بیوگرافی کامل دواین جانسون (Dwayne Johnson) از کودکی تا به امروز

نام: دواین جانسون

تاریخ تولد: 2 می 1972 (12 اردیبهشت 1351)

محل تولد: هیوارد، ایالات متحده آمریکا

قد: 1.96 سانتی متر

شغل: کشتی گیر، بازیگر، تهیه کننده

وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی دواین جانسون

دواین جانسون ملقب به “راک”، یک بازیگر، تهیه کننده و یک کشتی کج کار بازنشسته آمریکایی است که به عنوان گرانقیمت ترین بازیگر در اولین نقش در لیست رکوردهای گینس جای گرفت. او برای فیلم “بازگشت مومیایی” (The Mummy Returns) پنج و نیم میلیون دلار دریافت کرد. از جمله نقش های به یادماندنی او عبارتند از حضور در این فیلم ها: بازگشت مومیایی، سربلند (Walking Tall)، به جنگل خوش آمدید (The Rundown)، رستاخیز (Doom)، پری دندان (Tooth Fairy)، مردانی دیگر (The Other Guys)، جی. آی. جو: تلافی (G.I. Joe: Retaliation)، هرکول (Hercules) و فیلم های “سریع و خشمگین” (The Fast and The Furious).

دواین متولد 2 مه 1972 (۱۲ اردیبهشت ۱۳۵۱) در آمریکا است. با اینکه رگ و ریشه سیاهپوستان پولی نزی کانادایی هم دارد اما مهم این است که از خانواده کشتی گیرها آمده است. پدربزرگ، پدر و عموهای او کشتی گیر هستند. حتی مادربزرگ و مادرش هم کشتی گیر بودند. مادرش حامی پدر و مادربزرگش مدیر کلوپ زنان بود. پدرش دائم نقل مکان می کرد و به همین دلیل دواین مدارس مختلفی را عوض نمود. او در نیوزلند و هاوایی تحصیل کرد و از پنسیلوانیا فارغ التحصیل شد.

دواین جانسون در جوانی

دواین از کودکی در تمرینات پدر شرکت کرد و در سن 12 سالگی وزنه بلند کرد و شکست خورد. از آن زمان پدرش او را تمرین داد.

در دبیرستان فوتبال بازی کرد و در دانشگاه های مختلف نتایج خوبی به دست آورد. دواین در رشته های روان شناسی و جرم شناسی دانشگاه میامی تحصیل کرد و در سال 1995 فارغ التحصیل شد. او می توانست در فوتبال هم شرکت کند اما آسیب به کمر مانع او شد و به عرصه کشتی وارد شد.

کشتی

اولین فعالیت او در کشتی در پاییز سال 1996 آغاز شد. او به عنوان راکی مایویا در مقابل تماشاگران حضور یافت و در پایان سال اولین جایزه قهرمانی را دریافت کرد.این کشتی گیر در تلاش بود تا بدون تخطی از قوانین کشتی بگیرد. ابتدا تماشاگران این کار او را دوست داشتند اما سپس خسته شدند. طی مسابقات همیشه او را هو کشیده و خواستار ترک او بودند. به همین دلیل این ورزشکار تصمیم گرفت برای مدتی از دنیای کشتی فاصله بگیرد.

دواین جانسون در کشتی

دواین اینبار به عنوان شخصیت بد راک به عرصه کشتی بازگشت. این نام با مشخصات ظاهری او (قد 196 سانتی متر و وزن 118 کیلوگرم) متناسب بود. این ظاهر و نام جدید باعث شهرت او شد. تماشاگران او را دوست داشته و از او حمایت می کردند به همین دلیل او خود را “قهرمان مردم” می نامید. راک پس از بازگشت و ادامه این حرفه 17 بار قهرمان کشتی جهان شد.

فیلم های او

کارنامه بازیگری دواین در سینما با موفقیت آغاز شد. در سال 2000 و پس از انتشار کتاب “راک می گوید” کارگردان ها به او علاقه مند شدند. در همان سال به فیلم “بازگشت مومیایی” دعوت شد. او برای این نقش 5.5 میلیون دلار دریافت کرد و نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

دواین جانسون در عقرب شاه

نقش بعدی او نقش اصلی بود. او در فیلم “عقرب شاه” (The Scorpion King) حضور یافت. در سال 2011 در فیلم “5 سریع و خشمگین” حضور یافت. این فیلم به داستان مسابقات و تقابل مجرمین و پلیس و به کمک خودرو می پردازد. جانسون در سری پنجم با این فیلم همراه شد و با بازی در نقش مامور هابز حرفه بازیگری اش دگرگون شد. در این فیلم و سری های دیگر وین دیزل نقش اصلی را برعهده داشت.

دواین جانسون تنها در فیلم های اکشن حضور ندارد. بلکه در فیلم های کمدی هم دیده می شود. برای مثال، فیلم های “دندان پری” و “نقشه بازی” (The Game Plan). در سال 2014 در فیلم “هرکول” در نقش اصلی حضور یافت و در بهار همان سال فیلم “سریع و خشمگین 7” با حضور او اکران شد. در سال 2016 در کمدی “هوش مرکزی” (Central Intelligence) شرکت کرد و نقش مامور باب استون را ایفا نمود. در کودکی هیکل بزرگی داشت و دوستانش او را مسخره می کردند اما بعدها به یک فرد قوی و عضله دار تبدیل شد. باب با دوست قدیمی اش (کویت هارت) همراه می شود و سپس با دنبال نمودن حرفه حسابداری به ماجراجویی، تعقیب و گریز و زد و خورد فکر می کرد.

دواین جانسون در فیلم هرکول

در سال 2016 در انیمیشن “موانا” (Moana) در نقش مائوئی صداپیشگی کرد. مائوئی یک نیمه خداست و در کنار موانا شخصیت اصلی بعدی است. قهرمان ها باید برای یافتن قلب الهه این جزیره که دزیده شده ماجراجویی کنند. شهرت جانسون رفته رفته در حال افزایش است و همیشه برنامه دو سال بعدی او پر می شود. اینستاگرام جانسون حدود 100 میلیون دنبال کننده دارد.

زندگی شخصی

دواین جانسون حدود هفت سال با دنی گارسیا رابطه داشت. آنها در زمان تحصیل دانشگاه باهم آشنا شده و عاشق هم شده بودند. رابطه او با این زن کوبایی هفت سال طول کشید و در سال 1999 با هم ازدواج کردند.

دواین جانسون و همسر و فرزندش

جانسون در اوت 2001 پدر شد. همسرش دخترشان را به دنیا آورد. آن دو شش سال دیگر هم زندگی کرده و سپس از هم طلاق گرفتند. این دختر با مادرش زندگی کرده و جانسون هزینه ها را پرداخت می کند. این زوج پس از طلاق هم باهم ارتباط داشتند. دواین پس از طلاق با لورن هشیون دیده شد. در 16 دسامبر 2015 مشخص شد دواین صاحب دو فرزند است زیرا عشق جدیدش دختر دوم او جاسمین را به دنیا آورد.

دواین جانسون و دخترش

دواین دست چپ، کمر و قفسه سینه خود را با خالکوبی پوشانده است. این خالکوبی ها پلی نزی بوده و به فرهنگ ساموآن تعلق دارند. زندگی او و ارزش های شخصی اش در این خالکوبی ها دیده می شوند.

دواین جانسون در امروز

در آوریل 2017 فیلم جدید “سرنوشت سریع و خشمگین” (The Fate of the Furious of The Fast) اکران شد و مانند سری های پیشین مسابقات خیابانی، جرایم و تعقیب و گریز را به نمایش می گذارد. با این حال شخصیت پردازی او موفق است. دامینیک (وین دیزل) با همسر محبوبش در ماه عسل است و تا پایان فیلم پدر می شود. با این حال شرکت در مبارزه ها و عملیات در شادی خانوادگی اش خللی وارد نمی کند.

جانسون هم به نقش لوک هابز بازگشته و قهرمان دوم این فیلم است. همچنین او درباره احتمال ساخت سری مختص به شخصیت لوک هابز هم صحبت کرد. در تابستان 2017 این بازیگر در فیلم کمدی “گارد ساحلی” (Baywatch) که از این سریال محبوب اقتباس شد حضور یافت. شخصیت دواین یک گارد ساحلی مجرب است که به همراه تیم خود جان شناکنندگان را نجات می دهد. با این حال اخبار ناپدید شدن این ساحل و از این بین رفتن آن گارد را می ترساند. رئیس کلوپی که قاچاقچی مواد مخدر است می خواهد زمین ها را خریده و ساحل را به یک ملک شخصی تبدیل نماید. این افراد هم باید به هر طریقی ساحل بومی شان را نجات دهند.

این بازیگر در 28 دسامبر 2017 در نقش اصلی فیلم ماجراجویانه “جومانجی: به جنگل خوش آمدید” (Jumanji: Welcome to the Jungle) که بازسازی فیلم قدیمی جومانجی است حضور یافت. این بار بازی در دنیای بازی رخ می دهد نه در تخته. شرکت کنندگان به جای آوردن حیوانات وحشی به دنیای خود، به دنیای بازی وارد می شوند. آنها به آوتارهایی تبدیل می شوند که شبیه شخصیت خود نیستند.

یک پسر خجالتی به یک قهرمان درشت هیکل (دواین جانسون) تبدیل می شود. یک دختر درس خوان و ساکت به یک دختر جذاب و زیباترین دختر مدرسه نقدرتها خوش شانس نیست. این شرکت کنندگان باید با ظاهر جدید خود گرفته، به ویژگی های خوب و بد خود پی برده و به عنوان یک تیم تله و دام های مختلف جنگل را بشناسند. این فیلم با واکنش های مختلف مواجه شد. از یک سو از طراحی دنیای بازی لذت برده و از سوی دیگر فضای داستان را کودکانه نمی دانستند و همچنین ظاهر شخصیت ها را برای بازی در جنگل نمی پسندیدند.

این بازیگر در سال 2018 در سه فیلم حضور داشت. در آوریل 2018 در فیلم اکشن “رمپیج” (Rampage) درباره آزمایش بر روی حیوانات و اطلاح نژادی و ژنتیکی آنها حضور یافت. در جولای در فیلم اکشن “آسمان خراش” (Skyscraper) حضور یافت. در همان سال در کمدی “مبارزه با خانواده ام” (Fighting with My Family) شرکت کرد. در سال 2019 در فیلم ابرقهرمانی “شزم” (Shazam) در نقش بلد ادم حضور یافت. داستان در دنیای دی سی رخ می دهد و او قرار است در سری های دیگر آن نقش بلک ادم را ایفا کرد.

فیلم شناسی

 • بازگشت مومیایی – The Mummy Returns – 2001
 • عقرب شاه – The Scorpion King – 2002
 • رستاخیز – Doom – 2005
 • اسمارت را بگیر – Get Smart – 2008
 • مسابقه تا کوه جادوگران – Race to Witch Mountain – 2009
 • دندان پری – Tooth Fairy – 2010
 • مردان دیگر – The Other Guys – 2010
 • سریع و خشمگین 5 – Fast Five – 2011
 • سفر ۲: جزیره اسرارآمیز – Journey 2: The Mysterious Island – 2012
 • رنج و گنج – Pain & Gain – 2013
 • سریع و خشمگین 6 – Fast & Furious 6 – 2013
 • هرکول – Hercules – 2014
 • سریع و خشمگین 7 – Furious 7 – 2015
 • سان آندریاس – San Andreas – 2015
 • هوش مرکزی – Central Intelligence – 2016
 • سرنوشت سریع و خشمگین – The Fate of the Furious – 2017

تصاویری از دواین جانسون


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم