لیست بهترین انیمه های عاشقانه سینمایی در همه زمان ها

عشق یک حس خاص در جهان است که همه تصور می کنند آن را درک کرده اند اما در حقیقت اینگونه نیست (مانند یکی از فیلم های کریستوفر نولان). برخی به دنبال عشق بوده و برخی آن را تکذیب می کنند. فرقی نمی کند در کدام سو باشید یا چقدر احساساتی هستید، درهر صورت گاهی به عشق نیاز دارید. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم 15 انیمه عاشقانه برتر را به شما معرفی کنیم. تمام انیمه های این لیست سینمایی هستند و انیمه های عاشقانه سریالی در مقاله دیگری معرفی خواهند شد. در ادامه با پروشات همراه باشید.


15. تورادورا – Toradora – 2008

داستان این انیمه درباره ریوجی تاکاسو است که از مینوری خوشش می آید و می خواهد به او نزدیک شود. در این حین با دختری به نام تایگا آشنا می شود که در ظاهر آرام اما در باطن بدجنس است و قبول می کند در ازای کمک ریوجی به او برای نزدیک شدن به پسر موردعلاقه اش، به ریوجی کمک کند.


14. پیشخدمت ساما – Kaichō wa Meido-same – 2010

یکی از انیمه های رمانیک مشهور درباره یک رئیس شورای دانش آموزی که می خواهد نظم و آرامش را در مدرسه برقرار کند. از آنجاییکه اخیرا در مدرسه مشکلاتی پیش آمده بنابراین کار او دشوار است. او مجبور است برای کمک به خانواده در یک رستوران پیشخدمتی کند و همین مسئله راز اوست. زمانی که پسری به نام تاکومی از این قضیه باخبر می شود همه چیز تغییر می کند. آیا این پسر او را مسخره خواهد کرد؟ آیا زندگی اش را به بهشت تبدیل می کند یا جهنم؟


13. اوتنا دختر انقلابی – Shōjo Kakumei Utena – 1997

اوتنا تنجو می خواهد شاهزاده شود. زمانی که کودک بود پس از مرگ والدین توسط یک شاهزاده نجات یافت و از همان زمان این آرزو را داشت. شاهزاده به او یک حلقه می دهد. سال ها بعد دانش آموز یک دبیرستان است که همکلاسی های دیگر هم همانند او حلقه هایی داشته و می خواهند عروس رز، انتی را به دست آورده و قدرت های جادویی او را در اختیار بگیرند. اوتنا عروس را به دست آورده و ماجراجویی او به سمت عشق و تاریکی آغاز می شود.


12. همکلاسی ها – Doukyuusei – 2016

یکی از انیمه های جدید درباره رابطه عاشقانه میان دو پسر همجنسگرا که می تواند احساس تان را تحت تاثیر قرار دهد. ریتو ساجو شاید هرگز هیکارو کوساکابه را نمی دید اما تقدیر آن دو را در کنار هم قرار داد. این دو پسر کاملا از هم تفاوت دارند، هیکارو یک گیتاریست و ریتو شاگرد اول کلاس است. هیکارو در تهیه گروه سرود به ریتو کمک می کند و آن دو به تدریج و بدون اینکه خودشان متوجه شوند عاشق هم می شوند. این فیلم از آن فیلم هایی است که باید تماشا کنید.


11. لاو کام – Rabu★Kon – 2007

یک انیمه رمانتیک از آیا ناکاهارا درباره زندگی آتسوشی اوتانی، یک پسر قد کوتاه و ریسا کویزومی، یک دختر قد بلند که با ورود یک دانش آموز قد بلند دیگر به کلاس، توجه ریسا جلب می شود. در این حین آتسوشی عاشق یک دختر دیگر است و این دو تصمیم می گیرند به هم کمک کنند. اما به جای آن عاشق هم می شوند.


10. داستان عاشقانه من – Ore Monogatari! – 2015

یک انیمه کلیشه با داستانی شبیه داستان دیو و دلبر، درباره یک دانش آموز درشت عضلانی به نام تاکئو گودا که همه دختران مورد علاقه اش عاشق دوستش ماکوتو می شوند. اما با ورود دختری به نام رینکو که تاکئو او را نجات می دهد، تنهایی او به پایان می رسد.


9. نارنجی – Orange – 2016

یکی از انیمه های رمانتیک اخیر درباره زندگی یک دانش آموز دبیرستانی به نام ناهو تاکامیا که یک روز نامه ای دریافت می کند. این نامه از جانب خودش در آینده است که برای او فرستاده و با صحبت درباره حسرت ها و اشتباهات گذشته به او می گوید که برای تغییر آن ها باید چه کاری انجام دهد. این داستان به خوبی نوشته شده و می تواند بیننده را تحت تاثیر قرار دهد.


8. باتومی – Butūmu – 2012

یک انیمه اکشن رمانتیک درباره قهرمان اصلی داستان ریوتا ساکاموتو که در تجسم حقیقی یک بازی گیر افتاده است و برای پیروزی و بازگشت به خانه باید شرکت کننده های دیگر را شکست دهد. هیمیکو همسر او در بازی است که به او کمک می کند. آن دو حین بازی مرگ و زندگی بیشتر و بیشتر به هم نزدیک می شوند.


7. Ai Yori Aoshi – 2002

کائورو هانابیشی در ایستگاه با دختری آشنا می شود و تصمیم می گیرد در یافتن مقصد به او کمک کند. زمانی که آن دو به مقصد مورد نظر می روند کائورو خود را در محله خود می بیند. سپس متوجه می شود که دختر قرار بود به یک مکان خالی برود. کائورو دختر را به خانه دعوت می کند تا راز این مسئله را حل کند و سپس متوجه می شود این دختر دوست دوران کودکی و نامزدش است.


6. عواقب آن ها – Kareshi Kanojo no Jijō – 1998

داستان این انیمه درباره دو شخصیت به نام های میازاوا و آریماست. میازاوا در مدرسه یک دختر مودب و کامل است که تحسین همگان را جلب می کند اما در درون خودخواه بوده و برای بهترین بودن هرکاری می کند. آریما پسری است که رفته رفته به بهترین مدرسه تبدیل می شود. در نتیجه میازاوا کنار می رود. علاوه بر این اریما با ضعف های میازاوا آشنا شده و سعی می کنید خود را بهتر نماید. اما رفته رفته مشخص می شود که اریما میازاوا را دوست دارد و میان آن دو رابطه ای شکل می گیرد.


5. چوبیتس – Chobits – 2002

آیا انسان می تواند عاشق هوش مصنوعی شود؟ این انیمه به این سوال می پردازد. هیدکی موتوسوا یک دانش آموز است که کامپیوترهای عجیبی همانند انسان می یابد. مشخص می شود که این کامپیوتر فقط می تواند کلمه چی را به زبان بیاورد و نمی تواند اطلاعات را دانلود کند. بنابراین هیدکی تصمیم می گیرد در حین شناخت چی، راه و رسم جهان را خود به او بیاموزد.


4. اشک های واقعی – True Tears – 2008

یک انیمه رمانتیک زیبا درباره کسی که با دختر مورد علاقه اش در یک خانه زندگی می کند اما نمی تواند حسش را بیان کند زیرا دختر به او احساسی ندارد. شینیچیرو نمی داند که چطور می تواند به هیرومی کمک کند تا از خاطرات دردناک مرگ والدین اش در کودکی، عبور نماید. علاوه بر این، یک دختر پر شروشور دبیرستانی به نام نئو هم عاشق اوست. زمانی که والدین اش می خواهند او را به کلاس رقص بفرسند علاقه ای نشان نمی دهد زیرا می خواهد به هیرومی کمک کند. آیا نئو کلید حل این ماجراست؟


3. فروتس بسکت – Furūtsu Basuketto – 2001

این انیمه رمانتیک و زیبا توسط ناتسوکی تاکایا خلق شده است و به زندگی توهرو می پردازد که پس از مرگ مادر بی خانمان شده است. همکلاسی اش یوکی به او کمک می کند. او سپس متوجه می شود خانواده یوکی نفرین شده اند و با آغوش گرفته شدن توسط جنس مخالف به نوعی حیوان زوداییک چینی تبدیل می شوند. او قسم می خورد در این باره چیزی نگوید اما با زندگی در کنار یوکی عاشق او می شود.


2. آنوهانا: گلی که آن روز دیدیم – Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai – 2011

یک انیمه زیبا با داستان ساده درباره قهرمان داستان، جینتو که پس از فروپاشی گروه دوستانش اش پس از مرگ یکی از دوستان به نام میکو، تنها می شود. او یک روز میکو را می بیند که به او می گوید از آنجاییکه به یکی از آرزوهای خود نرسیده نمی تواند به دنیای پس از مرگ برود. بنابراین جینتو باید گروه دوستانه شان را به دور هم جمع کند تا آرزوی میکو برآورده شود. با احساسی شدن ماجرا احساسات درونی برملا می شوند.


1. دروغ تو در آوریل – Shigatsu wa Kimi no Uso – 2014

مرگ هرگز لذت بخش نیست و همیشه با ناراحتی همراه است. با مرگ یک عزیز گویی جهان به پایان می رسد. کوئسی آریمای پیانیست با مرگ مادرش همین احساس را تجربه می کند. او غمگین است و نمی تواند پیانو بنوازد. غم وجودش را فرا گرفته و با وجود گذشت دو سال نمی تواند قطعه ای بنوازد. با آشنایی با یک نوازنده ویلون به نام کائوری که به او کمک می کند به دنیای موسیقی برگردد، همه چیز تغییر می کند. شاید این انیمه در لحظاتی بیش از حد دراماتیک باشد اما تماشای آن ارزشش را دارد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (19)

بستن فرم

 1. Mmr

  مرداد 11, 1398

  سلام اقا چند تا انیمه معرفی میکنید تهش خوب تموم شه اکثر انیمه ها یا یکیشون میمیره یا یکیشون میزاره میره یا بهم نمیرسن خلاصه افسردگی میگیریم حالمون بد میشه یه چند تا با پایان خوش معرفی کنید دمتون گرم

  پاسخ

 2. هلنا صفت دار

  خرداد 30, 1398

  بنظرم خیلی خوبه ولی مثلا فیلم بوسه ایزدی . عاشقان شیطانی . دختر گرگی و شاهزاده سیاه . بزارین

  پاسخ

 3. javad

  خرداد 7, 1398

  شما چطور violet evergarden رو جا انداختین هرکس فقط دو قسمت رو ببینه محاله بتونه جلو خودشو بگیره واقعا رتبه 1 و جایزه حقش بود

  پاسخ

 4. sajjad

  خرداد 6, 1398

  جای Clannad خالی

  پاسخ

 5. یکتا مزارعی

  اردیبهشت 28, 1398

  انیمه ی آخری که سریالی .بعدم اگه بخوایم بهترین انیمه های سینمتیی رو معرفی کنیم که اولیش باید اسم تو باشه!!!؟

  پاسخ

  • یه دختر

   خرداد 19, 1398

   موافقم من عاشق فیلم اسم تو هستم

   پاسخ

   • امین

    مرداد 12, 1398

    آره خیلی عالیه ناراحت کننده هم هست ولی عاشقش شدم

    پاسخ

 6. F.m

  فروردین 11, 1398

  هر جا گشتم انیمه ی چوبیتس رو پیدا نکردم .
  کجا باید ببرم ببینم؟؟

  پاسخ

 7. bahar

  اسفند 29, 1397

  your name واقعا پرفکته

  پاسخ

 8. Z

  اسفند 28, 1397

  Your name هم خیلی قشنگه

  پاسخ

 9. paria

  اسفند 25, 1397

  سلام

  انیمه Doukyuusei من هرجا رو گشتم نیست

  شما یه لینک نمیشه ازش بزارین؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

  • niloo

   اسفند 26, 1397

   سلام، بهتره از سایت های انیمه ای دان بکنین.
   خودم از اینجا دان کردم:
   takanime3.info/دانلود-انیمه-سینمایی-doukyuusei-movie-با-لینک-مستقی
   اگه براتون فیلتر بود با فیلتر شکن برید.

   پاسخ

 10. Syd alireza

  بهمن 4, 1397

  آقا انیمه btooom روی عکسش هم شکل صحیح‌ نوشته شده اصلاح کنید

  پاسخ

  • عباس

   بهمن 4, 1397

   سلام علیرضا جان،
   اسم اصلی انیمه به زبان ژاپنی نوشته شده. اسم انگلیسیش btooom هستش

   پاسخ

   • بهار

    مرداد 18, 1398

    😇😇😇

    پاسخ

   • بهار

    مرداد 18, 1398

    من خیلی سخت پسندم درباره انیمه لطفا یکی عاشقانشو معروفی کنه خیییلیی قشنگ باشه

    پاسخ

 11. Reza

  آذر 1, 1397

  اکثر اینایی که تو لیست بودو دیدم مید ساما از همش قشنگ تره

  پاسخ