تانوس در برابر دارک ساید؛ کدام یک پیروز مبارزه خواهد بود؟

دنیای مارول و دی سی ویلن های قدرتمندی دارند که برترین شخصیت های منفی روایت های حماسی کتاب های کامیک را تشکیل می دهند. دارک ساید برای دهه ها یک شخصیت محبوب بوده و این محبوبیت را به دلیل مقابله با “لیگ عدالت” (Justice League) به دست آورده است. در مقابل، تانوس هم به مدد دنیای سینمایی مارول توانست در شهرت از دارک ساید پیشی بگیرد.

اگر درباره شهرت آنها شک دارید، به این لیست نگاهی بیندازید. در این لیست تمام ویژگی های این شخصیت ها در دنیای کمیک را معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


1. میزان قدرت در برابر دشمن: تانوس

بگذارید به زبان ساده نشان دهیم: آیا تابحال دیده اید که انتقام جویان لیگ عدالت را شکست دهند؟ تیم گروه قهرمانی دی سی از مارول قوی تر است و دارک ساید هم اغلب مجبور است با او مقابله نماید.

این برای دارک ساید مسئله ای نیست زیرا همیشه باید با لیگ عدالت مبارزه کند. لیگ عدالت هم او را فراری می دهد، نه اینکه پیروز شود. به نظر نمی رسد که تانوس در برابر سوپرمن، فلش و زن شگفت انگیز پیروز شود.

همچنین بخوانید: معرفی 15 فیلم زیبا که با مرگ شخصیت اصلی داستان پایان می‌یابند


2. قدرت درونی بالا: دارک ساید

قدرت های دورجابجایی، تله پاتی و انرژی جهانی تانوس در برخی قسمت ها دیده می شوند و قدرت اصلی و همیشگی او محسوب نمی شوند. بنابراین می توان گفت او یک قدرت واحد و بی همتا که برای شکست دشمنان کافی باشد را دارا نیست.

بنابراین اینجاست که دارک ساید وارد می شود؛ یک سوپرویلن بی همتا برای شکست همگان. دارک ساید با قدرت پرتو امگا و مشت آهنین می تواند جهان  را تصرف کند. پرتوهای امگا می توانند تا قسمت های دوردست کهکشان را درنوردیده و تا ابدیت برود، مگر اینکه جهت خاصی داشته باشد. پرتوهای امگا یک عامل کشنده هستند و دارک ساید برای دورجابجایی، احیا و فجایع دیگر از آن استفاده می کند.

همچنین بخوانید: نگاهی به 10 شخصیت مرموز در فیلم های دیوید لینچ


3. قدرت بیرونی اصلی: تانوس

تانوس و دارک ساید هردو از قدرت مک گافین بهره می برند. این قدرت برای دارک ساید معادله ضد-حیات و برای تانوس دستکش ابدیت است.

دارک ساید را به ندرت با معادله ضدحیات نشان می دهند؛ اگر به آن دست یابد می تواند کنترل ذهن فرد را به دست آورده و قربانی خود را مانند عروسک برقصاند. با این حال قدرت دستکش ابدی از آن بیشتر است زیرا می تواند حقیقت را به هم بزند. بنابراین مسلما تانوس با این سلاح پیروز است.

همچنین بخوانید: لیست 40 تایی بهترین شخصیت های منفی در تاریخ سینما


4. ارتش و ناوگان: دارک ساید

هردوی این قهرمان ها ویلن های فراکهکشانی هستند که دنیاهای مختلف را تصرف کرده اند. تانوس به دلیل جرایمش در کهکشان تحت تعقیب است و با نیروهای خود شامل پیشروها، نیروهای شخصی و ناوگان مقدس، با این افراد مقابله می کند.

با این حال دارک ساید دنیای خود را دارد که در آن سلطنت می کند. دارک ساید به عنوان پادشاه آپوکولیپس ارتش پارادمون های خود را دارد که در گروه های بزرگ قرار داشته و تشنه ترس و شکارند. علاوه بر این، دارک ساید بر ژنرال های بزرگی مانند استپنولف، باردای بزرگ، کالیباک و غیره، که نیروهای هرکدام به اندازه یک ارتش است نیز فرماندهی می کند. دارک ساید منابع بیشتری دارد و ژنرال های بیشتری در خدمت او هستند.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


5. تجربه: دارک ساید

سن تانوس هرگز مشخص نبوده است و به طور کلی او را تقریبا 1000 ساله می دانند. مسخره است که همه این هزارسال را به جنگ و به دست آوردن تجربه اختصاص دهد، اما این تجربه و سن در مقابل دارک ساید ناچیز است.

حاکم آپوکولیپس یک نیروی مطلق است که از جسم خود به عنوان یک آواتار استفاده می کند و در مقابل موجودات کوچکتر قرار می گیرد. بنابراین او باید چند میلیارد ساله باشد و حداقل چندین هزار سال عمر داشته باشد. تانوس از لحاظ تجربه در مقابل دارک ساید شانسی ندارد، و به اندازه او با ترفندهای جنگی و مبارزه آشنا نیست. در این صورت مقایسه این دو مانند مقایسه یک سرباز مجرب و یک سرباز تازه کار است.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت اصلی دوست داشتنی در بازی‌های کامیپوتری مدرن


6. وفاداری فرزندان: تانوس

بله از این نظر تانوس شانس زیادی دارد و در این شکی نیست. زیرا فرزندانش همیشه به او وفادار بودند، البته تا زمان مبارزه های جدید در دنیای مارول. همانطور که میبینیم، بلک اردر به پدرشان وفادار بودند، تا جایی که مرگ را به فرار ترجیح دادند.

اگر میزان قدرت را درنظر بگیریم، در آن صورت فرزندان دارک ساید از بلک اردر پیشی گرفته و اوریون، مستر میرکل و کالیباک همه می توانند بلک اردر را شکست دهند، با این حال هیچگونه وفاداری در آنها وجود ندارد و از این نظر با بلک اردر قابل مقایسه نیستند.

همچنین بخوانید: رتبه بندی بهترین قسمت های سورت آرت آنلاین(Sword Art Online)


7. نیرو: دارک ساید

تانوس با شکست افرادی چون هالک، ثور و فراری دادن اودین، قدرت خود را نشان داده است. او همچنین دفعاتی اشیای بسیار سنگین و مهیب را بلند کرده و نیروهای قوی را شکست داده است.

اما در اینجا می خواهیم تانوس را با فردی مقایسه کنیم که به آسانی سوپرمن را شکست داد. دارک ساید آنقدر قوی است که می تواند به راحتی شزم و مارشن من هانتر را مانند یک جوجه شکست دهد. از یک سو دارک ساید از لحاظ قدرت با زئوس برابر بوده و از سوی دیگر به راحتی گرین لانترن را شکست می دهد.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت برتر تاریخ سینما که هیچ اسمی نداشتند


8. ابزار: دارک ساید

تفسیرهای مختلفی از دارک ساید وجود دارد، اما بسیاری شخصیت دی سی را بسیار پیشرفته می دانند. قدرت های تکنولوژی تانوس در رویارویی با برینیاک به اندازه دارک ساید نیست.

این ترکیب باعث شد دارک ساید تکنولوژی هایی مانند اگونی ماتریکس و خنجر رازآلود را بسازد، ماتریکس دردی را ایجاد می کند که از آستانه تحمل سوپرمن میلیون ها بار بیشتر بوده و خنجر نیز می تواند قلب سوپرمن را بیرون بکشد. تکنولوژی تانوس شگفت انگیز است و با صندلی خود می تواند در کهکشان ها سفر کند، با این حال دارک ساید حتی توانسته مادرباکس را نیز کنار بزند.

همچنین بخوانید: لیست 30 شخصیت برتر در تاریخ انیمه ها


9. آستانه تحمل: تانوس و دارک ساید

آستانه تحمل به معنای تحمل تنبیه از جانب نیروهای عظیم است که شاید اهمیت آن از قدرت زیاد نیز بالاتر باشد، البته شاید نتوان یکی را به دیگری ارجحیت داد. گرچه تانوس در مقابل افرادی چون گالاکتوس و اودین شکست خورده، اما توانسته تنبیه آنها را تحمل کرده و کمترین جراحت را بردارد.

دارک ساید به عنوان خدای جدید قدرت بدنی بسیار زیادی دارد.  او تاکنون توسط افرادی چون زن شگفت انگیز، گرین لانترن و البته سوپرمن ضربه های جدی خورده، اما به ندرت جراحت سنگینی داشته است. به نظر می رسد هردوی این شخصیت ها آستانه تحمل بالایی داشته باشند.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت برتر مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان


10. بزرگ ترین موفقیت: تانوس

بله، در یک داستان دارک ساید توانست معادله ضد-حیات را به دست آورد و به دنیای چهارم پایان دهد، اما این کار آنقدر بزرگ نیست که آن را یک موفقیت و دستاورد بدانیم. دارک ساید در تمام داستان با نیوجنسیس در جنگ و هایفادر یک قدم از او پیشتر بود. دارک ساید در مبارزه با لیگ عدالت بیش از دستاوردهایش شکست داشته است.

از سوی دیگر بزرگ ترین دستاورد تانوس کشتار در مقایس عظیم است. او به راحتی این کار را انجام می دهد و می تواند نیمی از بشریت را نابود کند. بنابراین از این نظر دارک ساید پس از تانوس در مقام دوم قرار می گیرد.

همچنین بخوانید: 20 سریال برتر تاریخ شبکه HBO


11. برنده: دارک ساید

لازم به ذکر است که دارک ساید شخصیتی است که به خلق تانوس منجر شد و به همین دلیل ارباب جنگ کتاب های کمیک است. تانوس با وجود تمام قدرت ها و موفقیت ها هنوز در حد و اندازه دارک ساید نیست.

دارک ساید قدرت های بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم دارک ساید در مبارزه با تیم انتقامجویان (دشمنان اصلی تانوس) به راحتی آنها را شکست خواهد داد، درحالی که تانوس در برابر لیگ عدالت (دشمنان اصلی دارک ساید) شانس زیادی نخواهد داشت. بنابراین در اینجا حاکم آپوکولیپس پیروز مبارزه خواهد بود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (39)

بستن فرم

 1. علی

  مرداد 29, 1398

  ولی یکی از قدرت های دارک ساید اینه که سرعتش نزدیک فلشه نه در حد فلش یعنی اگه تانوس بخواد تکونی به خودش بده وبادارک مبارزه کنه درصدم ثانیه دارک ساید میتونه دخلش رو میاره حتی با دستکش

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به علی

   شهریور 5, 1398

   بهتره بدونی تانوس با دستکش ابدیت هر توانایی رو که در ی موجود دیدی رو میتونه داشته باشه و حتی میتونه واقعیت رو تغییر بده و میتونه قبل از اینکه دارکساید به فکرش برسه چیکار کنه اونو پودر کنه!!!
   نمیخوام با تعصب نظر بدم ولی دارکساید هیچ شانسی در برابر تانوس با دستکش ابدیت نداره و دستکش ابدیت هم در اصل مال تانوس بوده(کیه که اسم دستکش ابدیت رو بشنوه و تانوس تو ذهنش نیاد).ولی اگر هم دستکش وجود نداشته باشه با چیزایی که درباره دارکساید خوندم احتمالا تانوس رو شکست میده.

   پاسخ

  • shayan در پاسخ به علی

   شهریور 5, 1398

   سلام خسته نباشید.
   راستش امروز ی نکته یادم افتاد که همون روز اولی که مقاله اومد میخواستم بگم ولی انقدر سرگرم این بودیم کدوم قویتره کلا یادم رفت……تو مقاله گفته شده سن تانوس هرگز مشخص نشده ولی او را هزار ساله میدانند….خب اینم از ی دلیل بر اینکه cbr تو این مقاله هم تعصب داشته!!!خب آخه وقتی ثور ۱۵۰۰ سالشه چجوری تانوس ۱۰۰۰سالشه؟(کلا کاری ندارم سن تانوس بیشتره یا دارکساید فقط سن تانوس رو میگم)تو کمیک ها تانوس و اودین بار ها شاخ به شاخ شدن پس میشه نتیجه گرفت تانوس میتونه همسن اودین(چند میلیارد ساله)باشه.
   علاوه بر اون اگه یادتون باشه توی iw وقتی دستیار تانوس دکی استرنج رو گرفته بود(تو همون سفینه)به دکتر گفت من چهار میلیارد ساله به تانوس خدمت میکنم و توی این مدت هیچوقت از خودم نا امیدش نکردم.تازه اون فقط گفت چند وقته به تانوس خدمت میکنه و سن تانوس رو نگفت.پس میشه نتیجه گرفت سن تانوس حداقل از این هزار سال که cbr ادعا کرده بیشتره.

   پاسخ

   • حسین در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    بیشتر جاها که میگن سن تانوس ۱۰۰۰سال یا ۲۰۰۰ ساله

    پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    ایبادی ماو گفت که چهار میلیارد سال به تانوس خدمت میکرده ؟؟؟!!!؟؟! واقعا ؟!!؟!!؟ من چندین و چند بار این فیلم رو دیدم . ولی متوجه چنین چیزی نشدم . البته اشتباه نشه نمیگم چنین چیزی نیست اما من ندیدم .
    باید یک بار دیگه با دقت ببینم تا متوجه بشم . در کل اما فکر کنم که اشتباه میکنید اقا شایان .

    پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    اتفاقا همین الان رفتم و با دقت اون صحنه رو دیدم . خداییش قصد بی احترامی ندارم ولی دروغ خیلی واضحی گفتین . همون موقع متوجه شدم که احتمالا دروغ گفتین .
    آخه کجا ایبادی ماو میگه که چهار میلیار سال به تانوس خدمت میکرده ؟!!؟!!؟؟؟!؟؟ آخه ایبادی ماو و چهار میلیارد سال ؟!؟!!؟؟ هههههههه . اصلا قصد بی احترامی ندارم ولی آخه این چه دروغی بود ؟؟؟!!!! اقا شایان دیگه از این دروغ ها نگین .
    در اون صحنه ایبادی ماو فقط میگه :((در تمام مدتی که به تانوس خدمت کردم ( یا میکردم !!!) )) . هیچ اشاره که به چهار میلیارد و از این جور چیز ها نمیشه . شایدم با یک زیرنویس و یا یک دوبله اشتباه دیدین . به هر حال اصل قضیه اینه .

    پاسخ

 2. shayan

  مرداد 13, 1398

  آقا عباس من میشه گفت با نتیجه کلی موافق نبودم ولی میشه باور کرد که دارکساید در مقابل تانوس پیروز باشه بهرحال دارکساید خیلی قویه…..مشکل من اون سایتیه که شما مقاله رو از روی اون ترجمه کردین.حدودا ی روز بعد از خوندن این مقاله ،مقاله اصلی رو هم توی سایت خارجی خوندم ولی مشکل اینجاست که شما سایتی رو برای مقایسه انتخاب کردید که به طور فجیح و مشخص طرفدار دی سیه!!!!!!باز پیروزی دارک ساید در مقابل تانوس چیز زیاد عجیبی نیس ولی لطفا دیگه از اینجور سایتا مقاله رو ترجمه نکنید.همین چند دقیقه پیش مقایسه ثور و سوپرمن رو خوندم که اکثر راند ها رو ثور برده بود(راند استحکام: مساوی،راند سرعت: سوپرمن و دو راند قدرت و نقطه ضعف رو ثور برده بود) یعنی سوپرمن فقط و فقط توی راند سرعت پیروز شده ولی با این حال اون رو برنده مبارزه میدونستن.الانم فقط اومدم بگم بهتره از اینجور سایتای متعصب مقاله ها رو ننویسید(جمله درخواستی)

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به shayan

   مرداد 14, 1398

   سلام شایان جان،
   سایت cbr.com وبسایت کاملا معتبریه، البته من حرف شمارو قبول دارم که وبسایت های منبع باید مقالات عادلانه و باکیفیتی داشته باشن و ما هم همیشه وسواس داریم روی انتخاب مقالات خوب،
   ولی درباره یه سری مبارزه ها مثل ثور و سوپرمن که همیشه بحثش داغ بوده فکر میکنم هیچوقت به نتیجه نرسه که کدوم پیروزه، نصف مقالات ثورو پیروز میدونن و نصفشون سوپرمن رو …
   ولی در مورد ثانوس و دارک ساید تا جاییکه من خوندم اکثریت قبول دارن که ثانوس با دستکشش پیروزه ولی بدون دستکشش به احتمال زیاد بازندس که توی این مقاله هم همین نوشته شده،
   در نهایت با جمله آخرت موافقم اگرچه تا الان هم همه تلاشمون رو کردیم که همینطور باشه 😉

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به عباس

    مرداد 14, 1398

    داداش من خودم درباره دارکساید مطالعه کردم و میدونم که در صورت نبود اینفینیتی گالنت دارکساید پیروزه من در اوایل که اعتراض میکردم فکر میکردم تانوس رو با دستکش فرض کردید که هنوزم ی معذرت بابت بی توجهیم بدهکارم.
    ولی درباره ثور و سوپرمن خب شما فکر میکنید اگه ثور بجای سوپرمن راند سرعت رو برده بود ولی بقیه راند ها رو سوپرمن برده بود ثور رو برنده اعلام میکردن؟
    مقالش اتفاقا درست نوشته شده بود ولی تنها مشکلش همین بخش برنده بود.منم راستش الان اومدم گفتم چونکه منبع دارکساید و تانوس cbr بوده مبادا مقاله سوپرمن و ثور هم منبعش اینجا باشه(اگه قراره نوشته بشه تو سایت).بهرحال تنها سایتی که توش درباره ابرقهرمانا کامنت میدم paroshat بوده(تو زومجی هم فقط جواب بعضی کامنتای اشتباه رو دادم)

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به shayan

     مرداد 14, 1398

     من راستش اون مقاله رو نخوندم و بعید میدونم که در آینده هم درباره مبارزه ثور و سوپرمن مقاله ای اینجا منتشر کنیم چون دیگه بحث بین طرفدارای دو تا کمپانی حیثیتی میشه 😂
     تو همین مقالاتم که منتشر کردیم و بحث مبارزه کاراکترای دو تا کمپانی بوده کلی از نظرات اصلا تایید نمیشن چون خیلی متن شدیدی دارن.
     ولی در کل یه سری مقالات کمیکی خیلی خوب سعی میکنیم منتشر کنیم که هم عادلانه باشن و هم موضوعشون خوب باشه و وهم کیفیت بالایی داشته باشن.
     مرسی از لطفی که به پروشات داری شایان جان 😊🌹

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به عباس

      مرداد 15, 1398

      داداش اتفاقا بهتره مقاله هایی که دو ابر قهرمان رو با هم مقایسه میکنن بیشتر بزارید و راستش خودم با اینکه طرفدار تانوس بودم ولی خیلی حال کردم با این مقاله.حالا مثلا بین دیسی و مارول نباشه و مارول با مارول باشه دیگه مهم نیست.
      لیستای ۲۵تایی هم خیلی جالبن امیدوارم بیشتر ازشون تو این سایت ببینیم😘😘😘

      پاسخ

  • آریو در پاسخ به shayan

   مرداد 14, 1398

   گشتم دنبال مقایسه ثور و سوپرمن بنظرم واقعا تنها مقاله متعصبانه سی بی آر بوده!

   پاسخ

 3. shayan

  مرداد 2, 1398

  دیگه بدجور دارین گند میزنین.نمیدونم تانوس از دارکساید قویتره یا نه(با سنگ های ابدیت دارکساید براش بچه بازیه) ولی بر چه اساشی گفتی میتونه راحت اونجرز رو له کنه؟معلومه از طریق mcu اونجرز رو مقایسه کردید.آخه همه میدونن دی سی شخصیتا رو بزرگنمایی میکنه و مارول صد برابر اون چیزی که هستن ضعیف میکنه…..مطمئنا اگه قدرت واقعی اونجرز رو در نظر بگیریم شانس بیشتری در مقابل دارکساید دارن نسبت به لیگ عدالت.
  ی اشتباه هم این بود که گفتین تانوس از روی دارکساید خلق شده اینو بگم که جیم استارلین(خالق تانوس) گفته برای خلق اون از شخصیت متران استفاده کرده ن دارکساید

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به shayan

   مرداد 2, 1398

   سلام شایان جان،
   در مورد قوی تر بودن دارک ساید که خب اکثریت به همین اعتقاد دارن که دارک ساید قوی تر هست و یه سری دلایلش هم تو همین مقاله اشاره شده.
   اما در مورد اونجرز هم باید بگم همونطور که میدونید اکثر اعضای لیگ عدالت خدا هستند (سوپر من و واندر وومن و …)، در حالیکه اکثر اعضای اونجرز انسان هستن (فقط ثور خدا هست)، کلا فضای دیسی خدا گرایانه تر هست تا مارول و دیسی علاقه داره که خیلی قدرت های زیادی رو توی شخصیت هاش جا بده.
   و روی اینکه لیگ عدالت در مجموع قوی تر از اونجرز هستن رو اکثریت باهاش مشکلی ندارن که از روی ویدئوهای یوتیوب و مقایسه قدرت ها به راحتی میشه به این نتیجه رسید.
   و اینکه توی متن اشاره نشده که تانوس از روی دارک ساید خلق شده، بلکه اومده که “دارک ساید شخصیتی است که به خلق تانوس منجر شد” که منظور اینه که مارول هم حس کرد باید یه ابرشرور متناظر دارک ساید تو دنیای خودش داشته باشه و تانوس رو خلق کرد.
   اما از همه این بحث ها من هم معتقدم تو موضوع کمیک همیشه بحث وجود داره و هیچ مقاله ای کامل نیست، اما هدف اصلی ما از انتشار این مقالات ایجاد فضایی هست که طرفدارای کمیک بتونن با هم مباحثه کنن و نظراتشون رو به اشتراک بذارن
   مرسی بابت نظرت 🌹

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به عباس

    مرداد 3, 1398

    سلام عباس.
    در مورد دارکساید واقعا شرمنده اشتباه فهمیدم منظور نوشته رو ولی در مورد اینکه اعضای لیگ عدالت قدرت خدا گونه دارن و اونجرز اکثرا انسان هستن باید بگم همین بتمن هم ی انسانه که خدایان جاستیس لیگ رو به آتیش کشیده(مثل همون سوپرمن)درباره تانوس و دارکساید هم باید بگم طبق کمیک شاید تانوس بدون دستکش کمی از دارکساید ضعیفتر باشه ولی حرفتو در صورتی که تانوس دستکش ابدیت رو داشته باشه اصلا قبول ندارم.
    بعدشم داداش انتقامجویان بجز ثور که ی خداست اعضای دیگه هم دارن (مثل واندا و کپ مارول)که کاملا ثابت کردن تو mcu توانایی مبارزه با تانوس رو دارن و دست کمی از ی خدا ندارن پس فکر نمیکنم دارکساید در مقابل گروهی که شامل ثور و اسکارلت ویچ و کارول دانور باشه کار راحتی در پیش داشته باشه

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به shayan

     مرداد 3, 1398

     خب تو آیتم شماره 3 همین مقاله اومده که تانوس با دستکش بینهایت قطعا میتونه دارک ساید رو شکست بده، همون حرفی که تو میگی؛
     در مورد قدرت خداگونه هم کلا دنیای DC گرایش بیشتری به خدایان داره تا انسان ها و برعکس دنیای مارول بیشتر به سمت نیروهای انسانی گرایش داره و این تقریبا مورد قبول اکثریت هوادارا هستش، البته این موضوع اصلا دلیلی بر این نیست که بگیم کدوم بهتره و کدوم بدتره، فقط ساختار کلی دو دنیای کمیکی رو نشون میده.
     تو تیم لیگ عدالت شخصیت هایی هستن مثل سوپرمن، واندروومن، گرین لانترن، مارشن من هانتر و آکوامن که هر کدوم برای خودشون قلمرو خیلی بزرگی دارند و به نوعی رهبر هستند، در حالیکه تو تیم اونجرز فقط ثور هستش که مردم خودش رو تحت رهبری داره.
     البته من طرفداری هیچ کدوم رو نمیکنم، بازم میگم مقاله خالی از ایراد نیست و هدف اصلی همین تبادل نظرات هستش 🙂

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به عباس

      مرداد 4, 1398

      قبول داداش.
      ی سوال داشتم ازت که مربوط به این مقاله نیست.
      راستش من داستان فیلم ثور:عشق و آذرخش رو دقیقا نفهمیدم(گفتن قراره ناتالی پورتمن ثور مونث باشه)منظور چیه؟ثور میمیره و قدرتش به جین میرسه؟ثور قدرت خودشو به طور کامل از دست میده و به جین میریه؟راستشو بخوای من هر روز استرس اینو دارم یوقت گندی که به ثور زدن تو اند گیم جبران که هیچ بدترش نکن!!!!

      پاسخ

      • عباس در پاسخ به shayan

       مرداد 4, 1398

       هنوز که داستان فیلم مشخص نیست شایان جان،
       منم دقیقا نمیدونم قراره چه اتفاقی بیفته. ولی قبلا توی کمیک این اتفاق افتاده و کلیت داستان این بوده که ثور به خاطر اشتباهاتی که تو رخداد Original Sin مرتکب میشه (نام یک کمیک هستش)، دیگه لایق نگه داشتن میولنیر نیستش (چون فقط افرادی که لیاقت داشته باشن یا به اصطلاح worthy باشن میتونن میولنیر رو به دست بگیرن و کنترل کنن)، تو همین حین هستش که جین فاستر میولنیر رو به دست میگیره و ناگهان میتونه بلندش کنه و …
       خیلی بعید میدونم توی این فیلم ضربه ای به شخصیت ثور بزنن. برعکس من فکر میکنم که اختلالاتی که برای شخصیت ثور تو فیلم های قبلی پیش اومد و به قول خیلی از دوستان ضعیف تر شد، توی فیلم عشق و آذرخش جبران میشه و ثور دوباره به روزهای اوجش برمیگرده
       خیلی امیدوارم که اینطور بشه 🙂

       پاسخ

      • آریو در پاسخ به shayan

       مرداد 4, 1398

       اگر از نظرتون بد شدن ضعیف شدنه امیدی نداشته باش!
       اما از لحاظ شخصیتی من مطمئنم که کاراکتر ثور خیلی رشد میکنه بعد از اشتباهی که قراره انجام بده!

       پاسخ

       • shayan در پاسخ به آریو

        مرداد 5, 1398

        سلام آریو.
        چند روزی کم پیدا بودی نگرانت شدم😂😂
        من کل امیدم به فاز چهارم مارول قوی تر شدن ثوره و بس.از لحاظ شخصیتی راستش من ی ثور خشن و بی رحم رو میپسندم.نمیدونم چرا ولی خیلی دلم میخواد توی این فیلم عشق و آذرخش ثور به ی موجود منفی و ی ویلین تبدیل بشه.البته احتمال چنین اتفاقی صفره بهرحال من فقط در حد قدرت کارکتر ها از کمیک میدونم ولی فکر نکنم اتفاقی حتی نزدیک به این هم افتاده باشه(از اسم فیلم که کلا پیداست از رگناروک فانتزی تره)
        بهرحال به نظرم ثور به ی تحول عظیم نیاز داره که بتونه دوباره خودشو بدست بیاره و به احتمال ۹۹درصد لیاقتشو هم تو فیلم بعدی از دست میده(از اند گیم هم بدتر میشه صد در صد) منکه اصلا نمیدونم چطور قراره ثور رو جمع و جور کنن هرچند بعید میرسه تو عشق و آذرخش همچین اتفاقی بیفته.شماها رو نمیدونم ولی کل امید من از ثور۴ استورم بریکره(که اونم شانس بیاریم به بتا ری بیل نرسه)

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به shayan

         مرداد 5, 1398

         خب علیک سلام !
         بله به احتمال صد درصد به علت یه اشتباه لیاقتشو از دست میده!
         اما تو کمیک بعد از اینکه لیاقتشو از دست میده از نظر شخصیتی بسیار رشد میکنه! (نه چاق میشه نه دائم الخمر!) پس نگران نباش از اندگیم بدتر نمیشه کاراکترش! راستش من یک ثور خشن بی مسئولیت رو به یه ثور آروم با مسئولیت ترجیح میدم!

         پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به آریو

        مرداد 5, 1398

        فقط داشتم فکر میکردم که شخصیت ثور دقیقا قراره لیاقت چه چیزی رو از دست بده ؟؟!؟؟ چون الان دیگه میولنیری وجود نداره و استورم بریکر هم که لیاقتی نبست ؛ و البته اینکه جین فاستر دقیقا قراره چطور به ثور مونث تبدیل بشه ؟؟؟!؟؟ نمیدونم شایدم این موارد به زمان و زمان های گذشته و دنیاهای موازی و مواردی از این قبیل مربوط بشه .
        مورد دیگه اینکه MCU واقعا خیلی مسخره و بیخود شده . اینکه MCU با ناتالی پورتمن به مشکل خورده بود رو درش شکی نیست ولی دیگه نباید برش میگردوندند . خیلی مسخره مسخره و مزخرف و مزخرف کنارش گذاشتند و خیلی مسخره مسخره تر و مزخرف مخرف تر برش گردوندند . در پایان فیلم ثور 2 دیده شد که انگار وضعیت شخصیت ثور و جین فاستر خیلی خوب تر شده ولی ناگهان خیلی مسخره و بی سر و ته دیده شد که شخصیت ثور در فیلم راگنورک به یک طرفدار گفت که جین فاستر رو انداخته دور و به عبارتی همدیگه رو ترک کردند . الانم که دوباره میخوان برش کردونند . کاملا مشخصه که MCU مزخرف بی سرو ته لعنتی با ناتالی پورتمن به مشکل خورده بود و الان ظاهرا دوباره به توافق رسیدند .
        در این فیلم ثور 4 هم که قراره والکری شخصیتی همجنسگرا باشه !!!!! یعنی لهنت به MCU و همه دستندرکارانش . آخه دیگه شورش رو در آوردند با این مسخره بازیهاشون . این همجنسگرایی دیگه کجا بود . آخه والکری کجای دنیا سیاه پوست بود ؟؟!؟؟!!!؟؟! آخه والکری کجای دنیا همجنس باز بود ؟!!؟؟!!؟
        تا جایی که من میدونم والکری ها دختران و زنان شجاع و پاکی هستند و با ذهن و ذات و قلبی پاک که به شخص اودین خدمت میکنند و بسیار هم قدرتمند هستند . همه واکری ها سفید پوست هستند .
        MCU مزخرف لعنتی ارج همه آزگاردی ها به معنای واقعی کلمه رو نابود کرد . لعنت به MCU مزخرف لعنتی که امیدوارم هرچه زودتر بره به جهنم .

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 5, 1398

         داداش آرومتر یه کم!!!
         شما به صورت پیش غرض با یه ذهنیت مناظر ثور ۴ هستین!
         در مورد اینکه استورم بریکر لیاقتی نیست بگم خیلی ساده هست: حتما یه کم داستان کمیک رو تغییر میدن!
         در مورد اینکه ناتالی پورتمن با MCU به مشکل بر خورده بود هم بگم خب چه اشکالی داره؟! با MCU به مشکل بر خورده بود و حالا مشکلشون بر طرف شده! اینکه ثور و جین فاستر به علت مشکلشون با هم کات کردن دلیل نمیشه که کاراکتر جین فاستر دیگه برنگرده! الان بازگشت ناتالی پورتمن بعد از مشکلش با MCU چه ایرادی داره وقتی به داستان فیلم لطمه ای وارد نشده؟!
         اینکه ولکری قراره همجنسگرا باشه به داستان فیلم اونقدر لطمه وارد نمیکنه که شما MCU رو به خاطرش لعنت کنی!
         شما به طرز کاملا مشخصی با ام سی یو مشکل داری و این کاملا مشخصه! خب اینکه رنگ پوست یک کاراکتر رو عوض کنن چه اشکالی داره؟! لیز آلن هم رنگ پوستش عوض شده بود! اینکه تعویض رنگ پوست رو ضعف حساب میکنین نشون دهنده ی دید کاملا سطحی شما هست! منظورم این نیست که شما دید سطحی ای دارین! منظورم اینه که شما انقدر با ام سی یو لج افتادین و میخواین بد ام سی یو رو بگین که دیگه چشمتون بعضی چیزارو نمیبینه!
         سطحی بین نباشیم!

         پاسخ

         • کیارش در پاسخ به آریو

          مرداد 9, 1398

          شما خیلی باحالی اقا اریو بنظرم دارک ساید قطعا از تانوس قوی تره ولی درمورد دستکش موندم یکی بهم توضیح بده این دستکشه منو کشته

          پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 9, 1398

           متاسفانه منظورتونو نفهمیدم

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 12, 1398

           منظورم اینه که تانوس با دستکشش خیلی قویه میتونه خیلی کارا بکنه اقا اریو و اقا عباس پس دارک ساید میخواد چیکار کنه البته اگه دستکش نباشه تانوس مرده

           پاسخ

        • عباس در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 5, 1398

         سلام استیو،
         خب هنوز میولنیر به صورت تمام و کمال متعلق به ثور هستش و اگر قرار باشه اونو از دست بده باید لیاقتش رو از دست بده! البته اینا نظریه هستش شاید همزمان با جین فاستر لایق باشن، مثل زمانیکه هم ثور و و هم کپ تونستن با میلنیر بجنگن. فکر میکنم روی این مورد تا وقتی که فیلم رو ندیدیم نمیشه هیچ قضاوتی کرد.
         درسته نبود جین فاستر تو فیلم رگنوراک کمی ضایع بود ولی اونقدر به چشم نمیومد که بگیم فیلم خراب شد و …
         والکیری توی کمیک هم شخصیتی همجنس گرا بود و حتی تو یکی از کمیک ها با شخصیت آنابل ریگز رسما همجنسبازی کرد! در مورد همجنسباز بودن کارول دنورز توی کمیک مطمئن نیستم و شخصا دوس ندارم همجنس باز نشونش بدن تو MCU …
         و اینکه تسا تامپسون که سیاه پوست نیست 🤔
         در مورد ازگارد هم من قبول دارم که قدرت واقعی ازگارد اصلا توی MCU به نمایش کشیده نشد، ولی از طرفی وقتی فکر میکنم میبینم واقعا نمیشد قدرتی مثل اودین یا ثور رو بیان در کنار شخصیت هایی مثل ایرون من و کپ و … قرار بدن و مجبور بودن یه جوری scale بدن که قدرت ها قابل مقایسه باشن و بقیه شخصیت ها مثل عروسک خیمه شب بازی نباشن …

         پاسخ

        • shayan در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 6, 1398

         سلام استیو
         توی معرفی فیلم عشق و آذرخش میولنیر رو به ناتالی پورتمن دادن بنابراین از اینکه میولنیر تو فیلم ثور ۴ هستش مطمئن باش ولی نمیدونم چجوری میولنیر نابود نشده…شاید کپ وقتی برش گردونده ثور گرفتتش و بزور از زیر زبونش حقیقت رو درباره آینده فهمیده و شاید و شاید و شاید……احتمال زیاده.
         راستش از نظر آزگاردی ها باید بگم با آقا عباس موافقم چونکه اگه قدرت واقعی آزگاردی ها رو ب نمایش میزاشتن ی جاستیس لیگ دیگه بوجود میومد.درضمن جین فاستر احتمالا اونجوری لیدی ثور میشه که کپ آمریکا میولنیر رو بلند کرد(شاید)احتمالا فقط با بلند کردن میولنیر لیدی ثور میشه(چیزی گه تو فیلم ثور ۱ دیدیم)
         ولی واس من ی سوال پیش اومده اونم اینه که راکون ایثر رو از بدن جین در آورد و به آینده برد و کپ هم در آخر فیلم بهش گفتن که باید دقیقا سنگا رو همون جایی بزاره که قبلا بودن.خب دلیل اینکه ثور میخواست اونو از بدن جین خارج کنه این بود که داشت جین رو نابود میکرد و الانم که کپ فک نکنم به فکرش برسه که باید اونو به بدن جین برگردونه.شاید همین مسئله باعث بشه کلا اتفاقاتی که تو فیلم دنیای تاریک افتاد دیگه نیفته و مادر ثور هم نمیره و همینم باعث میشه اودین نمیره و حتی وقایع رگناروک هم رخ نده(آخه ایثر ی مایع بود ولی کپ اونو به صورت سنگ ابدیت به آزگارد برگردوند) و در صورتی که این اتفاق افتاده باشه نیازی به کشته شدن فریگا(یا فریا) مادر ثور نیست

         پاسخ

        • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 9, 1398

         لیاقت تور خیلی وقت پیش ها از بین رفته بود من دیدم تو اونجرز 4 یه خپل همیشه مست ابله شده کم کم همه قهرمانای مارول نابود میشن

         به زودی
         ولی دی سی شاید بتونه لیاقت قهرماناشو تا سال 2024 نگه داره شایدم بیشتر اگه گند نزنه و فیلم هایی مثل بتمن علیه سوپرمن نسازه
         حالا شب که بشه صبح میبینیم تخم گذاشته دی سی و یه فیلم بی خود دیگه ای هم میسازه و بازم شکست میخوره بدبخت شکست شکست

         شکست لیوان شکست این تخم بسه

         پاسخ

         • آریو در پاسخ به کیارش

          مرداد 9, 1398

          شما اگه مادر، پدر، پتک و برادرتو از دست بدی و مقصر مرگ نصف زمین باشی دیگه به خودت نمیرسی .
          شما این شرایط رو تصور کن و بعد فکر کن هنوز همون ثور سیکس پک دار باشی.
          واقعا بنظرتون کاراکتر ثور افت داشته نسبت به اون مرد مغرور بی مسئولیت؟!
          منتظر پاسختون هستم

          پاسخ

          • shayan در پاسخ به آریو

           مرداد 10, 1398

           مستر آریو بازم که زدی تو جاده خاکی!!!!!!من شرایط ثور رو توی فیلم قبول کردم و درکش میکنم(برعکس اوایل)ولی ثور مقصر بود که نصف عالم مردن؟دقیقا یکی از بزرگترین نقاط ضعف اند گیم این بود که خیلی واضح ثور رو مقصر تمامی اتفاقات اینفینیتی وار نشون داد البته ثور یجورایی مقصر هم بود ولی ن در این حد که اونو رسما مقصر بدونن تو فیلم.
           خب شما یبار دیگه اینفینیتی وار رو ببینی میفهمی هر کدوم از کارکتر ها اشتباهاتی رو داشتن حتی خیلی بدتر از ثور نمونش هم استارلرد!!!!!!اگه بحث مقصر بودنه کاری که ثور انجام داد در برابراشتباه استارلرد اندازه نوک سوزن بود

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به shayan

           مرداد 10, 1398

           بنظرم بزرگترین اشتباهاتو ثور و استارلرد داشتن!
           تو اندگیم هم نمیتونستن که استارلرد رو مقصر نشون بدن و استارلرد از وقتی که اومد تو اندگیم به عنوان مقصر نشون داده شد!

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 12, 1398

           من با این کاری که مارول با تور کرد ناراحت شدم من خودم 6 تا از کمیک های تورو خوندم حال کردم همه فیلمهاشم دارم ولی حالا تور بی پدر مادر شده لوکی مرده مثل قبلا قدرتمند نیست باعث … دیگه بسه انقدر بدبخت

           با این کار مارول ایا منتظر $$$ هست یا منتظر نابود شدن تور

           کدام یکی از شما به من جواب بدین تا من کمی از اعصبانیت بیرون بیام تور از اخر به کدوم قبرستون میره جان ننم

           تور +بدبختی=$یا مرگ …..
           کدام است بگوید قهرمان من نباید بره
           من خودم طرفدار دو اتیشه تورم عاقبت خدای رعد چی میشه

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 12, 1398

           واقعا بنظرتون ثور بخاطر اینکه مادر و پدر و برادرشو از دست داد داره کاراکتر ناجالبی میشه؟!

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 18, 1398

           بله

           پاسخ

 4. امین

  مرداد 1, 1398

  دم شما گرم توروخدا بیشتر تو کمیک مقاله بزارید

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به امین

   مرداد 1, 1398

   سلام امین جان،
   انشالله طبق برنامه هامون منبعد مقالات کمیکی بیشتری میذاریم نسبت به قبل 🌹

   پاسخ

   • ایلیا در پاسخ به عباس

    مهر 19, 1398

    خب هرچی که باشه حتی اگه دارک ساید تانوس ببر ( بدون دستکش ) بازم با جمله اول موافق نبودم که دی سی قوی تره چون مارول قهرمانا زیادی داره که خیلی قدرتمندن ولی فقط تو کمیکان برا همین دی سی قوی به نظر میرسه حالا شما بیا تو پست بعدی گالاکتوس بزار جلو دارکساید دارکساید هیچ شانسی نداره مثلا بیاد به گالاکتوس لیزر بزن گالاکتوس میگه ااا پشه میزنه با مگس کش میکشتش به حر حا مارول بخاطر گالاکتوس قوی تره

    پاسخ