تانوس در برابر دارک ساید؛ کدام یک پیروز مبارزه خواهد بود؟

دنیای مارول و دی سی ویلن های قدرتمندی دارند که برترین شخصیت های منفی روایت های حماسی کتاب های کامیک را تشکیل می دهند. دارک ساید برای دهه ها یک شخصیت محبوب بوده و این محبوبیت را به دلیل مقابله با “لیگ عدالت” (Justice League) به دست آورده است. در مقابل، تانوس هم به مدد دنیای سینمایی مارول توانست در شهرت از دارک ساید پیشی بگیرد.

اگر درباره شهرت آنها شک دارید، به این لیست نگاهی بیندازید. در این لیست تمام ویژگی های این شخصیت ها در دنیای کمیک را معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


1. میزان قدرت در برابر دشمن: تانوس

بگذارید به زبان ساده نشان دهیم: آیا تابحال دیده اید که انتقام جویان لیگ عدالت را شکست دهند؟ تیم گروه قهرمانی دی سی از مارول قوی تر است و دارک ساید هم اغلب مجبور است با او مقابله نماید.

این برای دارک ساید مسئله ای نیست زیرا همیشه باید با لیگ عدالت مبارزه کند. لیگ عدالت هم او را فراری می دهد، نه اینکه پیروز شود. به نظر نمی رسد که تانوس در برابر سوپرمن، فلش و زن شگفت انگیز پیروز شود.

همچنین بخوانید: معرفی 15 فیلم زیبا که با مرگ شخصیت اصلی داستان پایان می‌یابند


2. قدرت درونی بالا: دارک ساید

قدرت های دورجابجایی، تله پاتی و انرژی جهانی تانوس در برخی قسمت ها دیده می شوند و قدرت اصلی و همیشگی او محسوب نمی شوند. بنابراین می توان گفت او یک قدرت واحد و بی همتا که برای شکست دشمنان کافی باشد را دارا نیست.

بنابراین اینجاست که دارک ساید وارد می شود؛ یک سوپرویلن بی همتا برای شکست همگان. دارک ساید با قدرت پرتو امگا و مشت آهنین می تواند جهان  را تصرف کند. پرتوهای امگا می توانند تا قسمت های دوردست کهکشان را درنوردیده و تا ابدیت برود، مگر اینکه جهت خاصی داشته باشد. پرتوهای امگا یک عامل کشنده هستند و دارک ساید برای دورجابجایی، احیا و فجایع دیگر از آن استفاده می کند.

همچنین بخوانید: نگاهی به 10 شخصیت مرموز در فیلم های دیوید لینچ


3. قدرت بیرونی اصلی: تانوس

تانوس و دارک ساید هردو از قدرت مک گافین بهره می برند. این قدرت برای دارک ساید معادله ضد-حیات و برای تانوس دستکش ابدیت است.

دارک ساید را به ندرت با معادله ضدحیات نشان می دهند؛ اگر به آن دست یابد می تواند کنترل ذهن فرد را به دست آورده و قربانی خود را مانند عروسک برقصاند. با این حال قدرت دستکش ابدی از آن بیشتر است زیرا می تواند حقیقت را به هم بزند. بنابراین مسلما تانوس با این سلاح پیروز است.

همچنین بخوانید: لیست 40 تایی بهترین شخصیت های منفی در تاریخ سینما


4. ارتش و ناوگان: دارک ساید

هردوی این قهرمان ها ویلن های فراکهکشانی هستند که دنیاهای مختلف را تصرف کرده اند. تانوس به دلیل جرایمش در کهکشان تحت تعقیب است و با نیروهای خود شامل پیشروها، نیروهای شخصی و ناوگان مقدس، با این افراد مقابله می کند.

با این حال دارک ساید دنیای خود را دارد که در آن سلطنت می کند. دارک ساید به عنوان پادشاه آپوکولیپس ارتش پارادمون های خود را دارد که در گروه های بزرگ قرار داشته و تشنه ترس و شکارند. علاوه بر این، دارک ساید بر ژنرال های بزرگی مانند استپنولف، باردای بزرگ، کالیباک و غیره، که نیروهای هرکدام به اندازه یک ارتش است نیز فرماندهی می کند. دارک ساید منابع بیشتری دارد و ژنرال های بیشتری در خدمت او هستند.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


5. تجربه: دارک ساید

سن تانوس هرگز مشخص نبوده است و به طور کلی او را تقریبا 1000 ساله می دانند. مسخره است که همه این هزارسال را به جنگ و به دست آوردن تجربه اختصاص دهد، اما این تجربه و سن در مقابل دارک ساید ناچیز است.

حاکم آپوکولیپس یک نیروی مطلق است که از جسم خود به عنوان یک آواتار استفاده می کند و در مقابل موجودات کوچکتر قرار می گیرد. بنابراین او باید چند میلیارد ساله باشد و حداقل چندین هزار سال عمر داشته باشد. تانوس از لحاظ تجربه در مقابل دارک ساید شانسی ندارد، و به اندازه او با ترفندهای جنگی و مبارزه آشنا نیست. در این صورت مقایسه این دو مانند مقایسه یک سرباز مجرب و یک سرباز تازه کار است.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت اصلی دوست داشتنی در بازی‌های کامیپوتری مدرن


6. وفاداری فرزندان: تانوس

بله از این نظر تانوس شانس زیادی دارد و در این شکی نیست. زیرا فرزندانش همیشه به او وفادار بودند، البته تا زمان مبارزه های جدید در دنیای مارول. همانطور که میبینیم، بلک اردر به پدرشان وفادار بودند، تا جایی که مرگ را به فرار ترجیح دادند.

اگر میزان قدرت را درنظر بگیریم، در آن صورت فرزندان دارک ساید از بلک اردر پیشی گرفته و اوریون، مستر میرکل و کالیباک همه می توانند بلک اردر را شکست دهند، با این حال هیچگونه وفاداری در آنها وجود ندارد و از این نظر با بلک اردر قابل مقایسه نیستند.

همچنین بخوانید: رتبه بندی بهترین قسمت های سورت آرت آنلاین(Sword Art Online)


7. نیرو: دارک ساید

تانوس با شکست افرادی چون هالک، ثور و مقاومت در مقابل اودین، قدرت خود را نشان داده است. او همچنین دفعاتی اشیای بسیار سنگین و مهیب را بلند کرده و نیروهای قوی را شکست داده است.

اما در اینجا می خواهیم تانوس را با فردی مقایسه کنیم که به آسانی سوپرمن را شکست داد. دارک ساید آنقدر قوی است که می تواند به راحتی شزم و مارشن من هانتر را مانند یک جوجه شکست دهد. از یک سو دارک ساید از لحاظ قدرت با زئوس برابر بوده و از سوی دیگر به راحتی گرین لانترن را شکست می دهد.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت برتر تاریخ سینما که هیچ اسمی نداشتند


8. ابزار: دارک ساید

تفسیرهای مختلفی از دارک ساید وجود دارد، اما بسیاری شخصیت دی سی را بسیار پیشرفته می دانند. قدرت های تکنولوژی تانوس در رویارویی با برینیاک به اندازه دارک ساید نیست.

این ترکیب باعث شد دارک ساید تکنولوژی هایی مانند اگونی ماتریکس و خنجر رازآلود را بسازد، ماتریکس دردی را ایجاد می کند که از آستانه تحمل سوپرمن میلیون ها بار بیشتر بوده و خنجر نیز می تواند قلب سوپرمن را بیرون بکشد. تکنولوژی تانوس شگفت انگیز است و با صندلی خود می تواند در کهکشان ها سفر کند، با این حال دارک ساید حتی توانسته مادرباکس را نیز کنار بزند.

همچنین بخوانید: لیست 30 شخصیت برتر در تاریخ انیمه ها


9. آستانه تحمل: تانوس و دارک ساید

آستانه تحمل به معنای تحمل تنبیه از جانب نیروهای عظیم است که شاید اهمیت آن از قدرت زیاد نیز بالاتر باشد، البته شاید نتوان یکی را به دیگری ارجحیت داد. گرچه تانوس در مقابل افرادی چون گالاکتوس و اودین شکست خورده، اما توانسته تنبیه آنها را تحمل کرده و کمترین جراحت را بردارد.

دارک ساید به عنوان خدای جدید قدرت بدنی بسیار زیادی دارد.  او تاکنون توسط افرادی چون زن شگفت انگیز، گرین لانترن و البته سوپرمن ضربه های جدی خورده، اما به ندرت جراحت سنگینی داشته است. به نظر می رسد هردوی این شخصیت ها آستانه تحمل بالایی داشته باشند.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت برتر مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان


10. بزرگ ترین موفقیت: تانوس

بله، در یک داستان دارک ساید توانست معادله ضد-حیات را به دست آورد و به دنیای چهارم پایان دهد، اما این کار آنقدر بزرگ نیست که آن را یک موفقیت و دستاورد بدانیم. دارک ساید در تمام داستان با نیوجنسیس در جنگ و هایفادر یک قدم از او پیشتر بود. دارک ساید در مبارزه با لیگ عدالت بیش از دستاوردهایش شکست داشته است.

از سوی دیگر بزرگ ترین دستاورد تانوس کشتار در مقایس عظیم است. او به راحتی این کار را انجام می دهد و می تواند نیمی از بشریت را نابود کند. بنابراین از این نظر دارک ساید پس از تانوس در مقام دوم قرار می گیرد.

همچنین بخوانید: 20 سریال برتر تاریخ شبکه HBO


11. برنده: دارک ساید

لازم به ذکر است که دارک ساید شخصیتی است که به خلق تانوس منجر شد و به همین دلیل ارباب جنگ کتاب های کمیک است. تانوس با وجود تمام قدرت ها و موفقیت ها هنوز در حد و اندازه دارک ساید نیست.

دارک ساید قدرت های بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم دارک ساید در مبارزه با تیم انتقامجویان (دشمنان اصلی تانوس) به راحتی آنها را شکست خواهد داد، درحالی که تانوس در برابر لیگ عدالت (دشمنان اصلی دارک ساید) شانس زیادی نخواهد داشت. بنابراین در اینجا حاکم آپوکولیپس پیروز مبارزه خواهد بود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (76)

بستن فرم

 1. حامد

  دی 16, 1398

  من با اون جمله که اعضای دیسی از اعضای مارول قوی تر هستن اصلا موافق نیستم دیسی فقط یک سوپر من و واندومن رو داره اینا میتونن جلوی هالک یا ثور یا ولورین رو بگیرن؟
  به نظر من تانوس از دارکساید هم قوی تره

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به حامد

   دی 16, 1398

   تانوس با دستکش ابدیت دارکساید و آپوکالیپس رو تو ی ثانیه از بین میبره ولی بدون دستکش فک نکنم از پس دارکساید بر بیاد.

   پاسخ

 2. مسعود

  آذر 28, 1398

  😂😂😂😂😂خدایی این چرت و پرتارو از خودت دراوردی یا نه؟؟.همچین میگه دارک ساید سوپرمن رو. شکست داده انگار سوپرمن کی هست….سوپرمن شلوارخودشو نمیتونه بکشه بالا….بچه جووون تانوس برترین قدرتهاروداره بیشک شکست نمیخوره

  پاسخ

 3. Reza

  آذر 9, 1398

  من الان میتونم تو ذهنم یه شخصیت درست کنم پدر اینارو همه در بیاره 😂😂😂

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به Reza

   آذر 10, 1398

   پس برو با فایگی حرف بزن

   پاسخ

 4. استیو راجرز

  آبان 17, 1398

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  اولا میخواستم یک اشکالی از این مقاله گزارش کنم ( لطفا این مورد رو پیگیری کنید . ) :
  اینکه در مورد شماره 7 ( نیرو ) نوشتین که تانوس ، شخصیت اودین رو فراری داده . !!!!!!!!!!!!! خیر چنین چیزی غلط هست . ( واقعا منظورتون چه زمانی بوده ؟؟؟!!! چون تا جایی که من میدونم شخصیت اودین هیچ گاه از تانوس نترسیده و فرار نکرده . !!! لطفا یکمی راجب این موضوع توضیح بدین و در صورت ممکن اصلاحش کنید . ) باید به جای اون مینوشتین در برابر اودین مقاومت کرده .
  به گفته اکثر طرفداران و البته منابع معتبر شخصیت اودین قدرتمندترین اسکای فادر دنیای مارول ( و حتی کمیک !!! ) هست . حتی در خود کمیک هم چندین بار غیر مستقیم به این موضوع اشاره شده .
  شخصیت اودین میتواند یک منبع نیروی قدرتمند به نام « نیروی اودین » را کنترل کند که با این نیرو اگر در اوج باشد حتی گفته شده ( در خود کمیک !!! ) که توانایی شکست گالاکتوس رو هم داره . !!! البته در کمیک یک بار شخصیت اودین و گالاکتوس با هم جنگیدند که تقریبا میشه گفت گالاکتوس پیروز شد اما در آن زمان اصلا قدرت کامل شخصیت اودین به اصطلاح شارژ نشده بود و از طرفی گالاکتوس در اوج قدرت خودش قرار داشت .
  در بعضی از کمیک ها شخصیت اودین ادعا کرده که جهان باید طبق میل او اراده شود . اودین حتی خواستار آن شد که گالاکتوس و کلیه افرادش برای عبور از مرز های 9 قلمرو از او ( اودین ) اجازه بگیرند . !!!!
  اگر قدرت شخصیت اودین در اوج باشد گفته میشود که شکست دادن امثال تانوس و آنالیوس و مفیسیو برایش سخت و دشوار نخواهد بود و به راحتی انها را شکست میدهد .
  پس فکر میکنم که این جمله غلط هست . لطفا در غیر این صورت بگین که منظورتون چه زمانی بوده .
  اما راجب این مقاله هم باید بگم که بله من هم فکر میکنم همون طور که اشاره کردین دارک ساید به مراتب قویتر از تانوس هست و میتونه پیروز این نبرد بشه . به اکثر دلایل رو هم در خود مقاله اشاره شد . البته با این جمله که گفتین دارک ساید به راحتی میتونه اعضای انتقام جویان رو شکست بده مخالفم . اما فعلا به دلایلش اشاره نمیکنم .
  مرسی و موفق باشید .

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   آبان 17, 1398

   سلام استیو جان،
   اون جمله به اشتباه ترجمه شده بود که اصلاح شد،
   ممنون که اشاره کردی 🌹

   پاسخ

 5. ایلیا

  آبان 5, 1398

  تانوس بدون دستکش بادارد برابره کمیک مارول علیه دیسی بخون بعدم بزرگترین موفقیت تانوس کشتن تمام قهرمانهای مارول بقیرز آدام ورلاک است به وسیله قلب عالم یکم کمیک به خون و سن تانوس 4000 قبلر میلاد مسیه زمنن ثور از سوپرمن و شزم قویتره کمیک مارول علیه دیسی بخوان برنده: هیچ کدام بدون دستکش چرتپرت هم نگو چون استوان بله برادر دارکساید است و ارتش تانوس با دارکساید براببر است و هرگز یادت نره سنگ های ابدیت در دنیای دیسی کارای ندارد اینو دارکساید فهمید چون همش میخواست دستکش بدزده ومعفق شد بعد خیتشد

  پاسخ

  • شاهین در پاسخ به ایلیا

   آبان 7, 1398

   جیگر دنیای مارول و دنیای دیسی فقط ی فکر سادس اگر تو تو همین دنیایی ک داری توش نفس میکشی مبارزه این دو شخصیت را ببینی اگر وجود حقیقی داشتند تانوس با ی بشکن با دستکش ابدیت دارک سایدو از زمان محو میکرد ی دنیا باید حقیقی باشه تو دنیای من این درسته تو دنیای تو اون درسته همش چرنده

   پاسخ

   • ناشناس در پاسخ به شاهین

    دی 8, 1398

    دارک ساید از آپوکالیپس هستش وبا اون بشکن محو نمیشه،سوپرمن درصورت خاکسترشدن دوباره زنده،واندروومن هم میمونه،خیلی ازاعضای لیگ عدالت هم خاکستر نمیشن

    پاسخ

  • واقع بین در پاسخ به ایلیا

   آبان 9, 1398

   درسته که میگید سن تانوس نامعلوم بوده
   آما بزارید یه چیزی رو بهتون یاداوری کنم
   ادین پدر تور در بیشتر طول عمرش با تانوس در مبارزه بوده
   اگه برید تور رگنراک رو نگا کنید تور به سارتور میگه که فکر کردم پدرم 500 هزار سال پیش تو رو کشته
   یکم فکر کنید ادین که نیم میلیون سال پیش با سارتور جنگیده به نظر شما تانوسی که در همان ابتدای حکومت ادین با او به جنگ افتاده چند سالشه ؟؟؟؟؟؟؟……..

   پاسخ

  • واقع بین در پاسخ به ایلیا

   آبان 9, 1398

   چرا چرت و پرت میگی وقتی این داره میگه دارک ساید حاکم یک سیاره هستش باید بفهمی که ارتشش بیشتره قبول کن

   پاسخ

 6. علی

  مرداد 29, 1398

  ولی یکی از قدرت های دارک ساید اینه که سرعتش نزدیک فلشه نه در حد فلش یعنی اگه تانوس بخواد تکونی به خودش بده وبادارک مبارزه کنه درصدم ثانیه دارک ساید میتونه دخلش رو میاره حتی با دستکش

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به علی

   شهریور 5, 1398

   بهتره بدونی تانوس با دستکش ابدیت هر توانایی رو که در ی موجود دیدی رو میتونه داشته باشه و حتی میتونه واقعیت رو تغییر بده و میتونه قبل از اینکه دارکساید به فکرش برسه چیکار کنه اونو پودر کنه!!!
   نمیخوام با تعصب نظر بدم ولی دارکساید هیچ شانسی در برابر تانوس با دستکش ابدیت نداره و دستکش ابدیت هم در اصل مال تانوس بوده(کیه که اسم دستکش ابدیت رو بشنوه و تانوس تو ذهنش نیاد).ولی اگر هم دستکش وجود نداشته باشه با چیزایی که درباره دارکساید خوندم احتمالا تانوس رو شکست میده.

   پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به shayan

    آبان 4, 1398

    آفرین تانوس در داستان های کامیک صاحب 6 گوهر بوده خیلی خنده دار آما تانوس میتونه با یه بشکن دارک سایدی به اون عظمت رو پودر میکنه خخخ
    آما بدون شک بدون دستکس دارک ساید برندست

    پاسخ

   • محسن در پاسخ به shayan

    آذر 25, 1398

    دادا حوصله بحث ندارم ولی حتی با دستکش هم نمیتونه چرا؟چون دسکش ها فق تو دنیای مارول کار می‌کنه یکی از توانایی های دارم ساید هم بوجود آوردن بعد مخصوص خودشه ک ینی دستکش ها بدون کاربرد میشن بعدم تمام این دارم ساید هوایی ک دیدی تا حالا فقط کولون های دارم ساید اصلی هسن دارم ساید اصلی تو بعد چهارمه و جسم نیس بلکه ی نیروی کیهانی

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به محسن

     آذر 25, 1398

     ینی واقعا چرت ترین نظری که درباره دارکساید و تانوس شنیدم و تو سایت های دیگه هم کاربرای زیادی گفتن این بوده که دستکش ابدیت تو دنیای دی سی کار نمیکنه….
     خب آخه یعنی چی؟چه مفهونی داره این نظر…ما میخوایم این دوتا رو مقایسه کنیم اینکه بگیم دستکش تو دنیای دی سی کاربرد نداره واقعا ب نظرم بی معنی ترین جمله ممکنه…
     درضمن حتی اگه این نکته رو هم در نظر بگیریم کی گفته تانوس و دارکساید قراره تو دنیای دی سی با هم بجنگن؟؟؟؟
     ی عزیزی هم میگفت ثور به سوپرمن میبازه بخاطر اینکه اگه با سوپرمن بجنگه لیاقتشو از دست میده…واقعا نمیدونم چی بگم…ما فقط داریم قدرت ها رو مقایسه میکنیم و قرار نیست دوتا قهرمان خیر خواه مث ثور و سوپرمن با هم بجنگن و قرار هم نیست دوتا ابر شرور مث دارکساید و تانوس با هم بجنگن…
     امیدوارم منظورمو گرفته باشی.

     پاسخ

     • واقع بین در پاسخ به shayan

      دی 21, 1398

      نه تو اشباه متوجه شدی
      ببین منظور از اینکه دستکش بینهایت تو دی سی کار نمیکنه اینه که مثلا دارک ساید نمیتونه ازش استفاده کنه اما منظور این نیست که اونا رو نمیتونه نابود کنه
      در واقع دکستکش در دنیای دیسی قابل استفاده نیست اما هیچوقت ما ندیدیم که از دستکش بر علیه دنیای دیسی استفاده بشه.
      بهتر بگم
      دارک ساید دستکش رو دستش کرد و نتونست ازش استفاده کنه اما ما هرگز ندیدیم که مثلا تانوس بیاد و از دستکش بر علیه دی سی استفاده کنه و کار نکنه
      امیدوارم منظوررم رو فهمیده باشید

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به واقع بین

       دی 21, 1398

       من میدونم تو داری چی میگی ولی اونی که جوابشو دادم قضیه رو نگرفته بود و منظورش این بود ک کلا تانوس نمیتونه تو مبارزه با دارکساید از دستکش استفاده کنه…
       امیدوارم منظورمو فهمیده باشی.

       پاسخ

  • shayan در پاسخ به علی

   شهریور 5, 1398

   سلام خسته نباشید.
   راستش امروز ی نکته یادم افتاد که همون روز اولی که مقاله اومد میخواستم بگم ولی انقدر سرگرم این بودیم کدوم قویتره کلا یادم رفت……تو مقاله گفته شده سن تانوس هرگز مشخص نشده ولی او را هزار ساله میدانند….خب اینم از ی دلیل بر اینکه cbr تو این مقاله هم تعصب داشته!!!خب آخه وقتی ثور ۱۵۰۰ سالشه چجوری تانوس ۱۰۰۰سالشه؟(کلا کاری ندارم سن تانوس بیشتره یا دارکساید فقط سن تانوس رو میگم)تو کمیک ها تانوس و اودین بار ها شاخ به شاخ شدن پس میشه نتیجه گرفت تانوس میتونه همسن اودین(چند میلیارد ساله)باشه.
   علاوه بر اون اگه یادتون باشه توی iw وقتی دستیار تانوس دکی استرنج رو گرفته بود(تو همون سفینه)به دکتر گفت من چهار میلیارد ساله به تانوس خدمت میکنم و توی این مدت هیچوقت از خودم نا امیدش نکردم.تازه اون فقط گفت چند وقته به تانوس خدمت میکنه و سن تانوس رو نگفت.پس میشه نتیجه گرفت سن تانوس حداقل از این هزار سال که cbr ادعا کرده بیشتره.

   پاسخ

   • حسین در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    بیشتر جاها که میگن سن تانوس ۱۰۰۰سال یا ۲۰۰۰ ساله

    پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    ایبادی ماو گفت که چهار میلیارد سال به تانوس خدمت میکرده ؟؟؟!!!؟؟! واقعا ؟!!؟!!؟ من چندین و چند بار این فیلم رو دیدم . ولی متوجه چنین چیزی نشدم . البته اشتباه نشه نمیگم چنین چیزی نیست اما من ندیدم .
    باید یک بار دیگه با دقت ببینم تا متوجه بشم . در کل اما فکر کنم که اشتباه میکنید اقا شایان .

    پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به shayan

    شهریور 27, 1398

    اتفاقا همین الان رفتم و با دقت اون صحنه رو دیدم . خداییش قصد بی احترامی ندارم ولی دروغ خیلی واضحی گفتین . همون موقع متوجه شدم که احتمالا دروغ گفتین .
    آخه کجا ایبادی ماو میگه که چهار میلیار سال به تانوس خدمت میکرده ؟!!؟!!؟؟؟!؟؟ آخه ایبادی ماو و چهار میلیارد سال ؟!؟!!؟؟ هههههههه . اصلا قصد بی احترامی ندارم ولی آخه این چه دروغی بود ؟؟؟!!!! اقا شایان دیگه از این دروغ ها نگین .
    در اون صحنه ایبادی ماو فقط میگه :((در تمام مدتی که به تانوس خدمت کردم ( یا میکردم !!!) )) . هیچ اشاره که به چهار میلیارد و از این جور چیز ها نمیشه . شایدم با یک زیرنویس و یا یک دوبله اشتباه دیدین . به هر حال اصل قضیه اینه .

    پاسخ

    • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

     شهریور 27, 1398

     تو خوبی

     پاسخ

    • shayan در پاسخ به استیو راجرز

     آبان 9, 1398

     سلام جناب استیو راجرز…متاسفانه من کامنتتو دیر دیدم و الان دارم جواب میدم…
     ببین تو ن تنها اینجا بلکه خیلی جاهای دیگه گفتی که نمیخوام بی احترامی کنم ولی بهرحال بی احترامی خودتو کردی…
     ببین من خودمم تو دوبله فارسی چنین چیزیو ندیدم و توی یکی از اون زیرنویس هایی که اوایل برای جنگ ابدیت منتشر شده بود این جمله رو دیدم و دقیقا یادمه که این بود:…..(من ۴ میلیارد ساله که به تانوس خدمت میکنم و در طول دوران خدمتم هرگز نا امیدش نکردم)….
     خب آقای استیو راجرز شما میخواید سن میلیونی اودین رو هم انکار کنید؟سن اودین هم توی فیلم(نبرد با سارتور نیم میبیون سال پیش) و هم توی کمیک سن زیادی داره و از اونجایی که تانوس و اودین زیاد با هم سرشاخ شدن میشه نتیجه گرفت اودین و تانوس سنشون میتونه نزدیک به هم باشه که حداقل این قضیه میتونه ادعای سن ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساله تانوس رو رد کنه…
     درضمن بار آخرت باشه اینجوری جواب کامنت منو با بی احترامی میدی وگرنه منم میدونم چجوری روتو کم کنم باشه؟
     به اون رفیقی هم که گفت تایتان ها سنشون بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساله باید بگم که تانوس ی تایتان معمولی نیست و دلیل قیافه عجیبشم همینه…

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به shayan

      آبان 9, 1398

      خوب جناب شایان .
      اول اینکه سن میلیونی شخصیت اودین چه ربطی به سن ایبادی ماو و تانوس داره ؟؟!!؟!! نه خداییش چه ربطی داره ؟!!؟؟؟ حالا به فرض که شخصیت اودین سنی بیشتر از نیم میلیون سال داشته باشه . خوب ، شما از این چطور میخوان به این نتیجه برسین که ایبادی ماو 4 میلیارد سال !!!!!!! سن داره ؟!!؟؟؟؟؟؟! خداییش همه بیان ببینن من کج میگم یا شما . خداییش نظارت کنندگان سایت ببینن این توهینه ؟؟ یا شما دارین اشتباه میگین ؟؟
      دوم اینکه جنگ اودین و تانوس مربوط به کمیک هست و ربطی به سینمای مارول نداره . دیگه حالا برای همه آشکار شده که MCU در بعضی زمینه ها بسیار با کمیک متفاوته . اودین و تانوس در MCU هیچ دیداری نداشته اند و هیچ ربطی یه هم ندارند ( مگر اینکه در آینده خلافش ثابت شود که خیلی خیلی و بینهایت خیلی بعیده !!! . ) . بنابراین با یک دو دو تا چهار تا ، میشه نتیجه گرفت که سن اودین و تانوس کاملا مستقل از هم هست . حالا چه برسه به اینکه یکی بخواد از اینکه سن اودین به فرض بیشتر از نیم میلیون سال هست به این نتیجه برسه که سن ایبادی ماو 4 میلیارد !!!! ساله . حالا با چه علمی و چه فرمولی به این نتیجه رسیده رو خدا میداند و بس ( فکر نکنم خودشم بدونه !!! . ههههههههه ) . حالا همه بیاین ببینین من توهین کردم و اشتباه میگم یا نه .
      سن تانوس در MCU رو هم اکثر منابع معتبر بین 1500 تا حداکثر حداکثر 4000 سال تخمین میزنند . هرچند در MCU هیچ اشاره ای به سن تانوس و حتی دستیارانش نشد اما خوب منم فکر نمیکنم سن تانوس حداکثر از این بیشتر باشه .
      در آخر بگم که در هیچ کدوم از کامنت ها قصد بی احترامی نداشتم و بی احترامی هم نکردم . شما هم حقیقت رو قبول کن چون خیلی واضحه و جایی برای انکار نیست . حالا اگه از حقیقت ناراحت شدی اون دیگه جای خود داره و از دست منم خارجه چون من سنگ بینهایت حقیقت رو ندارم که برات تغیرش بدم . !!!!!!!! ( هرچند اگه هم داشتم تغیر نمیدادم . !!!! ههههههههههههههه ) .
      شما هم یک لطفی بکن و اشتباه تحویل دیگران نده . وقتی به صحت زیرنویسی که دیدی اطمینان نداری بگو که در یک زیرنویس اینو دیدم و شاید اشتباه باشه و نیا اینجور با اطمینان بگو گفته شد که سن ایبادی ماو 4 میلیارد سال !!!!!! هست .
      باز هم میگم قصد بی احترامی نداشتم و بی احترامی هم نکردم اما اگه میخوای به قول خودت رومو کم کنی تعلل نکن . چون من هرکی که مطلب غلط و اشتباهی بنویسه میگم . حالا میخواد خوشش بیاد میخواد نه .
      مدیران سایت لطفا شما ببینید من حرف بدی زدم یا خیر .

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به استیو راجرز

       آبان 9, 1398

       ببین دوست من قبول میکنم که اشتباه کردم درباره اون زیرنویس…ولی خب تو هم ی حقی بده من خیلی خیلی کم دیدم توی ی زیرنویس اونم زیرنویس ی همچین فیلم دیدم مهمی بیان و چرت بگن….
       درباره توهین هم من نگفتم چون شما با من مخالف بودی به من توهین کردی…من فقط منظورم این بود که کلمه دروغگو و دروغ رو چندین بار خطاب به من نوشتی که در کل کار درستی نیست و من فقط ی قدم رو اشتباه برداشتم و این به معنی دروغگو بودن نیست…
       همونطور که خیلیا گفتن سن تانوس رو به طور واضح هیچ جایی نگفتن بنابراین من تخمین زدن رو فقط ی کار بیهوده میدونم..‌.
       گفتی سن تانوس و اودین چه ربطی داره؟
       خب اولا من اون یارو دستیار تانوس رو نمیگم خود تانوسو میگم…و همونطور که الان گفتم سن تانوسو به طور رسمی هیچ جا اعلام نکردن ولی تانوس و اودین در کمیک حریف هم بودن پس یجورایی میشه به این نتیجه رسید که تانوس میتونه همسن اودین باشه هرچند که بازم این دوتا به هم مربوط نیستن ولی این مقایسه مطمئنا معتبر تر از اون تخمینیه که شما گفتی(اگه اشتباه نکنم تانوس رو به این دلیل ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساله میدونن که سن تقریبی کل تایتان ها همینه در صورتی که تانوس ی تایتان معمولی نیست).
       به ی نکته هم دقت کن من در واقع درباره مقدار سن تانوس سوال داشتم و کامنت اولم هم واس این بود که بفهمم چرا اینجا گفته ۱۰۰۰ سالشه در صورتی که جاهای دیگه که همونجا گفتم یچیز دیگه نوشتن‌ و هیچوقت هم نیومدم اطلاعات خاصی رو به اشتراک بزارم(هرچند باید قضیه اون زیرنویس رو تو همون کامنت اولم میزاشتم…احتمال خودم اینه که سازنده زیرنویس واس علاقه شخصیش به تانوس اینجوری گفنه)
       اینم بگم من به طور کلی میگم سنش چقدره ن mcu یا کمیک‌‌‌‌….
       درباره mcu هم که نیاز به بحث جدید نیست چون از قبل مشخص شده هم نظریم…

       پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به shayan

        آبان 9, 1398

        مرسی آقا شایان .
        شاید لحن صحبت و سخنم خوب نبوده که باعث سو تفاهم شده . به هر حال من واضحا میگم که هرگز قصد نداشتم که شما رو دروغگو خطاب کنم .
        درباره سن تانوس در MCU واقعا همون طور که گفتی همه چیز در حد ادعاست چون فعلا چیزی اثبات شده نیست . ( مگر اینکه بعدا چیزی مشخص بشه که خیلی بعیده . !!! )
        باید بگم حتی در خود کمیک هم یک جایی مثلا گفته میشه که شخصیت اودین چندین میلیارد سال پیش وجود داشته و میدگارد رو خلق کرده و جایی گفته میشه که سنش 10 هزار سال هست . !!!! یعنی میخوام بگم که اینها به نویسنده کمیک ها و قضیه ریبوت و اینها مربوط میشه . حتی در خود MCU هم مثلا وقتی اودین و لوکی در فیلم ثور 2 با هم صحبت میکنند لوکی عنوان میکنه که طول عمرشون 5000 سال هست . ( البته من زبان اصلی رو ندیدم و دوبله فارسی رو دیدم ولی فکر میکنم که زبان اصلی هم همین بود و دوبله فارسی دقیق و درست بود اما 100 هم مطمئن نیستم . !!! ) بعد در فیلم ثور 3 ، طی صحبت ثور و سورتور ، اشاره شد که نیم میلیون سال پیش جنگی بین اودین و سورتور رخ داده . !!!
        خلاصه این مسائل در کمیک که هیچ در MCU هم با نظر نویسنده و کارگردان و … ، تغیر میکنه .

        پاسخ

      • واقع بین در پاسخ به استیو راجرز

       دی 24, 1398

       نه خب سن اودین ربط داره.

       پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به shayan

    آبان 4, 1398

    تایتان ها افرادی هستن که خیلی زیاد عمر میکنن در بین 1000 تا 5000 سال میتونن عمر کنن

    پاسخ

  • شاهین در پاسخ به علی

   آبان 7, 1398

   تعصبی نباش حقیقت گرا باش تکونی در کار نیس فقط یه بشکنه تمام

   پاسخ

  • شاهین در پاسخ به علی

   آبان 7, 1398

   بعدشم تانوس میگه باید میزدی ب سرم ی بشکن میزنه

   پاسخ

 7. shayan

  مرداد 13, 1398

  آقا عباس من میشه گفت با نتیجه کلی موافق نبودم ولی میشه باور کرد که دارکساید در مقابل تانوس پیروز باشه بهرحال دارکساید خیلی قویه…..مشکل من اون سایتیه که شما مقاله رو از روی اون ترجمه کردین.حدودا ی روز بعد از خوندن این مقاله ،مقاله اصلی رو هم توی سایت خارجی خوندم ولی مشکل اینجاست که شما سایتی رو برای مقایسه انتخاب کردید که به طور فجیح و مشخص طرفدار دی سیه!!!!!!باز پیروزی دارک ساید در مقابل تانوس چیز زیاد عجیبی نیس ولی لطفا دیگه از اینجور سایتا مقاله رو ترجمه نکنید.همین چند دقیقه پیش مقایسه ثور و سوپرمن رو خوندم که اکثر راند ها رو ثور برده بود(راند استحکام: مساوی،راند سرعت: سوپرمن و دو راند قدرت و نقطه ضعف رو ثور برده بود) یعنی سوپرمن فقط و فقط توی راند سرعت پیروز شده ولی با این حال اون رو برنده مبارزه میدونستن.الانم فقط اومدم بگم بهتره از اینجور سایتای متعصب مقاله ها رو ننویسید(جمله درخواستی)

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به shayan

   مرداد 14, 1398

   سلام شایان جان،
   سایت cbr.com وبسایت کاملا معتبریه، البته من حرف شمارو قبول دارم که وبسایت های منبع باید مقالات عادلانه و باکیفیتی داشته باشن و ما هم همیشه وسواس داریم روی انتخاب مقالات خوب،
   ولی درباره یه سری مبارزه ها مثل ثور و سوپرمن که همیشه بحثش داغ بوده فکر میکنم هیچوقت به نتیجه نرسه که کدوم پیروزه، نصف مقالات ثورو پیروز میدونن و نصفشون سوپرمن رو …
   ولی در مورد ثانوس و دارک ساید تا جاییکه من خوندم اکثریت قبول دارن که ثانوس با دستکشش پیروزه ولی بدون دستکشش به احتمال زیاد بازندس که توی این مقاله هم همین نوشته شده،
   در نهایت با جمله آخرت موافقم اگرچه تا الان هم همه تلاشمون رو کردیم که همینطور باشه 😉

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به عباس

    مرداد 14, 1398

    داداش من خودم درباره دارکساید مطالعه کردم و میدونم که در صورت نبود اینفینیتی گالنت دارکساید پیروزه من در اوایل که اعتراض میکردم فکر میکردم تانوس رو با دستکش فرض کردید که هنوزم ی معذرت بابت بی توجهیم بدهکارم.
    ولی درباره ثور و سوپرمن خب شما فکر میکنید اگه ثور بجای سوپرمن راند سرعت رو برده بود ولی بقیه راند ها رو سوپرمن برده بود ثور رو برنده اعلام میکردن؟
    مقالش اتفاقا درست نوشته شده بود ولی تنها مشکلش همین بخش برنده بود.منم راستش الان اومدم گفتم چونکه منبع دارکساید و تانوس cbr بوده مبادا مقاله سوپرمن و ثور هم منبعش اینجا باشه(اگه قراره نوشته بشه تو سایت).بهرحال تنها سایتی که توش درباره ابرقهرمانا کامنت میدم paroshat بوده(تو زومجی هم فقط جواب بعضی کامنتای اشتباه رو دادم)

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به shayan

     مرداد 14, 1398

     من راستش اون مقاله رو نخوندم و بعید میدونم که در آینده هم درباره مبارزه ثور و سوپرمن مقاله ای اینجا منتشر کنیم چون دیگه بحث بین طرفدارای دو تا کمپانی حیثیتی میشه 😂
     تو همین مقالاتم که منتشر کردیم و بحث مبارزه کاراکترای دو تا کمپانی بوده کلی از نظرات اصلا تایید نمیشن چون خیلی متن شدیدی دارن.
     ولی در کل یه سری مقالات کمیکی خیلی خوب سعی میکنیم منتشر کنیم که هم عادلانه باشن و هم موضوعشون خوب باشه و وهم کیفیت بالایی داشته باشن.
     مرسی از لطفی که به پروشات داری شایان جان 😊🌹

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به عباس

      مرداد 15, 1398

      داداش اتفاقا بهتره مقاله هایی که دو ابر قهرمان رو با هم مقایسه میکنن بیشتر بزارید و راستش خودم با اینکه طرفدار تانوس بودم ولی خیلی حال کردم با این مقاله.حالا مثلا بین دیسی و مارول نباشه و مارول با مارول باشه دیگه مهم نیست.
      لیستای ۲۵تایی هم خیلی جالبن امیدوارم بیشتر ازشون تو این سایت ببینیم😘😘😘

      پاسخ

      • واقع بین در پاسخ به shayan

       آبان 4, 1398

       ایول منم موافقم
       آما بهتره که بین دیسی و مارول هم باشه که اگه کسی اطلاعاتی نداره بفهمه مثلا من الان فهمبدم که تانوس از دارک ساید ضعیف تره و با وجود اینکه خودم طرفدار مارولم آما اینو قبول دارم

       پاسخ

     • واقع بین در پاسخ به عباس

      آبان 4, 1398

      این که بحث نمیخاد چه طرفداران مارول چه دیسی باید قبول کنن که سوپر من قوی تره هم از لحاض قدرت و هم سرعت آما با این وجود شخصیت های در مارول وجود دارند که میتونن به راحتی سوپر من رو شکست بدن

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به واقع بین

       آبان 10, 1398

       اتفاقا باید قبول کنن که ثور قویتره….داداش حال بحث جدید رو ندارم شما میتونی کامنتهای قبلی در مورد این موضوع رو بخونی که با آووردن دلایل منطقی گفتن ثور قویتره و حقیقت هم همینه…

       پاسخ

    • واقع بین در پاسخ به shayan

     آبان 4, 1398

     آها دمت گرم

     پاسخ

  • آریو در پاسخ به shayan

   مرداد 14, 1398

   گشتم دنبال مقایسه ثور و سوپرمن بنظرم واقعا تنها مقاله متعصبانه سی بی آر بوده!

   پاسخ

 8. shayan

  مرداد 2, 1398

  دیگه بدجور دارین گند میزنین.نمیدونم تانوس از دارکساید قویتره یا نه(با سنگ های ابدیت دارکساید براش بچه بازیه) ولی بر چه اساشی گفتی میتونه راحت اونجرز رو له کنه؟معلومه از طریق mcu اونجرز رو مقایسه کردید.آخه همه میدونن دی سی شخصیتا رو بزرگنمایی میکنه و مارول صد برابر اون چیزی که هستن ضعیف میکنه…..مطمئنا اگه قدرت واقعی اونجرز رو در نظر بگیریم شانس بیشتری در مقابل دارکساید دارن نسبت به لیگ عدالت.
  ی اشتباه هم این بود که گفتین تانوس از روی دارکساید خلق شده اینو بگم که جیم استارلین(خالق تانوس) گفته برای خلق اون از شخصیت متران استفاده کرده ن دارکساید

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به shayan

   مرداد 2, 1398

   سلام شایان جان،
   در مورد قوی تر بودن دارک ساید که خب اکثریت به همین اعتقاد دارن که دارک ساید قوی تر هست و یه سری دلایلش هم تو همین مقاله اشاره شده.
   اما در مورد اونجرز هم باید بگم همونطور که میدونید اکثر اعضای لیگ عدالت خدا هستند (سوپر من و واندر وومن و …)، در حالیکه اکثر اعضای اونجرز انسان هستن (فقط ثور خدا هست)، کلا فضای دیسی خدا گرایانه تر هست تا مارول و دیسی علاقه داره که خیلی قدرت های زیادی رو توی شخصیت هاش جا بده.
   و روی اینکه لیگ عدالت در مجموع قوی تر از اونجرز هستن رو اکثریت باهاش مشکلی ندارن که از روی ویدئوهای یوتیوب و مقایسه قدرت ها به راحتی میشه به این نتیجه رسید.
   و اینکه توی متن اشاره نشده که تانوس از روی دارک ساید خلق شده، بلکه اومده که “دارک ساید شخصیتی است که به خلق تانوس منجر شد” که منظور اینه که مارول هم حس کرد باید یه ابرشرور متناظر دارک ساید تو دنیای خودش داشته باشه و تانوس رو خلق کرد.
   اما از همه این بحث ها من هم معتقدم تو موضوع کمیک همیشه بحث وجود داره و هیچ مقاله ای کامل نیست، اما هدف اصلی ما از انتشار این مقالات ایجاد فضایی هست که طرفدارای کمیک بتونن با هم مباحثه کنن و نظراتشون رو به اشتراک بذارن
   مرسی بابت نظرت 🌹

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به عباس

    مرداد 3, 1398

    سلام عباس.
    در مورد دارکساید واقعا شرمنده اشتباه فهمیدم منظور نوشته رو ولی در مورد اینکه اعضای لیگ عدالت قدرت خدا گونه دارن و اونجرز اکثرا انسان هستن باید بگم همین بتمن هم ی انسانه که خدایان جاستیس لیگ رو به آتیش کشیده(مثل همون سوپرمن)درباره تانوس و دارکساید هم باید بگم طبق کمیک شاید تانوس بدون دستکش کمی از دارکساید ضعیفتر باشه ولی حرفتو در صورتی که تانوس دستکش ابدیت رو داشته باشه اصلا قبول ندارم.
    بعدشم داداش انتقامجویان بجز ثور که ی خداست اعضای دیگه هم دارن (مثل واندا و کپ مارول)که کاملا ثابت کردن تو mcu توانایی مبارزه با تانوس رو دارن و دست کمی از ی خدا ندارن پس فکر نمیکنم دارکساید در مقابل گروهی که شامل ثور و اسکارلت ویچ و کارول دانور باشه کار راحتی در پیش داشته باشه

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به shayan

     مرداد 3, 1398

     خب تو آیتم شماره 3 همین مقاله اومده که تانوس با دستکش بینهایت قطعا میتونه دارک ساید رو شکست بده، همون حرفی که تو میگی؛
     در مورد قدرت خداگونه هم کلا دنیای DC گرایش بیشتری به خدایان داره تا انسان ها و برعکس دنیای مارول بیشتر به سمت نیروهای انسانی گرایش داره و این تقریبا مورد قبول اکثریت هوادارا هستش، البته این موضوع اصلا دلیلی بر این نیست که بگیم کدوم بهتره و کدوم بدتره، فقط ساختار کلی دو دنیای کمیکی رو نشون میده.
     تو تیم لیگ عدالت شخصیت هایی هستن مثل سوپرمن، واندروومن، گرین لانترن، مارشن من هانتر و آکوامن که هر کدوم برای خودشون قلمرو خیلی بزرگی دارند و به نوعی رهبر هستند، در حالیکه تو تیم اونجرز فقط ثور هستش که مردم خودش رو تحت رهبری داره.
     البته من طرفداری هیچ کدوم رو نمیکنم، بازم میگم مقاله خالی از ایراد نیست و هدف اصلی همین تبادل نظرات هستش 🙂

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به عباس

      مرداد 4, 1398

      قبول داداش.
      ی سوال داشتم ازت که مربوط به این مقاله نیست.
      راستش من داستان فیلم ثور:عشق و آذرخش رو دقیقا نفهمیدم(گفتن قراره ناتالی پورتمن ثور مونث باشه)منظور چیه؟ثور میمیره و قدرتش به جین میرسه؟ثور قدرت خودشو به طور کامل از دست میده و به جین میریه؟راستشو بخوای من هر روز استرس اینو دارم یوقت گندی که به ثور زدن تو اند گیم جبران که هیچ بدترش نکن!!!!

      پاسخ

      • عباس در پاسخ به shayan

       مرداد 4, 1398

       هنوز که داستان فیلم مشخص نیست شایان جان،
       منم دقیقا نمیدونم قراره چه اتفاقی بیفته. ولی قبلا توی کمیک این اتفاق افتاده و کلیت داستان این بوده که ثور به خاطر اشتباهاتی که تو رخداد Original Sin مرتکب میشه (نام یک کمیک هستش)، دیگه لایق نگه داشتن میولنیر نیستش (چون فقط افرادی که لیاقت داشته باشن یا به اصطلاح worthy باشن میتونن میولنیر رو به دست بگیرن و کنترل کنن)، تو همین حین هستش که جین فاستر میولنیر رو به دست میگیره و ناگهان میتونه بلندش کنه و …
       خیلی بعید میدونم توی این فیلم ضربه ای به شخصیت ثور بزنن. برعکس من فکر میکنم که اختلالاتی که برای شخصیت ثور تو فیلم های قبلی پیش اومد و به قول خیلی از دوستان ضعیف تر شد، توی فیلم عشق و آذرخش جبران میشه و ثور دوباره به روزهای اوجش برمیگرده
       خیلی امیدوارم که اینطور بشه 🙂

       پاسخ

      • آریو در پاسخ به shayan

       مرداد 4, 1398

       اگر از نظرتون بد شدن ضعیف شدنه امیدی نداشته باش!
       اما از لحاظ شخصیتی من مطمئنم که کاراکتر ثور خیلی رشد میکنه بعد از اشتباهی که قراره انجام بده!

       پاسخ

       • shayan در پاسخ به آریو

        مرداد 5, 1398

        سلام آریو.
        چند روزی کم پیدا بودی نگرانت شدم😂😂
        من کل امیدم به فاز چهارم مارول قوی تر شدن ثوره و بس.از لحاظ شخصیتی راستش من ی ثور خشن و بی رحم رو میپسندم.نمیدونم چرا ولی خیلی دلم میخواد توی این فیلم عشق و آذرخش ثور به ی موجود منفی و ی ویلین تبدیل بشه.البته احتمال چنین اتفاقی صفره بهرحال من فقط در حد قدرت کارکتر ها از کمیک میدونم ولی فکر نکنم اتفاقی حتی نزدیک به این هم افتاده باشه(از اسم فیلم که کلا پیداست از رگناروک فانتزی تره)
        بهرحال به نظرم ثور به ی تحول عظیم نیاز داره که بتونه دوباره خودشو بدست بیاره و به احتمال ۹۹درصد لیاقتشو هم تو فیلم بعدی از دست میده(از اند گیم هم بدتر میشه صد در صد) منکه اصلا نمیدونم چطور قراره ثور رو جمع و جور کنن هرچند بعید میرسه تو عشق و آذرخش همچین اتفاقی بیفته.شماها رو نمیدونم ولی کل امید من از ثور۴ استورم بریکره(که اونم شانس بیاریم به بتا ری بیل نرسه)

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به shayan

         مرداد 5, 1398

         خب علیک سلام !
         بله به احتمال صد درصد به علت یه اشتباه لیاقتشو از دست میده!
         اما تو کمیک بعد از اینکه لیاقتشو از دست میده از نظر شخصیتی بسیار رشد میکنه! (نه چاق میشه نه دائم الخمر!) پس نگران نباش از اندگیم بدتر نمیشه کاراکترش! راستش من یک ثور خشن بی مسئولیت رو به یه ثور آروم با مسئولیت ترجیح میدم!

         پاسخ

       • استیو راجرز در پاسخ به آریو

        مرداد 5, 1398

        فقط داشتم فکر میکردم که شخصیت ثور دقیقا قراره لیاقت چه چیزی رو از دست بده ؟؟!؟؟ چون الان دیگه میولنیری وجود نداره و استورم بریکر هم که لیاقتی نبست ؛ و البته اینکه جین فاستر دقیقا قراره چطور به ثور مونث تبدیل بشه ؟؟؟!؟؟ نمیدونم شایدم این موارد به زمان و زمان های گذشته و دنیاهای موازی و مواردی از این قبیل مربوط بشه .
        مورد دیگه اینکه MCU واقعا خیلی مسخره و بیخود شده . اینکه MCU با ناتالی پورتمن به مشکل خورده بود رو درش شکی نیست ولی دیگه نباید برش میگردوندند . خیلی مسخره مسخره و مزخرف و مزخرف کنارش گذاشتند و خیلی مسخره مسخره تر و مزخرف مخرف تر برش گردوندند . در پایان فیلم ثور 2 دیده شد که انگار وضعیت شخصیت ثور و جین فاستر خیلی خوب تر شده ولی ناگهان خیلی مسخره و بی سر و ته دیده شد که شخصیت ثور در فیلم راگنورک به یک طرفدار گفت که جین فاستر رو انداخته دور و به عبارتی همدیگه رو ترک کردند . الانم که دوباره میخوان برش کردونند . کاملا مشخصه که MCU مزخرف بی سرو ته لعنتی با ناتالی پورتمن به مشکل خورده بود و الان ظاهرا دوباره به توافق رسیدند .
        در این فیلم ثور 4 هم که قراره والکری شخصیتی همجنسگرا باشه !!!!! یعنی لهنت به MCU و همه دستندرکارانش . آخه دیگه شورش رو در آوردند با این مسخره بازیهاشون . این همجنسگرایی دیگه کجا بود . آخه والکری کجای دنیا سیاه پوست بود ؟؟!؟؟!!!؟؟! آخه والکری کجای دنیا همجنس باز بود ؟!!؟؟!!؟
        تا جایی که من میدونم والکری ها دختران و زنان شجاع و پاکی هستند و با ذهن و ذات و قلبی پاک که به شخص اودین خدمت میکنند و بسیار هم قدرتمند هستند . همه واکری ها سفید پوست هستند .
        MCU مزخرف لعنتی ارج همه آزگاردی ها به معنای واقعی کلمه رو نابود کرد . لعنت به MCU مزخرف لعنتی که امیدوارم هرچه زودتر بره به جهنم .

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 5, 1398

         داداش آرومتر یه کم!!!
         شما به صورت پیش غرض با یه ذهنیت مناظر ثور ۴ هستین!
         در مورد اینکه استورم بریکر لیاقتی نیست بگم خیلی ساده هست: حتما یه کم داستان کمیک رو تغییر میدن!
         در مورد اینکه ناتالی پورتمن با MCU به مشکل بر خورده بود هم بگم خب چه اشکالی داره؟! با MCU به مشکل بر خورده بود و حالا مشکلشون بر طرف شده! اینکه ثور و جین فاستر به علت مشکلشون با هم کات کردن دلیل نمیشه که کاراکتر جین فاستر دیگه برنگرده! الان بازگشت ناتالی پورتمن بعد از مشکلش با MCU چه ایرادی داره وقتی به داستان فیلم لطمه ای وارد نشده؟!
         اینکه ولکری قراره همجنسگرا باشه به داستان فیلم اونقدر لطمه وارد نمیکنه که شما MCU رو به خاطرش لعنت کنی!
         شما به طرز کاملا مشخصی با ام سی یو مشکل داری و این کاملا مشخصه! خب اینکه رنگ پوست یک کاراکتر رو عوض کنن چه اشکالی داره؟! لیز آلن هم رنگ پوستش عوض شده بود! اینکه تعویض رنگ پوست رو ضعف حساب میکنین نشون دهنده ی دید کاملا سطحی شما هست! منظورم این نیست که شما دید سطحی ای دارین! منظورم اینه که شما انقدر با ام سی یو لج افتادین و میخواین بد ام سی یو رو بگین که دیگه چشمتون بعضی چیزارو نمیبینه!
         سطحی بین نباشیم!

         پاسخ

         • کیارش در پاسخ به آریو

          مرداد 9, 1398

          شما خیلی باحالی اقا اریو بنظرم دارک ساید قطعا از تانوس قوی تره ولی درمورد دستکش موندم یکی بهم توضیح بده این دستکشه منو کشته

          پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 9, 1398

           متاسفانه منظورتونو نفهمیدم

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 12, 1398

           منظورم اینه که تانوس با دستکشش خیلی قویه میتونه خیلی کارا بکنه اقا اریو و اقا عباس پس دارک ساید میخواد چیکار کنه البته اگه دستکش نباشه تانوس مرده

           پاسخ

        • عباس در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 5, 1398

         سلام استیو،
         خب هنوز میولنیر به صورت تمام و کمال متعلق به ثور هستش و اگر قرار باشه اونو از دست بده باید لیاقتش رو از دست بده! البته اینا نظریه هستش شاید همزمان با جین فاستر لایق باشن، مثل زمانیکه هم ثور و و هم کپ تونستن با میلنیر بجنگن. فکر میکنم روی این مورد تا وقتی که فیلم رو ندیدیم نمیشه هیچ قضاوتی کرد.
         درسته نبود جین فاستر تو فیلم رگنوراک کمی ضایع بود ولی اونقدر به چشم نمیومد که بگیم فیلم خراب شد و …
         والکیری توی کمیک هم شخصیتی همجنس گرا بود و حتی تو یکی از کمیک ها با شخصیت آنابل ریگز رسما همجنسبازی کرد! در مورد همجنسباز بودن کارول دنورز توی کمیک مطمئن نیستم و شخصا دوس ندارم همجنس باز نشونش بدن تو MCU …
         و اینکه تسا تامپسون که سیاه پوست نیست 🤔
         در مورد ازگارد هم من قبول دارم که قدرت واقعی ازگارد اصلا توی MCU به نمایش کشیده نشد، ولی از طرفی وقتی فکر میکنم میبینم واقعا نمیشد قدرتی مثل اودین یا ثور رو بیان در کنار شخصیت هایی مثل ایرون من و کپ و … قرار بدن و مجبور بودن یه جوری scale بدن که قدرت ها قابل مقایسه باشن و بقیه شخصیت ها مثل عروسک خیمه شب بازی نباشن …

         پاسخ

         • واقع بین در پاسخ به عباس

          دی 23, 1398

          ایول
          عاقلانه ترین حرفی که تا حالا توی این نظر ها دیده بودم

          پاسخ

        • shayan در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 6, 1398

         سلام استیو
         توی معرفی فیلم عشق و آذرخش میولنیر رو به ناتالی پورتمن دادن بنابراین از اینکه میولنیر تو فیلم ثور ۴ هستش مطمئن باش ولی نمیدونم چجوری میولنیر نابود نشده…شاید کپ وقتی برش گردونده ثور گرفتتش و بزور از زیر زبونش حقیقت رو درباره آینده فهمیده و شاید و شاید و شاید……احتمال زیاده.
         راستش از نظر آزگاردی ها باید بگم با آقا عباس موافقم چونکه اگه قدرت واقعی آزگاردی ها رو ب نمایش میزاشتن ی جاستیس لیگ دیگه بوجود میومد.درضمن جین فاستر احتمالا اونجوری لیدی ثور میشه که کپ آمریکا میولنیر رو بلند کرد(شاید)احتمالا فقط با بلند کردن میولنیر لیدی ثور میشه(چیزی گه تو فیلم ثور ۱ دیدیم)
         ولی واس من ی سوال پیش اومده اونم اینه که راکون ایثر رو از بدن جین در آورد و به آینده برد و کپ هم در آخر فیلم بهش گفتن که باید دقیقا سنگا رو همون جایی بزاره که قبلا بودن.خب دلیل اینکه ثور میخواست اونو از بدن جین خارج کنه این بود که داشت جین رو نابود میکرد و الانم که کپ فک نکنم به فکرش برسه که باید اونو به بدن جین برگردونه.شاید همین مسئله باعث بشه کلا اتفاقاتی که تو فیلم دنیای تاریک افتاد دیگه نیفته و مادر ثور هم نمیره و همینم باعث میشه اودین نمیره و حتی وقایع رگناروک هم رخ نده(آخه ایثر ی مایع بود ولی کپ اونو به صورت سنگ ابدیت به آزگارد برگردوند) و در صورتی که این اتفاق افتاده باشه نیازی به کشته شدن فریگا(یا فریا) مادر ثور نیست

         پاسخ

        • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

         مرداد 9, 1398

         لیاقت تور خیلی وقت پیش ها از بین رفته بود من دیدم تو اونجرز 4 یه خپل همیشه مست ابله شده کم کم همه قهرمانای مارول نابود میشن

         به زودی
         ولی دی سی شاید بتونه لیاقت قهرماناشو تا سال 2024 نگه داره شایدم بیشتر اگه گند نزنه و فیلم هایی مثل بتمن علیه سوپرمن نسازه
         حالا شب که بشه صبح میبینیم تخم گذاشته دی سی و یه فیلم بی خود دیگه ای هم میسازه و بازم شکست میخوره بدبخت شکست شکست

         شکست لیوان شکست این تخم بسه

         پاسخ

         • آریو در پاسخ به کیارش

          مرداد 9, 1398

          شما اگه مادر، پدر، پتک و برادرتو از دست بدی و مقصر مرگ نصف زمین باشی دیگه به خودت نمیرسی .
          شما این شرایط رو تصور کن و بعد فکر کن هنوز همون ثور سیکس پک دار باشی.
          واقعا بنظرتون کاراکتر ثور افت داشته نسبت به اون مرد مغرور بی مسئولیت؟!
          منتظر پاسختون هستم

          پاسخ

          • shayan در پاسخ به آریو

           مرداد 10, 1398

           مستر آریو بازم که زدی تو جاده خاکی!!!!!!من شرایط ثور رو توی فیلم قبول کردم و درکش میکنم(برعکس اوایل)ولی ثور مقصر بود که نصف عالم مردن؟دقیقا یکی از بزرگترین نقاط ضعف اند گیم این بود که خیلی واضح ثور رو مقصر تمامی اتفاقات اینفینیتی وار نشون داد البته ثور یجورایی مقصر هم بود ولی ن در این حد که اونو رسما مقصر بدونن تو فیلم.
           خب شما یبار دیگه اینفینیتی وار رو ببینی میفهمی هر کدوم از کارکتر ها اشتباهاتی رو داشتن حتی خیلی بدتر از ثور نمونش هم استارلرد!!!!!!اگه بحث مقصر بودنه کاری که ثور انجام داد در برابراشتباه استارلرد اندازه نوک سوزن بود

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به shayan

           مرداد 10, 1398

           بنظرم بزرگترین اشتباهاتو ثور و استارلرد داشتن!
           تو اندگیم هم نمیتونستن که استارلرد رو مقصر نشون بدن و استارلرد از وقتی که اومد تو اندگیم به عنوان مقصر نشون داده شد!

           پاسخ

          • واقع بین در پاسخ به shayan

           دی 23, 1398

           یه سوال آقا شایان مارول دقیقا چجوری باید استارلرد رو مقصر نشون بده وقتی که نیست .
           پس فقط تور میمونه .

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 12, 1398

           من با این کاری که مارول با تور کرد ناراحت شدم من خودم 6 تا از کمیک های تورو خوندم حال کردم همه فیلمهاشم دارم ولی حالا تور بی پدر مادر شده لوکی مرده مثل قبلا قدرتمند نیست باعث … دیگه بسه انقدر بدبخت

           با این کار مارول ایا منتظر $$$ هست یا منتظر نابود شدن تور

           کدام یکی از شما به من جواب بدین تا من کمی از اعصبانیت بیرون بیام تور از اخر به کدوم قبرستون میره جان ننم

           تور +بدبختی=$یا مرگ …..
           کدام است بگوید قهرمان من نباید بره
           من خودم طرفدار دو اتیشه تورم عاقبت خدای رعد چی میشه

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 12, 1398

           واقعا بنظرتون ثور بخاطر اینکه مادر و پدر و برادرشو از دست داد داره کاراکتر ناجالبی میشه؟!

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 18, 1398

           بله

           پاسخ

      • واقع بین در پاسخ به shayan

       آبان 4, 1398

       نه قرار نیست تور بمیره مطما باش

       پاسخ

     • واقع بین در پاسخ به عباس

      آبان 4, 1398

      حرفت کاملا اشتباه هستش بیشتر مارول زمینی نیستن هنوز زمینی هاشون به صنعت فیلم اومدن اونجور که تو میگی نیست

      پاسخ

    • واقع بین در پاسخ به shayan

     آبان 4, 1398

     خب راست میگه دیگه همتون که فیلم بتمن علیه سوپرمن رودیدید همین انسان تونست بزرگ ترین خدای دیسی رو تا حد مرگ ببره آما نخواست بکشتش من با حرفت موافقم شایان

     پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به عباس

    آبان 4, 1398

    چی میگی دادا
    فقط آدام وارلاک بیاد کله شرکت دیسی رو با تما قهرماناش و دشمنانش به فنا میبر سوپر من براش مثل پفکه خخخخ

    پاسخ

   • شاهین در پاسخ به عباس

    آبان 7, 1398

    عباس جان تانوس از دارک ساید خلق نشده از ی شخصیت دیگس ب اسم مترون

    پاسخ

   • شاهین در پاسخ به عباس

    آبان 7, 1398

    دوستان تعصبی نباشید حقیقت گرا باشید عباس جان گل… دوستان دستکش ابدیت در دنیای دیسی کار بردی ندارد و این را همه میدانند چون دستکش یک بار ب دستان دارک ساید افتاد و بدردش نخورد پس شما باید قضاوتتان را در دنیایی ذکر کنین که پر از عدالت باشد یعنی خارج از دنیای مارول و دیسی پس اگر جنگی بین این دو ابر شرور صورت گیرد جنگ با یک بشکن تمام میشود اگر تانوس در فیلم اونجرز دو ساعت فیلم بازی کرد چون سنگ ها در دسترسش نبود این همه کش مکش دگر نبود پس حقیقت طلب باشید دارک ساید اینو داره تانوس اونو داره نشد اگر دارک سایدو مقایسه میکنی باید قدرتاشو مقایسه کنی چون با اون خلق شده اگر تانوسو مقایسه میکنی باید با دستکششم ک از طلا درست کرده مقایسه کنی بدون اون بدون این انگار بگی مرد عنکبوتی قوی تره یا بت من مرد عنکبوتی بدون تارش بت من بدون تجهیزاتش نشد تحلیل تفسیر موفق باشید و تعصبی نباشید طرف از خود دی سیه ی فیلم ساخته دارک ساید تانوسو بعد ی جنگ سخت سوراخ میکنه تازه تانوس ب فکرش اومده بشکن بزنه !!!!! یعنی از همون اول نمیتونست بشکن بزنه ؟؟؟ خخخخخخخخ تعصب تعصب تعصب بدترین چیز تو دنیاس

    پاسخ

 9. امین

  مرداد 1, 1398

  دم شما گرم توروخدا بیشتر تو کمیک مقاله بزارید

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به امین

   مرداد 1, 1398

   سلام امین جان،
   انشالله طبق برنامه هامون منبعد مقالات کمیکی بیشتری میذاریم نسبت به قبل 🌹

   پاسخ

   • ایلیا در پاسخ به عباس

    مهر 19, 1398

    خب هرچی که باشه حتی اگه دارک ساید تانوس ببر ( بدون دستکش ) بازم با جمله اول موافق نبودم که دی سی قوی تره چون مارول قهرمانا زیادی داره که خیلی قدرتمندن ولی فقط تو کمیکان برا همین دی سی قوی به نظر میرسه حالا شما بیا تو پست بعدی گالاکتوس بزار جلو دارکساید دارکساید هیچ شانسی نداره مثلا بیاد به گالاکتوس لیزر بزن گالاکتوس میگه ااا پشه میزنه با مگس کش میکشتش به حر حا مارول بخاطر گالاکتوس قوی تره

    پاسخ