معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “او” (Her)

چه چیزی یک فیلم را دیدنی می کند؟ می توان تا ابد در این باره بحث کرد. به طور کلی اگر یک فیلم بتواند برای دقایقی شما را تحت تاثیر قرار دهد موفق عمل کرده است. فیلم “آو” از اسپایک جونز یکی از این فیلم هاست که پس از تماشای آن لحظه ای رهایتان نمی کند. این فیلم در عین حال یکی از جالب ترین فیلم هاست که بخش اصلی موفقیت خود را مدیون فیلمبرداری هویته ون هویتما است. حال و هوای خاص داستان و نورپردازی نزدیک به دوربین فضای گرم و عاشقانه ایجاد می کند. اگر این فیلم را ندیده اید هرچه زودتر تماشا کنید. افرادی که این فیلم را تماشا کرده و دوست داشتند، در اینجا می خواهیم لیستی از فیلم های مشابه را معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. نظریه همه‌ چیز – The Theory of Everything

افرادی که این فیلم را تماشا کرده اند حتما با دیدن نام آن لبخند بر روی لبان شان خواهد نشست. دلیل علاقه به فیلم “او” داستان، اجرای خواکین فنیکس، ربات سامانتا، نبوغ اسپایک جونز و فیلمبرداری زیبا نیست، بلکه حس و تجربه ای است که با تماشای آن به شما دست می دهد. اگر از این فیلم لذت بردید پس از “نظریه همه چیز” خوشتان می آید. یک فیلم زیبا که حتی اگر به خاطر استیون هاوکنیگ هم نبود بازهم دیدنی می شد. یک اثر زیبا با بازی ادی ردمین در نقش هاوکینگ که همه چیز برایش بد پیش می رود. او حتی زنی که دوستش دارد را رها می کند و هنوز عاشق جهان است. در غیر این صورت مانند انیشتین یا نیوتون بزرگ نمی شد. در چشم های او عشق به همه چیز موج می زند. با دیدن برق چشم های او هرگز از دیدن فیلم خسته نمی شوید.

همچنین بخوانید: معرفی 20 فیلم برتر سینما که ذهن بیننده را به چالش می کشند


9. چانگ‌ کینگ اکسپرس – Chungking Express

آخرین باری که ونگ کار وای یک فیلم متوسط ساخت کی بود؟ مطمئنا هرگز. این فیلم سرشت و آسیب پذیری انسان را نشان می دهد. در دومین تماشای این فیلم عاشق آن شده و در بار سوم تا سال ها با شما همراه می شود. عواطف و احساسات مسائل پیچیده ای هستند. شاید یک روز بی حوصله باشید و روز دیگر عاشق یک زن با کلاهگیس بلوند شوید. تمام شخصیت های این فیلم به نوعی درهم شکسته هستند و در قمار عشق می بازند. اما تماشای بلند شدن آنها دیدنی است. این فیلم با یادآوری روابط و ارتباطات انسانی در ذهن تماشاگر می ماند. درنتیجه به خاطرات عاشقانه خود در گذشته فکر کرده و خود را سرزنش خواهید کرد. هر صحنه شما را به هنگ کنگ نزدیک تر می کند. باورکردنش دشوار است که یک فیلمنامه ساده تا این اندازه تاثیرگذار باشد.

همچنین بخوانید: برترین فیلم‌های ترسناک سینمای ژاپن


8. گمشده در ترجمه – Lost in Translation

یک فیلم با اجرای زیبا و دیدنی اسکارلت جوهانسون که اشک شما را در می آورد. در حقیقت اجرای او آنقدر دیدنی و بی نقص است که تمام احساسات و ناراحتی های شخصیت او را درک می کنید. یک فیلم دیدنی که تنهایی را به بهتری شکل ممکن نشان داده و به دل بیننده می نشیند. تنهایی آنقدر دشوار و کشنده است که انسان های تنها را به سمت هم می کشاند تا بیشتر در این ورطه غرق شوند. این تنهایی و ناامیدی با دوستی میان تئودور و امی در “او” و شارلوت و باب هریس در “گمشده در ترجمه” به خوبی نمایش داده می شود. اسکارلت جوهانسون بازی خیره کننده ای ارائه می دهد، حتی اگرچه مانند “او” فقط صداپیشگی ندارد. اگر فیلم “او” را دوست داشتید قطعا از این فیلم هم خوشتان می آید.

همچنین بخوانید: اگر فیلم پرستیژ (The Prestige) را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


7. پترسون – Paterson

یک فیلم زیبا و دیدنی درباره شعر و تمام زیبایی های نشات گرفته از آن. روزمره گرچه یک واژه ساده است اما زیبایی های جهان را نشان می دهد. تکرار به هنر تبدیل می شود. تمام شب های تکراری می تواند یک شب زیبا باشد. پترسون، یک راننده اتوبوس با بازی ادم درایور، زندگی معمولی داشته و با جمع کردن کلمات و اشعار دنیای خود را می سازد. بوسه ها، پیاده روی با حیوان خانگی اش و آبجو نوشیدن به تنهایی زندگی او را تشکیل می دهد. جیم جارموش بیننده را طلسم می کند و با نمایش اشعار و روزمرگی جادوی زندگی را به نمایش می گذارد. این فیلم هم مانند او به فیلمنامه جادویی یا صحنه های عجیب تکیه نمی کند، بلکه جاری است. به جای تصویر از رنگ و به جای احساسات از شعر استفاده می کند. فیلم پترسون انعکاس خود پترسون است. پترسون در هیاهوی زندگی مدرن گوشه ای نشسته و با عشق به همه چیز خیره می شود.

همچنین بخوانید: معرفی 15 فیلم تماشایی که ذهن بیننده را به بازی میگیرند


6. درخشش ابدی یک ذهن پاک – Eternal Sunshine of the Spotless Mind

فیلم هایی که پرسش های وجودی را در ذهن تان ایجاد می کنند فراموش نشدنی هستند. مخصوصا اگر اشک تان را هم دربیاورند. بدون شک “درخشش ابدی یک ذهن پاک” چنین فیلمی است. جدایی یکی از جنبه های عشق است که در فیلم های مختلف دیده می شود. این فیلم هم آن را نشان می دهد و البته به طرز دردناکی جدایی را به نمایش می گذارد. آنقدر جذب این فیلم می شوید که این درد برایتان شیرین جلوه می کند. این بار درد خودتان نیست، بلکه درد شخصیت داستان است. چگونه ممکن است چارلی کافمن چنین داستانی را نوشته و یک عاشق را به پاک کردن حافظه اش مجبور کند؟ در این صورت وجود معشوق در عاشق پاک می شود و درد آن به جا می ماند. پس از دیدن این فیلم سوالات فلسفی به ذهن تان خطور می کند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) را دوست دارید این 10 فیلم را تماشا کنید


5. دفترچه امیدبخش – Silver Linings Playbook

یک فیلم اقتباسی از یک رمان که باعث شد جنیفر لارنس دومین جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را دریافت کند. این فیلم به دلیل نمایش پیچیدگی روابط انسانی در این لیست جای گرفت. دو انسان درهم شکسته به یک زوج کامل تبدیل می شوند. افرادی با فروپاشی روانی هم هنوز می توانند دوست بدارند و عاشق شوند و همین زندگی آنان را جاری می کند. به دنبال هر ابر باران شکل می گیرد. حتی افراد بیچاره هم می توانند به عشق دست یابند و این فیلم این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

همچنین بخوانید: معرفی فیلم های رو به اکران جنیفر لارنس در آینده نزدیک


4. فردا در هنگ کنگ – Already Tomorrow in Hong Kong

اگر از فیلم های عاشقانه که دو نفر در پهنای شب یک شهر شلوغ و پر از آسمان خراش به یکدیگر برمی خورند، خوشتان می آید این فیلم را تماشا کنید. برای خود قهوه ای حاضر کرده، سگ تان را نوازش کرده و خودتان را آماده کنید. زیرا این فیلم حال و هوای جدیدی را در شما برمی انگیزد. این فیلم هم مانند “او” شما را تحت تاثیر قرار داده و دوست دارید مانند شخصیت های داستان در شهر پرهیاهو به عشق بربخورید.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های کره ای که در سال 2018 اکران شدند


3. اکس مشینا – Ex Machina

کامپیوترها و انسان ها! چرا چنین موضوع در میان ژانر کلاسیک عاشقانه راه یافته است؟ گرچه این موضوع رخ نداده و در آینده نزدیک هم رخ نمی دهد پس چرا نویسنده ها و فیلمسازان چنین موضوعی را دوست دارند؟ همه ما جنبه غم انگیز عشق را دوست داریم و گاهی اوقات در سینما همه چیز خوب پیش نمی رود. البته زندگی همین است. از سوی دیگر این ژانر عناصر فانتزی را به خود اضافه می کند. در هر صورت اکس مشینا یک فیلم زیباست که به فیلم “او” نزدیک بوده و البته ربات جذاب تری دارد. شخصیت های جذاب این فیلم را دیدنی می کند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم کد منبع (Source Code) را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


2. زندگی ادل – Blue is the Warmest Color

یک فیلم که عشق را به ساده ترین شکل ممکن نشان می دهد که به جای استفاده از بازیگران زیبا، دیالوگ های تکراری و صحنه های خنده دار و حتی مشکلات همجنسگرایان، تنش های درونی آنها را نشان می دهد. عنوان جذاب داستان گویای حقیقت فیلم است. این فیلم سه ساعته بسیار جذاب و دیدنی است.

همچنین بخوانید: 15 فیلم زیبا که بیانگر لطافت و زیبایی زنان هستند


1. در حال و هوای عشق – In the Mood For Love

دومین فیلم ونگ کار وای در این لیست که با نمایش عشق ممنوع میان یک زوج به یک اثر فراموش نشدنی تبدیل می شود. یک فیلم با جلوه های بصری زیبا و درباره داستان غم انگیز زن و مردی که همسران شان به آنها خیانت می کنند. این دو هم عاشق هم می شوند و در تنش میان شبیه نشدن به همسران شان و خواستن یکدیگر گیر کرده اند. یکی از بهترین داستان های عاشقانه سینما که به زیبایی به تصویر کشیده شده است. هر صحنه آنقدر کامل است که بیننده را خیره می کند. اجرای بازیگران بر زیبایی داستان می افزاید. فیلم دیالوگ های اندکی دارد. صدا، حرکت و ضبط دوربین و حتی میزان نور این اثر از ونگ کار وای را به یک اثر دیدنی تبدیل خواهد کرد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های سینمایی کره ای رمانتیک که باید ببینید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم