3 نشانه پایان یک رابطه

در ابتدای هر رابطه افراد در آسمان سیر می‌کنند و هیجان‌زده هستند؛ دائم به آرزوها و رؤیاهایشان فکر می‌کنند و اوقات خوشی دارند. اما پس از مدتی که شور و اشتیاق اولیه فروکش کرد، به این فکر می‌کنند که آیا می‌توانند در بلندمدت کنار هم بمانند؟ آیا تابه‌حال با افرادی مواجه شده‌اید که از رابطه خود راضی نیستند و عذاب می‌کشند؟ آیا به این فکر کرده‌اید چرا به رابطه پایان نمی‌دهند؟ گاهی اوقات افراد در یک رابطه خوشحال نیستند اما نمی‌خواهند باور کنند که همه چیز تمام‌شده است. در اینجا 3 نشانه پایان یک رابطه را خواهیم دید.

1. دیگر از رابطه لذت نمی‌برید بلکه از روی وظیفه به رابطه خود ادامه می‌دهید

گاهی اوقات دلیل ماندن شما در یک رابطه این دلایل هستند: فرزند، امنیت مالی و احساس گناه. به این سؤال ساده پاسخ دهید: آیا از مصاحبت با شریک خود لذت می‌برید و دلیل ماندنتان با او چیست؟ اگر نمی‌توانید به این سؤال پاسخ دهید و یا دلیل تا چیزی به‌جز عشق است، در آن صورت باید یکدیگر را ترک کنید. به یاد داشته باشید این تنها شما نیستید که از این رابطه لذت نمی‌برد بلکه شریکتان هم همین حس را دارد.

2. احساس می‌کنید چیزی که اکنون دارید از هیچی بهتر است

این رابطه بر پایه عشق نیست بلکه بر پایه ترس است. اگر چنین است پس شما از تنهایی می‌ترسید. اگر نمی‌توانید با خودتان تنها بمانید پس نمی‌توانید در یک رابطه قرار بگیرید. به‌جای اینکه از این تنهایی بترسید، از فرصت پیش‌آمده استقبال کرده و در تنهایی خودتان را پیدا کنید. اگر ترجیح می‌دهید در یک رابطه منفی بمانید و احساس بیچارگی کنید، پس این مشکل و احساس بد از خودتان است.

3. به‌جای شکر گذار بودن بیشتر اوقات در حال گلایه هستید

اگر این‌چنین است پس شما به‌جای پیشرفت در حال درجا زدن هستید. این حال نشانه این نیست که شریکتان انسان خوبی نیست و یا برای رشد رابطه تلاشی نکرده است؛ همچنین به این معنا نیست که بین شما دیگر عشقی وجود ندارد. همه ما باهم فرق داریم و با هر فرد جدیدی که آشنا می‌شویم امیدواریم که او نیمه گمشده‌مان باشد. بنابراین احساس بدی است که حس کنیم هنوز نیمه گمشده‌مان را نیافته‌ایم. اگر حس می‌کنید فرد مقابل نیمه گمشده‌تان نیست، به‌احتمال‌زیاد او هم همین حس را نسبت به شما دارد، بنابراین بهتر است رابطه را تمام کنید.

هیچ‌وقت یک رابطه شکست‌خورده را به معنای تلف کردن وقت برداشت نکنید. هر فرد جدید، هر رابطه جدید و هر شکست به ما چیزهای زیادی یاد می‌دهد و باعث می‌شود خود را بشناسیم. بنابراین سعی کنید از تجربه قبل درسی یاد بگیرید، حتی اگر آن تجربه، تجربه تلخی بوده است. زندگی تجربه کردن است و طول می‌کشد تا یاد بگیریم در رابطه بودن یعنی چه. بنابراین اگر حس می‌کنید خوشحال نیستید بهتر است به رابطه پایان دهید زیرا شما لایق این هستید که در یک رابطه موفق باشید. از تغییر نترسید و مطمئن باشید که روزی فرد ایدئال خود را می‌یابید.

دیدگاه‌ها

بستن فرم