معرفی 10 سریال جذاب و دیدنی شبیه “دروغ های کوچک بزرگ” (Big Little Lies)

“دروغ های کوچک بزرگ” با اقتباس از کتاب لیان موریارتی به همین نام درباره گروهی از زنان است که در مونته ری زندگی می کنند. گرچه آنها مشکلات زندگی شان را حل می کنند، اما یک قتل همه آنها را تحت نظارت قرار می دهد. این سریال با بازی نیکول کیدمن، ریس ویترسپون، لورا درن و شیلین وودی جنبه های مختلف زندگی زنان را نشان می دهد.

درحالی که این سریال به مضامین تاریکی مانند خشونت و تجاوز می پردازد اما در عین حال به قدرت دوستی و حمایت زنان از هم در تاریک ترین لحظات اشاره می کند. در حال حاضر فصل دوم در حال ساخت بوده و قرار است داستان های عشق، انتقام، جنایت و شخصیت های زن رازآلود و قوی به نمایش دربیاید. در اینجا لیستی از سریال های مشابه را معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. 13 دلیل برای اینکه – Reasons Why – 2017

کلی جنسن یک دانش اموزش هفده ساله دبیرستانی است که پس از دریافت فیلمی از دوست متوفی اش هانا زندگی اش دگرگون می شود. هانا به دلیل افسردگی و فشار ناشی از برخی افراد دست به خودکشی زده است. کلی با تماشای این فیلم ها مردمی که مسئول مرگ هانا هستند را می شناسد و حتی به نقش خود در آن پی می برد.

همچنین بخوانید: 12 فیلم و سریال برتر تاریخ درباره وایکینگ ها


9. ریوردیل – Riverdale – 2017

یک سریال براساس شخصیت های کامیک آرکیک در شهر تخیلی ریوردیل و درباره زندگی آرمی و دوستانش. پس از مرگ رازآلود یک دانش آموز فضای شهر تاریک می شود. با تلاش آرکی و دوستانش برای یافتن دلیل این مرگ، زندگی خود آنها نیز به خطر می افتد.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه مردگان متحرک (The Walking Dead)


8. انتقام – Revenge – 2011-2015

سریالی براساس داستان “کنت مونت کریستو” از دوما درباره زنی که می خواهد از فردی که خانواده اش را نابود کرد انتقام بگیرد. زمانی که اماندا کودک بود پدرش به خاطر جرم گریسون ها به جنایت دست زد و با نابودی کودکی و خانواده اش حالا می خواهد از گریسون ها انتقام بگیرد.

همچنین بخوانید: معرفی 14 سریال جذاب و دیدنی شبیه پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)


7. دروغگوهای کوچک زیبا – Pretty Little Liars – 2010-2017

گروهی از زنان و موضوع قتل مضمون مشترک “دروغگوهای کوچک زیبا” و “دروغ های کوچک بزرگ” است. با گم شدن یک دختر گروه آنها از هم می پاشد. یک سال بعد همه آنها از فردی که خود را آ نامیده و همه آنها را به فاش کردن رازهایشان تهدید می کند، نامه هایی را دریافت می کنند.

همچنین بخوانید: معرفی 10 سریال جذاب و دیدنی شبیه کاراگاه حقیقی (True Detective)


6. سیلی – The Slap – 2015

بازسازی یک سریال استرالیایی به همین نام درباره حوادث پس از سیلی در یک مهمانی تولد. زمانی که هری به صورت یک بچه بدرفتار سیلی میزند، والدین تصمیم می گیرند علیه او در رسانه ها جنجال راه بیندازند. مضمون کودکان و رفتار والدین با آنها مضمون اصلی این سریال است و جنبه جدیدی به نمایش گذاشته شده است. هر قسمت داستان را از دیدگاه یک شخصیت متفاوت نشان می دهد.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه دختر سخن چین (Gossip Girl)


5. زنان خانه دار افسرده – Desperate Housewives – 2004-2012

زمانی که درباره گروهی از زنان  و درگیری آنها با مسائل اجتماعی و شخصی صحبت می کنیم، قطعا سریال “زنان خانه دار افسرده” به ذهن مان می رسد. پس از خودکشی یک زن در محله به داستان زنانی پرداخته می شود که رازهای خود را آشکار کرده و در حوادثی شریک می شوند.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال جذاب و دیدنی شبیه داستان ترسناک آمریکایی (American Horror Story)


4. روشنگری – Enlightened – 2011-2013

این سریال به جای تمرکز بر گروهی از زنان به زندگی زنی می پردازد که برای مدت ها در زندگی آرامش نداشته است. لورا درن در نقش امی جلیکو زنی است که در آستانه فروپاشی روانی قرار داشته و فعالیت هایش مخربش باعث شکست او در زندگی می شود. گرچه این سریال کمدی است اما در بطن خود مضامین جدی را نمایش می دهد. اجرای ورا درن در نقش امی دیدنی بوده و جایزه گلدن گلوب را از آن خود نمود.

همچنین بخوانید: معرفی 13 سریال جذاب و دیدنی شبیه گمشدگان (Lost)


3. رسوایی – Scandal – 2012-2018

الیویا پاپ یک گروه مدیریت بحران را اداره می کند اما شرکت خودش به بحرانی دچار شده که همه را در شرایط بغرنج قرار می دهد. این سریال از شاندا ریمز در هفت فصل به نمایش درآمد. با بازی کری واشینگتن در نقش اصلی، الیویا پاپ یک زن قوی است که برای بهبودی شرایط تصمیمات پیچیده اتخاذ می کنند. در کنار زندگی او شاهد زندگی همکارانش هستیم که در عین متعادل کردن زندگی خود می خواهند فشار محیط کار را کاهش دهند.

همچنین بخوانید: معرفی 11 سریال جذاب و دیدنی شبیه پانیشر (The Punisher)


2. چگونه از مجازات قتل فرار کنیم – How to Get Away with Murder – 2014

همانطورکه “دروغ های کوچک بزرگ” شخصیت هایی با گذشته پیچیده و درگیر در قتل را نشان می دهد، این سریال داستان گروهی است که در قتل درگیرند. آنالیس کیتینگ یک پروفسور حقوق و افسر نیروی جرایم است که یک دانش آموز سال اول را به عنوان کارآموز خود استخدام می کند. فلش بک ها و تکه هایی از آینده وضعیت حال را بیشتر نشان می دهد. وایولا دیویس برای نقش کیتینگ جایزه امی دریافت کرد.

همچنین بخوانید: معرفی 13 سریال جذاب و دیدنی شبیه گمشدگان (Lost)


1. داستان ندیمه – The Handmaid’s Tale – 2017

این سریال اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته مارگارت آتوود در یک جامعه آمریکایی پادآرمان شهری رخ می دهد. آلودگی محیطی و بیماری های مقاربتی باعث کاهش باروری شده است. پس از جنگ داخلی حکوومت استبدادی شده و افراد تشنه قدرت در راس قدرت هستند. بنابراین زنان در جامعه سرخورده و سرکوب هستند. زنان بارور ندیمه محسوب شده و در اختیار خانواده های ممتاز قرار می گیرند تا توسط ارباب ها مورد تجاوز قرار گرفته و باردار شوند. یک داستان انتقادی از جایگاه زنان در جامعه که باید تماشا کنید.

همچنین بخوانید: معرفی 18 سریال جذاب و دیدنی شبیه دختر جدید (New Girl)


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. سحر

    مرداد 21, 1399

    ممنون از لیست خیلی عالی

    پیشنهاد می کنم سریال چگونه از مجازات قتل فرار کنیمHow to Get Away with Murder – که امسال (2020) پایان یافت را حتما ببینید یکی از سریالهایی است که به خوبی کشش را با فیلمنامه بسیار قوی در بیننده ایجاد کرده و یک پایان بندی بسیار موفق نیز دارد.

    پاسخ