معرفی 12 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “کد منبع” (Source Code)

هفت سال پیش یک تریلر علمی تخیلی به نام کد منبع با بازی جیک جیلنهال اکران شد. داستان درباره یک خلبان ارتش بود که در جسم فرد دیگری گیر افتاد. کد منبع در 8 دقیقه پایانی زندگی اش او را در جسم فردی دیگری قرار داده است. سپس در جریان هایی ملحق می شود که باید بمب گذار قطار شیکاگو را پیدا کند. یک فیلم جذاب و دیدنی با عناصر علمی تخیلی، سفر در زمان و عناصر ابرقهرمانی.

هرازگاهی فیلم هایی اکران می شوند که دوست داریم آن را بارها و بارها تماشا کنیم. کد منبع چنین فیلمی است. به همین دلیل در اینجا می خواهیم فیلم های مشابه را معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


12. مسافر همیشگی – The Commuter – 2017

مایکل شغلش را از دست داده و در شرایط سختی به سر می برد. او دراین باره به کسی چیزی نگفته. یک بار که در مسیر است، یک زن جذاب به او نزدیک شده و از او می خواهد در ازای پنهان نگه داشتن هویت یک مسافر مبلغ زیادی پول دریافت کند. سپس مایکل متوجه می شود در یک توطئه خطرناک گیر افتاده است. در این فیلم از ژاومه کویت-سرا لیام نیسون در سن 55 سالگی در نقش یک بازیگر اکشن حضور می یابد. او در چهارمین همکاری خود با این کارگردان یک تریلر جذاب و دیدنی را تولید کرده است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم پرستیژ (The Prestige) را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


11. جایی در زمان – Somewhere in Time – 1971

یک مرد شیفته تصویر بازیگری از سال 1971 شده و به همین دلیل به آن دوره رفته و زن را عاشق خود می کند. اما مدیر برنامه زن این رابطه را برای شهرت او مناسب نمی داند. یک داستان زیبا، جذاب و عاشقانه با عناصر علمی تخیلی از جین‌نات وارک با بازی کریستوفر ریو، جین سیمور و کریستوفر پلامر.

همچنین بخوانید: اگر فیلم گلادیاتور (Gladiator) را دوست دارید این 10 فیلم تاریخی را تماشا کنید


10. آغازگر – Primer – 2004

یک تریلر علمی تخیلی که در آمریکا به یک اثر کلاسیک تبدیل شده است. چهار مرد یک ماشین زمان اختراع می کنند اما با آزمایش آن به عواقب دستگاه پی می برند. دیالوگ ها به گونه ای گفته می شود که به سختی به آن پی می بریم و رازآلود بودن داستان را افزایش می دهد. این فیلم شین کاروث بسیار جذاب و دیدنی است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم یادگاری (Memento) را دوست دارید این 14 فیلم را تماشا کنید


9. دیوان محاسبات – Adjustment Bureau – 2011

دیوید، مردی که در آستانه پیروزی در کنگره آمریکاست عاشق الیس می شود. سپس متوجه می شود یک هوش مصنوعی تمام وقایع زندگی او را برنامه ریزی می کند. فقط عاشق شدن طبق برنامه پیش نرفته. بنابراین برای داشتن زندگی عادی با این سیستم مبارزه می کند. مت دمون و امیلی بلانت نقش های اصلی را به عهده دارند. مضامین تسلط، اراده و تقدیر یک اثر علمی تخیلی از جرج نولفی را دیدنی می کند.

همچنین بخوانید: معرفی 25 فیلم با پیچیده ترین پایان بندی ها در تاریخ سینما


8. دانی دارکو – Donnie Darko – 2001

یک فیلم دیگر با حضور جیک جیلنهال که به عنوان یک فیلم ویدیویی به یکی از برترین آثار تاریخ سینما تبدیل شد. دانی، یک نوجوان عجیب، با صدای مردی در قالب یک خرگوش عظیم دوست می شود. او درباره روز پایان جهان با دانی صحبت می کند. به تدریج رفتار او عوض شده و براساس تصوراتش به اعمالی دست میزند. این فیلم به کارگردانی ریچارد کلی صحنه های جالب و ترسناک پدید می آورد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جیک جیلنهال که نباید از دست بدهید


7. لبه فردا – Edge of Tomorrow – 2014

تام کروز هنوز هم فیلم های اکشن را تسخیر می کند. امیلی بلانت نقش مقابل او را ایفا کرده و در کنار هم یک کلاسیک علمی تخیلی بیگانه خلق می کنند که بدیع و دیدنی است. ویلیام کیج در یک نبرد کشته شده اما در یک حلقه زمانی بیدار می شود. او با کمک ریتا وراتاسکی مهارت های مبارزه را تقویت کرده و با متجاوزین مبارزه می کند. این فیلم اکشن به کارگردانی داگ لیمان هم توجه طرفداران را جلب کرد و هم منتقدین را.

همچنین بخوانید: معرفی تمام فیلم های تام کروز از بدترین تا بهترین، 42 اثر سینمایی پرخرج


6. 12 میمون – Monkeys – 1995

در سال 1996 ارتش دوازده میمون بشریت را از کره زمین پاک می کنند. بازماندگان در زیر زمین شرایط دشواری دارند. یکی از آنها از سال 2035 بازگشته تا درمان را در اختیار دانشمندان قرار دهد. او باید به سال ها و مکان های مختلف برود. یک فیلم زیبا درباره سفر در زمان و نشان دادن شرایط مختلف. تری گیلیام فیلم را ساخته و بروس ویلیس و برد پیت یک داستان سرد و تاریک را خلق کرده اند.

همچنین بخوانید: 15 فیلم برتر برد پیت که استعداد بازیگری او را ثابت کردند


5. موشکی – La Jetee – 1962

این فیلم فرانسوی پساجنگ مادر فیلم های سفر در زمان است. این داستان که از اروپای پساجنگ تاثیر گرفته و فرانسه را در پس ترس از آخرالزمان جنگ جهانی سوم نشان می دهد. یک زندانی در زمان سفر کرده و برای یافتن راه حل به گذشته، حال و آینده سفر می کند. او با از اسارت و مرگ در زمان حال بگریزد. کریس میکر کارگردانی این سریال را برعهده داشت.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های کری گرانت که دوستداران سینمای کلاسیک نباید از دست بدهند


4. لوپر – Looper – 2012

یک فیلم علمی تخیلی سفر در زمان به نویسندگی و کارگردانی رایان جانسون که تمام کلیشه ها را برهم میزند. فیلم سال های 2074 و 2044 را نشان می دهد که سفر در زمان غیرقانونی است اما مجرمین برای رهایی از شر دشمنان از آن استفاده می کنند. یک مرد تیرانداز به نام لوپر باید در زمان سفر کرده و با کشتن یک مجرم حلقه را ببندد. این فیلم با بازی جوزف گوردون-لویت، بروس ویلیس و امیلی بلانت، یکی از دیدنی ترین فیلم های پیچیده است.

همچنین بخوانید: معرفی 22 فیلم برتر درباره سفر در زمان که باید ببینید


3. تقدیر – Predestination – 2014

داستان یک مامور مخفی که برای پیشگیری از جرایم در زمان سفر می کند. در آخرین سفر خود باید مجرمی را پیدا کند که مدت ها به دنبال او بود. این فیلم به کارگردانی مایکل و پیتر اسپیرگ عناصر کارآگاهی و علمی تخیلی را باهم می آمزد. داستان آنقدر پیچیده است که باید فیلم را چندین بار تماشا کنید.

همچنین بخوانید: لیست بهترین ضد قهرمان های تاریخ سینما


2. اکس ماشینا – Ex Machina – 2014

یک تریلر علمی تخیلی به نویسندگی و کارگردانی الکس گارلند که جایزه اسکار بهترین بازیگر را برای آلیشیا ویکاندر به ارمغان آورد. او نقش یک ربات را ایفا کرد که یک برنامه نویس (دامنل گلیسون) با هوش مصنوعی او را کنترل کرده و ویژگی های انسانی را در اختیارش قرار می دهد. این اثر سینمایی با استقبال منتقدین مواجه شد.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابرقهرمانی که در سال 2019 منتظر اکران شان هستیم


1. نابودگر – The Terminator – 1984

این فیلم از جیمز کامرون به معرفی نیاز ندارد. نابودگر یک مزدور سایبورگ است که از سال 2029 به سال 1984 می آید تا زنی به نام سارا کانر را به قتل برساند. پسر سارا در آینده با هوش مصنوعی مبارزه کرده و یک هولوکاست هسته ای را آغاز می کند. کایل ریوز، یک سرباز انسانی از سال 2029 به عقب می آید تا سارا را نجات دهد. این اثر کلاسیک بسیار پرفروش بود. در حقیقت آرنولد شوارتزنگر باعث شهرت این اثر شد. او در نقش منفی یک مزدور ظاهر شد که در تاریخ به عقب بازمی گردد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر آرنولد شوارتزنگر که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم