معرفی 15 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “پنجاه طیف خاکستری” (Fifty Shades of Grey)

فیلم هایی مانند پنجاه طیف خاکستری همیشه تولید نمی شوند. اگر هم تولید شوند چندان دیدنی نیستند. حتی “پنجاه طیف خاکستری” را هم نمی توان یک اثر سینمایی خوب دانستد. ما از فیلم هایی با مضامین سادیستی و مازوخیستی صحبت می کنیم نه رابطه جنسی. اگر طرفدار اینگونه فیلم ها هستید در اینجا یک لیست را برایتان آماده کرده ایم. این فیلم ها شبیه فیلم “پنجاه طیف خاکستری” هستند. با پروشات همراه باشید.


15. رویاپردازان – The Dreamers – 2003

فیلم های برناردو برتولوچی به دلیل صحنه های رابطه جنسی پرشور شهرت دارند. فیلم “آخرین تانگو در پاریس” (Last Tango in Paris) با وجود بحث های پیرامونش هنوز یک اثر دیدنی است. گرچه “رویاپردازان” بهترین اثر او نیست اما صحنه های رابطه جنسی اش دیدنی هستند. اوا گرین جذاب بوده و یکی از بهترین اجراهای خود را ارائه می دهد و در ایجاد فضای پرشور فیلم موفق است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های تاریخ سینما که تنها در یک اتاق فیلم برداری شده اند


14. غریزه اصلی – Basic Instinct – 1992

در این فیلم تریلر اروتیک از پل ورهوفن شارون استون نقش یک روانی را ایفا می کند که مردان را فریفته و سپس آنها را به قتل می رساند. کاریزمای شارون توانسته صحنه های جنسی پرشور و اروتیک خلق کند. ارتباط دیدنی او با مایکل داگلاس در این صحنه ها توانسته یک اثر زیبا خلق نماید.

همچنین بخوانید: 15 فیلم زیبا که بیانگر لطافت و زیبایی زنان هستند


13. شرم – Shame – 2011

یک فیلم موفق به کارگردانی استیون مک کوئین (12 سال بردگی (12 Years a Slave)) درباره یک شخص تنها و معتاد به رابطه جنسی که با ورود خواهرش زندگی او دگرگون می شود. یک فیلم جسورانه که اهمیت رویارویی با نقطه ضعف و شرارت های درونی را نشان خواهد داد. گرچه این اثر را یکی از برترین آثار مک کوئین و اجراهای فاسبندر می دانند اما با با واکنش های خوبی مواجه نشد. صحنه های رابطه جنسی و عطش جنسی این فیلم مشهور هستند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم هایی خارجی که در فضای قرون وسطی ساخته شده اند


12. بی وفا – Unfaithful – 2002

شاید این فیلم بهترین فیلم ممکن نباشد اما صحنه های رابطه جنسی آن دیدنی است. سبک کارگردانی آدریان لین دیدنی اما نویسندگی فیلم ضعیف است و بر آن تاثیر گذاشت. صحنه های حسی و تاثیرگذار فیلم تا مدت ها فراموش نمی شود. بخشی از فیلم مدیون اجرای آنتونیو باندراس و دایان لین است. اجرای لین دیدنی بوده و در خلق صحنه های جذاب فیلم تاثیرگذار بود.

همچنین بخوانید: لیست 50تایی از فیلم هایی که میتوانید بارها و بارها تماشا کنید و دوباره لذت ببرید


11. گناه اصلی – Original Sin – 2001

یک فیلم تریلر اروتیک به کارگردانی مایکل کریستوفر و اجرای آنجلینا جولی که به دلیل جذابیت خود صحنه های زیبایی را خلق کرده است. جولی با چشمان گیرا و جذابیت خود فیلم را به سطح جدیدی رسانده است. صحنه های رابطه جنسی این فیلم برخلاف فیلم “پنجاه طیف خاکستری” بسیار واقعی به نظر می رسند نه مصنوعی.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های سینمای اروپا در قرن 21 شاهکارهایی برای فیلم بازها


10. یک شیوه خطرناک – A Dangerous Method – 2011

داستان واقعی کارل یونگ و سابرینا اسپیلرین. سابرینا به دلیل دوران کودکی دشوار و پدرش به مشکلات روانی دچار بود. یونگ با تکنیک های تعبیر خواب می خواهد به او کمک کند. با این حال پس از مدتی ارتباط آن دو آغاز می شود. این فیلم با اجرای زیبای مایکل فاسبندر، کیرا نایتلی و ویگو مورتنسن دیدنی است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم گرگ و میش (Twilight) را دوست دارید این 15 فیلم را تماشا کنید


9. تصادف – Crash – 1996

دیوید کراننبرگ همیشه یک فیلمساز بحث برانگیز بوده است. فیلم های او ترس های ناشی از تغییر شکل بدن و بیماری را در انسان نشان می دهند و بسیار خوش ساخت هستند. “تصادف” یکی از بحث برانگیزترین و در عین حال بهترین آثار اوست. داستان درباره گروهی از افراد است که با تصادف خودروها از نظر جنسی تحریک می شوند. جیمز و کاترین، با بازی جیمز اسپیدر و دبورا کارا آنگر زن و شوهر هستند اما گویا از رابطه جنسی با هم لذت نمی برند، اما با توضیح جزئیات روابط دیگرشان به هم لذت می برند. جیمز اولین بار با تصادف خودرواش و کشته شدن مرد مسافرش از نظر جنسی تحریک می شود. در این میان با دیدن زن آن مرد که وحشت کرده نیز لذت می برد.

همچنین بخوانید: لیست غم انگیزترین فیلم هایی که در سال 2018 اکران شدند


8. اشک‌های تلخ پترا فون کانت – The Bitter Tears of Petra von Kant – 1972

یک ملودرام زیبا از رینر ورنر فاسبیندر درباره دو زن و یک طراح که در یک مثلث عشقی قرار گرفته اند. پترا فون کانت اغلب اوقات تمایلات سادیسمی خود را بر مارلن خالی می کند. با آشنایی پترا با زن دیگری به نام کارین همه چیز گره می خورد. بنابراین این سه زن وارد ارتباط پیچیده ای می شوند و شاهد این پیچیدگی هستیم. اجرای زیبای ماگیت کارستنسن و اریم هرمان کارگردانی فاسبیندر را تکمیل می کند.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم هایی که در سال 2018 اکران شدند کدام ها هستند؟


7. زیبای روز – Belle de Jour – 1967

بدون شک لوئیس بونوئل یکی از بهترین کارگردان های سینما بود و با ترکیب سورئالیسم، کمدی، رمانتیسیزم و درام بهترین آثار سینما را خلق کرد. زیبای روز یکی از بهترین آثار اوست و داستان زنی را نشان می دهد که از رابطه با همسرش هیچ لذتی نبرده و در غیبت همسرش به عنوان یک فاحشه اشرافی کار می کند. کاترین دنو در این نقش درخشیده و یکی از بهترین اجراهای تاریخ را ارائه می دهد. او توانست رفتارهای سادومازوخیستی شخصیتش را نشان دهد که به بروز مشکلات در همسرش دچار شد.

همچنین بخوانید: 13 فیلم زیبای تاریخ سینما با موضوع ریاضیات که از داستان های واقعی الهام گرفته اند


6. نه و نیم هفته – 9 1/2 Weeks – 1986

آدریان لین فیلم های اروتیک موفقی ساخته است و بدون شک این فیلم جسورانه ترین و بهترین درام اروتیک است. داستان درباره رابطه کارمند یک گالری در نیویورک و یک سهامدار وال استریت است. رابطه آنها پیچیده بوده و در رابطه جنسی احساسات شان به اوج می رسد. داستان به خوبی نوشته شده و اجرای بازیگران آنقدر دیدنی است که با آنها همزادپنداری می کنیم. یک داستان دردناک، تاریک و تراژیک که برخلاف آثار دیگر این ژانر بسیار تاثیرگذار است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر تاریخ درباره سوسیالیسم


5. در قلمرو احساسات – In the Realm of Senses – 1976

یکی از بحث برانگیزترین آثار هنری ساخته شده از ناگیسا اوشیما درباره زنی که در گذشته فاحشه بوده و اکنون با صاحب هتلی که در آن پیشخدمتی می کند رابطه جنسی دارد. آن ها فعالیت های جنسی شدید و مختلف مانند اختناق جنسی را تجربه می کنند و رابطه شان به دردناک ترین شکل ممکن به پایان می رسد. این فیلم بسیار شفاف بوده و صحنه هایی را به نمایش می گذارد که هنوز چالش برانگیز هستند.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر لهستانی در تاریخ فیلم سازی این کشور


4. ماه تلخ – Bitter Moon – 1992

یک تریلر رمانتیک اروتیک به کارگردانی رومن پولانسکی درباره زوجی که در سفر به استانبول با یک زن فرانسوی رو به رو می شوند. مرد، نیگل، همسر آن زن را میبیند که گویی یک مرد خسته است. او درباره رابطه با همسرش در گذشته صحبت می کرد که اغلب رفتارهای سادومازوخیستی و تماشاگری جنسی را انجام می دادند. این فیلم چندان موفق نبود و برترین اثر پولانسکی محسوب نمی شود اما یک اثر جسورانه است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم زیبا و دیدنی که تنها یک بازیگر دارند


3. قلم پرها – Quills – 2000

داستانی درباره زندگی نویسنده و سیاست مدار انقلابی مارکی دو ساد با بازی جفری راش در نقش اصلی، کیت وینسلت، واکین فینیکس و مایکل کین در نقش های فرعی، که صحنه های رابطه جنسی و مازوخیستی بسیار دارد. با این حال خود فیلم سازان تاکید کردند که این فیلم برداشت آزادانه از زندگی دو ساد است و بیشتر مضامین خشونت جنسی، مذهب، پورنوگرافی، هنر و سانسور را نشان می دهد. تلاش فیلیپ کافمن موفق بوده و توانست از ستاره هایش بهترین اجرا را دریافت کند.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر تاریخ سینما با موضوع کوری (نابینایی)


2. چشمان کاملا بسته – Eyes Wide Shut – 1999

بدون شک این فیلم پر از صحنه های اروتیک است و مضامین پیچیده و خیره کننده آن در هر لحظه بیننده را میخکوب می کنند. روایت رویاگونه آن با جلوه های بصری زیبا و اجرای دیدنی نیکول کیدمن و موسیقی لیگتی، توانسته بیننده را میخکوب کند و برای همیشه یکی از برترین فیلم های تاریخ سینما باشد.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر تاریخ سینما با موضوع قمار و کازینو


1. منشی – Secretary – 2002

یکی از جالب ترین و دیدنی ترین کمدی های رمانتیک درباره یک زن جوان و مشکل دار که عادت داشت به خودش آسیب برساند و پس از درمان شدن منشی یک وکیل است. روابط مازوخیستی میان آن دو همه چیز را پیچیده می کند. مگی جیلنهال اجرای زیبایی داشته و با جذابیت خود فیلم را به جلو می برد. این فیلم برخلاف فیلم های دیگر این لیست آزاردهنده نیست اما بسیار دیدنی و جالب است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر تاریخ سینما با محوریت جنگ ویتنام


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم