راهنمای سفر به آرژانتین

افرادی که به سفر علاقه دارند معمولاً دوست دارند به بوینس آیرس سفر کنند. این شهر اروپایی‌ترین، مسحورکننده‌ترین و لذت‌بخش‌ترین شهر قاره است که غذاها و نوشیدنی‌هایش این لذت را افزایش می‌دهد. گروهی از آشپزهای جوان غذاهای سنتی و مدرن را با یکدیگر ترکیب می‌کنند و نوشیدنی‌های جالبی به وجود می‌آورند. از نوشیدنی‌های معروف این شهر می‌توان آب کنگر فرنگی و شراب شیرین افسنطین را نام برد. به‌راحتی می‌توان یک هفته را در این شهر سپری کرد، زیرا پس از هند هشتمین کشور بزرگ جهان است و مناطق داخلی مختلفی دارد. پاتاگونیا در جنوب کشور برای افرادی که دوست دارند یخچال‌های طبیعی را ببینند، پیاده‌روی کنند، گردش کنند، وال‌های جنوبی را ببینند، و خوک‌های دریایی و پرندگان را ببینند، مقصد جالبی است. شهرهای کافته و سوایا در تیرا دل فوئگه رفته‌رفته گسترش می‌یابند و هر فصل هتل‌های جدیدی در آنجا افتتاح می‌شوند. دره ولز در چوبوت مقصد کسانی است که ترجیح می‌دهند استراحت کنند و جشن بگیرند، زیرا مناسبت‌های مختلف هرساله در آنجا جشن گرفته می‌شوند.

برای آشنایی با آرژانتین و فرهنگ گائوچو، گردشگران می‌توانند به مناطق مختلفی از قبیل مناطق شمال غرب آندین، مناطق مرکزی کوردوبا و دشت‌های هموار اطراف بوینس آیرس، سفر کنند. اغلب این دشت‌ها و مناطق برای گردشگران آزاد بوده و می‌توانند در آنجا کباب کنند، گردش کنند، و از پرندگان و حیواناتی چون راسو که در تالاب‌های این دشت زندگی می‌کنند، دیدن کنند. تالاب‌های ایبرا بسیار چشمگیر هستند و در جنوب در مسیر میسیونز با خرابه‌های جزوت و آبشار ایگوازو قرار دارند.

برای سفر جاده‌ای می‌توانید از مسیر 3100 مایلی مرزهای بولیوی به سمت پاتاگونیا عبور کنید که پر از پمپ‌بنزین، مسافرخانه، هتل و مناطق دیدنی مانند دره کالاچاکی، باغ‌های انگور مندوزا، بوچ کسیدی، آل بوستون، غار 13000 ساله دست‌ها و مزارع زیبای مونته دینرو، دیدن کنید. با توجه به بودجه، زمان و علاقه‌تان می‌توانید از تمام این مناطق و یا بخشی از آن دیدن کنید.

بهترین تفریحات منطقه: تماشای پرندگان، چادر زدن، گردش شهرها، مراتع، غذا و نوشیدنی، پیاده‌روی، اتومبیل‌رانی، سفرهای جاده‌ای.

حتماً از فیلم بومبون (Bombón: The Dog – a whimsical) دیدن کنید که درباره یک فرد بدشانس و بولداگ آرژانتینی اوست که در جاده‌های پاتاگونیا واقع شده‌اند.

یکی از شاعران و نویسندگان معروف آرژانتین خورخه لوئیز بورخس (Jorge Luis Borges)است که در آثارش زشتی‌های بوینس آیرس همانند معصومیت ازدست‌رفته، جرائم و نفرت را نشان می‌دهد.

ازجمله موسیقی‌های معروف آرژانتین عبارت‌اند از: آهنگ‌های تانگوی کارلوس گاردل (Carlos Gardel)، موسیقی سنتی مرسدس سوزا (Mercedes Sosa) که در سفرتان می‌توانید به آن گوش دهید، و آهنگ‌های تانگوی آستر پیازولا (Astor Piazzolla) که بهترین آلبومش “ساعت صفر” (Zero Hour) است.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم