو میکشه دشمن تراشی نمی کنه ولی تانوس نصف تمام سیارات میخوان بکشنش

    پاسخ

   • abas در پاسخ به HVM

    مهر 29, 1399

    بله چون تانوس نصف سیاره رو میکشه چون مردم اون سیاره بدونن تانوس کیه و چون مردم اون سیاره با تانوس جنگیدن میدونن که تانوس کیه پس به سیاره های دیگه میگن که تانوس کیه(به طور صد در صد اون سیاراتی که نصفشو نابود میکنه قهرمان داره پس کاملا دقت کن به این هوشش دانای مطلق میگن که تانوس این کارو میکنه تا مردم اون سیاره کار هایی انجام بدن

    پاسخ

 5. صادق

  اردیبهشت 25, 1399

  سلام دوستان به نظر من دارکساید میتونه پیروز بشه دارکساید توانای های زیادی مثلجاودانگی و قدرت فرابشری داره اون زئوس رو کشته دکتر منهتن رو شکست داده آنتی مانیتور و برادر خودش های‌فادر رو شکست داده زمین ۲ و۳ رو تصاحب کرده یک سیاره رو با یک مشت نابود کرده و تونسته تمام اعضای لیگ عدالت رو یک بار بکشه و در یک کراس اور بین مارول و دی‌سی به دستکش بینهایت هم دست پیدا کرده اون برای تفریح سوپرمن های دنیا های موازی رو میکشه دارک ساید سرعت بسیار زیادی داره البته به ندرت از اون استفاده میکنه اون قابلیت تغییر ابعاد فیزیکی رو داره و میتونه اندازه خودش رو تا هر اندازه ای افزایش بده دارکساید از توانایی های ذهنی خودش استفاده میکنه و بحای اینکه با قدرتش دشمنش رو شکست بده با ذهنش میجنگه اون قابلیت تله‌پاتی داره و میتونه ذهن هر کسی رو بخونه اون بسیار با هوشه و همچنین قدرت تخلیه انرژی رو داره اون میتونه نیروی زندگی هر کسی رو که بخواد تخلیه کنه و به خودش انتقال بده و قدرتمند تر بشه و قابل توجه ترین توانایی دارکساید پرتو امگا ست پرتو های امگا بسیار قدرتمند و کشنده هستن که از چشم ها یا دست دارکساید بیرون میاد و دارکساید کنترل زیادی روی این پرتو ها داره و میتونه باعث تغییر جهت اونا بشه و دشمن رو دنبال کنه تنها دومزدی، دکتر منهتن و دستبند های واندر وومن میتونن در برابر این پرتو ها مقاومت کنن البته سوپرمن هم میتونه در برابر پرتو های امگا مقاومت کنه اما درد و زجر زیادی رو باید تحمل کنه پرتو های امگا علاوه بر تخریب میتونن مردگان رو زنده کنن و به افراد توانایی های فوق بشری بدن
  لیگ عدالت تا حالا با دارکساید واقعی هیچوقت نجنگیده بلکه دارکسایدی که اونا باهاش جنگیدن یه کلون از دارکساید واقعی بوده تنها کسی که با دارکساید واقعی مبارزه کرده گالاکتوس بوده در کمیکی گالاکتوس میخواد سیاره دارکساید رو بخوره و دارکساید با اون میجنگه گالاکتوس شکست میخوره و بیخیال سیاره میشه و میره سراغ یه سیاره دیگه در حقیقت اگه لیگ عدالت و انتقام جویان با هم متحد بشن باز هم حریف دارکساید اصلی نمیشن

  با عشق

  پاسخ

  • دی سی فن در پاسخ به صادق

   مهر 5, 1399

   دارکساید اصلی با پرزنس مبارزه نکرد کلون دارکساید بود دارکساید اصلی با سورس و پرزنس مبارزه کرده و فقط با تفکر می‌تونه مالتیورس رو نابود کنه

   پاسخ

 6. علی

  اردیبهشت 2, 1399

  این بحث ها هیچ وقت به نتیجه نمیرسه چون همه روی چیزی که ازش خاطره خوبی داریم تعصب داریم هیچ کسیم استثنا نیست.من خودم عاشق ثانوس هستم و یه عالمه کمیک از روش خوندم ولی یه کمکیم از دارک ساید نخوندم مسلما روی ثانوس تعصب دارم

  پاسخ

 7. سهیل

  اردیبهشت 2, 1399

  دوستان اینا شخصیت خیالی هستن و هیچ وقت نمی تونن هیچ کاری کن من خودم میتونم با ده تا انگشتم دارم سایدو تانوسو هفت جدو ابادشو از بین ببرم 🙄
  اعصابتونو خورد نکنین

  پاسخ

 8. نظر دهنده

  فروردین 15, 1399

  ببخشید من بحث تجربه رو یادم رفت در بحث تجربه تانوس ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح که من این رو در زندگی تانوس خواندم دارکساید هم سن زیادی داره تانوس تجربه خود را در پایان بازی نشان داد اما دارکساید در سال ۱۹۷۰ ساخته شد و تانوس در سال ۱۹۷۳ ساخته شد وتجربه ی دارکساید بیشتر است اما هنوز هم برنده تانوس است ولازم به ذکر است که تانوس از دارکساید تقلید نشد و از متران تقلید شده است

  پاسخ

  • دی سی فن در پاسخ به نظر دهنده

   فروردین 20, 1399

   چرا رو مارول تعصب داری.دارکساید از لحاظ بدنی و اینا می تونم بگم کسی حریفش نیست،حتی تانوس،ولی بتمن دارکساید رو شکست داده اما با نقشه طبق معمول.من تنها تقلید مارول رو همین تانوس می دونم.

   پاسخ

   • نظر دهنده در پاسخ به دی سی فن

    فروردین 22, 1399

    این حرف رو نزن که هیچکس حریف دارکساید نیست کسانی مانند بیاندر گالاگتوس و،،، قویتراز دارکساید هستن بتمن دارکساید را شکست داده با برنامه ریزی تانوس که هوش زیادی داره فکر نمی کنی با نقشه دارکساید شکست بده در فیلم پایان بازی دیدی که تانوس با برنامه ریزی توانست کاپیتان مارول رو شکست بده وگفتی تنها تقلید مارول تانوس میدانی ، تانوس از متران تقلید شده که خود متران روی صندلی های زیادی می نشسته خود سازنده تانوس این رو میگه ودر سایت ۱۰ حقیقت درباره ی تانوس ، میفهمی که تانوس از متران تقلید شده

    پاسخ

    • دی سی فن در پاسخ به نظر دهنده

     تیر 1, 1399

     نگاه من سطح کیهانی رو نمی گم و دارک ساید اصلی حریف گاکتوس هست همه قبول دارن که تانوس تقلیده دارک ساید اصلی می تونه در کسری از ثانیه تانوس رو از بین ببره😅

     پاسخ

    • دی سی فن در پاسخ به نظر دهنده

     مهر 5, 1399

     بزار کاملتر بگم اینجا موجودات و نیروهای کیهانی لحاظ نبودن و اونجا ما دارکساید اصلی رو داریم که با پرزنس درگیر شده و خودت حد قدرت رو درک کن تانوس در ابتدا تقلید از متران بود بعد خالقین تغییر دادن و اون رو شبیه تانوس کردن

     پاسخ

   • صادق در پاسخ به دی سی فن

    اردیبهشت 25, 1399

    نه عزیز من مارول بیشتر از اینا از روی دی‌سی اسکی رفته برای مثال
    سندمن مارول که از کلی فیس کپی شده
    مرد آهنی از بتمن کپی شده
    هاک‌آی از گرین ارو کپی شده
    کوئیک سیلور از فلش کپی شده
    مرد مورچه ای از اتم کپی شده
    ددپول از دث‌استروک کپی شده
    ولورین از تیمبر ولف کپی شده
    هالک از سالامون گراندی کپی شده
    دیگه فکر کنم مارول میخواسته بگه منم فرزند کپی منم خدای تقلید

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به صادق

     اردیبهشت 25, 1399

     ربطی نداره
     قدرت سرعت بالا تو افسانه های یونان هم بود پس باید بگیم فلش از اونا تقلیدشده؟ نه چون قدرت سرعت بالا چیزی نیست که به ذهن بقیه نرسه
     هاکای چرا از گرین ارو کپی شده؟ چون هردوتا تیرکمون دارن؟ اگه اینجوری باشه خود گرین اررو از رابین هود تقلیدکرده (به لباسشون توجه کن!)
     ددپول و دث استروک هم منطقی نبود. تنها شباهتشون اینه که هر دوتا خود درمانی دارن ( که قبل از دث استروک هم خیلیا داشتن) وهردوتا تفنگ و شمشیر حمل میکنن (که خیلی تفنگ و شمشیر حمل میکنن بازم ربطی نداره)
     قدرت کوچیک شدن هم چیزی نیست که اولین بار به ذهن خالق اتم افتاده باشه.
     مرد آهنی از بتمن کپی شده؛ چرا؟ چون جفت‌شون پولدارن؟! این مثل اینه که بگیم فلان تیم از فلون تیم تقلید کرده که دفاع راست گرفته! نه دفاع راست نیاز اسکلت هر تیمیه پس نمیشه گفت تقلیده! همین برای پولدار بودن ایرون من و بتمن هم صدق میکنه

     پاسخ

     • صادق در پاسخ به آریو

      اردیبهشت 25, 1399

      آریو جان
      آیرون من از بتمن کپی کرده چرا؟؟؟؟
      این دوتا قدرت های فراطبیعی ندارن و به وسیله لباس تجهیزات و سلاح های خودشون با دشمناشون میجنگن جفتشون پولدارن یه شرکت بزرگ دارن که فامیلیشون رو برای اسم شرکت گذاشتن هر دو بسیار باهوشن مجرد اما دختر بازن از تکنولوژی زیاد استفاده میکنن جفتشون یه ربات بزرگ دارن زره آیرون من هالک باستر برای نابودی هالک ساخته شده و زره جاستیس باستر برای نابودی اعضای لیگ عدالت طراحی شده

      پاسخ

     • صادق در پاسخ به آریو

      اردیبهشت 25, 1399

      گرین ارو و هاک‌آی
      اینا جفتشون از اعضای تیم های لیگ عدالت و انتقام جویان هستن جفتشون در کودکی خوانواده خودشون رو از دست دادن و آموزش های نظامی دیدن گرین ارو با قناری سیاه رابطه داشت و هاک‌آی با بیوه سیاه هردوشون یک بار کشته شدن و به زندگی برگشتن دیگه شباهت بیشتر از این؟؟؟؟
      اتم و مرد مورچه ای میتونن خودشون رو کوچک و بزرگ کنن اتم دی‌سی تنها یک سال قبل از مرد مورچه ای خلق شده نزدیکی سال ساخت اینا همه چیز رو لو میده
      ددپول و دث‌استروک؟؟؟؟؟؟
      اینا ویلین هستن و ضد قهرمان محسوب میشن جفتشون از شمشیر و سلاح استفاده میکنن جزو ارتش بودن و توانایی شفا و زود درمانی دارن در سال۱۹۹۱ که ددپول معرفی شد انقدر به دث‌استروک شباهت داشت که نویسنده ها اون رو یک کپی بی‌شرمانه و ضایع میدونستن اسم اصلی دث‌استروک اسلید ویلسون و اسم اصلی ددپول وید ویلسون هستش مارول حتی زحمت عوض کردن فامیلیشو هم به خودش نداده😄😄😄😄😄😄😄😄
      البته مارول فنا ناراحت نشن لطفا اگه ناراحت شدید و بهتون برخورد شرمنده

      با عشق😘😘😘😘😘

      پاسخ

      • امیر در پاسخ به صادق

       خرداد 9, 1399

       هاکای تو هردو جهان بوده
       هم مارول و هم دیسی

       پاسخ

     • حامد در پاسخ به آریو

      خرداد 29, 1399

      فلش خیلی وقته که به دیسی اومده اما کوئیک سیلور نه پس فلش و از کوئیک سیلور کپی نکردن کوئیک سیلور رو از روی فلش کپی کردن پسر تقلید اقا مارول خدای کپی کاری اقا مارول سرعت و کپی نکن اقا مارول کو ئیک سیلور باخته اقا مارول

      پاسخ

     • دی سی فن در پاسخ به آریو

      تیر 1, 1399

      تقلید تا وقتی که کاملا مشابه باشه تقلید نیست😂

      پاسخ

     • طاهر در پاسخ به آریو

      مرداد 27, 1399

      آریو جان اصلا ناراحت نباش اگه مارول کپی هم کرده حداقلش یک دهم کپی های دیسی نبوده اون بالا توضیح دادم اگه تایید شد بخون

      پاسخ

      • دی سی فن در پاسخ به طاهر

       مهر 5, 1399

       دیسی حد اکثر ده تا تقلید داشته من خودم برای مارول فقط صد و پنجاه تا تقلید پیدا کردم چی میگی؟

       پاسخ

    • امیر در پاسخ به صادق

     خرداد 9, 1399

     حتی ثور خدای رعد برق اسکی از روی شزم هستش

     پاسخ

     • صادق در پاسخ به امیر

      خرداد 19, 1399

      نه دیگه این اشتباهه
      ثور در افسانه ها و اساطیر اسکاندیناوی بوده و به عنوان خدا پرستش می‌شده
      ولی خب مارول خیلی از روی دی‌سی اسکس رفته

      پاسخ

    • کمیک فن در پاسخ به صادق

     تیر 3, 1399

     آره ولی تو کار تقلید حرف نداره مثلا هالک و مرد آهنی معرکه هستن مرد مورچه ای هم از اتم بهتره

     پاسخ

   • کمیک فن در پاسخ به دی سی فن

    تیر 3, 1399

    مارول از روی فلش و گرین آرو نیز تقلید کرده ولی در کل دی سی بیشتر تقلید کرده

    پاسخ

    • دی سی فن در پاسخ به کمیک فن

     مهر 5, 1399

     نه نه مارول توی تقلید خیلی بیشتر از دیسی وده نود درصد دیسی اورجینال هستن

     پاسخ

   • abas در پاسخ به دی سی فن

    مهر 29, 1399

    عزیز من خوده خالق تانوس گفته که از متران الهام گرفته نه دارک ساید(بهتره بگیم الهام نه تقلید چون تقلید یه معنیه دیگه میده و الهام یه معنیه دیگه
    ممنون بابت سایته خوبتون❤❤❤

    پاسخ

 9. نظر دهنده

  فروردین 15, 1399

  موضوعات خوبی هستند تجربه ، ارتش ، ابزار و ،،، برا اینکه بفهمیم تانوس قویتره یا دارکساید باید این مقاله رو بررسی کنیم میزان قدرت در برابر دشمن تانوس است چون همیشه در جنگ های دارکساید و لیگ عدالت ، لیگ عدالت ان را از طریق دروازه ایی ان را به جایی می رانند قدرت درونی بالا دارکساید هستش چون قدرت های بیشتری دارد تانوس هم قدرت دارد اما از انها به خوبی استفاده نمی کند و زیاد از انها استفاده نمی کند و قدرت بیرونی اصلی تانوس است چون دستکش ابدیت از معادله ضد حیات قوی تر است و ارتش وناوگان ، ارتش وسفینه های تانوس زیاد است اما دارکساید فرماندهان و سیاره ایی را دارد واگر فرماندهان دارکساید خیلی قوی باشند تانوس ودارکستید در ارتش برابر هستند ، وفاداری فرزندان تانوس است چون ارتش دارکساید عقلی ندارند ودر فیلم لیگ عدالت دیدند که انها به استیون گلف حمله کردند وان را کشتند، از نظر نیرو تانوس است چون که تانوس تور را با سنگ قدرت شکشت داده و تنها اسیبی که به تانوس رسید بینی خون الود بود تانوس در مقابل گالاگتوس ایستاده و و به داخل ذهن گالاگتوس نفوذ کرده اما دارکساید در مقابل سوپرمن و زن شگفت انگیز ایستاده و قدرت خود را نشان می دهد و او از انتی ماناتور و پسرش شکست خورده ونیرو تانوس است ، در بحث ابزار دارکساید توانسته خنجر راز الود و چیزهای دیگری بسازد اما تانوس دارای شمشیر محکمی که سپر کاپیتان امریکا را شکست است و سلاحی که توانست قدرت شش سنگ ابدیت را کنترل کند را دارد و صندلی های تانوس و زره هایی که دارد از زره های دارکساید قوی تر است ، ودر استانه تحمل تانوس قوی تراست چون تانوس از گالاگتوس و اودین تنبیه شده است و دارکساید از سوپرمن و زن شگفت انگیز و شما می خواهید گلاگتوس وادین را در مقابل سوپرمن و زن شگفت انگیز جایگزین کنید معلوم است که گالاگتوس وادین از سوپرمن و زن شگفت انگیز قوی تر است ، بله بزرگترین مو فقیت تانوس است که نیمی از عالم را نابود کرد و دارکساید با معادله ی ضد حیات نتوانست نیمی از عالم را نابود کند و بزرگترین دستاورد تانوس است و برنده تانوس است

  پاسخ

  • صادق در پاسخ به نظر دهنده

   خرداد 19, 1399

   نظر دهنده
   عزیزم
   اول اینکه اون استپن ولف بود نه استیون گلف
   دوما ببین همونطور که گفتم دارک سایدی که لیگ عدالت با اون جنگیدن دارک ساید اصلی نیست و یه کلون از دارک ساید واقعیه
   دارک ساید واقعی اصلا داخل یه بعد دیگه هست و اگه از بعد خودش بیاد بیرون و وارد دنیا دیگه ای بشه باعث بی‌نظمی میشه و تعادل به هم میخوره و اون دنیا نابود میشه
   همچنین دارک ساید توانایی تلپورت رو هم داره و میتونه تانوس رو به دنیای دی‌سی ببره
   جایی که دستکش بینهایت کار نمیکنه
   و اونجا تانوس تا فردا بشینه بشکن بزنه
   هیچ تاثیری نداره
   در کل به نظرم دارک ساید پیروز میشه

   پاسخ

   • طاهر در پاسخ به صادق

    شهریور 2, 1399

    خب دوست عزیز پس بیا یه جور دیگه حساب کنیم چون تانوس هم قدرت تله پورت داره پس اینطوری میشه تو دنیای دی سی دارک ساید شاید پیروز باشه ولی تو دنیای مارول دارک ساید فقط به یه بشکن بنده پس بیا خودمون خسته نکنیم تانوس با استفاده از تله پورت دارک ساید و بر میگرد نه به دنیای مارول و بعدشم یه بشکن

    پاسخ

    • دی سی فن در پاسخ به طاهر

     مهر 5, 1399

     تلپورت تانوس خیلی ضعیف هست خیلی

     پاسخ

   • امیرعلی در پاسخ به صادق

    مهر 27, 1399

    من با این دوستمون موافقم
    بزارید اینجوری بگم با مثال که بفهمید
    دوم گاد (دکتر دوم+قدرت بیاندرز) تانوس رو میکشه البته اون موقع تانوس دستکش رو نداشت ولی به طور کل تانوس نمی تونه با گالاکتوس یا بیاندرز در بیفته چه برسه به (one above all) از طرف دیگه نسخه دیسی (one above all) یعنی پرزنس به سختی دارکساید اصلی رو شکست داده
    پس تانوس+دستکش بینهایت در مقابل کلون دارکساید + دارکساید اصلی میشه اینطور که تانوس باید جمع کنه بره بمیره

    پاسخ

 10. شاهین

  بهمن 20, 1398

  شما داخل یوتیوب سرچ کن یه سایت رسمی به طور کاملا حرفه ای مبارزه بین لیگ عدالت و انتقام جویانو به تصویر کشیده

  پاسخ

 11. شاهین

  بهمن 20, 1398

  بله طبق یک رای گیری لیگ عدالت از انتقام جویان شکست بدی هم خورده اند

  پاسخ

 12. حامد

  دی 16, 1398

  من با اون جمله که اعضای دیسی از اعضای مارول قوی تر هستن اصلا موافق نیستم دیسی فقط یک سوپر من و واندومن رو داره اینا میتونن جلوی هالک یا ثور یا ولورین رو بگیرن؟
  به نظر من تانوس از دارکساید هم قوی تره

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به حامد

   دی 16, 1398

   تانوس با دستکش ابدیت دارکساید و آپوکالیپس رو تو ی ثانیه از بین میبره ولی بدون دستکش فک نکنم از پس دارکساید بر بیاد.

   پاسخ

   • دی سی فن در پاسخ به shayan

    فروردین 20, 1399

    طبق کمیک ها ی کراس اوور مارول ودی سی دستکش تانوس در دنیای دی سی جواب نمیده.در ضمن شاید بشه گفت بتمن در مقابله ی رودرروی برنامه ریزی شده حتی از کل لیگ عدالت هم قویتره.در ضمن شخصیت های دی سی قویترن اما دور از واقیت که ضعفه
    اما بتمن هم می تونه کلشونو شکست بده هم واقعی هست.

    پاسخ

  • شاهین در پاسخ به حامد

   بهمن 20, 1398

   صد هزار درصد شک نکن دنیا میدونه انتقام‌جویان قوی تر از لیگ عدالته ثور خدای رعد ک‌از همه همه اینا قوی تره جلوی مارک ۳ تونی استارک کم اورد ثور ک مال ماروله تازه بعد فانوس سبز یا سوپر من ک با دو تا سنگ به فنا میره جلوی تونی رو میخوان بگیرن یا میخوان جلوی ویژنو بگیرن. واندا (اسکارلت ویچ )ک ازراعیل کل افراد دیسی دگ بماند کارول (کاپتان مارولو) تانوس و دستکش ابدیتش .هاکایم یا مامور بارتونشونم که مال ماست از ما اجارش میکنن… تانوسم این همه کشتو کشتار داد واس اون شیش تا سنگ ک بشینه فقط بشکن بزنه بعد بیاد جلو کسی چون دارک ساید چون قدیمیه شکست بخوره ایرانی ها خوراک حرف مفتو اینان اصلا جنگی هم صورت بگیره از فاصله ۵ کیلومتری دارکساید پودر بچه شده

   پاسخ

   • دی سی فن در پاسخ به شاهین

    فروردین 20, 1399

    شما ببین سوپرمن خدا واندروومن خدا فانوس سبز مثل کاپیتان مارول بتمنم با یه راهی استارک رو زمین گیر می کنه.
    لطفا تعصبی نظر ندید.شما زور بازوی ثور رو با سوپرمن مقایسه کن سوپرن قدرتمند تره.
    ممکنه منم متعصب باشم اما درکل یه ذره لیگ عدالت قویتره و همینطور لیگ عدلت قهرمانای عجیب تری داره.

    پاسخ

   • کمیک فن در پاسخ به شاهین

    تیر 3, 1399

    داداش چند تا کمیک خوندی؟
    مرد آهنی رو قبل از اینگه پلک بزنه فلش میکشه

    اسکارت ویچ رو هم همین طور
    بعد تو میگی دارک ساید شکست میخوره (میتونه به سرعت فلش برسه یه ارتش عظیم داشته باشه و نامیرا هم هست هاکای جلو آرو بچه ۲ ساله هم نیست

    پاسخ

    • امیرعلی در پاسخ به کمیک فن

     مهر 27, 1399

     برادر من اسکارلت ویچ اگه خیلی رو اعصابش راه برن عصبی میشه میزنه یه دنیای کاملو می ترکونه اگه هم بحث سرعت باشه سیلور سیفر دنیا هارو تو کمتر 1 ثانیه می چرخه

     پاسخ

   • آرمان کمیک فن در پاسخ به شاهین

    مرداد 23, 1399

    داداش سوپرمن با ثور برابره بعدشم اگر فرم واقعی دارکساید بخواد با ثانوس وارد جنگ بشه ثانوس حتی با سنگ های ابدیت هم شانسی نداره

    پاسخ

   • تحلیل گر در پاسخ به شاهین

    شهریور 19, 1399

    میشه آدرس کمیکی رو بدی که ثور جلو مارک ۳ آیرون من کم آورد!!!!! میشه بگید از کجات در آوردی که سوپرمن جلوی دو سنگ ابدیت به فنا میره؟؟؟ زور سوپرمن تقریباً با تانوس یکیه!!!! حالا می خواد جلو دو سنگ ابدیت کم بیاره؟؟؟؟ بحث کاپیتان مارول و اسکارلت ویچ رو هم توی اون کامنتم گفتم!!!! تانوس تا بیاد بشکن بزنه تو دنیای دی سیه!!!! چون دارک‌ساید تلپورتش کرده!!!!

    پاسخ

  • امیر در پاسخ به حامد

   خرداد 9, 1399

   داری تعصبی برخورد میکنی سایبورگ مارشن یا هاک من وشزم که حتی قدرتاش از سوپرمن بیشتره ارتش فانوس سبز آکومن
   اینا کشکن

   پاسخ

  • طاهر در پاسخ به حامد

   شهریور 2, 1399

   کاملا درسته دوست عزیز مخصوصا اگه انتقام جویان،انتقام جویانی باشه ک شخصیت سنتری رو داره ک دیگه فک کنم کل دیسی هم نتونن انتقام جویان رو شکست بدن

   پاسخ

   • تحلیل گر در پاسخ به طاهر

    شهریور 19, 1399

    چیییییی؟؟؟؟؟ سنتری عضوی از انتقام جویان است و بسیار قوی است اما قدرتش با سوپرمن برابری میکنه و از مارشن منهانتر شکست میخوره!!!!(بخاطر اینکه نقطه ضعف سنتری ذهن شه و مارشن منهانتر تله پاتی بسیار قدرتمندی دارد!!!!) حالا چطوری کسی که با سوپرمن برابری میکنه میخواد کل دی سی رو بزنه؟؟؟؟ شوخی بی مزه ای بود!!!!!

    پاسخ

   • دی سی فن در پاسخ به طاهر

    مهر 5, 1399

    خوب اسپکتر و شزم فمیلی و سوپرفمیلی و بتمن فمیلی و دکتر فیت و اسپیدستر ها و زاتانا و کنستانتین و ارتش گرین لنترن الکیه؟؟اطلاعاتت به شدت کمه در مورد موجودات کیهانی نمیدونی اسپکتر با لیگ عدالت همکار بوده و فقط با تفکر کل اونجرز رو شکست میده

    پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به حامد

   شهریور 19, 1399

   اول آنکه سوپرمن و واندر وومن و مارشن من هانتر رو شزم و …. عضو نیگه عدالت هستند و کل لیگ عدالت روی همدیگه حریف بیستمین شخصیت قدرتمند دی سی هم نیستند!!!! پس دقت کنین و همین جوری اسم دیسی رو نبرین چون دی سی کسانی رو داره انتقام جویان و لیگ عدالت روی هم دیگه هم انگشتش نمیشوند!!! در مورد اعضای قدرتمند لیگ‌عدالت هم بالا توضیح دادم و حوصله ندارم دوباره آنها را بازگو کنم!!!!

   پاسخ

   • امیرعلی در پاسخ به تحلیل گر

    مهر 27, 1399

    یکی از اصلی ترین دلایل یرتری انتقام جویان به اینه که با زحمت می برن ولی دیسی پر از موجوداتیه که کل قهرمان های همه ابعاد رو هم ته تکنیک مبارزه شون اینه که قبل اینکه یارو بیاد در برن یا یکاری کنن بره یه جای دیگه
    پس شاید اونجرز لیپ عدالت رو شکست بده ولی تو دیسی خیلی های قویتر هم هستن

    پاسخ

 13. مسعود

  آذر 28, 1398

  😂😂😂😂😂خدایی این چرت و پرتارو از خودت دراوردی یا نه؟؟.همچین میگه دارک ساید سوپرمن رو. شکست داده انگار سوپرمن کی هست….سوپرمن شلوارخودشو نمیتونه بکشه بالا….بچه جووون تانوس برترین قدرتهاروداره بیشک شکست نمیخوره

  پاسخ

  • علی در پاسخ به مسعود

   تیر 3, 1399

   چند سالته تو تا قبل از جنگ بینهایت تانوس رو نمیشناختی حرف نزن
   سوپرمن بسیار سریع هست قدرت باور نکردنی هم داره

   بعد به راحتی تانوس رو قبل از اینکه بخاد بشکن بزنه کشته

   پاسخ

   • ……. در پاسخ به علی

    مهر 27, 1399

    عزیز من تانوس با صدتا مشته سوپرمنم حتی ازش خونم نمیاد بعدشم بلاخره موقعی که سوپرمن به تانوس مشت میزنه پرت میشه یا نه؟
    پس هنگامی که داره پرت میشه یه بشکنه دیگه کاره سختی نیست بشکنو میزنه میره پی کارش نه سوپرمنی هست نه چیزی و از نظر سرعت تانوس تو حالت عادی نیازی نیست که سرعت داشته باشه و به واکنش هایه کندش نگاه نکن اون تونسته موج سواره نقره ای رو به راحتی شکست بده و از نظره قدرت تانوس با ضربه های مشت هالک چیزیش نشد و فقط با چند تا ضربه مشت هالک رو شکست داد و این شکست دادن هالک تنها صربه های مشت نبود بلکه فنون جنگی بود که شکست داد

    پاسخ

 14. Reza

  آذر 9, 1398

  من الان میتونم تو ذهنم یه شخصیت درست کنم پدر اینارو همه در بیاره 😂😂😂

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به Reza

   آذر 10, 1398

   پس برو با فایگی حرف بزن

   پاسخ

 15. استیو راجرز

  آبان 17, 1398

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  اولا میخواستم یک اشکالی از این مقاله گزارش کنم ( لطفا این مورد رو پیگیری کنید . ) :
  اینکه در مورد شماره 7 ( نیرو ) نوشتین که تانوس ، شخصیت اودین رو فراری داده . !!!!!!!!!!!!! خیر چنین چیزی غلط هست . ( واقعا منظورتون چه زمانی بوده ؟؟؟!!! چون تا جایی که من میدونم شخصیت اودین هیچ گاه از تانوس نترسیده و فرار نکرده . !!! لطفا یکمی راجب این موضوع توضیح بدین و در صورت ممکن اصلاحش کنید . ) باید به جای اون مینوشتین در برابر اودین مقاومت کرده .
  به گفته اکثر طرفداران و البته منابع معتبر شخصیت اودین قدرتمندترین اسکای فادر دنیای مارول ( و حتی کمیک !!! ) هست . حتی در خود کمیک هم چندین بار غیر مستقیم به این موضوع اشاره شده .
  شخصیت اودین میتواند یک منبع نیروی قدرتمند به نام « نیروی اودین » را کنترل کند که با این نیرو اگر در اوج باشد حتی گفته شده ( در خود کمیک !!! ) که توانایی شکست گالاکتوس رو هم داره . !!! البته در کمیک یک بار شخصیت اودین و گالاکتوس با هم جنگیدند که تقریبا میشه گفت گالاکتوس پیروز شد اما در آن زمان اصلا قدرت کامل شخصیت اودین به اصطلاح شارژ نشده بود و از طرفی گالاکتوس در اوج قدرت خودش قرار داشت .
  در بعضی از کمیک ها شخصیت اودین ادعا کرده که جهان باید طبق میل او اراده شود . اودین حتی خواستار آن شد که گالاکتوس و کلیه افرادش برای عبور از مرز های 9 قلمرو از او ( اودین ) اجازه بگیرند . !!!!
  اگر قدرت شخصیت اودین در اوج باشد گفته میشود که شکست دادن امثال تانوس و آنالیوس و مفیسیو برایش سخت و دشوار نخواهد بود و به راحتی انها را شکست میدهد .
  پس فکر میکنم که این جمله غلط هست . لطفا در غیر این صورت بگین که منظورتون چه زمانی بوده .
  اما راجب این مقاله هم باید بگم که بله من هم فکر میکنم همون طور که اشاره کردین دارک ساید به مراتب قویتر از تانوس هست و میتونه پیروز این نبرد بشه . به اکثر دلایل رو هم در خود مقاله اشاره شد . البته با این جمله که گفتین دارک ساید به راحتی میتونه اعضای انتقام جویان رو شکست بده مخالفم . اما فعلا به دلایلش اشاره نمیکنم .
  مرسی و موفق باشید .

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   آبان 17, 1398

   سلام استیو جان،
   اون جمله به اشتباه ترجمه شده بود که اصلاح شد،
   ممنون که اشاره کردی 🌹

   پاسخ

  • شاهین در پاسخ به استیو راجرز

   بهمن 20, 1398

   شما با این علمو کامیک بازیت چرا این حرفو میزنی برادر من ما ک دگ نباید از شما انتظار داشته باشیم تانوس این همه فتوحات کرد واس چی سر اون شیش تا سنگ هیچ موجودی قدرت حمل دو تا سنگ ابدیتو نداره چ برسه شیش تا همه تا دیدن دوتا سنگو داره به روش سجده کردند این همه جنگید که اینارو بدست بیاره ک بدون زهمت بشینه فقط بشکن بزنه حالا بیاد از دارک ساید شکست بخوره ؟؟؟؟ اگر تانوسو مقایسه میکنید باید با دستکش ابدیت مقایسش کنید نه بدون دستکشش مثل مقایسه کردن بت من بدون تجهیزاتش با سوپر منه جنگی هم صورت بگیره همون ثانیه اول تمومه اصلا شک ب دلت راه نده

   پاسخ

   • عباس در پاسخ به شاهین

    خرداد 13, 1399

    دادا نظر شمام درسته من به شخصه مارول فنم ولی به عنوان یه مارول فن اینو قبول دارم که دارک ساید دیسی از تانوس ما قوی تره و در نبرد صد در صد شکست میده تانوسو بنظر من حتی گالاکتوس هم می‌تونه شکست بده و دقیقا کدوم شخصیت انتقام جویان حریف همچین کسیه؟,

    پاسخ

   • علی در پاسخ به شاهین

    تیر 3, 1399

    خوب شما هم دارک ساید رو با نامیرا بودن توانایی فیزیکی نبودن و ارتشش مقایسه کنید

    پاسخ

   • matin در پاسخ به شاهین

    تیر 18, 1399

    ببین عزیز تانوس هیچوقت نمیتونه دارک ساید شکست حتی تو کراس اور مارول علیه دی سی دار ساید تانوسو شکست داد و بگم که دارک ساید اصلی تو یک بعد دیگست و توسط یک نفر که قوی ترین شهصیت دی سی هست افتاده تو زندان و دارک سایدی که سما دیدید یک کلون و تازه دارک ساید هیچوقت نمیمره و میتونه کاری که شخص میخواد کنه را بخونه و سرعتش اندازه فلشه و اگه تانوس بخواد بشکن بزنه از قبل میفهمه و با سرعتی که داره دستکش تانوسو ازش میگره و دارک ساید میتونه خودشو تلپورت کنه و اگه در اون صورت که اشاره کردم نتونه خودشو و تانوسو به دی سی تلپورت میکنه و دستکش تانوس هم تو دنیای دی سی جواب نمیده و دارک تا صبحم نمیتونه بشکن بزنه ان موقعه هم دارک ساید پدر تانوس را در میاره و تانوسم هیچوقت نمیتونه برگرده به مارول و حتی اگه تو مارول تا اخر مبارزه کنن نمیتونه دارک ساید را محو کنه چون دارک ساید تو یک بعد دیگه در دنیای دی سی هستش و دارک ساید بازم میتونه یک کلون بسازه که چند برابر تانوس باشه و تانوس واسش مورچه میشه و ان موقعه تا بشکن بزنه با سرعت تانوسو له میکنه و تانوسم میمره

    پاسخ

   • آرمان کمیک فن در پاسخ به شاهین

    مرداد 23, 1399

    ببخشید ولی دستکش بینهایت در دنیای دی سی کاربردی نداره حتی دارکساید هم تو کمیک مارول علیه دی سی تونست اونا رو بگیره ولی وقتی فهمید کاربردی نداره ولشون کرد بدون دستکش بینهایت ثانوس شانس زیادی در برابر اشعه امگا دارکساید نداره

    پاسخ

   • تحلیل گر در پاسخ به شاهین

    شهریور 21, 1399

    چیییییی؟؟؟؟؟ هیچ موجودی توانایی حمل دو سنگ ابدیت را هم ندارد!!!!!؟؟؟؟ واقعاً شوخی بی مزه بود!!!! حتی تو دنیای مارول هم کسان بسیاری هستند که می‌توانند شش تا سنگ ابدیت رو حمل کنند دیسی که پیشکش!!!! در مورد بشکن هم توضیح دادم در کامنت های قبلم!!!!لطفا وقتی از دیسی اطلاعات نداری الکی در موردش نظر نده!!!!

    پاسخ

    • امیرعلی در پاسخ به تحلیل گر

     مهر 27, 1399

     لایک
     آقا تانوس که بشکن میزنه گالاکتوس یه عطسه هم نمی کنه ولی حتی گالاکتوس هم از پس دارکساید برنمیاد
     پس چه تو دیسی چه تو مارول دارکساید می بره

     پاسخ

     • abas در پاسخ به امیرعلی

      مهر 30, 1399

      خب مثله اینکه حقیقت برایه شما خیلییییی تلخه
      نصف جهان یعنی چی؟؟
      میدونی چرا با یه بشکن به گالاکتوس چیزی نمیشه؟؟؟چون نمیشه که نصفش بره
      اگه تانوس دوتا بشکن بزنه کل جهان میره هوا حالا گالاگتوس سهله ولی تانوس اینو نمیخواد یدونه بشکن میزنه چون اون میخواد تعادلو به رغم بزنه و معشوقش(مرگ)رو خشنود کنه دیگه حالا وای به حال دارک ساید عزیز من اینم حساب کنیما کدوم اترک سایدو میگی دارک ساید(کلون)یا دارکساید(اصلی) اگه اصلی اون اصلا نمیتونه کاری بکنه چرا؟؟؟
      چون زندانیه توسط پرزنس کلونم که دیگه چیزی نیست ولی به هر حال قدرتمنده ولی نه قدرتمند تر از تانوس

      پاسخ

      • دکتر منهتن در پاسخ به abas

       دی 25, 1399

       چرا کلونش هم قویتر از تانوسه و تسلیحاتی داره که با شش سنگ برابرن

       پاسخ

    • امیررضا در پاسخ به تحلیل گر

     مهر 30, 1399

     فکر کنم منظورش بدون دستکش بینهایت بوده

     پاسخ

  • آرمان کمیک فن در پاسخ به استیو راجرز

   مرداد 23, 1399

   دارکساید با اشعه های امگاش میتونه همه اعضای انتقامجویان رو بصورت تک تک به راحتی شکست بده (به جز ثور) ثور رو هم میتونه شکست بده ولی کار براش سخت میشه ولی اگه کل انتقامجویان باهم با او بجنگن بنظر خودم مساوی میشن

   پاسخ

  • امیرعلی در پاسخ به استیو راجرز

   مهر 27, 1399

   اودین که بحثش جداست دستکش بینهایت و معادله ضد حیات در مقابل شمشیرش باید لنگ بندازن اودین فورسشم تقریبا به اندازه نیروی امگا که اون لیزر دارکساید هم یکی از قدرتاشه قدرت داره
   ولی فراموش نکنید که شمشیر اودین که از غلاف خارج بشه چنان قدرتی از خود ساطع می کنه که تمام جهان های موازی نامحدود مارول از بین میرن

   پاسخ

  • دکتر منهتن در پاسخ به استیو راجرز

   دی 25, 1399

   قویترین اسکای فادر مارول هست اما در دیسی هایفادر هست که مقداری ازش قویتره یا حداقل برابرن

   پاسخ

 16. ایلیا

  آبان 5, 1398

  تانوس بدون دستکش بادارد برابره کمیک مارول علیه دیسی بخون بعدم بزرگترین موفقیت تانوس کشتن تمام قهرمانهای مارول بقیرز آدام ورلاک است به وسیله قلب عالم یکم کمیک به خون و سن تانوس 4000 قبلر میلاد مسیه زمنن ثور از سوپرمن و شزم قویتره کمیک مارول علیه دیسی بخوان برنده: هیچ کدام بدون دستکش چرتپرت هم نگو چون استوان بله برادر دارکساید است و ارتش تانوس با دارکساید براببر است و هرگز یادت نره سنگ های ابدیت در دنیای دیسی کارای ندارد اینو دارکساید فهمید چون همش میخواست دستکش بدزده ومعفق شد بعد خیتشد

  پاسخ

  • شاهین در پاسخ به ایلیا

   آبان 7, 1398

   جیگر دنیای مارول و دنیای دیسی فقط ی فکر سادس اگر تو تو همین دنیایی ک داری توش نفس میکشی مبارزه این دو شخصیت را ببینی اگر وجود حقیقی داشتند تانوس با ی بشکن با دستکش ابدیت دارک سایدو از زمان محو میکرد ی دنیا باید حقیقی باشه تو دنیای من این درسته تو دنیای تو اون درسته همش چرنده

   پاسخ

   • ناشناس در پاسخ به شاهین

    دی 8, 1398

    دارک ساید از آپوکالیپس هستش وبا اون بشکن محو نمیشه،سوپرمن درصورت خاکسترشدن دوباره زنده،واندروومن هم میمونه،خیلی ازاعضای لیگ عدالت هم خاکستر نمیشن

    پاسخ

    • شاهین در پاسخ به ناشناس

     بهمن 20, 1398

     روح ثور اون قدر قوی هست ک سنگ روح نمیتونه بش صدمه بزنه چون فرزند اودینه از خون اودینه شما ی فیلمو برو ببین از تانوسو دارک سایده ک افراد دیسی خودش ساخته با عقیده پوچ خودش ک سوتی بدی هم داده تو فیلم ک جنگی بین تانوسو دارکسایده تو نیو یورک ک تانوس هم از سنگ فضا استفاده میکنع هم از سنگ قدرت پس سنگا کار میکنن برادر بعد تازه دقیقه ۹۰ یادش افتاده بشکن بزنه خب این تابلوعه تعصب مسخره دیسی توش نهفتس امکان نداره ک محو نشه ثور خدای رعد نتونسته جلو تانوسو بگیره دارک ساید بره موهای زیر بقلشو بزنه اره محو نمیشه از اون حرفا بود خود دیسی تون تایید کرده ک هم سنگ فضا کار کرده هم قدرت بعد جلو بشکن تانوسو سری دارک ساید گرفتع یعنی تانوس عقلش کار نکرده اول بشکن بزنه اون موقع یادش افتاده ؟؟؟ کار نمیکنه پس چرا سنگا کار کرد یا دارک ساید سریع جلوشو گرفت با لیزرش ؟

     پاسخ

   • آرمان کمیک فن در پاسخ به شاهین

    مرداد 23, 1399

    پس شما باید اون جوری ثانوس رو با فرم واقعی دارکساید مقایسه کنی تانوس با دستکش ابدیت تا صبح هم بشکن بزنه نمیتونه اونو محو کنه و دارکساید واقعی میتونه تو یه چشم بهم زدن تانوس با دستکش بینهایت رو شکست بده

    پاسخ

  • واقع بین در پاسخ به ایلیا

   آبان 9, 1398

   درسته که میگید سن تانوس نامعلوم بوده
   آما بزارید یه چیزی رو بهتون یاداوری کنم
   ادین پدر تور در بیشتر طول عمرش با تانوس در مبارزه بوده
   اگه برید تور رگنراک رو نگا کنید تور به سارتور میگه که فکر کردم پدرم 500 هزار سال پیش تو رو کشته
   یکم فکر کنید ادین که نیم میلیون سال پیش با سارتور جنگیده به نظر شما تانوسی که در همان ابتدای حکومت ادین با او به جنگ افتاده چند سالشه ؟؟؟؟؟؟؟……..

   پاسخ

  • واقع بین در پاسخ به ایلیا

   آبان 9, 1398

   چرا چرت و پرت میگی وقتی این داره میگه دارک ساید حاکم یک سیاره هستش باید بفهمی که ارتشش بیشتره قبول کن

   پاسخ

  • abas در پاسخ به ایلیا

   مهر 30, 1399

   خدایا من چند بار بگم دستکش بینهایت چون برایه ماروله فقط توسط شخصیت های قدرتمند مارول قابل استفادست نه دی سی دارک ساید به این دلیل اونو انداخت رفت چون برایه شخصیت دی سی غیر قابل استفادست و برایه اونا کارایی نداره ولی اگه اون دستکش توسط یکی از شخصیت های مارول باشه و بیاید دنیای دی سی کارایی هاش قابل استفادست(ولی بشکن اثری نداره توجه کنید)

   پاسخ

 17. علی

  مرداد 29, 1398

  ولی یکی از قدرت های دارک ساید اینه که سرعتش نزدیک فلشه نه در حد فلش یعنی اگه تانوس بخواد تکونی به خودش بده وبادارک مبارزه کنه درصدم ثانیه دارک ساید میتونه دخلش رو میاره حتی با دستکش

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به علی

   شهریور 5, 1398

   بهتره بدونی تانوس با دستکش ابدیت هر توانایی رو که در ی موجود دیدی رو میتونه داشته باشه و حتی میتونه واقعیت رو تغییر بده و میتونه قبل از اینکه دارکساید به فکرش برسه چیکار کنه اونو پودر کنه!!!
   نمیخوام با تعصب نظر بدم ولی دارکساید هیچ شانسی در برابر تانوس با دستکش ابدیت نداره و دستکش ابدیت هم در اصل مال تانوس بوده(کیه که اسم دستکش ابدیت رو بشنوه و تانوس تو ذهنش نیاد).ولی اگر هم دستکش وجود نداشته باشه با چیزایی که درباره دارکساید خوندم احتمالا تانوس رو شکست میده.

   پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به shayan

    آبان 4, 1398

    آفرین تانوس در داستان های کامیک صاحب 6 گوهر بوده خیلی خنده دار آما تانوس میتونه با یه بشکن دارک سایدی به اون عظمت رو پودر میکنه خخخ
    آما بدون شک بدون دستکس دارک ساید برندست

    پاسخ

    • علی در پاسخ به واقع بین

     تیر 10, 1399

     نه دارک ساید یه میتونه از حالت ماده بیرون بیاد و هیچ ضربه ای بهش برخورد نکنه
     بعد من دارم میگم سرعتش از نور بیشتر هست بعد شما حرف بشکن میزنی

     پاسخ

   • محسن در پاسخ به shayan

    آذر 25, 1398

    دادا حوصله بحث ندارم ولی حتی با دستکش هم نمیتونه چرا؟چون دسکش ها فق تو دنیای مارول کار می‌کنه یکی از توانایی های دارم ساید هم بوجود آوردن بعد مخصوص خودشه ک ینی دستکش ها بدون کاربرد میشن بعدم تمام این دارم ساید هوایی ک دیدی تا حالا فقط کولون های دارم ساید اصلی هسن دارم ساید اصلی تو بعد چهارمه و جسم نیس بلکه ی نیروی کیهانی

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به محسن

     آذر 25, 1398

     ینی واقعا چرت ترین نظری که درباره دارکساید و تانوس شنیدم و تو سایت های دیگه هم کاربرای زیادی گفتن این بوده که دستکش ابدیت تو دنیای دی سی کار نمیکنه….
     خب آخه یعنی چی؟چه مفهونی داره این نظر…ما میخوایم این دوتا رو مقایسه کنیم اینکه بگیم دستکش تو دنیای دی سی کاربرد نداره واقعا ب نظرم بی معنی ترین جمله ممکنه…
     درضمن حتی اگه این نکته رو هم در نظر بگیریم کی گفته تانوس و دارکساید قراره تو دنیای دی سی با هم بجنگن؟؟؟؟
     ی عزیزی هم میگفت ثور به سوپرمن میبازه بخاطر اینکه اگه با سوپرمن بجنگه لیاقتشو از دست میده…واقعا نمیدونم چی بگم…ما فقط داریم قدرت ها رو مقایسه میکنیم و قرار نیست دوتا قهرمان خیر خواه مث ثور و سوپرمن با هم بجنگن و قرار هم نیست دوتا ابر شرور مث دارکساید و تانوس با هم بجنگن…
     امیدوارم منظورمو گرفته باشی.

     پاسخ

     • واقع بین در پاسخ به shayan

      دی 21, 1398

      نه تو اشباه متوجه شدی
      ببین منظور از اینکه دستکش بینهایت تو دی سی کار نمیکنه اینه که مثلا دارک ساید نمیتونه ازش استفاده کنه اما منظور این نیست که اونا رو نمیتونه نابود کنه
      در واقع دکستکش در دنیای دیسی قابل استفاده نیست اما هیچوقت ما ندیدیم که از دستکش بر علیه دنیای دیسی استفاده بشه.
      بهتر بگم
      دارک ساید دستکش رو دستش کرد و نتونست ازش استفاده کنه اما ما هرگز ندیدیم که مثلا تانوس بیاد و از دستکش بر علیه دی سی استفاده کنه و کار نکنه
      امیدوارم منظوررم رو فهمیده باشید

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به واقع بین

       دی 21, 1398

       من میدونم تو داری چی میگی ولی اونی که جوابشو دادم قضیه رو نگرفته بود و منظورش این بود ک کلا تانوس نمیتونه تو مبارزه با دارکساید از دستکش استفاده کنه…
       امیدوارم منظورمو فهمیده باشی.

       پاسخ

   • علی در پاسخ به shayan

    تیر 3, 1399

    دارک هم قبل از اینکه فکر کنه نابودش میکنه دارک میتونه از حالت ویزیکی در بیاد و هیچ چیزی روش اثر نکنه

    پاسخ

   • matin در پاسخ به shayan

    تیر 18, 1399

    معلومه دارک ساید را نمیشناسی با اجازت دارک ساید فکر بقیه را میخونه یعنی اینکه تانوس بخواد اینکار را که دارک ساید از قبل میفهمه و تا میخواد در عمل اینکارو کنه دارک ساید میکشتش با سرعت زیادش

    پاسخ

  • shayan در پاسخ به علی

   شهریور 5, 1398

   سلام خسته نباشید.
   راستش امروز ی نکته یادم افتاد که همون روز اولی که مقاله اومد میخواستم بگم ولی انقدر سرگرم این بودیم کدوم قویتره کلا یادم رفت……تو مقاله گفته شده سن تانوس هرگز مشخص نشده ولی او را هزار ساله میدانند….خب اینم از ی دلیل بر اینکه cbr تو این مقاله هم تعصب داشته!!!خب آخه وقتی ثور ۱۵۰۰ سالشه چجوری تانوس ۱۰۰۰سالشه؟(کلا کاری ندارم سن تانوس بیشتره یا دارکساید فقط سن تانوس رو میگم)تو کمیک ها تانوس و اودین بار ها شاخ به شاخ شدن پس میشه نتیجه گرفت تانوس میتونه همسن اودین(چند میلیارد ساله)باشه.
   علاوه بر اون اگه یادتون باشه توی iw وقتی دستیار تانوس دکی استرنج رو گرفته بود(تو همون سفینه)به دکتر گفت من چهار میلیارد ساله به تانوس خدمت میکنم و توی این مدت هیچوقت از خودم نا امیدش نکردم.تازه اون فقط گفت چند وقته به تانوس خدمت میکنه و سن تانوس رو نگفت.پس میشه نتیجه گرفت سن تانوس حداقل از این هزار سال که cbr ادعا کرده بیشتره.

   پاسخ

   • حسین در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    بیشتر جاها که میگن سن تانوس ۱۰۰۰سال یا ۲۰۰۰ ساله

    پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    ایبادی ماو گفت که چهار میلیارد سال به تانوس خدمت میکرده ؟؟؟!!!؟؟! واقعا ؟!!؟!!؟ من چندین و چند بار این فیلم رو دیدم . ولی متوجه چنین چیزی نشدم . البته اشتباه نشه نمیگم چنین چیزی نیست اما من ندیدم .
    باید یک بار دیگه با دقت ببینم تا متوجه بشم . در کل اما فکر کنم که اشتباه میکنید اقا شایان .

    پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    اتفاقا همین الان رفتم و با دقت اون صحنه رو دیدم . خداییش قصد بی احترامی ندارم ولی دروغ خیلی واضحی گفتین . همون موقع متوجه شدم که احتمالا دروغ گفتین .
    آخه کجا ایبادی ماو میگه که چهار میلیار سال به تانوس خدمت میکرده ؟!!؟!!؟؟؟!؟؟ آخه ایبادی ماو و چهار میلیارد سال ؟!؟!!؟؟ هههههههه . اصلا قصد بی احترامی ندارم ولی آخه این چه دروغی بود ؟؟؟!!!! اقا شایان دیگه از این دروغ ها نگین .
    در اون صحنه ایبادی ماو فقط میگه :((در تمام مدتی که به تانوس خدمت کردم ( یا میکردم !!!) )) . هیچ اشاره که به چهار میلیارد و از این جور چیز ها نمیشه . شایدم با یک زیرنویس و یا یک دوبله اشتباه دیدین . به هر حال اصل قضیه اینه .

    پاسخ

    • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

     شهریور 27, 1398

     تو خوبی

     پاسخ

    • shayan در پاسخ به استیو راجرز

     آبان 9, 1398

     سلام جناب استیو راجرز…متاسفانه من کامنتتو دیر دیدم و الان دارم جواب میدم…
     ببین تو ن تنها اینجا بلکه خیلی جاهای دیگه گفتی که نمیخوام بی احترامی کنم ولی بهرحال بی احترامی خودتو کردی…
     ببین من خودمم تو دوبله فارسی چنین چیزیو ندیدم و توی یکی از اون زیرنویس هایی که اوایل برای جنگ ابدیت منتشر شده بود این جمله رو دیدم و دقیقا یادمه که این بود:…..(من ۴ میلیارد ساله که به تانوس خدمت میکنم و در طول دوران خدمتم هرگز نا امیدش نکردم)….
     خب آقای استیو راجرز شما میخواید سن میلیونی اودین رو هم انکار کنید؟سن اودین هم توی فیلم(نبرد با سارتور نیم میبیون سال پیش) و هم توی کمیک سن زیادی داره و از اونجایی که تانوس و اودین زیاد با هم سرشاخ شدن میشه نتیجه گرفت اودین و تانوس سنشون میتونه نزدیک به هم باشه که حداقل این قضیه میتونه ادعای سن ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساله تانوس رو رد کنه…
     درضمن بار آخرت باشه اینجوری جواب کامنت منو با بی احترامی میدی وگرنه منم میدونم چجوری روتو کم کنم باشه؟
     به اون رفیقی هم که گفت تایتان ها سنشون بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساله باید بگم که تانوس ی تایتان معمولی نیست و دلیل قیافه عجیبشم همینه…

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به shayan

      آبان 9, 1398

      خوب جناب شایان .
      اول اینکه سن میلیونی شخصیت اودین چه ربطی به سن ایبادی ماو و تانوس داره ؟؟!!؟!! نه خداییش چه ربطی داره ؟!!؟؟؟ حالا به فرض که شخصیت اودین سنی بیشتر از نیم میلیون سال داشته باشه . خوب ، شما از این چطور میخوان به این نتیجه برسین که ایبادی ماو 4 میلیارد سال !!!!!!! سن داره ؟!!؟؟؟؟؟؟! خداییش همه بیان ببینن من کج میگم یا شما . خداییش نظارت کنندگان سایت ببینن این توهینه ؟؟ یا شما دارین اشتباه میگین ؟؟
      دوم اینکه جنگ اودین و تانوس مربوط به کمیک هست و ربطی به سینمای مارول نداره . دیگه حالا برای همه آشکار شده که MCU در بعضی زمینه ها بسیار با کمیک متفاوته . اودین و تانوس در MCU هیچ دیداری نداشته اند و هیچ ربطی یه هم ندارند ( مگر اینکه در آینده خلافش ثابت شود که خیلی خیلی و بینهایت خیلی بعیده !!! . ) . بنابراین با یک دو دو تا چهار تا ، میشه نتیجه گرفت که سن اودین و تانوس کاملا مستقل از هم هست . حالا چه برسه به اینکه یکی بخواد از اینکه سن اودین به فرض بیشتر از نیم میلیون سال هست به این نتیجه برسه که سن ایبادی ماو 4 میلیارد !!!! ساله . حالا با چه علمی و چه فرمولی به این نتیجه رسیده رو خدا میداند و بس ( فکر نکنم خودشم بدونه !!! . ههههههههه ) . حالا همه بیاین ببینین من توهین کردم و اشتباه میگم یا نه .
      سن تانوس در MCU رو هم اکثر منابع معتبر بین 1500 تا حداکثر حداکثر 4000 سال تخمین میزنند . هرچند در MCU هیچ اشاره ای به سن تانوس و حتی دستیارانش نشد اما خوب منم فکر نمیکنم سن تانوس حداکثر از این بیشتر باشه .
      در آخر بگم که در هیچ کدوم از کامنت ها قصد بی احترامی نداشتم و بی احترامی هم نکردم . شما هم حقیقت رو قبول کن چون خیلی واضحه و جایی برای انکار نیست . حالا اگه از حقیقت ناراحت شدی اون دیگه جای خود داره و از دست منم خارجه چون من سنگ بینهایت حقیقت رو ندارم که برات تغیرش بدم . !!!!!!!! ( هرچند اگه هم داشتم تغیر نمیدادم . !!!! ههههههههههههههه ) .
      شما هم یک لطفی بکن و اشتباه تحویل دیگران نده . وقتی به صحت زیرنویسی که دیدی اطمینان نداری بگو که در یک زیرنویس اینو دیدم و شاید اشتباه باشه و نیا اینجور با اطمینان بگو گفته شد که سن ایبادی ماو 4 میلیارد سال !!!!!! هست .
      باز هم میگم قصد بی احترامی نداشتم و بی احترامی هم نکردم اما اگه میخوای به قول خودت رومو کم کنی تعلل نکن . چون من هرکی که مطلب غلط و اشتباهی بنویسه میگم . حالا میخواد خوشش بیاد میخواد نه .
      مدیران سایت لطفا شما ببینید من حرف بدی زدم یا خیر .

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به استیو راجرز

       آبان 9, 1398

       ببین دوست من قبول میکنم که اشتباه کردم درباره اون زیرنویس…ولی خب تو هم ی حقی بده من خیلی خیلی کم دیدم توی ی زیرنویس اونم زیرنویس ی همچین فیلم دیدم مهمی بیان و چرت بگن….
       درباره توهین هم من نگفتم چون شما با من مخالف بودی به من توهین کردی…من فقط منظورم این بود که کلمه دروغگو و دروغ رو چندین بار خطاب به من نوشتی که در کل کار درستی نیست و من فقط ی قدم رو اشتباه برداشتم و این به معنی دروغگو بودن نیست…
       همونطور که خیلیا گفتن سن تانوس رو به طور واضح هیچ جایی نگفتن بنابراین من تخمین زدن رو فقط ی کار بیهوده میدونم..‌.
       گفتی سن تانوس و اودین چه ربطی داره؟
       خب اولا من اون یارو دستیار تانوس رو نمیگم خود تانوسو میگم…و همونطور که الان گفتم سن تانوسو به طور رسمی هیچ جا اعلام نکردن ولی تانوس و اودین در کمیک حریف هم بودن پس یجورایی میشه به این نتیجه رسید که تانوس میتونه همسن اودین باشه هرچند که بازم این دوتا به هم مربوط نیستن ولی این مقایسه مطمئنا معتبر تر از اون تخمینیه که شما گفتی(اگه اشتباه نکنم تانوس رو به این دلیل ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساله میدونن که سن تقریبی کل تایتان ها همینه در صورتی که تانوس ی تایتان معمولی نیست).
       به ی نکته هم دقت کن من در واقع درباره مقدار سن تانوس سوال داشتم و کامنت اولم هم واس این بود که بفهمم چرا اینجا گفته ۱۰۰۰ سالشه در صورتی که جاهای دیگه که همونجا گفتم یچیز دیگه نوشتن‌ و هیچوقت هم نیومدم اطلاعات خاصی رو به اشتراک بزارم(هرچند باید قضیه اون زیرنویس رو تو همون کامنت اولم میزاشتم…احتمال خودم اینه که سازنده زیرنویس واس علاقه شخصیش به تانوس اینجوری گفنه)
       اینم بگم من به طور کلی میگم سنش چقدره ن mcu یا کمیک‌‌‌‌….
       درباره mcu هم که نیاز به بحث جدید نیست چون از قبل مشخص شده هم نظریم…

       پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به shayan

        آبان 9, 1398

        مرسی آقا شایان .
        شاید لحن صحبت و سخنم خوب نبوده که باعث سو تفاهم شده . به هر حال من واضحا میگم که هرگز قصد نداشتم که شما رو دروغگو خطاب کنم .
        درباره سن تانوس در MCU واقعا همون طور که گفتی همه چیز در حد ادعاست چون فعلا چیزی اثبات شده نیست . ( مگر اینکه بعدا چیزی مشخص بشه که خیلی بعیده . !!! )
        باید بگم حتی در خود کمیک هم یک جایی مثلا گفته میشه که شخصیت اودین چندین میلیارد سال پیش وجود داشته و میدگارد رو خلق کرده و جایی گفته میشه که سنش 10 هزار سال هست . !!!! یعنی میخوام بگم که اینها به نویسنده کمیک ها و قضیه ریبوت و اینها مربوط میشه . حتی در خود MCU هم مثلا وقتی اودین و لوکی در فیلم ثور 2 با هم صحبت میکنند لوکی عنوان میکنه که طول عمرشون 5000 سال هست . ( البته من زبان اصلی رو ندیدم و دوبله فارسی رو دیدم ولی فکر میکنم که زبان اصلی هم همین بود و دوبله فارسی دقیق و درست بود اما 100 هم مطمئن نیستم . !!! ) بعد در فیلم ثور 3 ، طی صحبت ثور و سورتور ، اشاره شد که نیم میلیون سال پیش جنگی بین اودین و سورتور رخ داده . !!!
        خلاصه این مسائل در کمیک که هیچ در MCU هم با نظر نویسنده و کارگردان و … ، تغیر میکنه .

        پاسخ

       • زارا در پاسخ به shayan

        بهمن 12, 1398

        اقا شایان شما داری مسائل رو با هم قاطی میکنی،یعنی کمیک رو با سینما یکی میکنی.
        تور تو جنگ بیهایت میگه هزاروپونصد سالشه.
        تو تور 1 اودین لوکی رو وقتی تو یوتن هایم پیدا میکنه موهاش سفید نشده و تقریبا میانساله و تور و لوکی هم سن هستن ،چون از بچه گی شونو نشون میده که هم سن و سال هستن.
        توی تور 2 تور میگه پدر بزرگم با الف های سیاه جنگید و سنگ حقیقت رو ازشون گرفت و از اون موقع به بعد الف های سیاه ضعیف شدن.
        توی فیلم تور 3 تور به شوخی میگه پدرم نیم ملیون سال قبل تورو شکست داده،چون کلا تو اون صحنه و سکانس داشت مسخره بازی درمیورد و چرت و پرت میگفت.
        یه سایت خارجی توی فیلم اونجرز پایان بازی،یه ایستراگ پیدا کرده بود که روی دستگاهی که تونل کوانتوم رو فعال میکرد یه تاریخ زده که مربوط به 2998 سال قبل از میلاده،یعنی تاریخی رو تنظیم کرده بودن که به اون سال برن (مثل تاریخ دوهزارودوازده که کاپیتان و هالک و تونی اسکات لنگ رفتن به نیویورک تا سنگ هارو بدست بیارن.)ولی کسی نرفته بود به سال 2998 قبل از میلاد،بعدشم مارول گفت ،اول قرار بود تانوس بره به گذشته و از الف های سیاه کمک بگیره ،ولی الف های سیاه تو اون تاریخ درگیر جنگ با پدر اودین یعنی پدر بزرگ تور بودن و نمیتونستن بیان کمک تانوس تا با انتقام جویان بجنگن.
        پس میشه نتیجه گرفت که تو دنیای سینمایی مارول در سال2998 قبل از میلاد یعنی 5000 سال قبل اودین هنوز شاه نبوده و پدرش حاگم ازگارد بوده.
        پس اودین یا تانوس نمیتونن چند میلیارد ساله باشن.
        شاید پدر اودین سن زیادی داشته باشه و زمان طولانی شاه بوده باشه ولی از منطق استودیو مارول به دوره که یه همچین سن و سالی رو بذاره واسه تانوس،در ضمن تانوس شاید با بقیه تایتان ها فرق داشته باشه که اونم بخاطر اینه که به نژاد مادریش رفته و چهره اش فرق داره و چونه زشتی داره که همیشه بخاطرش خجالت میکشیده.
        یه بار یکی از دست اندر کارای مارول گفته بود تانوس 8000 سالشه.

        پاسخ

        • shayan در پاسخ به زارا

         بهمن 12, 1398

         تمام نکاتی که گفتی ضعف mcu رو نشون میده نه سن حقیقی اودین و ثور رو!
         شاید رگناروک ی فیلم کمدی بوده باشه ولی ی همچین نکته ای(شکست خوردن سارتور اونم نیم میلیون سال پیش از اودین)اصلا نمیتونه ی شوخی ساده بوده باشه!
         سن اودین هم مربوط به کمیک های مختلف متغیره ولی معمولا میلیونیه…
         مثلا توی جلد اول کمیک رگناروک مستقیما اشاره میشه که اودین انسانها و یجورایی کره زمین رو خلق کرده.
         درضمن تا جایی ک یادم میاد موی اودین تو mcu همیشه سفید بوده و تاریخ جنگ اودین با ملکیث و الف های تاریک هرگز بطور دقیق مشخص نشده.

         پاسخ

         • زارا در پاسخ به shayan

          بهمن 14, 1398

          مو و ریش اودین توی فیلم تور یک سیاه بود وقتی چشمش خونریزی میکرد و وارد تالار غول های یخی شد و لوکی رو پیدا کرد.
          دنیای سینمایی مارول ضعف نداره یعنی نه که نداشته باشه ولی توی توضیح وقایع و ربط دادن مسائل و شخصیت ها و توضیح تاریخ ضعفی نداره ، اگر هم ایرادی توی توضیح سن و سال اودین و تانوس وجود داره بخاطره اینه که توی کمیک ها نویسنده های زیادی داستان هارو نوشتن و یه چیزای رو رعایت نکردن یا یادشون رفته یا فراموش کردن قبلا در مورد یه شخصیت چه مشخصاتی به کار رفته.
          در ضمن تو فیلم تور 2 اودین با مالکیث مبارزه نداشته بلکه پدر اودین با الف ها جنگید.
          ولی منطقی نیست که تانوس میلیاردها سال داشته باشه چون سیاره تانوس چند هزار ساله که تایتان هارو تو خودش داره و تانوسم فقط یه تایتان دورگه ست که بخاطر نژاد مادرش عمر ابدی پیدا کرده.
          ولی دارک ساید 250 هزار سالشه.البته از دارک ساید فیلم نداریم تا ببینیم توی سینما چه سن و سالی داره.

          پاسخ

         • زارا در پاسخ به shayan

          بهمن 14, 1398

          اودین سارتور رو شاید شکست داده باشه ولی نه نیم ملیون سال پیش.
          چون توی سینمای مارول اودین یه همچین سن و سالی نداره.
          در واقع دنیای سینمایی مارول از کمیک ها متفاوته و تاریخشون یکی نیست،برای مثال تور اینجا هزاروپونصد سالشه ولی توی کمیک چند ده هزار سالشه.
          بحث کردن سر قدرت و سن و سال شخصیت های کمیک کار عاقلانه ای نیست چون همشون داستانای تخیلی هستن و نویسنده میتونه توی چندتا جلد از کمیک ها قدرت های بیشماری به یه شخصیت بده.
          فقط وقتی میشه مقایسه شون کرد که نویسنده هاشون یه نفر باشه.

          پاسخ

          • shayan در پاسخ به زارا

           بهمن 15, 1398

           آقا الان داری سر چیزی که خود مارول گفته با من بحث میکنی؟ینی وقتی حرف مارول رو قبول نداری من دیگه چی بگم..‌.
           mcu بطور واضح میگه اودین نیم میلیون سال پیش سارتور رو شکست داده بعد تو میگی نه این درست نیست و فلان و بهمان.
           جنگ اودین با غول های یخی اصلا تاریخی نداشته و ممکنه این جنگ هم مثل جنگ اودین و سارتور مربوط به هزاران سال پیش بوده باشه پس اینکه موی اودین توی اون فیلم(البته اون ی تصویر از گذشته بود)سیاه بود اصلا سن اودین رو مشخص نمیکنه.
           ثور به علت یسری چیزا میتونه تا ۱۰ هزار سال عمر کنه ن اینکه ۱۰ هزار سالشه…البته سن ثور هم متغیر بوده چون بعضی جاها گفته شده که ثور چند هزار سال داره و بعضی جاها گفته شده که چندین میلیون سالشه(نمونش همین کینگ ثور معمولی).
           درضمن قبول میکنم اشتباه کردم گفتم سن تانوس ممکنه چند میلیون سال باشه چون کمیک و mcu رو با هم قاطی کردم ولی راجب سن اودین هیچ بحثی وجود نداره چون خود mcu سن زیاد اودین رو تایید کرده و بحث کردن راجبش یکم مسخره و خنده داره.
           موفق باشی.

           پاسخ

          • استیو راجرز در پاسخ به shayan

           بهمن 16, 1398

           خوب راستش نمیخوام وارد این بحث بشوم اما تمام حرافاتون کاملا صحیح هست جناب شایان .
           شخصیت ثور هم میتواند طول عمری چندین میلیون ساله و حتی چندین میلیارد ساله !!! داشته باشد . شخصیت Old King Thor ، که در واقع نسخه ای از آینده شخصیت ثور هست ، فکر میکنم که چند میلیون سال سن داشته باشه و طبق یک پیش بینی ، نسخه ای از شخصیت ثور ، طی چند میلیارد سال آینده به زندگی گالاکتوس برای همیشه پایان میده . در ضمن در اوایل حضور ثور در کمیک یک پیش بینی وجود داشت که عنوان میکرد که شخصیت ثور در طول زندگی خود نابودی تمام 9 قلمرو و البته جهان های زیاد دیگری را تماشا خواهد کرد .
           موفق باشید .

           پاسخ

      • واقع بین در پاسخ به استیو راجرز

       دی 24, 1398

       نه خب سن اودین ربط داره.

       پاسخ

       • علی در پاسخ به واقع بین

        تیر 3, 1399

        اودین از انفچار بزرک زنده است

        پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به shayan

    آبان 4, 1398

    تایتان ها افرادی هستن که خیلی زیاد عمر میکنن در بین 1000 تا 5000 سال میتونن عمر کنن

    پاسخ

  • شاهین در پاسخ به علی

   آبان 7, 1398

   تعصبی نباش حقیقت گرا باش تکونی در کار نیس فقط یه بشکنه تمام

   پاسخ

   • علی در پاسخ به شاهین

    تیر 3, 1399

    دارک میتونه زمان رو نگه داره چرا داری لج میکنی برادر من

    پاسخ

  • شاهین در پاسخ به علی

   آبان 7, 1398

   بعدشم تانوس میگه باید میزدی ب سرم ی بشکن میزنه

   پاسخ

  • abas در پاسخ به علی

   مهر 30, 1399

   خدایی شما کی هستید داداشه من تانوس برای استفاده از هر سنگ باید فقط یه زره انگشتشو خم کنه خب اونجا نمیتونه از سنگ زمان استفاده کنه زمانو نگه داره؟؟؟😅😅
   ما ممیتونیم تانوس رو با فرم واقعیه دارکساید مقایسه کنیم چرا؟؟چون زندانیه و نمیتونه با تانوس بجنگه و معلوم نیست این برادر کی از زندان فرار کنه و عاقبتش چی میشه

   پاسخ

 18. shayan

  مرداد 13, 1398

  آقا عباس من میشه گفت با نتیجه کلی موافق نبودم ولی میشه باور کرد که دارکساید در مقابل تانوس پیروز باشه بهرحال دارکساید خیلی قویه…..مشکل من اون سایتیه که شما مقاله رو از روی اون ترجمه کردین.حدودا ی روز بعد از خوندن این مقاله ،مقاله اصلی رو هم توی سایت خارجی خوندم ولی مشکل اینجاست که شما سایتی رو برای مقایسه انتخاب کردید که به طور فجیح و مشخص طرفدار دی سیه!!!!!!باز پیروزی دارک ساید در مقابل تانوس چیز زیاد عجیبی نیس ولی لطفا دیگه از اینجور سایتا مقاله رو ترجمه نکنید.همین چند دقیقه پیش مقایسه ثور و سوپرمن رو خوندم که اکثر راند ها رو ثور برده بود(راند استحکام: مساوی،راند سرعت: سوپرمن و دو راند قدرت و نقطه ضعف رو ثور برده بود) یعنی سوپرمن فقط و فقط توی راند سرعت پیروز شده ولی با این حال اون رو برنده مبارزه میدونستن.الانم فقط اومدم بگم بهتره از اینجور سایتای متعصب مقاله ها رو ننویسید(جمله درخواستی)

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به shayan

   مرداد 14, 1398

   سلام شایان جان،
   سایت cbr.com وبسایت کاملا معتبریه، البته من حرف شمارو قبول دارم که وبسایت های منبع باید مقالات عادلانه و باکیفیتی داشته باشن و ما هم همیشه وسواس داریم روی انتخاب مقالات خوب،
   ولی درباره یه سری مبارزه ها مثل ثور و سوپرمن که همیشه بحثش داغ بوده فکر میکنم هیچوقت به نتیجه نرسه که کدوم پیروزه، نصف مقالات ثورو پیروز میدونن و نصفشون سوپرمن رو …
   ولی در مورد ثانوس و دارک ساید تا جاییکه من خوندم اکثریت قبول دارن که ثانوس با دستکشش پیروزه ولی بدون دستکشش به احتمال زیاد بازندس که توی این مقاله هم همین نوشته شده،
   در نهایت با جمله آخرت موافقم اگرچه تا الان هم همه تلاشمون رو کردیم که همینطور باشه 😉

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به عباس

    مرداد 14, 1398

    داداش من خودم درباره دارکساید مطالعه کردم و میدونم که در صورت نبود اینفینیتی گالنت دارکساید پیروزه من در اوایل که اعتراض میکردم فکر میکردم تانوس رو با دستکش فرض کردید که هنوزم ی معذرت بابت بی توجهیم بدهکارم.
    ولی درباره ثور و سوپرمن خب شما فکر میکنید اگه ثور بجای سوپرمن راند سرعت رو برده بود ولی بقیه راند ها رو سوپرمن برده بود ثور رو برنده اعلام میکردن؟
    مقالش اتفاقا درست نوشته شده بود ولی تنها مشکلش همین بخش برنده بود.منم راستش الان اومدم گفتم چونکه منبع دارکساید و تانوس cbr بوده مبادا مقاله سوپرمن و ثور هم منبعش اینجا باشه(اگه قراره نوشته بشه تو سایت).بهرحال تنها سایتی که توش درباره ابرقهرمانا کامنت میدم paroshat بوده(تو زومجی هم فقط جواب بعضی کامنتای اشتباه رو دادم)

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به shayan

     مرداد 14, 1398

     من راستش اون مقاله رو نخوندم و بعید میدونم که در آینده هم درباره مبارزه ثور و سوپرمن مقاله ای اینجا منتشر کنیم چون دیگه بحث بین طرفدارای دو تا کمپانی حیثیتی میشه 😂
     تو همین مقالاتم که منتشر کردیم و بحث مبارزه کاراکترای دو تا کمپانی بوده کلی از نظرات اصلا تایید نمیشن چون خیلی متن شدیدی دارن.
     ولی در کل یه سری مقالات کمیکی خیلی خوب سعی میکنیم منتشر کنیم که هم عادلانه باشن و هم موضوعشون خوب باشه و وهم کیفیت بالایی داشته باشن.
     مرسی از لطفی که به پروشات داری شایان جان 😊🌹

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به عباس

      مرداد 15, 1398

      داداش اتفاقا بهتره مقاله هایی که دو ابر قهرمان رو با هم مقایسه میکنن بیشتر بزارید و راستش خودم با اینکه طرفدار تانوس بودم ولی خیلی حال کردم با این مقاله.حالا مثلا بین دیسی و مارول نباشه و مارول با مارول باشه دیگه مهم نیست.
      لیستای ۲۵تایی هم خیلی جالبن امیدوارم بیشتر ازشون تو این سایت ببینیم😘😘😘

      پاسخ

      • واقع بین در پاسخ به shayan

       آبان 4, 1398

       ایول منم موافقم
       آما بهتره که بین دیسی و مارول هم باشه که اگه کسی اطلاعاتی نداره بفهمه مثلا من الان فهمبدم که تانوس از دارک ساید ضعیف تره و با وجود اینکه خودم طرفدار مارولم آما اینو قبول دارم

       پاسخ

     • واقع بین در پاسخ به عباس

      آبان 4, 1398

      این که بحث نمیخاد چه طرفداران مارول چه دیسی باید قبول کنن که سوپر من قوی تره هم از لحاض قدرت و هم سرعت آما با این وجود شخصیت های در مارول وجود دارند که میتونن به راحتی سوپر من رو شکست بدن

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به واقع بین

       آبان 10, 1398

       اتفاقا باید قبول کنن که ثور قویتره….داداش حال بحث جدید رو ندارم شما میتونی کامنتهای قبلی در مورد این موضوع رو بخونی که با آووردن دلایل منطقی گفتن ثور قویتره و حقیقت هم همینه…

       پاسخ

    • واقع بین در پاسخ به shayan

     آبان 4, 1398

     آها دمت گرم

     پاسخ

  • آریو در پاسخ به shayan

   مرداد 14, 1398

   گشتم دنبال مقایسه ثور و سوپرمن بنظرم واقعا تنها مقاله متعصبانه سی بی آر بوده!

   پاسخ

 19. shayan

  مرداد 2, 1398

  دیگه بدجور دارین گند میزنین.نمیدونم تانوس از دارکساید قویتره یا نه(با سنگ های ابدیت دارکساید براش بچه بازیه) ولی بر چه اساشی گفتی میتونه راحت اونجرز رو له کنه؟معلومه از طریق mcu اونجرز رو مقایسه کردید.آخه همه میدونن دی سی شخصیتا رو بزرگنمایی میکنه و مارول صد برابر اون چیزی که هستن ضعیف میکنه…..مطمئنا اگه قدرت واقعی اونجرز رو در نظر بگیریم شانس بیشتری در مقابل دارکساید دارن نسبت به لیگ عدالت.
  ی اشتباه هم این بود که گفتین تانوس از روی دارکساید خلق شده اینو بگم که جیم استارلین(خالق تانوس) گفته برای خلق اون از شخصیت متران استفاده کرده ن دارکساید

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به shayan

   مرداد 2, 1398

   سلام شایان جان،
   در مورد قوی تر بودن دارک ساید که خب اکثریت به همین اعتقاد دارن که دارک ساید قوی تر هست و یه سری دلایلش هم تو همین مقاله اشاره شده.
   اما در مورد اونجرز هم باید بگم همونطور که میدونید اکثر اعضای لیگ عدالت خدا هستند (سوپر من و واندر وومن و …)، در حالیکه اکثر اعضای اونجرز انسان هستن (فقط ثور خدا هست)، کلا فضای دیسی خدا گرایانه تر هست تا مارول و دیسی علاقه داره که خیلی قدرت های زیادی رو توی شخصیت هاش جا بده.
   و روی اینکه لیگ عدالت در مجموع قوی تر از اونجرز هستن رو اکثریت باهاش مشکلی ندارن که از روی ویدئوهای یوتیوب و مقایسه قدرت ها به راحتی میشه به این نتیجه رسید.
   و اینکه توی متن اشاره نشده که تانوس از روی دارک ساید خلق شده، بلکه اومده که “دارک ساید شخصیتی است که به خلق تانوس منجر شد” که منظور اینه که مارول هم حس کرد باید یه ابرشرور متناظر دارک ساید تو دنیای خودش داشته باشه و تانوس رو خلق کرد.
   اما از همه این بحث ها من هم معتقدم تو موضوع کمیک همیشه بحث وجود داره و هیچ مقاله ای کامل نیست، اما هدف اصلی ما از انتشار این مقالات ایجاد فضایی هست که طرفدارای کمیک بتونن با هم مباحثه کنن و نظراتشون رو به اشتراک بذارن
   مرسی بابت نظرت 🌹

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به عباس

    مرداد 3, 1398

    سلام عباس.
    در مورد دارکساید واقعا شرمنده اشتباه فهمیدم منظور نوشته رو ولی در مورد اینکه اعضای لیگ عدالت قدرت خدا گونه دارن و اونجرز اکثرا انسان هستن باید بگم همین بتمن هم ی انسانه که خدایان جاستیس لیگ رو به آتیش کشیده(مثل همون سوپرمن)درباره تانوس و دارکساید هم باید بگم طبق کمیک شاید تانوس بدون دستکش کمی از دارکساید ضعیفتر باشه ولی حرفتو در صورتی که تانوس دستکش ابدیت رو داشته باشه اصلا قبول ندارم.
    بعدشم داداش انتقامجویان بجز ثور که ی خداست اعضای دیگه هم دارن (مثل واندا و کپ مارول)که کاملا ثابت کردن تو mcu توانایی مبارزه با تانوس رو دارن و دست کمی از ی خدا ندارن پس فکر نمیکنم دارکساید در مقابل گروهی که شامل ثور و اسکارلت ویچ و کارول دانور باشه کار راحتی در پیش داشته باشه

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به shayan

     مرداد 3, 1398

     خب تو آیتم شماره 3 همین مقاله اومده که تانوس با دستکش بینهایت قطعا میتونه دارک ساید رو شکست بده، همون حرفی که تو میگی؛
     در مورد قدرت خداگونه هم کلا دنیای DC گرایش بیشتری به خدایان داره تا انسان ها و برعکس دنیای مارول بیشتر به سمت نیروهای انسانی گرایش داره و این تقریبا مورد قبول اکثریت هوادارا هستش، البته این موضوع اصلا دلیلی بر این نیست که بگیم کدوم بهتره و کدوم بدتره، فقط ساختار کلی دو دنیای کمیکی رو نشون میده.
     تو تیم لیگ عدالت شخصیت هایی هستن مثل سوپرمن، واندروومن، گرین لانترن، مارشن من هانتر و آکوامن که هر کدوم برای خودشون قلمرو خیلی بزرگی دارند و به نوعی رهبر هستند، در حالیکه تو تیم اونجرز فقط ثور هستش که مردم خودش رو تحت رهبری داره.
     البته من طرفداری هیچ کدوم رو نمیکنم، بازم میگم مقاله خالی از ایراد نیست و هدف اصلی همین تبادل نظرات هستش 🙂

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به عباس

      مرداد 4, 1398

      قبول داداش.
      ی سوال داشتم ازت که مربوط به این مقاله نیست.
      راستش من داستان فیلم ثور:عشق و آذرخش رو دقیقا نفهمیدم(گفتن قراره ناتالی پورتمن ثور مونث باشه)منظور چیه؟ثور میمیره و قدرتش به جین میرسه؟ثور قدرت خودشو به طور کامل از دست میده و به جین میریه؟راستشو بخوای من هر روز استرس اینو دارم یوقت گندی که به ثور زدن تو اند گیم جبران که هیچ بدترش نکن!!!!

      پاسخ

      • عباس در پاسخ به shayan

       مرداد 4, 1398

       هنوز که داستان فیلم مشخص نیست شایان جان،
       منم دقیقا نمیدونم قراره چه اتفاقی بیفته. ولی قبلا توی کمیک این اتفاق افتاده و کلیت داستان این بوده که ثور به خاطر اشتباهاتی که تو رخداد Original Sin مرتکب میشه (نام یک کمیک هستش)، دیگه لایق نگه داشتن میولنیر نیستش (چون فقط افرادی که لیاقت داشته باشن یا به اصطلاح worthy باشن میتونن میولنیر رو به دست بگیرن و کنترل کنن)، تو همین حین هستش که جین فاستر میولنیر رو به دست میگیره و ناگهان میتونه بلندش کنه و …
       خیلی بعید میدونم توی این فیلم ضربه ای به شخصیت ثور بزنن. برعکس من فکر میکنم که اختلالاتی که برای شخصیت ثور تو فیلم های قبلی پیش اومد و به قول خیلی از دوستان ضعیف تر شد، توی فیلم عشق و آذرخش جبران میشه و ثور دوباره به روزهای اوجش برمیگرده
       خیلی امیدوارم که اینطور بشه 🙂

       پاسخ

      • آریو در پاسخ به shayan

       مرداد 4, 1398

       اگر از نظرتون بد شدن ضعیف شدنه امیدی نداشته باش!
       اما از لحاظ شخصیتی من مطمئنم که کاراکتر ثور خیلی رشد میکنه بعد از اشتباهی که قراره انجام بده!

       پاسخ

       • shayan در پاسخ به آریو

        مرداد 5, 1398

        سلام آریو.
        چند روزی کم پیدا بودی نگرانت شدم😂😂
        من کل امیدم به فاز چهارم مارول قوی تر شدن ثوره و بس.از لحاظ شخصیتی راستش من ی ثور خشن و بی رحم رو میپسندم.نمیدونم چرا ولی خیلی دلم میخواد توی این فیلم عشق و آذرخش ثور به ی موجود منفی و ی ویلین تبدیل بشه.البته احتمال چنین اتفاقی صفره بهرحال من فقط در حد قدرت کارکتر ها از کمیک میدونم ولی فکر نکنم اتفاقی حتی نزدیک به این هم افتاده باشه(از اسم فیلم که کلا پیداست از رگناروک فانتزی تره)
        بهرحال به نظرم ثور به ی تحول عظیم نیاز داره که بتونه دوباره خودشو بدست بیاره و به احتمال ۹۹درصد لیاقتشو هم تو فیلم بعدی از دست میده(از اند گیم هم بدتر میشه صد در صد) منکه اصلا نمیدونم چطور قراره ثور رو جمع و جور کنن هرچند بعید میرسه تو عشق و آذرخش همچین اتفاقی بیفته.شماها رو نمیدونم ولی کل امید من از ثور۴ استورم بریکره(که اونم شانس بیاریم به بتا ری بیل نرسه)

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به shayan

         مرداد 5, 1398

         خب علیک سلام !
         بله به احتمال صد درصد به علت یه اشتباه لیاقتشو از دست میده!
         اما تو کمیک بعد از اینکه لیاقتشو از دست میده از نظر شخصیتی بسیار رشد میکنه! (نه چاق میشه نه دائم الخمر!) پس نگران نباش از اندگیم بدتر نمیشه کاراکترش! راستش من یک ثور خشن بی مسئولیت رو به یه ثور آروم با مسئولیت ترجیح میدم!

         پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به آریو

        مرداد 5, 1398

        فقط داشتم فکر میکردم که شخصیت ثور دقیقا قراره لیاقت چه چیزی رو از دست بده ؟؟!؟؟ چون الان دیگه میولنیری وجود نداره و استورم بریکر هم که لیاقتی نبست ؛ و البته اینکه جین فاستر دقیقا قراره چطور به ثور مونث تبدیل بشه ؟؟؟!؟؟ نمیدونم شایدم این موارد به زمان و زمان های گذشته و دنیاهای موازی و مواردی از این قبیل مربوط بشه .
        مورد دیگه اینکه MCU واقعا خیلی مسخره و بیخود شده . اینکه MCU با ناتالی پورتمن به مشکل خورده بود رو درش شکی نیست ولی دیگه نباید برش میگردوندند . خیلی مسخره مسخره و مزخرف و مزخرف کنارش گذاشتند و خیلی مسخره مسخره تر و مزخرف مخرف تر برش گردوندند . در پایان فیلم ثور 2 دیده شد که انگار وضعیت شخصیت ثور و جین فاستر خیلی خوب تر شده ولی ناگهان خیلی مسخره و بی سر و ته دیده شد که شخصیت ثور در فیلم راگنورک به یک طرفدار گفت که جین فاستر رو انداخته دور و به عبارتی همدیگه رو ترک کردند . الانم که دوباره میخوان برش کردونند . کاملا مشخصه که MCU مزخرف بی سرو ته لعنتی با ناتالی پورتمن به مشکل خورده بود و الان ظاهرا دوباره به توافق رسیدند .
        در این فیلم ثور 4 هم که قراره والکری شخصیتی همجنسگرا باشه !!!!! یعنی لهنت به MCU و همه دستندرکارانش . آخه دیگه شورش رو در آوردند با این مسخره بازیهاشون . این همجنسگرایی دیگه کجا بود . آخه والکری کجای دنیا سیاه پوست بود ؟؟!؟؟!!!؟؟! آخه والکری کجای دنیا همجنس باز بود ؟!!؟؟!!؟
        تا جایی که من میدونم والکری ها دختران و زنان شجاع و پاکی هستند و با ذهن و ذات و قلبی پاک که به شخص اودین خدمت میکنند و بسیار هم قدرتمند هستند . همه واکری ها سفید پوست هستند .
        MCU مزخرف لعنتی ارج همه آزگاردی ها به معنای واقعی کلمه رو نابود کرد . لعنت به MCU مزخرف لعنتی که امیدوارم هرچه زودتر بره به جهنم .

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 5, 1398

         داداش آرومتر یه کم!!!
         شما به صورت پیش غرض با یه ذهنیت مناظر ثور ۴ هستین!
         در مورد اینکه استورم بریکر لیاقتی نیست بگم خیلی ساده هست: حتما یه کم داستان کمیک رو تغییر میدن!
         در مورد اینکه ناتالی پورتمن با MCU به مشکل بر خورده بود هم بگم خب چه اشکالی داره؟! با MCU به مشکل بر خورده بود و حالا مشکلشون بر طرف شده! اینکه ثور و جین فاستر به علت مشکلشون با هم کات کردن دلیل نمیشه که کاراکتر جین فاستر دیگه برنگرده! الان بازگشت ناتالی پورتمن بعد از مشکلش با MCU چه ایرادی داره وقتی به داستان فیلم لطمه ای وارد نشده؟!
         اینکه ولکری قراره همجنسگرا باشه به داستان فیلم اونقدر لطمه وارد نمیکنه که شما MCU رو به خاطرش لعنت کنی!
         شما به طرز کاملا مشخصی با ام سی یو مشکل داری و این کاملا مشخصه! خب اینکه رنگ پوست یک کاراکتر رو عوض کنن چه اشکالی داره؟! لیز آلن هم رنگ پوستش عوض شده بود! اینکه تعویض رنگ پوست رو ضعف حساب میکنین نشون دهنده ی دید کاملا سطحی شما هست! منظورم این نیست که شما دید سطحی ای دارین! منظورم اینه که شما انقدر با ام سی یو لج افتادین و میخواین بد ام سی یو رو بگین که دیگه چشمتون بعضی چیزارو نمیبینه!
         سطحی بین نباشیم!

         پاسخ

         • کیارش در پاسخ به آریو

          مرداد 9, 1398

          شما خیلی باحالی اقا اریو بنظرم دارک ساید قطعا از تانوس قوی تره ولی درمورد دستکش موندم یکی بهم توضیح بده این دستکشه منو کشته

          پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 9, 1398

           متاسفانه منظورتونو نفهمیدم

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 12, 1398

           منظورم اینه که تانوس با دستکشش خیلی قویه میتونه خیلی کارا بکنه اقا اریو و اقا عباس پس دارک ساید میخواد چیکار کنه البته اگه دستکش نباشه تانوس مرده

           پاسخ

         • يوسف در پاسخ به آریو

          تیر 7, 1399

          تیر 3, 1399
          داداش من در مطلبي خوندم نوشته بود قدت اودين اينقد زيادة كه ميتونه تانوس دارك سايد يكي ديگه هم بود اسمش يادم رفته ميتونه شكست بده به راحتي من نميدونم دارك سايد كيه فيلمي به اسم دارك سايد نديدم اگه ميشه بهم توظيح بديد دارك سايد كيه وه خود اودين يه زماني هر ٩سرزمين گرفته بود با دوخترش الا ممنون
          پاسخ

          پاسخ

        • عباس در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 5, 1398

         سلام استیو،
         خب هنوز میولنیر به صورت تمام و کمال متعلق به ثور هستش و اگر قرار باشه اونو از دست بده باید لیاقتش رو از دست بده! البته اینا نظریه هستش شاید همزمان با جین فاستر لایق باشن، مثل زمانیکه هم ثور و و هم کپ تونستن با میلنیر بجنگن. فکر میکنم روی این مورد تا وقتی که فیلم رو ندیدیم نمیشه هیچ قضاوتی کرد.
         درسته نبود جین فاستر تو فیلم رگنوراک کمی ضایع بود ولی اونقدر به چشم نمیومد که بگیم فیلم خراب شد و …
         والکیری توی کمیک هم شخصیتی همجنس گرا بود و حتی تو یکی از کمیک ها با شخصیت آنابل ریگز رسما همجنسبازی کرد! در مورد همجنسباز بودن کارول دنورز توی کمیک مطمئن نیستم و شخصا دوس ندارم همجنس باز نشونش بدن تو MCU …
         و اینکه تسا تامپسون که سیاه پوست نیست 🤔
         در مورد ازگارد هم من قبول دارم که قدرت واقعی ازگارد اصلا توی MCU به نمایش کشیده نشد، ولی از طرفی وقتی فکر میکنم میبینم واقعا نمیشد قدرتی مثل اودین یا ثور رو بیان در کنار شخصیت هایی مثل ایرون من و کپ و … قرار بدن و مجبور بودن یه جوری scale بدن که قدرت ها قابل مقایسه باشن و بقیه شخصیت ها مثل عروسک خیمه شب بازی نباشن …

         پاسخ

         • واقع بین در پاسخ به عباس

          دی 23, 1398

          ایول
          عاقلانه ترین حرفی که تا حالا توی این نظر ها دیده بودم

          پاسخ

        • shayan در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 6, 1398

         سلام استیو
         توی معرفی فیلم عشق و آذرخش میولنیر رو به ناتالی پورتمن دادن بنابراین از اینکه میولنیر تو فیلم ثور ۴ هستش مطمئن باش ولی نمیدونم چجوری میولنیر نابود نشده…شاید کپ وقتی برش گردونده ثور گرفتتش و بزور از زیر زبونش حقیقت رو درباره آینده فهمیده و شاید و شاید و شاید……احتمال زیاده.
         راستش از نظر آزگاردی ها باید بگم با آقا عباس موافقم چونکه اگه قدرت واقعی آزگاردی ها رو ب نمایش میزاشتن ی جاستیس لیگ دیگه بوجود میومد.درضمن جین فاستر احتمالا اونجوری لیدی ثور میشه که کپ آمریکا میولنیر رو بلند کرد(شاید)احتمالا فقط با بلند کردن میولنیر لیدی ثور میشه(چیزی گه تو فیلم ثور ۱ دیدیم)
         ولی واس من ی سوال پیش اومده اونم اینه که راکون ایثر رو از بدن جین در آورد و به آینده برد و کپ هم در آخر فیلم بهش گفتن که باید دقیقا سنگا رو همون جایی بزاره که قبلا بودن.خب دلیل اینکه ثور میخواست اونو از بدن جین خارج کنه این بود که داشت جین رو نابود میکرد و الانم که کپ فک نکنم به فکرش برسه که باید اونو به بدن جین برگردونه.شاید همین مسئله باعث بشه کلا اتفاقاتی که تو فیلم دنیای تاریک افتاد دیگه نیفته و مادر ثور هم نمیره و همینم باعث میشه اودین نمیره و حتی وقایع رگناروک هم رخ نده(آخه ایثر ی مایع بود ولی کپ اونو به صورت سنگ ابدیت به آزگارد برگردوند) و در صورتی که این اتفاق افتاده باشه نیازی به کشته شدن فریگا(یا فریا) مادر ثور نیست

         پاسخ

        • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 9, 1398

         لیاقت تور خیلی وقت پیش ها از بین رفته بود من دیدم تو اونجرز 4 یه خپل همیشه مست ابله شده کم کم همه قهرمانای مارول نابود میشن

         به زودی
         ولی دی سی شاید بتونه لیاقت قهرماناشو تا سال 2024 نگه داره شایدم بیشتر اگه گند نزنه و فیلم هایی مثل بتمن علیه سوپرمن نسازه
         حالا شب که بشه صبح میبینیم تخم گذاشته دی سی و یه فیلم بی خود دیگه ای هم میسازه و بازم شکست میخوره بدبخت شکست شکست

         شکست لیوان شکست این تخم بسه

         پاسخ

         • آریو در پاسخ به کیارش

          مرداد 9, 1398

          شما اگه مادر، پدر، پتک و برادرتو از دست بدی و مقصر مرگ نصف زمین باشی دیگه به خودت نمیرسی .
          شما این شرایط رو تصور کن و بعد فکر کن هنوز همون ثور سیکس پک دار باشی.
          واقعا بنظرتون کاراکتر ثور افت داشته نسبت به اون مرد مغرور بی مسئولیت؟!
          منتظر پاسختون هستم

          پاسخ

          • shayan در پاسخ به آریو

           مرداد 10, 1398

           مستر آریو بازم که زدی تو جاده خاکی!!!!!!من شرایط ثور رو توی فیلم قبول کردم و درکش میکنم(برعکس اوایل)ولی ثور مقصر بود که نصف عالم مردن؟دقیقا یکی از بزرگترین نقاط ضعف اند گیم این بود که خیلی واضح ثور رو مقصر تمامی اتفاقات اینفینیتی وار نشون داد البته ثور یجورایی مقصر هم بود ولی ن در این حد که اونو رسما مقصر بدونن تو فیلم.
           خب شما یبار دیگه اینفینیتی وار رو ببینی میفهمی هر کدوم از کارکتر ها اشتباهاتی رو داشتن حتی خیلی بدتر از ثور نمونش هم استارلرد!!!!!!اگه بحث مقصر بودنه کاری که ثور انجام داد در برابراشتباه استارلرد اندازه نوک سوزن بود

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به shayan

           مرداد 10, 1398

           بنظرم بزرگترین اشتباهاتو ثور و استارلرد داشتن!
           تو اندگیم هم نمیتونستن که استارلرد رو مقصر نشون بدن و استارلرد از وقتی که اومد تو اندگیم به عنوان مقصر نشون داده شد!

           پاسخ

          • واقع بین در پاسخ به shayan

           دی 23, 1398

           یه سوال آقا شایان مارول دقیقا چجوری باید استارلرد رو مقصر نشون بده وقتی که نیست .
           پس فقط تور میمونه .

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 12, 1398

           من با این کاری که مارول با تور کرد ناراحت شدم من خودم 6 تا از کمیک های تورو خوندم حال کردم همه فیلمهاشم دارم ولی حالا تور بی پدر مادر شده لوکی مرده مثل قبلا قدرتمند نیست باعث … دیگه بسه انقدر بدبخت

           با این کار مارول ایا منتظر $$$ هست یا منتظر نابود شدن تور

           کدام یکی از شما به من جواب بدین تا من کمی از اعصبانیت بیرون بیام تور از اخر به کدوم قبرستون میره جان ننم

           تور +بدبختی=$یا مرگ …..
           کدام است بگوید قهرمان من نباید بره
           من خودم طرفدار دو اتیشه تورم عاقبت خدای رعد چی میشه

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 12, 1398

           واقعا بنظرتون ثور بخاطر اینکه مادر و پدر و برادرشو از دست داد داره کاراکتر ناجالبی میشه؟!

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 18, 1398

           بله

           پاسخ

      • واقع بین در پاسخ به shayan

       آبان 4, 1398

       نه قرار نیست تور بمیره مطما باش

       پاسخ

     • واقع بین در پاسخ به عباس

      آبان 4, 1398

      حرفت کاملا اشتباه هستش بیشتر مارول زمینی نیستن هنوز زمینی هاشون به صنعت فیلم اومدن اونجور که تو میگی نیست

      پاسخ

    • واقع بین در پاسخ به shayan

     آبان 4, 1398

     خب راست میگه دیگه همتون که فیلم بتمن علیه سوپرمن رودیدید همین انسان تونست بزرگ ترین خدای دیسی رو تا حد مرگ ببره آما نخواست بکشتش من با حرفت موافقم شایان

     پاسخ

    • يوسف در پاسخ به shayan

     تیر 2, 1399

     اودين قوي تر است يا تانوس

     پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به عباس

    آبان 4, 1398

    چی میگی دادا
    فقط آدام وارلاک بیاد کله شرکت دیسی رو با تما قهرماناش و دشمنانش به فنا میبر سوپر من براش مثل پفکه خخخخ

    پاسخ

    • رهام در پاسخ به واقع بین

     اردیبهشت 16, 1400

     اخه نوب من چطوری داری سوپرمن رو با ادام وارلاک مقایسه می کنی ؟سوپد من نسخه ی میلک از پرزنسم قوی تره که یعنی در حد پرایمال مانیتوره

     پاسخ

   • شاهین در پاسخ به عباس

    آبان 7, 1398

    عباس جان تانوس از دارک ساید خلق نشده از ی شخصیت دیگس ب اسم مترون

    پاسخ

   • شاهین در پاسخ به عباس

    آبان 7, 1398

    دوستان تعصبی نباشید حقیقت گرا باشید عباس جان گل… دوستان دستکش ابدیت در دنیای دیسی کار بردی ندارد و این را همه میدانند چون دستکش یک بار ب دستان دارک ساید افتاد و بدردش نخورد پس شما باید قضاوتتان را در دنیایی ذکر کنین که پر از عدالت باشد یعنی خارج از دنیای مارول و دیسی پس اگر جنگی بین این دو ابر شرور صورت گیرد جنگ با یک بشکن تمام میشود اگر تانوس در فیلم اونجرز دو ساعت فیلم بازی کرد چون سنگ ها در دسترسش نبود این همه کش مکش دگر نبود پس حقیقت طلب باشید دارک ساید اینو داره تانوس اونو داره نشد اگر دارک سایدو مقایسه میکنی باید قدرتاشو مقایسه کنی چون با اون خلق شده اگر تانوسو مقایسه میکنی باید با دستکششم ک از طلا درست کرده مقایسه کنی بدون اون بدون این انگار بگی مرد عنکبوتی قوی تره یا بت من مرد عنکبوتی بدون تارش بت من بدون تجهیزاتش نشد تحلیل تفسیر موفق باشید و تعصبی نباشید طرف از خود دی سیه ی فیلم ساخته دارک ساید تانوسو بعد ی جنگ سخت سوراخ میکنه تازه تانوس ب فکرش اومده بشکن بزنه !!!!! یعنی از همون اول نمیتونست بشکن بزنه ؟؟؟ خخخخخخخخ تعصب تعصب تعصب بدترین چیز تو دنیاس

    پاسخ

 20. امین

  مرداد 1, 1398

  دم شما گرم توروخدا بیشتر تو کمیک مقاله بزارید

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به امین

   مرداد 1, 1398

   سلام امین جان،
   انشالله طبق برنامه هامون منبعد مقالات کمیکی بیشتری میذاریم نسبت به قبل 🌹

   پاسخ

   • ایلیا در پاسخ به عباس

    مهر 19, 1398

    خب هرچی که باشه حتی اگه دارک ساید تانوس ببر ( بدون دستکش ) بازم با جمله اول موافق نبودم که دی سی قوی تره چون مارول قهرمانا زیادی داره که خیلی قدرتمندن ولی فقط تو کمیکان برا همین دی سی قوی به نظر میرسه حالا شما بیا تو پست بعدی گالاکتوس بزار جلو دارکساید دارکساید هیچ شانسی نداره مثلا بیاد به گالاکتوس لیزر بزن گالاکتوس میگه ااا پشه میزنه با مگس کش میکشتش به حر حا مارول بخاطر گالاکتوس قوی تره

    پاسخ

    • يوسف در پاسخ به ایلیا

     تیر 3, 1399

     داداش من در مطلبي خوندم نوشته بود قدت اودين اينقد زيادة كه ميتونه تانوس دارك سايد يكي ديگه هم بود اسمش يادم رفته ميتونه شكست بده به راحتي من نميدونم دارك سايد كيه فيلمي به اسم دارك سايد نديدم اگه ميشه بهم توظيح بديد دارك سايد كيه وه خود اودين يه زماني هر ٩سرزمين گرفته بود با دوخترش الا ممنون

     پاسخ