معرفی 12 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “۱۰ چیز تو که من ازشون بدم میاد” (10 Things I Hate About You)

10 چیز تو که من ازشون بدم میاد نسخه مدرن نمایش “رام کردن زن سرکش” است که ترجیح می دهد بمیرد اما با یک پسر نباشد. با این حال خواهرش بیانکا دوست دارد با جوی بیرون برود و تنها درصورتی که خواهرش با کسی قرار بگذارد می تواند بیرون برود. بنابراین تصمیم می گیرد کسی را به خواهرش معرفی کند. این فیلم کلاسیک از سال 1999 طرفداران بسیاری را به دست آورده است. پیچیدگی ها و موسیقی متن این فیلم دیدنی است. علاوه بر این جولیا استیلس، هیث لجر و جوزف گوردون-لویت اجرای خوبی داشتند. در اینجا می خواهیم 12 فیلم مشابه این فیلم را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


12. کایوتی زشت – Coyote Ugly – 2000

یک کمدی عاشقانه و جذاب درباره دختری در اوایل 20 سالگی به نام ویولت سنفورد که برای تبدیل شدن به یک ترانه نویس به نیویورک می رود. در آنجا باید به عنوان پیشخدمت بار کایوتی زشت کار کند. کارمندان زنان جذاب و زیبایی هستند که باید توجه مشتری ها را به خود جلب کنند. تمام شخصیت های داستان براساس داستان واقعی انتخاب شده اند. این فیلم جذاب با شخصیت های جالب و اجرای بی نظیر توجه تمام زنان سنین مختلف را جلب کرده است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم تروا (Troy) را دوست دارید این 9 فیلم را تماشا کنید


11. مرا دیوانه می‌ کنی – Drive Me Crazy – 1999

نیکول ماریس یک دانش آموز دبیرستانی محبوب است که پسر محبوبش عاشق دختری از مدرسه دیگر شده و یک ماه پیش از جشن مدرسه دنیا بر سرش خراب می شود. بنابراین نیکول برای تحریک برد با پسر همسایه چیس هموند ارتباطش را آغاز می کند. یک فیلم دیدنی و سرگرم کننده با بازیگران خبره و موسیقی متن شنیدنی. شخصیت ها هم جالب هستند و هم کمدی، بنابراین این اثر را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: اگر فیلم پلنگ سیاه (Black Panther) را دوست دارید این 10 فیلم را تماشا کنید


10. فراموشش کن – Get Over It – 2001

هنگامی که دوست دختر برک لندرز، ستاره محبوب بسکتبال دبیرستان او را رها می کند، برک حال و روز خوبی ندارد اما به کمک کلی، خواهر بهترین دوستش فلیکس، دوست دختر پیشین اش آلیسون را تا جشن موزیکال مدرسه تعقیب می کند. بنابراین یک مثلث عشقی شکل می گیرد که مانند نمایش “رؤیای شب نیمه تابستان” شکسپیر است. گرچه قسمت هایی از داستان کلیشه شده اما آهنگ های جالب بیننده را با خود همراه می کند. به طور کلی این فیلم زیبا بسیار دیدنی است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم گرگ و میش (Twilight) را دوست دارید این 15 فیلم را تماشا کنید


9. همه چیز اوست – She’s All That – 1999

شوخی یکی از پسرهای مدرسه درباره تبدیل کردن یک دختر زشت به ملکه جشن رقص این داستان را آغاز می کند. شاید داستان تکراری باشد اما فیلمنامه خنده دار است. اجرای فردی پرینز جونیور و ریچل لی نیز دیدنی است. آنها شخصیت و واکنش آنها را به خوبی نشان می دهند. یک فیلم نوجوانانه و رمانتیک زیبا و تاثیرگذار.

همچنین بخوانید: اگر فیلم رفقای خوب (Goodfellas) را دوست دارید این 10 فیلم را تماشا کنید


8. نمی توانم منتظر شوم – Can’t Hardly Wait – 1998

یک کمدی نوجوانانه درباره دانش آموزان مختلف و متفاوت در شب فارغ التحصیلی شان. 500 دانش آموز در این جشن شرکت دارند و در این میان یک پسر می خواهد توجه دختری که 2 سال عاشق اوست و به تازگی از دوست پسر جدا شده را جلب نماید. در این شب خوش گذرانی و لذت همراه این دانش آموزان هستیم. جنیفر لاو هویت، ایتان امبری، سث گرین و لورن آمبروز از بازیگران این فیلم هستند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم پیچ اشتباهی (Wrong Turn) را دوست دارید این 16 فیلم را تماشا کنید


7. رؤیای شب نیمه تابستان – A Midsummer Night’s Dream – 1999

این فیلم هم مانند فیلم “10 چیز تو که من ازشون بدم میاد” از کمدی شکسپیر به همین نام اقتباس شده است. داستان درباره دو زوج عاشق است که اشتباها در مقابل هم قرار گرفته اند و با تلاش پاک سرانجام در کنار زوج مناسب شان قرار خواهند گرفت. اجرای بازیگران خیره کننده است. میشل فایفر نقش تیتانیا را به زیبایی ایفا کرده و کوین کلاین در نقش نیک بوتام نیز دیدنی است. کالیستا فلوکهارت، کریستین بیل و دامینیک وست هم اجرای قابل قبولی دارند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم مزایای گوشه گیر بودن (The Perks of Being Wall Flower) را دوست دارید این 14 فیلم را تماشا کنید


6. جونو – Juno – 2007

جونو (الن پیج) یک دانش آموز دبیرستانی 16 ساله از مینه سوتا است که پس از رابطه با بهترین دوستش بلیکر (مایکل سرا) باردار شده و نمی داند چکار کند. این فیلم با اجراهای دیدنی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. نقش آفرینی الن پیج در نقش جونو بی نظیر بوده و نقش یک دختر آزاد را به خوبی ایفا کرده است. موسیقی متن آن هم شنیدنی است. یک فیلم دیدنی که شما را راضی و شاد نگه می دارد.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم بخت پریشان (The Fault In Our Stars) علاقه دارید این 10 فیلم را تماشا کنید


5. بی سرنخ – Clueless – 1995

امی هکرلینگ این فیلم را در سال 1995 نوشت و کارگردانی کرد. داستان دبیرستان، شهرت و مد که در این میان شر، دانش آموز دبیرستان بورلی هیلز، باید از موانع و مشکلات عبور کند. شاید رفتار رسمی او در ابتدا ظاهری به نظر برسد اما شوخ طبعی، جذابیت و هوش او را پنهان کرده و به روابطش در بین دوستان، خانواده و زندگی اجتماعی کمک می کند. فیلمنامه جالب و اجرای بازیگران این فیلم را به اثر کلاسیک دبیرستانی تبدیل کرد. آلیشیا سیلوراستون، پل راد و بریتانی مورفی برخی از بازیگران این فیلم هستند. “ّبی سرنخ” یکی از اصیل ترین فیلم های دبیرستانی دهه 90 است.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم لالالند علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


4. هرگز بوسیده نشده – Never Been Kissed – 1999

جوزی گلر (درو بریمور) دوست دارد خبرنگار شود و با ایجاد فرصتی برای خبرنگاری از یک دبیرستان موقعیت را از دست نمی دهد. او باید خود را دانش آموز جا بزند و با نزدیک شدن مهلت خبررسانی آنقدر وضعیت پیچیده می شود که باید شغلش را قربانی کند. بریمور در این نقش دیدنی است. شاید فیلم بهترین نباشد اما طرفداران فیلم های نوجوانانه از آن لذت میبرند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street) را دوست دارید این 15 فیلم را تماشا کنید


3. کلوپ صبحانه – The Breakfast Club – 1985

پنج دانش آموز که هیچ وجه اشتراکی ندارند باید شنبه را در کتابخانه با هم بگذرانند. یک مغز متفکر، یک ورزشکار، یک بی مصرف، یک پرنسس و یک مجرم. آنها در ساعت 7 صبح هیچ حرفی برای گفتن ندارند اما تا ساعت 4 بهترین دوستان هم شده اند. این فیلم جان هیوز فضا و جامعه دهه 80 را به خوبی نشان می دهد. شاید داستان ساده باشد اما تمام شخصیت ها سه بعدی اند. یک فیلم نوجوانانه کلاسیک با شخصیت های پیچیده و جذاب.

همچنین بخوانید: اگر فیلم تایتانیک (Titanic) را دوست دارید این 6 فیلم را تماشا کنید


2. مرخصی فریس بولر – Ferris Bueller’s Day Off – 1986

فریس بولر، دانش آموز دبیرستانی دوست دارد یک روز از مدرسه غیبت کرده و برای این کار برنامه ریزی می کند. از سوی دیگر اد رونی که شخصیت مقابل اوست تصور می کند این کار همیشگی فریس است و می خواهد او را بگیرد. با این حال فریس این موضوع را پیشبینی کرده بود. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی جان هیوز (کارگردان “کلوپ صبحانه و شانزده شمع (Sixteen Candles)) یک اثر کلاسیک در ژانر نوجوانانه است. هم داستان فیلم دیدنی است هم فیلمنامه زیرا همه نوجوانان با موضوع ارتباط برقرار می کنند. موسیقی متن و اجرای بازیگران این اثر را دیدنی می کند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم دفترچه خاطرات (The Notebook) را دوست دارید این فیلم ها را تماشا کنید


1. آخرین رقص – Save the Last Dance – 2001

سارا می خوهد بالرین شود اما مرگ زودهنگام مادرش او را از رویای خود دور می کند. اکنون باید به همراه پدرش به محله سیاهپوستان برود. بنابراین در دبیرستان جدید یکی از معدود شاگردان سفیدپوست است. او با چنلی دوست شده و عاشق برادر چنلی، درک می شود. جولیا استایلز نقش اصلی را برعهده دارد (مانند “۱۰ چیز تو که من ازشون بدم میاد”). این فیلم هم داستان تاثیرگذاری دارد و هم پیام زیبایی. گرچه برخی از قسمت ها غیرقابل باور است اما به طور کلی شاهد یک اثر زیبا و دیدنی هستیم، مخصوصا به دلیل موسیقی متن و اجراها.

همچنین بخوانید: اگر فیلم دیکتاتور (The Dictator) را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم