10 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “اشیای تیز” (Sharp Objects)

اشیای تیز یکی از سریال های آمریکایی جدید است که از رمانی به همین نام نوشته گیلین فلین اقتباس شده و ژان-مارک ولی (کارگردان “کلوپ خریداران دالاس” (Dallas Buyers Club) و “دروغ های کوچک بزرگ” (Big Little Lies)) کارگردانی آن را برعهده داشت. امی ادمز نقش اصلی سریال را برعهده داشته و داستان این تریلر روان شناسانه درباره یک گزارشگر (با بازی ادمز) است که برای تحقیق درباره قتل دو دختر نوجوان به زادگاههش می رود.

اخیرا تریلرهای جنایی بسیار موردتوجه قرار گرفته اند. اغلب آنها موفق هستند. موفقیت فصل اول “کارآگاه های حقیقی” توجه طرفداران آثار جنایی را جلب کرد و درنتیجه سریال هایی مانند “نارکوس”، شکارچی ذهن” و حالا “اشیای تیز” تولید شدند. اگر به دنبال سریال های شبیه اشیای تیز هستید، در اینجا آثار مشابه را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. تطهیر – Rectify – 2013-2016

داستان مردی که پس از شانزده سال اتهام اشتباه به زادگاهش بازگشته و با این حال هنوز مردم او را گناهکار می دانند. او برای اثبات بی گناهی خود مسیر طولانی در پیش دارد و در همین حین باید با خانواده اش ارتباط برقرار کند. این سریال هم مانند “کارآگاه های حقیقی” شخصیت های آسیب دیده و داستان عمیق را نشان می دهد.

همچنین بخوانید: معرفی 14 سریال جذاب و دیدنی شبیه پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)


9. برادچرچ – Broadchurch – 2013

قتل یک پسر جوان در یک شهر کوچک ساحلی توجه رسانه ها را جلب می کند. حضور محققین آرامش شهر را به هم زده و رازهایی را آشکار می کند. دو شخصیت اصلی داستان می توانند بر ماجرا و فضا تاثیر بگذارند. موسیقی متن و داستان جذاب این اثر را دیدنی می کند. این سریال در جشنواره های مختلف بسیار موردتوجه قرار گرفت و چشمگیر بود. همه عناصر این سریال بی نقص و کامل هستند.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه فرزندان آشوب (Sons of Anarchy)


8. پنج روز – Five Days – 2007-2010

لین ولینگز به همراه دو  فرزندش در مسیر رفتن به خانه پدرش است. در راه برای خرید گل توقف می کند اما هرگز بازنمی گردد. بنابراین برای یافتن او تحقیقات آغاز می شود. هر قسمت داستان یک روز است و داستان ها ادامه دار نیست. پیچیدگی داستان و خط زمانی رازهای زندگی شخصیت ها را نشان داده و یک اثر پیچیده خلق می کند.

همچنین بخوانید: معرفی 10 سریال جذاب و دیدنی شبیه دروغ های کوچک بزرگ (Big Little Lies)


7. وایت چپل – Whitechapel – 2009-2013

در منطقه وایت چپل لندن قاتلی همانند جک قصاب یافت شده و اکنون کارآگاه جوزف چندلر و ری مایلز باید پیش از افزایش قتل ها قاتل را بشناسند. آنها از ادوارد بوچن، یک مشاور تاریخی هم کمک گرفته و از جزئیات پرونده مطلع می شوند. با این حال موشکافی در گذشته خطرناک است و باید در این حین مراقب خود نیز باشند.

همچنین بخوانید: 12 فیلم و سریال برتر تاریخ درباره وایکینگ ها


6. بالای دریاچه – Top of the Lake – 2013

رابین گریفین به زادگاهش رفته و با والدینش به بالای دریاچه می روند و هنگامی که جسد یک دختر 12 ساله در دریاچه یافت می شود، رابین که در سیدنی محقق بود، باید در این باره تحقیق کند. قضیه زمانی عجیب تر می شود که می فهمیم دختر باردار بود. هرروز داستان پیچیده تر شده و علاقه رابین به این پرونده بیشتر می شود.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه مردگان متحرک (The Walking Dead)


5. دکستر – Dexter – 2006-2013

دکستر، تحلیلگر خون شناسی دپارتمان پلیس میامی، به تدریج به یک قاتل خونسرد تبدیل شده و با دستکش های پلاستیکی  به قتل دست می زند. او به جای قتل افراد معمولی به سراغ متجاوزین، پدوفیلی ها و روانی های دیگر می رود که از چنگال قانون گریخته اند. نحوه خاص قتل ها و نحوه پنهان نمودن قتل ها به خوبی در این سریال نمایش داده شده است. داستان نمایانگر کارماست و آنچه در طول روز انجام می دهید در شب گریبان تان را می گیرد. البته منظورمان قدرت های ماورایی نیست بلکه عادی ترین افراد ممکن به چنین کاری دست میزنند.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه دختر سخن چین (Gossip Girl)


4. شنود – The Wire – 2002-2008

یکی از پرامتیازترین سریال های IMDB با بیش از 0.2 میلیون بازدید که به دلیل روش چندلایه و پیچده در نمایش مواد مخدر از سایر فیلم های مافیایی برتر است. گرچه تمام شخصیت ها مافیا، موادفروش، معتاد، مجرم، پلیس و قانون گذار هستند، زندگی شان در هم پیچیده بوده و نیت و هدف تمام شان به نمایش درمی آید. علاوه بر اجراها، جنبه های متنوع یک حوزه و مکان در هر قسمت جالب است. یک سریال جذاب و دیدنی.

همچنین بخوانید: معرفی 11 سریال جذاب و دیدنی شبیه پانیشر (The Punisher)


3. نارکوس – Narcos – 2015

سریالی براساس زندگی و فعالیت های پابلو اسکوبار، سلطان مواد مخدر کلمبیا و میلیاردر، که به دلیل نمایش نحوه قاچاق مواد مخدر و کوکائین در کلمبیا و مرزهای آمریکا بسیار موردتوجه قرار گرفت. اوج و فرود اسکوبار در میان فساد، دستگیری ها و فرارها، حقیقت دنیای مافیا و قاچاق را نشان می دهد که یکی پس از دیگری به جرم دست می زنند. زندگی پابلو اسکوبار پر از خیانت و مبارزه است و شاید کسی نخواهد جای او باشد.

همچنین بخوانید: معرفی 13 سریال جذاب و دیدنی شبیه گمشدگان (Lost)


2. شکارچی ذهن – Mindhunter – 2017

اگر تا به حال این سریال را ندیده اید پس سریال های خوبی را تماشا نمی کنید. یک سریال اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته یک مامور سابق اف بی آی به نام جان داگلاس. داستان درباره دو مامور اف بی آی به نام هولدن فورد و بیل تنچ است که برای مصاحبه با قاتل های زنجیره و کشف روان آنها به خارج از کشور سفر می کنند. این سریال به کارگردانی دیوید فینچر شخصیت های پیچیده، داستان جذاب و صحنه های نفسگیر را به نمایش می گذارد. قاتلین سریالی نیز براساس شخصیت های واقعی شکل گرفته اند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر دیوید فینچر به انتخاب مخاطبین


1. کارآگاه های حقیقی – True Detective – 2014

داستانی درباره ارتباط میان دو کارآگاه جنایی به نام های راستین و مارتین و زندگی گذشته آنها که به دلیل حوادث منفی درهم گره خورده بود و اکنون حوادث هفده سال پیش را بازگو می کنند. متیو مک کانهی و وودی هارلسون در نقش های خود دیدنی بوده و این ارتباط را به خوبی نشان می دهند. گرچه به ظاهر اثر ساده ای است اما داستان پراز جرئیات و پیشبینی نشده دارد.

همچنین بخوانید: معرفی 10 سریال جذاب و دیدنی شبیه کاراگاه حقیقی (True Detective)


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم