معرفی 12 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “پرستیژ” (The Prestige)

بسیاری معتقدند که “پرستیژ” برترین فیلم کریستوفر نولان است. این فیلم نه تنها درباره جادو بلکه درباره زوایای تاریک یک مرد پررمزوراز است. این فیلم با حضور کریستین بیل، هیو جکمن، سر مایکل کین و اسکارلت جوهانسون، به یک اثر کلاسیک تبدیل شد و نولان جادوگر توانست یک موضوع ساده را به یک داستان مهیج تبدیل کند. در اینجا می خواهیم فیلم های مشابه “پرستیژ” را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


12. هدیه – The Gift – 2015

سایمون و رابین زوجی هستند که به خاطر شغل جدید سایمون از شیکاگو به لس آنجلس می روند. در آنجا با گوردو، همکلاسی دبیرستان سایمون آشنا می شوند. گوردو برای راحتی آنها هدایایی آورده و آنها را به خانه خود دعوت می کند. یک روز سایمون پس از گم شدن سگشان به رفتارهای گوردو مشکوک می شود، اما رابین به او اعتراض کرده و او معذرت خواهی می کند. سپس رابین متوجه می شود سایمون در مدرسه گوردو را کتک می زد و تعجب می کند. در این شرایط سایمون از کار بیکار شده و گوردو در زمان بیهوشی رابین از او فیلم گرفته و سایمون را به این فکر می اندازد که شاید نوزاد به خودش تعلق ندارد. یک تریلر با اجراهای زیبا که یکی از بهترین فیلم های این لیست است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم میان ستاره ای (Interstellar) را دوست دارید این 7 فیلم را تماشا کنید


11. دعوت – The Invitation – 2015

گاهی اوقات با دیدن این فیلم درباره داستان و منطق اعمال شخصیت های اصلی و واکنش های آنها در رابطه با داستان فکر می کنید. با این حال حتی وجود حفره ها و ریتم کند داستان هم با وجود هیجان فیلم شما را با خود همراه می کند. عجیب است که بخواهید داستان فریب و جادو را 100 دقیقه تحمل کنید. ویل و دوست دخترش برای شام به خانه هالیوودی همسر پیشینش می روند. همسر جدید آن زن، دوستان قدیمی و رازهای مخفی این مهمانی را به هم میریزند. یک داستان هوشمندانه، تاثیرگذار و دیدنی.

همچنین بخوانید: اگر فیلم سیکاریو (Sicario) را دوست دارید این 15 فیلم را تماشا کنید


10. جهش ایمان – Leap of Faith – 1992

یک درمانگر که شعبده باز هم است اتوبوسش در یک شهر کوچک خراب شده و در آنجا گیر می کند. او که متوجه می شود مردم شهر بسیار ساده هستند به همراه اطرافیانش گروهی تشکیل می دهد تا مردم شهر را فریب دهد. اما با رخ دادن معجزه های حقیقی داستان به شکل دیگری پیش می رود. استیو مارتین و لیام نیسون مرز میان ایمان و فریب خوردن را نشان می دهند. این فیلم جالب و سرگرم کننده نشان می دهد که هر گناهکار می تواند قدیس خود باشد.

همچنین بخوانید: اگر فیلم برو بیرون (Get Out) را دوست دارید این 14 فیلم را تماشا کنید


9. اکنون مرا میبینی – Now You See Me – 2013

“نزدیک تر ببین، چون هرچه از فاصله نزدیکتری نگاه کنی، کمتر میبینی!!” این مسئله برای تماشاگر بسیار سرگرم کننده است. چهار شعبده باز که خود را هورسمن می نامند، درحال اجرای نمایش در وگاس از یک بانک سرقت می کنند و اف بی آی به نقشه آنها پی می برد. در این بین یک شعبده باز دیگر که در این ترفندها مهارت دارد هم به نقشه آنها پی می برد. بقیه داستان موش و گربه بازی بین شعبده بازها و بازرسان است. با وجود نقص های داستان و روایت، این فیلم سرگرم کننده یکی از بهترین آثار سال 2013 بود.

همچنین بخوانید: اگر فیلم اکنون مرا میبینی را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


8. جادوی عملی – Practical Magic – 1998

یک خانواده جادوگر به طلسمی دچار شده اند که نمی توانند عاشق شوند زیرا معشوقه هایشان کشته خواهند شد. دو خواهر، با بازی ساندرا بولاک و نیکول کیدمن، با قدرت های جادویی خود در برابر این طلسم مبارزه می کنند. با اینکه فیلم به دلایلی مانند کارگردانی و نویسندگی ضعیف با استقبال مواجه نشد اما به دلیل اجرا و داستان های جذاب بسیار دیدنی شده است.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های ترسناک که در سال 2018 اکران شدند


7. هودینی – Houdini – 1953

هودینی اصطلاحی است که به تجربه ناپدید شدن ناگهانی از یک صحنه می پردازد. این اصطلاح براساس نام هری هودینی که از صحنه های اجرای خود غیب می شد، انتخاب شد. این فیلم سال 1953 داستان زندگی او را نشان می دهد. تونی کرتیس نقش این فرد را ایفا کرده و به خوبی توانسته پیچیدگی های این شخصیت و روابط دشوار او را نشان دهد.

همچنین بخوانید: معرفی 20 فیلم ترسناک مورد انتظار که در آینده نزدیک اکران خواهند شد


6. دکتر استرنج – Doctor Strange – 2016

دکتر استرنج به دنیای ابرقهرمان ها وارد می شود. یکی از فیلم های دنیای مارول با حضور بندیکت کامبربچ در نقش دکتر استرنج، جراحی که در تصادف دست های خود را از دست داده است و برای درمان خود به کامار-تاج می رود. در آنجا جادوگری جادوی سیاه را به او آموزش داده و درهای جدید دانش را به روی او می گشاید. این فیلم برخلاف کامیک های دیگری مانند “ثور: رگنراک” (Thor – Ragnarok) و “جنگ های بی نهایت” (Infinity Wars) بیشتر به قدرت های این شخصیت می پردازد. این فیلم به دلیل داستان و جلوه های ویژه جذابیت دارد.

همچنین بخوانید: اگر فیلم انجمن شاعران مرده (Dead Poets Society) را دوست دارید این 10 فیلم را تماشا کنید


5. شرلوک هولمز – Sherlock Holmes – 2009

داستانی براساس کتاب های معروف سر آرتور کونان دویل با حضور درخشان رابرت داونی جونیور که در نقش یک کاراگاه و با نبوغ خود تمام پرونده های ممکن را حل می کند. اما زمانی که لرد بلکوود که در جادوی سیاه مهارت دارد از مرگ برخواسته و مخالفانش را به قتل می رساند، شرلوک هولمز با حقایقی مواجه می شود که قادر به توضیح شان نیست. جسی آیزنبرگ، دیو فرانکو و مارک روفالو از جمله بازیگران این فیلم هستند.

همچنین بخوانید: 20 فیلم کارآگاهی و رمزآلود برتر در تاریخ سینما


4. جادوگر – The Magician – 1958

یک جادوگر گردشگر به همراه گروهش به شهری وارد شده و رهبران آن شهر از جمله پلیس و وزیر بهداشتش اعمال آنها را زیرسوال می برد. آنها برای اثبات خود یک نمایش خصوصی ارائه می دهند. وقایع بعدی بسیار پیچیده و باورنکردنی است. این فیلم به کارگردانی اینگمار برگمن به تاریک ترین قلمرو ممکن پرداخته و این سوال را می پرسد: آیا علم برای همه چیز توضیحی ارائه می دهد یا واقعا خدا وجود دارد؟

همچنین بخوانید: معرفی 20 فیلم برتر سینما که ذهن بیننده را به چالش می کشند


3. هری پاتر و زندانی آزکابان – Harry Potter and the Prisoner of Azkaban – 2004

دنیای جادویی هری پاتر و ماجراجویی هایش در مبارزه با لرد ولدمورت در تاریخ سینما ژانر خود را خواهد داشت. با این حال اگر بخواهیم بهترین فیلم آن را انتخاب کنیم قطعا این فیلم خواهد بود. در سومین سری هری پاتر او باید درباره مرگ والدین و خیانت آنها که به مرگشان منجر شد، پاسخ سوالات خود را بیابد. این فیلم که از فیلم های پیشین تاریک تر و پیچیده تر بود، از لحاظ بصری دیدنی بوده و یکی از برترین آثار آلفونسو کوارون می باشد.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم های هری پاتر علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


2. شهر اشباح – Spirited Away – 2001

هنگامی که یک خانواده سه نفره تصمیم می گیرند به دنیای اشباح وارد شوند همه چیز بد پیش می رود. مادر و پدر به خوک تبدیل شده و دخترشان در دنیای جادویی جادوگران تنها می ماند. این فیلم مانند آلیس در سرزمین عجایب و جادوگر شهر اوز به مضامین طمع انسانی پرداخته و آن را با عشق پیوند میزنند. این انیمه زیبا به کارگردانی هایائو میازاکی و تولید دیزنی در سراسر جهان با تحسین مواجه شد و جایزه بهترین انیمیشن را دریافت کرد.

همچنین بخوانید: اگر به انیمه انیمه شهر اشباح (Spirited away) علاقه دارید این 10 فیلم را از دست ندهید


1. شعبده باز – The Illusionist – 2006

یک داستان سرگرم کننده که با عناصر سیاست و جادو مضامین خود را به نمایش می گذارد. آیزنهایم شعبده باز یک شخصیت عجیب با یک باور عجیب است. او باید با تنها سلاح خود، جادو، با یک پادشاه فاسد مبارزه کند. ادوارد  نورتون برای این فیلم  تلاش خود را کرده و داستان مردی را نشان می دهد که محبوبه خود را مرده میبیند. البته بهتر است خودتان این فیلم را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: برترین فیلم‌های قرن بیستم در مورد جادو و تردستی


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم